Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

proforma pisze: 26 mar 2024, o 13:42
dyletant pisze: 26 mar 2024, o 13:05 Jerśli awansujemy to zagramy bez presji, mamy takich wolicjonalnych chłopaków nakręcających atmosferę, że jak się ułoży kilka akcji i złapią flow to naprawdę ciężko potem jest naszą grę zatrzymać.
Tak, niedziala to pokazała :) a co do ich cech wolicjonalnych, Armoa i Jankiewicz, dwóch którzy to pokazują, reszta bezjajeczna w czym prym wiedzie Alan.No ale cóż, może taki charakter milczka.
Uważam, że gdyby Armoa mógł grać razem z Karlitzkiem to byśmy ten Lublin łyknęli, zabrakło nam jednego skrzydła i jednego ustawienia na zagrywce, a potem to się posypało, żeby finalnie przegrać pprzez niedokładne dogranie Sapińskiego prostej piłki.
Patrzycie tylko przez pryzmat ostatnich 5 spotkań, ale zapominacie, że na Zawierciu, Warszawie czy Resovii zrobiliśmy u siebie 9 punktów. Jesteśmy tak nieobliczalni, że to może iść w 2 strony.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Bardzo ciekawa odpowiedź, za którą dziękuję.
Poodpisuję w punktach:
-Oczywiście, że oglądanie meczów z niektórych miejsc starej Uranii było trudne (choć jak bardzo chciałem jechać na mecz Polska-USA na MŚ w Katowicach, to jechałem w ciemno bez biletu licząc, że w ostatniej chwili coś rzucą i udało mi się kupić siedząc 200 metrów od Spodka w ostatniej chwili), ale dziś mam wrażenie, że sprzedałyby się miejsca za filarem i tyłem do parkietu. I nie idzie mi małą trybunę, bo znam jej specyfikę, która notabene mi się nie podobała. Faktem jednak jest, że na starej hali wolnych miejsc bywało zwykle sporo, a była znacznie mniejsza.
-Zapełnienie Uranii nie jest dla mnie problemem, ale po prostu martwię się, że to wkrótce nam rypnie. To nie są rzeczy, które można przewidzieć z całą pewnością, ale po prostu moje obawy z powodów, o których pisałem,
-Iławę wspominam, mimo wszystko, dobrze, a już najlepiej wspaniałe towarzystwo z klubowego autobusu (świetna inicjatywa tak swoją drogą), którym często śmigałem na mecze,
-Porównanie do MŚ w Katarze było bardzo umowne i w dużym nawiasie, bo przede wszystkim chodzi mi o to, że biorąc pod uwagę stan na tu i teraz (w Katarze wtedy) zwyczajnie zrodziła mi się analogia w kontekście tego, czy jest sens i po co to nam? Wtedy jasnym było, że jednak można było inaczej, tylko ktoś nafajdał w zbroję, co wielu i tak uznało za sukces. U nas wiem, że mamy problemy różnej natury (choć wkurza mnie, że wiele z nich stworzono już na etapie budowania kadry), staram się do tego podchodzić wyrozumiale, ale mimo wszystko tak strasznego falowania skumać nie umiem,
-Ale z drugiej strony jako kibic (bo za takiego się uważam) i tak, mimo wątpliwości (i pesymizmu, no niestety, tak miewam) bardzo chcę, tak samo jak Ty, by Jankiewicz znów był w miarę dokładny, Sapiński robił w PO to, co odwalił z Zawierciem w Iławie, a Jakubiszak dogonił blokami Hubera (choć akurat Szymon to mój number one w tym sezonie i o nim ciężko mi by było coś źle pisać),
-Mam jednak odmienne zdanie w kwestii tego, co piszesz o "wolicjonalnych chłopakach". To znaczy może i chęci kilku z nich nie brak, ale jest problem jednak mentalny i to wyraźny. Inna sprawa, że zwieszone głowy, to nie jest akurat wymysł z tego sezonu.
- Leon jako magnes- pełna zgoda. JW- jak najbardziej. Skra z powodów, które podałeś, nie bardzo. ;)
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: towalowli »

Z tym składem na pozycji przyjmującego to jest już pewne/klepnięte/podpisane/zaksięgowane?

