Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2777
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Simao »

Adamde pisze: 3 kwie 2024, o 12:53 Chyba napisalem ze mamy 10 budzet w lidze czyz nie? Czego nie zrozumiales?
Naprawdę 10 budżet w lidze? Patrząc po składzie personalnym drużyny trochę ciężko mi w to uwierzyć. Zakładam, że jest to prawdą, albo blisko prawdy, to co napisałeś. W takim razie osoby zarządzające klubem, odpowiedzialne za transfery bardzo dobrze wykonują swoją pracę. Potraficie dobrze negocjować i wykorzystywać okazje na rynku transferowym. Z drugiej strony ciekawe jak z płynnością finansową klubu. Osobiście nie słyszałem, żeby były jakieś problemy w Olsztynie. Takie mogą być, ale na pewno nie są one poważne. Inaczej takie rzeczy szybko doszłyby do opinii publicznej. Zresztą jest to w interesie osób, których osobiście te problemy dotykają. Nie wiem jaki stosunek w tej kwestii mają kibice AZS, ale ja uważam że powinniście zmienić szkoleniowca. Z drugiej strony może to jego zasługa, że pewni gracze są w AZS. W szczególności Ci z Ameryki Południowej.
Streeter
Posty: 7301
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

No więc tak czy tak wystarczy punkt z Suwałkami i Olsztyn w Play-off'ach się zamelduje (a może i może przegrać, nie sprawdzałem jak to się ma w przypadku zrównania punktami Olsztyna ze Skrą bądź Zaksą.

Wydaje mi się więc, że biorąc pod uwagę że z tyłu zostaną Skra i Zaksa to ciężko miejsce Olsztyna rozpatrywać jako dramat (może co innego czasem grę). Mam wrażenie też, że gdyby nawet jakimś cudem Szerszeń grał cały sezon i zaszły te wszystkie podpunkty, które nie zaszły, to udałoby się wjechać max na 5 miejsce, które zapewne i tak nie zapewniłoby miejsca w czwórce. Jedyna różnicą że nie zagrają o 5 miejsce tylko o 7, znając Olsztyn nawet jakby zajęli 5 to zrezygnowaliby z pucharu, więc w sumie nie widzę większej różnicy. Ot sezon dla Olsztyna się odbył. Ani na plus, ani na minus.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4391
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Skra ma 3 pkt straty i wiecej zwyciestw. Wie teoretyczna mozliwosc wejscia Skty przy przegranej AZSu ze Slepskiem i wygranej Skry z Barkomem za 3 isnieje. To samo dotyczy Barkomu i Zaksy. Barkom moze zdobyc jeszcze 6 pkt, a ma 5 straty do Olsztyna i jedno zwyciestwo wiecej.

Z jednaj strony AZS bedzie znawiekszosc wynikow, ale jak Barkom wygra 2x za 3 albo raz za 3 i raz za 2 to i tak wskakuje przed Olsztyn.
Barkom gra ze Skra jako ostatni.
Niby Nysa raczej nie wygra, ale punkcika moze urwac. Graja u siebie, kluby z gory tabeli moga zaczac jakis mikrocykl pod PO.

jeszcze moga byc niespodzianki.
Streeter
Posty: 7301
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

Racja, nie spojrzałem że tam Barkom jeszcze w tej kolejce nie grał. Ale tak czy tak Olsztyn ma wszystko w swoich rękach, bo nawet jeżeli Lwów zdobędzie 6 oczek, to przy zwycięstwie Olsztyna z Suwałkami nic to nie da.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4391
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Musza wygrac.
dyletant
Posty: 5099
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Najśmieszniejsze jest, że w tamtym roku zadecydowaliśmy o wyrzuceniu Skry a w tym sezonie Skra może nas w ostatniej kolejce jeszcze uratować :]

Dużo się wyjaśni dziś, Czarni w meczu o życie mogą coś Ukraińcom urwać.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
asps
Posty: 373
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: asps »

Ja bym powiedział, że najśmieśniejsze jest to, że AZS pomimo tego marazmu w tym sezonie ma dużą szanse skończyć rundę zasadniczą na swoim optymalnym miejscu w tabeli, a przy tej absurdalnej formule playoff wystarczy trafić dzień konia, żeby znaleźć się w strefie medalowej.
Szkoda, że włodarze ośmieszają PlusLige, a kluby na to się godzą.
85jacek
Posty: 110
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: 85jacek »

Czyli w sobotę 1 punkt daje play off, a zwycięstwo prawdopodobnie 7miejsce.
Tak sobie myślę: Todorović, Rajsner- chętnie zobaczyłbym ich w Olsztynie. Ten pierwszy chyba już w Cuprum klepnięty.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7875
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

asps pisze: 4 kwie 2024, o 21:57 Szkoda, że włodarze ośmieszają PlusLige, a kluby na to się godzą.
Kluby i włodarze 'ośmieszają' Plusligę*, tak działa proces decyzyjny w PLS, że decydują kluby.

