Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Kicu pisze: 3 kwie 2024, o 20:37 Nie no, bądźmy poważni. Przez zespół przeszły w tym sezonie niemal wszystkie plagi. Czy jakikolwiek zespół w PlusLidze miał aż takie problemy kiedykolwiek?
Nie przypominam sobie.
Kicu pisze: 3 kwie 2024, o 20:37 Jasne, jako kibic wierzyłem, że jeszcze coś z tego wyjdzie gdy wróci Olek i David, ale patrząc teraz na chłodno to nie miało prawa się udać.
Zwłaszcza że w poprzednim sezonie doszło do niesamowitej reaktywacji.
Kicu pisze: 3 kwie 2024, o 20:37 Mimo wszystko dobrze, że po takim sezonie nastąpi większe czyszczenie w szatni, bo inaczej przyszły sezon również mógłby kiepsko wyglądać.
Moim zdaniem nie ma innego wyjścia. Musi być granat wrzucony do szatni i remont po wybuchu.

I teraz już bez cytowania, ale moja opinia. ZAKSA po prostu doszła do ściany. To się z wielu powodów musiało stać. W sporcie tak po prostu bywa, że po paśmie sukcesów formuła się wyczerpuje, bo brak motywacji, bo zmęczenie własnym towarzystwem, bo chęć spróbowania czegoś nowego, bo milion różnych innych rzeczy, których przewidzieć się nie da.
ZAKSA dokonała rzeczy wielkich i teraz, niczym pewien gość ze starej księgi, po zrobieniu rzeczy wiekopomnej, musi sobie dzionek odpocząć. Przyszły sezon zapewne będzie przejściowym i tego ZAKSIE szczerze życzę. Okazja na odświeżenie dobra, bo nie będzie pucharów i po obecnym sezonie oczekiwania na pewno nie będą zbyt wysokie.

PS. Aż tu nagle ZAKSA robi psikusa, wchodzi do PO i post się fatalnie zestarzeje. No ale wątpię.
ciorny17
Posty: 8547
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: ciorny17 »

Mosze Bernsztajn pisze: 4 kwie 2024, o 11:15
Kicu pisze: 3 kwie 2024, o 20:37 Mimo wszystko dobrze, że po takim sezonie nastąpi większe czyszczenie w szatni, bo inaczej przyszły sezon również mógłby kiepsko wyglądać.
Moim zdaniem nie ma innego wyjścia. Musi być granat wrzucony do szatni i remont po wybuchu.
Granat wybuchł. Jednak nie da się tego posprzątać. Tam zaczęło gnić zanim sezon się zaczął. Może mitam wie, może nie, ale jak ktoś na okres przygotowawczy przyjeżdża z ukrytą kontuzją bo liczy, że klub go wyleczy to różnie inny zawodnicy mogą na to patrzeć.
Kłamca.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Bruninho »