Okej, rozumiem eksperymenty na stanowisku trenera - tu jeszcze nic złego się nie wydarzyło (choć są na to szanse), a na ocenę przyjdzie jeszcze czas.
Nie mogę jednak uwierzyć w to, że osoby decyzyjne rzeczywiście myślą o takim, a nie innym zestawie na przyjęciu. Dopóki nie zobaczę oficjalnego składu po prostu nie uwierzę - to w końcu profesjonalny (+/-) klub sportowy, raz podejmuje się wybory dobre, raz złe, ale na błędach się powinno uczyć.

Ten sam prezes ściągał tu Alana, Defalco, Karlitzka czy Seyeda, a teraz nagle zostawia lej po bombie na tak ważnej pozycji? Powtarzam - nie uwierzę do momentu zdjęcia oficjalnej kadry na sezon 2024/25.
tomkasz
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: tomkasz »

Leon jeszcze nigdzie nie został potwierdzony 😉
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

tomkasz pisze: 29 mar 2024, o 13:44 Leon jeszcze nigdzie nie został potwierdzony 😉
Ja też nie, ale i tak wiemy, czym to się skończy. ;)
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

towalowli pisze: 29 mar 2024, o 11:10 Z tym składem na pozycji przyjmującego to jest już pewne/klepnięte/podpisane/zaksięgowane?

Okej, rozumiem eksperymenty na stanowisku trenera - tu jeszcze nic złego się nie wydarzyło (choć są na to szanse), a na ocenę przyjdzie jeszcze czas.
Nie mogę jednak uwierzyć w to, że osoby decyzyjne rzeczywiście myślą o takim, a nie innym zestawie na przyjęciu. Dopóki nie zobaczę oficjalnego składu po prostu nie uwierzę - to w końcu profesjonalny (+/-) klub sportowy, raz podejmuje się wybory dobre, raz złe, ale na błędach się powinno uczyć.

Ten sam prezes ściągał tu Alana, Defalco, Karlitzka czy Seyeda, a teraz nagle zostawia lej po bombie na tak ważnej pozycji? Powtarzam - nie uwierzę do momentu zdjęcia oficjalnej kadry na sezon 2024/25.
Skład jest klepnięty. Zaskoczenie nie będzie.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Niestety, trudno w to uwierzyć ale przyjęcie będzie takie jak w tym sezonie. To wygląda na jakiś sabotaż. Albo prezes oszalał, zwariował, zaczął wierzyć w magię czyli w zdrowego Szerszenia.Ja tego nie ogarniam.
85jacek
Posty: 110
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: 85jacek »

proforma pisze: 29 mar 2024, o 20:58 Niestety, trudno w to uwierzyć ale przyjęcie będzie takie jak w tym sezonie. To wygląda na jakiś sabotaż. Albo prezes oszalał, zwariował, zaczął wierzyć w magię czyli w zdrowego Szerszenia.Ja tego nie ogarniam.
Mam przeczucie że budżet na kolejny sezon jest niższy od obecnego, co najwyżej na tym samym poziomie. Szkoda wielka bo taka publika i tak piękna hala zasługuje na coś więcej niż ten wyświechtany 9-10 budżet w lidze.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hubert »

85jacek pisze: 29 mar 2024, o 21:55
proforma pisze: 29 mar 2024, o 20:58 Niestety, trudno w to uwierzyć ale przyjęcie będzie takie jak w tym sezonie. To wygląda na jakiś sabotaż. Albo prezes oszalał, zwariował, zaczął wierzyć w magię czyli w zdrowego Szerszenia.Ja tego nie ogarniam.
Mam przeczucie że budżet na kolejny sezon jest niższy od obecnego, co najwyżej na tym samym poziomie. Szkoda wielka bo taka publika i tak piękna hala zasługuje na coś więcej niż ten wyświechtany 9-10 budżet w lidze.
Nie ma znajomości nie ma SSP. Miasto średnie, bez dużych prywatnych zakładów i stąd wygląda AZS jak wygląda.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Tu już nie chodzi o to jaki jest budżet.Chodzi o to jak jest wydany na przyszły rok.A jeszcze raz trzeba przypomnieć, spadają trzy drużyny, zakładając ponowne kłopoty Szerszenia(przecież to prawie pewne), skazujemy się na klopociki a po tym sezonie nikt wniosków nie wyciągnął, to jest niewiarygodne.
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

