PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Anto89
Posty: 44
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:46

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Anto89 »

Diomedea pisze: 8 kwie 2023, o 16:23 Byle nie Bedzin. Nie kolejny raz.
Zreszta skald w tym roku maja jak zawsze tzn zawodnicy dosyc przecietni, ale za to zadnego mlodziezowca, wiekszosc z duzym doswiadczeniem.

Czestochowa ma jeszcze potencjal kibicowski, czy sie rozplynal?
Wroclaw chyba pogodzil sie z brakiem awansu, skoro chca Grabde na trenera, bo imho to on nawet na I lige slaby.
Obecnie Będzin zjada kibicowsko i organizacyjnie Norwida (na którym na HSC przychodzi średnio 400 kibiców). Po spadku klub przeszedł reorganizację, dostali nową, własną hale, pewne pieniądze, kibice powrócili i razem z nimi atmosfera. Skład też mają zdecydowanie najlepszy w lidze, nie rozumiem co masz na myśli mówiąc, że mają przeciętnych zawodników. Mają ściągnąć Simona z De Cecco lub młodego Nikolova z Dulskim? Koppers, Swodczyk, Olenderek, Teppan (choć on akurat jest rozczarowaniem) to bardzo dobre nazwiska jak na 1 ligę i jestem przekonany, że w PlusLidze też by sobie poradzili znacznie lepiej niż ta mizeria z Bielska w postaci Formeli, Sieka, Teklaka czy Sinoskiego.
Ja w tym sezonie kibicuje Będzinowi żeby awansował bo naprawdę miło się na nich patrzy po reorganizacji klubu. Dodatkowo już jest łączony z nimi między innymi Pająk, więc myślę, że w razie awansu skompletują solidną drużyne, nie odstającą od Radomia, Lubina czy Lwowa.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: bez_nazwy »

Skandaliczna jest gra Nysy.
Mogli od razu oddać mecz, i przynajmniej by święta z rodziną spędzili.
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: zbycho123 »

Jak dla mnie to Resovia zdobyła mistrzostwo Polski była pierwsza po sezonie zasadniczym .
rocky
Posty: 1192
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: rocky »

bez_nazwy pisze: 8 kwie 2023, o 17:33 Skandaliczna jest gra Nysy.
Mogli od razu oddać mecz, i przynajmniej by święta z rodziną spędzili.
Skandaliczny to jest ten duet komentujących.
kamil1999
Posty: 5570
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

bez_nazwy pisze: 8 kwie 2023, o 17:33 Skandaliczna jest gra Nysy.
Mogli od razu oddać mecz, i przynajmniej by święta z rodziną spędzili.
Ja oglądam od 2 seta, więc nie wiem co było w pierwszym, ale mi tam podoba się ten mecz. Nysa gra nieźle. Brakuje trochę większej regularności u Ben Tary, ale mecz może się podobać. Resovia jednak też gra bardzo dobrze. No może poza Muzajem. Na pewno jest już postęp w stosunku do pierwszego meczu.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Klugenhammer »

No to 15-0 w setach. Średnia punktowa drużyn przegranych spadła do poziomu 19,47 pkt na set. :D
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: michal1983 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2023, o 06:52 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: ostry99 »

Początek tych play-offów wygląda trochę tak, jakby siatkarze zorganizowali jakiś masowy bojkot grania w Święta i sprzeciw wobec obecnego systemu rozgrywek. Emocje jak na grzybach.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: dyletant »

W najgorszym scenariuszu nie zakładałem 6:0 po 2 meczach. Paskudny wyjazd, paskudna pogoda u miejscowych, jeszcze się pochorowałem.
Pierwszego meczu oczywiście nie ma co oceniać, jeśli najlepszy był Ciunajtis to mówi wszystko, ale w drugim widać, że po prostu Butryn nie dojechał z Olsztyna. Może myślami jest już w Bełchatowie grając z Łomaczem, Piechockim i 5 juniorami na poziomie 4 ligi. Tavares też zrobił gigantyczną różnicę. To kolejny mecz, w którym oglądam Portugalczyka, ale takich quicków w jego wykonaniu jeszcze sobie nie przypominam.
A poza tym o czym tu mówić, jak w trzecim secie psujemy 7 czy 8 zagrywek.
Blok? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Chciałbym wrócić na piąty mecz, ale wydaje mi się, że nie będzie to możliwe.
Jedyny pozytyw to o dziwo dobra zmiana Lipińskiego, w kilku akcjach pokazał naprawdę świetny przegląd pola i szeroki wachlarz zagrań.

