Transfery 2011

jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Kuchcik

Jeden konkurent już dzisiaj raczej odpadł:)

Zostaje trzech, spokojnie...ze Skrą wygralismy, z paroma druynami rosyjskimi i włoskimi także, więc Turecki też możemy pokonać:)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

jinx pisze:Kuchcik

Jeden konkurent już dzisiaj raczej odpadł:)

Zostaje trzech, spokojnie...ze Skrą wygralismy, z paroma druynami rosyjskimi i włoskimi także, więc Turecki też możemy pokonać:)
Mógłbyś mówić konkretniej? :D
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Sovia zakontraktowała Bojica, wiec chyba nie bedzie sie innym przyjmującym interesować ofensywnym...
Copra...w tym roku dostanie zastrzyk pieniedzy...duzo bułgarskich zawodnikow chce...
Arkas...hmmm kto w arkasie grał w tym sezonie??
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

jinx pisze:Sovia zakontraktowała Bojica, wiec chyba nie bedzie sie innym przyjmującym interesować ofensywnym...
Copra...w tym roku dostanie zastrzyk pieniedzy...duzo bułgarskich zawodnikow chce...
Arkas...hmmm kto w arkasie grał w tym sezonie??
Czyli realne jest że ściągną i Jakopina i Despaigne? Czy to dwaj zawodnicy którzy rozpatrywani są w jednej opcji (tzn. jak ten nie przyjdzie to ten, a nie razem).
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Dokładnie nie wiadomo...nazwisko Jakopina jest/ było wśród kandydatów, ale wg mnie na rezerwę, priorytet to Kuban
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
JasioCha
Posty: 168
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 16:53
Płeć: M
Lokalizacja: Puławy

Re: Transfery 2011

Post autor: JasioCha »

jinx pisze:Sovia zakontraktowała Bojica, wiec chyba nie bedzie sie innym przyjmującym interesować ofensywnym...
Copra...w tym roku dostanie zastrzyk pieniedzy...duzo bułgarskich zawodnikow chce...
Arkas...hmmm kto w arkasie grał w tym sezonie??
W Arkasie grali Agamez, Jao Paulo Bravo i Meszaros. Dwóch pierwszych zostaje na kolejny sezon, a w miejsce Węgra szukają lepszego przyjmującego z zagranicy. Jak mówił i Pietrzyk i Piechocki/Stawinoga to rynek dobrych graczy jest mały, a chętnych wielu, a co za tym kilka ekip rywalizuje o tych samych graczy. Co do Resovii to nie jestem przekonany czy już nie będą się żadnym ofensywnym przyjmującym interesować - zależy od koncepcji zespołu jaką przedstawił Kowal. Jeśli prawdą są jest, że Bojić będzie miał kontrakt w wysokości 100 tysięcy euro (na volley24 lub reklama konkurencyjnego serwisu było takie info) to wygląda na to, że w Rzeszowie mają jeszcze kasę na kogoś z wyższej półki płacowej. Zresztą parę dni temu była cytowana wprost (bodajże na reklama konkurencyjnego serwisu) wypowiedź Karbarza lub dane do zrozumienia [nie pamiętam dokładnie] jakoby Resovia chciała zakontraktować gracza lepszego od Czarnogórca.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Tyle,ze będą w Sovii szukać raczej defensywnego lub uniwersalnego zawodnika
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: madlark »

jinx pisze:Tyle,ze będą w Sovii szukać raczej defensywnego lub uniwersalnego zawodnika
A skąd ten wniosek, skoro Skra szuka ofensywnego?
Raczej ofensywny z dobrym przyjeciem ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Jaka skra??
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: kuchcik77 »

Oni tez szukaja kogos za Stefana ale to pewnie jedna półka wyżej;)
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