proforma pisze: 30 mar 2024, o 06:30 Tu już nie chodzi o to jaki jest budżet.Chodzi o to jak jest wydany na przyszły rok.A jeszcze raz trzeba przypomnieć, spadają trzy drużyny, zakładając ponowne kłopoty Szerszenia(przecież to prawie pewne), skazujemy się na klopociki a po tym sezonie nikt wniosków nie wyciągnął, to jest niewiarygodne.
Pozostawienie Karlitzka na kolejne na 2 sezony na + czy -?
Armoa z ważnym kontraktem za stosunkowo niewielkie pieniądze.
Popisanie młodego Sienkiewicza na długi kontrakt za małe pieniądze na + czy -?
I nasz największy kłopot. Podpisane Szerszenia. Jaka alternatywa dostępna na rynku? (Zawodnicy pokroju: Szalpuk, Szymura, Grobelny bez szans na podpisanie. Halaba również nie jest zainteresowany grą w Olsztynie).
Zapraszam do dyskusji.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

85jacek pisze: 29 mar 2024, o 21:55 Mam przeczucie że budżet na kolejny sezon jest niższy od obecnego, co najwyżej na tym samym poziomie.
Ale nawet jeśli, to jeżeli Szerszeń nie podpisał dwuletniego rok temu (a z tego co pamiętam nie podpisał), to dać mu takie same pieniądze po sezonie to trzeba pieniądza nie szanować.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Ale o to właśnie chodzi, podstawą do budowy zespołu jest oparcie przyjęcia na Polaku, a ilu wartościowych siatkarzy jest lepszych od zdrowego Szerszenia i na miarę naszego budżetu? Chyba jedynie Halaba, który już odmówił u nas posługi.
Polski dobry atak też jest na chwilę obecną zaklepany przez wszystkich co może i komplikuje limity, a nie chciałbym żebyśmy się w jakieś Muzaje ładowali, bo to chyba jedyna dostępna opcja na ten moment.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Imperator Palpatine pisze: 30 mar 2024, o 06:57
proforma pisze: 30 mar 2024, o 06:30 Tu już nie chodzi o to jaki jest budżet.Chodzi o to jak jest wydany na przyszły rok.A jeszcze raz trzeba przypomnieć, spadają trzy drużyny, zakładając ponowne kłopoty Szerszenia(przecież to prawie pewne), skazujemy się na klopociki a po tym sezonie nikt wniosków nie wyciągnął, to jest niewiarygodne.
Pozostawienie Karlitzka na kolejne na 2 sezony na + czy -?
Armoa z ważnym kontraktem za stosunkowo niewielkie pieniądze.
Popisanie młodego Sienkiewicza na długi kontrakt za małe pieniądze na + czy -?
I nasz największy kłopot. Podpisane Szerszenia. Jaka alternatywa dostępna na rynku? (Zawodnicy pokroju: Szalpuk, Szymura, Grobelny bez szans na podpisanie. Halaba również nie jest zainteresowany grą w Olsztynie).
Zapraszam do dyskusji.
Karlitzek - oczywisty +
Armoa - może nabędzie większej ogłady, potencjał ma, na +
Sienkiewicz - melodia przyszłości, mało o nim wiadomo poza tym że młody, wypożyczyć do I ligi, niech gra.Takich zawodników już kilku się przewineło, niby był potencjał a teraz cisza o nich - Janiszewski, Sokołowski, Kozłowski.
O Szerszeniu tu już kilka stron napisane, całościowo ta decyzja mi się nie broni, jeśli już miał zostać to niestety na trzeciego bo jego zdrowie w tym momencie to lotto na chybił trafił.
Nie wspomniałeś o pozostałej dwójce która wobec kontuzji Nico ma/miała ratować grę. Szymendera i Janikowski.Ten drugi wiadomo, piona z Szerszeniem pod gabinetem lekarskim, nie jest to potencjał na granie w szóstce i o coś.Szymendera natomiast też pokazał, że jemu sezon w pierwszej lidze by się przydał.
Także jak widać, tych plusików mało i opieramy się po raz kolejny na cudownym ozdrowieniu Szerszenia.Człowiekiem dużej wiary jest prezes Jankowski.
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

