PSG Stal Nysa 2022/2023

kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Zksiak pisze: 10 kwie 2023, o 16:38
x-man pisze: 10 kwie 2023, o 16:35 Komuś się może obił Poręba o uszy ??
Tak na Tweeterze Ewy Mac pojawila sie informacja ze Poreba ma grac w przyszlym sezonie w Stali Nysa.
Dla Stali super transfer bo właśnie przyda im się jakiś ofensywny środkowy. A co z Zerbą? Zostaje?
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: dezerter »

Włodarze klubu niech lepiej coś zrobią z rozegraniem, tak ogromnego spadku wartości zawodnika, jak ma Tsimafei Zhukouski w kilku ostatnich miesiącach, to chyba nie widziałem w całej swojej długiej karierze kibica. Gościa nie da się oglądać. A w dodatku swoi zachowaniem sprawia wrażenie, że wszystko jest ok. :<
W najczarniejszych myślach nie przypuszczałem, że zatęsknię za Komendą, lub będę chciał widzieć Cavane w składzie. :x
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

dezerter pisze: 10 kwie 2023, o 17:49 Włodarze klubu niech lepiej coś zrobią z rozegraniem, tak ogromnego spadku wartości zawodnika, jak ma Tsimafei Zhukouski w kilku ostatnich miesiącach, to chyba nie widziałem w całej swojej długiej karierze kibica. Gościa nie da się oglądać. A w dodatku swoi zachowaniem sprawia wrażenie, że wszystko jest ok. :<
W najczarniejszych myślach nie przypuszczałem, że zatęsknię za Komendą, lub będę chciał widzieć Cavane w składzie. :x
Wspomniany Cavanna to przykład podobnego spadku formy
Mówiło się coś wcześniej o Yenipazarze i on byłby pewnie wzmocnieniem, ale chyba jednak zostaje w Lwowie
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Streeter »

To Nysę mamy już chyba w komplecie:

Rozegranie: Zhukouski, Szczurek
Atak: Muzaj, Kapica
Ś: Zerba, Jankowski, Abramowicz, Kramczyński
P: Gierżot, Włodarczyk, El Graoui, Kosiba
L: Szymura, Dembiec

Przyjęcie i libero wygląda lepiej niż rok temu, największa zagadka atak, no ale też powinno być podobnie/lepiej, bo Muzaj swoje zdobędzie, a i Kapica to raczej lepszy zmiennik niż Japończyk.

Jedyny problem, jaki widzę, to zdrowie, bo zarówno Muzaj, Kapica, jak i Gierżot czy Włodarczyk "lubią" się wysypać w trakcie sezonu i to może mieć wpływ na sytuację w sezonie. Ale ogólnie myślę, że zbudowali fajną ekipę, najlepszym pewnie nie zagrożą, ale jakieś niespodzianki mogą sprawić.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Kramczyński ma być wypożyczony a do Nysy ma przyjść Semeniuk z Warszawy
Czarny
Paragon
Posty: 292
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Paragon »

Streeter pisze: 17 cze 2023, o 09:28 To Nysę mamy już chyba w komplecie:

Rozegranie: Zhukouski, Szczurek
Atak: Muzaj, Kapica
Ś: Zerba, Jankowski, Abramowicz, Kramczyński
P: Gierżot, Włodarczyk, El Graoui, Kosiba
L: Szymura, Dembiec

Przyjęcie i libero wygląda lepiej niż rok temu, największa zagadka atak, no ale też powinno być podobnie/lepiej, bo Muzaj swoje zdobędzie, a i Kapica to raczej lepszy zmiennik niż Japończyk.

Jedyny problem, jaki widzę, to zdrowie, bo zarówno Muzaj, Kapica, jak i Gierżot czy Włodarczyk "lubią" się wysypać w trakcie sezonu i to może mieć wpływ na sytuację w sezonie. Ale ogólnie myślę, że zbudowali fajną ekipę, najlepszym pewnie nie zagrożą, ale jakieś niespodzianki mogą sprawić.

