PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

Nie wiem kim jest ten nowy komentator, ale mi fajnie się go słucha. Ma miły, przyjemny głos i jest dobrze przygotowany pod względem merytorycznym, o czym często nie można powiedzieć w przypadku np. Wanio.
Diomedea
Posty: 4415
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Gledzi. Przygotowanie powierzchowne (ale jakies jest). Juz irytujece maniery typu mowienie "Musti". Nawet jak poszedl na piwo z M'Baye to lekkie przegiecie.
Powtarzanie o duzym talencie Amerykanina co jest ewidentnym nonsensem. Glos efekciarsko modulowany, mi sie nie podoba.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orzi »

Diomedea pisze: 3 paź 2022, o 18:17 Gledzi. Przygotowanie powierzchowne (ale jakies jest). Juz irytujece maniery typu mowienie "Musti". Nawet jak poszedl na piwo z M'Baye to lekkie przegiecie.
Powtarzanie o duzym talencie Amerykanina co jest ewidentnym nonsensem. Glos efekciarsko modulowany, mi sie nie podoba.
G I G A N T Z A M E R Y K I

Ale argumentu o Mustim nie rozumiem. Skoro można mówić Olek Śliwka, to czemu nie Musti Mbaye?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

Diomedea pisze: 3 paź 2022, o 18:17 Gledzi. Przygotowanie powierzchowne (ale jakies jest). Juz irytujece maniery typu mowienie "Musti". Nawet jak poszedl na piwo z M'Baye to lekkie przegiecie.
Powtarzanie o duzym talencie Amerykanina co jest ewidentnym nonsensem.
Tak, jednak to jest chyba debiut, tak więc nie jest źle ;) Przynajmniej jest dobrze zorientowany, nie myli graczy. Widać, że ma jakąś wiedzę odnośnie siatkówki, przynajmniej zna przepisy 😁 Polsat potrzebuje nowych komentatorów, bo jest bardzo dużo meczy, liga poszerzona. Muszą mieć przynajmniej jedną osobę w rezerwie.
Fajnie, że BBTS wygrał przynajmniej tego seta. Dla beniaminka ważne, aby jak najlepiej rozpocząć sezon. Dwa wcześniejsze sety były wyrównane, zawsze to lepiej wygrać przynajmniej jednego seta, niż przegrać w stosunku 3:0. Zobaczymy, może ten mecz nie zakończy się na 4 setach.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Dejwu »

Ferens na 10 zagrywek ma 8 błędów, bez asa.


Można zagrać gorzej w tym elemencie? 😂
Diomedea
Posty: 4415
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

No dobre, dramatyczny nie jest. Tylko niech tak nie zawiesza glosu, jak ten tam Gumis z Krakowa. Pewnie sie wyrobi.
Zawodnikow nie myli, ale w koncu on to robi za pieniadze, wiec jakis poziom przygotowania jest niezbedny.

Nasza dyskusja swiadczy o poziomie meczu.

Sporo wnioslo wejscie Teklaka za Fijalka. Pojawily sie obrony, i powtarzane akcje. Nowy komantator nie zauwazyl ale plynie na temat szkoleniowca.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orduna »

Nie no fatalny jest ten nowy komentator. Ja nienawidzę takiego nieogarniania rzeczywistości u komentatorów co u niektórych jak Wanio, Jarosz czy Mazur zdarza się nagminnie.
Przykład:
Hanes podbija piłkę otwartą dłonią ale sędziowie odgwizdali nieczyste odbicie.
Komentator:
O, chyba tutaj nie zdążył Amerykanin z podbiciem, piłka już dotknęła boiska.
Ogląda powtórkę:
A jednak Hanes miał rację ewidentny błąd sędziego, dlaczego Brokking nie bierze challengu!?
No nie bierze chłopie bo tu nie chodziło o dotknięcie podłoża tylko o interpretację nieczystego odbicia a tego się nie weryfikuje.
Wkurza mnie coś takiego niebywale ;)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

Tak właściwie to dlaczego nie gra Kapica? Oglądam mecz od drugiego seta, nie jestem zorientowany w tej kwestii, jakiś uraz? Wszedł na chwilę na boisku, nawet zdobył punkt z zagrywki. Może to po prostu decyzja trenera.
Poziom tego meczu trochę zbliżony do poziomu komentarza nowego komentatora. Jednak BBTS to beniaminek a komentator też świeży. Z czasem będzie lepiej, choć różnie z tym może być :D
Ostatnio zmieniony 3 paź 2022, o 18:47 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Dejwu »

Nikt nie wspomina ale rewelacyjny mecz Mbaye, nawet asa zrobił, a to mu się często nie zdarza.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

Dejwu pisze: 3 paź 2022, o 18:40 Nikt nie wspomina ale rewelacyjny mecz Mbaye, nawet asa zrobił, a to mu się często nie zdarza.
Dokładnie, bardzo dobrze w każdym elemencie, zdobył już 14 punktów:
- 10 w ataku (91%),
- 3 w bloku (2 wybloki),
- 1 as (bardzo dobrze na zagrywce jak na tego gracza).