Nie jestem pewny przyszłości Janikowskiego i Szymandery w klubie. Obstawiam: Mateusz (out), Kamil (in).
Wracając do głównego kłopotu przyjęcia czyli Szerszenia, czy widzicie alternatywę z polskim paszportem?
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 30 mar 2024, o 07:51 Ale o to właśnie chodzi, podstawą do budowy zespołu jest oparcie przyjęcia na Polaku, a ilu wartościowych siatkarzy jest lepszych od zdrowego Szerszenia i na miarę naszego budżetu?
Zależy jak postrzegać Szerszenia. Zakładając taki wyimaginowany, zawieszony w próżni twór pt. "zdrowy Szerszeń", no to rzeczywiście pewnie niewielu. Ale biorąc pod uwagę, że ów Szerszeń zagra 11 setów, a resztę gra Szymendera, no to lepszym od Szerszenia byłby pewnie Kwasowski, Sobański, Waliński itd.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: towalowli »

dyletant pisze: 30 mar 2024, o 07:51 Ale o to właśnie chodzi, podstawą do budowy zespołu jest oparcie przyjęcia na Polaku, a ilu wartościowych siatkarzy jest lepszych od zdrowego Szerszenia i na miarę naszego budżetu?
Ale tu nie chodzi o szukanie kogoś lepszego od Szerszenia. Chodzi o znalezienie kogoś lepszego od Szymendery i Janikowskiego, bo w gruncie rzeczy to oni są przewidziani do gry w szóstce w sytuacji, gdy Szerszeń jest kontuzjowany. A trzeba założyć, że w przyszłym sezonie będzie, skoro jest praktycznie zawsze.

Wrzuć do wora kasę przeznaczoną na obu wymienionych - nie znajdziesz za to jednego Polaka, który jest gotowy być tym 3-4 wyborem i nie być totalną dziurą? Myślę, że to dość łatwe zadanie dla wszystkich trenerów/dyrektorów/prezesów z 15/16 województw na terenie Polski.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Streeter pisze: 30 mar 2024, o 11:46
dyletant pisze: 30 mar 2024, o 07:51 Ale o to właśnie chodzi, podstawą do budowy zespołu jest oparcie przyjęcia na Polaku, a ilu wartościowych siatkarzy jest lepszych od zdrowego Szerszenia i na miarę naszego budżetu?
Zależy jak postrzegać Szerszenia. Zakładając taki wyimaginowany, zawieszony w próżni twór pt. "zdrowy Szerszeń", no to rzeczywiście pewnie niewielu. Ale biorąc pod uwagę, że ów Szerszeń zagra 11 setów, a resztę gra Szymendera, no to lepszym od Szerszenia byłby pewnie Kwasowski, Sobański, Waliński itd.

Streeter
Jasne, ale to są w tej chwili szóstkowi zawodnicy. Nie jest łatwo namówić takich na przyjście jako rola strażaka, bo to jest degradacja, tym bardziej, że ciągle mówimy o średnim zespole, raczej bez ambicji medalowych i pucharowych.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filipek88
Posty: 182
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: filipek88 »

Szymendera wypada na 6tyg.
No to Josh ma wakacje. Co to za sezon, to ja nie mam pytań :(
ermlander
Posty: 39
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: ermlander »

