Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Kay »

W Wieluniu inauguracyjny mecz sezonu 2009/2010. Stan na chwilę obecną 1:2 :D


Edit: 1:3, Niestety wyszedł brak doświadczenia Siatkarza oraz respekt czy wręcz strach przed Bełchatowem. Mimo to, dość ciekawe spotkanie, dobrze rokujące na nowy sezon. :)
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Antos »

Wielun walczyl dzieki chaosowi w zespole Skry.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: KadrO »

Antos pisze:Wielun walczyl dzieki chaosowi w zespole Skry.
Racja, w końcówce błędy "wieśniackie", nie do przyjęcia... Błoński bardzo fajnie, końcówka już nic, tak samo Kordysz. Słabo zagrał Wieluń, a Skra po prostu zbyt pewna siebie.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Arff »

Dokładnie... zgadzam się z Antosiem... Skra chciała wygrać mecz z Wieluniem na stojąco... zlekceważyli ich jakby mieli grać z juniorami, co mnie osobiście wręcz oburza... w Wieluni bardzo podobał mi się występ Błońskiego i oczywiście Kordysza... niestety ale jakoś nie przewiduję aby Siatkarz mógł się z takim składem utrzymać w lidze...

W Skrze bardzo dobry występ zanotował Miłosz Hebda :) 11 pkt i 47% w ataku to jak na osiemnastolatka świetny wynik... Z Miłoszem jest taki problem że bardzo widoczne są u niego braki w przygotowaniu siłowym, co jest wręcz oczywiste w tym wieku... bardzo dobrze obija blok, ale piłka nie leci tak daleko jakby tego chciał i zawodnicy z 9tego metra wyciągają... ale myślę że rok siłowni i będzie rewelacja... już teraz wiadomo że o wypożyczenie tego zawodnika pobije się kilka klubów Plus ligi w przyszłym sezonie :)
Pokazał również świetną formę na zagrywce... oby tak dalej Miłosz !!!
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: pk+ »

Myślę że Nawrocki będzie najsłabszym ogniwem Skry, dzisiejszy mecz można tłumaczyć częściowo tremą więc nie ma się co za bardzo czepiać... ale są jeszcze decyzje "strategiczne".
Skra (trener) nadal nie wie czy grać z atakującym czy na 3 przyjmujących, oba warianty są trenowane. Do tego Nawrocki głośno mówi że jeden dzień w tygodniu poświęca na trenowanie testowanego wariantu gry z obowiązkowym atakiem z 2 linii po przyjęciu. Potem na czasie się dziwi, że wpadają "niczyje" piłki... a niby jak ma drużyna być dobrze taktycznie ustawiona jeśli trenują praktycznie 3 warianty gry, potem będzie jeszcze wprowadzał Wlazłego, Novotnego no i Winiarskiego.

Moim zdaniem Skra powinna już jakiś czas temu wiedzieć czy gra z atakującym czy na 3 przyjmujących, a klubowy puchar mistrzów powinna sobie darować - no chyba że byłby grany klasycznie, a nie eksperymentalnie

...a jeszcze ciekawostka, statystycy nie zauważyli gry Antigii :)
http://stats.plusliga.pl/MatchStatistic ... atchID=233
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: hubert »

Zgadzam się z pk+. Takie majstrowanie może wprowadzić (i wprowadza) bałagan. Skra ma taką pakę, że oczekiwałem postawienia 100% na Hebdę w ataku z resztą grającą na swoich nominalnych pozycjach.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: azsiak88 »

Meczu nie widziałem z przyczyn nie ode mnie zależnych ale nasuwa się pytanie - jak Skra poradzi sobie z innymi przeciwnikami, wszak Wieluń jest tym najsłabszym z którym grali, może zlekceważenie to raz ale chyba nie tylko. Nie wypada tracić seta z beniaminkiem, w dodatku słabym.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: mbor3k »

Początek sezonu, brak podstawowych atakujących, nowy trener, który nie jest jakąś wybitną osobowością, zaskoczenie przez postawę wielunian... I mecz w wykonaniu SKRY był jaki był. Z Resovią może nie być już tak kolorowo, chyba że Nawrocki jakoś to ogarnie.
Mnie jednak zaimponowała statystyka skuteczności w ataku Macieja Kordysza - 66% (21/32 skończone). Po prawdzie to cały zespół siatkarza zagrał bardzo dobre zawody, ale to też "zasługa" postawy mistrza Polski.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: azsiak88 »