Streeter
Fajny skład, myślę, że realny cel to play offy i poprawienie wyniku o jakąś lokatę wyżej, bo raczej o coś więcej nie powalczą, no chyba, że Gierżot level up i będzie prawdziwym liderem w ataku, Szymura będzie top libero, Muzaj i Włodarczyk zagrają na minimum poziomie z poprzedniego sezonu, a Zhukouski nie będzie wadził.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Muzaj swoje zdobędzie, ale wątpię czy będzie takim liderem jakim był Ben Tara
Poza tym Ben Tara dokładał też w bloku i na zagrywce
Więc atak delikatnie osłabiony, choć Kapica za Japończyka to delikatne wzmocnienie

Co do przyjęcia to Włodarczyk za Kwasowskiego to też takie średnie wzmocnienie, ale nie będzie problemu z limitami więc dojdzie też El Graoui, który ilekroć dostawał szansę to grał bardzo dobrze i to chyba on docelowo będzie w "6"
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Ale Włodarczyk jest znacznie lepszy w ofensywie od Kwasowskiego. W przyjęciu podobnie ale znacznie więcej punktów zdobywa. W ostatnich dwóch sezonach średnio 100 punktów więcej na sezon. Do tego ma przyjść jeszcze Semeniuk z Warszawy na środek bo Kramczyński będzie wypożyczony
Czarny
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

kamil1999 pisze: 17 cze 2023, o 10:24 Muzaj swoje zdobędzie, ale wątpię czy będzie takim liderem jakim był Ben Tara
Poza tym Ben Tara dokładał też w bloku i na zagrywce
Więc atak delikatnie osłabiony, choć Kapica za Japończyka to delikatne wzmocnienie
Zgoda z pierwszą częścią. Muzaj w ataku może być lepszy niż Tunezyjczyk, ale zagrywka, obrona a przede wszystkim blok to ogromna przepaść między jednym i drugim. Kapica to w mojej ocenie na bazie zeszłego sezonu osłabienie więc brak zgody.
Ale sumarycznie podobnie jak Ty uważam, że atak się osłabił.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Streeter »

Vigo pisze: 17 cze 2023, o 10:28 Ale Włodarczyk jest znacznie lepszy w ofensywie od Kwasowskiego. W przyjęciu podobnie ale znacznie więcej punktów zdobywa. W ostatnich dwóch sezonach średnio 100 punktów więcej na sezon. Do tego ma przyjść jeszcze Semeniuk z Warszawy na środek bo Kramczyński będzie wypożyczony
Też myślę, że będzie na plus Włodarczyk, o ile wytrzyma zdrowotnie. A jak przyjdzie Semeniuk to i środek będzie mocniej wyglądał, więc jeszcze lepiej.

Co do Ben Tary to przecież On na pewno nie dostawał w Nysie tyle, ile był wart. Podejrzewam więc, że nawet do Muzaja musieli sporo dopłacić. Skoro chcieli polski atak, to jak mogli to zrobić lepiej? Ewentualnie może Bołądź byłby realny, a poza Nim no to wybrali najlepiej, jak w tej sytuacji mogli.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 17 cze 2023, o 13:09
Vigo pisze: 17 cze 2023, o 10:28 Ale Włodarczyk jest znacznie lepszy w ofensywie od Kwasowskiego. W przyjęciu podobnie ale znacznie więcej punktów zdobywa. W ostatnich dwóch sezonach średnio 100 punktów więcej na sezon. Do tego ma przyjść jeszcze Semeniuk z Warszawy na środek bo Kramczyński będzie wypożyczony
Też myślę, że będzie na plus Włodarczyk, o ile wytrzyma zdrowotnie. A jak przyjdzie Semeniuk to i środek będzie mocniej wyglądał, więc jeszcze lepiej.

Co do Ben Tary to przecież On na pewno nie dostawał w Nysie tyle, ile był wart. Podejrzewam więc, że nawet do Muzaja musieli sporo dopłacić. Skoro chcieli polski atak, to jak mogli to zrobić lepiej? Ewentualnie może Bołądź byłby realny, a poza Nim no to wybrali najlepiej, jak w tej sytuacji mogli.

