Finał Plusligi 2015/16

Który zespół zostanie złotym medalistą Mistrzostw Polski sezonu 2015/2016?

Czas głosowania minął 21 kwie 2016, o 17:36

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
72
55%
ASSECO Resovia Rzeszów
60
45%
 
Liczba głosów: 132

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Finał Plusligi 2015/16

Post autor: sb.slav »

Zaczyna się walka o złoto :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Noworoczny »

Może napiszmy, żeby potomni też wiedzieli, że zmierzą się Zaksa Kędzierzyn Koźle z Asseco Resovią Rzeszów. Zaxa ma przewagę parkietu. Gra się systemem 2-2-1.
Prawdopodobne daty spotkań: 21, 22, 26, 27 kwietnia i Święto Pracy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Hirako »

Krótko ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE
Załączniki
Bez tytułu.png
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Camillo Marcotti

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Mam takie dziwne wrażenie, że Resovia zdobędzie Mistrza. I to nawet nie przez to, że będzie dużo lepsza, czy coś. Po prostu moim zdaniem Zaksa nie potrafi wygrywać tytułów. Pokazała już to wielokrotnie wygrywając fazę zasadniczą, a kończąc z niczym sensownym. Na argument "ale w tym roku jest dużo lepszy skład" powiem, że w Pucharze Polski też byli w zasadzie murowanym faworytem. Poza tym historia Play-Off'ów z Resovią, w których Zaksa dwa razy pokazała, że nie istnieje wynik, z którego nie potrafi przegrać (np. 2:0 w meczach, 2:0 w setach, meczowa na 3:0). Wiem, że to tylko liczby, przeszłość, itp., ale jakoś nie widzi mi się to. No ale zobaczymy :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: StanLee »

Czyli immanentną częścią Zaksa KK jest niewygrywanie tytułów, bez względu na to, kto tam pracuje? Pomimo tego, że jej wyjściowy skład to dwóch mistrzów Europy, dwóch mistrzów świata i najlepszy belgijski siatkarz, a trenuje ich jeden z najlepszych włoskich trenerów, kilkukrotny mistrz świata jako zawodnik? Tak, to brzmi logicznie.

Nie, żebym się nie zgadzał, bo sam typuję Resovię, ale bądźmy poważni, Zaksa PP przegrała dzięki sędziom, a tak utytułowanych zawodników w składzie nie miała dawno. Jak wystarczy sportowego potencjału, to wygrają.
Instict
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Instict »

Patrząc na to jak Zaksie grało się w tym sezonie z Resovią jestem nastawiony optymistycznie. Podczas meczu w Kędzierzynie, Zaksa grała naprawdę słabo, a i tak Resovia była w stanie zaprezentować się gorzej i przegrać mecz. W PP Zaksa przegrała trochę po frajersku, zgadzam się, ale tam wystarczyło wygrać jeden mecz, nie trzy. Myślę, że podczas FF w Krakowie będzie można zobaczyć Resovię w takiej dyspozycji w jakiej podejdzie do gry w finale. Co do zeszłych lat, które przytoczył @Camillo Marcotti, myślę że teraz nie będzie to miało znaczenia. Z zawodników, którzy wtedy grali zostali w sumie tylko Gladyr, Wiśnia i Bociek(on grał tylko raz - dwa sezony temu). Myślę, że rywalizacja zakończy się w maksymalnie czterech meczach. Jako kibic Zaksy chciałbym oczywiście zdobycia MP po trzynastu latach :)
MISTRZ MISTRZ KĘDZIERZYN!
Podwójna korona 16/17!
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Pawel909 »

Zaksa w 3-4 meczach wygra, przyjęcie lepsze w KK, rozegranie też, środek również minimalnie lepszy Zaksy, libero w miarę po równo, atak wiadomo, Kurek największą siłą Resovii.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: chemical_brother »

Pawel909 pisze:Zaksa w 3-4 meczach wygra, przyjęcie lepsze w KK, rozegranie też, środek również minimalnie lepszy Zaksy, libero w miarę po równo, atak wiadomo, Kurek największą siłą Resovii.
Libero w miarę po równo? XD Nie żartuj, Zatorski to zawodnik klasę wyżej od Ignaczaka od kilku lat. Co prawda to i tak nie ma znaczenia, bo kultura przegrywania w Zaksie jest pielęgnowana (Zagumny, Świderski) jak mało w którym klubie na świecie. Zaksa nie da rady w 3 meczach powstrzymać Kurka - teraz jest zupełnie inaczej niż w pojedynczych, przypadkowych meczach fazy zasadniczej.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Camillo Marcotti

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

StanLee pisze:Czyli immanentną częścią Zaksa KK jest niewygrywanie tytułów, bez względu na to, kto tam pracuje? Pomimo tego, że jej wyjściowy skład to dwóch mistrzów Europy, dwóch mistrzów świata i najlepszy belgijski siatkarz, a trenuje ich jeden z najlepszych włoskich trenerów, kilkukrotny mistrz świata jako zawodnik? Tak, to brzmi logicznie.

