Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: mewa »

ciorny17 pisze:Anastasi. Zachował się jak cham i burak. Tyle. Nic ani nikt go nie wytłumaczy. Zawieszenie na kilka kolejek to mus, a i po kieszeni powinno go smyrnąć. Jak się nic nie wydarzy to będzie to kpina i kabaret.
Tylko przypomnę, że po sprawie z sezonu 2016/2017, kiedy inny włoski trener Lorenzo Micelli pchnął na meczu w Łodzi sędziego "kpina i kabaret" trwa do dnia dzisiejszego.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Bardzo dobrze. Zachowanie skandaliczne, zasługujące na surową karę. Mam nadzieję że już więcej na ławce Vervy ten pajac nie usiądzie.
XD? Anastasi to solidny fachowiec, ale w tym sezonie nie wychodzi, więc pojawia się pretekst i już go wyrzucać?
Fajna postawa kibicowska - na dobre i złe jest się z klubem ;)

Powiedział kibic JW, które pierwszy raz od 3 sezonów nie zaczyna zwalniać trenera w listopadzie hahhahaha
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Por.Columbo »

mewa pisze:
ciorny17 pisze:Anastasi. Zachował się jak cham i burak. Tyle. Nic ani nikt go nie wytłumaczy. Zawieszenie na kilka kolejek to mus, a i po kieszeni powinno go smyrnąć. Jak się nic nie wydarzy to będzie to kpina i kabaret.
Tylko przypomnę, że po sprawie z sezonu 2016/2017, kiedy inny włoski trener Lorenzo Micelli pchnął na meczu w Łodzi sędziego "kpina i kabaret" trwa do dnia dzisiejszego.
Z sezonu 2017/2018, co oczywiście nie zmienia faktu, że jak uniknął jakiejkolwiek kary, to był to kabaret ;)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1581
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: lukecik »

https://vervawarszawa.pl/komunikat-verv ... zawiercie/

Hahahaha. Marketing płakał, jak publikował.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Lynn »

No to po zbóju oświadczenie :]

Chyba dziecko z podstawówki to pisało. Jak się to czyta to ma się takie wrażenie.
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

- Andrea, przepraszamy?
- A musimy?
- Wypadałoby
- To przeproś.

Tak mniej więcej wyglądała gadka kogoś z marketingu z trenerem. Śmiech na sali. A kolega Zagumny pewnie koledze Jackowi krzywdy specjalnej na polu finansowym nie zrobi. Farsa.
Kłamca.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Matson »

Bartek Kwolek mówi w wywiadzie o Trinidadzie że się nie odnalazł w tej lidze, hasła typu "no co ja wam mogę powiedzieć o nim... *smiech*". No panie Kwolek, takimi wywiadami atmosfery pan nie poprawi. Jak gość krytykuje chłopaka publicznie, gdzie zagrali ledwie pare meczów a on już jest spalony to jak tam ma być dobrze? Jestem ciekawy jak on by się poczuł jakby poszedł do jakiegoś mocniejszego klubu w lidze włoskiej i po paru słabszych meczach koledzy z zespołu w prasie zaczęli tak gadać o nim. Ja rozumiem że Bartek sam ciagnie ten wózek, ale jednak do końca trzeba być drużyną. Może się czepiam, ale według mnie to po prostu nie w porzadku, na takie oceny będzie jeszcze czas po sezonie, a nie w trakcie pożaru
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Matson pisze:Bartek Kwolek mówi w wywiadzie o Trinidadzie że się nie odnalazł w tej lidze, hasła typu "no co ja wam mogę powiedzieć o nim... *smiech*". No panie Kwolek, takimi wywiadami atmosfery pan nie poprawi. Jak gość krytykuje chłopaka publicznie, gdzie zagrali ledwie pare meczów a on już jest spalony to jak tam ma być dobrze? Jestem ciekawy jak on by się poczuł jakby poszedł do jakiegoś mocniejszego klubu w lidze włoskiej i po paru słabszych meczach koledzy z zespołu w prasie zaczęli tak gadać o nim. Ja rozumiem że Bartek sam ciagnie ten wózek, ale jednak do końca trzeba być drużyną. Może się czepiam, ale według mnie to po prostu nie w porzadku, na takie oceny będzie jeszcze czas po sezonie, a nie w trakcie pożaru
No, w Rzeszowie po 8 porażkach z rzędu była gorycz, była widoczna złość, ale nie było personalnej krytyki w mediach. Ale kto tam bezpośrednio też pytał...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: reeman »

