Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

No ale nie wiem co Was dziwi, przecież to chłop z rozdania Lyneelów i Schmittów. Jak się nie połamie to będzie cud zbliżony do tego, że Siwczyk zagra sezon życia i trafi do kadry. Pytanie moim zdaniem jest takie czy zanim się połamie zdąży zrobić coś dobrego dla drużyny, ewentualnie czy zdąży po połamianiu wrócić i pomóc w PlayOffie. Bo że się połamie, to raczej pewne.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Ryzykowanie jednym ryzykownym transferem spoko, ale Szerszen Karlitzek i Alan to imho troche przesada. Powinni zaryzykowac inaczej np. kims z mniej znanym nazwiskiem a papierami na dobrze granie. Np. kanadyjczyk Sam Cooper.
BeachCoach
Posty: 8
Rejestracja: 8 gru 2022, o 13:15
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: BeachCoach »

Cooper ma jeszcze jeden rok studiow. Z tego co wiem to juz otrzymal oferty z Wloch ale na pewno zawodnik jeszcze do wyjęcia. Ponad 370 cm w ataku robi wrażenie !
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Tez zrobil na mnie pozytywne wrazenie, jak za rok tez bedzie tak gral w reprezentacji, to wieksze firmy sie po niego zglosza. Jezeli Weber ma wtyki na ameryke polnocna, to powinni mocno go rozwazyc.
BeachCoach
Posty: 8
Rejestracja: 8 gru 2022, o 13:15
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: BeachCoach »

Adamde pisze: 9 lip 2023, o 20:58 Tez zrobil na mnie pozytywne wrazenie, jak za rok tez bedzie tak gral w reprezentacji, to wieksze firmy sie po niego zglosza. Jezeli Weber ma wtyki na ameryke polnocna, to powinni mocno go rozwazyc.
Ten zawodnik jest dość dobrze znany i od dwoch lat regularnie dostaje oferty gry w lidze włoskiej i francuskiej. Zgadzam się warto mu sie przyrzec co sugerowałem na tym forum w styczniu... Nie najłatwiejszy charakter( troche nerdowaty) ale na pewno dalby rade w Plus lidze. Uważam tez ze Czarni zrobili fantastyczny business ściągając Brodie Hofera. To zawodnik o podobnym profilu do TJ De Falco i wydaje mi się ze w Polsce troche narozrabia :)

Ogolnie kanadyjska siatka uniwersytecka ( mowie to o 3-4 najlepszych drużynach jak McMaster, Alberta czy Trinity) niczym nie odstaje NCAA i Plus ligowe zespoły powinny bliżej obserwować te rozgrywki ( chętnie pomogę jak Plus ligowi skauci nie ogarniaja tematu :] )
Ostatnio zmieniony 9 lip 2023, o 22:34 przez BeachCoach, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Biciut »

BeachCoach pisze: 9 lip 2023, o 22:22
Adamde pisze: 9 lip 2023, o 20:58 Tez zrobil na mnie pozytywne wrazenie, jak za rok tez bedzie tak gral w reprezentacji, to wieksze firmy sie po niego zglosza. Jezeli Weber ma wtyki na ameryke polnocna, to powinni mocno go rozwazyc.
Ten zawodnik jest dość dobrze znany i od dwoch lat regularnie dostaje oferty gry w lidze włoskiej i francuskiej. Zgadzam się warto mu sie przyrzec co sugerowałem na tym forum w styczniu... Nie najłatwiejszy charakter( troche nerdowaty) ale na pewno dalby rade w Plus lidze. Uważam tez ze Czarni zrobili fantastyczny business ściągając Brodie Hofera. To zawodnik o podobnym profilu do TJ De Falco i wydaje mi się ze w Polsce troche narozrabia :)

Ogolnie kanadyjska siatka uniwersytecka ( mowie to o 3-4 najlepszych drużynach jak McMaster, Alberta czy Trinity) niczym nie odstaje NCAA i Plus ligowe zespoły powinny bliżej obserwować te rozgrywki ( chętnie pomogę jak Plus ligowi skauci nie ogarniaja tematu :] )

Podrzuć kilka ciekawych nazwisk jak możesz :)
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

BeachCoach pisze: 9 lip 2023, o 22:22 Ogolnie kanadyjska siatka uniwersytecka ( mowie to o 3-4 najlepszych drużynach jak McMaster, Alberta czy Trinity) niczym nie odstaje NCAA i Plus ligowe zespoły powinny bliżej obserwować te rozgrywki ( chętnie pomogę jak Plus ligowi skauci nie ogarniaja tematu :] )
A to ciekawy wniosek. Nie śledzę uniwersyteckiej ligi w Kanadzie, ale patrząc po karierach, kanadyjska liga vs amerykańska + dalsze sukcesy to Kanada wypada raczej blado. Po pierwsze ciężko znaleźć kogoś sensownego spoza Kanady, co grał tam i gdzieś dotarł. W Amerykańskiej są takie przypadki i to często. Po drugie sami Kanadyjczycy w stosunku do Amerykanów to raczej gorszy materiał, o czym oprócz reprezentacji świadczy ilość jednych i drugich w ligach Europy. Nie wiem więc gdzie miałby być argument, że ta liga nie odstaje, ale jak wspomniałem na początku, nie śledzę, więc chętnie się dowiem. Przy okazji skoro nie odstaje, no to czemu konwersja dużo gorsza?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