Nie, żebym się nie zgadzał, bo sam typuję Resovię, ale bądźmy poważni, Zaksa PP przegrała dzięki sędziom, a tak utytułowanych zawodników w składzie nie miała dawno. Jak wystarczy sportowego potencjału, to wygrają.
A czy Zaksa z Fotnelesem, Zagumnym, Rouzierem nie była uważana za najmocniejszą drużynę w lidze w tamtym sezonie? Też miała strasznie wygrać ligę i co, wygrała? Wygrała Resovia z Lotmanem i Bartmanem.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: StanLee »

Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Pawel909 »

chemical_brother pisze:
Pawel909 pisze:Zaksa w 3-4 meczach wygra, przyjęcie lepsze w KK, rozegranie też, środek również minimalnie lepszy Zaksy, libero w miarę po równo, atak wiadomo, Kurek największą siłą Resovii.
Libero w miarę po równo? XD Nie żartuj, Zatorski to zawodnik klasę wyżej od Ignaczaka od kilku lat. Co prawda to i tak nie ma znaczenia, bo kultura przegrywania w Zaksie jest pielęgnowana (Zagumny, Świderski) jak mało w którym klubie na świecie. Zaksa nie da rady w 3 meczach powstrzymać Kurka - teraz jest zupełnie inaczej niż w pojedynczych, przypadkowych meczach fazy zasadniczej.
Aha czyli wystarczy sam Kurek żeby Resovia wygrała, bardzo ciekawe. W Rzeszowie w zasadniczej Kurek atakował jak chciał, a mecz wygrała Zaksa 3:1 :) Poza tym jestem za żeby atakował w każdym meczu po 50 razy, na pewno nie wytrzyma:)
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: krzysiu »

Zaksa wygra jeżeli będzie inną Zaksą , bez frajerstw itd. Bo jeżeli wrócą duchy przeszłości to nawet gorsza Reska ich pokona czego bym nie chciał :)
Instict
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Instict »

Pawel909 pisze:
chemical_brother pisze:
Pawel909 pisze:Zaksa w 3-4 meczach wygra, przyjęcie lepsze w KK, rozegranie też, środek również minimalnie lepszy Zaksy, libero w miarę po równo, atak wiadomo, Kurek największą siłą Resovii.
Libero w miarę po równo? XD Nie żartuj, Zatorski to zawodnik klasę wyżej od Ignaczaka od kilku lat. Co prawda to i tak nie ma znaczenia, bo kultura przegrywania w Zaksie jest pielęgnowana (Zagumny, Świderski) jak mało w którym klubie na świecie. Zaksa nie da rady w 3 meczach powstrzymać Kurka - teraz jest zupełnie inaczej niż w pojedynczych, przypadkowych meczach fazy zasadniczej.
Aha czyli wystarczy sam Kurek żeby Resovia wygrała, bardzo ciekawe. W Rzeszowie w zasadniczej Kurek atakował jak chciał, a mecz wygrała Zaksa 3:1 :) Poza tym jestem za żeby atakował w każdym meczu po 50 razy, na pewno nie wytrzyma:)
Nikt sam trzech meczów nie pociągnie do wygranej, jeden mecz owszem, ale nie trzy. :) Pozostaje mi z niecierpliwością czekać na 21 kwietnia i już szykować sobie dzień wolny na wyjazd do Rzeszowa. :D
MISTRZ MISTRZ KĘDZIERZYN!
Podwójna korona 16/17!
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Lineczka »

StanLee pisze:Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
:] 8-) :] Siatkówka jest sportem drużynowym.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: StanLee »

Lineczka pisze:
StanLee pisze:Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
:] 8-) :] Siatkówka jest sportem drużynowym.
Dlatego Zaksa pomimo kontuzji Rouziera była blisko złota, trafna uwaga. ;)

Aczkolwiek źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że Zaksa w finałach nie grała na miarę swoich możliwości.
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2016, o 18:54 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Pawel909 »

Lineczka pisze:
StanLee pisze:Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
:] 8-) :] Siatkówka jest sportem drużynowym.
Patrzcie państwo kto wrócił :) Gdzie byłaś cały sezon jak Resovii delikatnie mówiąc nie szło? :]
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: reeman »

Wygra ten, kto będzie w lepszej formie, Resovia udowodniła, że łapie ją na najważniejszą część sezonu
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: StanLee »

Swoją droga Resovia wygra i znowu ten [...] o arcymistrzu Kowalu robiącym formę kiedy trzeba wróci do łaski.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: pewniak »

Sezon na finałowa napinkę uważam za otwarty :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
A sędzia oszukiwał.


Śmieszą mnie te teksty na temat "kiepskiego" Kowala.
Na koniec sezonu i tak górą będzie Resovia.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Pawel909 »

PJ_volleyball pisze:
StanLee pisze:Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
A sędzia oszukiwał.


