Trenerzy

Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Trenerzy

Post autor: Mosze Bernsztajn »

A jeśli tak, to dla mnie szkoda, bo ja bym chciał zobaczyć go w Olsztynie.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 12 mar 2024, o 08:55 A Sordyl co by nie było, wygrał mistrzostwo i puchar Turcji w sezonie 2018/2019.
No to przecież napisałem, że odnosił sukcesy poza PlusLigą, a w PlusLidze szansy nie dostał.

Jaki trener przyjdzie do drużyn dołu? Choćby Kantor. Zapytaj w Radomiu czy tęsknią za Woickim. Zresztą ja nie mówię, żeby nie dawać szans polskim trenerom, tylko że większość się nie nadaje do tych szans. I potem w połowie sezonu trzeba szukać Kantorów.

Oczywiście czasem ktoś odwali coś typu Sinan Tanik w Kielcach, to rzeczywiście powinno być osobne miejsce w piekle dla ludzi z takimi pomysłami.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Trenerzy

Post autor: reeman »

W Polsacie jest pełno polskich trenerów, z wyjątkiem Mazura sami nieudacznicy.
hottakesbot
Posty: 994
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: hottakesbot »

Nie zapominajmy o Jacku Nawrockim, jednym z najbardziej utytuowanych polskich trenerow w historii. 2 zlote medale i jeden srebrny MP, 2 puchary polski, 1 superpuchar, 2 medale LM, 3 medale KMS i to wszystko tylko w ciagu 4 lat.

To, ze tak utytuowany polski trener nie budzi zainteresowania najlepszych polskich klubow, bardzo wiele mowi o naszym spoleczenstwie :|
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Streeter »

Słaby bait. Pokazał kunszt w Radomiu. Zresztą nie tylko.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
stan pl
Posty: 92
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Trenerzy

Post autor: stan pl »

Streeter pisze: 12 mar 2024, o 09:15
Oczywiście czasem ktoś odwali coś typu Sinan Tanik w Kielcach, to rzeczywiście powinno być osobne miejsce w piekle dla ludzi z takimi pomysłami.

Streeter
O matko! Ale dobry temat. Z tym, co Pan odgrzebał i opisał, zgadzam się w 100%. Szczególnie jeśli chodzi o trenera Ruska.
Natomiast frapuje mnie kwestia co odwalił trener Tanik w Kielcach? Nie przypominam sobie.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Streeter »

stan pl pisze: 12 mar 2024, o 11:10 Natomiast frapuje mnie kwestia co odwalił trener Tanik w Kielcach? Nie przypominam sobie.
W sumie nic, bardziej chodziło mi o wygrzebanie byłego siatkarza, bez doświadczenia trenerskiego i powierzenie mu klubu u nas. Tu rzeczywiście można było równie dobrze spróbować jakiegoś Polaka, co tyle co skończył karierę zawodniczą, albo ściągnąć trenera, który kiedykolwiek pracował jako trener.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Trenerzy

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 12 mar 2024, o 11:21
stan pl pisze: 12 mar 2024, o 11:10 Natomiast frapuje mnie kwestia co odwalił trener Tanik w Kielcach? Nie przypominam sobie.
W sumie nic, bardziej chodziło mi o wygrzebanie byłego siatkarza, bez doświadczenia trenerskiego i powierzenie mu klubu u nas. Tu rzeczywiście można było równie dobrze spróbować jakiegoś Polaka, co tyle co skończył karierę zawodniczą, albo ściągnąć trenera, który kiedykolwiek pracował jako trener.