AZS dziś bez Szymendery. Czyli w zasadzie zostaje granie Jankiewiczem chyba że jakiś manewr z Ciunajtisem/Hawrylukiem na przyjęciu ale co to da.
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

ermlander pisze: 30 mar 2024, o 16:01 AZS dziś bez Szymendery. Czyli w zasadzie zostaje granie Jankiewiczem chyba że jakiś manewr z Ciunajtisem/Hawrylukiem na przyjęciu ale co to da.
Jeszcze jest Janikowski, z tego co widziałem ostatnio to na treningach atakował.
tomkasz
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: tomkasz »

A czy w ogóle ma znaczenie kto będzie grał?
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: buzinga »

Imperator Palpatine pisze: 30 mar 2024, o 08:35 Nie jestem pewny przyszłości Janikowskiego i Szymandery w klubie. Obstawiam: Mateusz (out), Kamil (in).
Wracając do głównego kłopotu przyjęcia czyli Szerszenia, czy widzicie alternatywę z polskim paszportem?
AZS jest skazany na Szerszenia. Jedyne co można byłoby zrobić to znaleźć lepszą kombinację na ławce. Tzn lepszy Polak od Szymendery, lub lepszy sypacz od Jankiewicza, żeby mógł wchodzić razem z Armoą. Teraz jednak jest już za późno, rynek przebrany. Suwałki wzięły Kwasigrocha, nie wiem czy sobie poradzi w PL, ale od Kamila jest na pewno lepszy, a starszy jedynie o rok. Kilka kombinacji było z mniej lub bardziej ciekawymi nazwiskami. W klubie chyba jednak mocno wierzą w rozwój Szymendery. A mi on się zawsze z tercetu on, młody Śliwka, Hendzelewski wydawał najmniej utalentowany. Pozostaje obserwować wam rozwój Brzostowicza na sezon 2025/2026 może być bardzo fajny ruch.
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Jezeli sie upieramy pray polskim przyjmujacym, to racja nie ma alternatywy dla Szerszenia. Ale gdyby rozejrzec sie za polskim sypaczem ( Tervaporrti wirtuozem i tak nie jest I juz nie bedzie) to pojawilo by sie pole do manewru na przyjeciu
. To samo z atakujacym, Gdansk podjal ryzyko przed sezonem z Sasakiem, patrzac na pozycje w tabeli raczej nie zaluja. Cyfry robi podobne do Alana ktory jest naszym "super hitem" transferowym. A za Szymendere i Janikowskiego sprobowal bym wyciagnac Borkowskiego, moze ma dosyc klaskania w kwadracie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hubert »

Nie zdziwię się jak w perspektywie 1-2 sezonów AZS będzie walczył o utrzymanie.
Po pierwsze liga się zmniejszy. Po drugie budżety "średniaków" sukcesywnie idą w górę a AZSu nie więc z automatu AZS jest z tej grupy wypychany. Stąd coraz bardziej rozpaczliwe (ryzykowne) koncepcje budowania składów. O ile w przypadku poprzednich sezonów, gdy wejście do play off odbywało się raczej bezproblemowe takie podejście miało powiedzmy (nie według mnie) sens o tyle w sytuacji gdzie AZS będzie niżej to ryzyko. W ostatnich latach jak skład nie odpalił to kończyło się walką o 5-8 i tyle. Obecny sezon, a szczególnie ostatnie tygodnie, pokazuje jak wygląda gra Olsztyna jak podstawowy przyjmujący (Szerszeń) nie gra a drugi Karlitzek ma problemy czy to zdrowotne czy z formą. Mamy wtedy AZS grający na poziomie Ślepska czy GKSu (bardziej GKSu). O ile przy 16 zespołach jeszcze jest zapas o tyle 12-13 miejsce przy 14to zespołowych rozgrywkach zaczyna ocierać się o spadek. Nie wierzę, że dwójka Szerszeń/Karlitzek zagra razem 75% sezonu w dobrym zdrowiu. Co do Szerszenia to nawet jak w tym sezonie wracał to grał mocno asekuracyjnie. Szczególnie w ataku widać było, że boi się o brzuch. Atak praktycznie z samej ręki bez udziału tułowia. Przy takiej grze jest to słabsza wersja Andringi. Jeśli faktycznie AZS nie będzie miał większego budżetu to jedynym sensownym sposobem byłoby budowanie solidnego, zdrowego składu z celem na mocne miejsce w grupie 8-12 a nie mrzonki o czarnym koniu rozgrywek. Bo bliżej jest do czerwonej latarnii niż czarnego konia. No ale wychodzi na to, że rdzeń składu już jest ustalony więc w 2024/25 mogą być duże emocje. Niekoniecznie w kontekście awansu do czwórki :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