Śmieszą mnie te teksty na temat "kiepskiego" Kowala.
Na koniec sezonu i tak górą będzie Resovia.
Będzie, lanie i 4 miejsce w FF LM i srebro w lidze, gratulacje;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: StanLee »

PJ_volleyball pisze:
StanLee pisze:Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
A sędzia oszukiwał.


Śmieszą mnie te teksty na temat "kiepskiego" Kowala.
Na koniec sezonu i tak górą będzie Resovia.
A ktoś nazywa go kiepskim trenerem? Jest po prostu przeciętny, popełnia te same błędy, Resovia gra co najmniej nierowno, a mając najlepszy i najszerszy skład w lidze ciężko w warunkach Plusligi nie walczyć o złoto. Ku zaskoczeniu, podobnie zaczęło go postrzegać sporo kibiców Resovii.

A czy sędzia oszukiwał, nie wiem.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Lineczka »

Pawel909 pisze:
Lineczka pisze:
StanLee pisze:Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
:] 8-) :] Siatkówka jest sportem drużynowym.
Patrzcie państwo kto wrócił :) Gdzie byłaś cały sezon jak Resovii delikatnie mówiąc nie szło? :]
Cóż za merytoryczna uwaga. Dla Twojej wiadomości byłam tu i tam, moje życie nie ogranicza się do udzielania się na tym forum. Widzę, ze tęskniłeś!
A Resovii kibicowałam, kibicuję i kibicować będę - jestem z drużyną na dobre i na złe. Poza tym może i Wilkom delikatnie mówiąc nie szło, ale liczy się efekt końcowy a fakt jest taki, że gramy w finale. 8-)
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2016, o 19:48 przez Lineczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Camillo Marcotti

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Ja tez myślałem, że samograjem nie da się nie wejść do finału PlusLigi, dopóki nie zobaczyłem Nawrockiego czy Świdra :D tak więc Kowal chociaż nie przeszkadza raczej drużynie :)
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Pele »

Instict pisze:Patrząc na to jak Zaksie grało się w tym sezonie z Resovią jestem nastawiony optymistycznie. Podczas meczu w Kędzierzynie, Zaksa grała naprawdę słabo, a i tak Resovia była w stanie zaprezentować się gorzej i przegrać mecz. W PP Zaksa przegrała trochę po frajersku, zgadzam się, ale tam wystarczyło wygrać jeden mecz, nie trzy. Myślę, że podczas FF w Krakowie będzie można zobaczyć Resovię w takiej dyspozycji w jakiej podejdzie do gry w finale. Co do zeszłych lat, które przytoczył @Camillo Marcotti, myślę że teraz nie będzie to miało znaczenia. Z zawodników, którzy wtedy grali zostali w sumie tylko Gladyr, Wiśnia i Bociek(on grał tylko raz - dwa sezony temu). Myślę, że rywalizacja zakończy się w maksymalnie czterech meczach. Jako kibic Zaksy chciałbym oczywiście zdobycia MP po trzynastu latach :)
W tamtych meczach grał jeszcze Dominik Witczak ! :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:
PJ_volleyball pisze:
StanLee pisze:Wygrała, bo Rouzier grał z kontuzją.
A sędzia oszukiwał.


Śmieszą mnie te teksty na temat "kiepskiego" Kowala.
Na koniec sezonu i tak górą będzie Resovia.
A ktoś nazywa go kiepskim trenerem? Jest po prostu przeciętny, popełnia te same błędy, Resovia gra co najmniej nierowno, a mając najlepszy i najszerszy skład w lidze ciężko w warunkach Plusligi nie walczyć o złoto. Ku zaskoczeniu, podobnie zaczęło go postrzegać sporo kibiców Resovii.
Nie uważam go za wybitnego trenera, ale jakby nie patrzeć to potrafi to wszystko poukładać.

Przy takim równym, szerokim składzie (gdzie prawie każdy zawodnik chciałby cały czas być na parkiecie) wcale nie łatwo to wszystko ogarnąć.
Resovia wybrała taką taktykę? Ich sprawa.

Nikt nie broni innym iść tą samą drogą.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: StanLee »

Dużo mniejszy budżet im broni.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: Noworoczny »

pewniak pisze:Sezon na finałowa napinkę uważam za otwarty :)
Tak jest. A najlepszą metodą na weryfikację napinaczy jest propozycja małego zakładziku. Oczywiście po kursie nie gorszym, niż !:!
Sam dam dobry przykład i trzem najbardziej przekonanym o zwycięstwie Resovii kibicom proponuję zakładzik 1:1 <= 20 pln sztuka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
PPP111
Posty: 167
Rejestracja: 20 lis 2015, o 18:32
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: PPP111 »

Środek Zaksy lepszy? Buhahah gratuluje wyobraźni. Mistrz , mistrz Resovia !!!!
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2015/16

Post autor: woli »

PPP111 pisze:Środek Zaksy lepszy? Buhahah gratuluje wyobraźni. Mistrz , mistrz Resovia !!!!
Nie robisz spacji przed znakami interpunkcyjnymi.

Co do meczu. Wygra lepszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”