PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. typy

Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Kicu »

Aquino pisze:Szkoda, że niektóre zespoły nie potrafiąc grać własnym składem, ściągają do gry plażowiczów. Lublina też się to tyczy.
Że niby kogo Lublin ściągnął na ten turniej?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Malca
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Kicu »

Przecież to ich człowiek. Co prawda trener przygotowania fizycznego, ale w dalszym ciągu ich, więc nikogo obcego nie ściągali.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Ale w składzie na kolejny sezon go nie ma a to rodowity siatkarz plażowy.
Można zrobić oddzielny turniej dla sztabów szkoleniowych, czemu nie?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: johnnyrotten »

Aquino pisze:Ale w składzie na kolejny sezon go nie ma a to rodowity siatkarz plażowy.
Można zrobić oddzielny turniej dla sztabów szkoleniowych, czemu nie?
Lublin dostał propozycję zastąpienia Trefla bodaj tydzień temu, więc nie ma co w tym przypadku krytykować, bo to nadal ich człowiek. A to, że sobie radzi, to tylko na plus. Nie jest to masowe ściąganie plażowiczów i jeszcze śmieszne zmiany co chwila, żeby Bociek ciągle mógł zagrywać - Zawiercie przegięło.

Zresztą Warszawa z Suwałkami nie próżnowały i rozegrały dwa sparingi, korzystając z okazji, że są w jednym miejscu. Zamiast wymówek, że ten turniej zaburza przygotowania, można okoliczności wykorzystać i zacząć grać na hali z rywalami jeszcze wcześniej. Jak widać - da się, tylko trzeba chcieć.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Uff. Udało się to przepchnąć. Ogromne gratulacje dla Lubina, stworzyli ciekawy plażowy Team, który może jeszcze namieszać. Kolejne uczciwe rozstrzygnięcie, bo awansowały zespoły bez najemników w składzie.
Edit: Mam nadzieję, że Trinidadowi nic się nie stało.
pwpl97
Posty: 354
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: pwpl97 »

Ktos wytłumaczy dlaczego zawodnik z Bas Białystok gra we Wrześni w tym turnieju?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Bo to plażowy najemnik. Tak samo jak w Lublinie, Białymstoku czy Zawierciu. Z całych sił kibicuje Olsztynowi i Skrze by wyeliminowali ten twór.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Matson »

Czerwiński robi bardzo dobre wrażenie, bardzo dynamiczny, szybka ręka, atak po kierunkach i nie wstrzymuje ręki. Jak na hali tez tak będzie sobie radził ze starszymi zawodnikami to może być z niego mocny gracz
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

To jest mocny gracz, czolowka niezlego rocznika. To defensywny przyjmujacy, ale mocny w ataku i bloku. Od Sliwki obecnego przyjmuje ciut slabiej, ale od Sliwki w jego wieku porownywalnie, badz lepiej. Lepiej atakuje i blokuje. Ma troche gorsze czytanie gry, bedace glownym atutem Olka.
Kolejny zawodnik z parametrami na zastapienie kiedys Kubiaka.
Jeszcze troche nauki przed nim. Poprawa serwisu. Moze lepsze dogranie, choc nie jest zle.

Jak widac po adaptacji do plazy, elastyczny i z czuciem. W hali ma bardzo dynamiczne najscie i niezlego pipa. Zobaczymy w jakim tempie zaadoptuje sie do seniora i ile dostanie szans. Oraz co ugra na ME juniorow, pod koniec wrzesnia.

Dziwi mnie troche, ze Olsztyn nie wystawil Droszynskiego, ktory w plazowke gral z sukcesami. Czy jakies dolegliwosci?

Dalej trzymam kciuki za Olsztyn.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2020, o 16:55 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Heimlock »

Diomedea pisze:Dziwi mnie troche, ze Olsztyn nie wystawil Droszynskiego, ktory w plazowke gral z sukcesami. Czy jakies dolegliwosci?
Można się dziwić czemu wielu graczy nie gra, w wielu drużynach.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Graty AZS ! Kolejni najemnicy pogonieni. Całe szczęście do ósemki dostały się wyłącznie zespoły grające własnym składam , nie posługujące się oszustwami. Jak widać uczciwość popłaca.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

No i nie bylo o co sie klocic.

