Prognozy na sezon 2023/2024

Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Klugenhammer »

Przy tak karłowatej formule play off, to mistrzostwo może wygrać każdy, komu uda się zachować najwięcej sił po wyczerpującej rundzie zasadniczej i europucharach, a następnie zbudować krótki pik formy na te 2-3 tygodnie wiosny.
Nie będzie dla mnie sensacją, gdy ligę wygra Projekt czy Zawiercie, a ZAKSA czy JW skończą na ćwierćfinale.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

Pomocniczka pisze: 17 paź 2023, o 20:38 Dawaj lepsze.
Nie mam lepszych, nie o to mi chodziło. Na Betclicu jest jeszcze śmieszniej bo faworytem jest Jastrzębie (2.65). Co jest tak samo śmieszne jak rok temu Zaksa bez Semeniuka za 1.70. Buki po prostu nie mają wiedzy o siatkówce i sugerują się poprzednim sezonem, a nie realną sytuacją i transferami. Więc wklejanie tutaj screenów od buka, żeby na koniec sobie porównać to niezbyt dobry pomysł. Chyba nikt by się nie zgodził, że ZAKSA z przyjęciem Śliwka Staszewski Zalinski Karyagin czy Jastrzębie z przyjęciem Fornal Szymura Sedlacek i Jóźwik to jest materiał na złoto. A wklejając coś takiego sugerujesz, że jeśli ktoś obstawi inaczej niż to co sugeruje bukmacher to jest w błędzie.

Tymczasem my wszyscy tutaj zebrani mamy większą wiedzę o siatkówce niż bukmacherzy.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Nie jest tak. Kiedyś porównywałem typy typerka na underdoga i buki były górą.

Chodzi też o dobrą zasadę, nie tylko siatkarską ale i życiową: łatwiej skrytykować niż zrobić lepiej. Dlatego ja się powstrzymuję przed krytyką o ile nie potrafię zaproponować nic lepszego.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

Pomocniczka pisze: 18 paź 2023, o 16:41 Nie jest tak. Kiedyś porównywałem typy typerka na underdoga i buki były górą.

Chodzi też o dobrą zasadę, nie tylko siatkarską ale i życiową: łatwiej skrytykować niż zrobić lepiej. Dlatego ja się powstrzymuję przed krytyką o ile nie potrafię zaproponować nic lepszego.
Dobra zasada mówi też o tym, żeby nie udawać kobiety kiedy się nią nie jest :o

Co tutaj jest lepszego do wymyślania? Już wolałabym się posugerować przewidywaniami chłopaków z Szóstego Seta niż bukmacherem.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

No rozumiem. Wolałabyś. Ale czy porównałaś kiedykolwiek przedsezonowe typy "chłopaków z szóstego seta" z typami buków i wynikami na koniec sezonu? Bo tylko jeśli to zrobiłaś, i w więcej niż jednym sezonie pod rząd były lepsze, można z pewną dozą sensowności stwierdzić, że są lepsze.

Hic Rhodus hic salta.

Ale zrób to przed atakiem.

A w ub. sezonie w typerze Zaksa wygrała finał 15-5.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Diomedea »

Swistolinka pisze: 18 paź 2023, o 15:26
Nie mam lepszych, nie o to mi chodziło. Na Betclicu jest jeszcze śmieszniej bo faworytem jest Jastrzębie (2.65). Co jest tak samo śmieszne jak rok temu Zaksa bez Semeniuka za 1.70. Buki po prostu nie mają wiedzy o siatkówce i sugerują się poprzednim sezonem, a nie realną sytuacją i transferami. Więc wklejanie tutaj screenów od buka, żeby na koniec sobie porównać to niezbyt dobry pomysł. Chyba nikt by się nie zgodził, że ZAKSA z przyjęciem Śliwka Staszewski Zalinski Karyagin czy Jastrzębie z przyjęciem Fornal Szymura Sedlacek i Jóźwik to jest materiał na złoto. A wklejając coś takiego sugerujesz, że jeśli ktoś obstawi inaczej niż to co sugeruje bukmacher to jest w błędzie.

