Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Alfred Tennyson »

Na stronie PZPS trener Jan Such deklaruje, że jego zespół CAMPER Wyszków spełnia wszystkie wymogi techniczno - finansowe i jeśli utrzyma trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi to będą ubiegać się w przyszłym sezonie o prawo występów w Pluslidze. Podobne deklaracje padały ze strony BBTS. Myślicie, że jest jakaś szansa aby przyszłosezonowa PLS nam się troszkę powiększyła?
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Cladis
Posty: 170
Rejestracja: 3 cze 2012, o 14:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Cladis »

Byłoby dobrze, bo, wśród czołowych lig europy, tylko u nas występuje 10 drużyn. Bardziej mnie jednak ciekawi sytuacja Częstochowy. Było powiedziane, że zespół, aby się utrzymać, musi wygrać przynajmniej 5 meczów. Więc jeśli w częstochowskim klubie nic się nie poprawi, to myślę, że działacze nie powinni dopuścić tego klubu do rozgrywek.
Nawet po najgorszej zimie będzie wiosna.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: kanap »

Mam nadzieję że w warunkach koniecznych jest wpisana liczba miejsc siedzących i żaden CAMPER Wyszków nie ma najmniejszych szans aby grac w Plus lidze, gdzie do elitarnych rozgrywek zespoły z salkami gimnastycznymi o liczbie miejsc siedzących 700. Na pośmiewisko? Może w Krakowie powstałby jakiś zespół tam przynajmniej budują halę 15 tysięczną.
kassandra
Posty: 119
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:24
Płeć: K

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: kassandra »

dziwne jest podejście Polaków, mogą "przymknąć oko" na braki w postraci minimalnego wymaganego budżetu, regularnych wypłat, wygrania minimum 5 meczów czy terminowego zgłoszenia klubu do rozgrywek, ale już nie mogą przymknąc oka na zbyt małą halę...
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Pawel_RZ »

Częstochowa tworzy sporo talentów więc wątpię aby zabrakło dla niej miejsca w +L. Dzięki niej mogą nabierać doświadczenia w najwyższym szczeblu rozgrywek. To także korzyść dla Reprezentacji na przyszłość.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: kanap »

kassandra pisze:dziwne jest podejście Polaków, mogą "przymknąć oko" na braki w postraci minimalnego wymaganego budżetu, regularnych wypłat, wygrania minimum 5 meczów czy terminowego zgłoszenia klubu do rozgrywek, ale już nie mogą przymknąc oka na zbyt małą halę...
Tak a w którym to przypadku przymknięto oczy ? Może Częstochowa nie podała dokumentów poświadczających spełnienie minimalnego budżetu? A kto nie wygrał w ciągu całego sezonu łącznie z play off/out 5 spotkań?
Ejt
Posty: 216
Rejestracja: 8 lis 2009, o 19:59
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Ejt »

Hala w Wyszkowie to warunkowo dopuszczona do rozgrywek 1 ligi jest - sufit nie ma 9m wys. nawet ;), ciemno jak w kurniku a miejsc siedzących koło 500 :)
Trener Such dużo mówi.Ale trzymam kciuki :D
Z drużyn 1 ligowych na chwilę obecną BBTS spełnia większość wymogów.
Ale nie wydaje mi się aby kogokolwiek wpuścili do Plusligi ;)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Kicu »

No faktycznie, ta hala w Wyszkowie troszkę odstrasza: http://www.wosir.pl/hala.html#

Natomiast hala Bielska-Białej robi naprawdę dobre wrażenie. Choć z tego co czytałem, to zespół 1-wszej ligi gra na jakieś mniejszej hali obok, a nie na tej głównej.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: hugo »

