Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Matson »

Musi pójść tam gdzie będzie grał, gadanie, że wysoki poziom treningu na tym etapie też jest fajny jest nietrafione- oczywiście jest fajny ale jak do tego może wykorzystać to w meczu. Żaden poziom treningu nie da tyle co zbieranie doświadczenia na boisku, na walkę o skład będzie miał jeszcze czas, teraz powinien isc nawet do słabszego zespołu i się pokazać lepszym. Zawiercie raczej z obecną koncepcją składu nie byłoby odpowiednim wyborem, bo coś niebezpiecznie zmierzają w kierunku dawnym rzeszowskim dwóch równych szóstek
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Papito13 »

grzegorzg pisze:
Vilgefortz pisze:
grzegorzg pisze:Gierżot.
Co z Michałem?
Podchwyciłem tylko mysl poprzednika w dyskusji, ale moim zdaniem to byłoby dobre dla Gierzota. Terminował z dobrym skutkiem Semeniuk, to i Gierzot mógłby spróbowac. Klub i potencjalne cele w sam raz na miare wypadkowej talentu i momentu w karierze. Trchę szkoda, zeby grzał ławę i troche szkoda na sam potencjalny dół tabeli. Jakos do mnie schyłkowe lub niechciane gwiazdy także nie przemawiają, a on sam jest przeciez naprawdę dobrze zbilansowany jak na ten etap.
Gdyby do Zawiercia trafił jako szóstkowy zawodnik (jak wspomniany Semeniuk) to byłby to dobry wybór dla obu stron. Jednak wątpię, aby klub był skłonny postawić na tak młodego zawodnika przy ich ambicjach. A szkoda, bo moim zdaniem jest na to gotowy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

compact pisze:Myślę, że nasza liga to dla Tillie najlepsza opcja na tym etapie kariery. Na poziomie zagrywki w Polsce Francuz zabezpieczy całą defensywę doskonale, lepiej niż niejeden libero w lidze. W ataku coś tam dołoży, nie jest to schyłkowy Bąkiewicz przecież, a Malinowski i Conte to i tak gracze, którzy najlepiej się czują dostając masę piłek.
Tillie w Cisternie miał pecha, bo trafił do absolutnie fatalnie dysponowanej drużyny, gdzie dobrze grał chyba tylko Arthur Szwarc, a do tego miał jakieś problemy ze zdrowiem, komplenie nie traktowałbym tego jako sezonu który odzwierciedla jego dyspozycję sportową, w formie z sezonu w Vervie to byłoby bardzo duże wzmocnienie dla Zawiercia, Warszawa z duetem Tillie-Kwolek i bez pewnego atakującego walczyła do ostatniej kolejki o pierwsze miejsce rundy zasadniczej, opinie o tym, że Tillie to drugi libero to duży przesada.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Papito13 pisze:Gdyby do Zawiercia trafił jako szóstkowy zawodnik (jak wspomniany Semeniuk) to byłby to dobry wybór dla obu stron. Jednak wątpię, aby klub był skłonny postawić na tak młodego zawodnika przy ich ambicjach. A szkoda, bo moim zdaniem jest na to gotowy.
Kto nie ryzykuje, nie pije szampana, a szkoda (by było), bo ambicje ambicjami, ale tak jak któryś z kolegów wspomniał wczesniej, z tymi planami do czwórki to bedzie cięzko, a młody nie ma paierów na granie tylko papierzyska moim zdaniem. ;)
Tak troche ogólnie, to mi Siezieniewskiego przypomina.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, o 12:32 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Przecież w Warszawie już Tillie wypadał słabo w ataku a z najmocniejszymi to już w ogóle nie istniał. Całą gra opierała się na Kwolku. O dziwo Warszawa pod względem wyników wyglądała dobrze, ale i teraz jest podobnie. Więc to nie są opinie tylko po tym sezonie Serie A w którym jeśli dobrze pamiętam ma najgorsze statystyki ataku, że wszystkich skrzydłowych.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze:Przecież w Warszawie już Tillie wypadał słabo w ataku a z najmocniejszymi to już w ogóle nie istniał.
Tillie nieźle radził sobie w roli trzeciej opcji w ataku (47.5% ataku, 32.5% efektywności), a że w przyjęciu i obronie to był pewnie najlepszy przyjmujący w kraju, to wciąż był bardzo wartościowym graczem. Co najwyżej w Lidze Mistrzów było kiepsko, ale tam cała Verva się kompromitowała. Nie ma tutaj porównania np. do Penczewa, który faktycznie robi za drugiego libero, Tillie w formie swoje w ataku dołoży.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: jaet »

