Trefl Gdańsk 2023/24

Streeter
Posty: 7352
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: Streeter »

Aktualny skład: http://laczynassiatka.pl/clubs/2023/f23 ... bb728392a4

Skład na moment zakładania wątku:

Kampa/Droszyński
Sasak/Nasevich
Franchi/Sawicki/Orczyk/Czerwiński
Urbanowicz/Niemiec/Zaleszczyk/Gałązka
Köykkä/Pruszkowski

Juričić/Rędzioch
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4444
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: Diomedea »

Po badaniach-zaczynaja bez Kampy.
Pewnie w sumia pare miesiecy z tego wyjdzie. Moze beda szukac drugiego (pierwszego?) po pierwszej fazie rehabilitacji.

Duza szansa dla Droszynskiego. W sparingach zle nie wygladal. Mam nadzieje, ze sie nie spali. Ze juz dojrzal psychicznie, nabral troche dystansu do siebie i ewentualnej krytyki.
Sasak troche nierowno. Moze i bedzie szansa dla Nasevicha.

Czyli Gdansk kuznia talentow numer jeden.
Wypromowali ostatnio Janusza, ktory w Treflu zaczal kariere jako pierwszy sypacz, Sawickiego, Halabe, Lipe. Plus najblyskotliwszy sezon Perrego.
Urbanowicz z Gdanska dostal sie do kadry, a i Zaleszczy przedstawia sie interesujaco i obiecujaco. Budowa troche zblizony do Hubera-ma dlugie rece. Troche inny charakter, bedzie wolniej dojrzewal.
Prawie im sie udalo z Czerwinskim, ech....

Jeszcze jak sie wezmie pod uwage mlodsze roczniki to jest super. Brawo Gdansk.
buzinga
Posty: 1273
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: buzinga »

Jurcic mówi po polsku na czasach. Winiar mógłby się zawstydzić :D Droszyński w sumie przyzwoicie, ale znowu jest na parkiecie chłopak, który absorbuje uwagę mocniej. Na nieszczęście dla Kamila jest nim rozgrywający rywali. Najdić, jak na 17 latka po prostu wymiata.
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: Shift »

Pytanie, Sasak jest szykowany na 1? Nie widziałem żadnego sparingu Trefla do tej pory a cyferki z jakiś meczów czy wyjsciowe sklady które gdzieś rzuciły mi się w oczy i w zdecydowanej większości pojawia się tam Kevin, którego już chyba powoli jednak można wrzucać do wora pt: spore nadzieję, kariera poniżej oczekiwań. Myślałem że przy takim konkurencie jednak talent Nasevicha będzie z przodu (mimo że to bardzo młody chlopak)
Diomedea
Posty: 4444
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: Diomedea »

Chyba na jedynke.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: Dejwu »

Trochę nie jestem na bieżąco ostatnio.
Jak poważna jest kontuzja libero Koykki? Jakieś prognozy co do powrotu?
Streeter
Posty: 7352
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: Streeter »

Prezes Gadomski pisze:Trener Juricić wniósł trochę nowości, innego spojrzenia, ale też trochę nie zrozumiał naszej ligi i współpracy tych wszystkich. To już są wewnętrzne sprawy klubowe, więc dobra nauczka, dobre dwa lata nauki przy innym szkoleniowcu i trzeba wyciągać wnioski na przyszłość.
Ktoś wie o co chodzi? Z boku wyglądało na dość owocną współpracę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hottakesbot
Posty: 1048
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Streeter pisze: 2 maja 2024, o 19:27
Prezes Gadomski pisze:Trener Juricić wniósł trochę nowości, innego spojrzenia, ale też trochę nie zrozumiał naszej ligi i współpracy tych wszystkich. To już są wewnętrzne sprawy klubowe, więc dobra nauczka, dobre dwa lata nauki przy innym szkoleniowcu i trzeba wyciągać wnioski na przyszłość.
Ktoś wie o co chodzi? Z boku wyglądało na dość owocną współpracę.