Szkoda, bo za rok takiego przyjęcia jak w pierwszym meczu będzie znacznie więcej i awans do 8 potraktuję jako cud. Będziemy taką Nysą bis troszeczkę.

Na "szczęście" pozostałe underdogi solidaryzują się z Olsztynem i też zbierają porządny łomot. Nie kibicuję Projektowi, ale może chociaż jedna Warszawa uratuje emocje w tej rundzie.

Jeśli porównujemy ligę z serie A, to wydaje mi się, że zaletą tej ligi jest mocniejszy środek i zdecydowanie strefa spadkowa. Wiadomo ten rok jest nasz, ale nie wiadomo czy Jastrzębie przeszłoby czołowe włoskie drużyny (myślę, że tak).
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: proforma »

A co z Porębą że nie grał w Zawierciu?Znowu kontuzja czy tak się gość zakręcił z wybieraniem klubów że nie ma głowy do grania?Bo tt teraz głosi że do Nysy się wybiera.Jeśli tak się stanie to Poręba wyjdzie na największego idiotę okienka transferowego.
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: zbycho123 »

Jak mają być te play-off to niech gra 1 zx4 i 2 z 3 do 3 zwycięstw i to wszystko .Ćwierćfinaly nie mają żadnego sensu po co męczyć naszych czołowych graczy 3 dodatkowymi meczami.Taki Olsxtyn ,Gdańsk czy Nysa są tylko tlem dla rywali nie da się tego oglądać mecz do jednej bramki.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: dyletant »

@proforma

Uraz mięśni brzucha. A te info z TT podaje Mac, więc ja bym jeszcze poczekał.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: PabloFX »

bez_nazwy pisze:Skandaliczna jest gra Nysy.
Mogli od razu oddać mecz, i przynajmniej by święta z rodziną spędzili.
Pójdźmy dalej: mogli od razu wpuścić Bełchatów na 8. miejsce
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: bez_nazwy »

PabloFX pisze: 8 kwie 2023, o 21:17
bez_nazwy pisze:Skandaliczna jest gra Nysy.
Mogli od razu oddać mecz, i przynajmniej by święta z rodziną spędzili.
Pójdźmy dalej: mogli od razu wpuścić Bełchatów na 8. miejsce
co za kurtuazja
idąc oglądać mecz mam nadzieje że wziąłeś ze sobą oczy?
Pomocniczka
Posty: 2080
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

michal1983 pisze: 8 kwie 2023, o 18:19
bez_nazwy pisze: 8 kwie 2023, o 17:33 Skandaliczna jest gra Nysy.
Mogli od razu oddać mecz, i przynajmniej by święta z rodziną spędzili.
Skandaliczne to jest niepłacenie zawodnikom za grę przez kilka miesięcy i udawanie że wszystko jest super.
Co fakt to fakt.
Pomocniczka
Posty: 2080
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

buzinga pisze: 6 kwie 2023, o 12:43
Resofan pisze: 6 kwie 2023, o 11:18 @Streeter
Problemem nie jest kto został wybrany, tylko że jest to Drzyzga. Jest na tym forum pewne grono (a dwoje użytkowników w szczególności) które zawsze będzie szukało okazji, żeby mu "dowalić" niezależnie od tego jak gra. A jak się już nie ma do czego "dowalić" pod względem sportowym, to zawsze można do jakiegoś wywiadu którego udzielił 5 lat temu, albo jaką minę zrobił do kamery czy do tego, że hymnu nie śpiewa.
A ja to widzę inaczej. Normalnie nie obchodzą mnie takie wyróżnienia. Problem jest jednak jeden. Giannelli został wybrany MVP MŚ i między innymi na tej podstawie zaczęły pojawiać się głosy, że to najlepszy rozgrywający świata. Co jest nieprawdą, bo najlepszy jest Christianson, tyle że on MŚ grał bez jednej nogi. A na MVP MŚ najbardziej zasłużył Lavia.