Streeter
Z Antigą to przyniosło skutek
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: dyletant »

Wojciech Kasza feat Jerzy Strumiłło w Gdańsku 8-)

Generalnie polscy trenerzy dzielą się na dobrych, ale emerytowanych (Gościniak, Wspaniały, Mazur), ludzi, o których świat zapomniał (Ryś), ludzi, którzy powinni zostać jako statystycy, bo na siatkówce się jednak znają (Gogol) i całą resztę nieudaczników, którzy odbudowują karierę w polsacie jako tzw. eksperci współkomentatorzy (Bednaruk, Gruszka, Drzyzga, Jarosz)

Do tego pomału przebijają się 1-2sezonowi trenerzy, na ktorych robi się duży hajp (Graban, Winiarski), oraz człowiek, którego warsztatu nikt nie zna, a każdy widzi w nim zbawiciela (Sordyl)

To tak w skrócie chyba
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
hottakesbot
Posty: 994
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: hottakesbot »

dyletant pisze: 12 mar 2024, o 13:32 Wojciech Kasza feat Jerzy Strumiłło w Gdańsku 8-)

Generalnie polscy trenerzy dzielą się na dobrych, ale emerytowanych (Gościniak, Wspaniały, Mazur), ludzi, o których świat zapomniał (Ryś), ludzi, którzy powinni zostać jako statystycy, bo na siatkówce się jednak znają (Gogol) i całą resztę nieudaczników, którzy odbudowują karierę w polsacie jako tzw. eksperci współkomentatorzy (Bednaruk, Gruszka, Drzyzga, Jarosz)

Do tego pomału przebijają się 1-2sezonowi trenerzy, na ktorych robi się duży hajp (Graban, Winiarski), oraz człowiek, którego warsztatu nikt nie zna, a każdy widzi w nim zbawiciela (Sordyl)

To tak w skrócie chyba
Przecież Wspaniały to ten sam przypadek co Nawrocki.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 12 mar 2024, o 13:26 Z Antigą to przyniosło skutek
Serio mam Ci tłumaczyć różnicę między Antigą a Tanikiem?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Trenerzy

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 12 mar 2024, o 20:22
kamil1999 pisze: 12 mar 2024, o 13:26 Z Antigą to przyniosło skutek
Serio mam Ci tłumaczyć różnicę między Antigą a Tanikiem?

Streeter
Możesz bo nie widzę jej
Znaczy nie mówię, że z Tanikiem to dobry pomysł. Mówię, że nie ma reguły, ale może jednak jest i ja jej nie widzę i istnieje coś co sprawia, że Antiga to był dobry pomysł a Tanik zły?
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: jarek8dywan »

Ewentualnie byl tez Marek Kardos. Slowak gral w Częstochowie na rozegraniu, a po zakończeniu kariery zostal jej trenerem. Z AZSem zdobyl Puchar Challenge.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 12 mar 2024, o 22:48 Możesz bo nie widzę jej
Znaczy nie mówię, że z Tanikiem to dobry pomysł. Mówię, że nie ma reguły, ale może jednak jest i ja jej nie widzę i istnieje coś co sprawia, że Antiga to był dobry pomysł a Tanik zły?
No główna to jest taka, że Antiga za plecami miał Blaina, a nie jakiegoś kieleckiego randoma, jeśli dobrze pamiętam to tam wtedy był Swaczyna, który miał pewnie z 16 lat :D tak śmiem twierdzić, że to dosyć pomocne w pracy. Po drugie to Antiga akurat już jako siatkarz wykazywał zainteresowanie trenerką, zresztą to jest niesamowicie inteligentny facet i naprawdę jest mało zawodników, którzy jeszcze będąc zawodnikami to w zasadzie już się wie, że to będzie dobry trener. Pod koniec kariery to On przecież nieraz więcej na czasach mówił niż trener. No i kontra Tanik którego wzięto nie wiadomo skąd, czemu, bo kiedyś 50 lat wcześniej grał chwilę w Olsztynie. Jeszcze można dać po trzecie, że akurat Turcja to jest jeszcze bardziej "bogata" w trenerów niż my i tam sporo byłych zawodników, którzy choć trochę nadają się na trenera, to zazwyczaj dostaje szansę tam w tych klubach bliżej dołu tabeli. A z Tanikiem nikomu to nie przyszło do głowy przez bodajże 3 lata, które minęły od końca Jego kariery, do pracy w Kielcach. No jak nie widzisz różnicy no to sorry :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: jarek8dywan »

