Jastrzębski Węgiel 2023/24

Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Streeter »

Aktualny skład: http://laczynassiatka.pl/clubs/2023/232 ... eba93ccf3f

Skład na moment zakładania wątku:

Toniutti/Tervaportti
Patry/Sclater
Fornal/Sedlacek/Szymura/Jóźwik
Huber/Gladyr/M'Baye
Popiwczak/Makoś

Mendez/Furtado/Dejewski
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Patrol035 »

Jakieś cięcia w JW? Podobno Tervaportti ma odejść.
Semper fidelis
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Patrol035 pisze: 29 lip 2023, o 21:33 Jakieś cięcia w JW? Podobno Tervaportti ma odejść.
Jeśli cięcia to dotkną następnego sezonu.
Budżet na sezon obecny jest ustalony a pieniądze wypłacone
Jeśli coś na rzeczy to może tak jak Hadrava chce grać
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Streeter »

Patrol035 pisze: 29 lip 2023, o 21:33 Jakieś cięcia w JW? Podobno Tervaportti ma odejść.
Też prędzej wierzę w ofertę gry za dobre pieniądze niż problem w JW. Szczerze mówiąc nie rozumiem czemu taki gracz jak Tervaportti woli siedzieć na ławce w JW, gdzie w wielu naprawdę dobrych klubach mógłby robić za jedynkę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: qtp »

Streeter pisze: 30 lip 2023, o 00:49 Szczerze mówiąc nie rozumiem czemu taki gracz jak Tervaportti woli siedzieć na ławce w JW, gdzie w wielu naprawdę dobrych klubach mógłby robić za jedynkę.
Bo dzięki temu został mistrzem w najlepszej lidze świata i zagrał w finale LM? Klepiąc w jakiejś Padwie czy u innego Turka nic takiego by mu nie groziło. A i finansowo jest na pewno lepiej niż dobrze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

qtp pisze: 30 lip 2023, o 09:40 Bo dzięki temu został mistrzem w najlepszej lidze świata i zagrał w finale LM? Klepiąc w jakiejś Padwie czy u innego Turka nic takiego by mu nie groziło. A i finansowo jest na pewno lepiej niż dobrze.
Plus presja też raczej taka sobie jak jest się rezerwowym, gość rzuca te swoje farfocle na lewe skrzydło jakby jutro miało nie nadejść, a i tak nikt nie zwraca za bardzo uwagi, bo jest jedynie "świetnym zmiennikiem". Bardziej takiemu Szymurze można się dziwić, bo jest dużo młodszy, ale tu cierpliwość wynagrodzona została Sedlackiem na przyjęciu.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Diomedea »

Szymurze tez srednio nalezy sie dziwic.
Jest lokalsem (Rybnik). Rodzina blisko itp.
Mial duze problemy z kolanami i moglby gry na pelnym dystansie, przez wiele lat nie uciagnac. Tak wiem, ze gral juz jako szostkowy kilka sezonow pod rzad.
W dodatku uniknie publicznej krytyki w momentach obnizki formy, a takie juz ewidentnie mial.
Pewnie w nastepnym sezonie pogra wiecej. Przy wzglednie wyrownanej pierwszej trojce to nie jest zla fucha, rowniez sportowo.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

A dla mnie ruchy kadrowe Jastrzębia w tym okienku są właśnie objawem cięć budżetowych. Zastąpienie Clevenota Sedlackiem, nie utrzymanie jednego/dwóch zawodników na kontraktach. Skład, który na papierze jest niewiele, ale jednak zauważalnie słabszy, ciężko wytłumaczyć inaczej niż niższym budżetem, do innych powodów podchodzę sceptycznie.

Oczywiście z perspektywy Hadravy i prawdopodobnie Tervaporttiego chęć odejścia zrozumiała.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Streeter »

I tak i nie. Bo w zasadzie kogo lepszego mogło Jastrzębie w tym okienku ściągnąć na atak i na przyjęcie? Aczkolwiek nie udało się utrzymać Francuzów, więc pieniędzy na podwyżkę nie było. No bo teoretycznie przynajmniej to ani jeden ani drugi nie poszli sportowo wyżej, więc można założyć, że poszli na lepszy kontrakt.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: ciorny17 »