Z Drzyzgą ewidentnie jest nacisk na Grbicia, żeby powołał go do reprezentacji. Jak to teraz mogłoby wyglądać jakby dla MVP Plusligi zabrakło miejsca w kadrze, a był tak jakiś tam Firlej? Ja już od dłuższego czasu widzę medialny nacisk na Serba, żeby tego Fabiana jednak wziął. Widzę to w liczbie powtórzeń i odmian tego wątku przez wszystkich dziennikarzy i ekspertów. Oni już jak widać wybrali i mnie to szczerze wkurza. Niech NIkola sam zadecyduje. Moje zdanie nie ma w tej kwestii znaczenia. Choć jakby na wszelki wypadek Ciebie interesowało mówię tak dla Fabiana w kadrze, pod warunkiem, że zagra dobre PO, więc na razie w szerokiej kadrze powinien się znaleźć.
Fabian Drzyzga - 4 MVP
Torey de Falco - 8 MVP
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Rusticola »

Gierżot nie ma prawa być powoływany do kadry jako przyjmujący. On autentycznie nie potrafi przyjmować nawet tych najprostszy zagrywek. Musi przejść na atak jak chce być kimś więcej niż zawodnikiem zespołu środka tabeli.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

Wesołego alleluja. Jaki typ na dziś? Mam nadzieję, że w Warszawie wszyscy są zdrowi i czeka nas niesamowite widowisko.
kamil1999
Posty: 5570
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

Ciężko mi sobie wyobrazić by Warszawa miała się postawić Zaksie skoro Perugia nie dała rady.
Warszawa gra bardzo dobrą siatkówkę, ale pewnego poziomu nie przeskoczy.
Tillie to fajny defensywny przyjmujący, ale tylko defensywny a Weber zbyt dużo błędów robi.
Trefl chyba też nie odmieni drastycznie tak słabej gry, choć kto wie. Przykro mi to mówić, ale Jastrzębie jest mniej stabilne niż ZAKSA i tu widzę więcej szans na wyrównany pojedynek zważywszy, że poziom Trefla i Warszawy jest podobny
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 9 kwie 2023, o 13:46 Ciężko mi sobie wyobrazić by Warszawa miała się postawić Zaksie skoro Perugia nie dała rady.
Warszawa gra bardzo dobrą siatkówkę, ale pewnego poziomu nie przeskoczy.
Tillie to fajny defensywny przyjmujący, ale tylko defensywny a Weber zbyt dużo błędów robi.
Trefl chyba też nie odmieni drastycznie tak słabej gry, choć kto wie. Przykro mi to mówić, ale Jastrzębie jest mniej stabilne niż ZAKSA i tu widzę więcej szans na wyrównany pojedynek zważywszy, że poziom Trefla i Warszawy jest podobny
Weber gra na 50/33 % w tym sezonie i kasuje bardzo dużo ciężkich piłek, więc nie popełnia aż tak dużo błędów, do tego ma aż 42 asy serwisowe.

No i jak widać na razie Projekt się stawia, bo prowadzi 13:6 w I secie.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kuchcik77 »

Wypoczęci, przygotowani waleczni...długa walka się szykuje,kedzierzyn musi zagrac na 90procent...półśrodki w tej lidze nie przejdą.Szkoda ze każą im tak szybko grać..
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

Ale lekko ich zrobili, 17:25. A mógł być pogrom do 13/14, trafiła się seria ZAKSIE. Warszawa jest w ostrym gazie. Świetna gra blok-obrona i mocne kowadło na zagrywce.

Kaczmarek 1/8 (2 błędy)
Śliwka 3/6 (1 błąd)
Bednorz 3/7 (1 błąd)

Weber na razie wyśmienicie, teraz już nikt nie napisze "to jest mecz o nic".
Nuriel
Posty: 842
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Nuriel »

Luźno Zaksa przepchnie ten mecz
kamil1999
Posty: 5570
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

Chyba muszę odszczekać
Ale też w sumie sytuacja ciężka dla Zaksy bo jest po LM.
My nie dość, że swój mecz z Halkbankiem mieliśmy wcześniej to jeszcze u siebie. Liga potraktowała Zaksę jednak trochę paskudnie i tu trzeba przyznać rację Magowi
Choć dalej sądzę, że mecz ZAKSA przepchnie. Ona potrafi się męczyć, ale ostatecznie przepychać mecz.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Mordimer Madderdin »