Szczegółowa tabela za mecze z ekipami: z miejsc 1-12, 1-4, 5-12 i 13-16 (wiemy, że Suwałki nie spadną poniżej 12. lokaty):

Obrazek

Olsztyn: punktował najlepiej z miejscami 1-4 spoza top4; punktował najgorzej z miejscami 5-12 spośród miejsc 1-12; punktował najlepiej z miejscami 13-16 spoza ekip z miejsc 1-3.

1. Jeżeli ktoś ma zagrozić z miejsc 5-8 ekipom z miejsc 1-4, to chyba Olsztyn, tu dobrze widać jak Gdańsk i LUK punktowały z ~równymi sobie.
2. Gdyby Lwów nie kompromitował się w meczach z miejscami 13-16, to mogłoby nie być playoffów, bo oni rewelacyjnie wypadają z miejscami 1-12.

Śmieszne, że te wszystkie zdania zasadniczo się nie wykluczają. Nijak nie umiem ocenić tego sezonu Olsztyna, bo miałem z tyłu głowy opinię pt. wypadł im Szerszeń przy średnich zastępstwach, a oni i tak zrobili playoffy, a z drugiej strony - jak wyżej, tragikomiczna nierówność, i gdyby nie nieprzewidziany upadek Zaksy, to inaczej byśmy na to patrzyli. LUK i Trefl ugrały 21 (!) punktów więcej z miejscami 5-12 od Olsztyna, hahaha.

No i szkoda, że nie ma 12-zespołowej Plusligi, potencjalnie obserwowalibyśmy walkę o utrzymanie Olsztyna, Kędzierzyna i Bełchatowa (z happy-endem, bo pewnie spadłyby Suwałki). TAK, WIEM, BYŁBY INNY SKŁAD LIGI, to z przymrużeniem oka.

ps

Plus śmieszne jak rozlazła liga wpływa na optykę zawodników i zespołów. Załóżmy 12-zespołową Plusligę:

Nysa: 14-15 ----> 7-14 (przegrane 2/3 meczów i 3 pkt z top4)
El Graoui:

Obrazek

Spadłoby Marokańczykowi przyjęcie i atak o te ~3%, punkty o ~10%, i byśmy mówili o nim, że jest średniakiem, a dla części osób to było odkrycie sezonu, bo miał te fajne serie meczów ze średniakami.

To wszystko umowne, z tymi rankingami 12-zespołowymi, ale chyba wiecie co mam na myśli.
landka
Posty: 207
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: landka »

Swoją drogą rozpoczynanie fazy PO 2 dni po ostatnim meczu rundy zasadniczej to chyba słaby pomysł. Skoro już skrócono playoffy do 2 meczów to nie dałoby się wydłużyć tej przerwy choćby o kilka dni, co byłoby z korzyścią dla zawodników, sztabu, a zapewne i kibiców? A tak mamy spotkania w samym środku tygodnia... Przecież to powinna być najbardziej emocjonująca część rozgrywek, a nie traktowana tak po macoszemu, wciśnięta naprędce w kalendarz ligowy.
Diomedea
Posty: 4391
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

To chyba najlepiej pokazuje, ze nie da sie ulozyc sensownego kalendarza dla16 zespolowej PL i reprezentacji z ambicjami.
Juz zobaczylismy, ze to granie bez przygotwania, bez czasu na trening, odbywa sie kosztem zdrowia zawodnikow, a takze i poziomu gry.

