Przyjmujący PlusLigi

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Przyjmujący PlusLigi

Post autor: lucass90 »

Zostało mi dziś zaproponowane założenie tego, notabene, bardzo ciekawego wątku.
Przyjmujący są w siatkówce tym, czym w piłce nożnej są napastnicy, to na nich skupia się największa uwaga kibiców i mediów. Moim osobistym zdaniem są nawet bardziej cenieni niż atakujący. Przykładem tego jest to, że Polska ma większą ilość świetnych przyjmujących niż tych drugich. Przykłady? Mógłbym wymieniać długo, zarówno Ci "starzy wyjadacze" - Sebastian Świderski, Piotrek Gruszka, Krzysiek Gierczyński, Dawid Murek, jak i Ci młodzi, czyli Michał Winiarski, Michał Bąkiewicz, Marcin Wika i (mino wszystko) Bartek Kurek, stanowią obecnie o sile naszej Reprezentacji. Z nadzieją może również patrzeć na, wciąż obiecujących, Michała Chaberka, Mateusza Gorzewskiego, Sebastiana Pęcherza, Wojciecha Żalińskiego, Jakuba Radomskiego czy Krzyśka Wierzbowskiego. Jestem pewien, że gdy dojrzeją siatkarsko i dostaną swoje szanse okażą się niemniej utalentowani niż ich starsi koledzy.
Podsumowując, uważam że jeszcze przez dłuuugi czas nie będziemy mieli problemów z przyjmującymi w Polsce, pamiętajmy też, że wciąż rośnie nam młode pokolenie siatkarzy grających obecnie o Mistrzostwo Polski Juniorów.

Oczywiście w PLS grają również zagraniczni przyjmujący :

Stephane Antiga - Klasa sama dla siebie, genialny w przyjęciu, może już nie tak silny w ataku, ale potrafi bardzo skutecznie wykorzystać w nim swoją świetną technikę i błyskotliwość.

Dan Lewis (na podstawie poprzedniego sezonu) - dobre przyjęcie, w ataku gra w kratkę, potrafi świetne świetne mecze przeplatać słabszymi, dobry duch zespołu.

Igor Yudin - Młodziutki (już!) gwiazdor swojej reprezentacji i nadzieja Jastrzębskiego węgla na następce Dawida Murka, który przecież wiecznie grać nie będzie... :) Z sezonu na sezon robi coraz większe postępy, szkoda że nękają go kontuzje.

Rafael de Souza (Rafa) - Nie da się o nim powiedzieć zbyt dużo, jak na razie pokazuje się z całkiem dobrej strony, jest dynamiczny i skoczny, ale dość szybko opada z sił.

Sinan Tanik - Słabszy w przyjęciu, co przeciwnicy ostatnio skrzętnie wykorzystują, ma dobry atak i zagrywkę.

Björn Andrae - Gdy jest w pełni sił jest praktycznie nie do powstrzymania. Bardzo pewny punkt olsztynian w ataku, przyjęciu i zagrywce. Kiedy nie jest w formie, lub gdy po prostu nie ma go w składzie Olsztyn boleśnie się o tym przekonuje. Moim osobistym zdaniem on i Paweł Zagumny dają obecnie najwięcej drużynie z Warmii i Mazur.

Aleksandar Mitrović - Błyskotliwy w ataku, przyjęcie takie sobie. Dynamiczny zawodnik. Trzyma atmosferę w Rzeszowie razem Krzyśkiem Ignaczakiem. Odkąd odszedł Gabrych, to jakby wstąpił w niego nowy duch :)

Karel Kvasnićka - trudno cokolwiek o nim napisać, zbyt mało gra... Ale jak dla mnie, to jest on człowiekiem od "czarnej roboty", jak siedzi przyjęcie wchodzi Karel, kiedy nie idzie w ataku, wchodzi Karel... :)

Eugen Bakumovski - Bardzo dziwny zawodnik. Kiedy oglądam go w telewizji wydaje się, że jest gorzej, niż przeciętnym zawodnikiem, zero przyjęcia i ataku. Jednak gdy Kędzierzyn gra bez transmisji TV słyszę później, że był wyróżniającym się zawodnikiem, czasem może nawet najlepszym na boisku. Taki cicho-ciemny... :)

Anton Kulikovskiy - Nie pokazuje nic nadzwyczajnego, przeciętny zawodnik.

