PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Indyk AZS Ol »

15 grudzień 2022 roku
g. 17:30, Polsat Sport, Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała

16 grudzień 2022 roku
g. 17:30, Polsat Sport, Ślepsk Malow Suwałki - PSG Stal Nysa
g. 20:30, Polsat Sport, Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Lublin

17 grudzień 2022 roku
g. 14:45, Polsat Sport, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn
g. 17:30, Polsat Sport, PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie
g. 20:30, Polsat Sport, GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel

18 grudzień 2022 roku
g. 14:45, Polsat Sport, Projekt Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów
g. 20:30, Polsat Sport, Barkom Każany Lwów - Trefl Gdańsk
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kamil1999 »

Dzisiaj mecz ostatniej szansy dla Bielska.
Cuprum bez Bergera i dalej w słabej formie, więc mają szansę jeśli Cupkovic i Gergye zagrają trochę lepiej niż ostatnio. Gdyby Bielsko wygrało to może jeszcze powalczyć o utrzymanie z Radomiem
Przegrana w takim meczu, chyba już ich przekreśla
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: rzr »

Indyk AZS Ol pisze: 6 gru 2022, o 09:20 [...]

18 grudzień 2022 roku
g. 14:45, Polsat Sport, Projekt Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów
g. 20:30, Polsat Sport, Barkom Każany Lwów - Trefl Gdańsk
Gwoli ścisłości Resovia z Warszawą gra w niedzielę o 13:00 nie o 14:45.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: hottakesbot »

Cuprum bez Bergera i Kapicy wygrywa latwo 2:0 z Bielskiem, kolosalna roznica miedzy Bielskiem i reszta ligi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7987
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Brak Kapicy to wzmocnienie, fajnie grał Lorenc w 1 lidze rok temu i ciekawe czy się utrzyma na dłużej w lidze brązowych medalistów Ligi Narodów, bo duża szansa przed nim.
druid9999
Posty: 103
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: druid9999 »

Miło, że Plusliga choć raz pomyślała i mecz jest w niedzielę wcześniej i nie nachodzi na finał mundialu, tylko pozostaje pytanie, czy nie dało się także o tym pomyśleć w poprzednich kolejkach.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kamil1999 »

druid9999 pisze: 15 gru 2022, o 19:30 Miło, że Plusliga choć raz pomyślała i mecz jest w niedzielę wcześniej i nie nachodzi na finał mundialu, tylko pozostaje pytanie, czy nie dało się także o tym pomyśleć w poprzednich kolejkach.
Kalendarz jest tak napięty a niektórzy jeszcze oczekują, że PL będzie dostosowywała się specjalnie pod mś w innej dyscyplinie...
Kto ma przyjść na mecze/oglądać je przed telewizorem to i tak będzie. Jakoś gdy Polacy grali z Argentyną to nie było problemu z frekwencją w hicie PL.

Brak myślenia to jednak były te mecze po 21
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7987
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Hanes: 27 pkt, 9 BP, +19, 22/46, 48/35 procent ataku
Reszta Bielska: 33 pkt, 11 BP +2, 27/72, 38/22 procent ataku

Gdyby rok temu nie udał się BB ten strzał z Hanesem, to ani nie byłoby Plusligi, a i w samej Pluslidze byłaby kompletna kompromitacja gdyby Hanes w międzyczasie uciekł. Wywalczyli sobie sportowo awans, to niech sportowo przegrają, tak że wiadomo, że trzeba tonować krytykę, zwłaszcza, że mieli sporo pecha, fakty są takie, że na jednej pozycji mają gracze na poziomie Plusligi.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Gierek »

Oglądałem mecz Lubina z Bielskiem i fragmentami bolały mnie oczy... poziom fragmentami był jak dla mnie słaby. Węgier fragmentami też swoje dołożył, jak dla mnie ma potencjał, ale jak widzę niektóre błędy bielszczan, to słabo mi się robi :( Między Bielskiem, a resztą stawki jak dla mnie jest przepaść, jeżeli chodzi o regularną jakość gry, ale Hanes, ten Węgier moim zdaniem mają potencjał.

Fakt, fragmentami sporo piłek szło do Hanesa, temu mógł nastukać sobie jakąś skuteczność, ale fakt, on też popełnia niestety błędy, nawet i widziałem serię błędów własnych.