Tillie to jest absolutnie jeszcze zawodnik do grania i w sumie można go właśnie chociażby do wspomnianego wcześniej Lanzy porównywać, przy czym nawet jeżeli obydwu traktować jako defensywnych przyjmujących, to Francuz w tym porównaniu znacznie lepiej wypada w aspektach stricte defensywnych (przyjęcie/obrona), a Lanza ofensywnych (atak/zagrywka).
No i skoro Lanza zgodnie z oczekiwaniami okazał się wymysłem, co potwierdził chociażby Artem, to Tillie byłby dla Zawiecia bardzo fajną opcją do pary z Conte - tu z kolei pełna zgoda z Wysokim.
grzegorzg pisze: Tak troche ogólnie, to mi Siezieniewskiego przypomina.
Miałem odnośnie Gierżota identyczne skojarzenie!
Teraz wyjaśnij młodzieży kto to Siezieniewski :]
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

To zawodnik, który fajnie zadebiutował z Włochami w LŚ chyba w 2002 roku. :]
Akurat to pamietam piate przez dzisiate, bo sam jeszcze jakies trzepaki podpierałem i rzadko ogladałem transmisje. Jakis pomór był wtedy czy inne kontuzje w reprze, ale debiut był naprawde udany. Oby tylko zdrowie miał lepsze niz Sieziu. :(
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Gierzot akurat na ME byl jedynym zdrowym skrzydlowym i zasuwal za 3. Wiec podstaw do takiego porownania nie ma.
Siezniawski chyba jednak byl nizszy, a moze mi sie tak wydaje, bo widywalam go juz w fazie nielota. Gierzot lapie wysoko.

A jesli chodzi o przenosiny, to Gierzot jest w swoim pierwszym klubie, wiec tez nie widze wspolnych punktow.
Lawkowanie to nawet nie jest wspolne ze Sliwka, bo ten pogral w pierwszym sezonie na wypozyczeniu. Chyba jednak podpisanie z JW bylo bledem, powinien powalczyc o wypozyczenie.
Jesli JW ma az takie ambicje, to gry dla Gierzota wiecej nie bedzie.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2021, o 14:27 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Mam wielka nadzieję, więc gryze się dalej w jęzor. ;) Zreszta, ta uwaga była raczej w charakterze wspominkowym, bo Siezieniewski miał tez wielkie zadatki, jak niewielu graczy ówczesnych miał opanowane - jak na swój wiek - prawie wszystkie elementy rzemiosła, cos własnie jak Gierzot. Piszę "prawie", bo juz ani bloku ani zagrywki nie pamietam. Pamietam tylko, ze oprócz uzdolnień ofernsywnych, nie był żadna dziurą w przyjęciu mimo 21 chyba lat.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Kiepski »

Siezieniewski pokazał się trochę w Olsztynie, potem nie wykorzystał jak to tu na forum określają swojego potencjału i z każdym rokiem było coraz gorzej po wspomnianym przez Grzegorza debiucie w kadrze.
Co do Tille w Zawierciu? Ja też na miejscu klubu wstrzymał się z kontraktowaniem zawodnika i rozejrzał się na rynku, bo za te pieniądze może trafić się gracz w lepszej aktualnie formie i zdrowiu ;)
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

GIerżot zawodnik z przyszłością, widzę w nim naprawdę dobrego siatkarza, natomiast nie jest to zawodnik do drużyny celującej w medal bo ta chyba należy patrzeć na ruchy Zawiercia tym bardziej zawodnik do pary z takim gościem jak Conte a na 4 nie ma co się kisić w Zawierciu
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Diomedea pisze:Siezniawski chyba jednak byl nizszy, a moze mi sie tak wydaje, bo widywalam go juz w fazie nielota. Gierzot lapie wysoko.
Siezieniewskiego wykończyły bardzo szybko kontuzje. Jesli porównuję/porównujemy go do Gierzota, to z racji sylwetki i zaawansowania technicznego pisząc ogólnie.
KrzysztofRatajski pisze:GIerżot zawodnik z przyszłością, widzę w nim naprawdę dobrego siatkarza, natomiast nie jest to zawodnik do drużyny celującej w medal bo ta chyba należy patrzeć na ruchy Zawiercia tym bardziej zawodnik do pary z takim gościem jak Conte a na 4 nie ma co się kisić w Zawierciu
Jesli już, to piszemy o podstawie i ryzyku, bo w medal to i tak bedzie cięzko wcelowac samym transferem/transferasmi. A jesli o tym piszę/piszemy, to w kategorii wiary w zawodnika i jego potencjał, bardzo zrównowazony, nie wymagajacy szczególnych zabiegów w składzie i taktyce. Poza tym, nigdy nic nie wiadomo. Inni beda mieli pewnie LM , a tu i sporo okazji dfo gry i treeningów, mało podrózy. ;) A do np Nysy, to jest moim zdaniem zwyczajne niedowartościowanie zawodnika.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Matson »