Martin Sopko - Ma wielką siłę ale za grosz techniki. Raz jest bohaterem, a raz antybohaterem swojego zespołu, to zależy czy jego bomby mu wchodzą... :)

Geir Eithun - wielka gwiazda ligi Norweskiej, ale na podstawie poprzedniego sezonu w PLS można stwierdzić że nie jest zbyt wybijającym się zawodnikiem w Polsce.

A teraz krótki rysopis przyjmujących klubów PLS (grających w pierwszej szóstce):

Skra Bełchatów - Piotr Gruszka i Stephane Antiga - bardzo dobrze uzupełniająca się para, pierwszy ma lepszy atak niż przyjęcie... W przeciwieństwie do tego drugiego... ;)

AZS Częstochowa - Krzysztof Gierczyński i Marcin Wika - j.w. :) ... No bo co tu więcej pisać ? :) Gierek - świetne przyjęcie i pewny punkt w ataku ze względu na swoją technikę. Wika - genialna zagrywka, słabsze przyjęcia, mocny i dynamiczny atak.

Jastrzębski Węgiel - Dawid Murek i Igor Yudin - Dawid raczej nie ma słabego punktu, zawsze można na niego liczyć. Igor jest już coraz lepszym zawodnikiem, szczęście że ma tak świetny wzór do naśladowania.

AZS Olsztyn - Björn Andrae i Sinan Tanik - Na Björna można liczyć w każdym elemencie, potrafi pociągnąć grę całej drużyny, przejąć na siebie odpowiedzialność za wynik. Na Tanika można liczyć głównie w elemencie ataku, chociaż zagrywkę też ma dobrą. Jak pisałem już wyżej - ma słabe przyjęcie.

Resovia Rzeszów - Aleksandar Mitrović i Piotr Łuka - bardzo podobni do siebie zawodnicy, bardzo dynamiczni i mocni w ataku, słabsi w przyjęciu.

Z.A.K. S.A. Mostostal Kędzierzyn-Koźle - Eugen Bakumovski i Bartosz Kurek - to moim zdaniem najsłabsza formacja w szóstce Kędzierzyna. Oczywiście chodzi mi tu o samo przyjęcie, w ataku obaj jeszcze jako-tako dają radę...

Jadar Czarni Radom - Sebastian Pęcherz i Wojciech Żaliński - młodzi, przyszłościowi, ambitni... Przyjemnie patrzy się na ich grę, ale czasami brakuje im "zimnej głowy". Ale to przyjdzie z wiekiem, wraz z doświadczeniem. ;)

AZS Politechnika Warszawa - ostatnio Przemysław Michalczyk i Michał Chaberek - jeszcze miesiąc temu napisałbym, że może i mają potencjał ale i tak nic z tego nie będzie. Dziś daję sobie więcej czasu na wyrobienie sobie opinii o obu zawodnikach, po ostatnich, udanych meczach Politechniki nie chciał bym się za bardzo pospieszyć z pozytywną opinią na ich temat... ;)

Delecta Bydgoszcz - Martin Sopko i Kamil Kacprzak - Wydaje mi się że ich dyspozycja zależy od dnia... :) Tzw. "Dzień Konia" tworzy z nich całkiem przyzwoita parę przyjmujących.

Płomień Sosnowiec - Jakub Łomacz i Rafał Legień - Łomacz po wyleczeniu kontuzji powinien bardzo dużo wnieść do gry Sosnowca, trzeba po prostu dać mu czas. A Legień? No cóż, doświadczony gracz i czasem pokazuje klasę, ale lata mijają, a on wiecznie grać nie będzie... :)




Uff, napisałem się, zajęło mi to w sumie prawie 2 godziny przez jednoczesne oglądanie TV... :P Teraz pora na Was :) Dzielcie się swoimi opiniami, niech każdy doda coś od siebie... ;)

Pozdrawiam.
AZS CZĘSTOCHOWA!
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: eltomasso »

ja napisze tylko o kilku wybranych zawodnikach.

