PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

przemik
Posty: 1476
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: przemik »

jimiq pisze: 22 sty 2023, o 17:41
bryt.bryt pisze: 22 sty 2023, o 17:30 Tie-break dłuższy niż każdy ze zwykłych setów.
tie-break zaczepisty, Grobelny bajka ale Lanza i jego obrony to bajunia lub miód z boczkiem- jak kto woli. Świetne hasło, ktoś wcześniej użył na forum.
Może jeszcze wrócić do jako takiej formy.
przemik pisze: 21 sty 2023, o 16:13 Czapa Dulskiego na Włodarczyku - miód z boczkiem
😎
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 590
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: bez_nazwy »

jeep pisze: 22 sty 2023, o 18:09 Powinni myśleć nie o PO tylko o przyszłym sezonie, czyli gruntownej przebudowie składu.
Ta jasne, a Kłos Atan Kooy mogą już na wakacje jechać, albo z nowym klubem przygotowywać się do nowego sezonu.
Jeśli wdrapią się do PO to zastanawia mnie mocno która z drużyn na wstępie chętnie będzie się chciała zmierzyć ze Skrą zamiast np ze Stalą, Warszawą czy Olsztynem
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: michal1983 »

bez_nazwy pisze: 22 sty 2023, o 18:19
Niestety, nie zapowiada się żeby mieli się do tych PO załapać. Po tej kolejce nie zależy to tylko od nich.
Jeśli jakimś cudem uda się zająć to 8 miejsce to nie widzę (na dzień dzisiejszy) możliwości pokonania Resovii.
Wiadomo że jeszcze trochę grania zostało a w Skrze jednak nie grają „nołnejmy” ale ja na dzień dzisiejszy tego nie widzę.
Szkoda że drugi najlepszy klub w historii polskiej siatkówki tak rozmienił się na drobne.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2023, o 19:20 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: kamil1999 »

bez_nazwy pisze: 22 sty 2023, o 18:19
jeep pisze: 22 sty 2023, o 18:09 Powinni myśleć nie o PO tylko o przyszłym sezonie, czyli gruntownej przebudowie składu.
Ta jasne, a Kłos Atan Kooy mogą już na wakacje jechać, albo z nowym klubem przygotowywać się do nowego sezonu.
Jeśli wdrapią się do PO to zastanawia mnie mocno która z drużyn na wstępie chętnie będzie się chciała zmierzyć ze Skrą zamiast np ze Stalą, Warszawą czy Olsztynem
Szczerze to ajko kibic JW bardziej bym się bał właśnie trafić na te 3 wyżej wymienione drużyny niż Skrę. Stal i Olsztyn są nierówne, ale mają taką siłę rażenia, którą już nie gwarantują podstarzałe skrzydła Skry. Warszawa z kolei jest znacznie lepiej poukładana i medal dla nich by mnie nie zdziwił. Ogólnie w tym sezonie w PO może być sporo niespodzianek, ale Skra mimo dzisiejszego dobrego meczu to niespodzianki raczej nie zrobi. Co nie znaczy, że już się wyautowała z PO i że gdy do tych PO dojdzie to ma się poddać. Teraz w najbliższym czasie Skra będzie miała Lwów, Cuprum czy Radom i tylko Suwałki z tych groźniejszych zespołów. Może solidnie zapunktować. Olsztyn czy Stal mają trudniejszych przeciwników i swoje problemy. Różnie się może zadziać.
sroka88
Posty: 118
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: sroka88 »

Clevenot na razie beznadzieja, kładzie trochę seta dla Jastrzębian.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: efratello »

Przed sezonem stawiałem wprawdzie Skrę na 7-mym miejscu, ale obecnie nie widzę opcji, żeby dostali się do PO. Zbyt wyrównana stawka, duża konkurencja, strata punktowa i za dużo dziur mają w składzie. Ale gdyby już się dostali, to byliby wymarzonym rywalem dla drużyn z czołówki, jasne, że lepiej byłoby trafić na zdziadziałą Skrę niż Warszawę czy Nysę...