Streeter
Zapewne nie chciał kisić młodych na ławce (chyba że u trenera występuje zbieżność nazwisk z jednym z młodych zawodników jak w Zawierciu), a Wlazły mu kazał grać Sasakiem? Pasuje do specyfiki Plusligi :)
Diomedea
Posty: 4444
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: Diomedea »

A myslalam ze Gadomski to inteligentny gosc.
He he Wlazly tam swietna robote robi. ;)
Jak pisalam, ze mi ta funkcja wydaje sie ambiwalentna i niespecjalnie potrzebna oraz wchodzaca w konflikt z kompetencjami trenera to mnie zjechaliscie na forum.

Trenera, ktory tak im przygotuje mlodych do grania to latwo nie znajda.
A akurat na mlodych postawili, zorganizowali sobie Spale bis.

A od nowego sezonu wiecej wejsc Grzyba. W koncu u wszyscy mamy rodziny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7946
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 2 maja 2024, o 19:27 Ktoś wie o co chodzi? Z boku wyglądało na dość owocną współpracę.
To, że współpraca przynosi owoce, nie znaczy, że to przyjemna współpraca. ;) Aż odpaliłem i Gadomski tam wprost mówi, że 1) siłą Trefla jest sztab ludzi, a nie główny trener, więc trenerzy się zmieniali, a Trefl był prowadzony dobrze, bo sztab zostawał, 2) "trener nie rozumiał współpracy (...) wszystkich" - ale mówił też, że bardzo dobry wynik i okres, więc pewnie nie był łatwy we współpracy Chorwat, eufemistycznie ujmując, bo to jednoznaczna sugestia. Szczegóły byłyby ciekawe, ale nie wiem czy mamy tutaj jakiegoś gdańskiego usera.
Diomedea
Posty: 4444
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2023/24

Post autor: Diomedea »

Za wyniki odpowiada trener. Prezes, jakby byly ponizej oczekiwan, sam sie nie zwolni. Rzadko zwalniany jest sztab. Czasem trener przygotowania fizycznego jak widac ze zespol pada.
Natomiast w Gdansku sztab jest szeroki nietypowo. Wlazly pelniacy role trudna do okreslenia i bez specjalnej odpowiedzialnosci jezdzil na wszystkie mecze. Zwrocilam uwage, ze nie jezdzila Pani Psycholog, jesli chodzi o wyksztalcenie jednak majaca wyzsze kompetencje, potem sie pare razy pojawila.
Byloby normalne zeby "koordynator przygotowania psychologicznego", cokolwiek to znaczy, mogl pogadac z zawodnikami i trenerem, ale nie powinien mu narzucac koncepcji. Zalezy wiec w jaki sposob sie wypowiada.
Nie wiemy jak tam obie strony sie dogadywaly, ale chyba wlasnie w rozlozeniu subtelnych akcentow jest problem. I niekoniecznie kibic z Gdanska bedzie wiedzial.
Mozliwe jest tez, ze Jurici chcial miec mniej mlodych i grac o wyzsze cele. To akurat moze ktos wiedziec. Choc z tymi mlodymi pracowal swietnie.

Troche "skrowo" wygladalo tez w mlodziezowce, gdzie zawodnik o ogromnym potencjale ruchowym siedzial sporo na lawce, zeby zagral syn jednego z trenerow. I nie chodzi o Arka Wlazlego, bo ten rzeczywiscie ma duzy potencjal i gra tyle na ile zasluguje. Wiec temu bez nazwiska zostanie rok, by sie pokazac przed szukaniem seniorskiego klubu. Syn dostal plac w seniorskiej druzynie Trefla.

Jest tez sympatyczny aspekt przywiazania do "wychowankow" . Mam na mysli pozostanie w zespole Kuby Czerwinskiego, wychowanka Nakla ale mlodziezowca i medalisty z Treflem . Jest to ruch ambiwalentny nieco, choc szlachetny. Ktos temu chlopakowi jest cos winien za instrumentalne potraktowanie jego zdrowia. Gdansk wzial to na siebie, nie majac nic wspolnego z wykreowaniem problemu. Na pewno zwieksza to zaufanie zawodnikow do klubu. Tylko co dalej?
Moze rzeczywiscie warto zeby zdolna mlodziez z trefla szla na wypozyczenie, a nie siadala na lawce jako czwarty. Tylko wtedy lawka robi sie przechowalnia, trener tez niekoniecznie musi byc z tego zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”