Quiz statystyczny

kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Quiz statystyczny

Post autor: kamil1999 »

Atakujący:
1.Kaczmarek najlepszy w efektywności, Muzaj w skuteczności, Wlazły najgorszy w obu.
2.Najwięcej ataków na set- Bołądź. Myślałem najpierw o Ben Tareze, ale jego El Graui trochę odciążył.
3.Błędy w ataku- Atanasijević i stawiam, że Wlazły, ale może też być Filipiak
4.Błędy w zagrywce- Wlazły, Filipiak i może Butryn bo też kojarzę, że choć groźnie zagrywa to często w siatę wali
5.Kaczmarek i Hadrava najwięcej zagrywek na set
6.Konarski, Kaczmarek, Ben Tara, Butryn jeśli chodzi o bloki na set.

Środkowi:
1.Najwięcej punktów na set Bieniek, Huber i chyba Kłos. Bieniek chyba najwięcej, ale Huber będzie blisko.
2.Najlepiej blokujący- Kłos, Takvam i niech będzie Huber
3.Skuteczność poniżej 50%- Sobala i może Mordyl
4.Mniej niż 0,3 bloku na set- Jakubiszak, Niemiec i z 3 mam problem, ale niech będzie Parkinson
5.Najbardziej efektywni- Huber, Wiśniewski, Niemiec
6.Najbardziej skuteczni- może zamiast niemca niech będzie Poręba. Wydaje mi się, że Huber i Wiśniewski będą w obu listach

Libero:
1.Piechocki lub Gruszczyński. Chyba ten drugi.
2.Przyjęcie perfekcjne- Popiwczak. Choć Shoji pewnie będzie blisko. Na pewno Wojtaszek straci na rankingu perfekcyjnego przyjęcia.
3.Błędy- Gruszczyński, Żurek, Piechocki- wydaje mi się, że taka też będzie kolejność jeśli chodzi o błędy, ale skoro różnice są małe to tylko może mi się wydawać.
4.Mniej niż 20% perfekcyjnego- Gruszczyński i Piechocki
5.Najiwięcej błędów- Grucha

Rozgrywający:
1.Punkty- Maa, Tuaniga i niech będzie Tavares, ale tu się wacham nad Januszem. Jakiś pewny jestem Amerykanów. PS. Brakuje Urosa, który deklasuje;)
2.Blok- Janusz i Kampa
3.Zagrywka- niech będzie Tavares
4.minusowa efektywność zagrywki- Kampa, Kędzierski, Pająk, Trinidad
5.Najgorsze przyjęcie/najlepszy atak- raczej Łomacz. No chyba, że coś podchwytliwego.
6.Najlepsze przyjęcie/najgorsza efektywność- chyba Kampa. Wlazły i Reichert są najgorsi na swoich pozycjach.
7.Rozgrywający z najmniejszymi punktami na mecz. Toniutti i Sekita.

Przyjmujący:
1.najwyższa skuteczność- chyba DeFalco
2.perfekcyjne przyjęcie- raczej Fornal
3.Efektywność poniżej 40%- na pewno Reichert, na pewno Andringa i może Kwasowski
4.najlepszy blok- Fornal, DeFalco i waham się między Urosem, Semeniukiem a Conte, ale niech będzie Semeniuk.
5.błędy w przyjęciu- powyżej 10% to sporo. Niech będzie Taht bo pamiętam, że sporo w krzaki wysyłał, ale ma godnego rywala w drużynie.
6.ilość przyjęć- waham się między DeFalco a Urosem, ale Conte też często celowali, więc chyba Amerykanin
7.najwięcej ataków na set- Uros, DeFalco, Semeniuk, Fornal- tak będzie kolejność
8.Punkty na set- stawiam, że ta sam grupa, tylko DeFalco z Urosem zamieniłbym miejscami.
9.Najgorsza skuteczność i efektywność- ten najgorszy to będzie Reichert, Andringa też będzie na liście i ciężko mi wskazać 3. Łukasik, może bo te 90 ataków, które były twoim kryterium do wliczania pewnie uzbierał

Pytania Ogólne:

1.Najwięcej zagrywek- pewnie będzie niespodzianka. Mi Semeniuk kojarzy się z silną i regularna zagrywką. Śliwka też może być w tym sezonie w czołówce co dla wielu może być szokiem.
2.Najwięcej punktów na set- Bołądź
3.Najgorsza skuteczność i efektywność- chyba Reichert, ale może jeszcze jakiś rozgrywający bardzo nieudolnie kiwał i nas zaskoczy;)
4.Najczęściej blokowany- niech będzie Atan
5.Najwięcej błędów- Łukasik?
6.Asy serwisowe- pewnie Bieniek
7.Zerowa efektywność serwisu- niech będzie Berger, ale to totalny strzał.
8.Perfekcyjne przyjęcie- niech będzie 5 punktów procentowych
9.Pozytywne- niech będzie 10
10.Nasza liga przyjmującymi stoi, więc może tak niespodziewanie to przyjmujący bardziej skuteczni
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Quiz statystyczny