Stara prawda - gra się tak jak przeciwnik pozwala, myślę że Rzeszów może zwietrzyć szanse za tydzień, no chyba że zagra nie wiele lepiej. Będzie się działo :D Dobrowolski zagrał dobre zawody? Długo tak w ogóle grał? Jak zobaczyłem go w wyjściówce to mały szok, przynajmniej za to ma Nawrocki u mnie plusa - za nazwisko nikt do "6" od razu nie wskoczy.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
dawmal
Posty: 17
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 18:10
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: dawmal »

Albo jesteś głupi, albo niedorozwinięty :x

Jak możesz pisać o czymś czego nie widziałeś? Dlaczego uważasz Wieluń za zespól najsłabszy? Słaba to jest Częstochowa:-) w końcu przegrała z beniaminkiem w sparingu 4-0.
Wieluń czekał na to 726 lat !!!
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: azsiak88 »

dawmal pisze:Albo jesteś głupi, albo niedorozwinięty :x

Jak możesz pisać o czymś czego nie widziałeś? Dlaczego uważasz Wieluń za zespól najsłabszy? Słaba to jest Częstochowa:-) w końcu przegrała z beniaminkiem w sparingu 4-0.
Swoje uwagi zostaw dla siebie ok? nie będę wdawał się w pyskówki z osobą która widzę ma tyle wspólnego z siatkówką co ja z hokejem. Zespół oceniam po składzie, opiniach wielu ludzi i na tym forum jak i wypowiedziach ekspertów. Wieluń jest kandydatem do spadku i nie zrobisz z niego MP a to że jesteś ślepo zapatrzony tylko w swój klub od razu wyrabiasz sobie laurkę dla siebie. A co do sparingu to był on bodajże pierwszym Cz-wy, a większy wymiar mają te rozgrywane tuż przed sezonem ale tego też pewnie nie wiesz.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: nulon »

Dobrowolski był jednym ze słabszych zawodników na boisku. Na szczęście dla Skry w końcówce zmieniony na Falascę.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Kay »

Chciałem zwrócić uwagę na Stelmacha i Nowaka. Przydarzały im się dość proste błędy, co nie powinno mieć miejsca u tak doświadczonych, liderujących ( w założeniu) siatkarzy.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Antos »

Starosc nie radosc.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Kulusiek
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2009, o 15:30
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Kulusiek »

Nie oglądałem wczoraj całego meczu, tylko urywkowo. Możecie mi powiedzieć, czemu ten Daniel Ferreira nie grał? Jakaś kontuzja, bo jak oglądałem, to go nie widziałem. Z góry dzięki za odpowiedz :)
ROBEN
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2009, o 17:59
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: ROBEN »

Ferejra już nie jest zawodnikiem SIatkarza.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Kay »

ROBEN pisze:Ferejra już nie jest zawodnikiem SIatkarza.

Nie jest zawodnikiem, czy nie otrzymał jeszcze licencji ? Przyznam się szczerze, że sam nie jestem dokładnie zorientowany, ale ta druga wersja wydaje mi się chyba bardziej prawdopodobna.
AZS Częstochowa
Kulusiek
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2009, o 15:30
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Kulusiek »

Pisali, że tak ma liderować w wywiadach, a nie gra, więc się zdziwiłem, a ogólnie to Wieluń z takim składem będzie miał ciężko. Może kogoś ściągną w miejsce tego Brazylejro ? Chyba, że jednak będzie grał.
olek322
Posty: 432
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: olek322 »

Delecta mocno wchodzi w ligę, widać że jej siłą będzie zespołowość - brak lidera, ale jednocześnie brak słabego ogniwa.
W Zaksie troszkę w cieniu dzisiaj Ruciak, 3 nowych zawodników w 6, potrzeba im jeszcze zgrania
otvin17
Posty: 10
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:17
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: otvin17 »

wspaniały mecz jak na 1 kolejkę...Jarosz zasłużenie MVP chłopak grał naprawdę fajnie..tylko szkoda ze ZAKSA nie wygrała...
no i pech Gruszki na koniec
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: tomasol »

