Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: niepoinformowany »

Taką mamy profesjonalną ligę, że do końca nie wiemy jakie zespoły zagrają w 1/4 play-off i do końca nie wiemy, kto z kim, ale ustalmy co wiemy:

Skra Bełchatów [3] vs AZS Olsztyn [6] wtorek, 12 kwietnia, 17:30, Polsat Sport
AZS Olsztyn [6] vs Skra Bełchatów [3] piątek, 15 kwietnia, 17:30, Polsat Sport

Aluron CMC Warta Zawiercie [4] vs Asseco Resovia Rzeszów [5] wtorek, 12 kwietnia, 20:30, Polsat Sport
Asseco Resovia Rzeszów [5] vs Aluron CMC Warta Zawiercie [4] piątek, 15 kwietnia, 20:30, Polsat Sport
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
druid9999
Posty: 103
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: druid9999 »

Wczoraj w Szóstym secie podawali terminarz z którego wynika, że w środę 13.04:
JW - rywal o 17:30
Zaksa - rywal o 20:30
Dodatkowo wczoraj Swędro w Prawda Siatki wspominał że prawdopobny 3 mecz w parze Zawiercie-Resovia miałby byc w poniedziałek wielkanocny tzn. 18.04.
Ciekawe, kiedy Plusliga ogłosi w końcu dokładny terminarz play-off. Mam nadzieję, że nie wpadną na pomysł by to zrobić dopiero 11.04, po meczu Zaksa-Trefl.
rysiuthebest
Posty: 73
Rejestracja: 7 maja 2015, o 21:41

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: rysiuthebest »

Nie no z tym poniedziałkiem wielkanocnym to jakaś pomyłka, napewno tak nie zrobią
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: MAG siatki »

druid9999 pisze: 6 kwie 2022, o 13:54 Wczoraj w Szóstym secie podawali terminarz z którego wynika, że w środę 13.04:
JW - rywal o 17:30
Zaksa - rywal o 20:30
Dodatkowo wczoraj Swędro w Prawda Siatki wspominał że prawdopobny 3 mecz w parze Zawiercie-Resovia miałby byc w poniedziałek wielkanocny tzn. 18.04.
Ciekawe, kiedy Plusliga ogłosi w końcu dokładny terminarz play-off. Mam nadzieję, że nie wpadną na pomysł by to zrobić dopiero 11.04, po meczu Zaksa-Trefl.
Ciekawa historia. To co ZAKSA ma rozegrać spotkanie 11 kwietnia z Treflem i zaraz potem 13 kwietnia !!! A gdzie odpoczynek przed decydującymi spotkaniami w sezonie? Mało prawdopodobne. Ja znalazłem takie oto info na Polsacie Sport dot. zaległych spotkań JW i ZAKSY.

"...Oba zespoły zagrają ze sobą jeszcze półfinałowy rewanż Ligi Mistrzów, 7 kwietnia o godzinie 20:00 w kędzierzyńskiej Hali Azoty. Później, zarówno siatkarzom Jastrzębskiego, jak i kędzierzynianom zostaną do rozegrania jeszcze zaległe mecze z Treflem Gdańsk. Pierwsza ekipa odrobi tę zaległość 9 kwietnia w Gdańsku o godzinie 14:45, zaś ZAKSA podejmie Trefl w Kędzierzynie-Koźlu 11 kwietnia o godz. 17:30. Kilka dni później rozpocznie się faza play off w PlusLidze. To ostatnie zdanie wiele wyjaśnia.
Streeter
Posty: 7437
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Streeter »

Moim zdaniem na pokazanie profesjonalizmu ligi Jastrzębie i Kędzierzyn powinni oddać te mecze walkowerem, wtedy może reszta ekip też by dbała o to, by terminarz był ludzki, jakby nagle Gdańsk wykopał z Play-Off'ów Warszawę. A zarówno Jastrzębie jak i Zaksa mają teraz ważniejsze rzeczy na głowie niż jakieś honorowe mecze o nic z Gdańskiem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: kuchcik77 »

tylko nie chce słyszeć słowa jak Ptaki i Zaksa zagrają trzecim składem z Treflem który awansuje do playoffs...
Kilka dni przerwy to akurat 4 w przypadku Ptaków i 2 w przypadku Zaksy-skoro sa tak dobre to sobie poradzą.. Eh profesjonalizm. Zakładałem ze eksportowe ekipy zagrają w wielki piątek ale ten termin jest zajęty..
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Dejwu »

Myślę, że profesjonalizm ligi i terminarza bardzo dosadnie i wyczerpująco opisał Oskar Kaczmarczyk w Volley Time u Siekiera.