Post autor: Papito13 »

Orduna zdobył 44 punkty i pokonał jedynego konkurenta, czyli Kamila dwoma punktami (42). Co ciekawe to na żadne z pytań w którym trzeba było wymienić grupę zawodników z jakąś statystyką padła tylko jedna w pełni poprawna odpowiedź - Orduna poprawnie wytypował najlepszych blokujących wśród rozgrywających. A oto poprawne odpowiedzi:

Atakujący:
Na początek łatwe pytanie. Który atakujący zanotował najwyższą skuteczność i efektywność, a który najgorszą?
Odpowiedź: Maciej Muzaj miał najwyższą zarówno skuteczność (53,09%), jak i efektywność (40,55%). Również na drugim końcu w obu kategoriach "zwycięża" jeden zawodnik - Mariusz Wlazły (39,79% i 22,77%)

Który atakujący był najbardziej obciążony, czyli wykonał najwięcej ataków na set w całej lidze?
Odpowiedź: Bartłomiej Bołądź - 8,25 ataku na set

Tylko dwóch atakujących zanotowało więcej niż 10% błędów w ataku? Którzy?
Odpowiedź: Najwięcej błędów popełnia Atanasijevic (11,2%), a drugie miejsce zajmuje Faryna (10,43%)

3 atakujących zakończyło rundę zasadniczą z 0,4 asa na set lub więcej. Kim oni są?
Odpowiedź: O ile pierwszy zawodnik nie jest niespodzianką to drugie miejsce Wlazłego jest bardzo zaskakujące.
1. Butryn - 0,48
2. Wlazły - 0,45
3. Ben Tara - 0,40

Trójka atakujących ma więcej niż 30% błędów w zagrywce. Kto popełnia aż tyle błędów?
Odpowiedź: Tutaj bez niespodzianek
1. Wlazły - 35,35%
2. Filipiak - 33,11%
3. Kapica - 30,07%

Jeszcze jedno pytanie związane z zagrywką. Dwójka atakujących ma ponad 4 serwisy wykonane na set. Kto jest w tej dwójce?
Odpowiedź:
1. Kaczmarek - 4,29
2. Atanasijevic - 4,16

Również 4 atakujących zanotowało 0,4 lub więcej bloków na set. Kto się znalazł w tej czwórce?
Odpowiedź: Każdy stawiał poprawnie na Konarskiego i Kaczmarka, ale nikt nie postawiła na Sasaka oraz Wlazłego, co nie jest dziwne.
1. Konarski - 0,47
2. Kaczmarek - 0,45
3. Sasak - 0,43
4. Wlazły - 0,4


Środkowi:
Na początek coś łatwego. Trójka środkowych przekroczyła granicę 2,5 punkta na set. Którzy? I który z nich (tylko jeden) zanotował więcej niż 3 punkty na set?
Odpowiedź:
1. Huber - 3,26
2. Bieniek - 2,90
3. Kochanowski - 2,51

Również dość łatwe pytanie. Kto znajduje się w czołowej trójce najlepiej blokujących (bloki na set) siatkarzy w lidze?
Odpowiedź: Gladyr zaskakująco dobrze wypada w tym elemencie, Huber dominuje.
1. Huber - 0,79
2. Gladyr - 0,69
3. Kłos - 0,67

Tylko dwóch środkowych zanotowało skuteczność w ataku poniżej 50%. Którzy?
Odpowiedź:
1. Sobala - 40,78%
2. Stahl - 47,96%

Trójka środkowych notuje mniej niż 0,3 bloku na set (jeden z nich często wchodził na podwyższenie bloku), kto jest w tej grupie?
Odpowiedź: Stahl bardzo mocno rozczarował
1. Niemiec - 0,20
2. Jakubiszak - 0,23
3. Stahl - 0,29

Czas na coś trudniejszego - Jaka jest trójka najbardziej efektywnych środkowych w ataku w Pluslidze?
Odpowiedź: Rejno na pierwszym miejscu jest sensacją. Takvam z Kochanowski to co najwyżej małe niespodzianki.
1. Rejno - 63,78%
2. Takam - 57,94%
3. Kochanowski - 56,84%

A teraz jeszcze trudniejsze - Jaka jest trójka najskuteczniejszych środkowych w ataku w Pluslidze?
Odpowiedź: Za to tutaj sensacyjne nazwiska są w czołówce.
1. Rejno - 68,50%
2. Kozamernik - 67,13%
3. Niemiec - 66,89%