Z tymi cięciami to tak nie do końca.
Party z pewnością dużo tańszy niż Boyer nie jest, a powiedziałbym, że w kontekście ówczesnego kontraktu Stefana, to pewnie podobnie, a na przyjęciu pewnie brakło trochę czasu, bo skoro były prowadzone rozmowy z Bednorzem i był ponoć bardzo blisko (tu nie wiem na ile to miała być tylko licytacja i benchmark ze strony Michalaka, bo takie pogłoski są, że Bartek od razu deklarował chęć pozostania w Zaksie), czyli mówimy o top5 polskich zawodników w kontekście zarobków, to nie wierzę, że nie było zapewnienia ze strony sponsora. A że Polaka żadnego się nie udało, zawodnicy poniżej włoskiego top5 byli nie do wyciągnięcia jeśli mówimy o przyjmujących, wschód zamarznięty jak wiadomo, to został Sedlacek. Ergo, na papierze JW jest słabsze jak tegoroczne. Ale to tylko moje bicie piany, czyli kogoś kto się nie zna, bo jest na forum, a nie w strukturach klubu.
Kłamca.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

ciorny17 pisze: 4 sie 2023, o 09:34 Z tymi cięciami to tak nie do końca.
Party z pewnością dużo tańszy niż Boyer nie jest, a powiedziałbym, że w kontekście ówczesnego kontraktu Stefana, to pewnie podobnie, a na przyjęciu pewnie brakło trochę czasu, bo skoro były prowadzone rozmowy z Bednorzem i był ponoć bardzo blisko (tu nie wiem na ile to miała być tylko licytacja i benchmark ze strony Michalaka, bo takie pogłoski są, że Bartek od razu deklarował chęć pozostania w Zaksie), czyli mówimy o top5 polskich zawodników w kontekście zarobków, to nie wierzę, że nie było zapewnienia ze strony sponsora. A że Polaka żadnego się nie udało, zawodnicy poniżej włoskiego top5 byli nie do wyciągnięcia jeśli mówimy o przyjmujących, wschód zamarznięty jak wiadomo, to został Sedlacek. Ergo, na papierze JW jest słabsze jak tegoroczne. Ale to tylko moje bicie piany, czyli kogoś kto się nie zna, bo jest na forum, a nie w strukturach klubu.
Można by przypuszczać, że Party to żartobliwe określenie Boyera, ale chyba nie?

JW będzie silny. Huber a M'Baye to przepaść. "The Tip Master"? Dobry ale bez przesady. Często zmieniany przez Szymurę. Hadrava to i tak tylko rezerwowy. Można wygrywać 3*LM z Kluthem. Finał jest bardzo prawdopodobny a w nim nigdy nie wiadomo. W ostatnich trzech latach JW ma bilans 2-1 przy czym pierwsze mistrzostwo z tych dwóch wygrał Bucki.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Bruninho »

Być może mnie pamięć zawodzi, ale wydaje mi się, że Artem dementował plotki o negocjacjach Bednorza z JW, według jego źródeł tematu w ogóle nie było. Także chyba bardzo blisko to nie było.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: buzinga »

ciorny17 pisze: 4 sie 2023, o 09:34 Z tymi cięciami to tak nie do końca.
Party z pewnością dużo tańszy niż Boyer nie jest, a powiedziałbym, że w kontekście ówczesnego kontraktu Stefana, to pewnie podobnie, a na przyjęciu pewnie brakło trochę czasu, bo skoro były prowadzone rozmowy z Bednorzem i był ponoć bardzo blisko (tu nie wiem na ile to miała być tylko licytacja i benchmark ze strony Michalaka, bo takie pogłoski są, że Bartek od razu deklarował chęć pozostania w Zaksie), czyli mówimy o top5 polskich zawodników w kontekście zarobków, to nie wierzę, że nie było zapewnienia ze strony sponsora. A że Polaka żadnego się nie udało, zawodnicy poniżej włoskiego top5 byli nie do wyciągnięcia jeśli mówimy o przyjmujących, wschód zamarznięty jak wiadomo, to został Sedlacek. Ergo, na papierze JW jest słabsze jak tegoroczne. Ale to tylko moje bicie piany, czyli kogoś kto się nie zna, bo jest na forum, a nie w strukturach klubu.
Moim zdaniem JW ma budżet na tym samym poziomie co w ubiegłym roku. Po prostu nie licząc Bena, który zapewne jest mniej lub bardziej przepłacony, reszta tej szerokiej kadry funkcjonuje/funkcjonowała na bardzo korzystnym dla klubu stosunku cena/jakość. Bardzo ciekawie będzie w tym sezonie, bo Fornal wchodzi w swój ostatni (3 rok) obecnej umowy i logiczne jest, że będzie oczekiwał znaczącej podwyżki. Wydaje się, że JW na takową stać. Pytanie będzie bardziej brzmieć ile będzie kosztować klub w sensie możliwości obudowania Tomka wartościowymi zawodnikami, bo to jest taka naprawdę najbardziej strategiczna umowa dla przyszłości zespołu z Jastrzębia Zdroju. Prezes Gorol nie może sobie pozwolić na stratę tak klasowego siatkarza i to grającego na polskim paszporcie.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2023, o 10:33 przez buzinga, łącznie zmieniany 1 raz.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: buzinga »

