Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: revis »

W związku z regularnym zaśmiecaniem pozostałych tematów (tematy o klubach, wiele stron w największym 'śmietniku' forum - transfery 2010 itd.) postanowiłem podsumować dotychczasowe transfery, a także potencjał w najbliższym sezonie drużyn Plus Ligi

1. Skra Bełchatów (kolejno : pozycja, nazwisko, ocena za grę w poprzednim sezonie, ogólna ocena umiejętności, ocena maksymalnego potencjału gracza w najbliższym sezonie- wiadomo część to subiektywne oceny, a przy potencjale nie można uwzględnić tego, iż ktoś niczym Wlazły w Skrze czy środkowi Częstochowy będzie oszałamiał ekspertów i zachwycał trybuny. Także weteranom i rekonwalescentom ciężko podwyższyć potencjał SKALA : 1-6)

P Winiarski 4 5 6
P Kurek 4 4 6

P Antiga 4 4 4
P Bąkiewicz 3 4 5
A Wlazły 5 6 6
A Novotny 2 4 4
L Zatorski 5 5 6
S Pliński 4 5 5
S Możdżonek 5 5 6

S Kłos 3 4 5
R Falasca 4 4 4
R Woicki 2 3 4

Średnia ocena pierwszego składu : 4.57 4.86 5.57
Średnia drużyny (12 zawodników) : 3.75 4.41 5.00

2. JW Jastrzębie

P Divis 4 4 5
P Hardy 4 4 4

P Wika 2 2 4
P Pawliński 3 3 4
A Yudin 5 5 6
A Gasparini 4 4 5
L Rusek 4 4 4
S Nowik 3 3 3
S Gawryszewski 2 3 4

S Polański 2 2 4
R Łomacz 4 4 5
R Pająk 1 2 3

Średnia ocena pierwszego składu : 3.71 3.86 4.43
Średnia drużyny (12 zawodników) : 3.17 3.33 4.26

3. Resovia Rzeszów


P Cernic 4 5 5
P Akhrem 5 5 6

P Buszek 4 4 5
P Mika 3 3 4
A Grozer 6 6 6
A Józefacki 3 3 3
L Ignaczak 5 5 6
S Grzyb 3 4 4
S Kosok 3 4 5

S Perłowski 3 3 4
R Baranowicz 3 3 4
R Ilic 3 3 4

Średnia ocena pierwszego składu : 4.14 4.57 5.14
Średnia drużyny (12 zawodników) : 3.75 4.00 4.67

4. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

P Świderski 4 5 5
P Ruciak 5 5 5

P Urnaut 4 4 5
P Wójtowicz 2 2 3
A Jarosz 5 5 5
A Witczak 3 3 4
L Gacek 4 5 5
S Czarnowski 5 5 6
S Gladyr 3 4 5

S Kaźmierczak 3 3 4
R Zagumny 5 6 6
R Pilarz 3 3 3

Średnia ocena pierwszego składu : 4.43 5.00 5.28
Średnia drużyny (12 zawodników) : 3.83 4.17 4.67

5. AZS Częstochowa


P Gierczyński 4 4 4
P Murek 3 4 4

P Hrazdira 3 3 4
P Gradowski 2 3 3
A Janeczek 4 4 5
A Hebda 2 2 4
L Dębiec 4 4 5
S Wiśniewski 5 5 6
S Nowakowski 4 5 6

S Kolanek 1 1 2
R Drzyzga 3 4 5
R Oczko 2 2 3

Średnia ocena pierwszego składu : 3.86 4.28 5.00
Średnia drużyny (12 zawodników) : 3.08 3.42 4.26

6. Delecta Bydgoszcz

P Siltala 4 5 5
P Pieczonka 3 3 3
P Sopko 3 4 4
P Serafin 2 3 3
A Szymański 1 2 4
A Konarski 4 4 5
L Andrzejewski 2 2 3

S Jurkiewicz 5 5 5
S Cerven 3 3 3
S Wrona 2 2 3
R Masny 4 4 5
R Lipiński 3 3 3

Średnia ocena pierwszego składu : 3.57 3.71 4.14
Średnia drużyny (12 zawodników) : 3.00 3.33 3.83

7. AZS Olsztyn


P Siezieniewski 3 3 4
P Tuia 4 4 5

P Tomczyk 2 2 3
P Ferens 2 2 4
A Gromadowski 4 4 5
A Winnik 3 3 3
L Mierzejewski 3 3 4
S Gunia 2 2 3
S Cedic 4 4 5

S Hain 2 2 4
R Toobal 4 4 4
R Włodarczyk 1 1 3

Średnia ocena pierwszego składu : 3.43 3.43 4.28
Średnia drużyny (12 zawodników) : 2.83 2.91 4.00

8. AZS PW Warszawa

P Bartmann 4 4 5
P Kubiak 3 3 4

P Wierzbowski 2 2 3
P Żaliński 2 3 4
A Statsenko 3 4 4
A Prygiel 3 4 4
L Wojtaszek 4 4 4
S Kreek 3 3 4
S Szulik 2 2 3

S Gałązka 2 2 3
R Neroj 4 4 4
R Salas 3 3 3

Średnia ocena pierwszego składu : 3.28 3.43 3.86
Średnia drużyny (12 zawodników) : 2.91 3.17 3.75


Wieluń i Kielce - brak skompletowanych składów. Możliwe polepszenie się składu w JW (środkowy)

Podsumowanie :