hubert pisze: 1 kwie 2024, o 08:35 Jeśli faktycznie AZS nie będzie miał większego budżetu to jedynym sensownym sposobem byłoby budowanie solidnego, zdrowego składu z celem na mocne miejsce w grupie 8-12 a nie mrzonki o czarnym koniu rozgrywek. Bo bliżej jest do czerwonej latarni niż czarnego konia. No ale wychodzi na to, że rdzeń składu już jest ustalony więc w 2024/25 mogą być duże emocje. Niekoniecznie w kontekście awansu do czwórki :)
Tylko tu znów wracamy do punktu wyjścia, bo dyskusja o tym, czy tak nie powinniśmy już od jakiego czasu robić, miast ryzykować i walczyć potencjalnie o wyższe cele. W tym sezonie ryzyko było widoczne z kosmosu, a przecież pomijając wszelkie pułapki, zagrożenia i niewiadome, skład i tak wydawał być się sporo słabszy niż zeszłosezonowy.
Decyzje już jednak zapadły, kadra jest w zasadzie znana, żadnej bomby nie ma się spodziewać, tak jak i nie wjedzie na rumaku żaden sponsor z wagonem pieniędzy, choć otwarcie nowej Uranii dawało potencjalnie szanse, na przyciągnięcie większej kasy, a tym bardziej, że na przekór grze, frekwencja jest znakomita.
Rzecz jednak w tym, że sponsorzy też głupi nie są i nawet jeśli komuś by do głowy przyszło wejść do klubu, zapewne woli się przyjrzeć jak długo boom na siatkę w Olsztynie potrwa, bo sam efekt nowej hali, to za mało i musi mu towarzyszyć coś więcej.
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

Sponsor w postaci Indykpolu, pozwala budować zespół jaki widzimy do wielu już lat. Jakoś mało kto mówi, iż Indykpol został sprzedany i mamy zapewnione sponsorowanie tylko na następny sezon. Czy będzie dalej? Cytując klasyka: „Czas pokaże…”
W regionie brak jest firm, które mogą dołożyć coś więcej. O spółkach skarbu państwa możemy pomarzyć (chciałbym być w błędzie). Wielu wzdycha za czasami PZU, a niewielu pamięta w jakich okolicznościach odbywało się rozstanie.
Skład na przyszły sezon zbudowany, w mojej ocenie celem będzie utrzymanie.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Imperator Palpatine pisze: 1 kwie 2024, o 12:32 Sponsor w postaci Indykpolu, pozwala budować zespół jaki widzimy do wielu już lat. Jakoś mało kto mówi, iż Indykpol został sprzedany i mamy zapewnione sponsorowanie tylko na następny sezon. Czy będzie dalej? Cytując klasyka: „Czas pokaże…”
W regionie brak jest firm, które mogą dołożyć coś więcej. O spółkach skarbu państwa możemy pomarzyć (chciałbym być w błędzie). Wielu wzdycha za czasami PZU, a niewielu pamięta w jakich okolicznościach odbywało się rozstanie.
Skład na przyszły sezon zbudowany, w mojej ocenie celem będzie utrzymanie.
Jak sie na podstawowego przyjmujacego przyjmuje Szymendere/Janikowskiego to chyba normalne, ze sie gra o utrzymanie. To przyjmujacy ktorzy niekoniecznie mieliby miejsce w podstawie zespolow z gornej polowy I ligi.
I prosze nie mowic, ze to rezerwa, jesli Szerszen nie gra 75% czasu swojej kariery, a na sypie, ataku, drugim przyjeciu wystepuja zawodnicy zagraniczni.
Sa to zawodnicy podstawowi z prawdopodobienstwem ok 75%. I za takich dwoch mozna pewnie sprowadzic jednego Krysiaka, badz jednego Borkowskieg. Badz jednego Kwasowskiego. Moze i Kwasowski i Walinskim sa w podstawie i nie chcieliby do Olsztyna, ale Krysiak i Borkowski nie sa. Mogliby przyjsc po wieksza szanse na granie.