Streeter
Znaczy ja nie twierdzę, że Muzaj to zły transfer. Wprost przeciwnie bo tak jak ty uważam to za najlepszy lub jeden z najlepszych z możliwych.
Ja uważam tylko to, że Muzaj za Ben Tarę to jednak osłabienie co nie znaczy, że sam Muzaj to śłaby transfer bo to hit jak na Nysę, ale, że Ben Tara lepszy.

Włodarczyk prawda, że był bardzo obciążany w ataku, ale to też w samym ataku niezbyt równy zawodnik co widać po jego procentach. Choć dodaje też sporo blokiem kiedy akurat w ataku mu nie idzie.
Kwasowski to jednak był zawodnik skuteczny w ataku, bardzo dobry w przyjęciu, z zagrywką lepszą od Włodarczyka i może gorszym, ale też ok blokiem. To taki przykład uniwersalnego zawodnika i przy Gierżocie taki był potrzebny. Dlatego boję się, że może go brakować, ale z drugiej strony dojdzie nie tylko Włodarczyk, ale i El Graoui, któremu w końcu nie będą przeszkadzały limity.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: barti522 »

Muzaj to świetny ruch dla Nysy. Można powiedzieć hit transferowy, jak na możliwości tego zespołu. W ogóle fajnie się rozwijają, z roku na rok coraz lepiej to wygląda. Szymura też bardzo dobry ruch na libero. Jeszcze kilka takich transferów w przyszłości i mogą zacząć atakować czołówkę ligi.
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Absolutnie się z tym nie zgadzam. A oglądałem wszystkie mecze Nysy. Kwasowski jest co najmniej o pól polki niżej niż Włodarczyk. W ataku bardzo słaby. Dwa sezony w Nysie były fatalne w porównaniu z tym co gral w Katowicach. Włodarczyk to duży plus w porównaniu do Kwasowskiego. A zresztą wystarczy też zobaczyć co obaj panowie osiągnęli w karierze żeby zobaczyć że to jest przepaść. I zobaczyć statystyki z dwóch ostatnich sezonów przecież Włodarczyk zdobywał średnio 100 punktów więcej na sezon
Czarny
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Vigo pisze: 18 cze 2023, o 06:20 Absolutnie się z tym nie zgadzam. A oglądałem wszystkie mecze Nysy. Kwasowski jest co najmniej o pól polki niżej niż Włodarczyk. W ataku bardzo słaby. Dwa sezony w Nysie były fatalne w porównaniu z tym co gral w Katowicach. Włodarczyk to duży plus w porównaniu do Kwasowskiego. A zresztą wystarczy też zobaczyć co obaj panowie osiągnęli w karierze żeby zobaczyć że to jest przepaść. I zobaczyć statystyki z dwóch ostatnich sezonów przecież Włodarczyk zdobywał średnio 100 punktów więcej na sezon
Pelna zgoda co do Wlodarczyka. To gracz lepszy o klase.
Podkreslilabym tez spora roznice w przyjeciu, ktore Wlodarczyk ma lepsze. Co widac rowniez w statystykach. Wiecej przyjec (prawie o 200), duzo lepsze perfekcyjne (ok 6 pkt), na oko pozytywne tez powinno byc lekko lepsze.
Muzaj-lekkie oslabienie, szczegolnie ze wzgledu na dosyc przecietny blok. Moze poprawi te umiejetnosc u Piliny. W istniejacej sytuacji dobry transfer, podejrzewam tez ze zawodnik zechce pokazac co jest wart.
Srodek-lekkie wzmocnienie, choc dla mnie glownym elementem wzmacniajacym bedzie tu wieksze doswiadczenie Zerby, ale takze 2 mlodych Polakow.
Libero tez, choc Szymura jakims wielkim asem przyjecia nie jest. Zawsze polka wyzej, no i jeszcze rozwojowy.

Sumarycznie- lekkie wzmocnienie, choc do atakowania czolowki to duuuzo brakuje.