Pierwsza szóstka :
1. ZAKSA 5.0
2. Skra 4.86
3. Resovia 4.57
4. Częstochowa 4.28
5. Jastrzębie 3.86
6. Bydgoszcz 3.71
7-8. Olsztyn 3.43
7-8. Warszawa 3.43

Pierwsza szóstka - max potencjał :

1. Skra 5.57
2. ZAKSA 5.28
3. Resovia 5.14
4. Częstochowa 5.0
5. Jastrzębie 4.43
6. Olsztyn 4.28
7. Bydgoszcz 4.14
8. Warszawa 3.86

Rezerwowi :

1. Resovia 3.2
2. ZAKSA 3.0
3. Skra 2.8
4-5. Jastrzębie 2.4
4-5. Warszawa 2.4
6. Bydgoszcz 2.2
7. Częstochowa 2.0
8. Olsztyn 1.8

Rezerwowi- potencjał :

1. Skra 4.4
2-3. Resovia 4.0
2-3. JW 4.0
4. ZAKSA 3.8
5. Olsztyn 3.4
6-7. Częstochowa 3.2
6-7. Warszawa 3.2
8. Bydgoszcz 3.0


Podsumowując : O tytuł powinny walczyć Skra i ZAKSA, włączyć może się Resovia. Czwartym półfinalistą największą szansę stać się mają akademicy spod Jasnej Góry. Osłabione Jastrzębie będzie musiało odpierać ataki mądrze budowanej drużyny z Olsztyna, a także największych przegranych poprzedniego sezonu- Bydgoszczy.


Gdy potwierdzone zostaną składy Wielunian i beniaminka z Kielc uzupełnię braki. Ps. To całkiem subiektywna ocena wręcz zabawa, więc proszę o brak spinki ;) A wszystko i tak zweryfikuje parkiet ;)
Ostatnio zmieniony 10 sie 2010, o 21:44 przez revis, łącznie zmieniany 1 raz.
AZS szkoli inni biorą...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: KadrO »

Bardzo ciekawe rozwiązanie i gratuluję pomysłu :D Mam jednak parę zastrzeżeń.

Bąkiewicz potencjał z 5 > 4.
Divis powinien mieć identycznie z Yudinem czyli 5, 5, 6.

5 - bo miał świetny poprzedni sezon i mistrzostwo Turcji.
5,4 - Jeśli chodzi o umiejętności tu się waham, ale raczej 5.
5,6 - potencjał, ponieważ jest jeszcze młodym zawodnikiem a już jest bdb.

Nowikowi poprzedni sezon na z 3 na 4 reszta... no nie wiem.
Polańskiego nie brać pod uwagę bo został ściągnięty do Młodej a zmianę wprowadzić po przyjściu nowego środkowego.
Pawliński - 4 poprzedni, 4 umiejętności, 4 potencjał.
Wika zeszły sezon ok, umiejętności 3,4, potencjał 5.
Rusek potencjał 5.
No i Pająk powinien mieć poprzedni sezon 0 i nie być brany pod uwagę a nie 1.

Buszek poprzedni sezon z 4 > 3 i Iliciowi z 4 > 3 potencjał.
Jarosz poprzedni sezon i umiejętności 4 a potencjał 5.
Kaźmierczak i Witczak potencjał na 3 - wiele nie pograją, nie są młodzi i już nie widać rozwoju.

Gierczyński 3 4 4.
Siltala poprzedni sezon raczej 5.
Jurkiewicz 4, 4, 4.

Nie Toolbart tylko Toobal i nie R tylko K.
Bartman poprzedni sezon 3, umiejętności 5, potencjał 6.
Kubiak poprzedni 2,3 reszta ok.

Chyba tyle by było. :D Czekamy na resztę składów i środkowego.

EDIT : Więc ogółem JW według mnie :

P Divis 5 5 6
P Hardy 4 4 4
P Wika 2 3 5
P Pawliński 4 4 4
A Yudin 5 5 6
A Gasparini 4 4 5
L Rusek 4 4 5
S Nowik 4 4 4
S Gawryszewski 2 3 4
R Łomacz 4 4 5
R Pająk 0 2 3
Ostatnio zmieniony 10 sie 2010, o 14:01 przez KadrO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: dreamer »

KadrO pisze:...Nie Toolbart tylko Toobal i nie R tylko K...
Generalnie pomysl revisa bardzo fajny. Pewnie też ze swoimi uwagami się do dyskusji przylączę. Ale żeby nie robić tego pochopnie i bez glębszego zastanowienia, to teraz tylko tyle, na ile mam czas.
Żeby inni forumowicze nie zaczęli się gubić w tym co napisal revis, to sprostuję tylko to, czego nie zauważyl KadrO.

Nazwisko rozgrywającego olsztynian skorygowaleś oczywiście poprawnie. Jednak ta literka "R" przed jego nazwiskiem nie powinna być - tak jak sugerujesz - zamieniona na literkę "K", gdyż w zamyśle revisa te literki nie oznaczają inicjalów imion zawodników, tylko pozycję na jakiej gra zawodnik.
Czyli jednak "R" - rozgrywający, a nie "K" - Kurt... ;)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Czyli jednak "R" - rozgrywający, a nie "K" - Kurt... ;)
No, w zasadzie to Kert ;)

Bardzo ciekawy pomysł, sam coś postaram się skrobnąć, ale to nieco później, bo troszkę czasu z pewnością będzie to wymagało ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: KadrO »

dreamer pisze:
KadrO pisze:...Nie Toolbart tylko Toobal i nie R tylko K...
Generalnie pomysl revisa bardzo fajny. Pewnie też ze swoimi uwagami się do dyskusji przylączę. Ale żeby nie robić tego pochopnie i bez glębszego zastanowienia, to teraz tylko tyle, na ile mam czas.
Żeby inni forumowicze nie zaczęli się gubić w tym co napisal revis, to sprostuję tylko to, czego nie zauważyl KadrO.