Wielki blamaż ligi...
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Resofan »

Pomijając chory terminarz, dla mnie największą pomyłką są play-offy rozgrywane do dwóch zwycięstw. Przecież cała runda zasadnicza to są mecze "na pół gwizdka", które oprócz pozycji w tej najważniejszej rudzie w zasadzie nic nie dają. Całą śmietanką i clou rozgrywek mają być własnie play-offy, które z definicji mają taką formę, że przegrywający odpada by zwiększyć emocje. I te emocje, tę ucztę obcina się do 2-3 meczów. Przecież to paranoja.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 633
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: bez_nazwy »

Dejwu pisze: 6 kwie 2022, o 21:33 Myślę, że profesjonalizm ligi i terminarza bardzo dosadnie i wyczerpująco opisał Oskar Kaczmarczyk w Volley Time u Siekiera.

Wielki blamaż ligi...
brzmi to tak jak by przeczuwało sensacyjne wygranie ligi, a usprawiedliwienie mieli Ci którzy beda tego potrzebowac
druid9999
Posty: 103
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: druid9999 »

Co do terminarza to warto też zauważyć, że niby półfinały mają się rozpocząć 23.04. Skolei finały 4.05 mają się zacząć. Jakby nie patrzeć oznacza to że zarówno JW i Zaksa muszą mieć wyznaczone 3 terminy meczy. Moim zdaniem terminarz który był podany w Szóstym Secie jest realny(1 mecze 1/4 w 13.04). Moim zdaniem Plusliga będzie chciała upchnąć 2 mecze JW i Zaksy w kolejnym tygodniu. Co do poniedziałku wielkanocnego i ewentualnego 3 mecze to sam byłem zdziwiony jak Swędro o tym mówił, bo wciąż jest termin wtorek-środa, jak pólfinały mają się zacząć wstepnie 23.04.

PS: W ogóle terminarz Trefla gdyby awansowali do play-off to też wyglądałby nieźle. Mecze 9.04, 11.04 , 13.04(*), 16.04(*). Czyli w tydzień 4 mecze, w tym 2 na wyjeździe w środku tygodnia. Zobaczymy, co geniusze z Plusligi wymyślą.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: niepoinformowany »

W tym całym bałaganie, jeszcze raz człowiek może się uśmiechnąć pod nosem, jak zarządzający sobie wyobrażają wesołe powiększenie ligi o Lwów skoro przy 14 zespołowej lidze jest taki b...ałagan, że aż jest to nie do pomyślenia?

A to, że JW gra w Gdańsku w sobotę, 2 dni po meczu LM, już koledze wyżej nie przeszkadza? Ale tak to jest jak się na czubku własnego nosa kończy postrzeganie rzeczywistości, a nikt inny się nie liczy.

Jakby ciężko było te dwa mecze wcisnąć gdziekolwiek wcześniej. Gdziekolwiek, przecież i tak tu mamy sytuację, że jedni grają 2 dni po meczu LM, a drudzy 2 dni przed rozpoczęciem PO. To nie lepiej było grać 2 dni przed/po randomowej kolejce ligowej? A tak dzięki temu zamieszaniu mamy opóźnione play-offy, które powinny się zaczynać w ten weekend, 9-10 kwietnia. Ale, jak wspomniałem w pierwszym poście, najpierw trzeba by znać uczestników i rozstawienie.

Myślę, że ewentualne trzecie mecze to będzie 19 kwietnia (dla zespołów grających 12 i 15) i 20 kwietnia (13 i 16, bo tak chyba będzie?). A potem półfinały 23/24 kwietnia, 27 kwietnia, 30kwietnia/1maja. A finały 4, 7/8, 11, 14/15, 18 i cudownie wyrabiamy się przed finałem LM. Uff. Brawo PZPS i PLS, jesteście wielcy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: MAG siatki »

niepoinformowany pisze: 7 kwie 2022, o 07:54 W tym całym bałaganie, jeszcze raz człowiek może się uśmiechnąć pod nosem, jak zarządzający sobie wyobrażają wesołe powiększenie ligi o Lwów skoro przy 14 zespołowej lidze jest taki b...ałagan, że aż jest to nie do pomyślenia?