I Cooper w Zawierciu :D Wg. mnie swietne posuniecie. Jak widac nie skonczone studia w niczym nie przeszkadzaly.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Cooper, Chitigoi, Nasewicz, Weber, Koyka, Gierżot, Kamil Szymura, Jankowski, Kramczyński, Zerba, Armoa, Szymendera, Majchrzak, Firszt, Vasina, Poręba, Dardzans, Palonsky, Granieczny, Sawicki, Kubicki, Hołoweń, Adamczyk, Dulski, Espeland, Hofer, Meljanac, Kufka, Kraj- To wszystko młodzi rocznik 1999 i młodsi.
Sporo w tym sezonie będzie młodych talentów w naszej lidze z czego większość z nich będzie pewnie pełnić ważne role.
PL tak samo jak Serie A poszła w stronę młodych talentów. Choć wiadomo, że na mniejszą skalę.
Jednak co cieszy to to, że nawet te top prospekty jak Armoa czy Cooper dla których naturalniejszym kierunkiem wydawały by się wspomniane Włochy, jednak dały się skusić przez kluby z PL.
Więc to pewnie nie jest tak, że nasze kluby nie mogą wyciągać top talentów a że po prostu muszą chcieć na nie stawiać. Jeśli zawodnik ma sporą możliwość rozwoju i fajne pieniądze w polskim klubie to przyjdzie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 16 lip 2023, o 12:30 Cooper, Chitigoi, Nasewicz, Weber, Koyka, Gierżot, Kamil Szymura, Jankowski, Kramczyński, Zerba, Armoa, Szymendera, Majchrzak, Firszt, Vasina, Poręba, Dardzans, Palonsky, Granieczny, Sawicki, Kubicki, Hołoweń, Adamczyk, Dulski, Espeland, Hofer, Meljanac, Kufka, Kraj- To wszystko młodzi rocznik 1999 i młodsi.
Sporo w tym sezonie będzie młodych talentów w naszej lidze z czego większość z nich będzie pewnie pełnić ważne role.
Z tych nowych obcokrajowców, to:
- Chitigoia nie było w kadrze Rumunii w Lidze Europejskiej,
- Cooper i Hofer u Sammelvuo w hierarchii niżej od Hoaga, rok temu Cooper przegrywał rywalizację z rówieśnikiem Elserem,
- Armoa u Mendeza w hierarchii niżej od słabiutkiego Vicentina i Martineza,
- Dardzans w reprezentacji Łotwy opcja nr 3 u Gogola, inny 21-latek z ligi fińskiej w podstawie pod nieobecność Egleskalnsa,
- Espeland gwiazda siódmej drużyny ligi norweskiej,
- Meljanac nie grał na kadrze, a był w składzie, może mu coś dolegało, może Kolakovic wolał Vucicevicia, tu nie wiem,
- Koyka przeciętne cyferki w Lidze Europejskiej (11 w rankingu efektywności przyjęcia), ale nie znam typa, może przypadek.

Palonsky i Vasina steale: z pierwszym świetny timing, drugiego stać na dużo lepszą grę i fajnie grał w Lidze Europejskiej, ale to chyba nie jest nowy zawodnik. I nie, że krytykuję te ruchy, lepiej wziąć na ławkę kogoś młodego niż nie-młodego, ale jak ktoś z tej reszty zrobi w przyszłym sezonie impakt na poziomie Plusligi to będę zaskoczony, skoro nawet plusligowi trenerzy na nich za bardzo nie stawiali, i to kosztem takich sobie graczy.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: rafak »

BeachCoach pisze: 9 lip 2023, o 22:22
Adamde pisze: 9 lip 2023, o 20:58 Tez zrobil na mnie pozytywne wrazenie, jak za rok tez bedzie tak gral w reprezentacji, to wieksze firmy sie po niego zglosza. Jezeli Weber ma wtyki na ameryke polnocna, to powinni mocno go rozwazyc.
Ten zawodnik jest dość dobrze znany i od dwoch lat regularnie dostaje oferty gry w lidze włoskiej i francuskiej. Zgadzam się warto mu sie przyrzec co sugerowałem na tym forum w styczniu... Nie najłatwiejszy charakter( troche nerdowaty) ale na pewno dalby rade w Plus lidze. Uważam tez ze Czarni zrobili fantastyczny business ściągając Brodie Hofera. To zawodnik o podobnym profilu do TJ De Falco i wydaje mi się ze w Polsce troche narozrabia :)