Nazwisko rozgrywającego olsztynian skorygowaleś oczywiście poprawnie. Jednak ta literka "R" przed jego nazwiskiem nie powinna być - tak jak sugerujesz - zamieniona na literkę "K", gdyż w zamyśle revisa te literki nie oznaczają inicjalów imion zawodników, tylko pozycję na jakiej gra zawodnik.
Czyli jednak "R" - rozgrywający, a nie "K" - Kurt... ;)

dreamer
A no tak nie zauważyłem. Wybaczcie błąd, a i jak napisał Chal, Kert. :D
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: nerwus »

ciekawy pomysł. Ciekawa tez logika przyznawania pkt w dużym stopniu oderwana od statystyk ( tak tak wiem że statystyki sa dla frajerów i w zasadzie nie wiadomo po co je robią). Niewątpliwie najtrudniej ocenić zawodników nowych w naszej lidze. Często w oparciu o jeden widziany mecz nalezy oprzeć ocenę wartości zawodnika- na ogół nie trafioną. Brawo za sprowokowanie nas do dyskusji.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: zyll »

7. AZS Olsztyn

P Siezieniewski 3 3 4
P Tuia 3 4 5
P Tomczyk 2 2 3
P Ferens 1 2 4
A Gromadowski 4 4 5
A Winnik 3 3 3
L Mierzejewski 3 3 4
S Gunia 2 2 3
S Cedic 4 4 5
S Hain 2 2 4
R Toolbart 4 4 4
R Włodarczyk 1 1 3

Myślę, że to dosyć celna ocena umiejętności, przy czym poprzedni sezon Tui oceniłbym na czwóreczkę, jedynka w wykonaniu Ferensa to też niska ocena, skoro dostał nagrodę dla najbardziej wszechstronnego gracza finału MP juniorów (przy czym zdaję sobie sprawę z różnicy poziomów i przejścia z siatkówki juniorskiej do seniorskiej). Wierzę też, że Hain zrobi krok do przodu i w przyszłym sezonie będzie w naszej skali co najmniej trójką, a i potencjał wg ludzi lepiej znających się na juniorskiej siatkówce ma na 5, jak nie 5+. Potencjał Winnika to 4, poprzedni sezon to takie 3,5, bo wygryzł na jakiś czas Józefackiego i grał naprawdę niesamowicie (to co wyczyniał tą lewą ręką nawet z mocniejszymi drużynami to poezja), ale potem, po wypadku samochodowym troszkę opadła mu forma. Co do reszty specjalnych zastrzeżeń nie mam.

Sama idea tego typu ocen dosyć mi się podoba, ale jednocześnie proponowałbym może jeszcze większe rozbicie ocen - tak, jak ocena przyjęcia poszczególnych zawodników parających się tym elementem (i w konsekwencji średniej drużyny), zagrywki, ataku, czy bloku. Obawiam się jednak, że tego typu nagromadzenie cyferek rozmyłoby dyskusję i zamiast postów analizujących oceny, trzeba byłoby wypocić parędziesiąt, jak nie kilkaset ocen zawodników
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: KadrO »

A tak poza tym, czy my przypadkiem nie znamy już składu Wielunia ? No więc :

P Babkow
P Antanowicz
P Kapelus
P Błoński
A Sarnecki
A Lubiejewski
L Milczarek
S Gil
S Zajder
S Buniak
R Stelmach
R Matejczyk
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: pk+ »

Baranowicz 3 3 4
Ile spotkań w jego wykonaniu widziałeś że zamiast pytajników wpisałeś cyferki???
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Mate »

Tuia 3,3,5 :D ?? 48,3% skuteczności w ataku i 60,6% przyjęcia doskonałego to słaby wynik??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: KadrO »

pk+ pisze:
Baranowicz 3 3 4
Ile spotkań w jego wykonaniu widziałeś że zamiast pytajników wpisałeś cyferki???
To jest takie ocenianie na podstawie wyników, osiągnięć, statystyk i przypuszczeń. W takim razie ja tez mogę zapytać ile razy widział w akcji Polańskiego czy Pająka itd. Nie bierzcie tych wyliczeń na poważnie, widać że kolega robi to dla zabawy i sam napisał żeby nie było żadnych spięć. Równie dobrze przecież w rzeczywistości może być wszystko na odwrót :D
Tuia 3,3,5 :D ?? 48,3% skuteczności w ataku i 60,6% przyjęcia doskonałego to słaby wynik??
O właśnie. To samo się tyczy Divisa (powinno być 5,5,6) że pewne oceny są też trochę nieodpowiednie.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Ted »

KadrO pisze:A tak poza tym, czy my przypadkiem nie znamy już składu Wielunia ? No więc :
L Milczarek
Do tego Marszałek i Kryś walczący o miano II libero. Z moich informacji wynika, że drugi z rezerwowych ciągle szuka nowego pracodawcy.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Trzech libero w składzie to byłby rekord nie do pobicia :D
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: KadrO »

