Jastrzębski Węgiel 2023/24

Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Alfred Tennyson »

kamil1999 pisze:Przede wszystkim Fornal zmienia agenta na tego uważanego potocznie, za najlepszego w swoim fachu w świecie siatkówki by walczyć o lepszy kontrakt pewnie.
Nie musi to oznaczać chęci odejścia a raczej po prostu chęć zarobienia lepszych pieniędzy. No i te lepsze pieniądze może dostać w JW i wtedy może zostanie a może JW zostać przelicytowane przez Resovii, Piacenze czy kogoś innego. Trudno powiedzieć, ale nie dorabiał bym do tej zmiany agenta ideologii, że skoro zmienił agenta to chce odejść
Świat się zmienił, za "moich" czasów "najlepszym" agentem na świecie był Luca Novi, a wyżej wymieniony miał w swojej stajni jedynie siatkarzy z drugiego/trzeciego szeregu, których właściwie możnaby wymieniać w nieskończoność Obrazek


A co to było za oświadczenie Malke, o którym piszecie?

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Biciut »

Na moje oko Tomek zostanie w PL ze wzgledu na partnerke, ktora ma biznes na miejscu. JW lub Resovia na kolejne lata, zobaczymy kto rozbije bank dla niego :D
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Streeter »

Edvins Skruders "wzmocni" Jastrzębie na rozegraniu :) jest moc, liga łotewska, później dwa kluby rumuńskie. "Już witał się z gąską" w greckim Athlos Orestiadas, no ale przyszła oferta życia z Jastrzębia, więc skorzystał. Nigdy na żywo nie widziałem, co nie powinno dziwić, ale raczej zastąpić nim Tervaporttiego to będzie ciężko. Tym samym Jastrzębie już raczej nie będzie drużyną z najlepszą podwójną w lidze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Diomedea »

Przykro. paru przyzwoitych graczy drugiego rzedu na tej pozycji widzielismy ostatnio.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: qtp »

A gdzie odszedł Fin? I kiedy?
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: ciorny17 »

Pozwolę sobie zacytować samego siebie z wątku innych turniejów, a mianowicie Srebrnej ligi
ciorny17 pisze: 6 lip 2023, o 19:49 Oglądam mecz Srebrnej Ligi. Łotwa vs Węgry. Ale Gogol ma perełkę na ataku. Rozgrywjacy też fajny ale jeszcze odbicie z pola do poprawy
Obok Jansonsa, dla mnie najlepszy gracz Łotwy w finale przeciwko Węgrom. Poza odbiciem z pola o czym wspomniałem rozgrywający dla mnie bardzo ciekawy. Trochę słaby w bloku i zagrywka taka sobie, ale sam element rozegrania na plus. Także nie załamywałbym rąk.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 12 wrz 2023, o 11:36 A gdzie odszedł Fin? I kiedy?
Wyczytałem, że jakiś uraz podczas ME złapał. Zbytnio nie śledziłem Finów, więc ciężko mi powiedzieć więcej, ale widocznie coś, co na chwilę go wyklucza, skoro ściągnęli zastępstwo.
ciorny17 pisze: 12 wrz 2023, o 11:51 Pozwolę sobie zacytować samego siebie z wątku innych turniejów, a mianowicie Srebrnej ligi
ciorny17 pisze: 6 lip 2023, o 19:49 Oglądam mecz Srebrnej Ligi. Łotwa vs Węgry. Ale Gogol ma perełkę na ataku. Rozgrywjacy też fajny ale jeszcze odbicie z pola do poprawy
Obok Jansonsa, dla mnie najlepszy gracz Łotwy w finale przeciwko Węgrom. Poza odbiciem z pola o czym wspomniałem rozgrywający dla mnie bardzo ciekawy. Trochę słaby w bloku i zagrywka taka sobie, ale sam element rozegrania na plus. Także nie załamywałbym rąk.
Zobaczymy, dotąd największa marka, jaka się na Niego pokusiła to Rapid Bukareszt. Teraz w Jego miejsce przyszedł Vincić. Pewnie na drugiego się nada, zresztą nie takie cuda już Jastrzębie na drugiego rozgrywacza ściągało, ale podwójna to nie będzie już to samo tak czy tak - bo ani Łotysz nie jest Finem, ani Kanadyjczyk Czechem :) tyle dobrze dla JW, że Toniutti na kadrze to Łomaczeaux, więc zbyt zmęczony z ME nie wróci.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Kiedyś to była podwójna zmiana, teraz to nie ma...

Pociesza fakt, że nowy nabytek to podstawowy sypacz mistrzów Srebrnej LE. Ale co z Finem? Również czytam, że to skutek kontuzji na ME, tylko kiedy ta kontuzja miała wystąpić? Tervaportti wychodził w ostatnim meczu Finów w każdym z 5. setów.