ciorny17 pisze: 4 kwie 2024, o 11:18
Mosze Bernsztajn pisze: 4 kwie 2024, o 11:15
Kicu pisze: 3 kwie 2024, o 20:37 Mimo wszystko dobrze, że po takim sezonie nastąpi większe czyszczenie w szatni, bo inaczej przyszły sezon również mógłby kiepsko wyglądać.
Moim zdaniem nie ma innego wyjścia. Musi być granat wrzucony do szatni i remont po wybuchu.
Granat wybuchł. Jednak nie da się tego posprzątać. Tam zaczęło gnić zanim sezon się zaczął. Może mitam wie, może nie, ale jak ktoś na okres przygotowawczy przyjeżdża z ukrytą kontuzją bo liczy, że klub go wyleczy to różnie inny zawodnicy mogą na to patrzeć.
Dokładnie, a później jeszcze było święte oburzenie, że jakim prawem ten "potwór" Szpaczek nie chce wypłacić jegomościowi pełnego kontraktu, no i oczywiście kumple tego jegomościa stanęli w jego obronie i poszedł potężny foch na prezesa i klub.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Bruninho pisze: 4 kwie 2024, o 11:26
ciorny17 pisze: 4 kwie 2024, o 11:18
Mosze Bernsztajn pisze: 4 kwie 2024, o 11:15
Moim zdaniem nie ma innego wyjścia. Musi być granat wrzucony do szatni i remont po wybuchu.
Granat wybuchł. Jednak nie da się tego posprzątać. Tam zaczęło gnić zanim sezon się zaczął. Może mitam wie, może nie, ale jak ktoś na okres przygotowawczy przyjeżdża z ukrytą kontuzją bo liczy, że klub go wyleczy to różnie inny zawodnicy mogą na to patrzeć.
Dokładnie, a później jeszcze było święte oburzenie, że jakim prawem ten "potwór" Szpaczka nie chce wypłacić jegomościowi pełnego kontraktu, no i oczywiście kumple tego jegomościa stanęli w jego obronie i poszedł potężny foch na prezesa i klub.
Pisząc o granacie, może niefortunnie się wyraziłem. Chodziło mi po prostu o to, że szatnia musi zostać bardzo, ale to bardzo przewietrzona, by ten cały smród, ta zgnilizna o której mówicie, w miarę możliwości uleciała. A mówiąc już bez metafor, to po prostu podziękować komu trzeba, a trzeba wielu, postawić na nowych, nie koniecznie tak dobrych, ale z czystymi głowami i ambicją, by dla ZAKSY grać, a nie z mentalem "co to my nie wygrali, więc klękajcie przed nami". Bez koleżeńskich układów, że jeden (pardon) odpie...a, a drugi zamiast go za to jako kapitan sprowadzić do poziomu wykładziny,
udziela wsparcia, bo funfle.
buzinga
Posty: 1266
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: buzinga »

ciorny17 pisze: 4 kwie 2024, o 11:18
Mosze Bernsztajn pisze: 4 kwie 2024, o 11:15
Kicu pisze: 3 kwie 2024, o 20:37 Mimo wszystko dobrze, że po takim sezonie nastąpi większe czyszczenie w szatni, bo inaczej przyszły sezon również mógłby kiepsko wyglądać.
Moim zdaniem nie ma innego wyjścia. Musi być granat wrzucony do szatni i remont po wybuchu.
Granat wybuchł. Jednak nie da się tego posprzątać. Tam zaczęło gnić zanim sezon się zaczął. Może mitam wie, może nie, ale jak ktoś na okres przygotowawczy przyjeżdża z ukrytą kontuzją bo liczy, że klub go wyleczy to różnie inny zawodnicy mogą na to patrzeć.
No tu zawodnicy stanęli po stronie kolegi, bo chyba każdy już się domyślił, że tym zawodnikiem, który zameldował się na starcie sezonu z takim urazem był Wojtek Żaliński.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

buzinga pisze: 4 kwie 2024, o 11:58
ciorny17 pisze: 4 kwie 2024, o 11:18
Mosze Bernsztajn pisze: 4 kwie 2024, o 11:15
Moim zdaniem nie ma innego wyjścia. Musi być granat wrzucony do szatni i remont po wybuchu.
Granat wybuchł. Jednak nie da się tego posprzątać. Tam zaczęło gnić zanim sezon się zaczął. Może mitam wie, może nie, ale jak ktoś na okres przygotowawczy przyjeżdża z ukrytą kontuzją bo liczy, że klub go wyleczy to różnie inny zawodnicy mogą na to patrzeć.
No tu zawodnicy stanęli po stronie kolegi, bo chyba każdy już się domyślił, że tym zawodnikiem, który zameldował się na starcie sezonu z takim urazem był Wojtek Żaliński.
który nagle zniknął ... nawet w social mediach cisza
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pawel9221 »

