PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2614
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Simao »

Pierwszy set był decydujący, dzięki prezentom Kochana ZAKSA wygrała. Słaby mecz Resovii, za dużo błędów, będzie raczej 3:0. Nie ukrywam, jestem rozczarowany. ZAKSA nie prezentuje się wybitnie. Resovia nie gra dzisiaj na swoim poziomie, szkoda. Dziś spokojnie można było zdobyć nawet trzy punkty.
Swistolinka
Posty: 262
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Swistolinka »

I już 1-6 i dwa błędy Bednorza. Deja vu z meczu z Trento :(
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ptrlnd »

No i po Bednorzu. W tym 3 secie chyba z 5 błędów xD
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: michal1983 »

Ależ piękna sobota. Jak miło że życie wraca do normy.
Jeszcze niech Jastrzębie wróci do swojej dyspozycji i będzie elegancja-Francja i trzeci final obu zespołów 8-)

Fabian jest słodki w tych staraniach. :] Trochę taki Kacper bis.

Btw dziwie się że ktoś się dziwi. Gra mistrz Polski z drużyną bijącą się regularnie o 5 miejsce…
Ostatnio zmieniony 28 sty 2023, o 16:09 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Szary Wilk »

mmb pisze: 28 sty 2023, o 16:01 Jeszcze Hubera i znów będzie złoto, tak to widzę :D

Leon/Semen, Bednorz/Śliwka, fajne duety kadrowe. Tylko wciąż brak kogoś za Kurka :(
A w czym Śliwka jest lepszy obecnie od Fornala? Bo według mnie w żadnym elemencie.

Zjechał Kaczmarek mocno w ataku.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2614
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Simao »

michal1983 pisze: 28 sty 2023, o 16:06 Ależ piękna sobota. Jak miło że życie wraca do normy.
Jeszcze niech Jastrzębie wróci do swojej dyspozycji i będzie elegancja-Francja i trzeci final obu zespołów 8-)

Fabian jest słodki w tych staraniach. :] Trochę taki Kacper bis.

Btw dziwie się że ktoś się dziwi. Gra mistrz Polski z drużyną bijącą się regularnie o 5 miejsce…
Pycha kroczy przed upadkiem...
Mam nadzieję, że skończy się podobnie jak z Trento ;)
Tak naprawdę to w pierwszym secie mieliście dużo szczęścia i tylko frajerstwo Resovii, błędy własne pozwoliły wam wygrać tego seta. Pewnie skończy się 3:1, ale zobaczymy.
kuchcik77
Posty: 2325
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: kuchcik77 »

Po tiebreak Michał odszczekiwać bedziesz gra lider drugiej najmocniejszej ligi w Europie z 4 ekipa....
Raz na górze raz na dole
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: kamil1999 »

ptrlnd pisze: 28 sty 2023, o 15:14
ciorny17 pisze: 28 sty 2023, o 14:59 Janusz trochę jakby miał pełne gacie.
Za to Fabian chyba chce coś udowodnić (i Januszowi i Grbiciowi, który podobno dziś jest na hali) 😀
Pewnie chce, ale tego nie robi.
Momentami niedokładny. Janusz lepszy, ale żaden z ich skrzydłowych nie gwarantuje dzisiaj równego poziomu
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: michal1983 »

kuchcik77 pisze: 28 sty 2023, o 16:13 Po tiebreak Michał odszczekiwać bedziesz gra lider drugiej najmocniejszej ligi w Europie z 4 ekipa....
Raz na górze raz na dole
Ja nie pies Krzysiu. Jak Reska coś w końcu wygra to będę o nich też mówił jak o mistrzach. Na dzień dzisiejszy są dla mnie zespołem dzielnie walczącym o 5 miejsce nie zmienią tego żadne pieniądze.
Nie lubię udawanej kurtuazji. Przepraszajmy że w ogóle gramy i za każdy medal też przepraszajmy.
Simao pisze: 28 sty 2023, o 16:12
Ja pisze o faktach nie jakichś wyimaginowanych dyrdymałach życzeniowo. Nie obrażam was.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Szary Wilk »

Jak sobie przeanalizować grę Olka w tym sezonie przeciwko czołówce, to wygląda to naprawdę słabo. Przede wszystkim jestem zaskoczony ilością błędów w ataku. Fajnie, że zaczął podejmować ryzyko. Już od dawna nie jest klepaczem. Ale czy ta modyfikacja stylu gry wpłynęła na niego dobrze? Według mnie trochę ze skrajności w skrajność. Pchał, kiwał na siłę, a teraz bije ile fabryka dała pod górę, co też nie można robić zawsze.