Temat rozwiązania kontraktu z Finem był, ale z otoczenia klubu słyszałem, że dogadał się z JW i nie odejdzie jak Hadrava. Teraz sam już nie wiem.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: qtp »

To jakiś grubszy uraz musi być skoro ściągają zawodnika, pechowo.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: nikt wazny »

to fakt - lista drugich rozgrywających w JW na przestrzeni lat była spektakularna.
Pamiętam takiego polsko-brytyjskiego amatora - Sławka Mastera. Jego atutem było to, że był wysoki :D
Thorton, Tiago, Filipov. Było parę perełek :)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Z tych nieoczywistych kierunków to pamiętam Lushtaku, ale nie wiem czy cokolwiek pograł dłużej
Pamiętam też Iglesiasa, który przyszedł wobec kontuzji Vinhedo. Ale on coś tam pograł w paru meczach i nawet dość fajnie.
mieclaw
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2023, o 09:35
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: mieclaw »

kamil1999 pisze: 13 wrz 2023, o 10:22 Z tych nieoczywistych kierunków to pamiętam Lushtaku, ale nie wiem czy cokolwiek pograł dłużej
Mało. Bardzo nieczyste odbicie, nie dociągał piłek. Słaby wynalazek Lebedeva, ale chyba miał dobrego flota
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Grecki klub potwierdza rozwiązanie kontraktu z Łotyszem i jego przejście do Jastrzębia. Czekamy na oficjalkę z JW i wyjaśnienie sytuacji z Tervaporttim - czy to faktycznie kontuzja (wątpię, nic na to nie wskazuje) czy casus Hadravy.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

PioterZJastrzebia pisze: 18 wrz 2023, o 13:10 Grecki klub potwierdza rozwiązanie kontraktu z Łotyszem i jego przejście do Jastrzębia. Czekamy na oficjalkę z JW i wyjaśnienie sytuacji z Tervaporttim - czy to faktycznie kontuzja (wątpię, nic na to nie wskazuje) czy casus Hadravy.
No JW pożegnało się z Tervaporttim. Fin przenosi się do... Epicentra Podolany.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: qtp »

PioterZJastrzebia pisze: 27 wrz 2023, o 10:19 Fin przenosi się do... Epicentra Podolany.
Serio??? To był by chyba najbardziej dziwaczny ruch w historii ligi.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Czemu taki dziwaczny? Być może chce grać a Podolany ma pieniądze. Dziwniejszy był transfer Szalpuka bo Szalpuk to jednak kadrowiec a nie rezerwowy potentata ligowego.

W każdym razie IMO strata aż tak spora nie jest. Fin był jednak mocno przeceniany. Nie jest zły, ale to często nawet bardzo niedokładny rozgrywający. Być może ten Skruders nie jest taki zły. Bardziej niż samego rozegrania to szkoda tego flota Tervaportiego. On był naprawdę niezły i trudny w odbiorze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Biorąc pod uwagę, że Jastrzębski ma najlepszego środkowego na świecie w składzie, to ten Szymura w szóstce będzie do przeżycia - ale poza osłabieniem ławki (z której Mendez wielce nie korzystał, też bądźmy uczciwi) jeszcze większa odpowiedzialność spoczywać będzie na najsłabszym na papierze punkcie, czyli Patrym, tutaj ciekawe co można z Francuza uzyskać.

Tervaportti po prostu nie umie wystawiać na lewe skrzydło, więc ten impakt jego zmian (w sensie, względem rozegrania) zawsze był mocno ograniczony. Hadravy za to rzeczywiście szkoda, nawet jak w poprzednim sezonie wiele się nie nagrał, to akurat za Patry'ego mógłby się nagrać sporo, ale temat omawiany. Jak Fin dostał sensowne pieniądze i chciał sobie popykać, to ciężko mu się dziwić, wiele lat kariery mu nie zostało. Tak że samego Fina jak pisze @kamil1999 nie szkoda, ale odejścia do podwójnej zmiany - jeszcze jak.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 27 wrz 2023, o 11:38 Czemu taki dziwaczny?
No dla mnie Ukraina jest dziwacznym kierunkiem siatkarskim, a od 2 lat to już w ogóle. Z pieniędzmi w kraju w którym toczy się wojna też może być różnie... Myślałem że Fin wyląduje gdzieś w Turcji.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Biciut »

Jak to jest z tym budżetem na ten sezon w JW?

Odejście Hadravy, Tervaporttiego, Boyer, Clevenot, Wiśniewskiego
Przychodzą Sclater, Skruders, Patry, Sedlacek, Huber

Huber u Kadzia może nie wprost ale przyznał, że idzie za mniejsze pieniadze niz mial w KK. Pozostali z całą pewnością są na niższych kontraktach niż odchodzący. Mendez pozostałą część pochłonął czy mają ostre cięcia?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Simao »

Biciut pisze: 9 paź 2023, o 15:00 Jak to jest z tym budżetem na ten sezon w JW?