Lubin jakoś przepchał ten mecz, ale czasami bolał mnie ten mecz od poziomu. Lorenc z Lubina zaprezentował się moim zdaniem naprawdę dobrze, oby tak dalej.
druid9999
Posty: 103
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: druid9999 »

kamil1999 pisze: 15 gru 2022, o 19:38
druid9999 pisze: 15 gru 2022, o 19:30 Miło, że Plusliga choć raz pomyślała i mecz jest w niedzielę wcześniej i nie nachodzi na finał mundialu, tylko pozostaje pytanie, czy nie dało się także o tym pomyśleć w poprzednich kolejkach.
Kalendarz jest tak napięty a niektórzy jeszcze oczekują, że PL będzie dostosowywała się specjalnie pod mś w innej dyscyplinie...
Kto ma przyjść na mecze/oglądać je przed telewizorem to i tak będzie. Jakoś gdy Polacy grali z Argentyną to nie było problemu z frekwencją w hicie PL.

Brak myślenia to jednak były te mecze po 21
Zdajesz sobie sprawę, że Plusliga nie grała kolejki w dniu meczu z Argentyną? Dodam, że podczas naszego meczu z Arabią był mecz Skra-Zaksa sporo brakowało do kompletu(2/3 hali), gdzie w większości przypadku na meczach Skra-Zaksa zawsze był komplet. Jak Polska-Meksyk to na meczu Resovia-Zawiercie było 55% hali. Na moje oko, gdyby te mecze nie pokrywały się z mundialem to zarówno na Skra-Zaksa jak i Resovia-Zawiercie mielibyśmy komplet na hali, a tak lepiej niech kluby tracą finansowo, bo poza karnetowcami to niewiele osób więcej przyjdzie.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kamil1999 »

druid9999 pisze: 15 gru 2022, o 20:19

Zdajesz sobie sprawę, że Plusliga nie grała kolejki w dniu meczu z Argentyną? Dodam, że podczas naszego meczu z Arabią był mecz Skra-Zaksa sporo brakowało do kompletu(2/3 hali), gdzie w większości przypadku na meczach Skra-Zaksa zawsze był komplet. Jak Polska-Meksyk to na meczu Resovia-Zawiercie było 55% hali. Na moje oko, gdyby te mecze nie pokrywały się z mundialem to zarówno na Skra-Zaksa jak i Resovia-Zawiercie mielibyśmy komplet na hali, a tak lepiej niech kluby tracą finansowo, bo poza karnetowcami to niewiele osób więcej przyjdzie.
No to może chodziło o mecz z Arabią. Mało ważne. Hala wyglądała na pełną wtedy. Pełnych danych nie mam.
Natomiast gdy jest takie natężenie meczy to głupotę jest jeszcze je przesuwać bo jest mś w innej dyscyplinie sportu. Wiadomo, że PL straci trochę potencjalnych odbiorców wtedy, ale trudno. Kto ma obejrzeć mecz to i tak obejrzy. Bez sensu jest przekładać bo gdzieś jest inne wydarzenie. Idąc tym tropem to tu przełożymy bo skoki narciarskie i też pewnie sporo kibiców je będzie wolało obejrzeć, tu będzie jakiś jubileusz Rodowicz, tu emisja bardzo popularnego programu i td. Czasem są jakieś udziwnienia, ale de facto pory meczów są stałe. Tak by to jeszcze bardziej chaotycznie wyglądało gdybyśmy mieli przesuwać mecze bo coś innego gdzieś indziej leci
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: lukecik »

druid9999 pisze: 15 gru 2022, o 20:19 Jak Polska-Meksyk to na meczu Resovia-Zawiercie było 55% hali. Na moje oko, gdyby te mecze nie pokrywały się z mundialem to zarówno na Skra-Zaksa jak i Resovia-Zawiercie mielibyśmy komplet na hali, a tak lepiej niech kluby tracą finansowo, bo poza karnetowcami to niewiele osób więcej przyjdzie.
Mecz z Meksykiem był o 17, a Resovia-Warta o 20:30. Gdyby godziny bardziej się pokrywały, to pewnie frekwencja na hali byłaby jeszcze mniejsza. W końcu o 16:30 był mecz Gdańska z Bielskiem i na trybunach było chyba 351 widzów, w tym 1 z Bielska. :D
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Diomedea »