Tymczasem my wszyscy tutaj zebrani mamy większą wiedzę o siatkówce niż bukmacherzy.
Zgadzam sie z Toba. Nigdy nie sprawdzalam prognoz sezonowych, ale juz prognozy kolejki tak. Owszem, tylko pare razy, bo ta strona sportu mnie nie intryguje. I jednak przewidywania forumowiczow byly trafniejsze.

Z JW -ich wygrana jest zawsze mozliwa. Sytuacja gdy w Zaksie pada Bednorz (kolana) i zmeczony jest Sliwka. Fabian sie odyma a Butryna boli bark. I szanse JW rosna. Choc po tym jak kozacko pokazal sie mlody Rumun, to widze wieksze mozliwosci dotrwania zawodnikow KK w zdrowiu-beda miec normalnego zmiennika.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Jeden z organizatorów podawał w tabeli kursy każdego meczu bez wyjątku. Z ciekawości sprawdziłem kto na przestrzeni sezonu był lepszy, czy buki czy typujący wbrew kursom. Byli jeszcze systemowi użytkownicy: ŚREDNIAK, i dwóch innych (nie pamiętam nazw), jeden kopiował typy z aktualnego licera a drugi coś tam. Lepsi byli bukmacherzy. Czy ktoś jeszcze dokonał takiego porównania czy opieracie się tylko na wrażeniu?
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Co tutaj jest lepszego do wymyślania? Już wolałabym się posugerować przewidywaniami chłopaków z Szóstego Seta niż bukmacherem.
Na marginesie: pojawił się typer. Rozumiem, że nie każdemu się chce pilnować terminów, obstawiać mecze Suwałk z Lubiinem itd, ale w pretyperze można wziąć udział nawet tylko samym. Będzie osobna punktacja na koniec sezonu z pretypera. Można się porównać z innymi.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

Rok temu przedsezonowe "przewidywania" STS-a wyglądały tak:
1. ZAKSA
2. Jastrzębie
3. Zawiercie
4. Bełchatów
5. Resovia
6. Warszawa


Widać jak na dłoni, że sugerowali się poprzednim sezonem, nie mając tak naprawdę wiedzy co zaszło między sezonami w klubach, jakie transfery.

Tylko o to mi chodziło, że porównywanie do ich przedsezonowych typów raczej nie ma sensu.
A Ty Noworoczny nie dziw się, że ktoś (ja/i nie tylko) cię krytykuje, skoro cały czas mącisz na forum.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

Diomedea pisze: 18 paź 2023, o 20:43
Swistolinka pisze: 18 paź 2023, o 15:26
Nie mam lepszych, nie o to mi chodziło. Na Betclicu jest jeszcze śmieszniej bo faworytem jest Jastrzębie (2.65). Co jest tak samo śmieszne jak rok temu Zaksa bez Semeniuka za 1.70. Buki po prostu nie mają wiedzy o siatkówce i sugerują się poprzednim sezonem, a nie realną sytuacją i transferami. Więc wklejanie tutaj screenów od buka, żeby na koniec sobie porównać to niezbyt dobry pomysł. Chyba nikt by się nie zgodził, że ZAKSA z przyjęciem Śliwka Staszewski Zalinski Karyagin czy Jastrzębie z przyjęciem Fornal Szymura Sedlacek i Jóźwik to jest materiał na złoto. A wklejając coś takiego sugerujesz, że jeśli ktoś obstawi inaczej niż to co sugeruje bukmacher to jest w błędzie.

Tymczasem my wszyscy tutaj zebrani mamy większą wiedzę o siatkówce niż bukmacherzy.
Zgadzam sie z Toba. Nigdy nie sprawdzalam prognoz sezonowych, ale juz prognozy kolejki tak. Owszem, tylko pare razy, bo ta strona sportu mnie nie intryguje. I jednak przewidywania forumowiczow byly trafniejsze.

