Transfery 2014/2015

Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: BadTrue »

compact pisze:Zaksa będzie mocniejsza, Resovia tradycyjny szeroki skład, a Skra się wykolegowała z gry o najwyższe cele wymianą libero.
Ja uważam że nic nie jest przesądzone, i takie mówienie kto już jest w finale zazwyczaj się nie sprawdza.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: meduza123 »

Skra nie ma wyjścia już, musi brać Gacka... i liczyć na Winiarskiego plus Mike, bo Winiar i Conte są kontuzjogenni
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Kurek7 »

Czy Zaksa będzie mocniejsza to się okaże niedługo, jeśli dalej będą orać Ruckiem i Kooyem na przyjęciu to wcale nie byłbym tego taki pewien.
Do Kooya właśnie kogoś takiego jak Kaliberda potrzeba.



A co do Skry to wiele zależy od... Winiara... od tego czy przyjdzie czy nie.
Jeśli Winiar przyjdzie to tak szybko bym ich nie skreślał nawet z Piechockim na libero.

Kondzio ma tyle szczęścia, że wcale bym się nie zdziwił jakby Kacper nagle wystrzelił formą i nikt by nie płakał po Zatorze...

Bo moim skromnym zdaniem Winiar może dać dużo więcej w ataku od Antigi.
Polska biało-czerwoni... :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: compact »

Między Gackiem i Piechockim nie ma dużej różnicy. Dębiec albo nawet Rusek gwarantują solidny poziom.

Piechocki nie ma umiejętności do gry na takim poziomie, więc nie ma prawa wystrzelić.
Czy Zaksa będzie mocniejsza to się okaże niedługo, jeśli dalej będą orać Ruckiem i Kooyem na przyjęciu to wcale nie byłbym tego taki pewien.
Nie będą musieli orać Ruciakiem. Przyjdzie jakiś nawet solidny przyjmujący i będzie mógł grać z dołem tabeli. Przypominam, że Zatorski z Tuią bardzo dobrze ogarniał przyjęcie. A może przyjdzie ktoś lepszy.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, o 11:30 przez compact, łącznie zmieniany 1 raz.
adam201
Posty: 145
Rejestracja: 10 maja 2008, o 02:28
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: adam201 »

Marechal odchodzi, a jako że ma polski paszport staje się niezłym kąskiem dla pozostałych drużyn.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: krzysiu »

A może Marechal pójdzie do Czarnych - ciekawy byłby to transfer :)
tomolesrow
Posty: 30
Rejestracja: 8 maja 2014, o 11:38
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: tomolesrow »

Hirako pisze:Osłabienie na środku i niskie skrzydła. Masny będzie musiał słać ekspres za ekspresem do Kubiaka i Niemca.
gdzie osłabienie na środku? Van de Voorde był solidnym, ale jednak słabszym od Pajenka - porównywalny poziom z Kosokiem czy Czarnowskim. Bontje był mimo wszystko drogi, a obok dobrych meczów miał słabe. Potrafił obok świetnych zagrań robić juniorskie błędy.
Kaliberda z Kubiakiem idealnie pasują do szybkich piłek od Masnego - zawsze zostaje Gierek.
Skład malina - ostatnia dziura na przyjęciu zasypana, skład zgrany - co najważniejsze - od początku można grać to co umie.
Szkoda że Mareshal odszedł, ale pewnie i tak by mało grał a z jego paszportem pasuje wszędzie, a tani też na pewno nie był - nawet i do Zaksy czy Skry , jakby im Winiar nie wypalił obok Conte
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: PustynnaBurza »

krzysiu pisze:A może Marechal pójdzie do Czarnych - ciekawy byłby to transfer :)
tez naszły mnie takie myśli, zreszta przydałby się wszędzie
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Kurek7 »

Marechal dzięki swojemu paszportowi nie powinien mieć problemu ze znalezieniem klubu.


Orientuje się ktoś jak bardzie ceni się ten francuski Polak?


