Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

dyletant pisze: 22 mar 2024, o 17:27 Ja też wiem, pod jakim imieniem i nazwiskiem piszesz. Ja mam tu konto 5 lat i w pierwszym poście się przestawiłem, więc nie jest to żadna tajemnica i jak ktoś ma ochotę mnie poznać na meczu to zapraszam do naszego sektora i niech pyta o dyletanta :D

Ale żeby nie przeciągać tematu to napiszę, że Moritz w Lublinie prawdopodobnie zagra, więc może uda się ugrać chociaż 2 sety. Liczę, że wyzwolą w sobie jakąś sportową złość, bo na ofensywie Alan, Karlitzek, Jakubiszak, Armoa można budować granie. Może jak nie będzie presji to pójdzie im lepiej, pamiętacie np jaki świetny mecz graliśmy w Zawierciu, albo jak łatwo łyknęliśmy Bełchatów w ich hali.
A ja w sektorze bywam rzadko, ale mam przeczucie graniczące z pewnością, że się znamy, a nawet byliśmy razem na jednym, czy dwóch wyjazdach. :)
Żeby nie było: nazywam się Mariusz Kwiatkowski i nie mam zamiaru być anonimowym. Nikomu nie ubliżam, nikogo nie obrażam, a że swoje zdanie głośno i wyraźnie artykułuję? Mam prawo. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to z wielką przyjemnością będę polemizował. Dziękuję :D
85jacek
Posty: 110
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: 85jacek »

Drodzy kibice głową tego muru nie przebijemy. Dlaczego w tym uwm fm nie ma fajnych dyskusji do których zaprasza się szersze spektrum ludzi którzy co nieco o siatkówce wiedzą?(patrz Stomil Olsztyn). A tak to nudni goście i nudne pytania. Fajnie by się dyskutowało...Ale niestetety od wielu lat te same schematy.
Ps. Proszę nie znęcać się nad panem od facebooka, instagrama, fotografii, video, programów radiowych, wiązania krawatów itd., moim zdaniem w pojedynkę naprawdę spoko ogarnia. Tutaj znęcał bym się nad władzami klubu.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

A nie ma takiej mozliwosci, ze kibice cos pomoga? Wiem, ze jak byly cwiartki mlodzika w zeszlym roku na Woli to byly 2 transmisje. Ja akurat obejrzalam sobie te od rodzica. Facet postawwil kamerke gopro na prostym statywie obok linii i bylo ok. Nie wierze, ze nie ma rodzica, ktory by nie zrobil lepszych zdjec, nawet telefonem, bo wiekszosc to byly zdjecie z dekoracji i lawki rezerwowych, czyli zblizyc sie mozna bylo.
Moze za mala wspolpraca z kibicami? Chyba wiekszosc rodzicow ma telefony i chce zeby ich dziecko i koledzy fajnie wyszli na zdjeciach?

Nawet chocby pomysly, czy rady jak cos zrobic (w sensie technicznym, a nie wymadrzanie sie jak zarzadzac).
Bo plyn do spryskiwacza to raczej malo ekscytujacy pomysl.
tomkasz
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: tomkasz »

dyletant pisze: 22 mar 2024, o 17:53 Bardzo cenię sobie Robbiego, po latach jeszcze bardziej, a jak krwawi nam przyjęcie to prawie za nim płaczę, ale to nie ja, to prezes KK :)
O patrz... Aż przewinąłem do pierwszego Twojego posta, bo byłem pewien, że Ty to prezes 😁
Ja za to bywam na sektorze niestety rzadziej ostatnimi laty, do tego mam "zakaz wyjazdowy" ze względu na małe dzieci. Wzrostem jesteśmy prawie równi 😉
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

proforma pisze: 22 mar 2024, o 11:50 Admin odleciał. Dwa mecze w papę z niżej notowanymi ale oni się pośmiali.Zobaczymy czy dalej będzie wam do śmiechu w niedzielę popołudniu.