Zabawne dla mnie jest, ze o Kwasowskim w Stali pisze sie jako o super przyjmujacycm. Tymczasem o Sobanskim w Norwidzie jako o przyjmujacym niegodnym gry w PL. To zawodnicy ze zblizonej polki.
Kwasowski "bardzo dobry w przyjeciu" ma niecale 12% perfekcyjnego. To raczej bardzo slaby wynik, na limicie do zaakceptowania u zwodnika wnoszacego bardzo duzo w ataku, bloku itp. Ma w przyjeciu procenty podobne do Gierzota, ktorego przydatnosc na pozycje bywa tu podwazana, ze wzgledu na slabosc w tym elemencie. :] :] :]
Ostatnio zmieniony 18 cze 2023, o 14:00 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Wydaje mi się że przyjęcie będzie dużo lepsze. W tamtym sezonie obok Gierzota był przecięty Kwasowski a teraz będziemy mieli Włodarczyka który jest od niego lepszy mówię o całokształcie no i dużym wzmocnieniem będzie też Marokańczyk który zablokowany był mocno przez limity a teraz będzie mógł grać. W ogóle myślę że podstawową parą będzie Włodarczyk i Marokańczyk bo obaj są dobrzy w ataku i mają w miarę poprawne przyjęcie natomiast Gierzot nie ma kompletnie przyjęcia. W ogóle będzie trzech gości do grania na solidnym poziomie. A w tamtym sezonie mieliśmy tylko Gierzota bo to co grał Kwasu to była w większości lipa. Wystarczy zobaczyć ile średnio punktów na mecz zdobywał Włodarczyk w tamtym sezonie a ile Kwasowski. Marokańczyk też jest przecież o półkę lepszy od Kwasa.
Czarny
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Diomedea pisze: 18 cze 2023, o 12:50

Zabawne dla mnie jest, ze o Kwasowskim w Stali pisze sie jako o super przyjmujacycm. Tymczasem o Sobanskim w Norwidzie jako o przyjmujacym niegodnym gry w PL. To zawodnicy ze zblizonej polki.
?

Sobański to zawodnik, który jak już dostał szansę w PL w podstawowym składzie to się całkiem spalił.
W ataku zagrał fatalnie bo 43,15% skuteczności przy dużej liczbie błędów to kiepski wynik tym bardziej jeśli zważymy fakt, że Sobański ma charakterystykę raczej ultraofensywną.
Fatalne przyjęcie i kiepski blok no i niezła zagrywka i w teorii atak.

Kwasowski był tym defensywnym przyjmującym w Nysie i dostawał podobną ilość piłek co na przykład inny defensywny przyjmujący Tillie przy czym zagrał na wyraźnie lepszej skuteczności i efektywności ataku. W bloku i na zagrywce obaj zagrali solidnie. No Tillie był lepszy w przyjęciu i obronie, ale w przyjęciu miał też ułatwione zadanie bo co innego grać koło Wojtaszka i nawet Szalupy a co innego koło fatalnie przyjmującego Gierżota i jednego z niewielu libero na poziomie Piechockiego w lidze. Więc porównywalną rolę wykonywali porównywalnie dobrze

W innym miejscu forum zostałem wyśmiany przez ciebie za to, że wolałbym w składzie posiadać Szerszenia niż Tillie podczas tego gdy ty wolisz Włodarczyka po słabszym sezonie i potencjale niż Szerszeń niż zawodnika porównywalnego do w liczbach do wspomnianego Tillie.
Kwasowski miał może ten słabszy sezon 2021/2022 gdzie przez pierwszą część sezonu grał jak sabotażysta, ale później na drugą cześć sezonu się ogarnął a cały następny sezon był pewnym punktem Stali gdzie w drugiej części sezonu zawiódł raczej Gierżot i fakt, że za niego nie mógł wejść Marokańczyk z uwagi na limity. Kwasowski to był taki defensywny przyjmujący ogarniający właśnie te defensywne elementy a przy tym nie było mu strach wystawić piłkę bo całościowo zrobił blisko 50% skuteczności w ataku. Przy czym trzeba podkreślić, że akurat on w PO nie zawiódł i trzymał atak co nie można było powiedzieć o innych liderach. Ale też nie ma co na siłę określać Kwasowksiego mianem deffensywny bo pamiętajmy, że to on swego czasu ciągnął Katowice gdy odszedł Szymura.
Dla mnie to porównywalny zawodnik co Włodarczyk i z racji równiejszej formy oraz większej wszechstronności to wolałbym Kwasowskiego.
Trochę to nie fair dla Kwasowskiego porównywać z nim zawodnika co poważnie odbił się od PL i miał tylko momenty w pewnym sezonie w Katowicach gdzie dawał radę.