Ja tez nie widze roznicy. Albo ktos sie sprawdzi, albo nie. Nie dowiesz się dopoki tego nie zweryfikujesz. Nie ma znaczenia narodowosc czy kariera siatkarska. Jest wielu dobrych trenerow, ktorzy byli srednimi siatkarzami i jest sporo kiepskich trenerow, ktorzy byli wybitnymi graczami.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Streeter »

No to pójdź sobie pierwszy dzień do nowej pracy, gdzie obok masz gościa co w tej pracy osiągnął wiele i w każdej sytuacji służy Ci radą, a pójdź, gdzie obok masz gościa połowę młodszego od siebie co sam nie wie po co tam jest. Dalej nie widać różnicy?

Ludzie, przecież kadry naszej nie prowadził "Antiga znikąd" tylko Antiga z Blainem, a na początku to nawet właściwie Blain. Ten ruch był po to, że Antiga świetnie znał naszych ludzi, chciał zostać trenerem, Blain miał warsztat ale nie znał zawodników, zrobili więc duet, w którym jeden uzupełniał drugiego. Serio to to samo co wziąć Turka znikąd i powiedzieć mu "masz klub, weź prowadź, jak coś nie wiesz to tam sobie w googlach poszukaj"?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
stan pl
Posty: 92
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Trenerzy

Post autor: stan pl »

Streeter pisze: 13 mar 2024, o 10:18
Ludzie, przecież kadry naszej nie prowadził "Antiga znikąd" tylko Antiga z Blainem, a na początku to nawet właściwie Blain. Ten ruch był po to, że Antiga świetnie znał naszych ludzi, chciał zostać trenerem, Blain miał warsztat ale nie znał zawodników, zrobili więc duet, w którym jeden uzupełniał drugiego. Serio to to samo co wziąć Turka znikąd i powiedzieć mu "masz klub, weź prowadź, jak coś nie wiesz to tam sobie w googlach poszukaj"?

Streeter
Do dnia dzisiejszego twierdzę, że Antiga był po to, żeby wciągnąć do kadry Wlazłego.
Tanik mógł być dlatego, że jakiś inny trener im odmówił "za pięć dwunasta". Nie ma powodów, żeby tak nie sądzić.
Warto w tym miejscu zapytać- po co był Marcelo Fronckowiak (wiem, 2gi trener Brazylii) w Lubinie lub Paolo Montagnani w AZSie Olsztyn? Skąd w ogóle TAKIE typy? :) Też raczej wyciągnięci z maszyny losującej.
Docisnę pytaniem- po co były powroty- po wątpliwych sezonach- Marka Lebiediewa, Marco Bonitty czy Tomaso Totolo? Ewentualnie Maestro Zaniniego? Czy wtedy nie warto było postawić na Polaków? A może po prostu nie było na kogo postawić?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: Diomedea »

stan pl pisze: 13 mar 2024, o 14:51
Streeter pisze: 13 mar 2024, o 10:18
Ludzie, przecież kadry naszej nie prowadził "Antiga znikąd" tylko Antiga z Blainem, a na początku to nawet właściwie Blain. Ten ruch był po to, że Antiga świetnie znał naszych ludzi, chciał zostać trenerem, Blain miał warsztat ale nie znał zawodników, zrobili więc duet, w którym jeden uzupełniał drugiego. Serio to to samo co wziąć Turka znikąd i powiedzieć mu "masz klub, weź prowadź, jak coś nie wiesz to tam sobie w googlach poszukaj"?