"Pośmialiśmy się tutaj z błędów, było fajnie (pozdrawiamy tych, którzy dobrze nam życzą - zarówno tutaj, jak i na Forum 🤣)"

https://x.com/indykpolazs/status/177112 ... 89289?s=20
Panie admin, macie kolejny powód do śmiechu, jest fajnie.A skoro prezes Jankowski ma tu swoje wtyki, to moja mała prośba, kończ Pan, wstydu oszczędź.Może po tych kilunastu latach trzeba odpocząć.Szacunek za uratowanie kiedyś klubu, tego nikt Panu nie zabierze.Ale od dłuższego czasu klub sportowo i organizacyjnie stoi w miejscu, niech ktoś z nowym spojrzeniem to weźmie.
Tak tylko przypominam, w przyszłym sezonie spadają TRZY drużyny a Wasze ruchy transferowe, budowa drużyny, stawiają AZS raczej w tej dolnej połówce tabeli.
Taka darmowa rada - szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. To tak apropo tej cudownej linii przyjęcia, która w przyszłym sezonie ma być taka sama.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2024, o 08:11 przez proforma, łącznie zmieniany 1 raz.
ermlander
Posty: 39
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: ermlander »

Jest godzina 19 a ja dalej nie mogę przeboleć tego meczu. Przez moment pojawiła się nadzieja że z taką grą można do tego play-offu awansować i cokolwiek sensownego tam pokazać. Chyba pora w końcu przestać się łudzić i uznać fakty że ten sezon się skończył wraz z ostatecznym rozsypaniem się Szerszenia. A w przyszłym roku powtórka z rozrywki i to chyba boli najbardziej.
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Wszystkie tie-breaki w tym roku w plecy (a bylo ich kilka). Przypadek? Nie sadze.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Adamde pisze: 24 mar 2024, o 19:28 Wszystkie tie-breaki w tym roku w plecy (a bylo ich kilka). Przypadek? Nie sadze.
Sprawdziłem, grali tie-breaki 9 razy, 8 razy w łeb.Żal to komentować.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Adamde pisze: 24 mar 2024, o 19:28 Wszystkie tie-breaki w tym roku w plecy (a bylo ich kilka). Przypadek? Nie sadze.
1 wygrany w Nysie, sam sięzastanawiam jak, ale to było przełamanie Nysy, bo jeszcze tam nie wygraliśmy po ich powrocie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

ermlander pisze: 24 mar 2024, o 19:12 Jest godzina 19 a ja dalej nie mogę przeboleć tego meczu. Przez moment pojawiła się nadzieja że z taką grą można do tego play-offu awansować i cokolwiek sensownego tam pokazać. Chyba pora w końcu przestać się łudzić i uznać fakty że ten sezon się skończył wraz z ostatecznym rozsypaniem się Szerszenia. A w przyszłym roku powtórka z rozrywki i to chyba boli najbardziej.
Przed meczem mówiłem, że PO to przegraliśmy już wcześniej, a tym bardziej że nie spodziewałem się punktów z Lublina, choć racjonalista zawsze będzie w głowie walczył z kibicem emocjonalnym.
Po dwóch pierwszych setach ten emocjonalny skakał, a racjonalny się bał... czy znów się nie odjaniepawli.
Ale mimo wszystko, to znów była mokra szmata na ryj. I ja wiem, że Lublin zrobił zmiany i zaczął grać lepiej, ale dlaczego my znów tak podupadliśmy? Logika tu nie ma szans, trzeba Tarota.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Bo nie mogliśmy zrobić zmian, kiedy gra zaczęła się sypać na przyjęciu. Karlitzka nie można było zdjąć, bo jedyny trzymał grę a na ławce mieliśmy tylko Armoe, którego nie można było wpuścić przez limity (Tuaniga musiał zostać, bo Jankiewicz grał jeszcze gorzej, albo mógł wejść tylko za Alana co i tak nic by nie poprawiło) i 17latka, któy w sezonie wszedł na 1 piłkę. Tak to jest jak 2 Polaków wypadnie, o ile losy jednego można było przewidzieć tak jednak Janikowski to typowy olsztyński pech vide Salehi, Ananiew etc.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

AZS ma wszystko w swoich rękach i jest według mnie w najlepszej sytuacji ze wszystkich drużyn, które walczą o play off. 40 pkt, mecz u siebie z Treflem i mecz ze Ślepskiem, który gra o nic. Według mnie, wystarczy w tych meczach zdobyć 3-4 punkty, by zapewnić sobie play off. Przy większej ilości, to już nawet pewne 7, a nie 8 miejsce (może przy 44 punktach też?). Biorąc pod uwagę konkurencję i problemy z jakimi zmagali się olsztynianie, taki wynik nie byłby zły.

