Transfery 2012/2013

kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Transfery 2012/2013

Post autor: kader14 »

Myślę,żę ten temat powinniśmy już zacząć.

Rewolucja w ZAKS-ie:

http://www.s-w-o.pl/index.php/transfero ... rewolucja/
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
Awatar użytkownika
kulus
Posty: 212
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:28
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kulus »

Tak więc...

Wiemy, że Grozer niestety odchodzi do Rosji, ten sam kierunek obrał fiński atakujący Oivanen. JW kusi Ignaczaka, a Ruciak myśli o przeprowadzce do świeżo upieczonego Mistrza Polski.

Pan Pietrzyk zrezygnował z prezesury ZAKSY co połączyła się z wiadomościami o rozpadzie drużyny z Kędzierzyna. Nowym trenerem KK ma zostać Radosław Panas a jego asystentem Sebastian Świderski.

JW chce ściągnąć na rozegranie Łukasza Żygadło oraz zatrzymać Michała Łasko.

Z dolnych rejonów tabeli raczej żadne ważniejsze pogłoski się nie pojawiły...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: KChudz »

Alek zostaje w Resovii, jak i większość składu, z wyjątkiem Grozera, no i Igła najprawdopodobniej też zostaje - po dogadaniu się z Góralem.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: tomasol »

Bo zespoły z dołu tabeli będą najpierw walczyć o to żeby w ogóle w lidze wystartować. O skompletowanie składów będą martwić się potem. Będzie to jednak wyglądało posobnie jak w tym roku - młodzież (bo tania i w bogatych klubach jej nie chcą) plus kilku starych wyjadaczy w dwóch wersjach: zasłużeni emeryci oraz ligowi średniacy bez żadnych widoków na grę w lepszych zespołach. To wszystko polane zagranicznym sosem (tam gdzie będą na to środki) tanim i przeciętnym, takim z torebki ;).
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Klawy »

tomasol pisze:Bo zespoły z dołu tabeli będą najpierw walczyć o to żeby w ogóle w lidze wystartować. O skompletowanie składów będą martwić się potem. Będzie to jednak wyglądało posobnie jak w tym roku - młodzież (bo tania i w bogatych klubach jej nie chcą) plus kilku starych wyjadaczy w dwóch wersjach: zasłużeni emeryci oraz ligowi średniacy bez żadnych widoków na grę w lepszych zespołach. To wszystko polane zagranicznym sosem (tam gdzie będą na to środki) tanim i przeciętnym, takim z torebki ;).
Tym stwierdzeniem roz****** system :D, a tak serio to niestety tak się kreuje rzeczywistość klubów z miejsc 6-10.
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
przemo_c
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:33
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: przemo_c »

Odejście Grozera jest bardzo złą wiadomością dla Resovi.Niemiecki Węgier nie tylko jest świetnym atakującym, ale udało się w drużynie stworzyć niesamowity klimat i nie wiadomo czy ktoś kto przyjdzie na jego miejsce tak samo dobrze wpasuje się w zespół.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, o 20:37 przez przemo_c, łącznie zmieniany 1 raz.
"Siatkówka jest grą dla inteligentnych." - Zdzisław Ambroziak
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kader14 »

W polskiej lidze żużla nawet teoretycznie, najsłabsza drużyna wydaje 2mln zl. na kontrakt zawodnika .Szkoda że takie pieniądze nie pchają sie do plusligi.
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
pavelabramov
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:42
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: pavelabramov »