1. Gierczynski i Wika - obja swietnie graja w ataku, umia przy tym wykorzystac blok przeciwnika. Przy czym Gierek musi byc w formie bo jednak zmeczenie ostatni czasy dalo mu sie we znaki. Wika w ataku przypomina Murka wiec to moze on bedzie nastepca Dawida tymbardziej ze Murek to legenda w Czewie.
Jesli chodzi o przyjecie to na dzien dzisiejszy powiedzialbym ze to wlasnie Wika staje sie pewniejszy w tym punkcie. Odzwierciedlaja to rowniez statystyki PLS - Wika 15 a Gierczynki 25 w pryjeciu.

Jakos nie chce mi sie wierzyc ze Mitrovic trzyma atmosfere w Rzeszowie. Z tego co slyszalem Such nie byl zadowolony ze wspolpracy z Serbami.

Co do Murka rzeczywisie swietny przyjmujacy jednak podobnie jak Gierczynski nie moze grac non stop trzeba dac mu troche odpoczac.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: szyderca »

A ja bym wyróżniła Piotrka Łukę. Nie chcę przesadzać, ale ten sezon jest dla niego póki co udany. Wychodzi w wyściowej szóstce, trzyma przyjęcie i atak zepołu. Marcin Wika - niezły zawodnik, jednak w zeszłym sezonie robił na mnie większe wrażenie.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Kantoro »

Lucas90. Ale o czym mamy pisać, jak napisałeś za Nas wszystko. :)

Bardzo fajny posty. Gratuluję. Oby takich więcej:)

Jedynym moim zastrzeżeniem jest to, że Piotrek Łuka ma naprawdę dobre przyjęcie. Ty napisałeś, że ma słabe. :) No ale - ile ludzi, tyle opinii. :)

Pozdrawiam,

Michał.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Knutsen »

lucass90 pisze:Resovia Rzeszów - Aleksandar Mitrović i Piotr Łuka - bardzo podobni do siebie zawodnicy, bardzo dynamiczni i mocni w ataku, słabsi w przyjęciu.
Łuka Piotr 64.81% w przyjęciu co daje trzeci wynik w lidze jeśli to jest słaby zawodnik w przyjęciu to w lidze mamy samych słabych i dwóch nieco lepszych kolejno : Antiga Stephane 70.39% oraz Lambourne Richard 65.78%.
Ogólnie mamy słabą ligę skoro mamy słabych przyjmujących.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: lucass90 »

No dobra, zmieniam swoją opinię o Piotrze Łuce - Jest to solidny zawodnik, z dobrym przyjęciem i mocnym atakiem, ale wypala się mniej więcej w połowie meczu.

Zapomniałem po prostu, że kiedyś grał na libero w Rzeszowskiej drużynie, więc trudno żeby przyjęcie miał słabe... Przyznaję się do błędu i przepraszam wszystkich niezwykle oburzonych... :-]
AZS CZĘSTOCHOWA!
paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: paw98 »

Ja napisze tylko o trzech co mi najbardziej imponują swoją grą.

Wg mnie postacią nr 1 w Polsce jest Antiga tak jak to już było napisane na samym początku może już nie jest tak dobry w ataku ale na pewno wnosi bardzo dużo do gry Skry w przyjęciu i obronie.Na drugim miejscu postawiłbym Björna Andrae postac nr 1 w przyjęciu i w formie również bardzo przydatny w ataku ogólnie zawodnik grający na bardzo wysokim poziomie.No i w końcu na trzecim miejscu postawił bym Dawida Murka.Dawid może nie błyszczy w przyjęciu ma czasami słabsze dni ale w ataku prawie zawsze można na niego liczyć.Oczywiście jest jeszcze kilku dobrych zawodników na tej pozycji choć by "Gierek" albo Wika ale myśle ze ta trójka wymieniona gra w tym sezonie główne skrzypce.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Kantoro »