Tak czy siak, szybki przegląd TOP 3 PlusLigi - Jastrzębie, Projekt, Warta. Na kogo AZS nie trafi, to zostanie zmielony. Ale chyba najlepiej byłoby już zagrać z Wartą. Czemu? Nie wiem, może dlatego, że w zeszłym sezonie było blisko wyeliminowania ich, a samo Zawiercie nie ma mocnej ławki i przy kryzysie jest jakaś tam szansa.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

A ja chyba wolałbym grać z Warszawą, raz że jest z okrojonym środkiem, dwa to raz już nimi wygraliśmy, ale grali wtedy bez Firleja a 3 Grobelny nie robi już takiej różnicy jak wcześniej i zostają tak naprawdę tylko z 1 Weberem jako wartościową zmianą.. Zweryfikuję swoją opinię po najbliższym meczu właśnie w Warszawie 3 kwietnia. W tamtym sezonie przy 2 kontuzjach ugraliśmy tam tie breaka, więc może coś powalczymy znowu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Zawiercie nie ma mocnej ławki?
Tym czasem Łaba, Rossard czy Szalacha na ławce Zawiercia. Tylko zmiennika dla Butryna brakuje
Ale to przede wszystkim to inne Zawiercie. Kompletnie inne. Tylko Kwolek i Zniszczoł zostali. No i Tavares.
Więc ocenianie ich na podstawie zeszłorocznego Zawiercia jest bez sensu.
Zgadzam się z przedmówcą, że prędzej Warszawa będzie do ugryzienia. Np. jeśli Szalpuk z formą nie trafi
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Ochłońmy.Przecież tu brak podstaw ku temu, żeby z kimś z czołowej trójki powalczyć.Oni z Lwowem i Lubinem sobie nie radzą a mają się postawić Zawierciu.To już faza play off, każda z tamtych drużyn jak się spręży, to AZS będzie miał takie sety jak w niedzielę trzeci i czwarty.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Play off rządzą się swoimi prawami a pamiętajmy jeszcze o specyficznej formule 2 meczów i ewentualnie złotego seta. Można ograć jakąś ekipę u siebie przy jej słabszym dniu albo jakichś brakach kadrowych (Zawiercie i Warszawa zrobione za 3 punkty w tym sezonie) a jak historia ligi nam pokazuje pojedyncze sety często kończą się epicko (Bielsko w Bełchatowie)
Poza tym Olsztyn z 2 pierwszych setów wczoraj jest w sttanie podjąć stricte sportową walkę. Trochę argumentów jeszcze mamy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
landka
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: landka »

Warta (obok JW) to chyba najmniej wygodny przeciwnik w playoff, drużyny z dolnej połówki pierwszej ósemki powinny raczej robić wszystko, żeby na nie nie trafić. Taką Resovię czy Warszawę łatwiej jest jednak złamać (już pomijam, że każdy klub zaliczył po drodze jakieś wpadki z niżej notowanymi, chodzi o całokształt). Aluron jest naprawdę niebezpieczny, ciężko tam o słabe punkty - bardzo dobry system gry blok-obrona, atak na wysokim poziomie, świetna zagrywka, libero i rozgrywający również znakomici. Zeszłoroczną Wartę z Kovaceviciem zdecydowanie łatwiej było ugryźć/rozszyfrować, teraz to zupełnie inna drużyna.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Pierwszy mecz z Zawierciem graliśmy jeszcze(przez połowę spotkania) z Szerszeniem, Zawiercie bez Bieńka i Clavenot a i tak wszystkie sety na styku.I Sapiński mecz życia.Z Warszawą to wiadomo, oni bez Firleja i gry nie było.Naprawdę chciałbym być takim optymistą, ale póki co to mam ogromne wątpliwości czy oni wejdą do ósemki.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Nie chcę nikogo urazić, ale czuję się troszkę, niczym ofiara przemocy uwięziona w patologicznym schemacie, gdzie po jakimś akcie agresji, sprawca przeprasza, przynosi kwiaty, stara się, a ja (ponieważ jest tu przecież i swoista miłość) wierzę, że teraz będzie już lepiej, że się to więcej nie powtórzy, no ale oczywiście się powtarza, a schemat działa dalej w najlepsze.