A prezesi nie specjalnie chcieli (w masie) zmniejszenia. Zreszta pierwotnie to chyba i prezesi gory tabeli nie walczyli jak lwy o zmniejszenie ligi?
Zmniejszenie to spadek slabszych, walka o przetrwanie dla sredniakow. Nieco mniej kasy z transmisji (niekoniecznie skompensowane wiaksza iloscia kasy z biletow). Slabych i sredniakow jest wiecej, wiec moga przeglosowac poparcie dla swojej wizji. Tak dziala demokracja. To zmniejszenie wymaga jakich duzych ruchow dyplomatycznych, naciskow itp.
Ja dobrze pamietam, jak trener Bednaruk, przy kolejnyck powiekszeniach deklarowal entuzjazm i wole walki. :D



Oby PO nie zaowocowaly dalszymi kontuzjami.
Adamde
Posty: 822
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Z Todoroviciem racja, a Rajsner wraca do zawiercia skad jest wypozyczony. Trzeba jeszcze oddac ze Kantor zrobil calkiem niezla prace tam, nie wiem czy nie warto by sie bylo zainteresowac, zamiast szukac wf istow po czeskich legacy ( przepraszam musialem, mam nadzieje ze nowy trener zamknie mi gebe I bede odszczekiwal w przyszlym sezonie).
Diomedea
Posty: 4391
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Adamde pisze: 5 kwie 2024, o 10:03 Z Todoroviciem racja, a Rajsner wraca do zawiercia skad jest wypozyczony. Trzeba jeszcze oddac ze Kantor zrobil calkiem niezla prace tam, nie wiem czy nie warto by sie bylo zainteresowac, zamiast szukac wf istow po czeskich legacy ( przepraszam musialem, mam nadzieje ze nowy trener zamknie mi gebe I bede odszczekiwal w przyszlym sezonie).
Ma nawet poszukiwana przez Olsztyn narodowosc. :D Ostatnio to bylo wazne kryterium. Ma tez fajna przeszlosc zawodnicza tzn na sypie. Sadzac po wynikach Radomia nie jest wypalony i nie odcina kuponow.
Trudno.
Oby te transfery trenerskie do PL tez okazaly sie na plus, bo ja boleje nad strata Juricica.
Streeter
Posty: 7301
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 5 kwie 2024, o 08:03 Nieco mniej kasy z transmisji (niekoniecznie skompensowane wiaksza iloscia kasy z biletow).
Z tym to tak średnio, jak obok w wątku gadaliśmy że siatka w porównaniu do żużlu nawet to dostaje grosze. Więc z tych majątków co ujdzie przez dwa mecze mniej to pewnie różnica wyjdzie taka że jak zjadą na obiad do Taurusa to wystarczy na pierogi z kapustą a nie na pierogi z kapustą i grzybami.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: TommyLeeJones »

Przez cały sezon temat pęczniał od kolejnych narzekań na AZS. Od polityki transferowej, przez transfery, po marketing i promocję klubu. Czarnowidztwa było po uszy.

Aż AZS awansował do play-off. I nastała cisza. Z tym, że jako kompletnie postronna osoba nie zamierzam milczeć. Bo tak, prawdą jest, że postawiono na złego konia, tzn. Szerszenia. Jego (nie)zdrowie było znane. Błędem było też zaszachowanie się obcokrajowcami w kwestii limitów. O ile Szerszeń był hazardem, o tyle wpakowanie się w problem z limitami było już dalece posuniętą lekkomyślnością.

Niemniej AZS W play-offach się zameldował. Robiąc to bez lidera na przyjęciu, z kontuzjami Karlitzka i z poturbowanym limitami rozegraniem. Gdyby było zdrowie, znowu szarpaliby strefę medalową, bo Reska wcale nie jest zbyt mocna. W trakcie sezonu AZS naprawdę nieźle kopał serwisem, bardzo ładnie zasuwali w obronie. Oglądanie Alana na żywo to czysta przyjemność. I to wszystko przy nie tak dużym budżecie. Kibic chce najlepiej i zawsze mierzy nieco wyżej, słusznie ale po tych iluś stronach narzekań, wypada docenić ten drobny ale jednak sukces, wynikający z mozolnego trudu.
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

TommyLeeJones pisze: 6 kwie 2024, o 21:24 Przez cały sezon temat pęczniał od kolejnych narzekań na AZS. Od polityki transferowej, przez transfery, po marketing i promocję klubu. Czarnowidztwa było po uszy.

Aż AZS awansował do play-off. I nastała cisza. Z tym, że jako kompletnie postronna osoba nie zamierzam milczeć. Bo tak, prawdą jest, że postawiono na złego konia, tzn. Szerszenia. Jego (nie)zdrowie było znane. Błędem było też zaszachowanie się obcokrajowcami w kwestii limitów. O ile Szerszeń był hazardem, o tyle wpakowanie się w problem z limitami było już dalece posuniętą lekkomyślnością.

