Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Walczyć to oni będą w pierwszej lidze, jeśli chcemy grać o coś to trzeba brać najemników. Ci co tu przyszli nawet za czasów PZU zostali tylko dlatego, że dostali tu świetne kontrakty, niektórzy nieproporcjonalne do wniesionego wkładu (Gruszka, Szymański), a nie dlatego że wykazali się jakąś wyjątkową lojalnością. To już nie te czasy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Fozgen79 pisze: 31 sty 2024, o 17:54 Tak przez pryzmat czasu dochodzę do wniosku że olsztyński AzS to taki oddział dla rekonwalescentów a ordynatorem jest człowiek, który wszystkie decyzje trzyma w ścisłej tajemnicy przed ,,rodzinami pacjentów (kibice olsztyńskiej siatkówki)". Zawodnicy którzy tutaj grają, przychodzą na przeczekanie słabszego okresu w swoim życiu ewentualne podreperowanie swojego zdrowia i fruuu. Wkurza mnie okrutnie jak zespół z taka historia może być tak prowadzony. W zespole nie ma żadnej ikry do grania, Zresztą powiedzieć że to zespół, to jakby nic nie powiedzieć. Zbiór indywidualności nad którymi nikt nie panuje, bo jak można wytłumaczyć zespoły (oczywiście nie ujmując im niczego) Stali, Barkomu, Luk, Skry gdzie na papierze wygląda to gorzej niż w Olsztynie pomimo tego tworzą razem jakąś spójność grając do końca. A u nas set i do boksu. Czy jest ktoś kto może mi to zobrazować bliżej o co come on? Bardzo ciężko się to ogląda, pomimo tego że z każdym dniem meczowym narasta wiara że może to jest właśnie ten dzień, ten mecz kiedy nastąpi przełamanie. W konsekwencji okazuje się że to złudne nadzieje. Może zarząd powinien zainwestować w zawodników którzy chcą grać walczyć pokazać się?!!! Panie prezesie może warto pójść tą drogą zamiast brać najemników bez widocznych chęci zaangażowania?!!!
Pozdrawiam
Niepoprawny optymista...
To żadna kwestia zaangażowania ani niczego podobnego.
W Stali czy Luk-u wygląda to gorzej na papierze? Nie powiedziałbym.
Znaczy może jeśli ten skład postawimy w próżni to tak te nazwiska są większe.
Ale siatkówka to nie próżnia a dobry zespół to nie suma zbioru nazwisk.
Tam potencjalnie jest: jeden z najgorszych bloków w lidze to słabo blokują, jeden z najgorszych przyjęć w lidze to słąbo przyjmują, potencjalnie problem z limitami to mają problem z limitami, potencjalnie problem z kontuzjami to mają problem.
Sporo kibiców było oczarowanych Alanem i innymi transferami przed sezonem, ale ja zdziwiony nie jestem, że jest klapa bo tam właśnie potencjalnie za dużo problemów jest. Jeśli będą zdrowi to ich maks poziom to Nysa. To już nie ten sam zespół co w zeszłym sezonie gdy mieli lepszy środek+ Andringę
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

85jacek pisze: 25 sty 2024, o 22:13 A co wróble ćwierkają odnośnie przedłużeń kontraktów na kolejny sezon?
Wróżka z kortowa 🧙
Odchodzą: Sapiński, Alan, Karlitzek?
Zostają: Hawryluk, Jakubiszak, Ciunajtis, Armoa, Jankiewicz, Szerszem, Tuaniga?
Przychodzą: stary znajomy na aktak,
Arw165
Posty: 1429
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Arw165 »

Pojawia się coraz więcej informacji, że Szerszeń ma niestety po sezonie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hubert »

Arw165 pisze: 3 lut 2024, o 18:15 Pojawia się coraz więcej informacji, że Szerszeń ma niestety po sezonie.
Najdroższy siatkarz w PLSie w stosunku do rozegranych meczów, ale kto zabroni bogatemu ;)
Ten klub to mem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 100
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: aston03 »