Z tego co udało mi się dowiedzieć - wymieniany w kontekście transferu do Bełchatowa Wytze Kooistra na dziś jest bliżej odejścia z Modeny aniżeli zostania w tymże klubie. Co więcej, chociaż muszę napisać, iż jest to w całkowitym stopniu niepotwierdzona informacji, jeżeli Kooistra odejdzie z Modeny, prawdopodobnie następny sezon spędzi zagranicą (jako kierunek jego wojaży wymienia się Rosję, Turcję i ewentualnie ... Polskę). Wprawdzie zostałem poinformowany, iż jeżeli chodzi o włoskie mercato - sprawa odnośnie konkretnych zawodników zmienia się z dnia na dzień, a przyszłość tego siatkarza nie jest jeszcze znana. W Modenie narzeka się na nierówną formę Holendra w poprzednim sezonie, dlatego też wydaje się, iż w przyszłym roku zarząd tego klubu postawi na pewniejszego zawodnika - prawdopodobnie kogoś z duetu Alen Pajenk (moim zdaniem jeden z lepszych/najlepszych - jak kto woli - środkowych na świecie) - Novica Bjelica. Problemem w transferze Holendra są jego zarobki - Kooistra w poprzednim sezonie był jednym z najlepiej zarabiających zawodników swojego zespołu, co rodzi pytanie o jego ewentualne żądania finansowe. Niemniej transfer tego zawodnika do Skry - która poszukuje zawodnika na środek - nie jest wcale niemożliwy. Nie wykluczam również opcji, iż ostatecznie Holender zostanie w Modenie... Jak na razie - to mogę napisać z całkowitą pewnością - żaden zespół nie złożył konkretnych propozycji pozyskania Kooistry czy wypożyczenia Kooya.

Co do tego Kooya jeszcze, raczej odrzuca się wykupienie kontraktu tego zawodnika. Być może zostanie wypożyczony do włoskiego zespołu średniej klasy, gdzie będzie mógł regularnie grywać w podstawowej "szóstce", albo jeżeli nadal będzie czynić tak duże postępy, w przyszłym sezonie będzie podstawowym graczem Modeny.

P.S

Wyżej podane informacje dotyczą plotek transferowych nt. Skry, jeżeli jednak nie spełnia wymogów tego konkretnego tematu pt. "Transfery 2011", z racji raczej interesujących (tak mi się zdaje, nie wiem ;) ) informacji, prosiłbym o przeniesienie tego posta do odpowiedniego tematu dotyczącego bełchatowskiej drużyny, aniżeli usuwania tego, co nabazgrałem.

Pozdrawiam
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery 2011

Post autor: Antos »

Nie sztuka chwalic sie po fiasku w negocjacjach 8-)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Transfery 2011

Post autor: zibibobi »

Co do Despaigna to na jednym z zagranicznych portali internetowych (nie pamietam w tej chwili którym) wyczytałem, że jest on już zawodnikiem Copry Piacenza. Nie wiem na ile jest to wiarygodna informacja? czy nie jest to coś takiego jak nasze zakłądki dotyczące transferów. Obym się mylił. Pewnie jest tak jak pisze kuchcik, w tej chwili trasfery/negocjacje to swoisty poker.
Co do Murillo w Skrze. Pojawiła się informacje, że Skrze zabrakło 24 godzin. Wydaje mi się, że nie 24 godzin tylko ..... tys. euro.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Transfery 2011

Post autor: Klugenhammer »

zibibobi pisze:Co do Despaigna to na jednym z zagranicznych portali internetowych (nie pamietam w tej chwili którym) wyczytałem, że jest on już zawodnikiem Copry Piacenza.
Informacja o przejściu Despaigne do Piacenzy to stara sprawa (z kwietnia) i była już wyjaśniania na tym forum.
Wiadomość o tym rzekomym transferze podała Copra na swojej stronie ale sam zawodnik szybko ją zdementował.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Transfery 2011

Post autor: zibibobi »

Klugenhammer pisze:
zibibobi pisze:Co do Despaigna to na jednym z zagranicznych portali internetowych (nie pamietam w tej chwili którym) wyczytałem, że jest on już zawodnikiem Copry Piacenza.
Informacja o przejściu Despaigne do Piacenzy to stara sprawa (z kwietnia) i była już wyjaśniania na tym forum.
Wiadomość o tym rzekomym transferze podała Copra na swojej stronie ale sam zawodnik szybko ją zdementował.
Ok, i to mnie cieszy. Jest nadzieja.
Awatar użytkownika
dar70
Posty: 81
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:55
Płeć: M
Lokalizacja: BEŁCHATÓW

Re: Transfery 2011

Post autor: dar70 »

Gazeta Wyborcza: Brazylijski miliarder sprzątnął PGE Skrze gwiazdę

24 godzin zabrakło mistrzowi Polski, żeby podpisać kontrakt z najlepszym siatkarzem świata w 2010 roku. To miał być największy hit transferowy w historii polskiej siatkówki. Szukająca wzmocnień PGE Skra Bełchatów była o krok od podpisania umowy z Murilo Endresem.
Awatar użytkownika
gostek
Posty: 116
Rejestracja: 13 maja 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: gostek »