Ted pisze:
KadrO pisze:A tak poza tym, czy my przypadkiem nie znamy już składu Wielunia ? No więc :
L Milczarek
Do tego Marszałek i Kryś walczący o miano II libero. Z moich informacji wynika, że drugi z rezerwowych ciągle szuka nowego pracodawcy.
Wiem o tym, tyle że do tego co wypisuje tu kolega nie potrzeba 2 libero, chyba że chce nim zaniżyć średnią Siatkarzowi. :D
Trzech libero w składzie to byłby rekord nie do pobicia :D
Raczej wydawanie pieniędzy w błoto.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Arff »

L Wojtaszek 4 4 4
nie chciałbym krytykować, bo wykonałeś kawał dobrej roboty, ale mam pewne zastrzeżenie... wg. mnie to praktycznie niemożliwe, żeby młody zawodnik miał takie same umiejętności, jak potencjał na przyszły sezon... tym bardziej, że nie mamy najmniejszych podstaw by sądzić, że Wojtaszek zatrzymał się w rozwoju, gdyż z roku na rok robi ogromne postępy w swojej grze, a w przyszłym sezonie najprawdopodobniej będzie podobnie :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: revis »

Część rzeczy będę wprowadzał na bieżąco i tłumaczył zmiany, a ze swoich 'decyzji' (tak trzeba to nazwać) postaram się wytłumaczyć jak najlepiej ( i w miarę możliwości ich bronić ;D - w końcu każdy może mieć ambicję eksperta [żart] :P )


1. Kadr0

Potencjał Bąkiewicza jak na polskie parkiety jest bardzo wysoki- sądzę iż ocena potencjału 5 jest adekwatna.
Divis -> sezon miał dość dobry lecz nie świetny, ale właśnie w lidze tureckiej (która wielkie nazwiska sprowadza w tym okienku transferowym, więc rok temu tak silna jeszcze nie była) - ocena 4 to właśnie ocena dobra, ale tutaj mój subiektywizm stwierdza, iż nie był to gracz, który grał np. na zeszłorocznym poziomie Wlazłego. Umiejętności obecne to również nie tak wysoka ocena (coś jak Antiga, chociaż to różni przyjmujący pod względem stylu czyli 4) Potencjał gracza w najbliższym sezonie nie jest według mnie na 6- czyli megagwiazdę ligi. 5 to naprawdę wysoka ocena.
Nowik-> 3 to ocena solidnego ligowca z wyróżnieniem, 4 nie otrzymał np. Grzyb, a dostali ją Pliński i Nowakowski (piszę o środkowych, gdyż każdą pozycję porównać można tylko ze sobą ;) ) , nie widzę by mógł się poprawić.
Rusek-> trzyma według mnie stały poziom 4 i nie widzę jakichkolwiek możliwości na poprawę ;D
Pająk -> skala jest po prostu 1-6
Buszek-> do momentu kontuzji gracz wybijający się ponad przeciętność.
Jarosz -> 5-6 MVP czy ileś i ocena umiejętności czy poprzedniego sezonu 4 ? nie nie nie x).
Kaźmierczak i Witczak -> są to zawodnicy nieraz pokazujący, iż potrafią grać na najwyższym poziomie. Zdarza się to jednak zbyt rzadko, by dać im potencjał wyższy niż 4. Chodzi o potencjał w najbliższym sezonie, a nie o ogólny potencjał maksymalny gracza
Gierczyński -> poprzedni sezon 4 , świetne mecze, w których ciągnął gre Sovii zasługują na tą czwóreczkę.
Siltala-> ja dałem raczej 4 :D
Jurkiewicz-> jeden z najlepszych środkowych zeszłego sezonu, chyba tylko za Czarnowskim i Wiśnią. Absolutnie 5 5 5

Bartmann-> jeden z najtrudniejszych do oceny graczy, za sezon wolałbym mu dać 3,5 , ale ciut zawyżyłem. Umiejętności to właśnie według mnie 4 (tak jak np Kurek na przyjęciu). Potencjalnie może być świetnym graczem w najbliższym sezonie, ale jednak nie wybitnym i wspaniałym (subiektywnie), więc 5
Kubiak -> 3 bo niezła gra w lidze włoskiej dała mi podstawy by przełożyć go np nad Gradowskiego.
Toobal literówka przepraszam, :)

2. Zyll/Mate
-> oceny Ferensa i Tui(345 Mate było :D) podwyższone, przy Francuzie duuuuża gafa :D dziękuję.
-> Hainowi ciężko w ciemno dawać po sezonie w 1 lidze umiejętności wyższe niż 2, a potencjał +2 do umiejętności (z 2 na 4) to i tak duży skok.
-> Winnik wg mnie nie podskoczy lepiej (subiektywizm) - chociaż tu ręka drgnęła nad 4 także :)

3. pk+
-> na podstawie zaledwie statystyk i opinii, widzisz według mnie te pytajniki zabiłyby tę zabawę ;/ przecież to tylko niewinne prognozy.

