PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Siekier
Posty: 301
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Siekier »

PODSUMOWANIE RUNDY ZASADNICZEJ PLUSLIGI 22/23🔥

✅komu medale PlusLigi ❓
✅kataklizmy Bielska, Radomia i Bełchatowa
✅czy underdogi podgryzą faworytów❓
✅czy polski finał Ligi Mistrzów jest realny❓

Podsumowuje ANDRZEJ KOWAL🔥

https://www.youtube.com/watch?v=ktwLrxAk8SM
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Mordimer Madderdin »

bryt.bryt pisze: 4 kwie 2023, o 16:53 Faktycznie, granie w święta to zbrodnia.
Poszlaka sprzed 2 lat na szybko, bo nie chciało mi się szukać dłużej, niż 5 sekund:
https://przegladsportowy.onet.pl/ofsajd ... sa/cbsjl1b
Arw165 pisze: 4 kwie 2023, o 17:24 Nie sądzę, żeby nikt z tutaj obecnych, również ci którzy są przeciwko graniu w święta, nie zdawali sobie sprawy, że skoczkowie skaczą w nowy rok, a Iga Świątek miała mecz w Wigilię. Ja bym wolała, żebyśmy z innych sportów brali rzeczy, które nam się podobają, nie odwrotnie. No chyba, że granie w święta ktoś uważa za przykład lepszej organizacji sportu.

U nas w siatkówce jest to jednak coś nowego i jasne - pewnie można do tego przywyknąć. Ale nie wynika to z naturalnej kolei rzeczy, tylko z nieprzemyślanego intensyfikowania rozgrywek. To jest zarzewie problemu.
To, że coś takiego jak granie w Święta ma miejsce nie znaczy, że jest to dobre.
Ja nie wiem jakie są zapisy i kto decyduje. Kto co może powiedzieć, a czego nie może. Natomiast sama kwestia, że czegoś powiedzieć nie można, to jakaś kpina i jawne pogwałcenie prawa wolności słowa. Już nie próbujmy usprawiedliwiać, że przecież "gdzie indziej" to tak się dzieje, albo "2 lata temu tak było". Albo że jakiś katol to sobie może wybrać. Tu chodzi o samo sedno, czyli brak poszanowania pewnych wartości, a jako argument spłycanie tych kwestii i sprowadzanie do decydentów, telewizji i pieniędzy.
Powtórzę: granie w Święta to kpina.
To, że ZAKSA nie będzie mieć solidnego odpoczynku - podobnie.
A na marginesie, to JW ma o 1 wygraną mniej niż ZAKSA i powinni zajmować odwrotne miejsca w tabeli (to moja opinia, bo uważam, że jednak zwycięstwa powinny być pierwszorzędnym wskaźnikiem pozycji w tabeli, a dopiero drugim punkty).
Pzdr.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1807
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: hardy »

Żeby zrozumieć problem trzeba systematycznie chodzić na mecze, a święta spędzać z rodziną. Ciężko to pogodzić.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Orzi »

Ja tylko powiem, że o ile mnie tutejsza Kędzierzyńska brać irytuje i chciałbym, aby ktoś inny wygrał mistrzostwo Polski (nie z jakiejś niechęci do klubu, po prostu jest ciekawiej jak wygrywają różne drużyny), to zgadzam się że z terminem play-offu dowalili hardo to pieca i to jest skandal. Poniedziałek-wtorek byłby zdecydowanie lepszym terminem, z jednym dniem więcej na regenerację i najważniejszym świętem w Polsce, które zawodnicy mogliby spędzić z najbliższymi.

Mam wrażenie, że ludzie strasznie lekceważą Resovię. Ja wiem, że "hahaha śmieszny klubik ładuje gruby szmal i nie wygrywa", ale nie powinni mieć większych problemów z odprawieniem Nysy. W ćwierćfinale na Zaksę/Projekt może być różnie, ze wskazaniem na przeciwników, ale bez przesady.
kamil1999
Posty: 5571
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

Ale być może to ty lekceważysz Nysę. Zespół nieregularny, ale Gierżot czy Ben Tara pokazali, że szczyt mają bardzo wysoko.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: TommyLeeJones »

Mordimer Madderdin pisze: 5 kwie 2023, o 16:44 To, że coś takiego jak granie w Święta ma miejsce nie znaczy, że jest to dobre.
Innymi słowy, klasyczny błąd naturalistyczny :D . Zawsze można odpowiedzieć wtedy adwersarzowi, że ludzie na świecie co rusz się mordują ale to nie znaczy, że to jest spoko i my też powinniśmy :D .