To właśnie miała być ta gwiazda, tak długo trzymana w tajemnicy. Dobrze sobie Piechocki wykombinował z tą dziewczyną Murilo (trzeba mu to przyznać). Jako kibic Skry jestem "trochę" załamany...
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: krzysiu »

Ale tam jest napisane , że przechodzi do RJX a przecież chyba zostaje w SESI tak?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: madlark »

dar70 pisze:Gazeta Wyborcza: Brazylijski miliarder sprzątnął PGE Skrze gwiazdę

24 godzin zabrakło mistrzowi Polski, żeby podpisać kontrakt z najlepszym siatkarzem świata w 2010 roku. To miał być największy hit transferowy w historii polskiej siatkówki. Szukająca wzmocnień PGE Skra Bełchatów była o krok od podpisania umowy z Murilo Endresem.
Ale do negocjacji z Dante nie doszło, ponieważ pojawiła się oferta zatrudnienia jego kolegi z reprezentacji.
Dlaczego Skra nie negocjowała z Dante?
Bo z dwoma nie można naraz. :D

Pewnie skończy się na tym, że podpiszą ze Stefanem.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: blaise »

całe przedstawienie pod publiczkę. trzymane w tajemnicy negocjacje z Murilo..
haha, a faktycznie w światku siatkarskim nikt nie nic nie wie jak negocjuje się z topowym zawodnikiem..
Chyba nie liczy Piechocki, że przekona do przeprowadzki do Polski fantastyczną atmosferą na trybunach. Albo sypną ostrzej groszem i ktoś wielki do nich przyjdzie jak choćby kilka lat temu Milko do Grecji albo dalej będą w czołówce europejskiej, ale bez szans na walkę z najlepszymi..
.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: madlark »

Jak przeczytałem to
24 godzin zabrakło mistrzowi Polski,
Od razu skojarzyło mi się Nawrockim, tyle że wtedy gadali że wszystko dogadane wcześniej.

http://www.plusliga.pl/news/id/4110
Kubańczycy przyjadą do Warny bez trójki podstawowych zawodników: Simona, Leala i Hierrezuelo. Graczy tych zabraknie najprawdopodobniej także w Lidze Światowej, bo jak donoszą włoskie media, szykują się do przenosin do Europy.
Pewnie muszą mieć czas na spakowanie walizek.
Wg mnie to włosi podjęli temat, który u nas zaczął się przewijać.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Transfery 2011

Post autor: Edyta »

Edyta pisze:
Rysio z Klanu pisze: Możecie wierzyć lub nie (mam nadzieję, że na tym forum bynajmniej nie jestem uznawany za farmazoniarza) prowadzone są rozmowy z samym Murillo, jeśli on odmówi, drugie miejsce na liście życzeń na przyjęciu zajmuje Kubańczyk - najpewniej chodzi o Marshalla.
Murilo 2 lata temu zerwał ważny kontrakt z Maceratą, żeby pojechać za swoją Jaqueline do Brazylii. Miłość kwitnie w najlepsze, więc wątpię czy Murilo w ogóle się zastanowi nad tą propozycją. Chyba że Atomówki zostaną przeniesione z Wybrzeża do Bełchatowa :)
Zacytowałam post sprzed kilkunastu dni, żeby po pierwsze pogratulować Rysiowi dobrych informacji (chyba ani razu nigdzie więcej nie padło nazwisko Murilo), a po drugie sobie, bo napisałam o Atomówkach :) Trochę żartuję, bo wtedy gra Jacqueline w Atomie wydawała mi się równie nieprawdopodobna co Murilo w Skrze. W każdym razie wiadomo było, że bez niej na bank nigdzie się nie ruszy.
Ale podtrzymuję zdanie kogoś powyżej, że Skrze zabrakło nie 24 godzin tylko kasy. Jeśli Murilo w ogóle traktował serio jej ofertę to zapewne i tak prędzej czy później zostałaby przebita. Dla Murilo podpisany papier to... tylko papier :P Chyba za wysokie progi nawet dla Skry...
szefo00
Posty: 57
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:46
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: szefo00 »