Spokojnie, gracze grajacy na codzien razem (badz majacy grac razem), moze bardziej zmotywowani, dali rade.
A kluby kontraktujace rozne ilosci plazowiczow troche sie osmieszyly.

Fajnie wyszlo.

W Olsztynie Gruszczynski dokladniejszy w wystawach od Stepnia :(

Co do Droszynskiego, to sie dziwie, bo Olsztyn wyraznie wystawil Polakow nie majacych przewleklych problemow zdrowotnych.
I poza Zalinskim, sporo mlodziezy. A sadze, ze Kamil sie do gry rwal. Wiec sie zastanawiam, czy to oznacza, ze Kamil nie bedzie pierwszym, czy wrecz odwrotnie. :D
Jednak troche licze na jego rozwoj, chociaz na sypie w reprze IMHO mamy spokoj na lata, bo mlodziez bardzo fajna.
Oskar
Posty: 95
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Oskar »

Diomedea pisze:Na przyjęciu Kochanowski, Kaczmarek, Czerwiński, Jakubiszak złoto pewne mamy mistrzostwo olimpijskie!
Bardzo podobało mi się dzisiejsze granie Czerwińskiego ale dam mu chwilę okrzepnąć w dorosłej siatkówce zanim zaproponuję go do kadry seniorów ;)
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

Oskar pisze:
Diomedea pisze:Na przyjęciu Kochanowski, Kaczmarek, Czerwiński, Jakubiszak złoto pewne mamy mistrzostwo olimpijskie!
Bardzo podobało mi się dzisiejsze granie Czerwińskiego ale dam mu chwilę okrzepnąć w dorosłej siatkówce zanim zaproponuję go do kadry seniorów ;)
To chyba dosyc tworcze cytowanie. Ewentualnie wyrwanie z konteksu parodii jakiegos wpisu.

Mam moze juz srednia pamiec, a takiego cytatu wlasnego autorstwa sobie nie przypominam. Wiec przejzalam posty Diomedei.
I nie znalazlam.
Zreszta osoby widzace co pisze raczej nie uwierza, ze dawalam nam zloty medal olimpijski inaczej niz w formie ironii.
A jak Kaczmarek czy Kochan grali na przyjeciu to o talencie Czerwinskiego z pewnoscia jeszcze nie wiedzialam, nie ogladam kinder itp. Kochan na przyjeciu zagral swietnie... jako kadet o ile pamietam.

Mozesz przyblizyc, gdzie udalo ci sie znalezc taki cytat u mnie?

Nie pakuje zawodnikow wychodzacych z juniora do kadry na "juz i teraz". Owszem, widze ich w kadrze... za kilka lat.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2020, o 20:35 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Oskar
Posty: 95
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Oskar »

Naturalnie że to sklejenie różnych wypowiedzi i drobna zaczepka z mojej strony - po prostu na przyjęciu w kadrze widziałaś już tylu graczy, szczególnie takich, którzy sami zdecydowali o innej pozycji na boisku, że zawsze się uśmiechnę jak to sobie przypomnę.

A teraz już całkiem serio, mam nadzieję, że w dłuższej perspektywie widzisz w kadrze Porębę, Kapicę, Czerwińskiego, Gruszczyńskiego albo chociaż dwóch z nich i zostaną na długich kontraktach w AZSie.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

Zlepek nazwisk zdolnych graczy, o ktorych pisalam w roznych okresach z dodaniem informacji o pewnym zlocie olimpijskim, o ktorym nie pisalam nigdy, i podanie tego jako cytatu to dosyc gruba manipulacja.

Uzywajac formy cytowania popelniles naduzycie.

Co wiecej, poza Jakubiszakiem sa to gracze kadrowi, wiec mam niezla skutecznosc w okreslaniu potencjalu. Biorac pod uwage drobna dziure pokoleniowa na ofensywnym przyjeciu, byloby fajnie zeby i on wreszcie odpalil. Pisalam tez o Kwolku, ze szybko wejdzie w dorosla siatkowke i o Fornalu, ze to gracz w typie Winiara ale bedzie wolno dojrzewal. Pisalam to, jak byli kadetami i juniorami. O Semeniuku, ze wejdzie na wysoki poziom, gdy gral w Mlodej Zaksie i juniorze. O Bienku i Huberze jak byli juniorami czy nawet juniorami mlodszymi.
Ciekawe, ze jakos ci sie nie wkleilo do tego "cytatu".