Ogolnie kanadyjska siatka uniwersytecka ( mowie to o 3-4 najlepszych drużynach jak McMaster, Alberta czy Trinity) niczym nie odstaje NCAA i Plus ligowe zespoły powinny bliżej obserwować te rozgrywki ( chętnie pomogę jak Plus ligowi skauci nie ogarniaja tematu :] )
Pozwolę sobie na kontynuowanie tej dyskusji w wątku USA i Kanada.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Wielkie dzieki, czekalam az sie odezwiesz, bo chyba jestes najbardziej kompetentny w temacie.
Rzucam sie do czytania, post @wysokiego wkleilam w watku plotek transferowych.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: rafak »

Myślę, że BeachCoach jest bardziej na bieżąco z CIS. Na pewno więcej będzie w stanie napisać o poszczególnych zawodnikach.
Siekier
Posty: 301
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Siekier »

Gościem podcastu #VolleyTime będzie Janek Król. Jeżeli macie pytania do Johny'ego, dajcie znać.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

Siekier pisze: 13 wrz 2023, o 07:18 Gościem podcastu #VolleyTime będzie Janek Król. Jeżeli macie pytania do Johny'ego, dajcie znać.
Przede wszystkim jaki plan na nadchodzący sezon :) bo dotąd chyba nie było żadnej informacji o przyszłości Janka.

Jako że grał w Niemczech, Austrii i Rumunii, to jakby mógł porównać te ligi pod kątem poziomu sportowego, profesjonalizmu. Czy bliżej do naszej I ligi czy PlusLigi.

Czy przychodząc do Warszawy liczył, że odegra tam tak ważną rolę :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Siekier
Posty: 301
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Siekier »

Jan Król był gościem podcastu #VolleyTime ‼ Z byłym zawodnikiem takich zespołów jak AZS Indykpol Olsztyn, VERVA Warszawa czy Hyypo Tirol Insbruch rozmawialiśmy m.in. o tym:

✅ Czy Polacy zdobędą Mistrzostwo Europy
✅ Gdzie zagra w przyszłym sezonie
✅ Jak spędził ostatnie miesiące
✅ Czy ćwierćfinał z Serbią nas "napędził"
✅ Skąd pasja do żagli

LINK DO WYWIADU: https://www.youtube.com/watch?v=N7chteCKjaE
___________________________________________________________________
Bądź na bieżąco z wywiadami: https://www.youtube.com/@VolleyTime
Możesz postawić nam kawę: https://buycoffee.to/volleytime
Wspieraj nasz rozwój na Patronite: https://patronite.pl/VolleyTime
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Awatar użytkownika
morswin
Posty: 318
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 17:53
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: morswin »

Czy ktoś wie co z Tuanigą. Jak z jego zdrowiem. Kiedy będzie w Olsztynie ??
Gdybyś miał wątpliwości, śpieszę wyjaśnić, że "nieprzyjemny szczurek" to taki płaski, szybki serwis (asowy) opadający z nagła na końcową linię boiska. (zasłyszane w TV, def. I.Mazur) ;-)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

morswin pisze: 23 wrz 2023, o 11:29 Czy ktoś wie co z Tuanigą. Jak z jego zdrowiem. Kiedy będzie w Olsztynie ??
Hej. Jest temat Olsztyna sezon 23/24 (troche nizej na stronie). Streeter pozakladal wszystkie tematy klubowe na nowy sezon, taj jak robil to Mewa.
Poniewaz chyba jest problem z administrowaniem, to lepiej zebysmy sami maksymalnie dbali o porzadek i o nowym sezonie pisali w nowych tematach.
Awatar użytkownika
morswin
Posty: 318
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 17:53
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: morswin »

Diomedea pisze: 24 wrz 2023, o 08:09
morswin pisze: 23 wrz 2023, o 11:29 Czy ktoś wie co z Tuanigą. Jak z jego zdrowiem. Kiedy będzie w Olsztynie ??
Hej. Jest temat Olsztyna sezon 23/24 (troche nizej na stronie). Streeter pozakladal wszystkie tematy klubowe na nowy sezon, taj jak robil to Mewa.
Poniewaz chyba jest problem z administrowaniem, to lepiej zebysmy sami maksymalnie dbali o porzadek i o nowym sezonie pisali w nowych tematach.
O sorki, faktycznie nie przyuważyłem, że to ubiegły sezon. Wysoko było na liście i stąd ta zmyłka.
Gdybyś miał wątpliwości, śpieszę wyjaśnić, że "nieprzyjemny szczurek" to taki płaski, szybki serwis (asowy) opadający z nagła na końcową linię boiska. (zasłyszane w TV, def. I.Mazur) ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”