Streeter
Do dnia dzisiejszego twierdzę, że Antiga był po to, żeby wciągnąć do kadry Wlazłego.
Tanik mógł być dlatego, że jakiś inny trener im odmówił "za pięć dwunasta". Nie ma powodów, żeby tak nie sądzić.
Warto w tym miejscu zapytać- po co był Marcelo Fronckowiak (wiem, 2gi trener Brazylii) w Lubinie lub Paolo Montagnani w AZSie Olsztyn? Skąd w ogóle TAKIE typy? :) Też raczej wyciągnięci z maszyny losującej.
Docisnę pytaniem- po co były powroty- po wątpliwych sezonach- Marka Lebiediewa, Marco Bonitty czy Tomaso Totolo? Ewentualnie Maestro Zaniniego? Czy wtedy nie warto było postawić na Polaków? A może po prostu nie było na kogo postawić?
Frockowiak poza wszystkim byl doswiadczonym trenerem klubowym, jeszcze w fazie rozwoju trenerskiego. To ze w swoim pierwszym sezonie jako trener klubu zdobym mistrzostwo Brazylii moglo byc zbiegiem okolicznosci.
Ale w Europie niezle sobie poczynal we francuskim Tourcoing, gdzie spedzil 4 czy 5 sezonow. Nie musial byc po cos, choc chyba w swoim drugim sezonie sciagnal Tavaresa z Francji. Ciezko goscia uznac, za wyciagnietego z maszyny losujacej, bo do dzis zdobywa mistrzostwa i puchary.

Jesli chodzi o Montagnaniego to szukali Wlocha. Najwyraznie sporo starszy od Frockowiaka i majacy mniej osiagniec trenerskich byl jedynym, ktory odpowiedzial i na ktorego bylo Olsztyn stac, byl wszak po kilku sezonach w serie B i A2.

Tez mysle, ze nie bylo na kogo postawic wsrod Polakow. Jednak Gogol dostal 2 niezle kluby. Swider tez mial swoje szanse, podobnie jak Gruszka.
Bednaruk dokonywal dziwnych wyborow, tzn unikal klubow mocniejszych. Kowal i Nawrocki w sposob progresywny schodzili z piedestalu, Pan Jacek nawet do dzis sie utrzymuje, choc juz tylko jako koordynator Spaly i trener reprezentacji mlodziezowej z potencjalnie mocnego rocznika 2008.
Kowal odszedl na Dyrektora Sportowego by zastapic ponownie trenera, ktorego zwolnil jako Dyrektor (czego nie rozumiecie, przejrzyste to)/
Opowiesci, jak to Polakom jest trudno sa zwyklym wyolbrzymieniem.

A Antiga poza wszystkim przygotwowywal sie do zmiany sytuacji zawodowej chyba jakies 2 lata wczesniej. Byl tez kapitanem druzyny narodowej u Blaina, wiec na innej plaszczyznie, ale wspolpracowali przed tym dwuglowym tworem.
Udowodnil swoje mozliwosci jako trener meskiej i zenskiej siatkowki i szkoda, ze nam go podebrali Wlosi.

Z Turkiem to byl tez czesciowogest przyjecia uchodzcy politycznego. Tanik opowiadal, ze nie czul sie bezpieczny w owym czasie u siebie, byl to okres gdzie ludzie o proeuropejskich pogladach emigrowali, policja szalala. I chyba rzeczywiscie do kraju nie wrocil.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Trenerzy

Post autor: Pomocniczka »

Do dnia dzisiejszego twierdzę, że Antiga był po to, żeby wciągnąć do kadry Wlazłego.
I Winiarskiego.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Streeter »