A u was murzynów biją...
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

W przeciwieństwie do Warszawy w Rzeszowie przynajmniej nie ma tzw. "ciepłej wody". Zaczęło się palić to poleciał Igła, wcześnie też jak nie zachwycali Góral potrafił zadziałać. Między innymi wywalić 3/4 składu. A w stolicy co? Każdy cieplutko, ja sobie nic od zarzucenia nie mam, rozgrywający nie jest zgrany z nami, ogólnie to jest słaby. Jeszcze jakieś pytania bo spieszę się, bo Uber na Mazowiecką czeka. Tak to dla mnie trochę wygląda. Proof me wrong, ale odnoszę wrażenie, że siatkówka dla niektórych nie jest priorytetem.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aranger »

ciorny17 pisze:rozgrywający nie jest zgrany z nami, ogólnie to jest słaby.
On tam nie powiedział, że rozgrywający jest słaby, tylko że jeszcze się nie odnalazł w nowym dla siebie otoczeniu.
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze:
ciorny17 pisze:rozgrywający nie jest zgrany z nami, ogólnie to jest słaby.
On tam nie powiedział, że rozgrywający jest słaby, tylko że jeszcze się nie odnalazł w nowym dla siebie otoczeniu.
Zostawiając już słowa samego wywiadu, odnoszę się też do tego jak zawodnicy reagują po wystawach. Bodajże 1. set z Zawierciem i nieskończony atak właśnie Kwolka, od razu głowa w dół, niezbyt przyjacielska mowa ciała, akcja leci dalej, a sam przyjmujący zrozpaczony wystawą spóźnia się do bloku.
Kłamca.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: iti »

Verva pojechala do Belgii najmocniejszym skladem? Kwolek wraca do gry?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aquino »

AA przedłuża kontrakt i dodaje, że większość kluczowych zawodników zostaje na kolejny sezon(nie podaję którzy). Czyli albo rozbioru Warszawy nie będzie albo to po prostu to kolejna gierka Anastasiego.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Większość kluczowych:) Zapewne Trinidad, Szalpuk i cała trójka atakujących:) A na poważnie to mam nadzieję, że faktycznie Warszawa będzie dalej mocna. Dobrze jeśli zostanie Wojtaszek bo ten ruch zmusi Zaksę na szukanie ciekawych libero jak Kerminen a nie szukanie łatwych rozwiązań.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1581
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: lukecik »

Można też to interpretować w ten sposób: ilu kluczowych graczy ma Warszawa? Kwolek, Wojtaszek, Nowakowski, Szalpuk, Wrona. Wystarczy, że odejdzie dwóch pierwszych i faktycznie wtedy zostaje większość, czyli trzech z w/w pięciu. Wcale to takie nierealne nie jest. Kwolka odejście jest chyba przesądzone, Wojtaszek może pójść do Zaksy, Wronie i Nowakowskiemu raczej dobrze się żyje w stolicy i nie muszą chcieć się przeprowadzać, a po tak mizernym jak na razie sezonie Szalpuk nie będzie budził zainteresowania w mocniejszych klubach.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: drukjul »

kamil1999 pisze:Większość kluczowych:) Zapewne Trinidad, Szalpuk i cała trójka atakujących:) A na poważnie to mam nadzieję, że faktycznie Warszawa będzie dalej mocna. Dobrze jeśli zostanie Wojtaszek bo ten ruch zmusi Zaksę na szukanie ciekawych libero jak Kerminen a nie szukanie łatwych rozwiązań.
Trzech atakujących, dwóch szóstkowych środkowych, oraz dwóch rozgrywających, plus Janikowski, który zdaje się powinien wrócić z Gdańska, bo miał przecież w Warszawie wieloletni kontrakt podpisany do 2023 roku, co prawda jeszcze z Onico :)