Mozna bylo, alternatywnie badz jednoczesnie, odpuscic Tervaporttiegi (imho lepszy sredniak) i zwerbowac Polaka. Drzyzga (drogo), Bakaj (mlody i ma kontrakt, ale warto obserwowac), Kubicki (ryzyko), Jacznik badz Szczechowicz. Wtedy 2 przyjmuajcych cudzoziemcow, a Nikola na trzeciego.
Na ataku tez byli byli Polacy do wziecia: Kapica (zostaje do konkurencji z Dulskim-malo komfortowo), Gomulka/Kupka(ryzyko ale mozna podeprzec jakims doswiadczonym; Kupka do sprawdzenia te historie z mm brzucha), Konarski (drozej?), Muzaj. Tu mozna bylo zaszalec i wziac 2 Polakow,np Muzaj badz Kapica podparci Gomulka badz Kupka, badz Rybakiem.

Konstrukcja tego zespolu zostala stworzona po zazyciu jakichs dopalaczy, ktore powoduja kompletne rozstanie z rzeczywistoscia i zanik umiejetnosci liczenia do 3 i 7.

A pisanie:"no kto na miejsce Szerszenia, jaki Polak?" to celowe stawianie problemu na glowie, szczegolnie jak sie zmienia podstawowych sypacza i atakujacego i klub nie jest zwiazany kontraktem z cudzoziemcami.
Od paru lat wiadomo, ze przyjecie to bedzie pozycja z najwieksza bieda, z najpozniejsza zmiana pokoleniowa. Trzeba obsadzic inne pozycja Polakami, tam gdzie sa i wchodza nowi, rozwijaja sie ci troche ograni.

Podane zostaly trzy rozwiazania problemu "jaki Polak za Szerszenia".
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Żadne rozwiązanie nie gwarantuje gry o cele wyższe niż obecnie.

Szymendera i Janikowski są rezerwowymi niskobudżetowymi i grają z przymusu. Docelowo pierwszym zmiennikiem miał być Armoa, który jest lepszy niż Krysiaki i Borkowskie, których nie możemy nawet zweryfikować, bo nie grają. Nawet Janikowski pociągnął pierwszy mecz z Zawierciem do wygranej, więc może i on by coś więcej wniósł gdyby był zdrowy, choćby swoje warunki na bloku czy lewą rękę. Argentyńczyk był docelowo szykowany za Karlitzka, za którym przecież też się ciągnęły problemy zdrowotne w tamtym sezonie. Szerszeń zaś zagrał jakieś 85% meczów ligowych, więc była nadzieja, że od razu się nie posypie.
Mamy Polaków obsadzonych na środku, libero i drugim rozegraniu. Gdyby nie progres Jakubiszaka i Hawryluka to byśmy klepali jeszcze większą biedę.

Może były plany pozyskania Kubickiego, może młody uznał, że przy Gelinskim ma większą szansę grania niż przy mimo wszystko trochę renomowanym na warunki ligowe Tuanidze. Drzyzga jest na tyle toksycznym zawodnikiem, że branie go to było ryzyko i nie przez przypadek prawdopodobnie nie zagrzeje w tej lidze miejsca. W dodatku pewnie miał wysokie wymagania finansowe. Inne opcje nie dawały gwarancji dobrego poziomu

Łatwiej o budowę składu, gdy ma się Butryna i Firleja, ale było wiadomo, że wiecznie tu grać nie będą. Kapica był po katastrofalnym sezonie w Lubinie i w dodatku po 2 ciężkich kontuzjach, więc znając olsztyńskie realia w 5 kolejce wypadłby do lutego. Dulskiego po tym sezonie na pewno chciało pół ligi, wybrał Nysę. Teraz on się będzie martwił czy posadzi Kapice.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: buzinga »

dyletant pisze: 1 kwie 2024, o 19:10 Żadne rozwiązanie nie gwarantuje gry o cele wyższe niż obecnie.

