Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Noworoczny »

Chwilę po rozpoczęciu kolejki 25. startuje kolejka 24.
Zmierzą się:

TV 24.03.2016, 20:30
Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin

TV 30.03.2016, 20:30
LOTOS Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn

TV 31.03.2016, 18:00
AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

31.03.2016, 18:00
Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin

01.04.2016, 20:00
BBTS Bielsko-Biała - Effector Kielce

02.04.2016, 17:00
Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska

02.04.2016, 18:00
PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom

Kolejka jest rozciągnięta aż na dziewięć dni.

Pierwszy mecz jest ważny dla Lubina, który ma jeszcze szanse, choć niewielkie, na czwórkę. Jak było pisane wcześniej, pośrednio ten mecz jest również istotny dla Rzeszowa i Bełchatowa.

Drugi mecz jest ważny dokładnie z tych samych powodów.

Trzeci o pietruszkę.

W czwartym Resovia będzie chciała nałożyć jak największą presję na Skrę.

Piąty i szósty o prestiż.

Ostatni może być najbardziej emocjonującym. Choć żaden wynik nie zabierze definitywnie Skrze szans ma mistrzostwo, to każdy inny, niż 3-0 znacznie je zredukuje.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: maciek77 »

Brak transmisji z meczu PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom to jakiś żart. :x
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: compact »

Co za kpina xD, nawet nie sprawdzałem, bo byłem przekonany, że będzie.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Szampon093 »

Nie uważam, ze 5 mecz jest o pietruszke poniewaz dla Effetora to mecz ,, o zycie". Caly czas Kielczanie maja 4 a nie 5 zwyciestw do regulaminowego utrzymania sie w PL.
Wess
Posty: 201
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:01
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Wess »

Szampon093 pisze:Nie uważam, ze 5 mecz jest o pietruszke poniewaz dla Effetora to mecz ,, o zycie". Caly czas Kielczanie maja 4 a nie 5 zwyciestw do regulaminowego utrzymania sie w PL.
I tak się utrzymają jeżeli będą chcieli grać w przyszłym sezonie w PlusLidze. W naszej lidze nie obowiązują tak na prawdę żadne zasady. Liga zamknięta, dół gra o nic. Zespołów jest dużo to każdy znajdzie robotę.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Noworoczny »

Szampon093 pisze:Nie uważam, ze 5 mecz jest o pietruszke poniewaz dla Effetora to mecz ,, o zycie". Caly czas Kielczanie maja 4 a nie 5 zwyciestw do regulaminowego utrzymania sie w PL.
Liczą się też mecze z play-outów, nieprawda'ż? Tam się gra do dwóch wygranych. Jedną da się wynegocjować.
maciek77 pisze:Brak transmisji z meczu PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom to jakiś żart. :x
To może niestety nie być żart. Mamy jeszcze świeżo w pamięci, co się działo w Warszawie. Z Radomiem może być o wiele trudniej. Pamiętajmy, że telebim w hali energii wyświetla wyłącznie reklamy. Nie będzie na nim nawet zapisu z systemu challenge. O wszystkim pomyśleli.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze: Liczą się też mecze z play-outów, nieprawda'ż? Tam się gra do dwóch wygranych. Jedną da się wynegocjować.
http://dl.siatkarskaliga.pl/109503/atta ... a-2015.pdf
§ 14 ust. 5. Zarządzający może nie dopuścić Klubu do rozgrywek Ligi w następnym sezonie rozgrywkowym w przypadku określonym w § 13 ust. 1 lit. k), to jest gdy Klub prezentuje poziom sportowy, obniżający atrakcyjność rozgrywek ligowych, za który uznaje się wygranie przez drużynę mniej niż 5 meczów ( w fazie zasadniczej danego sezonu rozgrywkowego), przy jednoczesnym przegraniu większości meczów w stosunku 3 : 0 lub 3 : 1, a także zajęcie ostatniego miejsca w tabeli rozgrywek Ligi na koniec sezonu.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Michal5 »

Mecz Skry z Radomiem jeszcze może być w tv. Początkowo meczu Resovii z Radomiem też miało nie być, dopiero informacja była ze 3 dni wcześniej.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Noworoczny »

lipton pisze:Zarządzający może nie dopuścić
Łeee, skoro może nie dopuścić to może i dopuścić (-;
Michal5 pisze:Mecz Skry z Radomiem jeszcze może być w tv. Początkowo meczu Resovii z Radomiem też miało nie być, dopiero informacja była ze 3 dni wcześniej.
No ciekaw jestem. Bo to jeśli chodzi o łączną pozycję obu drużyn w tabeli i rangę spotkania, zdecydowanie najważniejszy mecz kolejki. Gotw normalnie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Vaud
Posty: 640
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 12:05
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Vaud »