Teoretycznie Warszawa ma też jeszcze w składzie dwa vacaty na miejscach dla cudzoziemców, więc nawet w przypadku odejścia jednego przyjmującego - Kwolka, czy Szalpuka, albo też i nawet Wojtaszka, można byłoby taki vacat uzupełnić ściągając wartościowego zagranicznego zawodnika na tę pozycję - np. z ligi francuskiej.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Myślę, że sprawa jest prostsza. Zostaną ci co mają ważny kontrakt czyli Kwolek, Wojtaszek, Nowakowski a odejdą ci którym kontrakt się kończy czyli Wrona i Szalpuk.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Myślę, że sprawa jest prostsza. Zostaną ci co mają ważny kontrakt czyli Kwolek, Wojtaszek, Nowakowski a odejdą ci którym kontrakt się kończy czyli Wrona i Szalpuk.
Bardzo proste, słyszalem, że pannę Świątek ma sponsorować SSP, obstawiam Orlen, ale to mój strzal. Ciekawe jakie finansowanie wchodzi tam w grę...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Prawda to, że Warszawa chce ściągnąć Ferreire w razie jego ewentualnego odejścia z Korei i wtedy Szalpuk ląduje na ławce?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Też widziałem takie plotki.

Ale moim zdaniem nie byłby to logiczny ruch. Warszawa nie miała pieniędzy na porządnego sypacza i atakującego, a teraz nagle znajdzie na Portugalczyka?

Alex też ma podobną charakterystykę do Szalpuka i również może się nie bilansować.

No chyba że Verva chce pobić jakiś rekord i przestawić Ferreirę na atak. :D A to akurat byłoby rozsądne. Chociaż z drugiej strony Superlak zaczął grać całkiem przyzwoicie.

Anastasi tak przedziwnie zestawił tę ekipę, że już wiele mnie nie zdziwi. Jednak Ferreira byłby moim zdaniem lepszą opcją na przyszły sezon. Teraz jego przyjście byłoby dla mnie mocno zaskakujące.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Ferreira to zawodnik świetny zawodnik, ale Verva potrzebuje gracza z inną charakterystyką. Ja Alexa widzę w Resovi i zdziwię się jak tam nie trafi.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Ferreira to zawodnik świetny zawodnik, ale Verva potrzebuje gracza z inną charakterystyką. Ja Alexa widzę w Resovi i zdziwię się jak tam nie trafi.
To znaczy jakich? Alex to taki przyjmujący, którego nie da się scharakteryzować stricte jako fizola, bądź technika, jest dosyć wszechstronny.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Vilgefortz pisze:
Aquino pisze:Ferreira to zawodnik świetny zawodnik, ale Verva potrzebuje gracza z inną charakterystyką. Ja Alexa widzę w Resovi i zdziwię się jak tam nie trafi.
To znaczy jakich? Alex to taki przyjmujący, którego nie da się scharakteryzować stricte jako fizola, bądź technika, jest dosyć wszechstronny.
Dla mnie to typowy fizol. Z resztą było to widać, że bez przygotowania fizycznego kompletnie sobie nie radzi. Wystarczy przypomnieć sobie początek i koniec jego przygody z Zawierciem. Alex to też duża dziura na przyjęciu a Verva potrzebuje kogoś kto przyjmuje dobrze.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze: To znaczy jakich? Alex to taki przyjmujący, którego nie da się scharakteryzować stricte jako fizola, bądź technika, jest dosyć wszechstronny.
Zgadzam się z Aquino.

Ferreira ze względu na warunki, siłę ataku, zasięg czy strzały z z piątego metra ze środka na sytuacyjnych piłkach oraz wrażliwe przyjęcie to fizol. Może nie zawsze krwawi w odbiorze, ale mimo wszystko jego ofensywne walory zdecydowanie górują nad aspektem technicznym. Jest to gracz oczywiście mniej "drewniany" od Fromma czy Cebulja, ale nie mianem wszechstronnego jednak bym go nie określił.

Akurat poszukiwanie przyjmującego, gdy prawdziwie wszechstronny już jest na ławce, nie jest konieczne. Grobelny się bilansuje dużo lepiej od Szalpuka. Tak jak pisałem wcześniej i nieco z przymrużeniem oka - Alex na atak to byłaby dobra opcja. Ale jednego fizola już tam mają, a nawet dwóch, bo jeszcze Ziobrowski. Aż dziwne, że Warszawa pyta nie o takich graczy, których jej rzeczywiście potrzeba.