Winiar-Conte
Marechal-Tuia


Z mojego punktu widzenia idealne zmiany ale raczej nie ma tyle kasy w Skrze.
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: BadTrue »

Kurek7 pisze:Z mojego punktu widzenia idealne zmiany ale raczej nie ma tyle kasy w Skrze.
Raczej wolą Mike.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: meduza123 »

Ja bym wolał żeby Mika grał.... czas najwyższy aby poszedł do przodu albo został na wieki przeciętniakiem. Co do Marechala to nie bardzo wiadomo jaki poziom może zaprezentować, paradoksalnie najlepsze spotkania grywał na ataku... z przyjęciem słabo, ale w JW nie dostał prawdziwej szansy, taki Gdańsk mógłby się nim zainteresować, tam byłby liderem ale coś dalej cicho z tym Gdańskiem, miał już być AA a coś się przeciąga... polskich zawodników dużo na rynku, jest miejsce na stworzenie fajnych ekip walczących o miejsca 5-8
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: compact »

Nawet jak przyjdzie Murilo to i tak Piechocki nie utrzyma poziomu na przyjęciu.

Marechal przyjmuje dobrze. To dziwna taktyka Bernardiego z kryciem wszystkiego i wszystkich przez Kubiaka sprawia, że wydaje się, że on przyjmować nie potrafi.

W JW może dojść do rękoczynów pomiędzy Kaliberdą i Kubiakiem, żaden się nie zgodzi na branie do przyjęcia mniej niż połowy boiska. :D
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, o 11:45 przez compact, łącznie zmieniany 1 raz.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Kurek7 »

compact pisze:Nawet jak przyjdzie Murilo to i tak Piechocki nie utrzyma poziomu na przyjęciu.


A żeby Kacper chciał CI zrobić na złość... :D




Hahaha z tymi rękoczynami to Ci się udało :] :] :]
Polska biało-czerwoni... :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: compact »

No przecież słabo radził sobie w Czewie, może zamiast niego weźmiemy Kubę Bika :D

O presji nawet nie chce myśleć, w zasadzie to mi go żal trochę.

Gdybym był Piechockim, to bym puścił w świat Włodarczyka, ściągnął Bednorza na czwartego i dał Zatorskiemu poważny kontrakt. Oczywiście mówię o idealnym świecie, w którym chodzi tylko o pieniądze 8-)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, o 11:50 przez compact, łącznie zmieniany 1 raz.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Kurek7 »

To może całkiem Dawida Murka? :]
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: BadTrue »

compact pisze:Nawet jak przyjdzie Murilo to i tak Piechocki nie utrzyma poziomu na przyjęciu.
Nie róbmy już z Piechockiego takiego fatalnego libero, wiadomo że to nie jest poziom Zatora ale nie jest to zawodnik który jak coś pierwszy raz stanie na przyjęciu....może nie zajmuje rewelacyjnego miejsca (pod względem przyjęcia 14 miejsca) ale akurat w tym elemencie nie jest tragiczny....gorzej już jeśli chodzi o obronę ale wydaje mi się że z czasem będzie to wyglądało co raz lepiej u niego. Piechocki Jr to będzie dobry/bardzo dobry libero ale za rok/dwa. Fakt że tak po głębszym zastanowieniu to już lepiej postawić na samego Piechockiego niż Gacka + Piechockiego.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: kanap »

PustynnaBurza pisze:...KALIBERDA nie osiągalny dla Polskiej ligi nie nie i co teraz powiedzie eksperci ?
kto twierdził że Kaliberda jest nieosiągalny, była wersja że zostaje w serie A w Perugi, ale najwidoczniej nieprawdziwa
PustynnaBurza pisze:osobiscie ja sie Kaliberda nie zachwycam do Kooya by pasował ale do Kubiaka w JW ? ciezko stwierdzić..
Kurek7 pisze:...Do Kooya właśnie kogoś takiego jak Kaliberda potrzeba....
ani do Kooya by nie pasował ani do Kubiaka, Kaliberda przyjęcie ma zbliżone do Kurka w serie A TUTAJ i bardziej pasowałoby aby grał obok defensywnego przyjmującego, JW takich przyjmujących nie ma Kubiak czy Gierczyński mają problemy w odbiorze zagrywki i teraz dołączy Kaliberda też nie orzeł w tym elemencie, Niemiec dobrze gra w ataku mimo niezbyt imponującego wzrostu.
adam201 pisze:Marechal odchodzi, a jako że ma polski paszport staje się niezłym kąskiem dla pozostałych drużyn.
na pewno nie stał się żadnym kąskiem, grał słabo nic nie pokazał i nie da się wszystkiego tłumaczyć kontuzją czy bólem pleców