A to, że JW gra w Gdańsku w sobotę, 2 dni po meczu LM, już koledze wyżej nie przeszkadza? Ale tak to jest jak się na czubku własnego nosa kończy postrzeganie rzeczywistości, a nikt inny się nie liczy.

Jakby ciężko było te dwa mecze wcisnąć gdziekolwiek wcześniej. Gdziekolwiek, przecież i tak tu mamy sytuację, że jedni grają 2 dni po meczu LM, a drudzy 2 dni przed rozpoczęciem PO. To nie lepiej było grać 2 dni przed/po randomowej kolejce ligowej? A tak dzięki temu zamieszaniu mamy opóźnione play-offy, które powinny się zaczynać w ten weekend, 9-10 kwietnia. Ale, jak wspomniałem w pierwszym poście, najpierw trzeba by znać uczestników i rozstawienie.

Myślę, że ewentualne trzecie mecze to będzie 19 kwietnia (dla zespołów grających 12 i 15) i 20 kwietnia (13 i 16, bo tak chyba będzie?). A potem półfinały 23/24 kwietnia, 27 kwietnia, 30kwietnia/1maja. A finały 4, 7/8, 11, 14/15, 18 i cudownie wyrabiamy się przed finałem LM. Uff. Brawo PZPS i PLS, jesteście wielcy.
To nie PZPS układa grafik tylko PLS, zatem proszę nie siać dezinformacji na forum. To po pierwsze. Po drugie każdy kibic w pierwszej kolejności zwraca uwagę na terminarz gier swojego zespołu i dzieli się na forum swoimi spostrzeżeniami. Nikt nie napisał, że JW ma łatwiej, a poza tym wymieniłem obie daty tych spotkań (zarówno JW i ZAKSY). Zgadza się, JW gra w Gdańsku w sobotę, 2 dni po meczu LM i też mi to przeszkadza. Uważam, że to jest chore, podobnie jak poszerzanie na siłę PlusLigi, żeby komuś zrobić dobrze.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: niepoinformowany »

Ja np. zwracam uwagę na cały terminarz, bo nie mam klapek na oczach i nie patrzę tylko na swój klub. A w poście było "to ZAKSA(...)" więc nie rób z siebie głupka i pokrzywdzonego (to już taka tradycja u niektórych osób, jak z odwołanym i przeniesionym do Rosji meczem w LM). JW też musi to odrobić dwa dni po meczu, co jest ogromną głupotą co wspomniałem w poprzednim poście. Jednak dziwnym trafem nie trafiłem na post kibica JW traktujący, jak to im źle. A powodów do narzekań spowodowanych sytuacjami losowymi mają w przeciągu ostatniego miesiąca znacznie więcej.

Oczywiście, że PLS zarządza, ale kompromituje się wspólnie z PZPS przy okazji takich sytuacji.

Niniejszym kończę tę zbędną dyskusję bo odbiega daleko od tematu.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Lucarelli »

Przecież na to granie z z Treflem dwa dni po Zaksie to narzekał nawet Toniutti, publicznie w wywiadzie. Co jest zupełnie zrozumiałe.
No ale z klapkami na oczach pewnie ciężko czytać.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: niepoinformowany »

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Było coś o zawodnikach - po pierwsze? Po drugie niespecjalnie mnie ten wywiad z Toniuttim interesuje. I czy jego narzekanie w wywiadzie, albo nasze na forum coś zmieni? Skoro GKS publicznie podnosił temat już jakiś czas temu a nikogo to nie obchodziło jak widać? A to że to głupota to na prawdę muszę 3 raz pisać? Ale ktoś na to wpadł i tego już nie da się zmienić bo nie ma terminów. Pisałem o czym innym, bo kolega wielce oburzony że jak to jego biedny, pokrzywdzony klub zaczyna p-o dwa dni po odrobionym meczu. Tak, zaczyna, na takiej samej zasadzie jak JW odrabia zaległy mecz po dwóch dniach. I to mu chciałem uświadomić, ale pewnie bez efektu.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Papito13 »

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz PLS się nie popisuje. Szkoda, że Zaksa z JW po prostu nie oddali meczów walk-overem, bo mecz w pierwszym terminie nie odbył się z ich powodu, a teraz (ponownie z powodu ich terminarza) nie udało się tych spotkań rozegrać w innym terminie przed zakończeniem rundy zasadniczej. W takiej sytuacji walk-over byłby sprawiedliwym rozwiązaniem. Oczywiście Warszawa (pewnie też Katowice, gdyby decyzja zapadła wcześniej) mogłaby mieć uzasadnione pretensje i powody do rozczarowania, ale czasami ma się szczęścia więcej, a czasami mniej (np Radom zagrał z Wartą bez rozgrywającego, a Nysa już nie).