Zapomniałem o Kamilu Szymurze, też kibicuję temu graczu. Będę śledził wyniki Lubina i postępy Kapicy, Kubickiego, Szymury. Mam nadzieję, że będą mieć dużo okazji do gry.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2022, o 18:56 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Mordimer Madderdin »

Odnośnie komentarza, to trochę za dużo "yyy", ale do mistrza Kołtonia, którego nie da się słuchać, to daleeeeko. Poza tym względnie okej, no i nowa twarz i głos, co na duży plus. No i czasami ekspresyjne krzyknięcie, co się w komentowaniu siatkówki zdarza chyba tylko Dębowskiemu tak na większą skalę. Warto dodać trochę takiego pozytywnego odbioru,. zwłaszcza w meczach zespołów z dołu tabeli. I o wątpliwej jakości. Jest zauważalne, że często takie spotkania komentuje pan Ireneusz, wlewając nieco kolorytu barwnymi uwagami.
Samo spotkanie raczej do przewidzenia. BBTS będzie zespołem, na którym "zrobienie punktów" to zasadniczo obowiązek.

Edit.
Co do realizacji. Brakuje mi podawania statystyk w trakcie meczu. Nawet przy nagrodzie mvp brakuje danych. Totalna amatorka od lat i czas to sobie jasno powiedzieć. Chcąc podnosić atrakcyjność transmisji, w końcu pasuje zabrać się, towarzystwo z Polsatu, do solidnej analizy meczu w jego trakcie czy kolejki, z najlepszymi akcjami tygodnia, serwisami, paradami itd. Materiał macie potężny, a pożytek z tego żaden.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2022, o 19:17 przez Mordimer Madderdin, łącznie zmieniany 2 razy.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Diomedea
Posty: 4415
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Diomedea »

Jednak zbytnio wylewny, chyba lubi swoj glos.
Ostatnio zmieniony 3 paź 2022, o 19:35 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

Ten nowy komentator zyskał moją sympatię, właśnie za tą ekspresję, stara się, nie jest źle, jakiś dużych wpadek nie miał. MVP jak najbardziej zasłużone.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Xenio »

Tomasz Krochmal nowy komentator. W/g mnie nie bardzo się nadaje do komentowania. Orduna ma rację, zgadzam się z Diomedeą. Jeszcze bardziej wkurza mnie Jarosz z tymi swoimi - ta siatka, ta linia, ten set, ta piłka, ta antenką itp itd. Takie ględzenie.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Blanco »

Spotkanie reprezentacji z Niemcami. Spotkanie z Lublinem. Co jakiś czas zdrowie pozwala Łukasikowi, a raczej tym, którzy go oglądają, zobaczyć, co by było, gdyby kontuzje nie zniszczyły mu kariery. Eh..

Piszecie, że Gierżot, ale, że nad Sanchezem atakował. A później mi się przypomniały jego pajpy w tym meczu, gdzie dawno nie widziałem kogoś, kto zbijał piłkę z takiego pułapu na 6 strefie. I jeszcze jedno, Gierżot był w tym meczu najlepszym zagrywającym. I miał kilka świetnych obron w szóstej strefie. A że Żukowski to świetny rozgrywający, to co w tym dziwnego, że z Sancheza korzystał.

W poprzednim sezonie, nie wiem, z kim Zaksa wtedy grała, popełniłem komentarz, w którym piałem z zachwytu nad zagraniem Janusza, który rzucił z 5 strefy przez plecy piłkę na 9 m do Kaczmarka, a wczoraj zobaczyłem Sancheza, który w takich samych okolicznościach rzucił taką samą piłkę, też z 5 strefy, też na 9 m, tylko jeszcze szybszą. O, jezu, co za artysta.

Obejrzałem sobie też trochę Aluronu ze Skrą. Są zawodnicy, którzy mają potencjał, ale grają ot tak, poprawnie, ale, że wobec nich są oczekiwania, bo wiadomo, potencjał, to jak zagrają dobrze, to odbiór społeczny ich występu jest o poziom wyżej od rzeczywistego. Tak było z Olkiem na MŚ, tak było z Lavią na MŚ i jest w Trento, i tak jest z Konarskim w poprzednich play-offach, które podobno zagrał świetnie. No, dlatego chociażby w serii o trzecie miejsce ze Skrą miał 47/31, gdzie no, nie wiem, Butryn z tą samą Skrą rundę wcześniej 60/44 (dwa mecze mniej, ale i granie we dwóch).

No, wygrali los na loterii Dulskim z Gierżotem z Konarskim, Kwasowskim i El Graourim jako konkurentami do miejsca w składzie.