PS.
Procenty w przyjęciu bywają bardzo mylące
Kiedyś z nich wyszło, że Cebulj to czołówka PL w elemencie przyjęcia:)
Ebadipur z kolei zawsze był nisko jeśli dobrze pamiętam i Kwasowski to casus Ebadipura trochę.
Dwóch fatalnie przyjmujących kolegów i on naprawdę musi sporą część boiska pokrywać dlatego te piłki mogą nie być idealnie przyjęte, ale gołym okiem widać, że to są takie piłki do gry.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Co ma Wlodarczyk i Kwasowskie do Tillie i Szerszenia?
Rzuc okiem na statystyki.
Tillie przyjmuje, Szerszen slabo, dodtakowo przecietnie blokuje.
Kwasowski jako defensywny przyjmujacy przyjmowal i mniej od Wlodarczyka i gorzej od niego. Fakt-libero obok lepszy, ale byl tez sporo ostrzeliwany jako ten mogacy pociagnac atak.

A Sobanski byl w Gieksie przez pare lat, w podobnym momencie z Kwasowskim wystrzelili. Potem obaj nie utrzymali poziomu, moze Sobanski bardziej.
Tylko Sobanski zszedl lige nizej, by grac. Tak to pamietam.
"Ultra ofensywny" Sobanski ma za sezon 20/21 15% przyjecie perfekcyjnego, i chyba ze 43% w ataku (ten slabszy sezon). Za 19/20 ma ponad 49% w ataku i blisko 18% perfekcyjnego. W Bedzinie, gdzie obok tuzy nie graly (Gregorowicz/Teklak). W Katowicach ostatni sezon slabszy, w przedostatnim ok 21% perfekcyjnego.

"Defensywny" Kwasowski AS 2023 12% przyjecia perfekcyjnego, poprzedni sezon 18,7%; wczesniej wyzej, bo 24%, jeszcze wczesniej, w Radomiu podobnie jak obecnie. Slaby sezon Kamila w przyjeciu, przyzwoicie w ataku jak na trzecia opcje. Zreszta poczatki mail slabsze, potem troche podniosl poziom. Zawodnik sporo slabszy od Wlodarczyka. Wg mnie.

Zobaczymy co przyniesie boisko.

Edit- mylisz sie, Ebadipur nigdy nie mial "slabych procentow" w przyjeciu, w okresie kiedy gral dobrze. Za sezon 21/22 ma 20 % perfekcyjnego i blisko 49% w ataku.
Sezon wczesniej ponad 21% i 49% w ataku. Obok opoki i raczej ofensywnego partnera.

Krycie to przy silnym serwisie nieco przeceniane. Troche rownowazone przez ostrzeliwanie tego ciagnacego atak. Gierzot ma 721 odbiorow i 601 atakow, Kwasowski 444 odbiory, 476 atakow.

Co do Cebula, to on rzeczywiscie odbiera przyzwoicie, lepiej lub podobnie niz typowy defensywny ze sredniej polki jak Kwasowski.
Ma tendencje do bardzo sinusoidalnej gry, jest (teoretycznie) liderem za duza kase, w klubie z aspiracjami.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2023, o 14:52 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Włodarczyk i Kwasowski w przyjęciu podobnie za to Włodarczyk jest nieporównywalnie lepszy w ataku także dla mnie zdecydowanie lepszy zawodnik. Nie ma nawet porównania
Czarny
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Streeter »

Były momenty, że zarówno Kwasowski jak i Sobański wyglądali bardzo dobrze i bardzo źle, więc tu jest pełne pole do popisu - można tak sezony porównać, że podpasuje pod każdą tezę :D w I lidze Sobański ponoć wyglądał dobrze po przestawieniu na atak (nie widziałem, ale słyszałem, mam nadzieję, że nikt mnie nie kłamał :D), więc zobaczymy jak to wyjdzie, ale moim zdaniem to podobny poziom zawodników, z tym że jeden jest tą ofensywną postacią, a drugi defensywną no i Kamil jednak zagrał tych dobrych sezonów więcej niż Rafał.