Odejście Hadravy, Tervaporttiego, Boyer, Clevenot, Wiśniewskiego
Przychodzą Sclater, Skruders, Patry, Sedlacek, Huber

Huber u Kadzia może nie wprost ale przyznał, że idzie za mniejsze pieniadze niz mial w KK. Pozostali z całą pewnością są na niższych kontraktach niż odchodzący. Mendez pozostałą część pochłonął czy mają ostre cięcia?
Raczej rozegra tylko jeden sezon w JW. Mam nadzieję, że od kolejnego sezonu będzie już graczem Resovii.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Bruninho »

Simao pisze: 9 paź 2023, o 19:37
Biciut pisze: 9 paź 2023, o 15:00 Jak to jest z tym budżetem na ten sezon w JW?

Odejście Hadravy, Tervaporttiego, Boyer, Clevenot, Wiśniewskiego
Przychodzą Sclater, Skruders, Patry, Sedlacek, Huber

Huber u Kadzia może nie wprost ale przyznał, że idzie za mniejsze pieniadze niz mial w KK. Pozostali z całą pewnością są na niższych kontraktach niż odchodzący. Mendez pozostałą część pochłonął czy mają ostre cięcia?
Raczej rozegra tylko jeden sezon w JW. Mam nadzieję, że od kolejnego sezonu będzie już graczem Resovii.
Kto jeszcze będzie graczem Resovii?
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: qtp »

O to juz nawet nie można sobie życzyć sobie przyjścia do swojegonklubu danego zawodnika bo to uraża zaksiarskie uczucia, wesoło...

Huber zmieniający klub za mniejsze pieniądze, również mocno zabawne.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

qtp pisze: 9 paź 2023, o 21:34 O to juz nawet nie można sobie życzyć sobie przyjścia do swojegonklubu danego zawodnika bo to uraża zaksiarskie uczucia, wesoło...

Huber zmieniający klub za mniejsze pieniądze, również mocno zabawne.
Każdy polski klub ma mniejszy budżet od kilku innych klubów, a zawodnicy zmieniają kluby jedynie dla nowych wyzwań i tylko gdy dostają niższe propozycje kontraktu w innych klubach. Tak to widzę na bazie lektury wywiadów z prezesami i zawodnikami.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Biciut »

qtp pisze: 9 paź 2023, o 21:34 O to juz nawet nie można sobie życzyć sobie przyjścia do swojegonklubu danego zawodnika bo to uraża zaksiarskie uczucia, wesoło...

Huber zmieniający klub za mniejsze pieniądze, również mocno zabawne.
Pytalem o budzet JW budujac pytanie na bazie wywiadu z Huberem oraz proporcji kontraktowych nowych zawodnikow... gdzie to wszystko zmierza?! po takich odpowiedziach odechciewa się napisać czegokolwiek, nawet po tylu latach członkostwa na forum
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Diomedea »

@Biciut- nie ma co sie obrazac.
Nie sluchalam tej wypowiedzi Hubera i chyba nie bede. Norbert mistrzem slowa nie jest.
Naprawde wierzysz, ze odszedl z zaksy za mniejsze pieniadze?

Co do przejscia do Resovii-AKS Rzeszow byl mlodziezowym klubem Hubera zas Podkarpacie jego rodzinnym regionem. Moze dobrze by bylo by dorosla Reska dostala od niego wsparcie.
Mogloby to zmotywowac sponsorow do ponownego doinwestowania rzeszowskiej mlodziezy.

Mozliwe, ze zarowno ze wzgledu na koniunktore polityczna jak i gospodarcza budzet spadl. Chyba to widac w skladzie.
pwpl97
Posty: 354
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: pwpl97 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 paź 2023, o 21:56
qtp pisze: 9 paź 2023, o 21:34 O to juz nawet nie można sobie życzyć sobie przyjścia do swojegonklubu danego zawodnika bo to uraża zaksiarskie uczucia, wesoło...

Huber zmieniający klub za mniejsze pieniądze, również mocno zabawne.
Każdy polski klub ma mniejszy budżet od kilku innych klubów, a zawodnicy zmieniają kluby jedynie dla nowych wyzwań i tylko gdy dostają niższe propozycje kontraktu w innych klubach. Tak to widzę na bazie lektury wywiadów z prezesami i zawodnikami.
Odszedl z Zaksy bo byl dogadany z Wlochami za wieksze pieniadze, po jakims czasie cos poszlo nie tak i wybral z braku laku Jastrzębie za mniejsze pieniadze, proste.
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Vigo »

pwpl97 pisze: 10 paź 2023, o 11:17
WysokiPortorykanczyk pisze: 9 paź 2023, o 21:56
qtp pisze: 9 paź 2023, o 21:34 O to juz nawet nie można sobie życzyć sobie przyjścia do swojegonklubu danego zawodnika bo to uraża zaksiarskie uczucia, wesoło...