Z JW -ich wygrana jest zawsze mozliwa. Sytuacja gdy w Zaksie pada Bednorz (kolana) i zmeczony jest Sliwka. Fabian sie odyma a Butryna boli bark. I szanse JW rosna. Choc po tym jak kozacko pokazal sie mlody Rumun, to widze wieksze mozliwosci dotrwania zawodnikow KK w zdrowiu-beda miec normalnego zmiennika.
Oczywiście, że wygrana JW jest możliwa, ale raczej nie powinni być faworytem, bo tak jak mówisz słabość rywali musiałaby się zdarzyć, żeby wygrali, a nie o to tu chodzi :) tak samo stawianie Zaksy rok temu jako faworyta z Karyaginem, Staszewskim i Karyaginem to było jakieś kuriozum. Tylko o to mi chodziło, ale oczywiście musiał wywiązać się długi wywód na temat tego, jak to nie mam racji, pouczanie mnie. A Szósty Set rok temu przewidywał JW na mistrza, a nie Zaksę bez przyjmującego, Resovię stawiał na pudle, więc choćby tutaj są lepsi od bukmachera.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2023, o 09:20 przez Swistolinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

do usunięcia, podwójny post
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: zyll »

Jak już wywołani do tablicy, to w poprzednim sezonie nasze typy, do odsłuchania na kanale Szóstego Seta, uśrednione za całą trójkę:

1. JW (0)
2. ZAK (0)
3. ZAW (-1)
4. RES (+1)
5. WAR (0)
6. BEŁ (-6)
7. AZS (-1)
8. LUB (-2)
9. GDA (+3)
10. NYS (+3)
11. KAT (0)
12. SUW (+3)
13. RAD (-2)
14. CUP (0)
15. LWÓ (+2)
16. BBT (0)


Moje osobiste:

1. JW (0)
2. ZAK (0)
3. ZAW (-1)
4. RES (+1)
5. WAR (0)
6. BEŁ (-6)
7. LUB (-3)
8. AZS (0)
9. GDA (+3)
10. NYS (+3)
11. KAT (0)
12. SUW (+3)
13. RAD (-2)
14. CUP (0)
15. LWÓ (+2)
16. BBT (0)

Czy lepiej od bukmachera: nie wiem, nie pamiętam co obstawiali :)
Ostatnio zmieniony 19 paź 2023, o 11:06 przez zyll, łącznie zmieniany 1 raz.
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: bono »

Przewiduje że Zaksa znowu może trochę krwawić na początku sezonu. Mam nadzieję że trener będzie rotował składem i troszkę chuchał np na Bednorza.Właściwe prowadzenie zespołu w FZ i większe rotacje wcale nie oznaczają zajechanego zespołu. Co do końcowego wyniku - wszystko może się zdarzyć(np Zaksa może wcześniej odpaść z LM) i wtedy dużo łatwiej w play offach, które w tym roku są kuriozalne w 1/4 i 1/2 grane dwa mecze i ewentulanie złoty set 8-) Także spokojnie można FZ bez nadmiernej eksploatacji zawodników, skończyć na jakimś 4-5 miejscu, zrobić pik formy na 4 mecze w ćwierć i półfinale i przynajmniej powtórzyć srebro z ostatniego sezonu.
Trochę nie kupuje tego że siatkarze Zaksy z naszej reprezentacji w kwiecie wieku 28,29,29,29 lat przy odpowiedniej rotacji trenera nie dadzą rady uciągnąć sezonu ligowego. To jest ich praca i tak naprawdę zostanie im jeszcze z 5-6 lat grania i emeryturka sportowa - więc szczyt formy kiedy jak nie teraz(tym bardziej że IO będą najważniejszym turniejem w ich życiu)

Co do innych zespołów - większość, łącznie z chłopakami z szóstego seta skazują JW po za strefę medalową. Mimo osłabienia ten zespół dalej ma trzon - jak swego czasu Zaksa - Toniutti - Fornal - Gładyr - Popiwczak i już na tyle doświadczenia że(mimo dość dużych zmian na pozycjach) na najważniejsze mecze może przygotować mega formę. Sądzę że oni także zaatakują z dalszego miejsca po FZ.