Zmień podpis Noworoczny.
Ten jest wyjątkowo niestosowny. Nawet jak na Ciebie.
Dziesiąte miejsce w typerze F1 sezonu 2016 portalu v10.pl ;)
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Bezowy »

Noworoczny pisze:Ostatni (mecz Skra - Czarni) może być najbardziej emocjonującym. Choć żaden wynik nie zabierze definitywnie Skrze szans ma mistrzostwo, to każdy inny, niż 3-0 znacznie je zredukuje.
Jak Resovia pyknie Będzin 3-0, to przegrana Skry z Radomiem 0-3 definitywnie zabiera jej szanse na finał.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: ldz »

Noworoczny pisze:To może niestety nie być żart. Mamy jeszcze świeżo w pamięci, co się działo w Warszawie. Z Radomiem może być o wiele trudniej. Pamiętajmy, że telebim w hali energii wyświetla wyłącznie reklamy. Nie będzie na nim nawet zapisu z systemu challenge. O wszystkim pomyśleli.
Ty i te Twoje docineczki <3
mam nadzieję, że się ludzie dziko nie rzucą na bilety w kasie w Bełku, bo ja potrzebuję ze 4. Szczególnie jak ma nie być transmisji, to muszę tam być.
"mecz o wszystko". Kolejny w tym sezonie 8-)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: ldz »

Cuprum wygrywa z Bydgoszczą 3:0 i zależnie oczywiście od wyników swoich i innych w pozostałych kolejkach zachowuje szanse na wypchnięcie Gdańska z czwórki i walkę o medal.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Noworoczny »

ldz pisze:Ty i te Twoje docineczki <3
To nie były docineczki a realna ocena sytuacji. Zasadniczo docinków nie lubię. Wolę wyraźne artykułowanie poglądów.

Zabawmy się w małą analizę. Kogo musi się obawiać Lotos. Konkurentów do czwórki ma dwóch: Lubin i Radom. Lubin swój mecz już wygrał ale wciąż ma punkt straty. Ew. wygrana Gdańska wysforuje ich na 4 punkty na dwie kolejki przed końcem. Wystarczy im wygrana z Będzinem i już są w domciu.
Radom ma 2 punkty straty ale jeszcze 3 mecze. W tym najbliższy ze Skrą. Jeśli go przegrają, przestaną być groźni. Jeśli zaś wygrają, Skra przestanie być groźna dla Resovii.
Wygrana da Radomiowi szansę zajęcia miejsca w czwórce przy spodziewanej porażce gdańszczan z rzeszowianami. Ale wciąż będą ich czekać trudne pojedynki z JW i Cuprum.
Wszystko to bardzo ciekawe.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4624
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: niepoinformowany »

Najprawdopodobniej Gdańsk będzie przystępował do meczu z Resovią pewny 4. miejsca :)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: woli »

niepoinformowany pisze:Najprawdopodobniej Gdańsk będzie przystępował do meczu z Resovią pewny 4. miejsca :)
Tak i na pewno rozłoży nogi jak szeroko dla Rzeszowa. Wątpię.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4624
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: niepoinformowany »

woli pisze:
niepoinformowany pisze:Najprawdopodobniej Gdańsk będzie przystępował do meczu z Resovią pewny 4. miejsca :)
Tak i na pewno rozłoży nogi jak szeroko dla Rzeszowa. Wątpię.
Gratuluję dedukcji. Co innego "rozkładać nogi", a co innego grać ze świadomością, że wynik i tak nie zmieni mojej sytuacji. Mam nadzieję, że zrozumiałeś.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: woli »

Ale spotkanie i tak prestiżowe, więc nie licz na taryfę ulgową ze strony Gdańska
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Noworoczny »

Grają u siebie. Mogą chcieć wygrać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: pk+ »

niepoinformowany pisze:
woli pisze:
niepoinformowany pisze:Najprawdopodobniej Gdańsk będzie przystępował do meczu z Resovią pewny 4. miejsca :)
Tak i na pewno rozłoży nogi jak szeroko dla Rzeszowa. Wątpię.
Gratuluję dedukcji. Co innego "rozkładać nogi", a co innego grać ze świadomością, że wynik i tak nie zmieni mojej sytuacji. Mam nadzieję, że zrozumiałeś.