Za to liga po raz kolejny sprawia wrażenie niegotowej na Polską drużynę osiągającą sukcesy w Europie. Rok temu późny termin PP i kiepski terminarz sprawił, że Zaksa grała w marcu średnio co 3 dni mecz o stawkę, a w tym sezonie zagęszczenie meczów dotknie zarówno Zaksę, jak i JW. Mam nadzieję, że podobnie jak w przypadku PP, ktoś chociaż odrobinę zmądrzeje w PLS i w nowym sezonie zobaczymy chociaż minimalną poprawę
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: PabloFX »

Skoro twierdzisz ze wywiad kapitana JW Cie nie interesuje, to jesteś po prostu uprzedzony do ZAKSy (co w sumie jest wiadome od dawna) i próba argumentacji czegokolwiek w Twoją stronę to jak rzucać grochem o ścianę
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: MAG siatki »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2022, o 13:20 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: użytkownik nie miał nic do powiedzenia w temacie wątku
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Vivo »

PabloFX pisze: 8 kwie 2022, o 09:09 Skoro twierdzisz ze wywiad kapitana JW Cie nie interesuje, to jesteś po prostu uprzedzony do ZAKSy (co w sumie jest wiadome od dawna) i próba argumentacji czegokolwiek w Twoją stronę to jak rzucać grochem o ścianę
Kompleksy, proste.

A tak w ogóle po co Zaksa wczoraj ogłaszała Janusza do '24 skoro ten rok temu podpisał 3-letni? To teraz co roku ogłasza się do kiedy obowiązuje kontrakt czy jak?
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: michal1983 »

1+...
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Lucarelli »

Vivo pisze: 8 kwie 2022, o 17:53 A tak w ogóle po co Zaksa wczoraj ogłaszała Janusza do '24 skoro ten rok temu podpisał 3-letni? To teraz co roku ogłasza się do kiedy obowiązuje kontrakt czy jak?
On miał 2+1, zamieniono to plus 1 na konkrety.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: lukecik »

Znane są w ogóle terminy ewentualnych trzecich meczów? Na stronie plusligi podane są tylko daty dwóch meczów. Btw, rewanż Katowic z Zaksą wg tej rozpiski ma być w lany poniedziałek o 14:45. Przecież to jakiś żart...
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: dyletant »

Wiadomo kto jutro będzie sędziował w Bełchatowie. Od kilku dni stresuję się, żeby to nie była para Janik-Herbik, ale na Pluslidze jeszcze nie ma takiej informacji.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: hubert »

dyletant pisze: 11 kwie 2022, o 22:39 Wiadomo kto jutro będzie sędziował w Bełchatowie. Od kilku dni stresuję się, żeby to nie była para Janik-Herbik, ale na Pluslidze jeszcze nie ma takiej informacji.
Hehe, dzisiaj dokładnie o tym samym pomyślałem :) Ciekawe czemu ? ;)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Lucarelli »

Klasyczny Defalco.
Pierwszy set zgodnie z przewidywaniami. Kovac wypracował stabilność w grze Skry.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2022, o 16:56 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 1 raz.
bono
Posty: 3532
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: bono »

Olsztyn bez przyjęcia, środka i przede wszystkim zagrywki.
Skra na razie kontroluje mecz.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Resofan »

No środka nie ma, bo nie ma przyjęcia, a samym Butrynem długo nie pociągnie.

Edit
I set bez historii, AZS stawiał opór przez 1/3 seta, potem "popłynął". Jak nadal będą tak przyjmować, to się za 40 minut mecz skończy.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: MWi »

Olsztyn zagrał zupełnie jak tegoroczny Olsztyn. Cały sezon w jeden set. Zabrakło tylko kontuzji Averilla
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: Szary Wilk »

Drużyna z dwójką libero na boisku nie ma przyjęcia? :]
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Play-off 2021/2022 - 1/4 finału

Post autor: ciorny17 »

O ile można chwalić Firleja za tempo i wybory, tak za grę z pola należy ganić. Aż takie babole na tym poziomie przy wolnych piłkach miejsca mi c nie powinny.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”