Aquino nazywał niedawno Anastasiego trenerskim dyletantem. Może za mocne słowa, bo jednak Włoch ma wiedzę, dorobek i sukcesy. Ale jego zestawianie składu i ogólna wizja drużyny nie wystawia mu dobrej oceny w ostatnim czasie. Jego wybory personalne (Trinidad, Ziobrowski, Superlak) są dla mnie niezrozumiałe i mniejszy budżet to nie jest żadna wymówka.
Diomedea
Posty: 4364
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Ale przyjecie w bardzo srednie.
Edit-widze, ze sie spoznilam. Moze nie typowy fizol, tylko niezly technicznie i fizycznie ale ofensywny.
Za Szalpuka to srednia wymiana. Zalezy od formy Ferreiry i Artura, ale to zblizony typ, z podobnymi slabosciami.

Co do Resovii to tak ale zamiast Cebulija, a nie obok.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: Blanco »

Ferreira w tej Resovii, to jako 3 ofensywny, czy 4 defensywny?

Nie wiem po co Vervie Portugalczyk. No chyba, że Anastasi przestał wierzyć w Szalpuka.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

A ja uważam, że transfer Ferreiry miałby jak najbardziej sens. Wiadomo, że najbardziej przydało by się wzmocnić atak, ale możliwe, że nikogo wartościowego nie ma na rynku. Natomiast drugim problemem a raczej trzecim bo jeszcze rozgrywający, jest drugi przyjmujący do Kwolka. Grobelny jak na razie prezentuje wysoką formę, ale on nie ma doświadczenia jeśli chodzi o granie o tytuły a jak sądzę Verva mimo wszystko celuje w ten medal, więc tutaj by przydał się Ferreira. Jak dla mnie siatkarz lepszy od Szalpuka w formie a z tym teraz to nie ma co porównywać. No i portugalczyk wniósłby od siebie też zagrywkę, której Vervie rónież brakuje.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

Szalpuk z jakąś kontuzją czy nareszcie Andrea postanowił przyspawać go do ławki i dać szansę w szóstce Grobelnemu?
ciorny17
Posty: 8536
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

BuenoSausage pisze:Szalpuk z jakąś kontuzją czy nareszcie Andrea postanowił przyspawać go do ławki i dać szansę w szóstce Grobelnemu?
Jestem ciekawa dlaczego zdecydował się pan rozpocząć spotkanie, a także drugiego seta z Arturem Szalpukiem na boisku. Zwłaszcza, że mówiło się o jego problemach z kciukiem. A Igor Grobelny od kilku spotkań prezentuje się naprawdę bardzo dobrze.

– Jestem trenerem, więc robię to, co chcę (śmiech).

Dobrze, ale dlaczego podjął pan taką decyzję?

– Nie wyjaśnię ci tego. Tak jak mówię, robię to, co chcę i nie muszę tłumaczyć się nikomu z moich decyzji.

Myślałam, że może chodzi o to, że według pana Igor Grobelny wchodząc z ławki prezentuje się lepiej.

– Nie chodzi o to. Dokonuję wyborów na podstawie grupy siatkarzy, z którymi pracuję i tego, co oni pokazują. W ostatnim okresie Igor (Grobelny – przyp.aut) grał naprawdę dużo, zwłaszcza w Lidze Mistrzów. Trzymałem Artura (Szalpuka – przyp.aut) na boisku, żeby zobaczyć czy będzie w stanie odzyskać swój właściwy rytm, ale niestety to się nie udało. Także on zdaje sobie sprawę bardzo dobrze z tego, że nie gra dobrze. Jednak jest to zawodnik, któremu ufam i staram się mu pomóc. Jestem trenerem, a nie krytykiem siatkówki. Staram się pomóc moim siatkarzom codziennie i w trakcie każdego spotkania. Artur jest ważną częścią tego zespołu. Wygrał bardzo dużo, także z reprezentacją. Jest także przecież mistrzem świata, więc staram się mu pomóc. Podoba mi się bardzo to, co pokazuje na boisku Igor. Znam go bardzo dobrze, bo przecież pracowaliśmy ze sobą długo. Był pod moją opieką także w reprezentacji Belgii. Jemu też ufam.
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”