Siatkówka w Wielkanoc to patologia, chcę obejrzeć mecze ale nie po to spotykam się z rodziną, by w trakcie uroczystości gapić się na telewizor. Dla mnie (zaznaczam - dla mnie) to brak szacunku wobec siatkarzy i mnie jako kibica.
Orzi pisze: 5 kwie 2023, o 16:54 Mam wrażenie, że ludzie strasznie lekceważą Resovię. Ja wiem, że "hahaha śmieszny klubik ładuje gruby szmal i nie wygrywa", ale nie powinni mieć większych problemów z odprawieniem Nysy. W ćwierćfinale na Zaksę/Projekt może być różnie, ze wskazaniem na przeciwników, ale bez przesady.
Mam nieodparte wrażenie, że Resovia jest fajna, gdy gra bez presji z kimś nie za mocnym. Gdy przyjdzie poważny przeciwnik w poważnym starciu, szczęka staje się kryształowa, a ręce wiotkie.
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Rusticola »

kamil1999 pisze: 5 kwie 2023, o 17:02 Ale być może to ty lekceważysz Nysę. Zespół nieregularny, ale Gierżot czy Ben Tara pokazali, że szczyt mają bardzo wysoko.
Na Gierzota wystarczy posłać jakąkolwiek zagrywkę i już masz przyjęcie na 3/4 metr. Jak jest teoche mocniejsza to od razu lecą bezpośrednie punkty. Tak się wygrać nie da.
Szary Wilk
Posty: 8002
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

Drzyzga wybrany MVP rundy zasadniczej :] :] :] :] :]
Pomocniczka
Posty: 2083
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Szary Wilk pisze: 5 kwie 2023, o 19:07 Drzyzga wybrany MVP rundy zasadniczej :] :] :] :] :]
Prawda?
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Papito13 »

Pomocniczka pisze: 5 kwie 2023, o 19:09
Szary Wilk pisze: 5 kwie 2023, o 19:07 Drzyzga wybrany MVP rundy zasadniczej :] :] :] :] :]
Prawda?
Prawda, przynajmniej przez stronę Plusligi został wybrany.
Pomocniczka
Posty: 2083
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Moje pytanie miało nieco inne znaczenie. Odnosiło się do komentarza w postaci zwielokrotnionych emoji. Bardzo zabawny wybór - widać układy mają się nieźle. Przegrany półfinał pucharu 0-3 do fefnastu, jeden mecz wygrany z czołówką, przeciwko Kariaginowi. 5 pozostałych przegrane. Niektóre końcówki były zawalane w zasadzie jednoosobowo przez Fabiana.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Resofan »

Pomocniczka pisze: 5 kwie 2023, o 19:41 Moje pytanie miało nieco inne znaczenie. Odnosiło się do komentarza w postaci zwielokrotnionych emoji. Bardzo zabawny wybór - widać układy mają się nieźle. Przegrany półfinał pucharu 0-3 do fefnastu, jeden mecz wygrany z czołówką, przeciwko Kariaginowi. 5 pozostałych przegrane. Niektóre końcówki były zawalane w zasadzie jednoosobowo przez Fabiana.
A co ma Puchar Polski do PlusLigi? Została wybrana drużyna rundy zasadniczej Plus Ligi i jej najlepszy zawodnik a nie drużyna i zawodnik PP, LM, Pucharu CEV czy Ligi Narodów. Oczywiście można dyskutować czy Drzyzga, czy Kovacević, Śliwka, Bojler czy De Falco, ale w wyborze nic śmiesznego nie widzę, tak jak nie widziałbym np w wyborze Śliwki. A w przegranych meczach Resovii z czołówką głównym winnym nie był Drzyzga, tylko przyjmujący, przede wszystkim DeFalco, który niestety "nie dojeżdżał". I w play offach będzie pewnie pewnie podobnie, chyba, ze zatrudniono w Rzeszowie dobrego psychologa. Ale pewnie i dobry psycholog nie pomoże, bo reprezentacja USA na pewno ma dobrego i nie pomagał.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Papito13 »