Sammelvuo chyba nie ma na Olka zbyt dobrego wpływu, taka moja opinia.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Kicu »

Szary Wilk pisze: 28 sty 2023, o 16:34 Jak sobie przeanalizować grę Olka w tym sezonie przeciwko czołówce, to wygląda to naprawdę słabo. Przede wszystkim jestem zaskoczony ilością błędów w ataku. Fajnie, że zaczął podejmować ryzyko. Już od dawna nie jest klepaczem. Ale czy ta modyfikacja stylu gry wpłynęła na niego dobrze? Według mnie trochę ze skrajności w skrajność. Pchał, kiwał na siłę, a teraz bije ile fabryka dała pod górę, co też nie można robić zawsze.

Sammelvuo chyba nie ma na Olka zbyt dobrego wpływu, taka moja opinia.
To niestety tyczy się całej ZAKS-y w tym sezonie. Słynęli w ostatnich latach z niemal bezbłędnej i bardzo mądrej gry. Teraz często atakują bezmyślnie i na oślep generując dużą liczbę błędów. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie, bo w statystyki nie zaglądałem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zaksa ma najlepszy skład w tym momencie w całej lidze, więc typowanie jej do złota nie jest zbyt odważne - Resovia mogła zrobić 200iq move i wziąć na pół sezonu Karjagina i na drugie pół Jaeschke, a nie Cebulja na cały, bo to pewnie nie ostatni przykład na to jak nie kalkuluje się Słoweniec do gry na TYM poziomie, i to na tle przeciętnej Zaksy dzisiaj.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: kamil1999 »

Kędzierski to chyba jeden z słabszych rezerwowych sypaczy w lidze, choć na papierze nie wygląda tak źle
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Szary Wilk »

Tak czy siak Olek odpowiada za prawie wszystkie wysokie i sytuacyjne piłki. Pod tym względem atakującego w ZAKSIE nie ma. Śliwka jest już pewnie srogo zajechany. Nie dość, że trener wymaga od niego bardziej siłowej gry, do czego nie był przyzywczajony, to jeszcze dochodzi do sytuacji, że się zbiera z kolan do piłki lecącej 3-4 metry nad siatką i mierzy się z potrójnym blokiem.

Ta fantastyczna zmiana Buckiego to 2/6, 2 błędy. Czyli 33/0 %.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 28 sty 2023, o 16:49 Tak czy siak Olek odpowiada za prawie wszystkie wysokie i sytuacyjne piłki. Pod tym względem atakującego w ZAKSIE nie ma. Śliwka jest już pewnie srogo zajechany. Nie dość, że trener wymaga od niego bardziej siłowej gry, do czego nie był przyzywczajony, to jeszcze dochodzi do sytuacji, że się zbiera z kolan do piłki lecącej 3-4 metry nad siatką i mierzy się z potrójnym blokiem.
Zarówno Kaczmarek jak i Bednorz to skrzydłowi raczej na rozegrane niż te wysokie. Więc automatycznie Śliwka dostaje te najtrudniejsze. A to w połączeniu z tym, że generalnie Śliwka ma problem z stabilizacją formy i męczą go problemy zdrowotne to sprawia, że momentami wygląda to słabo. Choć pewnie jak przyjdzie co do czego to będzie znów groźny.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2614
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Simao »