A propos Nysy świetne wejście Miyaury w końcówce :))
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: dyletant »

Skra ma teraz Bielsko (W) i Lwów (D) więc znowu przybliży się do PO. Kto wie czy mecz z Olsztynem nie będzie bezpośrednio o awans.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: efratello »

dyletant pisze: 22 sty 2023, o 21:34 Skra ma teraz Bielsko (W) i Lwów (D) więc znowu przybliży się do PO. Kto wie czy mecz z Olsztynem nie będzie bezpośrednio o awans.
Może odrobić trochę, choć przypomnę, że ze Lwowem Skra poległa 2:3, a z BBTSem wygrała dopiero po tie-breaku. Więc gwarancji 6 punktów nie ma ;)
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 590
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: bez_nazwy »

szczerze mówiąc to uważam że zdrowszym rozwiązaniem dla Skry będzie nie dostanie się do PO, bo tylko tego typu blamaże (bo inaczej nazwać tego nie można) są nadzieją na gruntowne zmiany które pomogą wrócić klubowi do czołówki. Najgorsze co może się w tym momencie przytrafić to wersja w której skra łapie się do PO i jakimś cudem zajmuje 4-5 miejsce - wnioski będą takie jak w ostatnich latach, gdzie 4 miejsce uznawali jako sukces z przekonaniem że wszystkie ruchy i transfery były słuszne trafne i najlepsze jakie były mozliwe. Od takich anomalii dzieje się właśnie tak że leśne dziadki Kooye Miticie Milczarki itp zostają w klubie.

Poza tym liga cholernie wyrównana, nie przypominam sobie kiedy tak ciasno było miedzy miejscami1-4 i 5-11
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pierwsze 10 meczów Boyera: 66/56% ataku, 5,5 pkt/set
Kolejne 9 meczów Boyera: 44/20% ataku, 3,6 pkt/set

Drugi raz w karierze już coś takiego robi, ale wiadomo, tym razem inny kontekst niż nocne życie w Weronie, ale i tak pasjonujące co dostaniemy w drugiej części sezonu w wykonaniu Francuza.
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: Arw165 »

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, a Hadrava prędzej czy później jakoś wygryzie Boyera ze składu.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: tomasol »

Pomogli rezerwowi Jastrzębia odwrócić mecz i ekipa Mendeza odniosła w końcu cenne zwycięstwo od pewnego czasu. Bo ostanie trzy zwycięstwa Jastrzębian to Czarni, GKS i Bielsko-Biała. Na pewno świetny Fornal, ale i środkowi odwalili kawał dobrej roboty (20 pkt., w tym 12 BP, 9 bloków wobec 8 punkcików pary Nyskiej). Zaskakuje M`Baye, który robi całkiem porządne liczby, szkoda tylko, że zagrywkę ma lekko badziewną.

Nysa walczyła, ale na dłuższym dystansie brakuje jakości i w przyjęciu i w ataku na wysokiej, plus słaby środek (przynajmniej dzisiaj). Ben Tara czy Kwasowski z jednej strony dobre występy punktowo, z drugiej strony atakujący Nysy na 22% efektywności, a Kwasowski 4 błędy w przyjęciu i słabe ratio (15 pkt. i tylko +2). Gierżot występ dość przeciętny, w ataku na drugim planie, bez asa, w przyjęciu nie zawsze dawał radę. Sporo pracy go czeka aby wejść na poziom szóstkowego zawodnika topowych drużyn.
kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: kibic_siatki »

JW przez 2,5 seta grał słabo w ataku mimo dość dobrego przyjęcia. Jak Szymura zmienił Clevenot-a, który dobrze przyjmował i słabo atakował, to zastanawiałem się czy nie powinien zmienić Fornala, który grał średnio w obydwu elementach. Jednak Mendez miał nosa: jego serwis przy stracie 7:12 spowodował wyrównanie wyniku i zaczął grać w ataku, szczególnie z trudnych piłek. Wadą Tomka jest efektowność: przy pojedynczym bloku na dobrej piłce próbuje kiwać, cudować i kilka razy się naciął. Trener miał nosa ze zmianą Boyer-a jak ten zaczął pudłować, nie kończyć, to dość szybko go zmienił.
Nysa grała fajnie przez ponad 2 sety, jednak brak rezerw w takim meczu spowodował zgaśnięcie i gra 4 secie się posypała.
Ciekawe zacięte spotkanie.
Shift
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: Shift »

Może się czepiam albo mam szczęście do takich meczow JW, ale od jakiegoś czasu gdy widzę Fornala to mam wrażenie że bije od niego takie niezadowolenie, gwiazdorzenie, noszenie trochę nosa pomad chmurami. Ciężko słowami to ubrać, tak jak od długiego czasu mowa ciała Kwolka wygląda bardzo źle (a zwłaszcza wyglądała w Warszawie) tak u Tomka można coraz częściej zauważyć podobne zapędy.