--------------------------------------------------------------------
Obecne JW to zespół z słabym przyjęciem (Kubiak, Kaliberda, Gierczyński), a dodatkowo Czarnowski z Kosokiem na środku to zawodnicy, którym często przydarzają się długotrwałe kontuzje dlatego ciekawe jaki to junior będzie tym czwartym środkowym, może sobie chłopak w przyszłym sezonie sporo pograć. Dobrze, że pożegnają się z Bontje, przedłużenie kontraktu z Holendrem w tamtym roku było dla mnie niezrozumiałe. Chyba kłopoty finansowe głównego sponsora JSW odciskają piętno na zespole siatkarskim.

Ciekawe czy Vital Heynen ma coś wspólnego z transferami Kampy i Kaliberdy, w końcu są pewnie na zgrupowaniu kadry i pewnie pytali się Heynena o opinie na temat plus ligi i konkretnych klubów?
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, o 11:53 przez kanap, łącznie zmieniany 1 raz.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Kurek7 »

Pewnie, że lepszą opcją z dwojga złego będzie postawienie na samego Piechockiego, niż na duet Piechocki- Gacek.
Jeśli postawimy na duet to za rok okaże się, że Gacek to nie jest plusligowy libero, a Kacper dalej będzie bez żadnego ogrania i doświadczenia na takim poziomie.
Polska biało-czerwoni... :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: compact »

Piechocki wyraźnie lepiej broni niż przyjmuje.

Co do przyjęcia, to na poziomie kadeta miał do ogarnięcia masę boiska, bo na skrzydłach tradycyjne kołki w tym elemencie, no i radził sobie w miarę dobrze. Ale to tylko rywalizacja w gronie utalentowanych nastolatków.
ani do Kooya by nie pasował ani do Kubiaka, Kaliberda przyjęcie ma zbliżone do Kurka w serie A TUTAJ i bardziej pasowałoby aby grał obok defensywnego przyjmującego, JW takich przyjmujących nie ma Kubiak czy Gierczyński mają problemy w odbiorze zagrywki i teraz dołączy Kaliberda też nie orzeł w tym elemencie, Niemiec dobrze gra w ataku mimo niezbyt imponującego wzrostu.
Bzdura. Kaliberda z ogarniętym libero utrzyma przyjęcie na dobrym poziomie w każdej drużynie. Nie ma wielu tak dobrze przyjmujących i tak dobrze atakujących przyjmujących. A tańszego nie ma żadnego.

W zasadzie to zamieniłbym Conte na Kaliberdę. Znacznie łatwiej dobrać kogoś do pary do Niemca.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: kanap »

compact pisze:...Bzdura. Kaliberda z ogarniętym libero utrzyma przyjęcie na dobrym poziomie w każdej drużynie. Nie ma wielu tak dobrze przyjmujących i tak dobrze atakujących przyjmujących. A tańszego nie ma żadnego.
Opinia której zaprzeczają statystyki. :] W takim razie Kurek też jest genialny w odbiorze. Oglądając to co leciało z Coprą na Rai sport jakoś tego dobrego przyjęcia nie widziałem!
Volly
Posty: 69
Rejestracja: 18 sty 2012, o 13:04
Płeć: K

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: Volly »

meduza123 pisze:(...) ale coś dalej cicho z tym Gdańskiem, miał już być AA a coś się przeciąga... polskich zawodników dużo na rynku, jest miejsce na stworzenie fajnych ekip walczących o miejsca 5-8
Przeciąga się bo AA postawił konkretne warunki, dopóki nie zostaną spełnione, nie mają czego ogłaszać. Możliwe, że też nie ogłaszają zawodników, bo chcą ogłosić już pełny skład.
Awatar użytkownika
agr1
Posty: 214
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:22
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: agr1 »

ani do Kooya by nie pasował ani do Kubiaka, Kaliberda przyjęcie ma zbliżone do Kurka w serie A TUTAJ i bardziej pasowałoby aby grał obok defensywnego przyjmującego, JW takich przyjmujących nie ma Kubiak czy Gierczyński mają problemy w odbiorze zagrywki i teraz dołączy Kaliberda też nie orzeł w tym elemencie, Niemiec dobrze gra w ataku mimo niezbyt imponującego wzrostu.
Kaliberda ma dobre przyjecie, choc sam tworzy sobie problemy przyjmujac floty na palce.
Statystyki sa pomocne, ale nie oddaja one pelnego obrazu.
Wedlug tych statow Kurek ma lepsze przyjecie niz Parodi.
A, ze Kurek bierze pol metra, a Parodi pol boiska to juz w statystykach nie ma uwzglednione.
NAJWIĘKSZY SZKODNIK POLSKIEJ SIATKÓWKI - POLSAT.
----------------------------------------------------------------
Nie kibicuję drużynom, kibicuję ładnej grze.
bob
Posty: 64
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:50
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: bob »