Bruninho pisze: 4 sie 2023, o 10:26 Być może mnie pamięć zawodzi, ale wydaje mi się, że Artem dementował plotki o negocjacjach Bednorza z JW, według jego źródeł tematu w ogóle nie było. Także chyba bardzo blisko to nie było.
Nic Cię nie zawodzi. Tak było. Twierdził nawet, że słyszał to bezpośrednio z klubu, że nikt nawet nie kontaktował się z Bednorzem i Jastrzębie nie przejawiało żadnego zainteresowania zawodnikiem. Zainteresowanie było za to Januszem i to bardzo konkretne.
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: ciorny17 »

Bruninho pisze: 4 sie 2023, o 10:26 Być może mnie pamięć zawodzi, ale wydaje mi się, że Artem dementował plotki o negocjacjach Bednorza z JW, według jego źródeł tematu w ogóle nie było. Także chyba bardzo blisko to nie było.
Dlatego napisałem najprawdopodobniej o benchmarku i budowaniu pozycji negocjacyjnej w kontekście przedłużenia w Zaksie, bo wiem, że w okolicach finału PP takie info, z otoczenia właśnie Michalaka wypłynęło. A to, że Artem później zanegował, to tylko może moje domniemania dopełnić. Ale miało się, specjalnie bądź nie, pojawić słowo "blisko".
Kłamca.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Bruninho »

Menadżerowie uwielbiają takie gierki, zapewne tak z 90% medialnych plotek transferowych wypływa właśnie ze środowiska menadżerskiego w celu podbicia kontaktów a tym samym prowizji dla menago.
A co do budżetu JW to tak z zewnątrz na moje oko wygląda jakby był na podobnym poziomie jak w poprzednich latach. Sedlacek z pewnością zarabia dużo mniej niż Clevenot ale ta różnica pewnie została przerzucona na środek.
Topowi polscy (reprezentacyjni) środkowi ze względu na limity są kosmiczne drodzy. Bieniek, Kochan, Huber (Kłos też, ale pewnie szczebelek niżej) mają kontrakty grubo ponad milion zł. Taki Bieniek dostała w Zawierciu 1,6 mln zł.
To są już bardzo poważne kwoty, nie zdziwiłbym się jakby to byli najlepiej opłacani środkowi w Europie poza Simonem.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Biciut »

Mnie bardziej martwi to, że praktycznie cały skład ma umowy do końca najbliższego sezonu. Jak to wygląda z umową z JSW? Co roku jest negocjowana czy to jakiś długoterminowy związek na wcześniej umówionych parametrach?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Rok do końca kontraktu, po Igrzyskach, Fornal w stajni Matijasevicia - może nic nie znaczyć, może sporo znaczyć.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Biciut »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sie 2023, o 21:33 Rok do końca kontraktu, po Igrzyskach, Fornal w stajni Matijasevicia - może nic nie znaczyć, może sporo znaczyć.
Znaczy tyle, ze wie co jest wart i powalcza o bardzo dobry kontrakt
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To na pewno. Ale może naoglądałem się dużo większych sportów gdzie gwiazdy piłki czy NBA zmieniały agentów na tych najbardziej znanych, chcąc właśnie zmienić otoczenie, niemniej powyższa uwaga raczej w formie pytania niż tezy. Fornal ma sporą marketingową wartość, więc np. gdyby chciał nawet zahaczyć o Japonię (gdzie były plotki o zwiększeniu limitów, co mogłoby mocno osłabić europejską siatkówkę), to ciężko o lepsze nazwisko niż G. Matijasevic.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2755
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sie 2023, o 23:45 To na pewno. Ale może naoglądałem się dużo większych sportów gdzie gwiazdy piłki czy NBA zmieniały agentów na tych najbardziej znanych, chcąc właśnie zmienić otoczenie, niemniej powyższa uwaga raczej w formie pytania niż tezy. Fornal ma sporą marketingową wartość, więc np. gdyby chciał nawet zahaczyć o Japonię (gdzie były plotki o zwiększeniu limitów, co mogłoby mocno osłabić europejską siatkówkę), to ciężko o lepsze nazwisko niż G. Matijasevic.
On będzie w Resovii po IO, możesz sobie zrobić tzw. screen :D
alk123
Posty: 119
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: alk123 »