Jeśli ktoś przyłączy się do +Ligi to pewnie tylko Bielsko. W dalszej kolejności pozostaje liczyć, że np. w Katowicach, Wrocławiu czy Poznaniu, ktoś za parę lat stworzy zespół spełniający warunki. Nysa, Wyszków, Suwałki czy Będzin nie spełnią nigdy wszystkich warunków. Zespoły z małych miejscowości musiałyby grać w innym mieście lub nawet zmienić szyld.
\
Azmo
Posty: 37
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 14:35
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Azmo »

Cuprum ma aspiracje +ligowe ;)
Hala jest w budowie, bodajze bedzie mogla pomiescic 4 tysiace.
Jest silny sponsor, wiec o kase martwic sie nie musza.
Pozostaja tylko kwestie sporotwe.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: madlark »

Azmo pisze:Cuprum ma aspiracje +ligowe ;)
Hala jest w budowie, bodajze bedzie mogla pomiescic 4 tysiace.
Jest silny sponsor, wiec o kase martwic sie nie musza.
Pozostaja tylko kwestie sporotwe.
Ma być oddana w styczniu 2014
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=530728
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Cladis
Posty: 170
Rejestracja: 3 cze 2012, o 14:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Cladis »

Kicu pisze:No faktycznie, ta hala w Wyszkowie troszkę odstrasza: http://www.wosir.pl/hala.html#

Natomiast hala Bielska-Białej robi naprawdę dobre wrażenie. Choć z tego co czytałem, to zespół 1-wszej ligi gra na jakieś mniejszej hali obok, a nie na tej głównej.
Mówimy o hali, w której swoje meczu rozgrywa Aluprof?
Nawet po najgorszej zimie będzie wiosna.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Kicu »

Cladis pisze:
Kicu pisze:No faktycznie, ta hala w Wyszkowie troszkę odstrasza: http://www.wosir.pl/hala.html#

Natomiast hala Bielska-Białej robi naprawdę dobre wrażenie. Choć z tego co czytałem, to zespół 1-wszej ligi gra na jakieś mniejszej hali obok, a nie na tej głównej.
Mówimy o hali, w której swoje meczu rozgrywa Aluprof?
Nie wiem szczerze mówiąc gdzie gra Aluprof. Niezbyt się interesuję kobiecą siatkówką i oglądam ją sporadycznie.
Natomiast chodzi mi o tą halę: http://www.bbosir.bielsko.pl/obiekt/hal ... o-sportowa , która prezentuje się naprawdę fajnie.
Z kolei 1-wszo ligowy zespół mężczyzn z Bielska-Białej, gra na tym obiekcie: http://www.bbosir.bielsko.pl/obiekt/Osr ... y-Victoria . Przynajmniej tak wyczytałem w internecie. Źle się wyraziłem pisząc "zespół 1-wszej ligi gra na jakieś mniejszej hali obok", bo w sumie ta duża od małej oddalona jest o 5km ;)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: compact »

Kicu pisze: Nie wiem szczerze mówiąc gdzie gra Aluprof. Niezbyt się interesuję kobiecą siatkówką i oglądam ją sporadycznie.
Natomiast chodzi mi o tą halę: http://www.bbosir.bielsko.pl/obiekt/hal ... o-sportowa , która prezentuje się naprawdę fajnie.
Z kolei 1-wszo ligowy zespół mężczyzn z Bielska-Białej, gra na tym obiekcie: http://www.bbosir.bielsko.pl/obiekt/Osr ... y-Victoria . Przynajmniej tak wyczytałem w internecie. Źle się wyraziłem pisząc "zespół 1-wszej ligi gra na jakieś mniejszej hali obok", bo w sumie ta duża od małej oddalona jest o 5km ;)
Na tej pierwszej Aluprof grał w LM, a w drugiej chyba gra w lidze, bo ten balkon jakis znajomy, ale glowy nie dam.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Streeter »

compact pisze: Na tej pierwszej Aluprof grał w LM, a w drugiej chyba gra w lidze, bo ten balkon jakis znajomy, ale glowy nie dam.
Ta druga hala nie jest halą, na której gra Aluprof, bo dziewczyny grają na hali, gdzie trybuny są z obydwu stron, z resztą jeśli dobrze pamiętam, jak byłem tam na meczu to na "górze" są krzesełka, a nie ławki.