lucass90 pisze:Przyznaję się do błędu i przepraszam wszystkich niezwykle oburzonych... :-]
He, he... Łukasz (bo pewnie tak masz na imię). Forum polega na tym, że każdy wymienia swoje opinie. I to nie jest kwestia oburzania się, a tylko opisanie swojego osądu. ;) Ja bynajmniej nie jestem oburzony Twoim postem. :) To, że Ty wolisz blondynki, to nie znaczy, że i ja mam je lubieć - mogę gustować w brunetkach. Jak mówię - każdy opisuje to co widzi z własnej perspektywy. I pamiętaj "młody człowieku" (stary się odezwał :P), że w życiu jest tak - ILE LUDZI, TYLE OPINII I FACHOWCÓW. :)

Pozdrawiam,

Michał.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: szyderca »

Dobra Arff kogo widzisz na przyjęciu jako najjaśniejszy punkt?
Murek za charyzmę, wolę walki, czy za akcję z finałów Pucharu Polski?
Łuka, bardzo dobry sezon tego chłopaka, najlepszy przyjmujący Resovii. Kto wie jak potoczyłyby sie losy zespołu gdyby jednak zagrał przeciwko Mleczarzom
Antiga jak patrzę na jego grę przychodzi mi do głowy pieśń Eektrycznych Gitar "Spokój Grabarza" Bo uspokaja gre Realu w przyjęciu. Kiedy trzeba przy...bije gwoździa w parkiet przeciwnika.
Wika Nie można zapominac o tym zawodniku. Z sezonu na sezon coraz lepszy. Aż nie chcę myślęc z jakiej strony pokaże się w przyszłym sezonie.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Arff »

W sezonie zasadniczym zdecydowanie Murek... nie tylko za charyzmę,ale w szczególności za fantastyczną grę i poderwanie do walki skazywanych na porażkę Jaszczombków... tylko szkoda że nie dał rady fizycznie bo byłby zapisany niżej na miejscu Antigi...

Za cały sezon zdecydowanie Antiga... za spokój i profesjonalizm w grze, za przyjęcie im szybciej tym lepiej...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: PAWKENS »

Mogę ja odpowiedzieć ??? :]

1. Antiga, potwierdził swoje walory, świetne przyjęcie, dobre obrony i to co napisała Szyderca, czyli umie przywalić. Wprowadza spokój do gry
2. Wika, wspaniały sezon dla tego młodego zawodnika, i p-o dość równe :P
3. Murek, gwiazda JSW, gdyby nie gorsza faza playoff, byłby pewnie wyżej, jednak zdrowie nie wytrzymało
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: kevinpsb »

W defensywie najlepszy Antiga a w ofensywie Murek.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: szarlej »

Jak pryzjmuje W. Żaliński?? Moze nie warto go przestawiac na atak?
Libero który atakuje...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Arff »

no właśnie... w wywiadzie z nim wyczytałem że kiedyś grał na libero... mimo że było to z konieczności to przecież jakby słabo przyjmował trener by go nie wystawił na tej pozycji... nie wiem czy to dobry pomysł żeby go wystawiać na atak, na przyjęciu zrobi większą karierę... zresztą myślę że w Radomiu, na ataku grał z konieczności więc dalej będzie się rozwijał na przyjęciu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: szarlej »