Bardziej bym się martwił o Zawiercie - które ma mega nazwiska ale sporo czasu może zająć im zgranie i oprócz Butryna(który jest w słabszej formie i będzie pod sporą presją oraz gra pierwszy raz w pucharach)będzie trochę problem z atakiem i piłkach sytuacyjnych(dodatkowo problem ze środkiem - Bieniek po długiej przerwie,zmiennik Kalembka - kontuzja)no i może brakować ognia w ataku w walce np z JW, Resovią, Zaksą.

Zostaje Resovia - która (przy powtórzeniu sezonu przez Fabiana) wygląda najbardziej mocarnie. Z tą różnicą że w tym roku dojdzie im LM i zobaczymy jak sobie z taką intensywnością poradzą(a grupy nie mają najłatwiejszej)Zakładam że FZ skończą na 1 lub 2 miejscu a później zameldują się w finale.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: bono »

.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Pomocniczka »

Swistolinka pisze: 19 paź 2023, o 09:13 Rok temu przedsezonowe "przewidywania" STS-a wyglądały tak:
1. ZAKSA
2. Jastrzębie
3. Zawiercie
4. Bełchatów
5. Resovia
6. Warszawa


Widać jak na dłoni, że sugerowali się poprzednim sezonem, nie mając tak naprawdę wiedzy co zaszło między sezonami w klubach, jakie transfery.

Tylko o to mi chodziło, że porównywanie do ich przedsezonowych typów raczej nie ma sensu.
A Ty Noworoczny nie dziw się, że ktoś (ja/i nie tylko) cię krytykuje, skoro cały czas mącisz na forum.
W ogóle nie rozumiesz, co się do ciebie rozmawia. Sugerowali czy nie, trafili czy nie, to w ogóle nie ma znaczenia. Pytanie brzmi, czy jest lepsze źródło, a jeśli ktoś je podaje, to czy weryfikował (ja nie twierdzę, że nie ma). Ataki personalne stosuj do innych osób, albo będziesz dostawać kontry.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Szary Wilk »

ZAKSA murowanym faworytem, Resovia mocna, Zawiercie zagadka, Jastrzębie będzie lepsze niż wielu się spodziewa (utrata Clevenot i Boyer).

Mnie akurat bardziej w tym sezonie ciekawią poszczególni zawodnicy, aniżeli tabela, bo przy tak wyrównanej czołówce wszystko jest możliwe. Rok temu Projekt grał tak dobrze, że gdyby mieli farta, to by mogli nawet wyeliminować ZAKSĘ.

Sasak czy Nasewicz będzie jedynką w Treflu? Nie chodzi o to kto zacznie (pewnie Sasak), ale jak się sytuacja rozwinie.
Czy Patry dźwignie ten sezon czy rozczaruje?
Alan - hit czy niedosyt po sezonie? Jak hit, to pewnie za rok transfer do lepszego klubu, może nawet w naszej lidze
Czy Dawid Dulski poradzi sobie jako pierwszy atakujący?
Sedlacek czy Szymura partnerem Fornala?
Weber czy Bołądź?

