PSG Stal Nysa 2023/24

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7873
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No ja tam uważam Muzaja za przereklamowanego gracza, jak nie jest w pozycji/formie do robienia 20 pkt na mecz (w Nysie i tak nie jest, bo mocni przyjmujący w ataku), to na pewnym poziomie się nie kalkuluje. Po prostu, o ile mam problem ze śledzeniem Plusligi z tym terminarzem, to mecze Nysy, ze względu na Gierżota, sobie odpalam, i tu ewidentnie:

1) wleciał duży dołek formy - nawet jak Muzaj grał super z JW albo robił 7/14 w ataku w IV secie ze Skrą, to nic to nie dało,
2) Kapica wrócił do formy z Cuprum, ale aż tak dobry to on nie jest, żeby robić z niego nadzieję polskiego ataku,
3) rozwój młodzieży średni tak na oko,
4) Pliński zasługuje na potencjalną krytykę, ale nie (tylko) za dobory personalne, a za to, że kolejny raz Nysa ma problem z równym graniem w rundzie zasadniczej, a z tymi personaliami (Żukowski, Zerba, El Graoui + okołoreprezentacyjni gracze jak Szymura, Gierżot, Muzaj) z tą taryfą ulgową nie ma co przesadzać.

Nysa ma playoffowe personalia (kontuzja Muzaja bez znaczenia, bo Kapica zagrał rundę na dobrym poziomie), a młodzi raczej in minus (Szymura, Gierżot), styl gry kiepski, ma to ręce i nogi, bo zaskoczyli nieoczywiści zawodnicy (El Graoui, Kapica), ale jakiegoś trenerskiego wkładu to ja tam nie widzę. Więc ten Muzaj to trochę wierzchołek góry lodowej, tzn. ja tam rozumiem Plińskiego, i jestem w stanie sobie wyobrazić, że to będzie hulać - ale całościowo to poziom transferów Nysy trochę wykracza poza wrażenia z oglądania Nysy, jak na razie. ;) Ale teraz wpadnie lepszy terminarz, to będzie szansa na złapanie rytmu, bo to kluczowy moment sezonu dla Stali.
Streeter
Posty: 7290
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 sty 2024, o 14:29 Pls, Kapica ma dobrą zagrywkę i quicka (nie ma bloku i jest słaby na wysokiej piłce), a założenie, że Muzaj w formie może dać więcej nie jest bezpodstawne. Czy da więcej w tym sezonie to już wybory trenera, za które jest rozliczany, tak jak rozliczany nie jest przez prezesów za 'dałem przecież szansę młodemu zawodnikowi'.
Założenie, że Włodarczyk w najlepszej formie z kariery więcej wniesie do Nysy niż Gierżot też nie jest bezpodstawne. Skoro z Kapicą gra drużyny ogólnie wyglądała lepiej, ponadto sam Kapica zmieniając Muzaja gra lepiej, po czym znów gra Muzaj, no to mnie średnio obchodzi założenie że Muzaj w jakiejś mitycznej formie wniesie więcej. Oczywiście rozumiem próbę odbudowania Muzaja, no ale nie powinno się to dziać kosztem wyników drużyny, przy drugim atakującym wyglądającym po prostu lepiej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: x-man »

Od czasu postu kolegów Muzaj grał więcej i jednak "mitycznej" formy nie osiągnął ;)
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: fan_siatkowki »

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze ego Plińskiego nie pozwala mu pokazać, że popełnił błąd stawiając na Muzaja. Zachowuje się jakby się bał, że Kapica się za bardzo rozkręci i nie daj boze dostanie powołanie do szerokiej kadry. Albo co gorsza rozpędzony w przyszłym sezonie mu jeszcze Dule usadzi na ławie :D Przecież to już jest komiczne jak Maciek leci cały mecz na 30% w ataku, na zagrywce potężny float, a Daniel nawet nie spojrzy w kierunku kwadratu (wiem, że w Suwałkach Remek miał delikatną kontuzje, ale to samo było w Gdańsku). Ewentualnie Kapice wpuści po 2h na zagrywkę, jak mu się przypomni. A przecież, kiedy ostatnio miał szansę pokazać się na dłużej (w Lubinie) to wyciągnął im ten mecz, pokazując, że jakiś poziom jednak nadal trzyma. Reasumując jak to ktoś ładnie na Twitterze napisał- bezpieczniej nie wpuszczać Remka na boisko, bo jeszcze znowu zagra lepiej niż Maciek i będzie trzeba się tłumaczyć czemu w kwadracie stoi :P I nie ma w tym wpisie żadnej nienawiści do Maćka, po prostu, jak większość kibiców dostrzegam tę niesprawiedliwość, która dzieje się na naszych oczach.
Streeter
Posty: 7290
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: Streeter »

No bo w myśleniu polskiej myśli szkoleniowej 24-letni Kapica ciągle ma czas na gry, a potem szok i niedowierzanie że 30-letnie Butryny i Bołądzie wygrały nic.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: x-man »

Zgadzam się w pełni, ale jak zawsze jest drugie dno.
Lewego na ławce też nie sadzali jak grał bryndzę...za drogi ;)
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: fan_siatkowki »

Mimo, że Zawiercie nie wyszło swoją dziś w swoim optymalnym zestawieniu nasuwa się parę wniosków. Po pierwsze fajnie, że Kosiba wreszcie miał szansę się pokazać na długim dystansie, a nie tylko wchodząc przy wyniku typu 9:19. Chłopak ma potencjał, tylko trzeba trochę więcej wiary w niego, żeby też poczuł granie. Szczegolnie, ze w tych rocznikach polskich przyjmujących jest tyle co kot napłakał. Po drugie Remek wyciągnięty z głębokiej zamrażarki, bez rytmu meczowego (było widać po słabej zagrywce) i chyba po Suwałkach nadal nie do końca doleczony (na zbliżeniach cały nos czerwony i zakatarzony :D ) nadal prezentuje się lepiej niż Muzaj w rytmie meczowym. Po trzecie zastanawia mnie case Abramowicza- przez pół sezonu szóstkowy środkowy, potem zjazd do kwadratu i od 5-6 meczy nawet nie powąchał boiska. A czasami gra naszych środkowych wołała o zmianę. Dzisiaj pokazał, że z formą też za bardzo nie zjechał. Więc kolejne pytanie- o co chodzi?
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: x-man »

Fajnie, zgrabnie to wyszło - brawo :)

Obrazek

foto: X - @KTeuerle

Ktoś wie, gdzie Tsima zagości w przyszłym sezonie ??
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
maz1ko
Posty: 30
Rejestracja: 28 kwie 2022, o 21:07
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: maz1ko »

Wiecie może, czy jest plan na asystenta trenera w związku z odejściem Potoczaka?
JKWM
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2023, o 18:36
Płeć: M

Re: PSG Stal Nysa 2023/24

Post autor: JKWM »

Ponoć Łuka
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”