Weber zostanie pewnie na przyszły sezon, chyba że związek amerykański zgodzi się na dzielenie funkcji to pewnie trener wyleci do Japonii.
Bardzo szkoda Szerszenia, w pełnym zdrowiu to jest bezapelacyjnie najlepszy zawodnik w Olsztynie.
Info o powrocie na przyszły sezon Janka Hadravy już pewnie?
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Arw165 pisze: 3 lut 2024, o 18:15 Pojawia się coraz więcej informacji, że Szerszeń ma niestety po sezonie.
Potwierdzone już. Każdy wiedział przed sezonem, że szanse na taki scenariusz są niemal pewnie.Oprócz Jankowskiego i Webera.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hubert »

proforma pisze: 3 lut 2024, o 20:00
Arw165 pisze: 3 lut 2024, o 18:15 Pojawia się coraz więcej informacji, że Szerszeń ma niestety po sezonie.
Potwierdzone już. Każdy wiedział przed sezonem, że szanse na taki scenariusz są niemal pewnie.Oprócz Jankowskiego i Webera.
Czyli Tuaniga też
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adamde
Posty: 826
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Jezeli Jankiewicz gra lepiej niz badz co badz do niedawna reprezentacyjny rozgrywajacy USA to chyba cos tu jest nie tak. Moim zdaniem powinni mu podziekowac tak samo jak Weberowi. Jak Szerszen zostanie to mam nadzieje na mocno zredukowanym kontrakcie, inaczej tego nie widze. Jezeli podzielimy zarobki na ilosc rozegranych spotkan to nie wiem czy nie dostaniemy najlepiej oplacanego siatkarza w lidze. Mam nadzieje ze zostanie Armoa, jeden z niewielu gdzie widac ze mu sie chce.
tomkasz
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: tomkasz »

Co do pozostania w składzie Manu, to wiele osób (w tym ja) widzi w tym ogromny sens. Ten chłopak jak się trochę ogra w europejskiej siatkówce, może być gwiazdą sporego kalibru. Pewnie nie będzie to już w Olsztynie, ale nawet na dziś jest jednym z dwóch siatkarzy robiących różnicę. Szczególnie w sferze mentalnej. Tym drugim jest Jankiewicz. Patrząc na ich reakcje po akcjach, aż się chce oglądać ten zespół, w końcu na boisku widać trochę serducha i emocji, a nie tylko "no znów nam wpadło/nie trafiłem w boisko, ehhh trudno..."
Wychodzi na to, że tak jak w zeszłym sezonie o mało co nie wrzuciliśmy Zawiercia z półfinału mimo braku Tuanigi, tak i w tym może brak Szerszenia i w konsekwencji brak Tuanigi wyjść nam na korzyść. Bo na razie tak to wygląda. I pisze to mimo, że od początku sezonu uważałem Szerszenia za zawodnika kluczowego, bez którego tracimy szanse na dobrą grę. Bez niego, z wymuszony limitami Szymendera w składzie, traciliśmy bardzo dużo. Zespół był w zasadzie nieoglądalny, poza meczem z Warszawą, kiedy Kamil miał dzień konia, a przeciwnik swój problem z rozegraniem). Dziś chce się patrzeć na ich grę, a różnica moim zdaniem leży przede wszystkim w sferze mentalnej. Chociaż o ile dobrze pamiętam to z Warszawą też trochę Armoa podciągnął wynik grając za Karlitzka?
Adamde
Posty: 826
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Zgadza sie z Warszawa, jak dla mnie mvp tego spotkania.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Indyk AZS Ol »

Armoa chyba ma kontrakt z Olsztynem na 2 lata, albo 1+1 🤔
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: krzysiu »

Po co Szerszen mialby zostac? zeby byc wpisanym do 14 jako niegrający?
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Ja póki co do duetu Jankiewicz-Armoa podchodzę z dystansem, Jankiewicz wszedł z Nysą i piątego seta zawalił, wcale nie zdziwi wtopa z Częstochową, to by było w olsztyńskim stylu.
Może transfer medyczny za Szerszenia?
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 156
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Nawiązując do poprzedniego sezonu, to jednak należy pamiętać, że Tuaniga w momencie odniesienia urazu był o niebo lepszej formie sportowej oraz fizycznej
W mojej głowie to raczej była myśl co by było gdyby jednak Josh się nie połamał, gdyż mało brakowało do półfinału z Jankiewiczem.
Karol to fajny chłopak, lubię jego entuzjazm, ale sportowo jednak uważam, że Tuaniga>>>Jankiewicz.
Oczywiście z zastrzeżeniem, że Tuaniga przygotowany do gry, a nie przypominający samoańskiego donuta.
Karol potrafi dać fajne zmiany, potrafi grać dobre mecze, ale na dłuższą metę zawsze coś, jakoś, gdzieś mu nie wyjdzie i nie jest u licha przypadkiem, że od tylu lat jest rezerwowym Olsztyna, a nie poszedł gdzieś dalej. Fajny chłopak, ale nie ma takiej pozycji na boisku.
I @pfoforma ma całkowitą rację, że sztandarowym przykładem może być set numer 5 z Nysą, bo sypał marnie. Jeśli w wieku 28 lat masz wciąż kłopot ze stabilizacją formy, to już raczej top level ci nie grozi i pozostaniesz ligowym dżemikiem.
A co do transferu medycznego za Szerszenia, to się nie da, bo nie rozegrał wymaganej liczby setów i je pupa i kamieni kupa, czyli generalnie to, czego niemal każdy (kto odrobinę kuma realia) się obawiał.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Co za chichot losu.Weber z Jankowskim wzięli zawodnika na którego najbardziej liczyli ale ten tak szybko zaczął łapać kontuzje, że niemożliwy jest za niego transfer medyczny.
Oby ten przypadek w końcu dał coś do myślenia mistrzom od układania składu w Olsztynie.Jakiś bufor bezpieczeństwa trzeba zastosować a nie grać zero jedynkowo.
Streeter
Posty: 7362
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