Albo to po prostu za krotki terminarz i parę dodatkowych meczów by nie zaszkodzilo ;)
alk123
Posty: 119
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: alk123 »

Here we go again. Była już mowa ciała Kwolka, Kaczmarka i nie pamiętam kogo jeszcze. Odpuście tym chłopakom te analizy.
PS. Wczoraj to Tomek akurat pociągnął sportowo, ale też mentalnie zespół, gdy inni spuścili głowy w trzecim secie przy dużym prowadzeniu Nysy.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: kamil1999 »

Boyer grał super na początku sezonu i sam pomyślałem, że chyba zrobił w końcu ten krok naprzód w swojej karierze, ale obecnie lepiej by było chyba postawić na Hadrave. Bo o ile na początku sezonu wyglądał średnio to teraz jest w dużo lepszej formie niż Boyer. Choć i tak te zmiany Mendeza są odpowiednio wcześnie bo Gardini Hadrave wprowadzał zdecydowanie za późno a później gdy Hadrava był 1 i złapał słaby okres to zbyt późno wprowadzał Boyera.
Żaden z nich nie jest topowy, choć obaj są tego topu bliscy to trzeba korzystać mocno z obu bo uzupełniając się są w stanie stworzyć razem topowy atak.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: Szary Wilk »

Boyer to jest topowy zawodnik czysto sportowo, ale amator pełną gębą mentalnie. Ma kontrakt w Resovii, gra się zaczęła sypać, to gość stracił już zapał i gra jak gra. W ogóle wydaje mi się, że atmosfera w JW jest kiepska, skoro nawet ludzie u Fornala zauważają fochy.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: ciorny17 »

Przecież Fornal to taką mowę ciała ma cały czas. On jest zwyczajnie takim gościem, który emocje ma na twarzy, czy w tym przypadku na ciele i tyle. Tutaj akurat drugiego dnia bym się nie doszukiwał.

Btw. Mam nadzieję, że wczorajszy mecz i ten w LM to zapowiedź lepszej formy Tomka, bo w końcu ofensywnie zaczyna bardzo dobrze wyglądać i aż chce się takiego Fornala oglądać
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 23 sty 2023, o 14:04 Boyer to jest topowy zawodnik czysto sportowo, ale amator pełną gębą mentalnie. Ma kontrakt w Resovii, gra się zaczęła sypać, to gość stracił już zapał i gra jak gra. W ogóle wydaje mi się, że atmosfera w JW jest kiepska, skoro nawet ludzie u Fornala zauważają fochy.
Nie wydaje mi się by Boyer stracił zapał.
Gość jest bardziej profesjonalny niż się wydaje. Samo to, że wybrał grę w JW i zrezygnował z wielkomiejskiego życia czy też z większej kasy na rzecz własnego rozwoju mówi samo za siebie.
Ngapeth swego czasu miał chyba na niego zgubny wpływ.
Po prostu on nie był w stanie takiej formy tak długo utrzymać. W reprze też miał wybitne momenty i też miał momenty nawet tragiczne.
Już gołym okiem widać, że go nie nosi. Już nie ta fizyka co na początku sezonu. Choć to też logiczne bo to niski zawodnik i nie da się całego sezonu tak skakać. Mam nadzieję, że znów go zacznie nosić na PO bo to najważniejsze.
A atmosfera w zespole ponoć bardzo dobra. Zresztą mamy raczej stabilizację składu
To ocenianie zawodnika po mimice to dla mnie jest strasznie głupie. Podobnie się mówiło o Kwolku czy DeFalco, że strasznie rozwalają atmosferę swoją mimiką i takie głupoty. Jak DeFalco rozwalił atmosferę w Rzeszowie to widzimy
Shift
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXI

Post autor: Shift »

alk123 pisze: 23 sty 2023, o 10:29 Here we go again. Była już mowa ciała Kwolka, Kaczmarka i nie pamiętam kogo jeszcze. Odpuście tym chłopakom te analizy.
PS. Wczoraj to Tomek akurat pociągnął sportowo, ale też mentalnie zespół, gdy inni spuścili głowy w trzecim secie przy dużym prowadzeniu Nysy.
ciorny17 pisze: 23 sty 2023, o 14:39 Przecież Fornal to taką mowę ciała ma cały czas. On jest zwyczajnie takim gościem, który emocje ma na twarzy, czy w tym przypadku na ciele i tyle. Tutaj akurat drugiego dnia bym się nie doszukiwał.

Btw. Mam nadzieję, że wczorajszy mecz i ten w LM to zapowiedź lepszej formy Tomka, bo w końcu ofensywnie zaczyna bardzo dobrze wyglądać i aż chce się takiego Fornala oglądać
Nie ujmuje nic Fornalowi z jego poziomu sportowego czy tego że pociągnął wczoraj JW. Po prostu mam takie deja vu jak u Kwolka. Do pewnego czasu wyśmienicie mi się go oglądało. Im dalej w las (albo glebiej w Warszawę ;) ) tym było gorzej. Podobnie z Tomkiem. I na tym zaczynam oraz kończę analizę.
Półserio - danych statystycznych na poparcie swojej tezy nie posiadam. 😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”