Do kadry trafił jako atakujący a nie przyjmujący. Skoro grał na libero musi mieć w miarę poprawne przyjęcie. Dziwi mnie to ze i Kurek i Żaliński trafili do kadry jako atakujący, chociaż nominalnie są przyjmującymi. Jeśli chodzi o Kurka to mogę to zrozumieć, bo przyjecie ma kiepskie, ale pracuje nad nim, to W. Żalinskiego nie rozumiem, bo jak się grało, na libero, nawet z przymusu, to trzeba umieć przyjmować. Zobaczymy w nadchodzącym sezonie gdzie Wojtek będzie grał, liczę ze na przyjęciu, bo potrzeba nam dobrych przyjmujących do reprezentacji. Obok młodego Winiara potrzeba kogoś jeszcze, bo Gruszka, Murek, czy Świderki do najmłodszych już nie nalezą.
Libero który atakuje...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Arff »

tak naprawdę w jakiej roli do kadry trafił Żaliński wie tylko Raulo i reszta zainteresowanych... myślę, że jeśli na atak, od początku zgrupowania, wprowadzani byli Gruszka i Kurek, to pewnie Żaliński też sobie poprzyjmował...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: ludi14 »

Arff pisze:tak naprawdę w jakiej roli do kadry trafił Żaliński wie tylko Raulo i reszta zainteresowanych... myślę, że jeśli na atak, od początku zgrupowania, wprowadzani byli Gruszka i Kurek, to pewnie Żaliński też sobie poprzyjmował...
Raczej na ataku,bo Gruszak będzie myśle Jokerem czyli w zależności od potrzeb będzie wchodził.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Przyjmujący Polskiej Ligi Siatkówki

Post autor: Arff »

Tyle że wielki tłumacz Alojz z miasta Łódź, sam powiedział że Gruszka i Kurek od początku zgrupowania ustawiani są na ataku... przy okazji wypowiedzi o braku zmienników dla Szamponowego...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: lucass90 »

Pora trochę odświeżyć temat sprzed pięciu lat :D

Chciałbym poruszyć tu kwestię Dawida Murka. Otóż przeglądając statystyki z dzisiejszego meczu Częstochowy z Radomiem moją uwagę zwróciły znakomite statystyki Dawida w przyjęciu (70%dok., 60%perf.). Z ciekawości zerknąłem do statystyk ogólnych, a tam okazało się, że Murek jest w tym momencie najlepszym przyjmującym zawodnikiem PlusLigi.
Tu pojawia się pytanie... Czy nie uważacie (tak jak ja), że Dawid, jeśli chce jeszcze pograć trochę w siatkówkę, powinien sprawdzić się jako libero? Myślę, że poradziłby sobie bardzo dobrze i to w najwyższej klasie rozgrywkowej. Np w Zaksie za Gacka :D
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: tclancy22 »

Wciąż daje rade na ataku. Dzisiaj miał o niebo lepsze piłki niż w środę, do tego doszła widoczna mobilizacja i była siła ;) Poza tym włączył też zagrywkę na bardzo wysokim poziomie. Gdyby reszta drużyny trzymała jego kulturę gry, mielibyśmy AZS na innym miejscu w tabeli. Proponuję jeszcze jeden sezon na przyjęciu z atakiem ;)
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: michaek »

lucass90 pisze: Tu pojawia się pytanie... Czy nie uważacie (tak jak ja), że Dawid, jeśli chce jeszcze pograć trochę w siatkówkę, powinien sprawdzić się jako libero? Myślę, że poradziłby sobie bardzo dobrze i to w najwyższej klasie rozgrywkowej. Np w Zaksie za Gacka :D
Myślę, że dla drużyn z dołu tabeli mogłoby to być ciekawe rozwiązanie.
Rzadko obecnie widzę Dawida w grze, ale zastanawiam się czy problemem nie byłaby gra w obronie i braki w szybkości...
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
kanimo

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: kanimo »

Hm jest sporo mlodych obiecujacych libero.
paru chlopcow z Mlodej Ligi tez sie nada. PW me 2 niezlych. Debiec sie po nizszych klasach szlaja.
Ja nie widze jakichs duzych brakow na tej pozycji.