Dywagujecie koleżanki i koledzy o szansach na PO, o tym z kim lepiej byłoby się spotkać, o wadach i zaletach potencjalnych rywali, a ja się czuję nieco tak, jakbym był przed startem wyścigu Formuły 1, do którego miałby stanąć swoją poczciwą Yariską i czytał, że w sumie to Verstappen często popełnia błędy na zakręcie numer 5, więc może tam wylecieć, Hamilton ma ostatnio kłopoty z gospodarowaniem oponami, więc może nie skończyć wyścigu, zaś bolid Alonso ma zawodny silnik, zatem istnieje szansa na defekt. Tylko prawda jest taka, że to myślenie życzeniowe (delikatnie mówiąc), a zasadniczo cała sytuacja będzie pojedynkiem gołej pupy z batem.
I znów będzie aluzja do innego sportu, wybaczcie. Pamiętacie polskich piłkarzy na MŚ w Katarze? Awans do 1/8 był, ale patrzeć na ich grę się nie dało. Czy awans mnie cieszył? Jasne, ale sposób w jaki go osiągnęli, był wstydliwy. Polska podzieliła się nam wtedy na dwa obozy: jedni mówili, że wyłącznie wynik ważny, drudzy że jednak nie za wszelką cenę. Bo czy zawsze da się zagrać na farcie, gdzie bramkarz broni ci 2 karne w trzech meczach, rywale pudłują lub są tacy słabi, jak i ty, a w spotkaniu z faworytem okazuje się, że rywale odpuszczają strzelanie dalszych goli, bo wolą byś ty awansował, niż nielubiana inna ekipa.
I wracam teraz do naszego ogródka. Czy chcę, byśmy awansowali do PO? Pewnie że chcę, tylko mam moralniaka, bo zastanawiam się czy zasługujemy i czy jest w tym jakikolwiek sens. Bo dwa sezony temu faworytem była Skra i mało nam zabrakło, sezon temu Warta i też mało nam zabrakło, ale obu tych sezonach nie miałem takiego poczucia bezsensowności i w obu przypadkach wchodziłem w te starcia z nadzieją, że się da. Teraz nie mam i oczywiście znów mogę się mylić, co zdarza mi się nierzadko, no ale niestety takie mam odczucia i myślę że jak najbardziej mam prawo się nimi dzielić.
Mi nie płacą za urzędowy optymizm, zatem sam fakt bycia kibicem AZS-u do optymizmu mnie nie przymusza, nawet jeśli ktoś może mieć o to pretensje, że prawdziwy kibic to zawsze z drużyną. Pewnie że tak, ale niekoniecznie zawsze w dobrym humorze.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Fajnie się czyta te Twoje wywody :) Wracając do meritum, jako kibic AZS-u nie masz już czasem dosyć? Jak widzisz w jaki marazm to popadło i nikt z tym nic nie robi, tylko żyje złudzeniami i nadzieją, że jakoś to będzie.Przecież końcówka tej fazy zasadniczej tak wygląda, co chwilę w łeb ale może w kolejnym meczu się uda.I tak w kółko.Już nawet nie patrząc na to, czy oni wejdą do tej ósemki czy nie, ten sezon jest TRAGICZNY w wykonaniu tej drużyny, ja już dawno takiego niesmaku, niechęci do tego wszystkiego nie miałem, ta ich beznadziejność chyba się udziela.I powtórzę się, jesteśmy w d... i zaczynamy się tam urządzać.A pełna(jeszcze) hala Urania trochę ten obraz zakrzywia.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