Co do nowych drużyn to jestem wielkim fanem ligi 12-zespołowej, nawet jeśli mają to być zespoły pokroju Olsztyna (bez obrazy dla Olsztyna oczywiście ;) ). Wszyscy na tym zyskają - młodzi zawodnicy jeśli będą chcieli, będą mieli gdzie grać, siłą rzeczy więcej Polaków obserwowalibyśmy na boisku, co miałoby pozytywny wpływ na kadrę - a lepsze zespoły z ligi mogłyby mecze ze słabszymi rywalami grać po części rezerwami - więc jak dla mnie same plusy, a jak któryś zawodnik stwierdzi, że za dużo meczów, to polecam ligę azerską ;)

Ja osobiście najchętniej zobaczyłbym w PlusLidze Bielsko i Radom, bądź Lubin, sądzę że można by było tam zbudować ciekawe zespoły na poziomie PlusLigi.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
oliwia
Posty: 233
Rejestracja: 4 cze 2012, o 14:17

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: oliwia »

Powiększenie liczby klubów do 12 to marzenie, ale szczerze martwię się, że w najbliższych latach tego nie doczekamy.
Wydaje mi się, że Czarni Radom nie w najbliższym, ale być może jeszcze w kolejnym sezonie będą starać się o awans (gdzieś zasłyszane informacje, nie pamiętam gdzie, może plotki).
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: hubert »

Alfred Tennyson pisze:Myślicie, że jest jakaś szansa aby przyszłosezonowa PLS nam się troszkę powiększyła?
Powiększyła nie, ale można wywalić np. Olsztyn do czasu wybudowania przyzwoitej hali.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Pele »

Streeter pisze:
compact pisze: .... Wszyscy na tym zyskają - młodzi zawodnicy jeśli będą chcieli, będą mieli gdzie grać, siłą rzeczy więcej Polaków obserwowalibyśmy na boisku, co miałoby pozytywny wpływ na kadrę - a lepsze zespoły z ligi mogłyby mecze ze słabszymi rywalami grać po części rezerwami - więc jak dla mnie same plusy, a jak któryś zawodnik stwierdzi, że za dużo meczów, to polecam ligę azerską ;)

Ja osobiście najchętniej zobaczyłbym w PlusLidze Bielsko i Radom, bądź Lubin, sądzę że można by było tam zbudować ciekawe zespoły na poziomie PlusLigi.
Ile zespołów gra w lidze azerskiej?? :D
Myślę że w sezonie 2013/2014 liczba i skład zespołów w Pluslidze nie ulegnie zmianie, zresztą niedługo się dowiemy czy jakikolwiek zespół zgłosi akces do gry w niej
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: madlark »

Pele pisze: Myślę że w sezonie 2013/2014 liczba i skład zespołów w Pluslidze nie ulegnie zmianie, zresztą niedługo się dowiemy czy jakikolwiek zespół zgłosi akces do gry w niej
Może w przyszłym sezonie nie, ale w następnym jest spora szansa.
Marketingowo bez zmian produkt traci na wartości.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Pele »

madlark pisze:
Pele pisze: Myślę że w sezonie 2013/2014 liczba i skład zespołów w Pluslidze nie ulegnie zmianie, zresztą niedługo się dowiemy czy jakikolwiek zespół zgłosi akces do gry w niej
Może w przyszłym sezonie nie, ale w następnym jest spora szansa.
Marketingowo bez zmian produkt traci na wartości.
No i tu się z Tobą zgadzam. W trwającym obecnie sezonie zmienił się jeden klub (za Fart Kielce jest Effector Kielce :D ) więc może w przyszłym tez się coś podobniego stanie. A w sezonie 2014/2015 myslę że Nysa czy Lubin już będą miały hale więc może ??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Streeter »