Szymendera i Janikowski są rezerwowymi niskobudżetowymi i grają z przymusu. Docelowo pierwszym zmiennikiem miał być Armoa, który jest lepszy niż Krysiaki i Borkowskie, których nie możemy nawet zweryfikować, bo nie grają. Nawet Janikowski pociągnął pierwszy mecz z Zawierciem do wygranej, więc może i on by coś więcej wniósł gdyby był zdrowy, choćby swoje warunki na bloku czy lewą rękę. Argentyńczyk był docelowo szykowany za Karlitzka, za którym przecież też się ciągnęły problemy zdrowotne w tamtym sezonie. Szerszeń zaś zagrał jakieś 85% meczów ligowych, więc była nadzieja, że od razu się nie posypie.
Mamy Polaków obsadzonych na środku, libero i drugim rozegraniu. Gdyby nie progres Jakubiszaka i Hawryluka to byśmy klepali jeszcze większą biedę.

Może były plany pozyskania Kubickiego, może młody uznał, że przy Gelinskim ma większą szansę grania niż przy mimo wszystko trochę renomowanym na warunki ligowe Tuanidze. Drzyzga jest na tyle toksycznym zawodnikiem, że branie go to było ryzyko i nie przez przypadek prawdopodobnie nie zagrzeje w tej lidze miejsca. W dodatku pewnie miał wysokie wymagania finansowe. Inne opcje nie dawały gwarancji dobrego poziomu

Łatwiej o budowę składu, gdy ma się Butryna i Firleja, ale było wiadomo, że wiecznie tu grać nie będą. Kapica był po katastrofalnym sezonie w Lubinie i w dodatku po 2 ciężkich kontuzjach, więc znając olsztyńskie realia w 5 kolejce wypadłby do lutego. Dulskiego po tym sezonie na pewno chciało pół ligi, wybrał Nysę. Teraz on się będzie martwił czy posadzi Kapice.
AZS ma (tak mi się wydaje, może się mylę) na oko jakiś 8 budżet w lidze. Czasem zdarzają się jakieś overperformence. Tylko, żeby robić coś takiego regularnie to trzeba być zarządzanym choćby tak jak Gdańsk. Ja się zgadzam ,że wynikowo przy takich nakładach finansowych jakie są w Olsztynie ciężko ugrać coś więcej, ale na litość boską styl gry zespołu jest daremny. Inaczej patrzy się na 8 miejsce jak zespół coś gra. Tu sytuacja wygląda jak wygląda min dlatego, że ma ławce jest słabiutki Jankiewicz z Szymenderą. Zwyczajnie w ich miejsce powinny być zrobione mniej lub bardziej logiczne ruchy. Nawet taki Jacznik z Kwasigrochem byliby w stanie dać więcej, ale tu też pewności nie ma jak dużo. Ot wizualnie zespól wyglądałby bardziej zjadliwie.

Ogólnie zgadzam się, że nie ma sensu brać wyprane gwiazdy typu Drzyzga, Muzaj. Ciekawiej jest inwestować w młodych. Dlatego jak ktoś ma jakieś kontakty z władzami w klubie niech szepnie na ucho tym co trzeba, żeby gdzieś w listopadzie/grudniu podpisać na jakieś 3 lata Bakaja, To byłaby podobna inwestycja do tej z Hawrylukiem, bo samego Kubę za rok będzie trudno zatrzymać. Z tego co kojarzę wejdzie w ostatni rok swojej bieżącej umowy i jak nie wyciągnie go Zaksa to zrobi to jakaś Skra lub Resovia w zależności od przesunięć w tych klubach na tej pozycji. Lepiej by było, żeby była to Zaksa, bo wtedy Shoji nie ma się gdzie podziać i przy zwolnionym limicie na rozegraniu AZS może złapać klasowego zagranicznego libero. A za rok duet Shoji-Bakaj brzmi dość mocno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”