buzinga pisze: 4 kwie 2024, o 11:58
ciorny17 pisze: 4 kwie 2024, o 11:18
Mosze Bernsztajn pisze: 4 kwie 2024, o 11:15
Moim zdaniem nie ma innego wyjścia. Musi być granat wrzucony do szatni i remont po wybuchu.
Granat wybuchł. Jednak nie da się tego posprzątać. Tam zaczęło gnić zanim sezon się zaczął. Może mitam wie, może nie, ale jak ktoś na okres przygotowawczy przyjeżdża z ukrytą kontuzją bo liczy, że klub go wyleczy to różnie inny zawodnicy mogą na to patrzeć.
No tu zawodnicy stanęli po stronie kolegi, bo chyba każdy już się domyślił, że tym zawodnikiem, który zameldował się na starcie sezonu z takim urazem był Wojtek Żaliński.
Jeśli Ci panowie co są w tej grupie popierali to i ogólnie to co się dzieje wokół klubu m.inn sytuacja z prezesem, Kaczmarkiem itp, to mam propozycje do tych Panów, załóżcie swój własny klub, a będziecie mogli uprawiać w nim folwark, zwalniać kogo chcecie, decydować czy macie grać w meczu czy płacić koledze pensję za to, że nie był na treningu czy cały sezon się leczył, droga wolna...
hottakesbot
Posty: 1004
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Przeciez dopoki wygrywali to nikomu nie przeszkadzalo ze Zaksa Family to folwark, ba byli wzorcem do nasladowania o nieskazitelnej etyce pracy. Po prostu pechowy sezon z mnostwem kontuzji i tyle. Dziwi tylko ta drama z Kaczmarkiem, chyba nikt mu nie powiedzial, ze mezczyzni na-pewno-nie-zdradzajacy-zony musza nadal chodzic do pracy. Jeszcze rozumiem gdyby np. przespal sie z dziewczyna kogos z druzyny, ze bylyby kwasy, ale tak? Ziew.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pawel9221 »

hottakesbot pisze: 5 kwie 2024, o 13:00 Przeciez dopoki wygrywali to nikomu nie przeszkadzalo ze Zaksa Family to folwark, ba byli wzorcem do nasladowania o nieskazitelnej etyce pracy. Po prostu pechowy sezon z mnostwem kontuzji i tyle. Dziwi tylko ta drama z Kaczmarkiem, chyba nikt mu nie powiedzial, ze mezczyzni na-pewno-nie-zdradzajacy-zony musza nadal chodzic do pracy. Jeszcze rozumiem gdyby np. przespal sie z dziewczyna kogos z druzyny, ze bylyby kwasy, ale tak? Ziew.
Oczywiście, że nie usprawiedliwia jak wygrywali, nie słychać było o róznych ekscesach rok temu i wcześniej, więc jeśli były takie to podtrzymuję, że tak być nie powinno
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1803
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hardy »


ciorny17 pisze:ale jak ktoś na okres przygotowawczy przyjeżdża z ukrytą kontuzją bo liczy, że klub go wyleczy to różnie inny zawodnicy mogą na to patrzeć.
Co to znaczy ukryta kontuzja?
Czy jak zawodnik na okresie wakacyjnym z jakiś powodów jest kontuzjowany to ma do klubu nie wracać?
Streeter
Posty: 7302
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

W ogóle żeby ocenić realnie sytuację z Wojtkiem to musielibyśmy znać Jego kontrakt, a nikt z tu zebranych kontraktu nie widział, więc to takie na dwoje babka wróżyła. No bo są dwie możliwe wersje i jedna stawia w gorszym świetle klub, druga zawodnika(ów):

1. Wojtek nie miał w kontrakcie zapisu dotyczącego wypłat w przypadku urazu, "maskował uraz", a potem wraz z kolegami domagał się wypłacania pieniędzy, które nie wynikały z kontraktu (uraz).
2. Wojtek miał w kontrakcie zapisu dotyczący wypłat w przypadku urazu, jednak klub nie chciał tych środków wypłacać, gdyż zawodnik nie gra, przez co przy wsparciu kolegów domagał się wypłacania pieniędzy, które wynikały z kontraktu.