Mam nadzieję, że przeglądając, śledząc na bieżąco rynek transferowy Resovia wykorzysta sytuację i ściągnie konkretnego przyjmującego. Z Cebulem ciężko będzie w ogóle o medal, nie mówiąc już o MP. Wiem, że to robią i liczę na to, czasu jest dużo, przynajmniej do rozpoczęcia sezonu reprezentacyjnego. Nie jestem też zwolennikiem Kłosa. W sytuacji, gdy w zasięgu są inni, przede wszystkim młodsi i bardziej wydajni, polscy środkowi, lepsi w ofensywie.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 28 sty 2023, o 16:53
Szary Wilk pisze: 28 sty 2023, o 16:49 Tak czy siak Olek odpowiada za prawie wszystkie wysokie i sytuacyjne piłki. Pod tym względem atakującego w ZAKSIE nie ma. Śliwka jest już pewnie srogo zajechany. Nie dość, że trener wymaga od niego bardziej siłowej gry, do czego nie był przyzywczajony, to jeszcze dochodzi do sytuacji, że się zbiera z kolan do piłki lecącej 3-4 metry nad siatką i mierzy się z potrójnym blokiem.
Zarówno Kaczmarek jak i Bednorz to skrzydłowi raczej na rozegrane niż te wysokie. Więc automatycznie Śliwka dostaje te najtrudniejsze. A to w połączeniu z tym, że generalnie Śliwka ma problem z stabilizacją formy i męczą go problemy zdrowotne to sprawia, że momentami wygląda to słabo. Choć pewnie jak przyjdzie co do czego to będzie znów groźny.
Atakujący na rozegrane :D Akurat dobry atakujący musi umieć grać na wysokiej piłce. Jasne, możesz być grającym na rozegranej, czyli takim Konarem, ale jak chcesz być w gronie najlepszych, to musisz grać na wysokiej. Wszyscy najlepsi na świecie na wysokiej grać potrafią.

Czy Bednorz nie umie grać na wysokiej? Nie sugerowałbym się tym, co widzieliśmy na Lidze Narodów czy obecnie, bo Bednorz w optymalnej formie potrafi grać na wysokiej.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: kamil1999 »

Ja jeszcze nie widziałem Bednorza grającego dobrze na wysokiej. Ani w Skrze, ani w LM, ani w reprze.
To fajny ofensywny przyjmujący, który potrafi trzymać atak, ale ilekroć go oglądam to na wysokiej zwykle wali po autach. Nawet we Włoszech choć ilościowo dostawał sporo piłek to nie był od wysokiej, choć jakoś sporo go tam też nie oglądałem, ale w każdym razie ilekroć go nie oglądam to jeszcze nie widziałem by dobrze i pewnie grał na wysokiej. Choć mimo to jest to zdecydowanie zawodnik na czołowe kluby polskie czy włoskie.
Choć bliżej mu do roli Russella niż Urosa z takich klubów
Ostatnio zmieniony 28 sty 2023, o 17:16 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bardzo dobry mecz Kaczmarka i dobry Bednorza właściwie wystarczyły do wygranej z Resovią: świetnie to wygląda w tabeli w dalszym ciągu, ale przeciętny Zatorski, przeciętny Cebulj, ~niepewny Muzaj, i tak szczerze powiedziawszy całościowo na papierze Resovia jest od Kędzierzyna po prostu słabsza, chyba nie tylko w tym momencie. Przeciętny ten mecz, ale to dwie najlepsze drużyny w kraju w relacji zagrywka-blok-obrona, tak że w dalszym ciągu było na co popatrzeć.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: michal1983 »

Simao pisze: 28 sty 2023, o 16:56 Z Cebulem ciężko będzie w ogóle o medal, nie mówiąc już o MP.
Wejdźcie najpierw do 1/2 i zagrajcie w końcu o jakiś medal.
Wieczne fantamagorie o mistrzostwie i kolejnych transferach nie poparte “niczym” również ktoś mało życzliwy uznał by za pychę.
Macie fajny skład, liderujecie w mocnej lidze. Nie widzę powodu do dramatyzowania. Małe kroki i stawianie sobie realnych celów…
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
PioterZJastrzebia
Posty: 1173
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: PioterZJastrzebia »

Na całe szczęście nie dostaje się medalu ani MP za samo pokonanie lidera tabeli.

Trochę czułem dziś w kościach że wygra Zaksa, ale powiem szczerze, jestem nie co zaskoczony jak szybko Bednorz wkomponował się w zespół. To poważnie zmienia układ sił w lidze. A sam wynik meczu pozytywny dla atrakcyjności ligi, w czołówce zrobiło się jeszcze ciaśniej.
Swistolinka
Posty: 262
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Swistolinka »

Cenne zwycięstwo Zaksy i zasłużona statuetka MVP dla Bednorza, który w ataku grał różnie, ale i w bloku i w serwisie i przede wszystkim na przyjęciu naprawdę dawał radę. W meczu z Treflem totalny falstart, w meczu z Trentino mocne 2 sety i zjazd, a dzisiaj z dołkiem w 3 secie wytrzymał w 4.
Oby tak dalej :)
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: jeep »