No jak Fronckowiak to trener z łapanki no to naprawdę gratuluję xD przecież to jeden z ciekawszych jeśli nie najciekawszy trener jaki ostatnimi czasy pracował w klubach z dołu ligi. Ale już olsztyński Paolo to rzeczywiście był koncept którego do teraz chyba nikt nie pojął :D
Diomedea pisze: 13 mar 2024, o 18:23 Z Turkiem to byl tez czesciowogest przyjecia uchodzcy politycznego. Tanik opowiadal, ze nie czul sie bezpieczny w owym czasie u siebie, byl to okres gdzie ludzie o proeuropejskich pogladach emigrowali, policja szalala. I chyba rzeczywiscie do kraju nie wrocil.
A to by chociaż tłumaczyło tą część, czemu nie rozpoczął kariery trenerskiej w swoim kraju, nad czym się wyżej zastanawiałem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: Diomedea »

Opowiadal o tym (krotko) w jakims wywiadzie. Wyslal prosbe o pomoc w znalezieniu pracy poza Turcja do swoich polskich kontaktow. Zadzialalo.
Erdogan wlasnie rozpedzal sie na dobre.
stan pl
Posty: 92
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Trenerzy

Post autor: stan pl »

Streeter pisze: 13 mar 2024, o 20:21 No jak Fronckowiak to trener z łapanki no to naprawdę gratuluję xD przecież to jeden z ciekawszych jeśli nie najciekawszy trener jaki ostatnimi czasy pracował w klubach z dołu ligi. Ale już olsztyński Paolo to rzeczywiście był koncept którego do teraz chyba nikt nie pojął :D

Streeter
Chodziło mi o to, że Fronckowiaka bym się u nas nie spodziewał ;) Do Plusligi przychodzili wówczas trenerzy z Włoch, max z Bałkanów lub nikt z zewnątrz nie przychodził. Dziś modny jest kierunek argentyński, ale ogólnie gościa z takim CV się nie spodziewałem. Pisząc o "maszynie losującej" własnie to miałem na myśli. Dziękuję. Pozdrawiam ;)
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Trenerzy

Post autor: dezerter »

Bańka trenera Plinskiego powoli pęka na naszych oczach.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trenerzy

Post autor: Diomedea »

dezerter pisze: 15 mar 2024, o 09:01 Bańka trenera Plinskiego powoli pęka na naszych oczach.
Lubie Piline jako trenera.
Ale obiektywnie trzeba przyznac, ze postepy techniczne "mlodziezy" sa ponizej spodziewania. Gierzot nie porawil przyjecia ani a jote. Mlodzi polscy srodkowi graja to co grali w I lidze. Szkoleniowo nie widze wartosci dodanej. Kapica pokazal, ze dojrzal i moze pograc, to znowu usiadl. Szymura nie notuje najlepszego sezonu w dotychczasowej karierze.

Koncepcja gry opartej na wysokich i wysoko lapiacych skrzydlach Gierzot/Muzaj tez troche przestarzala.
Do tego na przyszly sezon wybor niskiego i technicznego sypacza, a co z przyjeciem?

Mam nadzieje, ze Pilina jednak jeszcze dojrzeje, cos zmieni, wzbogaci warsztat.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trenerzy

Post autor: Streeter »

stan pl pisze: 14 mar 2024, o 15:19 Chodziło mi o to, że Fronckowiaka bym się u nas nie spodziewał ;) Do Plusligi przychodzili wówczas trenerzy z Włoch, max z Bałkanów lub nikt z zewnątrz nie przychodził. Dziś modny jest kierunek argentyński, ale ogólnie gościa z takim CV się nie spodziewałem. Pisząc o "maszynie losującej" własnie to miałem na myśli. Dziękuję. Pozdrawiam ;)
A to jak pod tym kątem to nawet się zgadzam, że nie był to oczywisty ruch :) zrozumiałem, że chodziło Ci o to, że zatrudniono kogokolwiek i że słabo :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Trenerzy

Post autor: dezerter »

Diomedea pisze: 15 mar 2024, o 09:47
dezerter pisze: 15 mar 2024, o 09:01 Bańka trenera Plinskiego powoli pęka na naszych oczach.
Lubie Piline jako trenera.
Ale obiektywnie trzeba przyznac, ze postepy techniczne "mlodziezy" sa ponizej spodziewania. Gierzot nie porawil przyjecia ani a jote. Mlodzi polscy srodkowi graja to co grali w I lidze. Szkoleniowo nie widze wartosci dodanej. Kapica pokazal, ze dojrzal i moze pograc, to znowu usiadl. Szymura nie notuje najlepszego sezonu w dotychczasowej karierze.