Poki Dawid daje rade na przyjeciu to chyba lepiej
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: lucass90 »

kanimo pisze:Hm jest sporo mlodych obiecujacych libero.
paru chlopcow z Mlodej Ligi tez sie nada. PW me 2 niezlych. Debiec sie po nizszych klasach szlaja.
I Dębiec to niby ten młody i obiecujący...? ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: Defit »

kanimo pisze: Debiec sie po nizszych klasach szlaja.
Nigdzie się nie szlaja, tylko pokazuje swoją klasę we Wrześni. Oby jak najdłużej! :-D Także 'wara' mi od niego.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: Noworoczny »

Ciekawe, że z polskich "obiecujących" przyjmujących nic nie wyszło. Dno i wodorosty. Za to pojawił się, jak meteor, i potem już znikł za sprawą zmiany pozycji, Bartman, który wygrywał w pojedynkę mecze dla Częstochowy. A obecnie możemy skandować tylko Kubiak! Kubiak! Kubiak!
Gdyby władze swego czasu chciały, mógł być jeszcze Achrem. Innych przyjmujących Polaków nie stwierdzono (bo przecież nie będziemy poważnie mówić o Włodarczyku, jako o przyjmującym).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: kanimo »

A Kurek?
Ale fakt, ze ubogo na tej pozycji. Jak na ambicje i sport narodowy to dramatycznie ubogo.
Tylko wystarczy spojrzec na ten watek i jego poczatek. Teraz tak jak i przed paru laty podpieramy sie cudzoziemcami. W 2008 niewielu mlodych Polakow przemknelo sie przez ten watek (Kurek i Zalinski).
Mlodzi obiecujacy po Spale i nie tylko (np Kaczynski), grajacy na tej pozycji, przyjmowac nie umieja. Jest Szalpuk, bedzie Sliwka (tez przyjecie nie najlepsze).
To nie duzo jesli chcemy utrzymac poziom ligi i repry.

Moze po prostu ich szkolic nie umiemy?
A jak Kochanowski chce na przyjecie to zostal zaszufladkowany na srodek ;) .

O Debcu nie pisalam nigdzia jako mlodym obiecujacym (kolego jak sie wymienia to sie uzywa dwukropka ;) ) . I zdecydowanie szkoda go na I Lige. W Bydgoszczy mecza sie z za slabym na PlusLige Bonislawskim.
Pomysl z Dawidem na libero uwazam za nietrafiony. Brak refleksu i szybkosci bylby widoczny w obronie. Nie chcesz chyba by skonczyl jak Gacek=obsmiewany przez kibicow swojej ekipy.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: krzysiu »

Ale to większość i tak są przyjmujący z umiejętnoscią ataku a nie elementu przyjęcia i tu jest raczej problem
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: fwasilcz »

kanimo pisze: Pomysl z Dawidem na libero uwazam za nietrafiony. Brak refleksu i szybkosci bylby widoczny w obronie. Nie chcesz chyba by skonczyl jak Gacek=obsmiewany przez kibicow swojej ekipy.
Lepszy libero bez obrony, niż libero bez przyjęcia.
kanimo

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: kanimo »

Umiejetnosc to jest cos co mozna wyksztalcic u dobrze skoordynowanego ruchowo gracza nie bedacego olbrzymem taki np Sliwka).

Nie umiemy szkolic.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Przyjmujący PlusLigi

Post autor: Mateusz1993 »

lucass90 pisze:
kanimo pisze:Hm jest sporo mlodych obiecujacych libero.
paru chlopcow z Mlodej Ligi tez sie nada. PW me 2 niezlych. Debiec sie po nizszych klasach szlaja.
I Dębiec to niby ten młody i obiecujący...? ;)
Co do libero, to myślę, że kilku mamy i nie jest tak źle. Choćby z tych młodych, można wypisać taki zawodników:
Adam Kowalski (Czarni)- bardzo podoba mi się jego gra trzyma przyjęcie na dobrym poziomie i do tego dobra gra w obronie (jak choćby wczoraj, jeśli wierzyć relacji), kolejny z młodych Kacper Piechocki (wczoraj przyjął ogromną ilość zagrywek- meczu oczywiście nie widziałem, ale jak przypuszczam to kwestia pokrywania połowy boiska jak w Olsztynie)- % też są bardzo dobre, ma ten zawodnik potencjał, Michał Potera- troszkę starszy, ale również grający bardzo fajnie czy to w przyjęciu czy także w obronie.
Idąc dalej Jastrzębski obok Wojtaszka (też przecież młodego gracza 25 lat, ale już nie rangi obiecującego, a ogranego) ma przecież młodziutkiego Popiwczaka, Sufa z Kielc potrafi zagrać nieźle, więc myślę sobie, że tych libero trochę jest. Śmiałoby obdzielić wszystkie zespoły Plusligi. Fakt zależy czy rozprawiamy tu o libero na poziom Plusligi, czy reprezentacji Polski, bo jeśli to drugie, to w zasadzie tylko Adama Kowalskiego lub może Kacpra Piechockiego widzę w kadrze, ale to za kilka sezonów- tzn. w tym Zatorski z Ignaczakiem lub Wojtaszkiem- sposród tej trójki będzie wybierana dwójka do gry. Ale już od 2015 warto myśleć nad Kowalskim- takie jest moje zdanie.