Resofan pisze: 5 kwie 2023, o 19:53 A co ma Puchar Polski do PlusLigi? Została wybrana drużyna rundy zasadniczej Plus Ligi i jej najlepszy zawodnik a nie drużyna i zawodnik PP, LM, Pucharu CEV czy Ligi Narodów. Oczywiście można dyskutować czy Drzyzga, czy Kovacević, Śliwka, Bojler czy De Falco, ale w wyborze nic śmiesznego nie widzę, tak jak nie widziałbym np w wyborze Śliwki. A w przegranych meczach Resovii z czołówką głównym winnym nie był Drzyzga, tylko przyjmujący, przede wszystkim DeFalco, który niestety "nie dojeżdżał". I w play offach będzie pewnie pewnie podobnie, chyba, ze zatrudniono w Rzeszowie dobrego psychologa. Ale pewnie i dobry psycholog nie pomoże, bo reprezentacja USA na pewno ma dobrego i nie pomagał.....
Drzyzga nie zaprezentował niczego specjalnego w tym sezonie i nie specjalnie widzę go w szóstce sezonu, a co dopiero jako MVP całej rundy zasadniczej. Zresztą, cała ta drużyna to jeden wielki żart. Przecież Szalpuk i Bieniek nie znaleźli się nawet na ławce (xD), więc faktycznie, MVP dla Fabiana nie jest nawet najgorszą decyzją z tej drużyny. Chociaż paru rozgrywających notuje dużo lepsze występy w tym sezonie i gdyby to zależało ode mnie to nawet w top 2 Drzyzgi na pewno by nie było.
Co do Defalco, to parę razy faktycznie nie dojechał na mecz z mocnym rywalem, ale równie często na takie mecze nie dojeżdżali Cebulj i Muzaj. Defalco zagrał świetnie w obu meczach z Zaksą (w tym drugim walczył jako jedyny, w pierwszym Cebulj zagrał dobrze) i pierwszym meczu z Wartą (gdzie Cebulj nie dojechał, a Muzaj nie zagrał). Faktycznie, słabo zagrał w pierwszym meczu z JW i jeszcze gorzej w drugim z Zawierciem, ale to nadal 2 mecze z pięciu w których zagrał kiepsko, a Resovia z tych pięciu spotkań wygrała tylko jedno. Defalco jest tylko jednym z wielu problemów w Resovii, bo tam cała trójka skrzydłowych potrafi nie dojechać na ważny mecz, a i Drzyzdze potrafi się takie coś przytrafić (chociaż faktycznie rzadziej niż tamtej trójce)
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 775
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: jimiq »

Papito13 pisze: 5 kwie 2023, o 19:17
Pomocniczka pisze: 5 kwie 2023, o 19:09
Szary Wilk pisze: 5 kwie 2023, o 19:07 Drzyzga wybrany MVP rundy zasadniczej :] :] :] :] :]
Prawda?
Prawda, przynajmniej przez stronę Plusligi został wybrany.
To jest tak jak z autoświatem Toyota forever :D
Pomocniczka
Posty: 2083
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Podobno przez ostatni rok głównym współpracownikiem stronki jest Jan Such. To by wyjaśniało wszystko.
Streeter
Posty: 7327
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

Nie rozumiem co Was dziwi w tym wyborze. W sensie byli oczywiście lepsi zawodnicy, ale zazwyczaj MVP wybiera się w drużynie, która wygrała (mecz, mistrzostwa, w tym przypadku rundę zasadniczą). Rundę wygrała Resovia. Czy zdobyła najwięcej punktów na Jastrzębiu czy na Bielsku nie ma znaczenia, bo inni zdobyli ich mniej. Nawet jeżeli ograli Resovię, no to potracili gdzieś indziej. No i efekt końcowy jest taki, że Resovia ma tych punktów najwięcej.

Jak popatrzymy sobie na szóstkę Resovii i grę poszczególnych zawodników, no to wyjdzie nam że najrówniej i najlepiej grał właśnie Fabian. I pewnie stąd to MVP. A raczej nie stąd, że Jan Such coś tam nieraz komentuje, czy córka redaktora naczelnego na wycieczce szkolnej do Rzeszowa znalazła 20 złotych.