proforma pisze: 4 lut 2024, o 18:32 Może transfer medyczny za Szerszenia?
Nie chce mi się liczyć, ale On pewnie nie pograł tyle, żeby być w tej definicji "podstawowego zawodnika", która jest wymagana do możliwości transferu medycznego. Zresztą nawet jeśli, to jedynie Polaka można ściągnąć by nie robić limitowych problemów, a takich nie ma. Tzn. jakiegokolwiek pewnie by znalazł, no ale chyba nie taki jest zamysł transferu medycznego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
stan pl
Posty: 102
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: stan pl »

Streeter pisze: 5 lut 2024, o 13:30
Nie chce mi się liczyć, ale On pewnie nie pograł tyle, żeby być w tej definicji "podstawowego zawodnika", która jest wymagana do możliwości transferu medycznego. Zresztą nawet jeśli, to jedynie Polaka można ściągnąć by nie robić limitowych problemów, a takich nie ma. Tzn. jakiegokolwiek pewnie by znalazł, no ale chyba nie taki jest zamysł transferu medycznego.

Streeter
Mam przedziwne wrażenie, że wszystkich polskich przyjmujących w tym sezonie "przetransferowała medycznie" ZAKSA ;)
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 100
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: aston03 »

proforma pisze: 5 lut 2024, o 13:10 Co za chichot losu.Weber z Jankowskim wzięli zawodnika na którego najbardziej liczyli ale ten tak szybko zaczął łapać kontuzje, że niemożliwy jest za niego transfer medyczny.
Oby ten przypadek w końcu dał coś do myślenia mistrzom od układania składu w Olsztynie.Jakiś bufor bezpieczeństwa trzeba zastosować a nie grać zero jedynkowo.
To nie jest najdziwniejsze. Przed sezonem przechodził testy medyczne, które weryfikują podstawowy stan zdrowia, również na obciążeniach, tutaj wygląda tak jakby miał rzeczywiście bardzo dużą skłonność do mikrourazów. Niezaleczony uraz wyjdzie na testach, pewnie więcej powie Diomadea w tym temacie.
Adamde
Posty: 826
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Przy takiej ilosci rozegranych przez Nico spotkan o medycznym nie moze byc mowy. Tamten sezon mial dosc obiecujacy jesli chodzi o kontuzje, a w tym znowu klops. Co do Tuanigki to uwazam ze duzo stracil od suwalskich czasow, a na pewno przestal sie rozwijac. Byl po Toniuttim najbardziej kreatywnym rozgrywajacym ligi, watpie zeby na chwile obecna, ktos jeszcze to o nim napisal. Do tego nadwaga ktora nie przystoi profesjonalnemu sportowcowi.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Zbieram skład na przyszłoroczny sezon ekipy Luxmed Ol4sztyn

rozegranie - Nie wiem może Kampa
przyjęcie - Szerszeń, Karlitzek
środek - Szalacha, Wiśniewski
atak - Kapica
libero - tu mam problem

Cel - utrzymanie szóstki przez pierwsze 3 kolejki beez kontuzji, potem gra rezerwowymi.