Przejdę teraz do tematu czyli przyjmujący, skupię się głównie na Polakach, bo i sam kiedyś miałem pisać o naszych poszukiwaniach czwartego przyjmującego, bo to, że trójka Kurek, Kubiak, Winiarski na ten moment ma pozycję niepodważalną nie podlega dyskusji. Teraz pozostałoby nam zwrócić uwagę na potencjalnego czwartego, ale przeglądając tych plusligowców.
No to lecimy:
Michał Ruciak- etatowy czwarty w ostatnich latach, słabszy sezon a i ostatnio w kadrze rola marginalna, do tego spójrzmy na to, że Kubiak z Winiarskim (przynajmniej na papierze powinni się wymieniać, pozostaje nam szukać zmiennika dla Kurka), a dodatkowo chciałbym na tej pozycji zobaczyć jakiegoś młodego siatkarza.
Jakub Wachnik (rocznik 1993)- jak widać pierwszy z tych młodych, ale co cieszy to grających, głównie w podstawowym składzie swego zespołu, grający dość dobrze prezentujący poziom na pewno dobrego Plusligowca, ale czy już na kadrę? Szanse powinien dostać, zwłaszcza zważając na to, że przyjmujących w 19 (czy ilu ich tam będzie na LŚ zgłoszonych) powinno być 6. Znaczy się tak, na zgrupowanie powołanie musi otrzymać, a to czy później będzie grał więcej w kadrze B to czas pokaże.
Artur Szalpuk (rocznik 1995)- a więc jeszcze młodszy, pokazujący się również z dobrej strony w Pluslidze, dość rozsądnie prowadzony przez Kubę Bednaruka, oczywiście nie wiem czy to już czas na znajdowanie się w reprezentacji Polski, choć na zgrupowaniu musi się pojawić, choćby na treningach i później na grze w kadrze B.
Wojciech Włodarczyk (rocznik 1990)- widać różnicę wiekową na jego niekorzyść, o ile na początku sezon gra Wojtka umiarkowanie mi się podobała, potwierdzał swój największy atut czyli atak, tak im dalej w las tym gorzej, wrócili najlepsi, a Wojtek nawet gdy wchodzi to już i atakiem nie straszy, a przyjęcie ma jakie ma. Na ten moment max kadra B, no chyba, że zanotuje jakiś niespodziewany spory progres.
Adrian Buchowski (rocznik 1991)- niegdyś jeden z lepszych naszych juniorów, wygląda na to, że odnalazł swoje miejsce w Pluslidze, gra i prezentuje całkiem niezły poziom, na co warto zwrócić uwagę to jest innym typem gracza od wyżej wymienionej trójki, przede wszystkim jest trochę niższy i dość zrównoważony pod względem przyjęcia i ataku, wiadomp polse do progresu jest, ale w tych meczach co widziałem, z przyjęciem radził sobie dość pewnie. % perfekcyjnego waha mu się (ten średni za cały sezon) w granicach od 25 do 30%. Na zgrupowaniu powinien się znaleźć, choć myslę, że na grę to nadszedł czas w kadrze B.
Rafał Buszek (rocznik 1987)- zdecydowanie najstarszy, jednak grający na dość dobrym poziomie, tylko pytanie czy na kadrę? Bo na kadrę B to chyba też tak rocznikowo ciężko? No, ale w zestawieniu jakim jest ten temat musiał się naleźć.