Resovia wiadomo, przeciętny Muzaj, przeciętny Cebulj. Niech już Rossard wraca do zdrowia. Poza tym, przyjemny sparing.
hubert pisze: 3 paź 2022, o 15:48 Słuszna uwaga. Jeśli tak jest to sytuacja wyglada jeszcze gorzej. Tutaj kulisy transferów: https://gazetaolsztynska.pl/sport/84538 ... ztyna.html
TLTR: „Walić przyjęcie. Ma być siła * ramię i rozgrywający który dobrze biega”. Lekko śmiesznie, lekko strasznie.
Jak na na fakt, że pierwszego seta, który ustawił mecz, przegrał Olsztynowi Lipiński, bo tak atakował siła * ramię, że zgłosił się Bond z numer 0/7, to jak dołożymy Ciunajtisa, który położył Olsztynowi ten mecz przyjęciem (a który i tak by nie grał) to dosyć pocieszna ta teza.

Widziałem kilka lat temu Ciunajtisa w Pucharze z Resovią i mi się bardzo podobał, a teraz taki występ. Sezon wcześniej Gruszczyński. No, duże wyzwanie przed Hawrylukiem, by pokazać, że Olsztyn to jednak miejsce dla libero.

I jeszcze a propos tego meczu. Kapitalny Kaczmarek. Semeniuk pochował sobie zawodników w Zaksie, więc i Kaczmarek zszedł na dalszy plan, ale ja mam nadzieję, że to odejście Semena sprawi, że Kaczmarek przypomni sobie, co robił w Cuprum: mnóstwo ataków, serwis, moc.
Kaniel Outis
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2018, o 21:47
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Kaniel Outis »

Ciekawostka:
Resovia wróciła na 1.miejsce w tabeli PlusLigi (wiem że po jednej kolejce 😁) po 2155 dniach. Ostatni raz pierwsza w tabeli była po 6.kolejce sezonu 2016/2017 😁😁
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

Proszę o link do meczu ZAKSY, niestety nie mam dostępu do Polsatu Sport Extra.
Arw165
Posty: 1425
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Arw165 »

Kaczmarek nakoksowany jak na początku poprzedniego sezonu. Imponuje mi, że dźwiga drużynę w trudniejszych niż rok temu okolicznościach.
PioterZJastrzebia
Posty: 1240
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: PioterZJastrzebia »

Po dwóch setach Kaczmarek ma 28 ataków, reszta Zaksy - 27 :] Ale dobry mecz Łukasza.
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: bono »

Wściekły Drzyzga że ZAKSA w 5 z Żalińskim kryjącym pół boiska prowadzi 2-0 :]
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
buzinga
Posty: 1273
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: buzinga »

PioterZJastrzebia pisze: 4 paź 2022, o 21:16 Po dwóch setach Kaczmarek ma 28 ataków, reszta Zaksy - 27 :] Ale dobry mecz Łukasza.
On tam ma na bloku Szerszenia, Włodarczyka, no teraz wszedł Wachnik. Jednym słowem słaby blok to sobie Łukasz używa. A Kędzierzyn po swojemu meczy Lublin obroną i blokiem niemiłosiernie.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: dyletant »

Kaczmarek do kadry! :D absurdalnie fenomenalny mecz.

Śliwka gra z kontuzją? Z nami wszedł dopiero po tym jak się Bułgar połamał, a teraz dostał 4 piłki, gdzie dla porównania Rejtan 31

Włodarczyk najlepszy w meczu z Czarnymi teraz 2/15, No jak Luk chce powalczyć, to musi mieć 3 skrzydła sprawne.

A tak w ogóle to czemu przenieśliśmy się do tematu pierwszej kolejki?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
PioterZJastrzebia
Posty: 1240
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: PioterZJastrzebia »

dyletant pisze: 4 paź 2022, o 21:35
A tak w ogóle to czemu przenieśliśmy się do tematu pierwszej kolejki?
Faktycznie, teraz zauważyłem :]
Arw165
Posty: 1425
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Arw165 »

PioterZJastrzebia pisze: 4 paź 2022, o 21:46
dyletant pisze: 4 paź 2022, o 21:35
A tak w ogóle to czemu przenieśliśmy się do tematu pierwszej kolejki?
Faktycznie, teraz zauważyłem :]
Bo wczoraj jeszcze była pierwsza kolejka, to nic dziwnego, że szary człowiek już traci rachubę. :]

Śliwka nie dostaje piłek (te 5 które dostał to i tak 5 więcej niż powinien), do tego w zasadzie też nie skacze etc. Szkoda tych -80% efektywności, ale sytuacja najwyraźniej nie pozwala na inne ruchy. Trochę strach przed Zawierciem. Natomiast widać, że lepiej przyjmuje, jak nie bierze udziału w ofensywie.

Kaczmarek przyćmił 92% !!! pozytywnego przyjęcia Erika.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orzi »

dyletant pisze: 4 paź 2022, o 21:35 Kaczmarek do kadry! :D absurdalnie fenomenalny mecz.

Śliwka gra z kontuzją? Z nami wszedł dopiero po tym jak się Bułgar połamał, a teraz dostał 4 piłki, gdzie dla porównania Rejtan 31

Włodarczyk najlepszy w meczu z Czarnymi teraz 2/15, No jak Luk chce powalczyć, to musi mieć 3 skrzydła sprawne.

A tak w ogóle to czemu przenieśliśmy się do tematu pierwszej kolejki?
W kadrze zrobi 1/9 i błąd serwisu :x
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”