Co do przestawien, nie da sie udowodnic ani ze byly korzystne, ani ze byly niekorzystne. Wolno mi miec swoje zdanie, zwykle oparte na kilku latach obserwacji. Przestawienia, o ktorych mowa byly nie tyle decyzja graczy ile wynikiem okolicznosci, podobnie jak przestawienie Domagaly. Zostaly przez graczy zaakceptowane i tyle. Talent byl na tyle duzy, ze poradzili sobie na innych pozycjach.
Czerwinskiego raczej nie przestawia.

I jakos wybiorczo mnie czytasz, jesli nie wiesz, ze od dawna widze Gruszczynskiego w kadrze, ze od 2 lat pisze, o Kapicy w kadrze.
Co do Remka, to zaraz po nim idzie ze 4 silnych atakujacych z mlodziezowki, wiec niech sie rozwija.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2020, o 21:48 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: dyletant »

W Olsztynie Gruszczynski dokladniejszy w wystawach od Stepnia
Wróciłem właśnie z turnieju, Stępień mnie przeraża. Świece jak w Verwie Udrysowi w tamtym sezonie, fatalne wybory, czytelność rozegrania i beznadziejna dokładność. Do tego zagrywka poziom licealny, jedynie coś tam czasami poblokuje.

Oczywiście to tylko piasek, trochę zabawa itd., ale pierwsze wrażenie robi więcej niż fatalne. Jak Droszyński nie jest choć trochę lepszy i będzie miało to przełożenie na halę, to czeka nas walka o utrzymanie.

Za to Czerwiński świetnie się pokazał, natomiast dostawał niemal same piłki z tej lepszej prawej strony. Jestem bardzo ciekaw jak jest u niego z lewym skrzydłem.
Gruszczyński za 2 lata powinien być w kadrze, ma niesamowite czucie w obronie i przyjmuje bardzo poprawnie, do tego przyda się przy wystawach. Lepsza wersja Popiwczaka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

W Treflu Czerwinski gral z Pawlunem, w kadrze mlodziezowej z Durskim. Z lewego (i z pipa) gral dobrze. Do tego stopnia, ze kilka tygodni po obejrzeniu finalow MPJ zapomnialam, ze on jest leworeczny. Ta leworecznosc, bedaca czesto na lewym problemem, jakos nie rzuca sie u niego w oczy. Wydaje sie znacznie mniej wrazliwy na niedokladnosc wystawy niz taki Olek Sliwka.
Tylko obaj wspomniani sypacze sypia dosyc dokladnie, wiec moja ocena moze byc optymistyczna.
Czego o dzisiejszych wystawach Stepnia powiedziec nie mozna. A Droszynski kiedys z lewym mial problem, choc ponoc poprawil.
Ja tam trzymam kciuki za Droszynskiego. Stepien nie jest porywajacym sypaczem, nie wydaja mi sie rowniez solidny, w sensie dokladnosci. Jakos jestem przekonana, ze potencjal Droszynskiego jest sporo wyzszy i ze od jego rozwoju bedzie zalezec pozycja Olsztyna. Dlatego tak mnie nurtowal jego brak i pytalam, czy to cos znaczy, zdaniem kibicow Olsztyna.