Libero:
Który libero odbiera najwięcej zagrywek na set w Pluslidze?
Odpowiedź: Bez niespodzianki -
Gruszczyński - 7,08

Ranking siatkarzy z najwyższym procentem przyjęcia pozytywnego jest na stronie Plusligi. Który libero ma najwięcej procent przyjęcia perfekcyjnego?
Odpowiedź: Tutaj mała niespodzianka.
Watten - 31,57%

Średnio libero w naszej lidze notują nieco ponad 23% przyjęcia negatywnego. Jedynie trzech libero ma więcej niż 25% takiego przyjęcia i cała trójka ma około 28,5% takich odbiorów. Którzy libero są w tej trójce? T
Odpowiedź: Nie ma w tej trójce Żurka, ale są Piechocki z Gruszczyńskim
Olenderek - 28,61%
Gruszczyński - 28,57%
Piechocki - 28,45%

Tylko dwóch libero ma mniej niż 20% perfekcyjnego przyjęcia. Którzy?
Odpowiedź: Za to tutaj nie ma Gruchy (zgaduję, wpływ mogła mieć ilość przyjęć, a co za tym idzie jakość przyjmowanych zagrywek)
1. Piechocki - 18,10%
2. Żurek - 19,32%

Który libero popełnił najwięcej błędów (procentowo) w przyjęciu?
Odpowiedź:
Olenderek - 10%


Rozgrywający:
Trzech rozgrywających zdobyło więcej niż 50 punktów. Którzy?
Odpowiedź: Wielkiej sensacji nie ma. Marcin Janusz po meczu z Treflem by do tej grupy dołączył.
1. Ma'a - 88
2. Pająk - 73
3. Drzyzga - 52

Dwóch rozgrywających notuje więcej niż 0,3 bloku na set. Kto jest w tej dwójce?
Odpowiedź:
1. Janusz - 0,35
2. Ma'a - 0,31

Tylko jeden rozgrywający wykonuje średnio aż 4 zagrywki na set. Który?
Odpowiedź: Nikt nawet nie wspomniał tego pana.
Pająk - 4,00

Czterech rozgrywających ma efektywność zagrywki poniżej -10%. Kto znajduje się w tej czwórce?
Odpowiedź:
1. Drzyzga - -16,41%
2. Kędzierski - -12,07%
3. Tuaniga - -11,02%
4. Ma'a - -10,22%

Jeden rozgrywający ma do dyspozycji jedno z najgorszych przyjęć w lidze, ale jego zespół notuje jeden z najlepszych ataków. O kim mowa?
Odpowiedź: Oczywiście chodziło o Skrę i Grzegorza Łomacza.

Inny rozgrywający ma jedno z najlepszych przyjęć w lidze, a jego zespół notuje jeden z najgorszych ataków (i najgorszą efektywność) w lidze. O kogo chodzi?
Odpowiedź: W tym przypadku chodziło o Czarnych Radom i Michała Kędzierskiego.

Czterech rozgrywających zdobywa mniej niż 0,4 punkta na set. Którzy?
Odpowiedź: Obecność Komendy w tej grupie zaskakuje.
1. Sekita - 0,19
2. Łomacz - 0,28
3. Komenda - 0,34
4. Toniutti - 0,35


Przyjmujący:
Który zawodnik osiągnął najwyższą skuteczność w ataku?
Odpowiedź: Kolejna niespodzianka.
Robert Taht - 55,12%

Który z przyjmujących ma największy procent perfekcyjnego przyjęcia?
Odpowiedź: Znów dość nieoczekiwany zwycięzca.
Paweł Rusin - 27,56%

Trzech przyjmujących osiągnęło efektywność powyżej 40%. Kto jest w tej grupie?
Odpowiedź: Tutaj już sensacji nie ma.
1. Fornal - 41,57%
2. Defalco - 41,19%
3. Taht - 40,49%

Również trzech przyjmujących notuje więcej niż 0,4 bloku na set. Kto znajduje się w tej trójce?
Odpowiedź: Obecność Fornala i Defalco była łatwa do odgadnięcia.
1. Fornal - 0,55
2. Defalco - 0,45
3. Włodarczyk - 0,42

Jeden przyjmujący popełnił powyżej 10% błędów w przyjęciu. Który?
Odpowiedź: Myślę, że jest to mała niespodzianka, biorąc pod uwagę przyzwoite cyferki w pozostałych kategoriach przyjęcia tego pana.
Paweł Halaba - 10,46%

Tylko jeden przyjmujący notuje ponad 7 przyjęć na set. Kto?
Odpowiedź: Mała niespodzianka, bardzo trudne do odgadnięcia.
Jakub Wachnik - 7,20