Zawsze lepiej wygrać niż przegrać, a w Gdańsku ambicji raczej nie brakuje... co innego trener który faktycznie może kalkulować i trenować już do walki o brązowy medal, a nie przygotowywać zespół do meczu który nic nie zmieni. Po AA zdecydowanie można się spodziewać takiego zachowania, ale po pierwsze musi się tak ułożyć tabela, po drugie musi się to wpasować w terminarz i plan trenera - nie wiem prawdę mówiąc ile jest czasu od ostatniej kolejki do spotkań o medale, a to ważne.

Z drugiej strony Resovia może być pod ścianą (ciągle jest) pod taką presją nie gra się też zbyt wygodnie... więc wszystko może się wyrównać ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: woli »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, o 12:37 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu forum
keicaM
Posty: 133
Rejestracja: 17 sty 2011, o 20:54
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: keicaM »

Co to jest ja się pytam? Plusliga, zespół walczący o medal, a przyszło z 200 kibiców? Hahahah.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: lipton »

200 to chyba przesada, ale i tak mogę się założyć, że w statystykach na plusliga.pl będzie przynajmniej 2 tys.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: totmes »

lipton pisze:200 to chyba przesada, ale i tak mogę się założyć, że w statystykach na plusliga.pl będzie przynajmniej 2 tys.
Bingo idąc za stroną Plusligi- 2070
Optycznie znacznie znacznie mniej
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Noworoczny »

W dużej hali tak to wygląda. Byłem kiedyś (po tym zapisałem się do organizacji "Nigdy więcej") na meczu o czecie miejsce łodzianek w Beton Arenie. Było tam podobno kilka tysięcy widzów, gdyż bilety rozdawali za darmo. A wyglądało to baaardzo słabo.

E: Lotos wygrywa za 3, co jest dobrą wiadomością dla Rzeszowa.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: totmes »

Na razie wszystko się układa po myśli Resovii. 3 pkt wędrują do Gdańska.
Termin meczu 6.04 o 20.30 bardzo pomaga Resovii- bo tuż przed meczem Gdańsk może się dowiedziec, że grają w tym spotkaniu o nic, porażka Lubina z KK elimuje ich szanse na 4 plac, najdłużej szansę zachowają Czarni, zakładając porażkę ze Skrą nie mogą stracic pkt z JW. Na razie mają 4 pkt przewagi nad Lubinem i 5 nad Czarnymi.
Chociaż tak na prawdę po tym zwycięstwie Lotos na 99% jest w czwórce, bo Będzin raczej nie będzie miał nic do powiedzenia 12.04
Mi taki terminarz pasuje, chociaż mogę zrozumiec kibiców Skry, że ostatnia kolejka powinna byc rozgrywana o tej samej porze- ale wtedy Lotos też powinien mecz z Będzinem rozegrac przed meczem z RR, a wtedy wszystko by na jedno wyszło- dla Gdańszczan byłby to mecz o pietruszkę.
W tej kolejce liczę na stratę kolejnego seta Skry- chociaż może byc o to trudno bo wiadomo nowy trener to drużyna się zepnie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: hubert »

Dramatycznie się ten Olsztyn ogląda. Naprawdę wygląda jakby skład przed sezonem losował gimnazjalista. Zero koncepcji, zero zaangażowania - nawet challengu nie chciało się im brać.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
szymon91
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2016, o 10:00
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: szymon91 »

Mimo iż wyglądało dość pustawo to przypuszczam, że około 2tyś widzów było, po prostu ogromna hala sprawia takie wrażenie.
Do plusów zaliczyłbym fantastyczną wręcz dyspozycję Schulza w polu serwisowym, szacunek :)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: lipton »

To oczywiście prawda, ale oglądając mecze z niektórych hal, zwłaszcza w Orlenlidze (Legionowo, Muszyna), mam nieodparte wrażenie, że organizatorzy "podkręcają" liczbę kibiców w tych statystykach. Po co to robią? Nie wiem, kiedyś na forum pytałem, ale nikt nie potrafił odpowiedzieć. W wymaganiach zamkniętej ligi nie ma jakiegoś zapisu o liczbie widzów na hali?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 24.

Post autor: Didek »

Bo lepiej to wygląda. A i sponsorom można wciskać, iż na mecze chodzi dużo osób. Tylko wnikliwie obserwatorzy wiedzą, iż coś jest nie tak.

Nie wiem czy do obecnych na meczu nie wlicza się z automatu karnetów. Wszak posiadacz karnetu kupił bilet na wszystkie mecze. Czy korzysta czy nie to już inna historia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”