Co do Gruszczynskiego to sie zgadzam, tez go wole, ale roznice sa nieduze. Mi od Popiwczaka wydaje sie dokladniejszy w przyjeciu, ale to sa gracze o roznym ograniu, a i Popiwczak rozwijal sie skokowo, czasem w przyjeciu mu sie troche niechlujstwa wlacza. Obaj sie dobrze zapowiadaja, obaj maja potencjal. Kiedys minusem Popiwczaka bylo brak przyjmowania flota na palce, Rosjanie tak go pogonili. Ale nowe pilki ten minus zlikwidowaly.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Por.Columbo »

Z ocenianiem rozgrywających na podstawie tego turnieju jeszcze bym się powstrzymał, bo wtedy trzeba by uznać Popiwczaka za sypacza o dwie klasy lepszego od takiego Masnego, który na piasku też mocno "świeczkował" i to w dodatku często mocno niedokładnie.
Inna sprawa, że dla kibiców Olsztyna lepiej, aby Stępień okazał się chociaż solidnym ligowcem, bo akurat w Droszyńskim wielkich nadziei na tę solidność bym nie pokładał.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Diomedea »

Niby dlaczego Stepien daje wieksze nadzieje na solidnosc?
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Por.Columbo »

Nie mam wiedzy na temat rozgrywek młodzieżowych, więc co do dużego potencjału, który podobno miał i nadal ma mieć nie będę się wypowiadać, ale oceniając jego grę już w pluslidze, to wypada bardzo blado. Techniczny poziom odbicia według mnie nie stawia go wyżej niż przeciętny poziom rozgrywającego 1 ligi.
Przez dwa ostatnie sezony obaj prawie nie grali, ale choćby na tych krótkich zmianach na jakie wchodzili, czy pojedynczych meczach jakie udało im się zagrać dużo lepsze wrażenie robił na mnie Stępień. Oczywiście bez żadnych fajerwerków, ale chociaż od strony technicznej nie robił takich baboli jak Droszyński i nie grał tak bardzo niedokładnie.
Oczywiście, to tylko subiektywna opinia, może zaskoczy mnie w sezonie, choć szczerze w to wątpię.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

Kto według Was jest faworytem weekendowych zmagań na piasku i będzie mógł legitymować się mistrzem plaży?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Matson »

Vilgefortz pisze:Kto według Was jest faworytem weekendowych zmagań na piasku i będzie mógł legitymować się mistrzem plaży?
Ja typuje Jastrzębie, widać ze się bawią grą i sprawia im to przyjemność
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Por.Columbo »

Kilka uwag do finałowego turnieju:

1. Ujęcie kamery zza boiska może być ciekawym urozmaiceniem, ale tylko urozmaiceniem, a nie podstawowym ujęciem. Tak pokazywanego spotkania nie chce się oglądać.

2. Co do komentarza, Damian Dacewicz raczej ma tu pozytywną opinie jako komentator, stąd moje pytanie. Czy tylko mi przeszkadza, że dla niego samo spotkanie nie ma większego znaczenia? Zamiast komentować to co się dzieje na boisku, prowadzi rozmowy na dziesięć tysięcy innych tematów. Zresztą nie odnosi się to tylko do tych rozgrywek, bo dokładnie to samo jest w sezonie halowym, gdzie pierwszą akcję potrafi skomentować w połowie seta, wcześniej rozmawiając o przeszłości każdego zawodnika do poziomu młodzika.

3. Ze spraw czysto sportowych. U Pań cieszy, że rozgrywek z wiadomych względów nie wygrały Budowlane. Finał na kiepskim poziomie, ale przynajmniej wystąpiły w nim zespoły najbardziej zaangażowane w grę. U panów bardzo dużo pozytywnej energii wnosi Watten. Dobrze, że zostaje w lidze, choć zastanawia mnie na ile będą w stanie tą pozytywną atmosferę Katowiczanie utrzymać w sezonie w niezbyt sprzyjającym środowisku.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Matson »

Na 5 akcji puszczanych z kamery z tylu jedna jest z kamery normalnej... nie wiem kto wpadł na tak genialny pomysł ale takie ujęcia są dobre dla statystyków a nie dla luźnego oglądania meczu
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

Mozolnie idzie JW ogrywanie Resovii...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Myślałem, że tylko mnie tak irytuje te ujęcia zza boiska. Cieszę się, że nie jestem osamotniony.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Matson »

Przyjemność z oglądania męskich półdupkow przez godzinę żadna, turniej może i fajny ale Polsat sport skutecznie psuje jego odbiór
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Heimlock »

Dołączam się do krytyki ujęć zza boiska. Do powtórek fajne, jako główne ujęcie słabe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”