Ja bym Gierzota chętnie widział przy Winiarskim, szczególnie patrząc na to co on robi z przyjmującymi, a co Kolakovic w tym sezonie. Problem w tym u tak młodych zawodników, że jak takiemu Conte nie idzie to i tak nie zamieni go na 19 latka bez żadnego ogrania w lidze, ewentualnie jak już będzie granie o pietruszkę, ale to równa się praktycznie treningowi. Trener nie zaufa takiemu zawodnikowi jeżeli zależy mu na wygraniu meczu, bo po prostu nie ma pojęcia na co go stać pod presją. Dlatego często po prostu liczy na obudzenie się podstawowego. Na rezerwe najlepsi są zawodnicy, którzy dali się poznać jako dobrzy zmiennicy, jak np Bucki, Witczak. Rola zmiennika tak młodego chłopaka nie powinna póki co interesować, jeżeli ma możliwość gry w pierwszym składzie w Pluslidze, a myśle że kilka klubów by się znalazło gdzie by mógł mieć pewny plac. Ma zadatki jako lider drużyny i powinien w tym kierunku się kształtować.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

@Matson

Bardzo celne uwagi co do tego, kim powinien być zmiennik. Widzimy bardzo często nawet w tym sezonie, że tacy młodzi gracze na ławce są często bezużyteczni albo nie grają w ogóle - Domagała, Kapica, Woch.

A to nie jest tak, że chłopaki grać nie potrafią - Damian w Lubinie zagrał parę niezłych meczów, gdy wrócił po kontuzji. Remigiusz ma możliwości i już jako zadaniowiec pokazywał się nawet w pierwszym sezonie. Woch jak już wchodzi w tym Olsztynie, to zazwyczaj coś się z tego pozytywnego urodzi.

Oczywiście każdy z tych zawodników sam decyduje o ścieżce kariery. Ale czy Depowski wyrobi sobie coś więcej niż łatkę "młodego z potencjałem", gdy ciągle będzie na ławce? Dlaczego Lipiński się rozwija - ano dlatego, że grał cały sezon we włoskiej drugiej lidze, grał rok w Bydgoszczy, grał rok w Lubinie i teraz rok w Gdańsku. To już są 4 lata. Słabsze kluby? W porządku, ale mamy takiego gościa na widelcu, z meczową presją. Czasem chyba lepiej nawet wyjechać jak Orczyk i Halaba albo niedawno Rybicki i Ernastowicz. Może ktoś tych dwóch chłopaków w Belgii i w Niemczech wypatrzy i da im szansę?

Taki Sawicki w Skrze trenuje z Sanderem i Miladem, ale poza tym niewiele zyskuje, bo nie gra. Gierżot może więcej zyskiwać, ale jeśli nie dostaje szans, to też trudno go zweryfikować. Już w JW jeden taki był, o którym się mówiło, że 2 lata za długo siedział na ławie. Malinowski się nazywa i wielu podnosi argumenty, że zagrał na wysokim poziomie rok czy dwa i ma już 29 lat.

Może Gierżotowi to nie grozi, bo skala talentu ponoć ogromna, ale "ponoć" będzie cały czas w obiegu, dopóki chłopak nie zacznie grać. Na trzeciego czy czwartego w takim klubie to powinno się brać Buszka, Kwasowskiego i tego typu rutyniarzy. Młody może jeden sezon na otrzaskanie pobyć w lidze, potrenować z najlepszymi, ale potem powinien grać.