Pytań mam sporo, odpowiedzi pewnie od stycznia ;)
kuchcik77
Posty: 2345
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: kuchcik77 »

Granie mecz/rewanż plus golden daje większe szanse na tzw niespodziankę czyli wygranie zespołu który papierowo jest słabszy niż ten hm z lepszymi nazwiskami. Jeśli nic nadzwyczajnego nie przydarzy się to w ćwierćfinale rozstawione będą 4 silne ekipy, na dokładkę piaty powinien być stołeczny team.
Czy 1/4 wygrają ww ekipy? raczej tak. Co do późniejszego grania to zależy kto z kim, jak wypadnie LM/puchary ale...jest spora szansa na powtórkę finałowych rozstrzygnięć z ubiegłego sezonu. Czy Sovia i Zawiercie sa w stanie zrobić krok więcej? tak, zwłaszcza w 2 spotkaniach. Czy "doświadczenie" będzie po stronie Ptaków i Zaksy? Tak..
z ciekawostek, zobaczymy czy Jastrzebie to bardziej team czy te jednostki które zdecydowały się na odejście do innych klubów
Czas rewanżów- LM dla Ptaków, MP dla Zaksy, PP dla Resovii;) medal z ziemniaka dla Zawiercia
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Arw165 »

bono pisze: 19 paź 2023, o 11:04 Trochę nie kupuje tego że siatkarze Zaksy z naszej reprezentacji w kwiecie wieku 28,29,29,29 lat przy odpowiedniej rotacji trenera nie dadzą rady uciągnąć sezonu ligowego. To jest ich praca i tak naprawdę zostanie im jeszcze z 5-6 lat grania i emeryturka sportowa - więc szczyt formy kiedy jak nie teraz(tym bardziej że IO będą najważniejszym turniejem w ich życiu)
Rozwiń co rozumiesz w przypadku Zaksy przez odpowiednia rotację? Czy w którymś z poprzednich, powiedzmy, 3 sezonów była ona zapewniona i czy uważasz, że przy obecnym składzie i harmonogramie na ten sezon ligowy sztab jest w stanie odpowiednio rotować?
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Bruninho »

Takie gadanie, Jastrzębie miało rok temu rezerwowych klasy premium a mimo to wielkich rotacji nie było, taki Hadrava zagrali niewiele więcej niż Kluth. Koniec końców podstawowi zwodnicy w klubach grających na kilku frontach zagrają podobną ilość setów/meczów.
Trenerzy w siatkowe generalnie nie lubią rotować, wolą wystawiać swoich podstawowych graczy jak są zdrowi
Taki Lavia czy Michieletto grali w Trento rok temu prawie wszystko od deski do deski mimo, że klub ściągnął w teorii dobrej klasy alternatywę na przyjęciu w postaci Dzavoronoka. Nie miało to znaczenia bo to trener ostatecznie dobiera wyjściowy skład i Lorenzetti zwyczajnie wolał grac pewniakami.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: bez_nazwy »

Tym czasem Skra już rozpytuje o zawodników na przyszły sezon, od jednych odbili się jak od ściany a od innych nie...
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Arw165 »

Mam wrażenie, że, Bruninho, odpowiadałeś na mój post, ale nie odpowiedziałeś na pytanie w nim postawione, więc mam wątpliwości.

Z pewnością nie tylko Skra załatwia kontrakty na następny sezon.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Bruninho »

Arw165 pisze: 19 paź 2023, o 21:21 Mam wrażenie, że, Bruninho, odpowiadałeś na mój post, ale nie odpowiedziałeś na pytanie w nim postawione, więc mam wątpliwości.

Z pewnością nie tylko Skra załatwia kontrakty na następny sezon.
Na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez wcześniejszego zdefiniowana co znaczy "odpowiednio" rotować. Dla każdego może to znaczyć coś innego.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: bez_nazwy »

bez_nazwy pisze: 19 paź 2023, o 21:04 Tym czasem Skra już rozpytuje o zawodników na przyszły sezon, od jednych odbili się jak od ściany a od innych nie...
edit: a nie czekaj PGE - zapomniałem
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Swistolinka »

zyll pisze: 19 paź 2023, o 11:03 Jak już wywołani do tablicy, to w poprzednim sezonie nasze typy, do odsłuchania na kanale Szóstego Seta, uśrednione za całą trójkę:

1. JW (0)
2. ZAK (0)
3. ZAW (-1)
4. RES (+1)
5. WAR (0)
6. BEŁ (-6)
7. AZS (-1)
8. LUB (-2)
9. GDA (+3)
10. NYS (+3)
11. KAT (0)
12. SUW (+3)
13. RAD (-2)
14. CUP (0)
15. LWÓ (+2)
16. BBT (0)


Moje osobiste:

1. JW (0)
2. ZAK (0)
3. ZAW (-1)
4. RES (+1)
5. WAR (0)
6. BEŁ (-6)
7. LUB (-3)
8. AZS (0)
9. GDA (+3)
10. NYS (+3)
11. KAT (0)
12. SUW (+3)
13. RAD (-2)
14. CUP (0)
15. LWÓ (+2)
16. BBT (0)

Czy lepiej od bukmachera: nie wiem, nie pamiętam co obstawiali :)
wywołałam Was ale na pewno nie zrobiłam tego złośliwie, regularnie Was oglądam i jestem pewna, że jesteście lepsi w przewidywaniach od bukmacherów :)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Diomedea »

Bruninho pisze: 19 paź 2023, o 21:00 Takie gadanie, Jastrzębie miało rok temu rezerwowych klasy premium a mimo to wielkich rotacji nie było, taki Hadrava zagrali niewiele więcej niż Kluth. Koniec końców podstawowi zwodnicy w klubach grających na kilku frontach zagrają podobną ilość setów/meczów.
Trenerzy w siatkowe generalnie nie lubią rotować, wolą wystawiać swoich podstawowych graczy jak są zdrowi
Taki Lavia czy Michieletto grali w Trento rok temu prawie wszystko od deski do deski mimo, że klub ściągnął w teorii dobrej klasy alternatywę na przyjęciu w postaci Dzavoronoka. Nie miało to znaczenia bo to trener ostatecznie dobiera wyjściowy skład i Lorenzetti zwyczajnie wolał grac pewniakami.
Rozumiem ze wiecej i mniej to okreslenia subiektywne.
Ja np uwazam, ze 370 atakow i 230 zagrywek, 240 zdobytych punktow Hadravy to znaczaco wiecej niz 217 atakow i 83serwisy, 129 pkt Klutha. ;)
To jednak rzadki przypadek "na bogato", gdzie drugi atakier ma poziom zblizony do pierwszego. Natomiast juz dobry 3ci przyjmujacy na topie tabeli staje sie niezbedny.
Taki Plotnicki sie przydal Pergugii, jak Semen slabowal.

Mozna jeszcze cwiczyc wersje z mlodym zdolnym. Roznie to wychodzi, ale w obecnym sezonie Zaksie powinno wyjsc na plus.
Zas odpuszczenie Dulskiego moze wyjsc na minus Zawierciu.
A i w innych klubach tych zdolnych paru bedzie do obserwacji. Ciekawe jaka odegraja role. Krysiak np juz pokazal potencjal na zagrywce.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: granvorka »

Poczytałem i posłuchałem trochę typowań przedsezonowych i dwie drużyny wydają mi się dość systematycznie przehajpowane: Lublin i Suwałki. Uważam, że obie są personalnie słabsze niż rok temu, a stawiane są zazwyczaj na granicy play-off, a liga na pozycjach 6-13 jest ogólnie trochę mocniejsza niż rok temu (lepsza Skra, Katowice, Lubin; AZS, Trefl i Nysa +/- to samo).

Lublin ma dwóch ciekawych zawodników (Ferreira i Thales), ciekawego trenera, progresującego Komendę i tyle, właściwie wszystko wisi na tym, czy Malinowski nawiąże do tego króciutkiego momentu w karierze, gdy był czołowym atakującym ligi. Bez głębi na przyjęciu i środku, słaby rezerwowy atakujący i sypacz. Z Włodarczykiem, Szerszeniem, Jendrykiem i Romaciem byli na papierze wyraźnie mocniejsi, a w słabszej lidze rok temu zabrakło ich w play-offach, pół sezonu kopali się po czołach. Osobiście mam ochotę postawić na upset i wyższą pozycję Katowic i Lubina - które zmontowały ciekawe składy jak na swoje małe możliwości - nad Lublinem oraz Suwałkami.