PO tym co przeczytałem strasznie się zawiodlem poniewaz zarowno plus liga meszczyzn jak i kobiet sprowadzila by dwie "gwiazdy" brazyliskiej siatkowki :< .Teraz pozostaje tylko liczyc na to ze uda sie zakontraktowac ktorego z trojki kubanczykow Leal Simon Hierrezuelo..... moze ktos poiwedzic czy jakis klasowy przyjmujacy jest jeszcze na rynku transferowym ???
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: BadTrue »

Ja na miejscu Skry zainteresowałbym się Thiago Alvesem. Z tego co słyszałem chce się przenieść do Europy;)
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Transfery 2011

Post autor: Aliassy »

szefo00 pisze:PO tym co przeczytałem strasznie się zawiodlem poniewaz zarowno plus liga meszczyzn jak i kobiet sprowadzila by dwie "gwiazdy" brazyliskiej siatkowki :< .Teraz pozostaje tylko liczyc na to ze uda sie zakontraktowac ktorego z trojki kubanczykow Leal Simon Hierrezuelo..... moze ktos poiwedzic czy jakis klasowy przyjmujacy jest jeszcze na rynku transferowym ???
zainwestuj człowieku w słownik ..

co do Kubańczyków, to nie wydaje mi się, żeby któryś z tych z górnej tabeli przyszedł do plusligi.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2011

Post autor: leeon »

Murillo w PLS? Ależ to byłby hit. Pytanie czy Skra potrzebuje, aż takiego transferu. Wg mnie nie, bo przy przyjściu tego kalibru gracza między Kurkiem, Winiarem, a Murillo nie byłoby oczekiwanej przeze mnie rotacji zawodników na podobnym poziomie. Skra powinna stawiać na Bartka i Michała, a nowy przyjmujący to powinien być siatkarz, który bez problemu mółby wejść w chwilach słabszej gry tych graczy i z powodzeniem ich zastąpić (oczywiście w PLS gracze Ci graliby podobną ilość setów jak było z Antigą). Taka gwiazda jak Murillo na pewno nie byłaby zainteresowana takim obrotem spraw. Skra powinna zakontraktować gracza (głównie ofensywnego), ale do rotacji ala Horstink, Kromm, Savani, Kooyt, Deroo, Leal.
Większy nacisk o większe nazwiska powinny być w miejscach, gdzie potrzebne są zmiany w 1-ym składzie czyli rozegranie i środek.

Skoro Piechocki postanowił ujawnić tę informację to już pewnie inny przyjmujący jest zakontraktowany....
Swoją drogą RJX ma ekipę ......
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, o 11:05 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Rysio z Klanu »

Cieszę się, że w końcu sprawa z Murillo wydostała się na światło dzienne, dzięki czemu pewne osoby/osoba, która cały czas wyśmiewała tę informację zwróci mi honor. Zwróćcie uwagę, że poza tym Bąku został, a Antiga odszedł co pisałem jeszcze przed Wielkanocą.
A teraz odnośnie alternatywy z Kuby, gdzie powiedziałem "najpewniej chodzi o Marshalla". Mój nazwijmy to "informator" nie jest wielkim pasjonatem siaty i powiedział "jakiś Kubańczyk na Le, który wysoko skacze ale dokładnie nie pamiętam". Ja dopasowałem Leonela Marshalla, ale w sumie może to równie dobrze być Leon, lub Leal...
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Klawy »

To skąd informator który się nie interesują siatką ma takie info ?:P
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

Rysio z Klanu pisze:Cieszę się, że w końcu sprawa z Murillo wydostała się na światło dzienne, dzięki czemu pewne osoby/osoba, która cały czas wyśmiewała tę informację zwróci mi honor. Zwróćcie uwagę, że poza tym Bąku został, a Antiga odszedł co pisałem jeszcze przed Wielkanocą.
A teraz odnośnie alternatywy z Kuby, gdzie powiedziałem "najpewniej chodzi o Marshalla". Mój nazwijmy to "informator" nie jest wielkim pasjonatem siaty i powiedział "jakiś Kubańczyk na Le, który wysoko skacze ale dokładnie nie pamiętam". Ja dopasowałem Leonela Marshalla, ale w sumie może to równie dobrze być Leon, lub Leal...
Szkoda że nie przyszedł, ale w Leona czy Leala nie ma co wierzyć. Nie te charaktery, do tego zbyt duże ryzyko niepowodzenia transferu. Marshall zostaje w Fenerbahce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”