Ktoś mnie może oczywiście skontrować, ale ja pochwalam np. ścieżkę, jaką obrali Grygiel czy Wiktor Nowak, którzy mogliby przecież klaskać w Zaksie i Skrze.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: lukecik »

Nie ma sensu rozpisywać się na temat ewentualnego przyjścia Gierżota do Zawiercia. Warta ma na pozycjach 3 i 4 Orczyka i Depowskiego. Obok Conte musi przyjść również jakieś duże nazwisko, a nie młody, nieograny na parkietach plusligowych chłopak, który potrzebuje grania co kolejkę, a tego mu Zawiercie nie zapewni.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Taki trochę OT się zrobił, ale moze wybaczą, bo jednak jakos posrednio to Aluronu dotyka. ;)

Jeszcze jedno zdanie o Gierzocie i troche Aluronie - tak sobie piszecie kto to powinien przyjśc etc etc, a popatrzmy na tabelę i np widzimy Trefla na miejscu trzecim. No i byłbym w stanie postawic pare dolarów przeciwko orzechom, ze jakby Winiar miasł Gierzota to chłoppak miałby pewne miejsce i nizej Trefl w tabelki by nie był, bo Niemiec poza przyjęciem jest najczęsciej ogólnie dramatyczny, w rankingach też, nie tylko w odbiorze wizualnym. Tak, wiem, ze był Mika, ale jestem pewien, ze Gierzot by się przebijał, a na pewno byłby przed Reichertem.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: jaet »

Ale już pal licho skillsy. Gierżot mi zwyczajnie z twarzy młodego Siezieniewskiego przypomina :]
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Dlaczego nie ma w nazwie tematu "Warta", skoro to nazwa klubu? Aluron i CMC to są sponsorzy tytularni i podkreśla się to podczas oficjalnego wymieniania nazwy klubu, ale ten klub nazywa się Warta Zawiercie.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Matson »

Szary zawsze czymś zaskoczy na koniec dnia :D
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Matson pisze:Szary zawsze czymś zaskoczy na koniec dnia :D
Ale ja teraz tak na serio. Trochę bywa to irytujące, że zapomina się o nazwie i wymienia tylko sponsorów. Tak z szacunku dla samego klubu i kibiców :)
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Matson »

Szary Wilk pisze:
Matson pisze:Szary zawsze czymś zaskoczy na koniec dnia :D
Ale ja teraz tak na serio. Trochę bywa to irytujące, że zapomina się o nazwie i wymienia tylko sponsorów. Tak z szacunku dla samego klubu i kibiców :)
I ja też całkiem serio, zawsze to odskocznia od tego czy ten bardziej zmarnuje się tu czy tu, albo czy ta drużyna gorzej buduje zespół czy ta. I także czekam na odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: lukecik »

Szary Wilk pisze:Dlaczego nie ma w nazwie tematu "Warta", skoro to nazwa klubu? Aluron i CMC to są sponsorzy tytularni i podkreśla się to podczas oficjalnego wymieniania nazwy klubu, ale ten klub nazywa się Warta Zawiercie.
Popieram. Abstrahując od przelotnych nazw sponsorów, klub nazywa się Aluron CMC Warta Zawiercie, w której to nazwie "Warta" jest najważniejsza i nie oznacza sponsora. Brawo Szary wilku za spostrzegawczość bo np. ja, wstyd się przyznać, wcześniej tego braku w nazwie tematu nie zauważyłem. :]
plukotje
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2019, o 15:21
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: plukotje »

Można było zapomnieć bo rok temu wywalenie tej najważniejszej nazwy klubu jakoś nie przeszkadzało
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Ważne, że ci od tanich pierogów nie są w nazwie- trochę śmiesznie to wyglądało.

A do dyskusji - czy ktoś poinformowany słyszał czy faktycznie trwają rozmowy z Tillie?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

Podsumowując Bądźmy dobrej myśli do Prezesa Kryspina Barana mam większe zaufanie niż do własnej żony dlatego jestem pewien że dostaniemy dobrgo zawodnika w drużynie Zawiercia
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: hvar18 »

z tego co się mówi w wielkim świecie to Zawiercie zakontraktowało dwa wielkie nazwiska na przyjecie. O ile o Conte juz pisano to ten drugi jak to mówił znajomy Słowak " to so szoki"
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

hvar18 pisze:z tego co się mówi w wielkim świecie to Zawiercie zakontraktowało dwa wielkie nazwiska na przyjecie. O ile o Conte juz pisano to ten drugi jak to mówił znajomy Słowak " to so szoki"
Czyżby to oni Urosa przytulili? :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: hvar18 »

chyba tak
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Malinowski/Cavanna/CONTE/KOVACEVIC/Zniszczoł/Szalacha/Żurek
to aż wygląda śmiesznie :D
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”