Jak patrzę na Szerszenia to od razu przypomina mi się Ananiew, który się tu 2 lata leczył.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

dyletant pisze: 6 lut 2024, o 06:47 Zbieram skład na przyszłoroczny sezon ekipy Luxmed Ol4sztyn

rozegranie - Nie wiem może Kampa
przyjęcie - Szerszeń, Karlitzek
środek - Szalacha, Wiśniewski
atak - Kapica
libero - tu mam problem

Cel - utrzymanie szóstki przez pierwsze 3 kolejki beez kontuzji, potem gra rezerwowymi.

Jak patrzę na Szerszenia to od razu przypomina mi się Ananiew, który się tu 2 lata leczył.
Po części trafione
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Jeszcze reaktywować Lyneela i mamy "dream team do pierwszego meczu".
85jacek
Posty: 110
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: 85jacek »

Czy jakieś nowe wieści nt transferów/odejść? Mignęła mi informacja o zainteresowaniu Patrym a jednocześnie Hadravą, czy może chcą obu na raz? Trzeba przyznać zestawienie ataku samym Alanem póki co zdało egzamin, bo jest zdrowie i jest poprawna, momentami znakomita gra tego zawodnika+ nieobliczalny Armoa. Stąd mam nadzieję że nie ściągną dwóch mocnych atakujących skoro Argentyńczyk zostaje i może być opcją zarówno na atak jak i przyjęcie. Największa bieda jest na przyjęciu jeśli potwierdzi się info że Szerszeń i Janikowski zostają. Mam nadzieję że ten pierwszy za max 1/3 wartość obecnego kontraktu bo straszny zawód sprawił kibicom swoim zdrowiem. Zakładając zagranicznego atakującego i polski środek myślicie, żę sprowadzą w miejsce Karlitzka kogoś z zagranicy? Te słynne już "mocne polskie przyjęcie" nie wydaje się realne bo rynek się kurczy.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Powrót Hadravy do PL to by była super sprawa.
Na miejscu kibiców AZS wolałbym go niż Francuza.
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

dyletant pisze: 6 lut 2024, o 06:47 Zbieram skład na przyszłoroczny sezon ekipy Luxmed Ol4sztyn

rozegranie - Nie wiem może Kampa
przyjęcie - Szerszeń, Karlitzek
środek - Szalacha, Wiśniewski
atak - Kapica
libero - tu mam problem

Cel - utrzymanie szóstki przez pierwsze 3 kolejki beez kontuzji, potem gra rezerwowymi.

Jak patrzę na Szerszenia to od razu przypomina mi się Ananiew, który się tu 2 lata leczył.
Dziś po raz kolejny spotkałem kortowską wróżkę:
Rozegranie: Jankiewicz, donut?
Przyjęcie: Szerszeń, Armoa
Atak: Janek
Libero: Hawryluk
Adamde
Posty: 826
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Byloby zdecydowanie lepiej. Mam nadzieje ze nasi dzialacze nie beda sugerowali sie medialnoscia nazwiska (Patry mistrz olimpijski badz co badz), a wybiora madrze. Mam nadzieje ze na 3 przyjmujacego tez przyjdzie ktos lepszy niz obecnie - przy obecnej sytuacji z takim Walinskim albo Laba mielibysmy moim zdaniem przynajmniej z 5-6 punktow wiecej na koncie. Niby mamy 5 przyjmujacych, ale na plusligowym poziomie ... niekoniecznie. :D
hottakesbot
Posty: 1048
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hottakesbot »

dyletant pisze: 6 lut 2024, o 06:47 Zbieram skład na przyszłoroczny sezon ekipy Luxmed Ol4sztyn

rozegranie - Nie wiem może Kampa
przyjęcie - Szerszeń, Karlitzek
środek - Szalacha, Wiśniewski
atak - Kapica
libero - tu mam problem

Cel - utrzymanie szóstki przez pierwsze 3 kolejki beez kontuzji, potem gra rezerwowymi.

Jak patrzę na Szerszenia to od razu przypomina mi się Ananiew, który się tu 2 lata leczył.
Oczywiście Kacper Piechocki na libero, który przy 24-14 dla rywala pobiegnie pod bandy i zwichnie sobie łokieć. Obecność takiego walczaka w składzie to zawsze duża wartość.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Był jeszcze Masłowski atakujący na rozgrzewce po czym doznał kontuzji
jarek8dywan
Posty: 599
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: jarek8dywan »

Z tym Hadrava to znowu sentymenty, jak z Sordylem. 33 letni atakujący, ktory nigdy skoczkiem nie byl, to raczej średni pomysl. Skacze nizej niz w czasie gdy gral tu ostatnio... A Alan gra wybornie, swietny zasieg i zarazem dynamika...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”