Weber ciągnął zagrywką jak Smith z Perugią.
ZAKSA po mizernym odpoczynku, a te 2 sety w lidze mistrzów i sama podróż nie mogły pozostać bez wpływu na dziś.
Niemniej jednak nie uważam, że będzie to gładki mecz, a nawet postawiłbym, że 3 kolejne sety padną łupem ZAKSY.
Warszawa ma kapitalną serię i jest w gazie również dziś, liczę na konkretne (w końcu) widowisko w tych play offach.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 9 kwie 2023, o 14:17 Ale lekko ich zrobili, 17:25. A mógł być pogrom do 13/14, trafiła się seria ZAKSIE. Warszawa jest w ostrym gazie. Świetna gra blok-obrona i mocne kowadło na zagrywce.

Kaczmarek 1/8 (2 błędy)
Śliwka 3/6 (1 błąd)
Bednorz 3/7 (1 błąd)

Weber na razie wyśmienicie, teraz już nikt nie napisze "to jest mecz o nic".
ZAKSA przy jakiejś absencji Bednorza mogłaby odpaść z Warszawą. Śliwka i Kaczmarek w przeciętnej formie, Śliwka bardzo słabo w ofensywie i to już od jakiegoś czasu. Bednorz robi różnicę, gra na niesamowitym poziomie i jest przysłowiowym ojcem ostatnich sukcesów, podobnie Smith i Shoji. Przejście Perugii ZAKSA zawdzięcza świetnej dyspozycji Bednorza i Amerykanów.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

Wiadomo, że finalnie awansuje ZAKSA, ale łatwo nie będzie miała.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Simao »

Fajnie, gdyby tak przynajmniej jedna niespodzianka była w tych ćwierćfinałach, tylko to raczej mało prawdopodobne. Szkoda, że Grobelny nie może pomóc drużynie. Kędzierzyn ma dużo szczęścia, że udało ściągnąć im się w trakcie sezonu Bednorza, inaczej nie byłoby tak kolorowo. Śmieszni byli trochę kibice ZAKSY na początku sezonu z bronieniem tego Bułgara i czarowaniem rzeczywistości :) Ciągle mnie zastanawia kto odpowiadał w Resovii za ściągnięcie Straszewskiego i Kvalena. Przy chimerycznych przyjmujących brak wartościowego zmiennika, dwóch przeciętnych przyjmujących. Przy jakiejś kontuzji podstawowego gracza będą duże problemy w sezonie.
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2023, o 14:59 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5570
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

Simao pisze: 9 kwie 2023, o 14:27
Szary Wilk pisze: 9 kwie 2023, o 14:17 Ale lekko ich zrobili, 17:25. A mógł być pogrom do 13/14, trafiła się seria ZAKSIE. Warszawa jest w ostrym gazie. Świetna gra blok-obrona i mocne kowadło na zagrywce.

Kaczmarek 1/8 (2 błędy)
Śliwka 3/6 (1 błąd)
Bednorz 3/7 (1 błąd)

Weber na razie wyśmienicie, teraz już nikt nie napisze "to jest mecz o nic".
ZAKSA przy jakiejś absencji Bednorza mogłaby odpaść z Warszawą. Śliwka i Kaczmarek w przeciętnej formie, Śliwka bardzo słabo w ofensywie i to już od jakiegoś czasu. Bednorz robi różnicę, gra na niesamowitym poziomie i jest przysłowiowym ojcem ostatnich sukcesów, podobnie Smith i Shoji. Przejście Perugii ZAKSA zawdzięcza świetnej dyspozycji Bednorza i Amerykanów.
Choć dzisiaj Śliwka gra nawet dobry mecz, choć ostatnio faktycznie nawalał.
Za to Kaczmarek beznadziejnie, ale Szalpuk mu wtóruje niestety. Przydałby się Grobelny
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: michal1983 »

Simao pisze: 9 kwie 2023, o 14:27. Przejście Perugii ZAKSA zawdzięcza świetnej dyspozycji Bednorza i Amerykanów.
Czyli dyspozycji kilku swoich zawodników. Co w tym dziwnego?
To tak jak Zawiercie zawdzięcza swoją pozycję dyspozycji Kovacevica, Resovia DeFalco i Kochana a Warszawa Szalpuka.

Gdybys napisał że Zaksa zawdzięcza awans wilgotności powietrza w hali to był by temat do dyskusji i news dziesięciolecia.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”