A co do jeszcze Włodarczyka w tym zestawieniu, to też myślę, że jak będzie zdrowy, to wniesie więcej niż Kwasowski. Libero będzie na wyższym poziomie, Gierżot po roku w miarę regularnej gry też pewnie całościowo wypadnie lepiej niż w tym sezonie, także linia wygląda lepiej.

Na PlusLidze są takie statystyki całościowe, o dziwo nawet zbliżone liczby chłopakom wyszły jeżeli chodzi o próbę, więc przytoczę:
(Suma -Błąd - Neg - Perf - % perf)

3603 312 956 781 21,6764
3766 261 930 858 22,7828

Te drugie liczby są Kwasowskiego, owszem lepsze, ale ciężko stwierdzić, że o wiele. W ataku z kolei Włodarczyk mając blisko 600 ataków więcej wykręcił 1.5% lepszy atak i dostał ponad 160 bloków mniej, więc tu już różnica jest większa:

(Suma - Błąd - Blok - Perf - % perf)
4009 312 270 1882 46,9444
3430 291 431 1553 45,2770

Warto dodać, że te statystyki obejmują 228 meczów Wojtka i 268 Kamila, więc gdyby Wojtek jeszcze te 40 meczów dograł, to w ogóle w ataku wyszedłby rozstrzał kosmiczny.

Jak już tak analizujemy to jedźmy do końca, blok obydwu Panów:

247 0,3342
205 0,2476

Blisko 0.1/set lepiej wypada Włodarczyk, biorąc pod uwagę próbę (200+ meczów), to sporo.

I ostatni element, zagrywka:

(Suma - As - Błąd - Asy na set)
2265 123 445 0,1664
2248 155 528 0,1872

Więcej azowych zagrywek Kamila, ale i więcej błędów, mniej ogółem wykonanych (przypominam o 40 meczach więcej Kamila). To już do indywidualnej oceny czy ktoś woli więcej asów czy wykonanych serwisów, moim zdaniem też na korzyść Wojtka.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Linia przyjęcia będzie wyglądała moim zdaniem Włodarczyk Marokańczyk. I ta linia wygląda nieporównywalnie lepiej niż Gierżot Kwasowski.
Czarny
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Papito13 »

Nie ma co porównywać statystyk z całej Plusligowej kariery, bo obaj łapią sezony, gdy grali jako rozgrywający (Kamil 1, Wojtek 2, ale Kamil więcej pograł), obaj też byli rezerwowymi przez kilka sezonów, więc akurat statystyki kariery czy tam nawet patrzenie na ilość rozegranych meczów jest niezbyt wymierne