Pomijając już że te szóstki kolejki/sezonu są dosyć subiektywne i raczej nie mają zbyt wielkiego znaczenia ani prestiżu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1425
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

Ewentualnie załączył się tryb komisarza - nie wiemy, komu dać w Resovii, to dajmy rozgrywającemu.
Streeter
Posty: 7327
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 6 kwie 2023, o 09:42 Ewentualnie załączył się tryb komisarza - nie wiemy, komu dać w Resovii, to dajmy rozgrywającemu.
No tak też mogło być :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1273
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: buzinga »

Streeter pisze: 6 kwie 2023, o 09:35 Nie rozumiem co Was dziwi w tym wyborze. W sensie byli oczywiście lepsi zawodnicy, ale zazwyczaj MVP wybiera się w drużynie, która wygrała (mecz, mistrzostwa, w tym przypadku rundę zasadniczą). Rundę wygrała Resovia. Czy zdobyła najwięcej punktów na Jastrzębiu czy na Bielsku nie ma znaczenia, bo inni zdobyli ich mniej. Nawet jeżeli ograli Resovię, no to potracili gdzieś indziej. No i efekt końcowy jest taki, że Resovia ma tych punktów najwięcej.

Jak popatrzymy sobie na szóstkę Resovii i grę poszczególnych zawodników, no to wyjdzie nam że najrówniej i najlepiej grał właśnie Fabian. I pewnie stąd to MVP. A raczej nie stąd, że Jan Such coś tam nieraz komentuje, czy córka redaktora naczelnego na wycieczce szkolnej do Rzeszowa znalazła 20 złotych.

Pomijając już że te szóstki kolejki/sezonu są dosyć subiektywne i raczej nie mają zbyt wielkiego znaczenia ani prestiżu.

Streeter
Wiesz dla mnie MVP to nie najrówniej grający zawodnik fazy zasadniczej, ale tak jak nazwa mówi najbardziej wartościowy. Nie mam cienia wątpliwości, że najbardziej wartościowym graczem Resovii w tym sezonie jest póki co DeFalco. Niezależnie ile słabszych spotkań rozegrał to on bardziej zasłużył na to wyróżnienie. Nawet wybór Urosa były mniej kontrowersyjny, bo był liderem drugiego zespołu ligi. Oczywiście wszystko to przy uwzględnieniu, że Fabian rozegrał dobrą FZ, bo jak będzie w PO zobaczymy.
Streeter
Posty: 7327
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

buzinga pisze: 6 kwie 2023, o 10:08 Wiesz dla mnie MVP to nie najrówniej grający zawodnik fazy zasadniczej, ale tak jak nazwa mówi najbardziej wartościowy. Nie mam cienia wątpliwości, że najbardziej wartościowym graczem Resovii w tym sezonie jest póki co DeFalco. Niezależnie ile słabszych spotkań rozegrał to on bardziej zasłużył na to wyróżnienie. Nawet wybór Urosa były mniej kontrowersyjny, bo był liderem drugiego zespołu ligi. Oczywiście wszystko to przy uwzględnieniu, że Fabian rozegrał dobrą FZ, bo jak będzie w PO zobaczymy.
Jak wspominałem, te wybory są dosyć subiektywne, próbowałem jedynie ulogicznić tę decyzję. Szczerze mówiąc też nie jestem zwolennikiem, żeby najlepszy gracz koniecznie był w najlepszej drużynie - no bo już same nazwy i struktura sportu świadczą o tym, że drużyna składa się z X zawodników, więc niekoniecznie w najlepszej drużynie będzie najlepszy zawodnik. Ale praktycznie śladowe ilości są przypadków, gdy nie zastosowano się do tej zasady.