Więc dla porządku i dla pamięci:

1. Zaksa
2. Resovia
3. Warta
4. Projekt
5. JW
6. AZS
7. Trefl
8. Skra
9. Stal
10. GKS
11. Cuprum
12. LUK
13. Ślepsk
14. Norwid
15. Barkom
16. Czarni
Ostatnio zmieniony 20 paź 2023, o 10:54 przez granvorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Paprykarz
Posty: 139
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Paprykarz »

bez_nazwy pisze: 19 paź 2023, o 21:04 Tym czasem Skra już rozpytuje o zawodników na przyszły sezon, od jednych odbili się jak od ściany a od innych nie...
Jacy to zawodnicy. Jakas czołówka swiatowa czy trzecia półka światowa
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Szary Wilk »

Aaa, jeszcze napiszę, że tradycyjnie pechowcem sezonu będzie Warszawa. Do lutego bez Nowakowskiego i pewnie też do końca roku bez Lisinaca. W przyszłym roku zaczną grać dobrze i koniec końców zajmą takie miejsce w play off, że trafią pewnie na ZAKSĘ lub Resovię. A że ZAKSA może znów nie być pierwsza po rundzie zasadniczej, to też jest wielce prawdopodobne, bo mają najwięcej kluczowych zawodników zmęczonych sezonem reprezentacyjnym i na początku może im być ciężko. Zwłaszcza, że Bednorz to trochę w wakacje pocierpiał z powodu urazów.

Jeszcze pewnie się Projektowi Szalpuk lub Tillie wysypią na kilka meczów przynajmniej raz w sezonie.

A to jest taka ekipa, że gdyby wszyscy byli zdrowi i nie mieli tylu problemów, to mogliby śmiało celować w medal, kto wie nawet czy nie finał.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: buzinga »

granvorka pisze: 20 paź 2023, o 10:47 Poczytałem i posłuchałem trochę typowań przedsezonowych i dwie drużyny wydają mi się dość systematycznie przehajpowane: Lublin i Suwałki. Uważam, że obie są personalnie słabsze niż rok temu, a stawiane są zazwyczaj na granicy play-off, a liga na pozycjach 6-13 jest ogólnie trochę mocniejsza niż rok temu (lepsza Skra, Katowice, Lubin; AZS, Trefl i Nysa +/- to samo).

Lublin ma dwóch ciekawych zawodników (Ferreira i Thales), ciekawego trenera, progresującego Komendę i tyle, właściwie wszystko wisi na tym, czy Malinowski nawiąże do tego króciutkiego momentu w karierze, gdy był czołowym atakującym ligi. Bez głębi na przyjęciu i środku, słaby rezerwowy atakujący i sypacz. Z Włodarczykiem, Szerszeniem, Jendrykiem i Romaciem byli na papierze wyraźnie mocniejsi, a w słabszej lidze rok temu zabrakło ich w play-offach, pół sezonu kopali się po czołach. Osobiście mam ochotę postawić na upset i wyższą pozycję Katowic i Lubina - które zmontowały ciekawe składy jak na swoje małe możliwości - nad Lublinem oraz Suwałkami.
Luk ma na ławce bardzo ciekawego Krysiaka. Trochę dziwnie wygląda konfiguracja ich składu, bo jak się na to popatrzyłem to zacząłem się zastanawiać czy zespół nie funkcjonowałby lepiej w zestawieniu skrzydeł: Krysiak-Brand-Fereira na ataku. A oni sobie jeszcze Schultza wymyślili na ławkę. Portugalczyk potrafi grać z prawej strony (epizod na ME w dwóch spotkaniach). Jego drużyna zawiodła, bo prócz niego nie ma tam żadnego sensownego skrzydłowego, więc po przejściu na prawą stronę pojawiła się dziura na lewej.