Ludzie ogarnijcie się. Najpierw było, że Kaliberda byłby mega wzmocnieniem dla każdego klubu. Teraz gdy już przyszedł to marudzenie...
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: PustynnaBurza »

[ingerencja moderatora] pamietasz moze pisałem o tym ze jak przyjdzie Kaliberda to bedzie marudzenie a jeszcze 4 dni temu stawiali go na rowni z najlepszymi na swiecie :P ze to najlepszy przyjmujacy ligi włoskiej
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, o 12:15 przez weary_skier, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Punkt 8 i 17.Regulaminu Forum.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: KadrO »

kanap pisze:
compact pisze:...Bzdura. Kaliberda z ogarniętym libero utrzyma przyjęcie na dobrym poziomie w każdej drużynie. Nie ma wielu tak dobrze przyjmujących i tak dobrze atakujących przyjmujących. A tańszego nie ma żadnego.
Opinia której zaprzeczają statystyki. :] W takim razie Kurek też jest genialny w odbiorze. Oglądając to co leciało z Coprą na Rai sport jakoś tego dobrego przyjęcia nie widziałem!
Nie mam zamiaru bronić zawodnika, bo przyszedł do klubu któremu kibicuję, ale chwaliłem gościa niesamowicie, jak już miał przyjść do Kędzierzyna i prawda jest taka, że ma naprawdę dobre przyjęcie. Kubiak zresztą też ma dobre przyjęcie. Nie zdziwi mnie, jak z Kurkiem utworzą parę w reprezentacji (z Kurkiem!!). Osoby mówiące, że Michał ma słaby ten element i opierają się na statystykach Denisa z Serie A, to proszę spojrzeć na statystyki Kubiaka z Plusligi. ;)
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: krzysiu »

Jedyny problem jaki na pewno ma Kaliberda to przyjęcie floatów na palce - innego u niego nie widziałem.Kapitalne wzmocnienie dla ligi i Jastrzębia . Takich graczy w naszej lidze potrzeba,ale Polak jak zawsze będzie narzekał.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: compact »

KadrO pisze: Nie mam zamiaru bronić zawodnika, bo przyszedł do klubu któremu kibicuję, ale chwaliłem gościa niesamowicie, jak już miał przyjść do Kędzierzyna i prawda jest taka, że ma naprawdę dobre przyjęcie. Kubiak zresztą też ma dobre przyjęcie. Nie zdziwi mnie, jak z Kurkiem utworzą parę w reprezentacji (z Kurkiem!!). Osoby mówiące, że Michał ma słaby ten element i opierają się na statystykach Denisa z Serie A, to proszę spojrzeć na statystyki Kubiaka z Plusligi. ;)
Obaj lubią odrażająco przyjąć flota na palce i mieć problemy z flotem zagranym po długiej przekątnej. Ale co z tego, skoro żaden z nich nie będzie musiał ogarniać połowy boiska w przyjęciu.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: kalosz »

na ile Kaliberda podpisał? jeśli tylko na rok, to nie ma się z czego cieszyć.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: krzysiu »

A nie wie ktoś jak z kontraktami młodych wschodzących gwiazd w Brazylii - Lucasa Loh'a i Douglasa Souzy?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery 2014/2015

Post autor: compact »

krzysiu pisze:A nie wie ktoś jak z kontraktami młodych wschodzących gwiazd w Brazylii - Lucasa Loh'a i Douglasa Souzy?
Myślę, że Brazylijczycy będą prowadzeni przez rodzimych trenerów i nie będą silić się na wojaże po Europie. Tak samo Lucarelli - wątpię żeby opuścił Brazylię wcześniej niż po IO w Rio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”