proforma pisze: 26 mar 2024, o 09:29 Fajnie się czyta te Twoje wywody :)
Dziękuję.
proforma pisze: 26 mar 2024, o 09:29 Wracając do meritum, jako kibic AZS-u nie masz już czasem dosyć? Jak widzisz w jaki marazm to popadło i nikt z tym nic nie robi, tylko żyje złudzeniami i nadzieją, że jakoś to będzie
Mam, oj mam, ale nie umiem rzucić tego w diabły. No nie umiem.
proforma pisze: 26 mar 2024, o 09:29 .I powtórzę się, jesteśmy w d... i zaczynamy się tam urządzać.A pełna(jeszcze) hala Urania trochę ten obraz zakrzywia.
A ciekawe, jak długo frekwencja się nam utrzyma, bo nie wydaje mi się, by przez ponad dwa lata Iławskiej gościny, przybyło w Olsztynie tylu kibiców, że ciężko kupić bilety nawet na mecz rozgrywany z Doliną Muminków, a planowany na poniedziałek o 3:44 rano.
Przed rozbudową Urania miała nieco ponad 2000 miejsc i na meczach AZS-u bardzo rzadko się zapełniała, a zwykle zostawało po prostu sporo wolnych miejsc. Kiedyś, gdy w ostatniej chwili okazało się, że jednak mogę iść na mecz, kupiłem wejściówkę kilkanaście minut przed meczem, tuż przed zamknięciem sprzedaży.
Obecnie mamy wypełnioną regularnie halę o pojemności 4045. Wątek Iławski i frekwencji tam pomijam, bo to specyficzny temat. Przejdźmy do dnia dzisiejszego. Wcześniej chodziło na mecze (powiedzmy) 1500 osób, obecnie mamy zawsze komplet w czterotysięczniku. Jak to tłumaczyć? Bo chyba nie tym, że przez dwa lata aż tak wiele osób zapałało miłością do Zielonej Armii przez oglądanie jej wyłącznie w TV.
Głód (jakiegokolwiek) sportu na wysokim poziomie w Olsztynie? To z pewnością, jednakże nie sposób mi wskazać, że to jednak "efekt nowej hali" najbardziej nakręca nam frekwencję. I oczywiście nie ma w tym nic złego, bo nawet jeśli ktoś przyjdzie z ciekawości, to może być tak, że mu się spodoba i będzie chciał wrócić, a może nawet coś mu z serduszku zagra mocniej? Tylko że żeby tak się stało, by temu kibicowi faktycznie się spodobało, to hala nie wystarczy, bo nie będzie regularnie przychodził ją oglądać. Musi dostać coś więcej, a co teraz dostaje i jaka jest szansa utrzymania tym "pierwszaków", których na pewno jest sporo?

Edit. Bardzo mocno chciałbym podkreślić, że to nie jest tak, że ja dzielę kibiców na lepszych i gorszych. Każdy jest na hali mile widziany i każdy drużynie potrzebny. Jeśli ktoś odniósł wrażenie, że moich słów wynika co innego, to wyjaśniam, że nie takie były moje intencje, zaś jeśli kogoś uraziłem, to bardzo przepraszam. Chodziło mi o zasygnalizowanie zjawiska, które moim zdaniem ma miejsce, a które jest bardzo ważne dla klubu, a nie o patrzenie na kogoś z góry.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2024, o 10:00 przez Mosze Bernsztajn, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Powiedzmy, ze w tym sezonie probowali i nie wyszlo. Raz moze sie zdarzyc. Dla mnie irytujace jest, ze tak samo zestawili zespol na sezon przyszly.

I nie zgodze sie, ze z Janikowskim to olsztynski pech. To zawodnik, ktory odszedl ze Spaly po roku ze wzgledu na problemy z kolanami.
Nigdy nie zagral pelnego sezonu w PL ani zreszta I lidze, a jako mlodziezowiec chyba tylko raz zagral ze swoja ekipa MP (pozostaly czas byl kontuzjowany), ktorych nie uciagnal psychicznie, bedac najslabszy z trojki srzydlowych (Firszt, Witek).

Posiadanie 5 przyjmujacych, z czego 2 z poziomem nie na plus lige to zwyczajnie kiepski pomysl. W dodatku to wlasnie tych 2 musi wchodzic ze wzgledu na duza ilosc cudzoziemcow, jeden z nich nie ma klopotow zdrowotnych ale niespecjalnie przyjmuje, drugi mniej wiecej przyjmuje ale ma slabe kolana.
Przeciez to jest przepis na kleske, przy kruchym Szerszeniu.
I ten przepis zostanie powtorzony w przyszlym roku.
Szerszen musi miec zmennika, Polaka, nadajacego sie do gry na poziomie okoloplusligowym

Wystarczyloby oddac tych 2, a wzic np Labe (drozej) badz mlodszego np Krysiaka (taniej) i bylaby korzysc.