Ricardo i Murillo i można podbijać Europę ;) ale czy to jest realne to już inna kwestia...
Ogólnie rzecz biorąc w Skrze wymiana rozgrywającego powinna być priorytetem, pozostałe transfery zależne od ubytków, gdyby Kurek i Winar zostali to myślę, że jedynie wymiana Bąkiewicza na jakiegoś zawodnika o podobnej charakterystyce tyle że bardziej uniwersalnego(z lepszym atakiem) tyle na temat Skry.
Resovia: Utrzymanie składu, czyli przede wszytkim Alek, Igła, Nowakowski i Lotman, pozatym dokupienie jakiegoś przyjmującego, Ruciak byłby w sam raz ale gdyby przyszedł ktoś pokroju Kunnariego to też było by spoko. Atak oczywiście priorytet, ktoś podawał nazwisko Agameza... ja bym tu widział Konarskiego który zagrał bardzo dobry równy sezon i byłby to transfer z wielkim pożytkiem dla kadry i dalszego rozwoju tego chłopaka. Rozegranie zostawić bez zmian żeby nie było znowu problemu z zgraniem, Tichacek raczej powinien mieć lepszy sezon niż obecny na a Dobrowolski to idealny zmiennik
Zaksa: Sezon niby dla nich jeszcze się nie zakończył ale już dużo sie mówi o zmianach w drużynie z Kędzierzyna. Rozegranie bez zmian, no może jakiś zdolny zawodnik na rezerwę by się przydał. Przyjęcie tutaj mówi się o odejściu Ruciaka, to była by spora strata i zastąpić go będzie ciężko, ale jakiś solidny zawodnik powinien się na jego miejsce znaleźć, Samik, Kapelus, Popelka... można by dać szanse Samikowi reszta do wymiany, nie mam pomysłu za bardzo za kogo... może Żaliński? Atak bez zmian, środek przychodzi Wiśniewski, jest Gladyr, Czarnowski i Warda który już troche pograł i myślę że bedzie dobrą alternatywą. I błagam, Gacek out! za niego widział bym Michała Żurka z Farta ;)
Jastrzębski: Rozegranie, Brazylijczyk do wymiany, dużo się mówi o Żygadło i to by była najlepsza opcja dla obu stron, Violasa chciałbym zobaczyć w przyszłym sezonie. Środek bez zmian ewentualnie za Bontje ktoś tańszy w utrzymaniu. Przyjęcie, Brazliada out czyli Nemer i Bozko żegnamy, sprowadzić kogoś na poziomie Nikicia lub Kovacevicia i będzie git, Bartman, Kubiak bez zmian.
Atak utrzymać Łasko za wszelką cenę, Malinowski może być. Rusek wg. mnie jak najbardziej solidny, ewentualna zmiana za kogoś na podobnym poziomie(Dębiec, Żurek, Wojtaszek)
Tyle by było moich przemyśleń na temat zmian w 4 najlepszych drużynach tego sezonu ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: dreamer »

kader14 pisze:W polskiej lidze żużla nawet teoretycznie, najsłabsza drużyna wydaje 2mln zl. na kontrakt zawodnika .Szkoda że takie pieniądze nie pchają sie do plusligi.
No bo pieniądze pchają się (pchane są) tam, gdzie następuje ich szybka kapitalizacja i można przeliczać zysk i zacierać ręce.

Może kilkanaście topowych nazwisk siatkarzy sprowadzonych do PlusLigi poprawiłoby sprawę, ale na razie siatkówka to kopciuszek.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: 23_Janne »

kader14 napisał(a):W polskiej lidze żużla nawet teoretycznie, najsłabsza drużyna wydaje 2mln zl. na kontrakt zawodnika .Szkoda że takie pieniądze nie pchają sie do plusligi.

Liga żużlowa nie jest tu dobrym przykładem. Na 2 mln to taka drużyna podpisuje kontrakt - z wysupłaniem tych pieniedzy jest już niemały kłopot. (Nie)Wypłacalność klubów żużlowych, poza paroma wyjątkami, była już przedmiotem wielu artykułów i anegdot. Środowisko, w którym kluby - i to te mające nawet kilkuletnie zaległości wobec zawodników, a mimo to dalej podpisujące kontrakty "z sufitu" - trudno traktować w kategoriach profesjonalnych. Nie licząc sporadycznych przypadków, nasza liga volleya jest tu raczej pozytywnym przykładem.
Tagtsher
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 10:37
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Tagtsher »

Resovia ma teraz ciężki orzech do zgryzienia na kogo postawić w ataku.Często przewija się nazwisko Agameza który moim zdaniem nie jest wiele gorszy od Grozera jeżeli chodzi o aspekty czysto sportowe , nie jest na pewno tak ekspresyjny jak Dżordz i nie miałby takiego wpływu na zespół.Może Schops byłby ciekawą opcją.Wiele osób podaje Konarskiego moim zdaniem nie jest to zawodnik gotowy o MP i walkę w LM. Co do przyjęcia to tak jak wyżej Parodi , przychodzi do Maceraty Zaytsev , zobaczymy czy zostanię Savani , nie też ofensywny Kovar.Parodi to taka lepsza wersja Lotmana.Ale zobaczymy co mają w planach możni Resovii.

Tag
Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: GuessWhat »

Jeżeli zachowają trzon zespołu, przede wszystkim rozgrywający to wydaje mi się, że mogą walczyć na wszystkich frontach. Warunek jest jeden trzeba zaopatrzyć się w dobrą ławkę. Naprawdę szkoda Grozera ;( świetny zawodnik.