Wojciech Ferens (rocznik 1991)- nie gra i ciężko na przestrzeni tego sezonu coś o nim powiedzieć, trochę pechowo ma dostosowany wzrost do umiejętności technicznych, bo wysoki nie jest, a to gracz bardziej od ofensywy niż defensywy. Przez co jest mu na pewno trudniej.
Bartosz Bućko (rocznik 1995)- w tym wypadku napisałbym jak ciutke wyżej, pechowe połączenie, bo przyjęcie ma przeciętne by nie powiedzieć słabe (grał w kadecie na ataku), no ale i wzrostem nie imponuje stąd też taki problem, mnie osobiście zbytnio Bartek nie przekonuje, no ale trafił do +Ligi w młodym wieku, jeszcze dużo czasu gry i pracy przed nim.
Michał Błoński (rocznik 1987)- rocznik Rafała Buszka, myślę, że jeden z jaśniejszych punktów Bielskiej drużyny, potrafiący zagrać zarówno nieźle w przyjęciu, jak i ataku, choć wzrost go jednak ogranicza.
To teraz tak bonusem kilku młodych zawodników na których warto zwrócić jeszcze uwagę:
Bartosz Bednorz (rocznik 1994)- szkoda, że praktycznie stoi w miejscu, gra mało będąc zawodnikiem przeciętnej Częstochowy, kiedyś widziałem go w akcji i wydawałoby się, że może coś z niego być, dość dobry w ofensywie, z przyjęciem różnie, ale nie jakoś tragicznie. Przyszły rok będzie bardzo ważny.
Sławomir Stolc (rocznik 1993- MVP młodej Plusligi z zeszłego sezonu)- szkoda, że dostaje tak mało szans, bo jak widać po nim motorycznie i fizycznie jest gotowy na Pluslige, może Radek Panas dałby mu trochę pograć, szanse na Play Offy są i tak minimalne, a może 22-latek zaskoczy czymś pozytywnym. Mało go w akcji widziałem, ale to mi wystarczyło by stwierdzić, że potencjał na niezłego ofensywnego przyjmującego posiada.
Dodatkowy bonus, bo w sumie to niezbyt plusligowcy, ale jedne z nich i w 12 kiedyś się znalazł.
Michał Filip (rocznik 1994)- jakie plany wobec niego ma Resovia? Wyróżnia się w młodej lidze, i tak się nie ma tu czym podniecać, ale może Resoviacy (tj najlepiej Ci z samego z Rzeszowa coś powiedzą), bo jak kiedyś go widziałem dał się poznać jako gracz mający zarówno walory ofensywne jak i te defensywne.
Aleksander Śliwka (rocznik 1995)- myślę, że przyszły sezon to czas w którym powinien drogą Artura Szalpuka zacząć grać z seniorami ogrywanie juniorów nic mu już nie da.
Wyszło mi 13 graczy, którym się przyjżałem, części pod kątem kadry, częsci jedynie pod Pluslige, a niektórzy jak Ci dwaj ostatni wgl nie są Plusligowcami, ale sądze, że w przyszłym roku powinni się już nimi stać. O kadre powalczy zapewne tylko częśc z pierwszej 6 tych zawodników, ale już o kadre B nieco więcej i myślę, że spora częśc z tych zawodników powinna się w tym gronie znaleźć.

Tak teraz spojrzałem, a Żaliński i Wierzbowski to obaj rocznik 1988 (nie wiem czemu, ale jakoś tak sobie przyswoiłem, że 86, ale w sumie to zbytnio nie zmienia faktu, że jeśli patrzyłbym pod kątem kadry, to nie wiem czy to dobry trop, na pierwszą raczej nie ten poziom, a na kadre B wolałbym widzieć graczy max do 24 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”