Niezla Nysa, Gierzot radzi sobie z przyjeciem, na razie bez baboli.
Abramowicz pokazuje to o czym piaslam przed sezonem, i wczesniej w Legii. Szybkie dochodzenie w bloku, juz 3 bloki w jednym secie.
Brawo Abramowicz i brawo Pilina.
Tym, ktorzy pisali ze nyscy srodkowi to beda statysci musi byc troche glupio.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: dezerter »

Diomedea pisze: 16 gru 2022, o 18:11 Niezla Nysa, Gierzot radzi sobie z przyjeciem, na razie bez baboli.
Abramowicz pokazuje to o czym piaslam przed sezonem, i wczesniej w Legii. Szybkie dochodzenie w bloku, juz 3 bloki w jednym secie.
Brawo Abramowicz i brawo Pilina.
Tym, ktorzy pisali ze nyscy srodkowi to beda statysci musi byc troche glupio.
Życzyłbym sobie, aby zaczął już powoli dodawać coś do ataku. Dzisiaj sypacz już 6 pipeów, to tylec co przez ostatnie 6 meczów... :] :]
Mam nadzieję, że to nie jednorazowy "wybryk".
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Diomedea »

Hm, w ataku to on byl chimeryczny tez w Legii. Mam nadzieje, ze to przyjdzie, przy pracy bz Pilina.
Jankowski mial odwrotnie.

Przyjecie jest niezle. Suwalki jakos nie zabijaja zagrywka.

Druzyny porownywalne, ale Nysa jakby ciut wiecej jakosci na kazdej pozycji. Wroc-na ataku i pierwszym przyjeciu. Kwasowski od Buchowskiego jakis duzo lepszy nie jest. Sanchez fajny sypacz, ale tutaj widac co moze dodac rozgrywajacy z blokiem., nawet tylko od strony taktycznej.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: niepoinformowany »

Przez cardio z łopatą załapałem się tylko na trzeciego seta. Brawa dla Nysy, 3-0 w Suwałkach po ostatniej grze to duży sukces i raczej niespodzianka. Trzeci set fajny sportowo, kilka błędów Suwałk, jak zagrywka Buchowskiego balonem w aut, wystawa Sancheza do nikogo czy przyjęcie Czunkiewicza bomby Ben Tary na drugą stronę zdecydowały. Filipiak trochę osamotniony, ale chodzi nieźle od kilku meczów, dynamika jak u vis a vis. Zupełnie inny zawodnik niż w Lublinie.

Jutro bardzo ciekawie się zapowiada, oby faktycznie było na co popatrzeć.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Streeter »

Łukasik znów za bandami :<

Edit: niby nic poważnego, na "mecz na szczycie" powinien być gotowy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: buzinga »

Nowak zaczyna mocno konkurować z Sanchezem jeśli idzie o tempo grania ;) Ciekawy pomysł z tymi szalonymi piłkami do Rusina :D
Diomedea
Posty: 4509
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Diomedea »

buzinga pisze: 16 gru 2022, o 20:59 Nowak zaczyna mocno konkurować z Sanchezem jeśli idzie o tempo grania ;) Ciekawy pomysł z tymi szalonymi piłkami do Rusina :D
Juz chcialam odpuscic, ale dla Nowaka obejrze. On od Sancheza jest troche inny, bardziej wyrachowany.

Firszt powinien chyba pograc sezon w pierwszej lidze. On potrafi miec niezle momenty, i dziury. Moze po sezonie gry plus jakas liga niemiecka albo belgijska ustabilizowlby sie i przebil do skladu. Czwarty, za Mauricio to naprawde nie wypada. Nawet mimo betenowatosci Woickiego.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: ciorny17 »

Ależ Schulz zburaczał
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1192
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Pawel9221 »