Niemniej AZS W play-offach się zameldował. Robiąc to bez lidera na przyjęciu, z kontuzjami Karlitzka i z poturbowanym limitami rozegraniem. Gdyby było zdrowie, znowu szarpaliby strefę medalową, bo Reska wcale nie jest zbyt mocna. W trakcie sezonu AZS naprawdę nieźle kopał serwisem, bardzo ładnie zasuwali w obronie. Oglądanie Alana na żywo to czysta przyjemność. I to wszystko przy nie tak dużym budżecie. Kibic chce najlepiej i zawsze mierzy nieco wyżej, słusznie ale po tych iluś stronach narzekań, wypada docenić ten drobny ale jednak sukces, wynikający z mozolnego trudu.
Plan minimum na ten sezon wykonany.
Wypadnięcie ze składu Szerszenia i Janikowskiego mogło zakończyć się brakiem Olsztyna w playoff. Kolejny nie będzie łatwiejszy.
ermlander
Posty: 39
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: ermlander »

Olsztyn może żałować zgubionego gdzieś na przestrzeni sezonu jednego punktu którym zablokowali by możliwość kombinacji i wyboru rywala że strony Zawiercia. Ale wielkie brawa za wykonanie planu przy tak niesprzyjających okolicznościach.
Adamde
Posty: 822
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Gratulacje dla chlopaków! Mamy trochę szczęścia w tym sezonie, bo tak słabej Zaksy i Skry nie było chyba od 10 lat i pewnie nie będzie przez 5 następnych, ale liczy się efekt a nie forma przeciwników:) Szkoda że wpadamy na jw, sądząc po spotkaniach z Wartą w tym sezonie, byłyby jakieś szanse podjęcia równorzędnej walki w play-offach.
dyletant
Posty: 5099
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Na przekór wszystkim, może nawet trochę logice i argumentom broniłem AZSu, choć dostrzegałem niepokojące symptomy. Ostatecznie mamy jednak trzeci rok z rzędu Play off. Teraz można zagrać na kompletnym luzie.

Odbiegając już od Szerszenia to ciekaw jestem jakbyśmy wyglądali z takim Janikowskim, bo chłopak dźwiga na luzie drugi mecz i bardzo bilansuje nam grę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Indyk AZS Ol »

ermlander pisze: 6 kwie 2024, o 22:40 Olsztyn może żałować zgubionego gdzieś na przestrzeni sezonu jednego punktu którym zablokowali by możliwość kombinacji i wyboru rywala że strony Zawiercia. Ale wielkie brawa za wykonanie planu przy tak niesprzyjających okolicznościach.
Brakuje zgubionych punktów z Cuprum Lubin i GKSem Katowice. Gdyby nie zgubione punkty z tymi drużynami gralibyśmy z Zawierciem. Z Aluronem mógłby być ciekawszy mecz niż z Jastrzębskim Węglem (znowu byłaby bitwa na noże), ale trudno gramy z JW i trzeba się przygotować do tego meczu.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1586
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: lukecik »

My też głupio straciliśmy punkty w paru meczach i gdyby nie to, to wygralibyśmy fazę zasadniczą. ;) I tak sobie można gdybać. Mam nadzieję, że i tak wpadniemy na siebie jeszcze w tych play-offach, a taki scenariusz możliwy jest tylko w jednej fazie. :)
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Pawel9221 »

Indyk AZS Ol pisze: 7 kwie 2024, o 05:25
ermlander pisze: 6 kwie 2024, o 22:40 Olsztyn może żałować zgubionego gdzieś na przestrzeni sezonu jednego punktu którym zablokowali by możliwość kombinacji i wyboru rywala że strony Zawiercia. Ale wielkie brawa za wykonanie planu przy tak niesprzyjających okolicznościach.
Brakuje zgubionych punktów z Cuprum Lubin i GKSem Katowice. Gdyby nie zgubione punkty z tymi drużynami gralibyśmy z Zawierciem. Z Aluronem mógłby być ciekawszy mecz niż z Jastrzębskim Węglem (znowu byłaby bitwa na noże), ale trudno gramy z JW i trzeba się przygotować do tego meczu.
Tylko nie wydaję mi się, że na ten moment granie z Zawierciem to jest jakoś dużo lepszy wybór niz JW, bym powiedział, że bardzo porównywalnie
Imperator Palpatine
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Imperator Palpatine »