Jak ci dają prezenty to nie pytaj tylko bierz. Kędzierzynianie podali rękę Bydgoszczanom i mają za swoje bo mecz przegrali. Coś mi się wydaje, że Kędzierzynianom może być naprawdę trudno powtórzyć grę i wyniki z poprzedniego sezonu. Co mnie osobiście zawiodło w ich grze to proste błędy w najmniej odpowiednich momentach oraz Masny który moim zdaniem w tie-breaku za bardzo uprościł grę. Co do Bydgoszczan to pisałem już kiedyś (nie wiem czy na tym forum), że albo odniosą sukces i wedrą się na podium albo będzie klapa i problem nawet z 5 miejscem. Myślę, że największym ich atutem wcale nie będzie Szymański czy Gruszka tylko Woicki.

Grucha coś z kolanem oby nic poważnego. :|
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Bartex »

Bardzo fajny, chociaz szkoda, ze sila wygrala z technika :P

MVP dl Jarosza to krotochwila i nie chce komentowac tego co dzieje sie wogol tego mlodego zawodnika, ale wyglada to tak jakby cale srodowisko faworyzowalo Kube, a to mu wcale nie sluzy.
Abstrahując od tego Jarosz zagral niezle spotkanie.

Najslabszym punktem Zaksy byl dzis Mierzejewski i mysle ze do konca sezonu to sie nie zmieni.
Natomiast Sammelvuo niesamowicie mnie zaskoczyl. Slyszalem, ze posiada bardzo stabilne przyjecie, ale nie sadzilem, ze pokaze tyle dynamiki i sprytu w ataku. Wyglada to na naprawde dobry ruch transferowy. To samo mozna powiedziec o Gladyrze, ale on napewno nie pokazal jeszze calego potencjalu ( szczegolnie w ataku ) .

A w gwoli scislosci MVP spotkania byl dla mnie Woicki badz Sopko.
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Antos »

Sopko powinien MVP dostac, Jarosz zgarnal nagrode po znajomosci z ojcem.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
kasica
Posty: 29
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 16:44
Płeć: K

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: kasica »

otvin17 pisze:wspaniały mecz jak na 1 kolejkę...Jarosz zasłużenie MVP chłopak grał naprawdę fajnie..
Nie wierzę własnym oczom. Chyba oglądaliśmy inny mecz.

Masny słabo, Mierzej słabo... Pozytywy w postaci Gladyra i Sammelvuo to za mało. No i przede wszystkim nie rozumiem koncepcji trenera odnośnie meczu, dlaczego nie zrobił zmian, kiedy jeszcze był na to czas?
:)
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: pk+ »

otvin17 pisze:wspaniały mecz jak na 1 kolejkę...Jarosz zasłużenie MVP chłopak grał naprawdę fajnie..tylko szkoda ze ZAKSA nie wygrała...
no i pech Gruszki na koniec
Gdyby Jarosz faktycznie zasłużył na MVP to by ZAKSA wygrała, miał najniższą skuteczność z całego zespołu w ataku. Ogólnie chciałbym żeby statuetka wędrowała niekoniecznie do zawodnika wygranej drużyny ale dla takiego który zasłużył. Dwa sezony temu Papkin zasłużył i dostał mimo że Resovia przegrała, ale oddał Sordylowi. Dziś Jarosz nie zasłużył i zachował dla siebie.

Także przychylam się do pochwał Sammelvuo.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Chal »

Taki paradoks - wczoraj akurat nikt w zwycięskiej Skrze się nie wyróżnił, w przeciwieństwie do świetnego Kordysza, ale nagroda trafiła do Plińskiego. Z kolei dzisiaj jeśli już ktoś pokazał się z bardzo dobrej strony u gospodarzy, to prędzej Sammelvuo lub Gładyr, niż Jarosz, mimo że ten ostatni nie grał wcale źle. Natomiast w zespole gości znakomicie zaprezentował się Sopko, który swoim wejściem odmienił grę Chemika, ale jednak na MVP nie zasłużył? :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: dreamer »