W pierwszym przypadku mielibyśmy nadużycie ze strony Wojtka, w drugim ze strony klubu, ale jak było na prawdę nie wiemy. Jedyne na co możemy się "powołać", to że każdy w sezonie miał po 142 urazy, więc gdyby klub nie płacił za czas spędzony na urazach, to w przyszłym sezonie miałby niemal podwójny budżet. Ale równie dobrze mogli z jakiegoś powodu nie chcieć płacić akurat Wojtkowi, innym płacąc. Tego nie wiemy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Kicu »

mitam pisze: 4 kwie 2024, o 20:16 który nagle zniknął ... nawet w social mediach cisza
Kto zniknął? Wojtek? Na Twitterze jest cały czas aktywny. Nie wiem czy bardziej czy mniej niż rok temu, ale dość regularnie się tam udziela.
Diomedea
Posty: 4392
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Diomedea »

Streeter pisze: 5 kwie 2024, o 15:45 W ogóle żeby ocenić realnie sytuację z Wojtkiem to musielibyśmy znać Jego kontrakt, a nikt z tu zebranych kontraktu nie widział, więc to takie na dwoje babka wróżyła. No bo są dwie możliwe wersje i jedna stawia w gorszym świetle klub, druga zawodnika(ów):

1. Wojtek nie miał w kontrakcie zapisu dotyczącego wypłat w przypadku urazu, "maskował uraz", a potem wraz z kolegami domagał się wypłacania pieniędzy, które nie wynikały z kontraktu (uraz).
2. Wojtek miał w kontrakcie zapisu dotyczący wypłat w przypadku urazu, jednak klub nie chciał tych środków wypłacać, gdyż zawodnik nie gra, przez co przy wsparciu kolegów domagał się wypłacania pieniędzy, które wynikały z kontraktu.

W pierwszym przypadku mielibyśmy nadużycie ze strony Wojtka, w drugim ze strony klubu, ale jak było na prawdę nie wiemy. Jedyne na co możemy się "powołać", to że każdy w sezonie miał po 142 urazy, więc gdyby klub nie płacił za czas spędzony na urazach, to w przyszłym sezonie miałby niemal podwójny budżet. Ale równie dobrze mogli z jakiegoś powodu nie chcieć płacić akurat Wojtkowi, innym płacąc. Tego nie wiemy.

Streeter
Nie pomyslales o rozroznieniu urazu w trakcie gry w klubie i poza?
Tylko Sliwka tez wrocil z kadry z jakims problemem z lokciem (?). Wiec albo klub nie robil problemow (krotki okres), albo scignal z ubezpieczenia kadry.

Zreszta co za roznica. Moralnosc siatkarzy, ich finanse ect chyba nie sa glownym tematem.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

Streeter pisze: 5 kwie 2024, o 15:45 W ogóle żeby ocenić realnie sytuację z Wojtkiem to musielibyśmy znać Jego kontrakt, a nikt z tu zebranych kontraktu nie widział, więc to takie na dwoje babka wróżyła. No bo są dwie możliwe wersje i jedna stawia w gorszym świetle klub, druga zawodnika(ów):

1. Wojtek nie miał w kontrakcie zapisu dotyczącego wypłat w przypadku urazu, "maskował uraz", a potem wraz z kolegami domagał się wypłacania pieniędzy, które nie wynikały z kontraktu (uraz).
2. Wojtek miał w kontrakcie zapisu dotyczący wypłat w przypadku urazu, jednak klub nie chciał tych środków wypłacać, gdyż zawodnik nie gra, przez co przy wsparciu kolegów domagał się wypłacania pieniędzy, które wynikały z kontraktu.