Pawel9221 pisze: 7 kwie 2024, o 09:56 Tylko nie wydaję mi się, że na ten moment granie z Zawierciem to jest jakoś dużo lepszy wybór niz JW, bym powiedział, że bardzo porównywalnie
Rezerwujesz halę w Iławie i kończy się bardzo porównywalnie 😉. Jeśli już mamy szukać punktu zaczepienia to Zawiercie lepiej leży Olsztynowi. Tyle w tym temacie. Ot takie wróżenie z kuli kibiców.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Za wynik ostatecznie brawa. Nie ma dwóch zdań.
Jednak jako jeden z "narzekaczy" muszę powiedzieć, że wiele to w mojej ocenie nie zmienia (poza tym, że w awans w pewnym momencie nie wierzyłem i to oczywiście uroczyście odszczekuję: hau, hau).
Dalej twierdzę, że kadra byłą zbudowana co najmniej nierozsądnie i dalej twierdzę, że takie falowanie, jakie widzieliśmy, nie powinno mieć miejsca, nawet mimo problemów, bo kłopot nierównej formy nie wynikał z urazów i limitów, bo nikt mi nie wmówi, że kontuzja Szerszenia sprawiała, że w jednym meczu drużyna grała dobrze, by w kolejnym wszyscy grali totalny piach.
Nie zmieniam też zdania, że kadra na kolejny sezon, budowana podobnie do obecnej, to pchanie się w gips. Warto pamiętać, że ten awans z obecnego sezonu, to też w dużej mierze skutek znów słabej Skry i przede wszystkim fatalnej ZAKS-y. Oczywiście wiem, że to nie nasz kłopot, ale taka aberracja szybko się może nie powtórzyć i warto jednak mieć w tyle głowy, że w przekroju całego sezonu zasadniczego mieliśmy furę szczęścia.
JW? Nic do stracenia i mam tylko nadzieję, że wyjdą napakowani jak kabanosy, a nie z przeświadczeniem, że nie mają szans i trzeba odfajkować.
tomkasz
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: tomkasz »

Playoff rzeczywiście jest i należy to docenić, bo mogło (powinno) być inaczej, gdyby choć jeden ze ścigających się z nami ślimaków potrafił chociaż raz wygrać w końcówce sezonu z kimś innym niż Radom. Wiele mówi to zestawienie, które pokazywało, że byliśmy chyba drudzy pod względem pkt ugranych z czołową 4 ligi, dużo punktów zrobiliśmy też na drużynach 13-16, ale z bezpośrednim rywalami (5-12) wypadliśmy bladziutko.

Ja dopiero po obejrzeniu w meczu z Warszawą Janikowskiego zobaczyłem, że jednak szklanka jest do połowy pełna. AZS koncertowo rozegrał sezon trzymając czarnego konia na ławce za bandami przez 90% czasu ;) Bardzo mi się podoba wkład Mateusza w te 2 ostatnie spotkania. Jest po prostu solidnie i widać, że ma ochotę fajnie pograć.

Sam (jak ustaliliśmy dosyć szczęśliwy) awans do playoff nie jest w stanie zamazać niedociągnięć organizacyjnych i oszczędnego marketingu. Błędy, które były/są popełniane nie znikają od tego awansu. Dalej twierdzę, że Urania za jakiś czas może przestać się wypełniać i trzeba będzie zrobić coś więcej, żeby była pełna jak teraz. W zasadzie wejście do playoff daje dodatkowy czas na to, bo póki co frekwencja trzymana jest też przez wyniki (wejdą, czy jednak nie) i fajną atmosferę w hali. I tu dochodzę do najważniejszego dla mnie osobiście faktu, a mianowicie do tego, że bardzo mnie cieszy, że w hali na wczorajszym meczu był tak fajny doping. Hala żyje, jest głośno, nie tylko w "2 sektorze" B11, ale wszędzie. Ludziom na szczęście też się chce i warto tego nie spier....ć.
hottakesbot
Posty: 1004
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hottakesbot »

TommyLeeJones pisze: 6 kwie 2024, o 21:24
Niemniej AZS W play-offach się zameldował. Robiąc to bez lidera na przyjęciu, z kontuzjami Karlitzka i z poturbowanym limitami rozegraniem. Gdyby było zdrowie, znowu szarpaliby strefę medalową, bo Reska wcale nie jest zbyt mocna. .
Gratulacje dla Olsztyna, ale już bez przesady. Resovia ma lepszego gracza na każdej pozycji.
Adamde
Posty: 822
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Gratulacje dla Olsztyna, ale już bez przesady. Resovia ma lepszego gracza na każdej pozycji.
W sumie zgoda, ale co do ataku i jednego z przyjmujących - możnaby było trochę popolemizować. Alan potrafi zagrać lepiej niż Boyer, a Karlitzek w formie na pewno nie jest gorszy od Cebulj-a czy Louatiego.
Pomocniczka
Posty: 2047
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Ale Karlitzek w formie jest lepszy niż Cebulj czy Karlitzek w formie jest lepszy niż Cebulj w formie? A może Karlitzek w formie jest lepszy niż Cebulj bez formy? Jak się dodaje epitet do jednego to wypada i do drugiego, bo tak to nie wiadomo, kto jest lepszy a kto gorszy.
Adamde
Posty: 822
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