To jest zalosne ze Schulz kazda pilke rzuca, a sedzia nie gwizdnal nic mu
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 16 gru 2022, o 21:56 Firszt powinien chyba pograc sezon w pierwszej lidze. On potrafi miec niezle momenty, i dziury. Moze po sezonie gry plus jakas liga niemiecka albo belgijska ustabilizowlby sie i przebil do skladu. Czwarty, za Mauricio to naprawde nie wypada. Nawet mimo betenowatosci Woickiego.
First nie gra bo ma jakiś uraz, mówili ale wyleciało mi z głowy jaki. Także dzisiaj tą dwójka musi grać na przyjęciu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1449
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 16 gru 2022, o 23:04
Diomedea pisze: 16 gru 2022, o 21:56 Firszt powinien chyba pograc sezon w pierwszej lidze. On potrafi miec niezle momenty, i dziury. Moze po sezonie gry plus jakas liga niemiecka albo belgijska ustabilizowlby sie i przebil do skladu. Czwarty, za Mauricio to naprawde nie wypada. Nawet mimo betenowatosci Woickiego.
First nie gra bo ma jakiś uraz, mówili ale wyleciało mi z głowy jaki. Także dzisiaj tą dwójka musi grać na przyjęciu.

Streeter
Coś z kolanem.
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Swistolinka »

Ciekawe, czy po tej kolejce będziemy mieć zmianę na pozycji lidera. JW z łatwiejszym rywalem niż Zawiercie, więc może tak się stać.
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kader14 »

Generalnie jak w Zawierciu wyeliminuje sie jedno skrzydlo to mam wrazenie ze jest prawie po zespole,Tavares jest strasznie surowy tym swoim graniem lewo/prawo nie wiem czemu tak rozgrywa, omijajac srodek kompletnie
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Szary Wilk »

Po 1 secie:

Kovacević 7/12
Kwolek 3/7
Konarski 2/5

O ataku środkowych nie wspominam, bo chyba ze 2-3 razy poszło coś z krótkiej. Ogromna ilość wystaw na lewy atak. Zaś większość piłek na prawy było była na wąskim wycinku siatki ("z zaskoczenia"), bądź na lotny blok.

Joel Banks na czasie przy 23-24 mówi wprost, że odpuszczamy wszystkie opcje poza Kovaceviciem i Kwolkiem. Czyli w sumie nikt prawego ataku nie bierze na serio, bo po pierwsze - atakujący jest notorycznie broniony i podbijany, a po dwa - dostaje najmniej piłek.

A tak na marginesie, to biorąc pod uwagę mocno brytyjski akcent, to widać to 100 % skupienia zawodników podczas przerwy, żeby zrozumieć dokładnie co on mówi :D

Jestem jednocześnie pod wrażeniem tego, jak gra ta dwójka (Kwolo co prawda dziś nie jest bardzo skuteczny, ale tradycyjnie haruje w defensywie) i zdegustowany tym, że mając taką taktykę można być liderem tabeli. Kovacević to jest kosmita. Gdyby Zawiercie miało sensownego atakującego i grał na prawym ataku Butryn w swojej optymalnej formie, to oni by mogli pozamiatać tę ligę praktycznie bez udziału środkowych. Bo mają tak naprawdę jednego z najsłabiej grających atakujących w tym sezonie, ale to im nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1048
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kanonier »

Pierwszy z trzech asów Atanasijevicia był na styku, ale obszar poza boiskiem w Bełchatowie jest takiego koloru, że niebieskie pasy na piłce zlewają się z nim i utrudniają ocenę.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Arw165
Posty: 1449
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Arw165 »

Miała Skra tyle przewagi, dobry rytm, potem się zaczęli wykłócać nie wiadomo po co i się zrobił remis. Czasem trzeba jednak więcej chłodnej głowy.
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kader14 »

Powiedzmy sobie szczerze Zawiercie z takim atakujacym nie ma szans na mistrza oraz na zwojowanie ligi mistrzow. Konarski trafil totka w szostke z tym ze na tym przerekalmowanym potencjale taka kase wyciagnal z klubow
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Matson »

kader14 pisze: 17 gru 2022, o 15:54 Powiedzmy sobie szczerze Zawiercie z takim atakujacym nie ma szans na mistrza oraz na zwojowanie ligi mistrzow. Konarski trafil totka w szostke z tym ze na tym przerekalmowanym potencjale taka kase wyciagnal z klubow
Zawiercie ma atakującego? Myślałem że grają na 5 libero, rozgrywajacego i Kovacevicia. Ciekawe ile chłop wytrzyma fizycznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”