W pierwszym przypadku mielibyśmy nadużycie ze strony Wojtka, w drugim ze strony klubu, ale jak było na prawdę nie wiemy. Jedyne na co możemy się "powołać", to że każdy w sezonie miał po 142 urazy, więc gdyby klub nie płacił za czas spędzony na urazach, to w przyszłym sezonie miałby niemal podwójny budżet. Ale równie dobrze mogli z jakiegoś powodu nie chcieć płacić akurat Wojtkowi, innym płacąc. Tego nie wiemy.

Streeter
dla mnie sprawa jest oczywista i prosta.
jeśli zawodnik ma dokumenty na to, że klub powinien zapłacić a klub tego nie robi to droga sądowa i po krzyku.
Skoro zawodnik nie zadbał o swoje interesy przy podpisywaniu kontraktu to pretensje do menadżera i do siebie a nie do klubu.
Uważam, że racja jest po stronie klubu skoro sprawa nie została rozdmuchana w środowisku tak jak awantura w szatni.
buzinga
Posty: 1266
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: buzinga »

Z mojej wiedzy wynika, że sytuacja z Wojtkiem wyglądała następująco:

Żaliński zameldował się na starcie okresu przygotowawczego z kontuzją kolana. Nikt o niej wcześniej nie wiedział i tu jest problem (nazwijmy go niedużym, ale chyba o to chodziło Ciornemu), bo Wojtas powinien poinformować klub jak problem się zaczął. Po to, żeby przejść badania i nawet od pierwszego dnia przygotowań realizować jakiś plan powrotu do zdrowia. A tak zanim przyszła diagnoza był już bodajże 3 tydzień przygotowań. Zdecydowano się na leczenie zachowawcze, które z tego co kojarzę trwało 7 tygodni. Nic nie dało. Nie wiem czy gdyby zadziałano szybciej to coś by pomogło. Szczerze wątpię. Ogólnie jak na moje oko mało profesjonalne podejście zawodnika. Grubszy problem zaczął się później. Tzn na początku sezonu nie było już wyjścia i trzeba było wysłać zawodnika na stół do pokrojenia. No i wtedy bumm, klub nie chce płacić 100% pensji, zawodnik ma inne zdanie. Ogólnie problem znany od dawna. Rozwiązany w kuluarach miedzy prezesem klubu i agentem zawodnika. Ja tam mam do takich rzeczy dość lajtowe podejście. Trzeba być człowiekiem i pozmawiać zawsze można, czasem nawet można trochę ustąpić zawodnikowi, ale też bez przesady, bo są jakieś zasady. I chyba takowe zostały złamane jak się w ten spór zaczęli mieszać Śliwka z Kaczmarkiem ( dobre dostałem info? Mieszali się, bo nie mam tego zweryfikowanego, ale do całego ciągu przyczynowo skutkowego mi w zasadzie jako jedyne pasuje, także łączenie kropek się pojawiło).

Żeby nie było, że wylewam jakieś pomyje na kogokolwiek. Nie robię tego dlatego, że rozumiem, że nie da się przejść sezonu bez problemów różnej materii. Jednak tylko debil zawzina się na tyle, że zamyka się na jakiekolwiek porozumienie i nie wydaje mi się, żeby tym debilem był Wojtek. Raczej cała sytuacja zaczęła powoli uruchamiać Łukasza, który problemy sprawiał już ubiegłym sezonie.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: zibibobi »

A to nie jest tak, że zawodnicy grają na zasadzie własnej działalności gospodarczej/usługowej. Czy w przypadku chorobowego nie płaci ZUS?
ciorny17
Posty: 8547
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: ciorny17 »

Tak, mniej więcej o to mi chodziło. Co prawda nic o mieszaniu się kogokolwiek nie wiedziałem, jedynie co, wiem, że paru zawodników potraktowało to nie fair, nie w kontekście finansowym, a takim, że w zasadzie nagle trzeci przyjmujący wypada z gry, a przy dwóch kadrowiczach, którzy końcówkę mieli dość intensywną, to niekoniecznie super sytuacja, w której Wojtek stawia drużynę.