4. Arff

Jedno z najciekawszych spostrzeżeń i ciekawy osobny temat do polemiki, ale... ja uważam, iż Wojtaszek wspiął się niemal na maksymalne wyżyny potencjału. 4 w pierwszych 2 rubrykach dostał nieco zawyżone (3.5-3.75 wręcz odpowiedniejsze, ale za duża skala = za duży problem :D) , 5 dałem w potencjale niewielu zawodnikom. Aczkolwiek przyznaję iż tu mam dylemat. Jednak skoro już uznałem tą czwórkę, zostawiam ją, gdyż moja opinia to tak 4.25 :)
AZS szkoli inni biorą...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: KadrO »

revis pisze:Część rzeczy będę wprowadzał na bieżąco i tłumaczył zmiany, a ze swoich 'decyzji' (tak trzeba to nazwać) postaram się wytłumaczyć jak najlepiej ( i w miarę możliwości ich bronić ;D - w końcu każdy może mieć ambicję eksperta [żart] :P )


1. Kadr0

Potencjał Bąkiewicza jak na polskie parkiety jest bardzo wysoki- sądzę iż ocena potencjału 5 jest adekwatna.
Divis -> sezon miał dość dobry lecz nie świetny, ale właśnie w lidze tureckiej (która wielkie nazwiska sprowadza w tym okienku transferowym, więc rok temu tak silna jeszcze nie była) - ocena 4 to właśnie ocena dobra, ale tutaj mój subiektywizm stwierdza, iż nie był to gracz, który grał np. na zeszłorocznym poziomie Wlazłego. Umiejętności obecne to również nie tak wysoka ocena (coś jak Antiga, chociaż to różni przyjmujący pod względem stylu czyli 4) Potencjał gracza w najbliższym sezonie nie jest według mnie na 6- czyli megagwiazdę ligi. 5 to naprawdę wysoka ocena.
Nowik-> 3 to ocena solidnego ligowca z wyróżnieniem, 4 nie otrzymał np. Grzyb, a dostali ją Pliński i Nowakowski (piszę o środkowych, gdyż każdą pozycję porównać można tylko ze sobą ;) ) , nie widzę by mógł się poprawić.
Rusek-> trzyma według mnie stały poziom 4 i nie widzę jakichkolwiek możliwości na poprawę ;D
Pająk -> skala jest po prostu 1-6
Buszek-> do momentu kontuzji gracz wybijający się ponad przeciętność.
Jarosz -> 5-6 MVP czy ileś i ocena umiejętności czy poprzedniego sezonu 4 ? nie nie nie x).
Kaźmierczak i Witczak -> są to zawodnicy nieraz pokazujący, iż potrafią grać na najwyższym poziomie. Zdarza się to jednak zbyt rzadko, by dać im potencjał wyższy niż 4. Chodzi o potencjał w najbliższym sezonie, a nie o ogólny potencjał maksymalny gracza
Gierczyński -> poprzedni sezon 4 , świetne mecze, w których ciągnął gre Sovii zasługują na tą czwóreczkę.
Siltala-> ja dałem raczej 4 :D
Jurkiewicz-> jeden z najlepszych środkowych zeszłego sezonu, chyba tylko za Czarnowskim i Wiśnią. Absolutnie 5 5 5

Bartmann-> jeden z najtrudniejszych do oceny graczy, za sezon wolałbym mu dać 3,5 , ale ciut zawyżyłem. Umiejętności to właśnie według mnie 4 (tak jak np Kurek na przyjęciu). Potencjalnie może być świetnym graczem w najbliższym sezonie, ale jednak nie wybitnym i wspaniałym (subiektywnie), więc 5
Kubiak -> 3 bo niezła gra w lidze włoskiej dała mi podstawy by przełożyć go np nad Gradowskiego.
Toobal literówka przepraszam, :)

2. Zyll/Mate
-> oceny Ferensa i Tui(345 Mate było :D) podwyższone, przy Francuzie duuuuża gafa :D dziękuję.
-> Hainowi ciężko w ciemno dawać po sezonie w 1 lidze umiejętności wyższe niż 2, a potencjał +2 do umiejętności (z 2 na 4) to i tak duży skok.
-> Winnik wg mnie nie podskoczy lepiej (subiektywizm) - chociaż tu ręka drgnęła nad 4 także :)

3. pk+
-> na podstawie zaledwie statystyk i opinii, widzisz według mnie te pytajniki zabiłyby tę zabawę ;/ przecież to tylko niewinne prognozy.

4. Arff

Jedno z najciekawszych spostrzeżeń i ciekawy osobny temat do polemiki, ale... ja uważam, iż Wojtaszek wspiął się niemal na maksymalne wyżyny potencjału. 4 w pierwszych 2 rubrykach dostał nieco zawyżone (3.5-3.75 wręcz odpowiedniejsze, ale za duża skala = za duży problem :D) , 5 dałem w potencjale niewielu zawodnikom. Aczkolwiek przyznaję iż tu mam dylemat. Jednak skoro już uznałem tą czwórkę, zostawiam ją, gdyż moja opinia to tak 4.25 :)
1.