Huber zmieniający klub za mniejsze pieniądze, również mocno zabawne.
Każdy polski klub ma mniejszy budżet od kilku innych klubów, a zawodnicy zmieniają kluby jedynie dla nowych wyzwań i tylko gdy dostają niższe propozycje kontraktu w innych klubach. Tak to widzę na bazie lektury wywiadów z prezesami i zawodnikami.
Odszedl z Zaksy bo byl dogadany z Wlochami za wieksze pieniadze, po jakims czasie cos poszlo nie tak i wybral z braku laku Jastrzębie za mniejsze pieniadze, proste.
A w tej bajce były smoki? Ja z kolei słyszałem że w Jastrzębiu będzie grał za darmo😆😆 z braku laku wybrał Mistrza Polski😆 większego komedianta na świecie nie słyszałem
Czarny
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Diomedea »

Dogadany to moze nie. Ale rozmowy mozliwe ze byly, tylko zaszkodzil im slaby powrot w pierwszym okresie gry???

Ciekawe jak JW wyjdzie na wzmocnieniu srodka i oslabieniu na 2 skrzydlach. Pisze o oslabieniu, bo fanka Jeana Patryego nigdy nie bylam, choc juz raz sie kajalam po kwalifikacjach olimpijskich.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: buzinga »

Pwpl97 ma rację. Nie wiem skąd te śmiechy, ale Huber rzeczywiście był dogadany z Trento i na początku miał tam trafić w pakiecie z Dirliciem. Prawdopodobnie, bo nie jestem tego pewny, ale wyszło jak wyszło, gdyż na rynku pojawił się wolny Rychlicki. Itas skorzystał z sytuacji i podpisał Kamila. A że to nie jest najbogatszy z włoskich giagantów to własnie prawdopodobnie zabrakło kasy na Norberta. Stąd padł wybór na tańszego Kozamernika. Dlatego w plocie tych wydarzeń Jastrzębie miało tyle szczęścia, że jak już większość (w zasadzie wszystkie czołowe zespoły w PL) miały obsadzony środek na ten sezon. To dla Hubera jedyną sensowną opcją zostało JW. Na pewno nie ma co wierzyć, że jest na niższym kontrakcie. Może po prostu nie być przepłacony. W Kędzierzynie nie mógł dużo zarabiać, bo to był jego pierwszy kontrakt na podstawowego środkowego w czołówce podpisany na dwa lata podczas których wydarzyła się kontuzja, ale również duży skok jakościowy.

Co do budżetu Jastrzębia. Sam nie wiem jak jest. Jednak niekoniecznie musi być zauważalnie mniejszy. Może się okazać przy sprawozdaniu finansowych, że np klub zanotuje 2-3 mln zysku po prostu nie wydał wszystkiego, bo budżet się planuje, a wykonania mogą już być różne. Poza tym na moje ok np Patry jest droższym zawodnikiem od Boyera. Droższym, bo ten drugi przychodził jako kot w worku będąc już jedną nogą na obrzeżach siatkówki. Jean w całej swojej okazałości jest jednak zawodnikiem przecenianym, przereklamowanym w ujęciu sportowym, a co za tym idzie raczej przepłaconym. Także jak wyglądają finanse JW to się najwcześniej zapewne będziemy mogli przekonać już po insajderskich informacjach dotyczących ruchów transferowych na przyszły sezon czyli około grudnia tak mniemam. Sprawozdanie z 2023 roku pojawi się w przyszłym nie wcześniej niż okolice kwietnia. A może nawet później.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Biciut »

buzinga pisze: 10 paź 2023, o 19:29 Pwpl97 ma rację. Nie wiem skąd te śmiechy, ale Huber rzeczywiście był dogadany z Trento i na początku miał tam trafić w pakiecie z Dirliciem. Prawdopodobnie, bo nie jestem tego pewny, ale wyszło jak wyszło, gdyż na rynku pojawił się wolny Rychlicki. Itas skorzystał z sytuacji i podpisał Kamila. A że to nie jest najbogatszy z włoskich giagantów to własnie prawdopodobnie zabrakło kasy na Norberta.
Odszedł trener u którego chciał grać Huber w Trento żeby się optymalnie przygotować do olimpiady, poruszał ten wątek u Wrony na podcaście. Ostatecznie będzie ten fachowiec pracował z Wilfredo i Semenem
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”