PS: Nie mogę się doczekać jaki transfer w naszej lidze będzie najciekawszy :) nie zawężam się tylko do obcokrajowców.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: pk+ »

kader14 pisze:W polskiej lidze żużla nawet teoretycznie, najsłabsza drużyna wydaje 2mln zl. na kontrakt zawodnika .Szkoda że takie pieniądze nie pchają sie do plusligi.
Nie jestem aż tak tematem zainteresowany, ale kiedyś na pewno - nie wiem jak teraz - żużlowcy pokrywali koszty tej całej zabawy, czyli dostawał zawodnik kasę za starty ale sprzęt, dojazd na zawody itd. były po jego stronie.
W siatkówce mamy natomiast taką sytuację że zawodnicy dostają wypłatę, a do tego często mieszkanie, wyżywienie, samochód że o tak oczywistej sprawie jak autokar (samolot) i nocleg nie wspomnę.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Przemyslaw »

pk+ :
Tylko żużlowcy mają indywidualne kontrakty sponsorskie, w zasadzie żaden zawodnik sam za siebie nie płaci, bo i by nie dał rady, to drogi sport. Różnice są tylko takie, że jeden ma dużo sponsorów lub jednego solidnego a inny ma ich mało lub słabego sponsora.
W siatkówce to nie jest potrzebne bo nikt nikomu nakolanników czy butów kupować nie musi.
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Roan »

Może komuś uda się Wojciechowskiego namówić do sponsorowania PW? Z jego wypowiedzi wynika, że podchody są robione. Jak dla mnie nie ma ryzyka, jest facet nieco szalony, ale z drugiej strony nikt nie może mu zarzucić że nie inwestuje.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: pk+ »

Przemyslaw pisze:pk+ :
Tylko żużlowcy mają indywidualne kontrakty sponsorskie, w zasadzie żaden zawodnik sam za siebie nie płaci, bo i by nie dał rady, to drogi sport. Różnice są tylko takie, że jeden ma dużo sponsorów lub jednego solidnego a inny ma ich mało lub słabego sponsora.
W siatkówce to nie jest potrzebne bo nikt nikomu nakolanników czy butów kupować nie musi.
Z tego co wiem zawodnicy przynajmniej w Rzeszowie (ale nie myślę żeby to był jakiś ewenement) butów sobie sami nie kupują... czy żużlowiec płaci sobie sam, czy na własną rękę załatwia indywidualny kontrakt to na jedno wychodzi - nie płaci klub tylko on.

Mamy taki a nie inny potencjał finansowy w +Lidze i jak widać wystarcza na bardzo dobrych zawodników, jest mniej pieniędzy niż w kilku innych ligach, ale do biedaków nie należymy.
Zobaczymy jak zainteresowanie sponsorów zmieni się po Mistrzostwach Świata, potencjalnie może być większe zainteresowanie kibiców więc i sponsorów, oczywiście jak reprezentacja. 2014 rok, a w sumie sezon ligowy 2015/16 może być przełomowy dla popularności siatkówki... można się tylko zastanawiać czy praktycznie monopol Polsatu na siatkę nie jest tamą która obecnie hamuje rozwój popularności tej dyscypliny.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Arff »

Wojciechowski już sponsorował siatkarzy Politechniki i nic dobrego z tego nie wyszło...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
La Petomane
Posty: 153
Rejestracja: 24 cze 2011, o 17:07
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: La Petomane »

Interesująco mogą się potoczyć losy Bartosz Kurka, który sam powiedział coś w stylu, że na pewno jego kariera będzie się rozwijać i że sam będzie starał się swoją postawą przysparzać zespołowi sukcesów, ale czy to będzie w Skrze czy w innym zespole to jeszcze tego nie wie, widać, że jest kuszony, bo taki Wlazły od razu stwierdził, że zostaje w Bełchatowie.

Ciekawie brzmią słowa Adama Górala, prezesa Asseco, który mówi że chciałby opierać skład na polskich zawodnikach. W tym kontekście - zdobycie mistrzostwa polski i gra w przyszłorocznej LM można się spodziewać że raczej nie miał na myśli nieogranych i niedoświadczonych, choć utalentowanych graczy pokroju B. Krzysiek, D. Konarski a a zawodników stanowiących o sile reprezentacji jak M. Ruciak, czy J. Jarosz. Tak więc przynajmniej transfer Ruciaka nabiera prawdopodobieństwa.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Przemyslaw »

La Petomane
Z całym szacunkiem dla Ruciaka, bo to solidny i dobry gracz ale co On niby wniósł by do Resovi?
Za Lotmana? To ten sam poziom a może nawet Lotman gra lepiej bo ma lepsze warunki fizyczne.
Ruciak jest dobry ale nie aż tak, Resovia jeśli chce zatrzymać tytuł i powalczyć w LM musi sprowadzić na prawdę potężną rakietę albo po prostu zostawić jak jest, bo się już ograli.
Co do Jarosza, mam nadzieje, że nie, też jest dobrym i solidnym graczem, ale tylko dobrym i solidnym, wg. mnie to nie jest poziom Grozera, Wlazłego czy Łaski, a właśnie taka półka powinna interesować Resovię.