Bąkiewicz - chodzi o potencjał tego co Bąkiewicz zaprezentuje w lidze a nie jego umiejętności. Biorąc pod uwagę to jak wielu przyjmujących wysokiej klasy ma Skra, Michał praktycznie nie powącha parkietu, w takim razie potencjał tego co może pokazać już spada. + Jest dziurą w ataku i prócz trzymania przyjęcia więcej nie pokaże. Ja raczej dałbym 4, no ale cóż.
Divis - Ja raczej interpretuję to tak. Lukas > wszechstronny gracz, trzyma przyjęcie, ciągnie grę w ataku, w najtrudniejszych momentach brał ciężar gry na siebie a do tego dokładał punkty z bloku i na zagrywce > zdobył mistrzostwo Turcji i ma bardzo wysoki potencjał. Jak dla mnie 5 5 6, bo ma szansę stać się gwiazdą ligi, przynajmniej ma na to warunki.
Nowik - Identyczną ocenę otrzymał Kaźmierczak więc coś tu jest nie tak. Nowik miał jeszcze lepszy sezon od poprzedniego więc powinno się to jednak uwzględnić na 4,4,4.
Rusek - Ok, zgoda. :D
Pająk - Ale w takim razie zaniża to nam ładnie średnią i jest to mniej adekwatne do rzeczywistości. Można się odnieść do sezonu gry w Bielsku i wtedy powinno wynosić to 2,3,4.
Buszek - Czy ja wiem. Poprzedni sezon miał lepszy niż ten zeszły. Twoja decyzja.
Jarosz - Jeśli Kuba 5,5,6 to nie rozumiem czemu tak nie ma Divis czy Siltala. Albo dajemy Lukasowi 5,5,6 i Siltali 4,5,6 albo jemu 4,4,5.
Kaźmierczak i Witczak - O tym już wspominałem w kontekście Nowika. Co do Witczaka zgoda, ale Wojtkowi trzeba zaniżyć.
Gierczyński - 3/4 sezonu przesiedział na ławie za Wiką który ma 2. Czegoś tu nie rozumiem. Miał koniec niezły to prawda, ale nie znaczy że mamy już go stawiać na równi z Siltalą czy Divisem którzy grali w swoim zespole cały sezon i grali bardzo dobrze, szczególnie Lukas.

Bartman - był wybitny 2 lata temu to czemu teraz nie miałby być najlepszy ? 3,5,6 lub 4,5,6. Obowiązkowo ! :D
Kubiak - Niech będzie, warto jednak zwrócić uwagę że 3/4 sezonu siedział na ławie. ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: dreamer »

Ludzie kochani

Tak jak pomysł revisa z jego pierwszego posta bardzo mi się spodobał, tak to co wyczytuję w tym temacie w każdym następnym poście całkowicie kładzie ten temat.
Zamiast rzeczowo przedstawiać kompleksowe punktacje dla przynajmniej jednej - najlepiej wszystkich drużyn, wy zaczynacie kupczyć pojedynczymi punkcikami dla różnych zawodników - nawet nie umiem iść tokiem waszych myśli (a chyba raczej subiektywnych pozytywnych lub negatywnych odczuć względem graczy).

Jeszcze z 4, 5 postów i temat będzie można zamknąć jako wielki niewypał, bo okaże się, że co drugi zawodnik ma punktację 6 6 6, a tu już wystarczy tylko odrobina pomyślunku, żeby dojść do wniosku, że całe podstawowe składy wszystkich drużyn będą złożone z samych genialnych siatkarzy.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Murilo0 »

Moja ocena:
Skra Bełchatów
A Wlazły 5 6 6
A Novotny 3 5 5
R Falasca 4 4 4
R Woicki 3 4 5
P Kurek 4 5 6
P Winiarski 5 6 6

P Antiga 3 5 5
P Bąkiewicz 3 5 5
S Pliński 4 5 5
S Możdżonek 4 5 5

S Wnuk 3 4 4
L Zatorski 5 5 5

Jastrzębski Węgiel
A Yudin 5 5 6
A Gasparini 4 4 5
R Łomacz 4 4 5
R Pająk 1 3 4
P Divis 5 5 6
P Hardy 5 5 5
P Wika 3 4 5
P Pawliński 4 4 5
S Gawryszewski 3 3 5
S Nowik 3 3 3
S Polański 3 3 5
(S Millar 4 6 6) :D
L Rusek 5 5 5

Asseco Resovia Rzeszów
A Grozer 6 6 6
A Józefacki 3 3 3
R Baranowicz 4 4 6
R Ilić 4 4 4
P Cernic 5 5 5
P Akhrem 4 5 6

P Buszek 4 4 5
P Mika 4 4 5
S Grzyb 4 4 4
S Perłowski 4 5 5
S Kosok 4 5 5

L Ignaczak 6 6 6

Zaksa Kędzierzyn- Koźle
A Jarosz 5 5 6
A Witczak 3 4 4
R Zagumny 5 6 6
R Pilarz 3 3 3
P Świderski 4 5 5
P Ruciak 5 5 5

P Urnaut 5 5 6
P Wójtowicz 3 3 4
S Czarnowski 5 5 6
S Gladyr 4 4 4

S Kaźmierczak 3 3 3
L Gacek 3 4 4

Częstochowa
A Janeczek 4 4 6
A Hebda 3 3 6
R Drzyzga 4 4 6
R Oczko 3 3 3
P Gierczyński 4 5 5
P Murek 4 4 4
P Hrazdira 5 5 5
S Nowakowski 4 5 6
S Wiśniewski 5 5 6

S Kolanek 3 3 4
L Dębiec 4 5 5

Delecta Bydgoszcz
A Szymański 3 4 4
A Konarski 4 5 5
R Masny 4 5 5
R Lipiński 4 4 4
P Siltala 6 6 6
P Sopko 4 4 4

P Serafin 3 4 4
P Pieczonka 4 4 4
S Wrona 3 4 4
S Jurkiewicz 5 5 5

S Cerwen 4 4 4
L Andrzejewski 3 3 4

Indykpol AZS Olsztyn
A Gromadowski 4 4 5
A Winnik 4 4 4
R Toobal 4 4 4
R Włodarczyk 3 3 4
P Siezieniewski 4 4 4
P Tuia 5 5 5