Zbroi sie dol tabeli, wziel fajnych zawodnikow w sile wieku. Olsztynowi w nastepnym sezonie latwiej nie bedzie, mimo dobrych statystyk Hadravy w lidze turekiej. Zreszta tam w czolowce sami emeryci i jeden mlody, ciekawy Turek.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2024, o 10:07 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Ale czy tylko kibice widzą tą zbliżającą się katastrofę w przyszłym sezonie?Chyba ktoś w tym klubie jest, co choć trochę powinien ogarniać rzeczywistość i zauważyć, że przez cały sezon Szerszenia nie ma, a cała reszta jego kolegów od przyjęcia(oprócz Karlitzka oczywiścia) nadaje się na jednosezonowy staż w Aniołach Toruń.Przecież ten nowy argentyński wynalazek jak tu się zjawi i zobaczy co dostał, to szybko bilet powrotny do Pragi wykupi.Oby nie zabrał ze sobą Hadravy.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Diomedea pisze: 26 mar 2024, o 09:53 Posiadanie 5 przyjmujacych, z czego 2 z poziomem nie na plus lige to zwyczajnie kiepski pomysl.
Nie musiałby być kiepski, gdyby:
-Trzech podstawowych to byłoby trzech tytanów, którzy ogarniali by i blok i atak i przede wszystkim przyjęcie,
-każdy z tych trzech cieszyłby się końskim zdrowiem, tak że pozostali dwaj mogliby przez cały sezon klaskać u Rubika (czy tam w kwadracie)
-kadra nie byłaby zbudowana ryzykownie w tym sensie, że jakiekolwiek absencje wymuszają odstawianie graczy z powodów regulaminowych, a nie sportowych.

Jakby te trzy warunki były spełnione, to czwartym przyjmującym mógłbym być ja z moimi 172 centymetrami wzrostu, zaś piątym mój kolega z pracy Kazik, który co prawda jest po 50-tce, ale ma wielką wiedzę i sporcie, więc z pewnością by nam się w kwadracie nie nudziło.
Tylko który (nie że wszystkie), który u licha warunek my spełnialiśmy w zeszłym sezonie, który spełnimy w przyszłym?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Przy trzech podstawowych tytanach po co ci 2 nieogranych zawodnikow? Mozesz miec jednego, mlodego, zdrowego, ambitnego, ze sporym potencjalem.
I wtedy dawac mu jakies koncowki, troche wejsc i pilnowac na treningu.
I dla kluu i dla przyszlosci siatkowki w Polsce lepiej.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2024, o 10:23 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

Takie kluby jak AZS i Gdańsk są niczym wylęgarnia talentów, bądź klubami w których dobrzy zawodnicy nabierają rozpędu po czym odchodzą. Póki władze nie zmienią schematu zarządzania, nadal będzie to wszystko tak wyglądać.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Nie wiem jak nalezaloby to zmienic, by dzialalo. Pomysl z Mloda + Liga sprawdzil sie srednio, choc grali tam min 16 letni Kochanowski, bodajze 20 letni Semeniuk i Butryn.
A Gdansk sobie radzi zdecydowanie lepiej od Olsztyna. Bogatszy nie jest.

Moze kluby powinny sobie radzic same. Np majac wychodzacego z juniora zawodnika, ktory gra w klubie np od mlodzika, pogadac z nim, ze klub chce w niego inwestowac i stworzyc knntrakt na 4 lata z progresywna gaza i progresywna kwota odstepnego po drugim sezonie.
Kluby z czolowki rzadko biora zawodnikow z mniej niz 2 latami grania w seniorze. Ostatnio Warta zaczela, po Dulskim chyba nastepny prospekt bedzie podpisany. Skra i Reska wola "nazwiska".
A i zawodnik tez powinien byc zabezpieczony, by nie wywinieto mu takiego numeru jak Skra Kupce, gdzie facet zostal w ostatniej chwili bez klubu.
Wiec nie zadna umowa ustna, a klauzula w umowie.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2024, o 10:38 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Diomedea pisze: 26 mar 2024, o 10:21 Przy trzech podstawowych tytanach po co ci 2 nieogranych zawodnikow? Mozesz miec jednego, mlodego, zdrowego, ambitnego, ze sporym potencjalem.
Pewnie że po nic, ale mi nie chodziło o to, żeby taki model proponować, czy zachwalać, ale żeby pokazać, jaki jest ryzykowny i jak wiele trudnych, skomplikowanych i często niezależnych rzeczy musiałoby zagrać, by sportowo się obronił.
To jest trochę jak biznesplan na gospodarstwo rolne, który się uda jeśli jednocześnie spadną ceny paliw, prądu, stopy procentowe, pojawi się akurat na rynku ogromny popyt na brokuły, będzie krótka zima, dużo słońca i w tym roku w miejscu, w którym jest nasza ziemia, akurat nie będzie powodzi po wystąpieniu z brzegów pobliskiej rzeki, choć zalewało te tereny przez ostatnie 7 lat z rzędu...
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Jeśli jest się kibicem niezależnie od wyników, to zapełnienie Uranii nie powinno być problemem, tak wiem trochę marzenie ściętej głowy, żeby w Olsztynie uniknąć sezonowców. Myślę jednak, że przy marazmie Stomilu i anonimowości piłkarzy ręcznych, którzy grają w małej hali i często nikt o tym nawet nie wie, to jednak ten głód siatkówki jako jedynego sportu na wysokim poziomie dalej frekwencję utrzyma. W dodatku jeszcze takie atrakcje jak przyjazd Leona w następnym sezonie, przyjazd Jastrzębia jako zdobywcy LM, czy multimilionerów z Bełchatowa, żeby zobaczyć jak marnotrawione są publiczne pieniądze wyzwoli gdzieś jeszcze tę kibicowską ciekawość. Bardziej obawiałbym się np. podniesienia ceny biletów jako czynnika destrukcyjnego, a wiadomo, że koszty wszystkiego pójdą w górę już niedługo. Dalej też partnerstwo regionalne jest naszą sporą zaletą, dwuletnie wyprawy do Iławy też się zakończyły pozyskami nowych kibiców, czego doświadczył chociażby nasz sektor.