Wydaje mi się, że możesz trochę przeceniać Skrę. W Bełchatowie wszystko zależy od Lipińskiego. Jak będzie koniem pociągowym to będą w PO. Jak nie to będą wyglądać mniej więcej tak jak w ubiegłym roku. Jeśli Jarosz jeszcze coś z siebie wyciśnie to GKS ma szanse na bardzo dobry wynik, bo Vasina jest gościem do grania w 6 dla takich zespołów jak Trefl czy Olsztyn. Duże wzmocnienie. Także tu zgoda. Suwałki są strasznie dziurawe na bloku i to nie tylko wina Sancheza. Lekko ujmując Halaba też nie jest tytanem bloku. Wydaje mi się, że wszystkich zaskoczy po raz kolejny Trefl. Mimo osłabień nie stracą jakości zespołowej. Tzn jeśli w miarę szybko wróci Kampa. (Wie ktoś kiedy wróci?). No ale ten fin na libero wygląda bardzo dobrze i jest Orczyk póki co.

Nie bardzo mi się chce wierzyć w Resovię. Dla czołowych zespołów granie zacznie się po Pucharze Polski i wtedy terminarz nam pokarze kto co będzie w stanie wycisnąć. Jeśli po PP Resovia będzie miała mocną bułę w 1/4 LM to w PO padną. Zaksa z resztą też, tylko na zmęczeniu Kentaki więcej wycisną w końcówce od Rzeszowa. A że Reska ma trudną grupę w LM to i szanse na łatwiejszą ścieżkę w fazie pucharowej mniejsze. Jastrzębie ma dość dobrą sytuację w tym względzie.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2023/2024

Post autor: Szary Wilk »

Ja to widzę podobnie. Przehajpowany Lublin, niedoceniany AZS i Trefl skazany na pożarcie, bo stracił 2 ważnych zawodników.

Nie jest powiedziane, że fiński libero w Treflu nie dźwignie, a Nasewicz czy Sasak nie będą w stanie liderować. Do tego wraca Orczyk i reszta zespołu została utrzymana. W przypadku AZSu jest bardzo ciekawy transfer Alana, do tego nie ma wielu zmian, a drużyna rok temu otarła się o półfinały.


Butryn-->Alan:
Zmiana może wyjść na plus i to zdecydowanie, zważywszy na to, że ostatni sezon Butryna był raczej przeciętny

Andringa,Lipiński-->Szerszeń,Armoa,Janikowski: Tutaj też może wyjść na plus, bo Lipiński miał naprawdę słaby sezon. Andringa co prawda to ten gość od trudnych zadań i może się pogorszyć przyjęcie, ale w ataku jest zdecydowanie większy potencjał. W razie co Janikowski powinien być w stanie zabezpieczyć przyjęcie.

Poręba,Averill--->Sapiński,Majchrzak: Tutaj jest in minus. Ale biorąc pod uwagę, jak AZS zestawia linię przyjęcia, to jednak skrzydła będą grały główną rolę w tym sezonie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w bloku. W tym elemencie Sapiński był lepszy od Poręby. Co ciekawe- w ataku i zagrywce też :) Na pewno ciężko będzie zastąpić Amerykanina.


LUK Lublin
- Komenda,Ferreira czy Thales to zawodnicy jak najbardziej okej do walki o play off, ale reszta? Schulz/Malinowski dla mnie niewystarczająco dobra para atakujących. Oprócz tego środek bez rewelacji (na pewno niczym wielkim się nie wyróżnia), drugi przyjmujący Brand/Wachnik - ten pierwszy nie załapał się do kadry Niemiec na rzecz Fromma czy Kaliberdy (choć słyszałem pogłoskę, że sam odmówił gry), ten drugi niezły ligowiec, ale jednak in minus względem Włodarczyka według mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”