O złym wpływie Sammelvuo mówiłem od początku: żeby mu zaimponować, trzeba wbijać gwoździe w każdym ataku, do tego się przyzwyczaił w Rosji. Mecz wygrany, bo skład ZAKSy jest teraz, po wejściu Bednorza i powrocie Hubera, o półkę wyżej niż Reski, ale jak tylko może, to psuje (Trentino, Trefl). To gość, który chce przerobić komputer na młocarnię.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ciorny17 »

jeep pisze: 28 sty 2023, o 17:46 O złym wpływie Sammelvuo mówiłem od początku: żeby mu zaimponować, trzeba wbijać gwoździe w każdym ataku, do tego się przyzwyczaił w Rosji.
Nie wiem na ile to ironia a na ile nie, ale na pewno się do tego przyzwyczaił w rosji. Mając w kadrze najbardziej techniczny set przyjmujących od AD2006 (Abramov, Tietiuchin, Kosariew), a w klubie grając Woronkowem, Kljuką, Urnautem. Faktycznie, sami mocarze.
Kłamca.
Pomocniczka
Posty: 1880
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Pomocniczka »

Świetny mecz Zaksy. Znakomicie zagrał cały zespół ale chyba należy wyróżnić Janusza, Śliwkę, Kaczmarka.

Fabian wyglądał, jakby miał pełno w jednej z części garderoby. Janusz go zjadł na drugie śniadanie.

Szkoda trochę trzeciego seta, ale że nie można zdobyć więcej niż 3 punkty w jednym meczu, Zaksa nie ma co rozpaczać.

Mecz pokazał też, jak mylące potrafią być statystyki. Jeden mecz to zbyt mała próbka a sezon też nie pokazuje wszystkiego, bo ważne jest w jakich momentach i przeciw jakim drużynom zdobywa się punkty. Choćby Muzaj nie wiem jakie miał statystyki, to one nie pokazują, które były po 43 punkcie seta ani przeciwko komu. Kaczmarka (poza pamiętnym meczem w 1/2 z Zawierciem) w ważnych momentach się nie zmienia.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ciorny17 »

Fatalnie gra Toniutti.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 28 sty 2023, o 18:10 Fatalnie gra Toniutti.
Ogólnie ta wymiana Kampa-Toniutti nie wyszła aż tak dobrze. Nie znaczy to, że Totti gra słabo, ale Kampa chyba więcej dawał.
Kampa jest bardzo niedoceniany. Może jest bardziej czytelny niż Toniutti, ale to czołówka jeśli chodzi o szybkość rozegrania w lidze a do tego jest bardzo dokładny. W bloku też nie jest dziurą.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: Diomedea »

I doklada wiecej w serwisie.
Skorzystal Gdansk.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: PIECHuuRR »

michal1983 pisze: 28 sty 2023, o 16:06 Ależ piękna sobota. Jak miło że życie wraca do normy.
Jeszcze niech Jastrzębie wróci do swojej dyspozycji i będzie elegancja-Francja i trzeci final obu zespołów 8-)

Fabian jest słodki w tych staraniach. :] Trochę taki Kacper bis.

Btw dziwie się że ktoś się dziwi. Gra mistrz Polski z drużyną bijącą się regularnie o 5 miejsce…
Pięknie się pokazał Fabianek przy trenerze Grbiciu :) Janusz swoim spokojem go zjadł , Muzaj i jego koncówki setów 🤣🤣🤣 Aż Papa jakoś bez wigoru komentuje mecz JSW.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XXII

Post autor: ciorny17 »

PIECHuuRR pisze: 28 sty 2023, o 18:23
Pięknie się pokazał Fabianek przy trenerze Grbiciu :) Janusz swoim spokojem go zjadł , Muzaj i jego koncówki setów 🤣🤣🤣
Jestem ostatnim do bronienia Drzyzgi i chwalenia Zaksy, ale mimo niewielkiej różnicy w pozytywnym przyjęciu Zaksy, ich dogranie było hmmm, spokojniejsze. Jak nawet piłka była negatywna, to wysoko, gdzieś na 5-6 metrze, a w Resovii Drzyzga biegał po bandach i rzucał przerzuty. Dodatkowo jak mu Kochanowski niedomaga i poza pierwszym setem Cebulj, a skrzydła grają w kratkę, to i tak zagrał przyzwoicie.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”