Pele pisze: Ile zespołów gra w lidze azerskiej?? :D
Szczerze Ci powiem nie orientuję się jak to wygląda u Panów, natomiast tamto stwierdzenie napisałem na podstawie Ligi Kobiet, gdzie jest bodajże sześć zespołów, wszystkie z Baku i żeby było fajniej grają na jednej hali. Sezon tam trwa bardzo krótko, stąd tyle transferów w tamtejsze strony - bo zera na koncie się zgadzają, a i nie zmęczy się jedna z drugą zbyt mocno.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: madlark »

Streeter pisze:
Pele pisze: Ile zespołów gra w lidze azerskiej?? :D
Szczerze Ci powiem nie orientuję się jak to wygląda u Panów, natomiast tamto stwierdzenie napisałem na podstawie Ligi Kobiet, gdzie jest bodajże sześć zespołów, wszystkie z Baku i żeby było fajniej grają na jednej hali. Sezon tam trwa bardzo krótko, stąd tyle transferów w tamtejsze strony - bo zera na koncie się zgadzają, a i nie zmęczy się jedna z drugą zbyt mocno.
prawie, gra 7 i ten siódmy z poza Baku
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Streeter »

madlark pisze: prawie, gra 7 i ten siódmy z poza Baku
Jeśli to prawda, to komentatorzy nie wiedzą co mówią, bo swoją wiedzę opieram na tym, co oni usilnie podkreślają przy większości spotkań z udziałem którejkolwiek drużyny z Baku.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: madlark »

Streeter pisze:
madlark pisze: prawie, gra 7 i ten siódmy z poza Baku
Jeśli to prawda, to komentatorzy nie wiedzą co mówią, bo swoją wiedzę opieram na tym, co oni usilnie podkreślają przy większości spotkań z udziałem którejkolwiek drużyny z Baku.
Igtisadchi Baku
Azerrail Baku
Rabita Baku
Lokomotiv Baku
Azeryol Baki Baku
Telecom Baku
Lokomotiv Baladzhari
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
mckinser
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, o 13:55
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: mckinser »

Jan Such mógłby zaśpiewać jeszcze "Łubu dubu Łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu..." - wtedy wywiad byłby z takim przekazem jakiego życzyliby sobie prezesi. Nie róbmy sobie jaj - Wyszków nie ma najmniejszych szans na Plus Ligę. Po pierwsze, hala - nie można nazwać tego halą, to jest stodoła tylko siana brakuje ale te akurat wystaje co niektórym z butów. Po drugie - zespół, znajomości Sucha nie wystarczą a żaden zawodnik nie przyjdzie do Wyszkowa dlatego że kocha ten klub - myślę, że nie będzie żadną tajemnicą jak zdradzę że zawodnicy w tym klubie zarabiają astronomiczne sumy jak na I ligę, ale klub ma ponad 70 sponsorów więc mogą sobie na to pozwolić. Chłopaki trafili tam na raj, bo nikt by im nie dał takiej kasy a zaangażowanie? To jest sprawa drugorzędna ;)

W I lidze jest kilka zespołów z potencjałem. Jeżeli chodzi o halę to na pewno Bielsko-Biała, buduje się w Lubinie hala i tam będzie można tworzyć mocną pakę bo KGHM...; Do tego jest duża hala w Poznaniu ale kasy brak i duże szanse na...spadek; frekwencja wysoka w Radomiu i tam myślę że w ten zespół mógłby ktoś zainwestować i też mogliby zagrać w +L; Poza tym Ostrołęka - hala niezła, frekwencja jedna z najwyższych-o ile nie najwyższa-w lidze ale sponsorów brak, chyba że Energa mocno zainwestuje to wtedy wszystko możliwe.