A ja kompletnie nie rozumiem pesymizmu. Najwyżej się nie uda. Wszyscy wiemy jakie mamy problemy, ale ja pamiętam sezon półfinałowy i tam awans do play off wywalczyliśmy w ostatnim meczu rundy gładko pokonując Będzin, żeby potem budować piękną historię z faworyzowanymi Resovią i ZAKsą, od których sportowo nie odstawaliśmy, mimo różnicy kadrowej i budżetowej.
Podnieśliśmy się w tamtym roku z Zawierciem od 0:2, grając z Jankiewiczem na rozegraniu. Wystarczy, że ten sam Jankiewicz wróci do swojej dobrej dyspozycji, trochę dokładości, nikt od niego wiele nie wymaga i mamy potężne argumenty w ataku i zagrywce ze skrzydłami Karlitzek, Alan, Armoa i atakującym z trzeciego piętra Jakubiszakiem czy świetnie broniącym Harylukiem. Jerśli awansujemy to zagramy bez presji, mamy takich wolicjonalnych chłopaków nakręcających atmosferę, że jak się ułoży kilka akcji i złapią flow to naprawdę ciężko potem jest naszą grę zatrzymać.

Równie dobrze może być tak, że Jankiewicz nie podoła a my zostaniemy skazani na duet Szymendera i Tuaniga, wspomagani nieudolnością w ataku Sapińskiego, ale wtedy najwyżej szybko pozbawią nas złudzeń.
Przed rozbudową Urania miała nieco ponad 2000 miejsc i na meczach AZS-u bardzo rzadko się zapełniała
Nieprawda, pod względem procentowego wypełnienia mieliśmy trzecią frekwencję w lidze po kurnikach w Zawierciu i Radomiu. Może patrzysz przez pryzmat dawnych sektorów 1-6, ale oglądanie domowych meczów po takim skosie nie jest wielkim komfortem. Była jeszcze mała trybuna vip, ale to już specyfika tamtego obiektu.

Ps. @Mariusz porównanie z kadrą z KAtaru troszeczkę nietrafione, bo tam można było oczekiwać ładnej ofensywnej gry, mając w składzie piłkarzy klasy światowej (Lewandowski, Zieliński, Szczęsny) i kilku solidniaków lig europejskich. Tam nie było kontuzji i mieszania składem. Tam była czysta zachowawczość i stąd wynikała ta krytyka. My jesteśmy w innej sytuacji, gramy tym co mamy i próbujemy wyciągnąć maksimum z ograniczonego i tak już mocno potencjału.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

dyletant pisze: 26 mar 2024, o 13:05 Jerśli awansujemy to zagramy bez presji, mamy takich wolicjonalnych chłopaków nakręcających atmosferę, że jak się ułoży kilka akcji i złapią flow to naprawdę ciężko potem jest naszą grę zatrzymać.
Tak, niedziala to pokazała :) a co do ich cech wolicjonalnych, Armoa i Jankiewicz, dwóch którzy to pokazują, reszta bezjajeczna w czym prym wiedzie Alan.No ale cóż, może taki charakter milczka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”