Utrzymanie Fornala powinno być dla JW priorytetem. Chyba, że on chce nie tylko większego kontraktu, ale też zmiany otoczenia. 5 lat w jednym klubie to sporo.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Klugenhammer »

Nie po to bierzesz sobie agenta z dojściami do prezesów największych klubów w Europie i na świecie, żeby ci wynegocjował podwyżkę w Jastrzębiu Zdroju. ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Przede wszystkim tegoroczny skład Jastrzębia jakoś nie wygląda na skład klubu, który finansowo/sportowo zachęci Fornala do pozostania czymś czego do tej pory nie miał. Myślę, że jedyny klub, do którego trafić może Fornal w PL, to Resovia, ale też myślę, że będzie miał dużo większe pole manewru niż ci ligowi zawodnicy, których podkupiła Resovia w ostatnich latach. We Włoszech za rok mogą być potężne przetasowania, bo o ile w tym roku prawie wszyscy mieli ważne umowy i odszedł jedynie Ngapeth, którego pogoniła Modena, oraz Kazijski, który dla Trentino okazał się zbyt stary, to za rok kończą się kontrakty większości przyjmujących i może być sroga licytacja gdy np. Piacenza może mieć dwa wolne sloty na przyjęciu.
alk123
Posty: 119
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: alk123 »

Piacenza wydaje się bardzo prawdopodobna bo mają też duży budżet. Niewykluczona też Turcja. Czy Resovia? Możliwe, szczególnie, że grają tam Kochan, Kłos i Boyer ( jego kumple). Dla JW nadejdą chude lata? Ciekawie się zaczyna.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

Fornala od dłuższego czasu chce Trentino, a nie Piacenza. Lavia po sezonie by miał odejść. Ja jednak mam nadzieję, że włączy się Resovia i w końcu zacznie rozsądnie budować skład.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Przede wszystkim Fornal zmienia agenta na tego uważanego potocznie, za najlepszego w swoim fachu w świecie siatkówki by walczyć o lepszy kontrakt pewnie.
Nie musi to oznaczać chęci odejścia a raczej po prostu chęć zarobienia lepszych pieniędzy. No i te lepsze pieniądze może dostać w JW i wtedy może zostanie a może JW zostać przelicytowane przez Resovii, Piacenze czy kogoś innego. Trudno powiedzieć, ale nie dorabiał bym do tej zmiany agenta ideologii, że skoro zmienił agenta to chce odejść
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: ciorny17 »

Spodziewajcie się niebawem oświadczenie Kuby Malke co myśli o zmianie agenta przez Fornala. Mateusz Poręba vibes.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: Jacek »

Przy zmianie Agenta obowiązują podobne zasady jak przy zmianie Klubu. No przynajmniej powinne obowiązywać :)
alk123
Posty: 119
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2023/24

Post autor: alk123 »

Malke jakieś ( ewentualne) oświadczenia mogą tylko zaszkodzić. Co miałby niby nimi osiągnąć? Wyciąganiem "brudów" raczej nie przekona klienta do powrotu. A on ma jeszcze w stajni jego brata Janka. Więc jak mają jakieś sprawy między sobą do załatwienia to chyba lepiej niech to załatwią między sobą.
PS. Pamiętam jak Bosek miał wąty do Kurka jak go zamienił na Michalaka i trochę niesmak ;)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2023, o 16:39 przez alk123, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”