P Tomczyk 4 4 5
P Ferens 3 3 4
S Cedic 5 5 5
S Hain 4 4 5

S Gunia 4 4 4
L Mierzejewski 4 4 4

Wawa
A Statsenko 4 4 4
A Prygiel 4 4 4
R Salas 4 4 4
R Neroj 4 5 6
P Bartman 3 5 6
P Kubiak 3 4 5

P Żaliński 4 4 4
P Wierzbowski 4 4 5
S Kreek 4 5 5
S Nowak 4 4 4

S Gałązka 3 3 3
L Wojtaczek 4 4 4

Prognozy
Pierwsza 6 (średnia)
Skra- 5.1
Resovia- 5.1
ZAKSA- 4.8
Czewa 4.7
JSW- 4.6
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: d12343 »

Murilo0 pisze:P Pawliński 4 4 5
Co do Pawlińskiego, zmieniłabym "notę" na 5 4 5. Był chyba najpewniejszym punktem w Jadarze. No i wydaje mi się, że przy sprzyjających okolicznościach okaże się strzałem w 10 jeśli chodzi o tegoroczne transfery. Czego mu szczerze życzę :)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Arff »

tak samo miało być z Pęcherzem... jak się skończyło każdy widział...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
PiotrS

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: PiotrS »

Winiarski z 5 za ubiegły sezon?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Arff »

PiotrS pisze:Winiarski z 5 za ubiegły sezon?
a może jakieś argumenty dlaczegóż to nie ???
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: jinx »

Bo wiekszosc sezonu nie gral. Ocene wystawia sie po całym sezonie
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
PiotrS

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: PiotrS »

Arff pisze:
PiotrS pisze:Winiarski z 5 za ubiegły sezon?
a może jakieś argumenty dlaczegóż to nie ???
bo pol sezonu nie grał, z zwyklej sredniej arytmetycznej wychodzi niższa ocena. A gdy grał to na 5? Kurek poł sezonu ciągnął zespól do przodu(a Winiarski chyba niekoniecznie) a drugie pol sezonu (z racji samego grania) miał lepsze niz Winiar, a ocena ma niższa? Takie argumenty Ci pasują?

BTW tak teraz poobserwowałem tą liste i mozna tak do polowy zawodników pisać ze miał nizsza ocena a przeciez byl lepszy(badz tez taki Milar z dwoma 6, pytam sie zatem co dostałby Simon, 9?) itd. Także podzielam opinie Dreamera i Przepraszam za to wytykanie 1 grajka, nie ma to sensu
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Arff »

Takie argumenty Ci pasują?
Nie chodziło mi o to, że się z Tobą nie zgadzam, bo w pełni podzielam Twoje zdanie... chodziło mi o to, że jak każdy zacznie wytykać błędy nie argumentując tego, to zrobi nam się forum.onet.pl... dlatego jeśli już mamy jakieś korekty do wprowadzenia, to jak najbardziej warto je pisać, ale tylko i wyłącznie z konstruktywną argumentacją...

a co do sprawy Winiarski vs. Kurek to już dawno pisałem, że na tym forum jest dziwna tendencja, do oceny zawodnika na podstawie ostatnich wydarzeń, w ogóle nie biorąc pod uwagę potencjału zawodnika, czy też tego co pokazywał choćby 2 miesiące wcześniej, tylko jego aktualną formę... sam muszę się przyznać, że też tak czasem robiłem, ale staram się z tym walczyć i zachęcam do tego wszystkich :)

I tym właśnie sposobem na straty spisani zostali tacy zawodnicy jak choćby Wika, Woicki, Gruszka(przed zeszłorocznym sezonem reprezentacyjnym) czy nawet ostatnio Gacek... ja wiem, że nie można przesadzać z optymizmem i pisać, że na prykład Gacek będzie zaraz znowu najlepszym libero w Polsce(póki co jest jednym z gorszych w Plus lidze), ale też nie wolno spisywać go na straty...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Morgan132
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2010, o 18:44
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Morgan132 »

Na prawdę was nie rozumiem:)
Po co te dyskusje?
Na początku ta zabawa miała jakiś sens ale powoli go traci...
Według mnie zbędne są tu dyskusje.W moich oczach Gacek miał poprzedni sezon średni ale to moje zdanie.
Do czego zmierzam;
Powinniśmy tylko dawać tabele z zawodnikami i z ich punktacją-oczywiście mogą być dyskusje ale nie takie po których ktoś zmienia decyzje bo kolega powiedział tak .Poza tym każdy powinien pisać czy ocenia go po;jednym meczu,statystkach,czy dlatego że go lubi.




Pozdrawiam
Morgan.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Arff »

wydaje mi się, że autor tematu miałby prawo się obrazić, gdybyśmy nie dyskutowali na temat jego bardzo dobrej roboty... na tym polega forum... Revis dał praktycznie gotowy osąd zespołów... po co mamy dawać kolejne, skoro możemy doprowadzić do perfekcji jego dzieło ??? na końcu tego tematu wstawimy kompromis dla wszystkich użytkowników forum, po czym zobaczymy czy się sprawdzi :)

Dlatego powtarzam... poprawki są mile widziane, ale tylko i wyłącznie takie, które są konstruktywnie uargumentowane...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: damianho »

Ted pisze:
KadrO pisze:A tak poza tym, czy my przypadkiem nie znamy już składu Wielunia ? No więc :
L Milczarek
Do tego Marszałek i Kryś walczący o miano II libero. Z moich informacji wynika, że drugi z rezerwowych ciągle szuka nowego pracodawcy.
Szukał i nie znalazł lecz na treningach pokazuje ze bardzo chce zostać i walczy o każda piłkę.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Typowania i prognozy przedsezonowe 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Otóż mam chwilę czasu aby coś takiego napisać więc też się pokuszę.