Aż czterech przyjmujących wykonuje średnio ponad 7 ataków na set. Kto jest w tej grupie?
Odpowiedź: Myślałem, że mecze rozegrane przez Urosa na rozegraniu wprowadzą odpowiadających w błąd, ale nic z tego. Ciekawe nazwiska na 3. i 4. miejscu.
1. Kovacevic - 7,75
2. Defalco - 7,34
3. Włodarczyk - 7,26
4. Waliński - 7,06

Również 4 przyjmujących zdobywa średnio więcej niż 4 punkty na set. Kto jest w tej czwórce?
Odpowiedź: Ponownie bez niespodzianek na pierwszych dwóch miejscach. Ciekawiej na dwóch kolejnych, ale raczej bez niespodzianek.
1. Defalco - 4,98
2. Kovacevic - 4,42
3. Lipiński - 4,07
4. Rousseaux - 4,06

Trzech przyjmujących ma skuteczność ataku poniżej 40%. Kim oni są?
Odpowiedź: Bez niespodzianek.
1. Reichert - 31,8% + 14,18%
2. Andringa - 39,01% + 20,12%
3. Quiroga - 39,96% + 26,43%


Pytania ogólne:
Kto wykonuje najwięcej zagrywek na set?
Odpowiedź: Zwycięzca miał potężną przewagę ponad 0,4 zagrywki na set. Swoją drogą osiąga też kapitalny wynik:
Mateusz Bieniek - 4,70

Kto zdobywa najwięcej punktów na set?
Odpowiedź: Nie jest to żadna niespodzianka:
Torey Defalco - 4,98

Kto ma najgorszą skuteczność i efektywność ataku w lidze?
Odpowiedź:
Reichert - 31,8% + 14,18%

Który siatkarz jest najczęściej blokowany (procentowo) w ataku?
Odpowiedź: Pierwsze z serii trudnych do odgadnięcia pytań.
Kwasowski - 14,88%

Który siatkarz popełnia najwięcej błędów (procentowo) w ataku?
Odpowiedź: Drugie z serii trudnych do odgadnięcia pytań.
El Graoui - 11,74%

Kto ma najwyższy procent asów serwisowych?
Odpowiedź: Trzecie z serii trudnych do odgadnięcia pytań.
Hadrava - 13,92%

Tylko jeden siatkarz ma zerową efektywność serwisu. Kto to jest?
Odpowiedź: Ostatnie z serii trudnych do odgadnięcia pytań. Byłem ciekawy czy ktoś spróbuje być sprytny i wybierze kogoś kto nie serwował ani razu.
Sekita - 10 asów + 10 błędów

O ile procent niższa jest średnia przyjęcia perfekcyjnego wśród przyjmujących niż wśród libero?
Odpowiedź:
4% - 24,7% do 20,4%

O ile procent niższa jest średnia przyjęcia pozytywnego wśród przyjmujących niż wśród libero?
Odpowiedź:
4% - 50,6% do 46,8%

Kto ma średnio lepszą skuteczność i efektywność w ataku, przyjmujący czy atakujący?
Odpowiedź: Może i liga stoi przyjmującymi, ale to atakujący mają lepsze cyferki.
Atakujący - 48,6% do 47,4% i 32,1% do 31,1%
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Quiz statystyczny

Post autor: Orduna »

Szkoda ze zakończyłeś tak wcześnie konkurs. Może jeszcze ktoś wziąłby udział.
Kilka odpowiedzi mnie zaskoczyło.
Tragiczny Stahl, ja wiedziałem że on miał słaby sezon ale nie że aż tak. 0,29 bloków, 48% w ataku- masakra co się z nim porobiło. W VNL wymiatali przecież. Jeszcze lepszy Sobala XD ciekawe czy był kiedyś środkowy o gorszej skuteczności w ataku.
No i Rejno rzeczywiście duży suprajz. Kozamernik i Niemiec już nie, jak się dostaje ze 2 piłki na set to się zazwyczaj atakuje na wysokiej skuteczności.
Zaskoczyłoby jestem tymi błędami Olenderka, wizualnie nie wygląda na takiego który przyjmuje w krzaki.
Taht taki krytykowany a tu się okazuje że to statystycznie najlepszy przyjmujący w lidze. Efektywność też wysoka a niektórzy pisali że co drugi atak w aut strzela.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Quiz statystyczny

Post autor: dyletant »

Uczciwie przyznam, że na potrzeby dyskusji ostatnio regularnie sprawdzałem statystyki i rankingi, więc zrezygnowałem z zabawy, ale i tak kilka odpowiedzi mnie zaskoczyło.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”