A widzialas Cebulja w Rzeszowie, w formie? Po co pisac o czyms co nie istnialo I nie istnieje ?
kamil1999
Posty: 5545
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Pierwszy sezon to kojarzę, że miewał super mecze tylko nieregularnie grał(a może to moje skojarzenie to pokłosie, że liga była słabsza i taki Cebulj mógł w niej być jednym z lepszych zawodników). W drugim chyba super zaczął a później już gorzej. Ogólnie on jest już coraz starszy a kiedyś głównie bazował na swoim ogromnym zasięgu w ataku, którego traci.
Cebulj w primie i Karlitzek taki na codzień to podobni zawodnicy. Tylko, że Karlitzek ma czasem takie mecze, że zbliża się do tego topu. Więc Karlitzek jest lepszy.

Tyle, że porównywanie Karlitzek-Cebulj jest tendencyjne.
Czemu porównujemy 3 opcje w ataku do 2? Jeśli Karlitzka porównywać to do DeFalco. Tu już chyba nikt nie ma wątpliwości. To Cebulja możemy porównać Szymenderę albo Janikowskiego i w obu przypadkach marnie to wygląda. Boyer jest też w ostatnich sezonach lepszym atakującym niż Alan. Może niewiele, ale jednak.
Więc na każdej pozycji Rzeszów wygląda lepiej.
Niemniej to nie o to chodzi by porównywać pozycja do pozycji. Chodzi o system gry. Olsztyn pod względem systemu wygląda słabo. Nawet bardzo. Te zwycięstwa z silnymi w momencie gdy tamci mieli cięższe okresy trochę zaburzają obraz. Ja akurat zawsze w ostatnich sezonach stawiałem Olsztyn jako zespół, który może potencjalnie zaskoczyć. Tu nie da rady. Kadrowo zespół za słaby. Brakuje Andringi w defensywie, brakuje Averilla lub Kochana na środku, brakuje sypacza w formie, brakuje jakiegos super modelu gry. Nawet mimo tego, że Alan nie jest osłabieniem za Butryna to jednak Butryn miał coś takiego, że choć był mniej regularny do Alana to jak mu siadło to on już prawie dosłownie sam potrafił wygrać mecz. Jak te dwa mecze w Olsztynie w zeszłym sezonie. Caly sezon kopał się w czoło a przyszły takie dwa mecze i znikąd nagle 2:2 z Zawierciem. Oczywiście na niewiele się zdało bo decydujący mecz zepsuł jak każdy(w obu drużynach zresztą). No ale to Andringa był najbardziej niezastąpiony w obliczu budowy tej drużyny. Był koniecznym spoiwem, spoiwa zabrakło i się rozleciało a dostało się do PO bo rozleciała się też Zaksa, Suwałki zanotowały regres, Lwów kadrowo ma zespół na spokojne utrzymanie a walczył o PO bo inne zespoły walczące o PO były niespodziewanie słabe. Skra tak samo jak Lwów

Oczekiwanie, że Olsztyn sprawi niespodziankę z kimś silnym o ile było zasadne w zeszłym sezonie a zwłaszcza dwa sezony temu gdy DeFalco i Butryn ciągnęli wózek już w tym sezonie traci zasadność. Co innego wygrać z kimś silnym w fazie zasadniczej gdy ten ma słaby okres a co innego w PO. Poprzedni Olsztyn w PO stwarzał problemy, ale ten na kogo by nie trafił nie stworzy problemów. Jeśli ktoś z tych słabszych zespołów ma sprawić niespodziankę to Lublin. Oni już w ważnym meczu pokonali Resovie. No i oni dobrze systemowo grają. Tylko Ferreira musi trafić z formą i wtedy może być niespodzianka, ale to i tak mało prawdopodobne. Olsztyn czy Nysa to szanse na niespodziankę mają minimalne jeśli nie zerowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”