A samo MVP zawsze będzie kontrowersyjne, no bo co uważać za ważniejsze, rozegranie, atak, przyjęcie, obrony? Najmniej problematyczne są nagrody dla najlepiej zagrywającego, blokującego, bo to wyciągniesz po prostu z liczb. Ale już jak wymyślisz najlepszego środkowego, to jest problem - no bo co wtedy uznać za priorytet? Blok, atak, dodać zagrywkę? A jak umie bronić, to uznać to na plus, czy olać, bo środkowy z definicji nie broni? Dlatego zawsze znajdzie się pole do dyskusji, jeżeli nie idzie tego wyciągnąć twardo ze statystyki :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Resofan »

@Streeter
Problemem nie jest kto został wybrany, tylko że jest to Drzyzga. Jest na tym forum pewne grono (a dwoje użytkowników w szczególności) które zawsze będzie szukało okazji, żeby mu "dowalić" niezależnie od tego jak gra. A jak się już nie ma do czego "dowalić" pod względem sportowym, to zawsze można do jakiegoś wywiadu którego udzielił 5 lat temu, albo jaką minę zrobił do kamery czy do tego, że hymnu nie śpiewa.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kuki91 »

To jest odwracanie kota ogonem. Uważasz, że wybór Drzyzgi na MVP Fazy Zasadniczej jest słuszny? Tylko bez farmazonów jak "wybrali ze zwycięskiej drużyny" blablalba. Serio, to jest tej GOAT naszej ligi :) ?
buzinga
Posty: 1273
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: buzinga »

Resofan pisze: 6 kwie 2023, o 11:18 @Streeter
Problemem nie jest kto został wybrany, tylko że jest to Drzyzga. Jest na tym forum pewne grono (a dwoje użytkowników w szczególności) które zawsze będzie szukało okazji, żeby mu "dowalić" niezależnie od tego jak gra. A jak się już nie ma do czego "dowalić" pod względem sportowym, to zawsze można do jakiegoś wywiadu którego udzielił 5 lat temu, albo jaką minę zrobił do kamery czy do tego, że hymnu nie śpiewa.
A ja to widzę inaczej. Normalnie nie obchodzą mnie takie wyróżnienia. Problem jest jednak jeden. Giannelli został wybrany MVP MŚ i między innymi na tej podstawie zaczęły pojawiać się głosy, że to najlepszy rozgrywający świata. Co jest nieprawdą, bo najlepszy jest Christianson, tyle że on MŚ grał bez jednej nogi. A na MVP MŚ najbardziej zasłużył Lavia.

Z Drzyzgą ewidentnie jest nacisk na Grbicia, żeby powołał go do reprezentacji. Jak to teraz mogłoby wyglądać jakby dla MVP Plusligi zabrakło miejsca w kadrze, a był tak jakiś tam Firlej? Ja już od dłuższego czasu widzę medialny nacisk na Serba, żeby tego Fabiana jednak wziął. Widzę to w liczbie powtórzeń i odmian tego wątku przez wszystkich dziennikarzy i ekspertów. Oni już jak widać wybrali i mnie to szczerze wkurza. Niech NIkola sam zadecyduje. Moje zdanie nie ma w tej kwestii znaczenia. Choć jakby na wszelki wypadek Ciebie interesowało mówię tak dla Fabiana w kadrze, pod warunkiem, że zagra dobre PO, więc na razie w szerokiej kadrze powinien się znaleźć.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: michal1983 »

buzinga pisze: 6 kwie 2023, o 12:43 Z Drzyzgą ewidentnie jest nacisk na Grbicia, żeby powołał go do reprezentacji. Jak to teraz mogłoby wyglądać jakby dla MVP Plusligi zabrakło miejsca w kadrze, a był tak jakiś tam Firlej? Ja już od dłuższego czasu widzę medialny nacisk na Serba, żeby tego Fabiana jednak wziął. Widzę to w liczbie powtórzeń i odmian tego wątku przez wszystkich dziennikarzy i ekspertów. Oni już jak widać wybrali i mnie to szczerze wkurza. Niech NIkola sam zadecyduje. Moje zdanie nie ma w tej kwestii znaczenia. Choć jakby na wszelki wypadek Ciebie interesowało mówię tak dla Fabiana w kadrze, pod warunkiem, że zagra dobre PO, więc na razie w szerokiej kadrze powinien się znaleźć.
W punkt !!!

Generalnie uważam że dla nas tu, ludzi którzy tą siatkówką jednak żyją, ważne żeby nie mylić pojęć.
Fabian nie jest najlepszym rozgrywającym ligi, jest numerem 3-4. Jest solidnym, doświadczonym rozgrywającym który dał dużo swojej drużynie która dzięki niemu (w dużej mierze) wygrała rundę zasadniczą. Do kadry jednak się nie nadaje i Grbić jeśli ma jaja i charakter to się nie ugnie pod naciskami „leśnego” środowiska, z dziennikarzami na czele.
Tyle.