Dla mnie dość realnym transferem mogłoby być przejście Łaski z Jastrzębia do Rzeszowa. Jastrzębie chyba nie dysponuje takim budżetem aby Łaskę zatrzymać, natomiast Resovia powinna mieć na takiego zawodnika.

P.S.
Wie ktoś coś o Częstochowie?
Zostaje tam Murek i Gierek ?
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Biciut »

Przemyslaw pisze:Jstrzębie chyba nie dysponuje takim budżetem aby Łaskę zatrzymać, natomiast Resovia powinna mieć na takiego zawodnika.
Zapominasz chyba jak wielką spółką jest JSW... Jeżeli będzie medal może być ciekawie.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kevinpsb »

Trefl Gdańsk interesuje się Wierzbowskim, Resovia Ruciakiem i Wojtaszkiem, Skra De Cecco, Jastrzębie Ignaczakiem, Żygadłą i Możdżonkiem, Fart Drzyzgą, Zaksa Wiśniewskim, Politechnika Poterą...
Co do zespołów to widziałbym to tak:
Moim zdaniem powinni odejść:
Skra: Falasca, Cupković, Bąkiewicz, Kooistra,
Resovia: Lotman, Bojić, Perłowski,Gontrariu,
Zaksa: Popelka, Gacek i dalej nie wiem.
Fart: Pujol, Nillson, Buszek,
Delecta: Gradowski, Siltala, Wika, Cerven,
Czewa: Hebda, Hunek
Olsztyn: Hernan, Stelmach, Winnik,
Polibuda: Nikt, ew. Gorzkiewicz,
Trefl: Hietanen, Vdovin, Serafin, środkowi...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: compact »

Przemyslaw pisze:Jastrzębie chyba nie dysponuje takim budżetem aby Łaskę zatrzymać, natomiast Resovia powinna mieć na takiego zawodnika.
JSW swoja wartoscia łyka na luzie takie tuzy jak PZU, Lotos, Enea, wszystkie banki oprocz Pekao i PKO BP. Ustepuje tylko takim graczom jak KGHM, PGE, Orlen, PGNiG, Tauron czy TP, takze to scisla czolowka polskich firm. Co wiecej jej wartosc w porownaniu z poprzednim rokiem wzrosła o ~150%.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2012, o 10:48 przez compact, łącznie zmieniany 2 razy.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kevinpsb »

Przemyslaw pisze:La Petomane
Z całym szacunkiem dla Ruciaka, bo to solidny i dobry gracz ale co On niby wniósł by do Resovi?
Za Lotmana? To ten sam poziom a może nawet Lotman gra lepiej bo ma lepsze warunki fizyczne.
Ruciak jest dobry ale nie aż tak, Resovia jeśli chce zatrzymać tytuł i powalczyć w LM musi sprowadzić na prawdę potężną rakietę albo po prostu zostawić jak jest, bo się już ograli.
Gdy się przyjrzeć to Ruciak to zawodnik od Lotmana lepszy w każdym elemencie. Dodatkowo Michał zawsze gra bez problemów cały sezon. Ruciak przecież od Lotmana lepiej broni, serwuje, atakuje i przyjmuje. Nie wiem jak można tego nie widzieć... Byłby to skok jakościowy dla Reski w tym miejscu.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Przemyslaw »

Biciut, compact:
JA nie pisałem o spółce (firmie) tylko o klubie, oczywistym jest, że JSW ma miliony, dziesiątki lub nawet setki milionów złotych. Jednak tu chodzi o budżet klubowy i nie wydaje mi się, żeby sypali tam nieograniczoną kasą.
Wyjątek to faktycznie jak Jastrzębie zdobędzie medal i dostanie dziką kartę do LM.

kevinpsb :
No to mamy różne zdanie w tej kwestii.
Robak
Posty: 134
Rejestracja: 5 maja 2009, o 14:06
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: Robak »

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstra ... omosc.html

I chyba p.Wojciechowski znów weźmie się za siatkówke.
keicaM
Posty: 133
Rejestracja: 17 sty 2011, o 20:54
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: keicaM »