Moimi faworytami są Bielsko-Biała i Lubin (z naciskiem na Lubin bo jest potężny sponsor i będzie nowa hala).
Kali BBTS
Posty: 461
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Kali BBTS »

BKS ma swoją halę, w której rozgrywa swoje mecze - ze słynnymi filarami.
BBTS gra w hali Victoria, kameralnej jednak wystarczającej na obecne potrzeby klubu.
W hali wielofunkcyjnej BKS zagrał bodajże kilka spotkań w LM obecnie jest tam rozłożone lodowisko.
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu BBTS wyśle swoją aplikację.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Streeter »

A jak myślicie, hala na której gra Aluprof spełnia wymogi PlusLigi? Czy siatkarze z Bielska w razie awansu mogliby grać tylko na tej większej hali, gdzie jest obecnie lodowisko?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: Alfred Tennyson »

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu BBTS wyśle swoją aplikację.
Do gry w Pluslidze jak rozumiem? Byłoby fantastycznie - BBTS mógłby pokusić się o zbudowanie dobrego składu na przyszły sezon. Wiele osób łacznie ze mną ma spore oczekiwania wobec zespołu z Lubina. Jednak Cuprum aby spełnić te warunki musiałoby znaleźć się w czołówce pierwszej ligi a do tego daleka droga :( w każdym razie im więcej dobrych drużyn w naszej lidze tym więcej trudnych spotkań i korzyści dla reprezentacji
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: madlark »

Cuprum raczej nie w najbliższym sezonie tylko rok później kiedy będzie już gotowa hala.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Kluby aspirujące do gry w Pluslidze w sezonie 2013/2014

Post autor: dziq »

Jak to wygląda w Radomiu :
Jak podkreślił na początku prezes Stowarzyszenia Czarnych Radom Sylwester Strzylak, ubiegły rok uważa za dobrze przepracowany.

- Mam jednak nadzieję, że 2013 rok będzie o wiele lepszy i wreszcie zostanie rozstrzygnięta sprawa budowy nowej hali sportowej, która będzie mogła pomieścić tysiące fanów sportu, a przede wszystkim siatkówki. To drugi podstawowy - obok finansowania siatkówki w naszym mieście - cel Stowarzyszenie Czarnych Radom. Oczywiście ten obiekt sportowy powstanie również dzięki pomocy naszych polityków oraz władz miasta, za co już im bardzo dziękujemy- stwierdził Strzylak.

Obecnie stowarzyszenie skupia blisko 90 firm, które wspierają drużynę RCS Czarnych Radom. Prezes wyraził nadzieję, że za rok, podczas trzeciego Balu Siatkarzy, radomską siatkówkę finansować będzie już blisko 200 firm. Stowarzyszeniu udało się już zbudować - przy pomocy PZPS - szkolne ośrodki siatkarskie. Na szkolenie młodzieży oraz wynagrodzenie trenerów związek przeznaczył kwotę ponad 60 tys. złotych

Na balu wśród zaproszonych gości nie zabrakło naszych siatkarzy. Przedstawicielami drużyny byli Marcin Kocik, Kuba Wachnik, Maciej Kałasz oraz Robert Prygiel. Obecny był również trener drużyny Wojciech Stępień.

Swoje podziękowania za ubiegły rok współpracy skierował do wszystkich zgromadzonych poseł Radosław Witkowski:

- Drużyna Czarnych Radom po wielu latach gry w drugiej lidze, wróciła na zaplecze ekstraklasy. Jest to zasługa całego środowiska siatkarskiego w naszym mieście, które nie opuściło swojej drużyny. Dlatego chciałbym bardzo podziękować stowarzyszeniu, które z pomocą miasta wywalczyło to, że mamy drużynę w pierwszej lidze. Mam nadzieję, że stowarzyszenie, wykorzystując swoje niemałe doświadczenie, podejmie teraz nowe wyzwania, jakimi bez wątpienia są awans drużyny do ekstraklasy oraz budowy nowej hali sportowej w naszym mieście - powiedział.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”