Nie wiem jak Ty buzinga, ale też pierwotnie, nawet po zabiegu nie miała być eliminująca z całego sezonu. Plany na powrót jeszcze były.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7302
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 5 kwie 2024, o 16:18 Nie pomyslales o rozroznieniu urazu w trakcie gry w klubie i poza?
Nie wiem, więc zapytam: a to ma jakieś znaczenie w przypadku urazów? W sensie kadra w jakiś sposób pewnie jest (powinna) być ubezpieczona, ale kadra Żalińskiemu nie groziła. A tak normalnie w pracy no to nie wiem, jak pójdę w weekend się spiję, wracając wpadnę do rowu i złamię nogę, to też mi ZUS wypłaci chorobowe. Nie muszę wpaść do rowu będąc w pracy.
mitam pisze: 5 kwie 2024, o 17:24 dla mnie sprawa jest oczywista i prosta.
jeśli zawodnik ma dokumenty na to, że klub powinien zapłacić a klub tego nie robi to droga sądowa i po krzyku.
Skoro zawodnik nie zadbał o swoje interesy przy podpisywaniu kontraktu to pretensje do menadżera i do siebie a nie do klubu.
Oczywiście zgadzam się ze wszystkim co tu napisałeś. Tylko wciąż operujemy na domysłach.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 156
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Citizen »

Streeter pisze: 6 kwie 2024, o 05:20
Diomedea pisze: 5 kwie 2024, o 16:18 Nie pomyslales o rozroznieniu urazu w trakcie gry w klubie i poza?
Nie wiem, więc zapytam: a to ma jakieś znaczenie w przypadku urazów? W sensie kadra w jakiś sposób pewnie jest (powinna) być ubezpieczona, ale kadra Żalińskiemu nie groziła. A tak normalnie w pracy no to nie wiem, jak pójdę w weekend się spiję, wracając wpadnę do rowu i złamię nogę, to też mi ZUS wypłaci chorobowe. Nie muszę wpaść do rowu będąc w pracy.
mitam pisze: 5 kwie 2024, o 17:24 dla mnie sprawa jest oczywista i prosta.
jeśli zawodnik ma dokumenty na to, że klub powinien zapłacić a klub tego nie robi to droga sądowa i po krzyku.
Skoro zawodnik nie zadbał o swoje interesy przy podpisywaniu kontraktu to pretensje do menadżera i do siebie a nie do klubu.
Oczywiście zgadzam się ze wszystkim co tu napisałeś. Tylko wciąż operujemy na domysłach.

Streeter
Ty uważasz, że chorobowe wypłacane przez ZUS przedsiębiorcom (a takimi są siatkarze) odpowiada ich wynagrodzeniu w klubie? Chorobowe to są grosze.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: zibibobi »

Jak grosze zarabiasz to i chorobowe groszowe.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

zibibobi pisze:Jak grosze zarabiasz to i chorobowe groszowe.
Jak odpowiednią składkę zapłacisz to i chorobowe odpowiednie dostaniesz ...
hottakesbot
Posty: 1004
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Pomocniczka pisze: 7 mar 2024, o 20:36
Łukasz, jak to czytasz, to pokaż wszystkim ile jesteś wart jako zawodnik ;-) Najwyższy stopień podium czeka. Takiej historii to najstarsi górale nie pamiętają.

A co do oceny samego czynu, jaki by on nie był naganny - każdy z nas może coś takiego - albo i gorszego - zrobić. Ważne, żeby po każdym upadku się podnieść i starać się być lepszym człowiekiem.