Ja również nie jestem pewien, że Włodarczyk będzie jakimś dużym wzmocnieniem w porównaniu do Kwasowskiego. Kamil miał jednak bardzo utrudnioną grę w przyjęciu w tym sezonie, bo Gierzot przyjmuje po prostu słabo, a Dębiec był gdzieś na dnie klasyfikacji przyjmujących wśród libero. Poprzedni sezon miał bardzo słaby, ale cała Nysa wtedy nie błyszczała. Za to w Katowicach super przyjmował, do tego solidność, czasami z plusem, w ataku i dobra zagrywka. Jego top poziom, z drugiego sezonu w Katowicach to poziom top Włodarczyka, ale nie wiem czy może na ten poziom wrócić. Chociaż warto pamiętać, że Kamil również potrafił być liderem w ataku, między innymi w najważniejszym meczu sezonu (dla Nysy) z Warszawą, gdzie wyszarpali punkt, który dał im play-off.
Za to Wojtek w tym roku trzymał Lublin nad wodą w pierwszej części sezonu, gdy kontuzjowani byli Szerszeń i Malinowski. Później jego udział w ataku spadł, a jakość jego gry też była nieco gorsza, a już na pewno był mniej regularny. Na pewno też lepiej od Kwasowskiego blokuje, jest też nieco pewniejszy w ofensywie, ale IMO Kamil daje więcej w defensywie i potrafi też dodać trochę więcej od strony mentalnej. Jeśli Włodarczyk ogólnie jest lepszym siatkarzem, to różnica jest niewielka, ale gdybym miał wybrać kogoś do gdy obok Gierżota to wybrałbym chyba prędzej Kwasowskiego. Do gry obok El Graouiego to jednak Włodarczyk bardziej pasuje, więc jestem ciekawy jak to Plina poukłada.
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Włodarczyk w całej swojej karierze grał w zdecydowanie lepszych klubach dlatego że ma zdecydowanie większy potencjał. W dwóch ostatnich sezonach zdobył nieporównywalnie więcej punktów niż Kwasowski. W ostatnim sezonie miał przyjęcie o 5% lepsze od Kwasowskiego który miał przyjęcie w statystykach plusligi jedno z najgorszych w lidze. W karierze wielokrotnie zdobywał w sezonie ponad 300 punktów z czego dwu albo trzykrotnie ponad 400. Natomiast Kwasowski w calej w swojej karierze bardzo słabo punktowal poza jednym sezonem w Katowicach gdzie udało mu się zdobyć raz w karierze ponad 300 punktów. Włodarczyk zagrał 8 meczów w reprezentacji Polski gdzie Kwasowski nigdy nawet się nie ocierał o reprezentacje. Przyjęcie mają podobne chociaż w ostatnim sezonie Włodarczyk miał sporo lepsze przy zdecydowanie większej sile ognia na rzecz Włodarczyka. Nie mam pojęcia po co na siłę robić z Kwasowskiego zawodnika którym nigdy nie był. Wielokrotnie oglądając mecze Stali i widząc co wyprawia Kwasowski modliłem się żeby ktoś go zmienił
Czarny
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Streeter »

Papito13 pisze: 18 cze 2023, o 23:38 Nie ma co porównywać statystyk z całej Plusligowej kariery, bo obaj łapią sezony, gdy grali jako rozgrywający (Kamil 1, Wojtek 2, ale Kamil więcej pograł), obaj też byli rezerwowymi przez kilka sezonów, więc akurat statystyki kariery czy tam nawet patrzenie na ilość rozegranych meczów jest niezbyt wymierne
Nawet jeżeli, to jaki to ma związek? Przecież jako rozgrywający nie atakowali i nie przyjmowali, a zagrywać i blokować nie nauczono ich po zmianie pozycji, tylko wcześniej umieli.
Papito13 pisze: 18 cze 2023, o 23:38 Jego top poziom, z drugiego sezonu w Katowicach to poziom top Włodarczyka, ale nie wiem czy może na ten poziom wrócić.
Wut? Chłop sam rozniósł Austrię, był w kadrze, dobrze grał we Włoszech, w Polsce też często miał niezłe momenty. A Kamil to po prostu solidny zawodnik na drużyny z dolnej części tabeli.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Włodarczyk to półka wyżej od Kwasowskiego. Nie mam pojęcia jak można tego nie rozumieć ale zrozumieją wszyscy w trakcie sezonu
Czarny
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 19 cze 2023, o 06:22

Wut? Chłop sam rozniósł Austrię, był w kadrze, dobrze grał we Włoszech, w Polsce też często miał niezłe momenty. A Kamil to po prostu solidny zawodnik na drużyny z dolnej części tabeli.