Źle zrozumieliście wypowiedź pana Górala. Chodziło mu o cierpliwe budowanie zespołu opartego na Polakach gdyby obecny sezon okazał się niewypałem, czyt. nie byłoby LM w przyszłym sezonie/Mistrza. To, że ma obsesje na punkcie opierania siły zespołu o Polaków nie oznacza, że po zdobyciu Mistrzostwa Polski i chęci osiągnięcia czegoś w LM w kolejnym sezonie będziemy oglądać Konarskiego na ataku, wolne żarty. Owszem, młody zdolny, po niezłym równym sezonie, ale to nie jest zawodnik, który by się nawet na zmiennika nadawał jesli gra o obronę tytułu i LM idzie. Prezes Góral od dawna chciał aby to Andrzej Kowal prowadził drużynę, a miał on się od kogo uczyć, pierwsze Janek Such, później Ljubo Travica, na którego psioczyć można za wiele mankamentów, ale kto oglądał na żywo jego treningi to wie, że to świetnej klasy fachowiec. Poza tym wiele kursów trenerskich, staży, wykładów sprawiły, że pod względem merytorycznym Andrzej Kowal to bodaj najlepiej przygotowany polski trener młodego pokolenia. Jedyne obawy pana Górala dotyczyły autorytetu Andrzeja Kowala, ale jak widać ten podołał scaleniu drużyny i nie dał sobie wejść na głowę. Z pewnością prezes Góral jest szczęśliwy, że to właśnie Andrzejowi udało się zdobyć ten medal jako Polakowi, ale zdaje sobie sprawę, że w tej chwili nie ma na rynku Polaków, którzy mogliby stanowić o sile Resovii. Jeśli Ruciak do Resovii przejdzie to zapewne będzie rywalizował o miejsce w składzie z Lotmanem, który zapewne zostanie. Wielką niewiadomą jest pozostanie Bojicia w zespole na przyszły rok, co prawda w jego kontrakcie jest opcja przedłużenia na kolejny sezon, jeśli zostanie to zapewne rywalizowałby o miejsce w składzie z Alkiem. Mateusz Mika najprawdopodobniej zostanie wypożyczony. Jak już zostało wspomniane, w zespole na pewno pozostanie Alek, Igła najprawdopodobniej dogada się z zarządem w sprawie nowego kontraktu. Ważne umowy mają obaj rozgrywający, Nowakowski, nie wiadomo co z Grzybem i Perłowskim, Kosok raczej na pewno zostanie. w porównaniu z poprzednim sezonem zmiany rzeczywiście będą "kosmetyczne". ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: weary_skier »

Trzeba przyznac Kevinowi rację. Ruciak to zawodnik wyraźnie lepszy od Lotmana. Na korzyść Amerykanina przemawia tylko blok.
Byłby to faktycznie skok jakościowy, gdyby Ruciak przyszedł do Rzeszowa, ale nie wiem czy wystarczający aby pokryć różnicę między Grozerem a nowym atakującym.
Pytanie jest też takie jak przy nieZagumnym prezentowałby się Rucek.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2012, o 11:16 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: madlark »

Przemyslaw pisze: P.S.
Wie ktoś coś o Częstochowie?
Zostaje tam Murek i Gierek ?
Mają kontrakt jeszcze na przyszły sezon
weary_skier pisze:Trzbea przyznac Kevinovi rację. Ruciak to zawodnik wyraźnie lepszy od Lotmana. Na korzyść Amerykanina przemawia tylko blok.
Byłby to faktycznie skok jakościowy, gdyby Ruciak przyszedł do Rzeszowa, ale nie wiem czy wystarczający aby pokryć różnicę między Grozerem a nowym atakującym.
Pytanie jest też takie jak przy nieZagumnym prezentowałby się Rucek.
Co do zagrywki i gry w obronie też można się spierać.
Lotman jest także tańszy od Michała
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2012, o 11:18 przez madlark, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: compact »

weary_skier pisze: Pytanie jest też takie jak przy nieZagumnym prezentowałby się Rucek.
Przy Zygadle prezentował sie bardzo słabo niestety. A Zagumny to i z Baka umie wykrzesac jakis atak.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2012/2013

Post autor: kanap »

Ta Ruciak to ogromne wzmocnienie i za rok brązowy medal to będzie max co Resovia będzie wstanie zdobyć.

Macie propozycje wzmocnień niczego sobie, od razu LM i ponowne mistrzostwo murowane dla rywali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”