Koncepcja gry opartej na wysokich i wysoko lapiacych skrzydlach Gierzot/Muzaj tez troche przestarzala.
Do tego na przyszly sezon wybor niskiego i technicznego sypacza, a co z przyjeciem?

Mam nadzieje, ze Pilina jednak jeszcze dojrzeje, cos zmieni, wzbogaci warsztat.
Szymura wygląda tak źle, że trenejro wystawia Kamila. Pisałem kiedyś, że obawiam się o wpływ na całą drużynę eksperymenteu pod tytułem "odbudowanie Muzaja". Kapica poza dobrą grą wlewał w drużynę mega pozytywną atmosferę, był takim wulkanem energii. Ostatnio nawet on wygląda jak zbity pies. Najskuteczniejszy zawodnik drużyny grzeje w "nagrodę" ławę. Przyjęcie drużyny któryś mecz z lekko ponad 30%.
Środek w koncepcji miał chodzić jak przecinak, a tylko Zerba wygląda jako tako. Już myślałem, że postawił na Kramczyńskiego, a tu widzę Jankowski w składzie.
Zresztą karuzela zmian, to kolejny kamyczek do ogródka trenera. Każdy zawodnik potrzebuje rytmu grania, a u nas gra cała 14-tka. Czasy brane w dziwnych momentach. Weryfikacje kompletnie nietrafione, co najlepiej obrazuje śmiech komentatorów PolSpo, że Pliński wziął weryfikację będąc odwrócony plecami do akcji i trafił ten Challenge!
Po przegranym meczu Plina mówił, że 10 punktów da nam ósemkę. Ciekawe gdzie on je chce zdobyć?
Prezes w radiu mówi, że nie wiedzą skąd tak fatalne wyniki, a trener jest po poważnej rozmowie.
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Trenerzy

Post autor: fan_siatkowki »

Pomysł z odbudową Macieja miał potencjał, jednak powinien zostać obalony już po meczach z Olsztynem i Częstochową, gdzie Kapica zgarnął statuetkę x2, a Maciek mimo 3-4 szans wychodzenia w 6 nie wykazał się. Ciągle Kapica był wzywany na pomoc swojemu starszemu koledze, żeby gasić pożar, a powinno być raczej odwrotnie. Szczytem mecz w Lubinie, gdzie Muzaj od 2 seta zjeżdżał ze skuteczności, by w 3 secie wykręcić cały 1 punkt, a klub kibica musiał skandować imię i nazwisko Remka, żeby doczekać się go na boisku. Botti ma w zespole dwóch równych atakujących i decyduje dyspozycja dnia/tygodnia, który z nich gra, nie ma problemu żeby któregoś z nich zmienić. Gierzot w przyjęciu bez postępu. Przyjęcie to głównie powtarzanie x razy na treningach i da się to wyrobić. Najlepszym przykładem jest Sawicki, który w tym sezonie zaliczył duży progres w tym elemencie. Ale rozumiem, ktoś powie, Daniel nie był przyjmującym, ciężko mu tego uczyć kogoś innego. Jednak środkowi to powinna być już jego bajka, a tak jak przedmówcy wspomnieli w tym elemencie progres znikomy lub jego brak. Jestem bardzo zawiedziony postawą Pliny w tym sezonie. Od powrotu Maćka całość mu się nie klei, a najbardziej smuci jego brak dalszego pomysłu na zespół i upartość w decyzjach personalnych, które po prostu nie są trafione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”