Bartex pisze:1. Bardzo fajny, chociaz szkoda, ze sila wygrala z technika :P... 2. Natomiast Sammelvuo niesamowicie mnie zaskoczyl. Slyszalem, ze posiada bardzo stabilne przyjecie, ale nie sadzilem, ze pokaze tyle dynamiki i sprytu w ataku. Wyglada to na naprawde dobry ruch transferowy... 3. A w gwoli scislosci MVP spotkania byl dla mnie Woicki badz Sopko.
ad.1 Bydgoszcz ma zdecydowanie więcej techniki niż sądzisz, a dzisiaj w mojej ocenie zagrali na góra 60% swoich możliwości. Jeżeli rozwiną caly swój potencjal w trakcie sezonu (może być z tym problem - choćby uraz Gruszki), to Skra nie powinna być pewna tytulu

ad.2 Haha dobre to :D
Piszesz o Sammelvuo tak, jakby byl to nowicjusz grający pierwszy rok w ekstraklasie. Nie widzialeś go w akcji w poprzednich sezonach ???

ad.3 Kto uważnie oglądal mecz ten wie, że generalnie masz rację, jeżeli uwzględni się to, że najczęściej MVP dostają zawodnicy tzw. "z pola". Ale ja uważam (analizowalem mecz pod tym kątem), że kluczowe pilki na korzyść Delecty wygrywal glównie Michal Dębiec (choć nie twierdzę, że to byl rewelacyjny mecz w jego wykonaniu, bo kilka slabszych zagrań też mial).
Zresztą już po tym meczu widać ile daly mu treningi z kadrą. Uważam, że bardzo dobrze, że byl na meczu Castellani, bo być może wreszcie zdecyduje się na wymianę hurtową Igly i Gato na pozycji libero, bo do MŚ 2010 nie wolno blokować pozycji dla dwóch dziadków.
Wiele razy już pisalem, ale napiszę jeszcze raz, że na świecie palcami najlepiej z libero gra Escadinha, a w Polsce - Michal Dębiec. Do tego gra też świetnioe w obronie i bardzo poprawnie w przyjęciu.
dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: mbor3k »

olek322 pisze:Delecta mocno wchodzi w ligę, widać że jej siłą będzie zespołowość - brak lidera, ale jednocześnie brak słabego ogniwa.
W Zaksie troszkę w cieniu dzisiaj Ruciak, 3 nowych zawodników w 6, potrzeba im jeszcze zgrania
A w Bydzi 4 nowych w 7... W tym rozgrywający. Też im potrzeba zgrania. ;)
Jarosz MVP niezasłużenie. W drużynie ZAKSY, moim zdaniem, najbardziej wartościowy był Sammelvuo.
A tak w ogóle to MVP powinno być przyznawane zawodnikowi zwycięskiej drużyny, chyba że mamy do czynienia z dużym turniejem, a nie pojedynczym spotkaniem. Dlatego spośród zawodników Bydzi ja przyznał bym nagrodę Martinowi Sopko. 16pkt, 64% w ataku, do tego najlepsze przyjęcie, a przyjmował tyle samo piłek co libero.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: madlark »

mecz the best
trudno wytypować MVP, ale kto poległ? ( też nie mam typu )
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: PVD90 »

pk+ pisze:
otvin17 pisze:wspaniały mecz jak na 1 kolejkę...Jarosz zasłużenie MVP chłopak grał naprawdę fajnie..tylko szkoda ze ZAKSA nie wygrała...
no i pech Gruszki na koniec
Gdyby Jarosz faktycznie zasłużył na MVP to by ZAKSA wygrała, miał najniższą skuteczność z całego zespołu w ataku. Ogólnie chciałbym żeby statuetka wędrowała niekoniecznie do zawodnika wygranej drużyny ale dla takiego który zasłużył. Dwa sezony temu Papkin zasłużył i dostał mimo że Resovia przegrała, ale oddał Sordylowi. Dziś Jarosz nie zasłużył i zachował dla siebie.

Także przychylam się do pochwał Sammelvuo.
zauważ, że Jarosz wykonal aż 56 ataków biorac to pod uwagę jego skuteczność jest dobra a poza tym momentami sam ciągnął atak Zaksy.Moim zdaniem był najlepszym zawodnikiem Kędzierzyna ale mvp powinien dostać Woicki lub Sopko. Ogólnie mecz bardzo fajny. duzo walki i poziom sportowy dobry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”