Streeter
Problem jest jednak natomiast taki, że ten top poziom Włodarczyka nie zdaża się tak często.
Można wymieniać ten pierwszy epizod we Włoszech czy super grę w Olsztynie, ale między tym pamiętajmy, że całkiem nie sprawdził się w Warszawie i w pewnym momencie Antiga zaczął stawiać nawet na emeryta Samice, bardzo słaby sezon miał też w Radomiu a w Lublinie gra nierówno. W poprzednim sezonie jako druga opcja w ataku wykręcił 46,70% skuteczność. Kujundzić, który zawiódł oczekiwania wykręcił 47,23% a jednak też jest bardziej uniwersalnym zawodnikiem od ofensywnego Włodarczyka.
W poprzednim sezonie z kolei Włodarczyk miał skuteczność rzędu 45,38%
Można relatywizować statystyki, ale to nie są dobre liczby i w przeciwieństwie do statystyk przyjęcia są wymierne bo nie są umowne tylko czarno na białym pokazują jaki procent ataków ktoś skończył. Wiadomo, że trzeba brać pod uwagę też liczbę ataków i w Stali przy dobrych procentach Kwasowski był tylko 3 opcją(ale tam był Gierżot i Ben Tara). Natomiast w Katowicach w sezonie 2020/2021 Kwasowski już wykonał podobną a nawet większą liczbę ataków na set niż Włodarczyk w ubiegłym sezonie. 6,30 ataków na set Kwasowskiego do 6,19 ataków Włodarczyka. Ostatecznie skończył na skuteczności podobnej do Włodarczyka bo 45%. Więc choć sam w ataku stawiam odrobinę wyżej Włodarczyka tak nie ma tu jakiejś przepaści bo oni Włodarczyk nie jest aż tak dobry w ataku jak się pisze ani Kwasowski tak słaby. Był beznadziejny w pierwszej połowie tego sezonu gdzie Stal dołowała, ale się ogarnął.
Co do przyjęcia to możemy udawać, że nie ma znaczenia kto stoi obok w przyjęciu i że Gierżot nie był ukrywany w przyjęciu i że mieć Dembca koło siebie to to samo co mieć Wattena, ale gdy prześledzimy statystyki to wyraźnie widzimy, że jak już Kwasowski grał koło Buchowskiego i Wattena to w rankingu pozytywnego przyjęcia na stronie PL był na 5 miejscu. Więc chyba raczej ma to jakieś znaczenie koło kogo w tym przyjęciu stoi.
Gołym okiem zresztą widać, że Kwasowski te elementy techniczne ma poukładane.
Dlatego dla mnie to porównywalni siatkarze.l W ataku minimalnie lepszy Włodarczyk, ale Kwasowski lepszy w przyjęciu. Ja bym w Stali wolał Kwasowskiego bo Gierżota widzę w pierwszym składzie i do Gierżota bym wolał właśnie Kwasowskiego, ale już do Marokańczyka wolałbym Włodarczyka bo Marokańczyk to raczej gość od piłki bardziej szybkiej niż wysokiej a Włodarczyk na wysokiej sobie radzi.
Gierżot z Marokańczykiem i Włodarczykiem na rezerwie też ma sens.
Więc sumarycznie przyjęcie i tak będzie mocniejsze bo będzie więcej opcji, ale nie jestem przekonany czy Włodarczyk jest wzmocnieniem za Kwasowskiego a już na pewno nie zgadzam się by Kwasowskiego umiejscawiać w podobnym miejscu co Sobańskiego(Sobański w tych Katowicach był rezerwowym po czym w tym ostatnim sezonie wyrzucił ze składu Quirogę i to był jego najlepszy sezon w PL, ale później boleśnie się odbił od Będzina gdy już był przewidziany jako podstawowy zawodnik). Kwasowski ma za sobą 2 dobre sezony w Katowicach, 1 średni w Stali i jeden dobry w Stali. W Radomiu był solidnym zmiennikiem jak Sobański w Katowicach. O więcej ciężko bo on zmieniał pozycję i późno na przyjęciu zaczął grać.

Obaj tak Kwasowksi jak i Włodarczyk są dla mnie takimi idealnymi zawodnikami na uzupełnienie składu zespołu walczącego o PO. Takimi solidniakami.
Sobański z kolei to zawodnik dla zespołów walczących o utrzymanie, choć już do tej roli okazał się za słaby, więc o czym my mówimy?
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2022/2023

Post autor: Vigo »

Włodarczyk jest sporo lepszy w ataku. Wystarczy porównać średnią ilość punktów zdobywaną na mecz z ostatnich dwóch sezonów żeby zobaczyć że to jest duża różnica. Kwasowski przez całą swoją karierę tylko raz zdobył powyżej 300 punktów natomiast Włodarczyk 5 razy z czego dwa razy ponad 400. Wolę mieć zawodnika troszkę słabszego w przyjęciu ale takiego który zdecydowanie nadrobi atakiem i jeszcze dołoży niż takiego defensywnego gościa. Chociaż przyjęcie mają porównywalne z czego w tamtym sezonie Włodarczyk o 5% lepsze
Czarny
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”