1. Skra Bełchatów (kolejno : pozycja, nazwisko, ocena za grę w poprzednim sezonie, ogólna ocena umiejętności, ocena maksymalnego potencjału gracza w najbliższym sezonie

P Winiarski 4 5 5
P Kurek 5 5 6
P Antiga 4 4 3-4- początek dobry końcówka słaba
P Bąkiewicz 3 3 3
A Wlazły 4 6 6
A Novotny 2 4 4
L Zatorski 6 5 6
S Pliński 4 5 5
S Możdżonek 5 4 5
S Kłos 3 4 3
R Falasca 4 4 4
R Woicki 2 3 4

2. JW Jastrzębie

P Divis 5 4 5
P Hardy 4 4 4
P Wika 2 3 4
P Pawliński 4 3 4
A Yudin 5-6 (najlepszy atakujący zeszłego sezonu) 5 6
A Gasparini 4 4 4
L Rusek 5 4 5
S Nowik 4 3 3
S Gawryszewski 2 3 4
S Polański ?(niezłe występy w Ilidze) 3 5 (a nóż zaskoczy)
R Łomacz 4 4 5
R Pająk - 3(napewno lepszy niż Master :D) 3

3. Resovia Rzeszów

P Cernic 5 6 6
P Akhrem 5 5 6
P Buszek 4 4 4
P Mika 3 3 4
A Grozer 6 6 6
A Józefacki 4 3 3
L Ignaczak 5 6 6
S Grzyb 3 4 4
S Kosok 3 4 5
S Perłowski 3 3 4
R Baranowicz 3 4 4
R Ilic 3 3 4

4. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

P Świderski 4 5 5-6 (Seba wnosi coś nowego do tej ligi jak Murek po powrocie)
P Ruciak 5-6 5 5
P Urnaut 4 4 5
P Wójtowicz - 2 3
A Jarosz 5 5 5
A Witczak 3 3 4
L Gacek 4 5 5
S Czarnowski 6 5 6
S Gladyr 4 4 5
S Kaźmierczak 3 3 4
R Zagumny 5 6 6
R Pilarz 3 3 3

5. AZS Częstochowa

P Gierczyński 4 4 4-5
P Murek - 4 4-5 (wierzę że da radę po koszmarnej kontuzji (znając jego charakter jestem o to spokojny))
P Hrazdira - 4 4
P Gradowski 2 2 3
A Janeczek 5 4 5
A Hebda 2 2 4
L Dębiec 4 4 4
S Wiśniewski 5 5 6
S Nowakowski 4 5 6
S Kolanek 1 1 3
R Drzyzga 4 4 5
R Oczko 2 2 3

6. Delecta Bydgoszcz

P Siltala 4 5 5
P Pieczonka 3 3 4
P Sopko 3 4 4
P Serafin 2 3 3
A Szymański 2 4 3
A Konarski 4 3 5
L Andrzejewski 2 2 3
S Jurkiewicz 4 4 4
S Cerven 3 2 3
S Wrona 1 1 2
R Masny 4 4 5
R Lipiński 4 3 3

7. AZS Olsztyn

P Siezieniewski 3 3 4
P Tuia 4 4 5
P Tomczyk 2 2 3
P Ferens 3 3 4
A Gromadowski 4 4 5-6
A Winnik 3 3 3
L Mierzejewski 3 3 4
S Gunia 2 2 3
S Cedic - 4 5
S Hain 3 3 4
R Toobal 4 4 4
R Włodarczyk - 1 3

8. AZS PW Warszawa

P Bartmann 3 4 5-6
P Kubiak 4 3 4
P Wierzbowski 3 2 3
P Żaliński 3 3 4
A Statsenko - 4 4
A Prygiel 4 4 4
L Wojtaszek 4 4 4
S Kreek 3 3 4
S Szulik 2 2 3
S Gałązka 2 2 3
S Nowak 3 3 3
R Neroj 4 4 4
R Salas 3 3 4
Trochę pozmieniałem tam gdzie są - znaczy że tej cechy u tego gracza nie biorę pod uwagę przez zbyt mało informacji.
Według mnie będzie to najlepszy sezon naszej ligi w historii (na wysokim poziomie i ciekawych wyniakch).
Kanddatów do złota będę miał 3 Skrę Resovię i ZAKSĘ (kolejność alfabetyczna) oraz sądzę że namieszać może i włączyć się do tej walki Jastrzębska ekipa, jeśli Igor i Lukas pociągną grę a Gregor będzie dobrze rozgrywał to tego (mam nadzieję zaskoczy Polański) mogą być groźni. pierwsze 3 ekipy stawiam mniej więcej na równi gdyż każda z nich ma coś lepszego a składy mają bardzo dobre. Ciekawą ekipę stworzono w Częstochowie i oni powalczą w pierwszą 4, niezły skład mają także Olsztyn, Delecta i Politechnika każda z tych drużyn może powalczyć o awans do 6, to samo Wieluń choć w ich przypadku stawiam że raczej beskutecznie ale też mogą sprawić psikusa, o Farcie ciężko coś mówić, ostatnim zdaniem podsumuwując to będzie bardzo ciekawy i dobry sezon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”