Fabianowi gratulujemy MVP.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2023, o 14:03 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Resofan »

kuki91 pisze: 6 kwie 2023, o 12:42 To jest odwracanie kota ogonem. Uważasz, że wybór Drzyzgi na MVP Fazy Zasadniczej jest słuszny? Tylko bez farmazonów jak "wybrali ze zwycięskiej drużyny" blablalba. Serio, to jest tej GOAT naszej ligi :) ?
Nie, nie jest to GOAT naszej ligi. A czy jest jakiś? Gdybym ja miał głosować na MVP rundy zasadniczej, to wybrałbym Kovacevića, bo on tę Wartę ciągnął za uszy, ale i on miał słabsze momenty w lidze (Pomocniczka - a półfinale PP to się dopiero "popisał"). Nie zmienia to faktu, że wybór Drzyzgi również da się uzasadnić tak, jak by się dało uzasadnić wybór np DeFalco czy Bojlera. Po prostu z takimi wyborami jest tak, jak z wyborem Miss Polski - jeden lubi blondynki, innemu podobają się brunetki a jeszcze inny woli rude. Każdy może swój wybór uzasadnić. Ja uwagi miałem nie do wyboru, tylko do wpisów z siedmioma emotkami, jaka to kupa śmiechu, że wybrano Drzyzgę, który - jak na razie - rozgrywa bardzo dobry sezon.

@buzinga
Drzyzgi w kadrze nie będzie i to już zostało zdecydowane choćby cuda wyczyniał w play offach. O tym nie decydują względy sportowe, bo gdyby te decydowały, to na IO byłby on a nie Łomacz. I nie doszukuj się w takich wyborach teorii spiskowych.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: michal1983 »

Resofan pisze: 6 kwie 2023, o 13:57Bojlera.
Proszę nie przekręcaj nazwisk zawodników w ten sposób, to jest bardzo mało eleganckie żeby nie powiedzieć „burackie”

Boyer
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Pomocniczka
Posty: 2083
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Oczywiście, że chodzi o kadrę. Rzeczony Jan Such na łamach plusliga.pl już ogłaszał, że IDEALNA para rozgrywających to Janusz Drzyzga. No, żeby to było możliwe, Fabian musiałby (przekonująco) udać się do Canossy, a że tego nie zrobi - causa finita.
kamil1999
Posty: 5571
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

michal1983 pisze: 6 kwie 2023, o 14:05
Resofan pisze: 6 kwie 2023, o 13:57Bojlera.
Proszę nie przekręcaj nazwisk zawodników w ten sposób, to jest bardzo mało eleganckie żeby nie powiedzieć „burackie”

Boyer
+1
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Resofan »

Pomocniczka pisze: 6 kwie 2023, o 14:15 Jan Such na łamach plusliga.pl już ogłaszał, że IDEALNA para rozgrywających to Janusz Drzyzga.
Nie wiem co dziwnego jest w tym, że facet znający się na siatkówce powiedział rzecz oczywistą? Oczywistą dlatego, że chyba dla każdego kto nie kieruje się uprzedzeniami oczywistym jest, że dwóch najlepszych polskich rozgrywających, to obecnie Janusz i Drzyzga.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
PioterZJastrzebia
Posty: 1240
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: PioterZJastrzebia »

Resofan pisze: 6 kwie 2023, o 14:43
Pomocniczka pisze: 6 kwie 2023, o 14:15 Jan Such na łamach plusliga.pl już ogłaszał, że IDEALNA para rozgrywających to Janusz Drzyzga.
Nie wiem co dziwnego jest w tym, że facet znający się na siatkówce powiedział rzecz oczywistą? Oczywistą dlatego, że chyba dla każdego kto nie kieruje się uprzedzeniami oczywistym jest, że dwóch najlepszych polskich rozgrywających, to obecnie Janusz i Drzyzga.
Mógłbym napisać, że chyba dla każdego kto nie kieruje się klubowymi sympatiami oczywistym jest, że w dwójce najlepszych polskich rozgrywających nie ma Drzyzgi, ale to byłoby narzucanie mojego zdania innym obiektywnie patrzącym obserwatorom.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”