Łukaszu, ogarnij się czym prędzej i pokaż wszystkim sceptykom ;-)
Ale im Łukasz wszystkim pokazał, aż im w pięty poszło!!!
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Przemyslaw »

To jest niemal szok co ZAKSA robi. Ja rozumiem , że większość sezonu mieli bardzo ale to bardzo poważne problemy zdrowotne.
No ale bez przesady, aby się do top 8 nie załapać ?
Cały sztab, trener, fizjo i prezes powinni wylecieć na zbity pysk, bo to nie jest jakieś tak potknięcie tylko totalna kompromitacja, aż przykro się to ogląda.
bono
Posty: 3514
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

Niezła rysa jednak będzie na dwóch ikonach kędzierzyńskiej siatkówki - nawet nie sportowo tylko mentalnie.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Streeter
Posty: 7302
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

Citizen pisze: 6 kwie 2024, o 09:33 Ty uważasz, że chorobowe wypłacane przez ZUS przedsiębiorcom (a takimi są siatkarze) odpowiada ich wynagrodzeniu w klubie? Chorobowe to są grosze.
Nie wiem jak to jest u siatkarzy, dlatego zapytałem. Nigdzie nie napisałem czy tak jest czy nie jest.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 156
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Citizen »

bono pisze: 6 kwie 2024, o 15:21 Niezła rysa jednak będzie na dwóch ikonach kędzierzyńskiej siatkówki - nawet nie sportowo tylko mentalnie.

Wyłączylem po 20 punkcie, bo było to zbyt frustrujace ale domyslam się, że mecz skończył się wymownie z Kaczmarkiem i Śliwką na ławce.

Na dzień dzisiejszy szkoda mi tylko odejścia Bednorza, pomimo że wcześniej ubolewałem z powodu odejścia Śliwki, to teraz stwierdzam, że ten format się wyczerpał i czas zacząć budować bazę na nowo, aczkolwiek Bednorz - Szymura - Chitogoi to byłoby naprawdę udane trio powiększone o Kurka na ataku. Szkoda.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1586
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: lukecik »

Oficjalnie koniec wielkiej Zaksy. Jest to jednak przybijające, jak nawet tak wybitną drużynę, z takimi nazwiskami, mogą zdestabilizować i praktycznie zrujnować pozaboiskowe historie i wewnętrzne nieporozumienia. Chyba wszystko się zaczęło od odejścia Świderskiego. Siłą rozpędu jeszcze ekipa pociągnęła po trzecią LM, ale w tym sezonie spieprzyło się wszystko, co tylko mogło się spieprzyć. Przyszły wszelkie plagi, jakie mogły tylko przyjść, łącznie z melodramatami i romansami w tle. Jak wielka i potężna była to drużyna, z tak wielkim i potężnym hukiem to wszystko je***, choć rozkład pacjenta trwał długo i do samego końca, mimo złych rokowań, były jeszcze jakieś szanse na w miarę pozytywne zakończenie.
Współczuję wszystkim kibicom Zaksy, bo taki upadek na pewno boli, ale ten klub ma już na tyle wyrobioną markę, że na pewno szybko wróci do ścisłej czołówki. Parę lat temu klub też miał kryzys i błąkał się gdzieś w środku ligowej stawki, a potem nagle stworzył najlepszą drużynę w historii polskiej, klubowej siatkówki.
Choć Zaksie źle nie życzę, to z uwagi na te wszystkie wewnętrzne skandaliki i kłótnie, cieszę się pod kątem reprezentacji, że KK zabraknie w ćwierćfinałach. Oby Śliwka, Bednorz, Kaczmarek i przede wszystkim Janusz oczyścili głowy i przez te 3 tygodnie zregenerowali się porządnie, bo ten rok jest kluczowy dla naszej kadry, potrzebujemy wszystkich w jak najlepszej dyspozycji, a ciężko mi sobie wyobrazić, by Grbić odstawił Kaczmarka, więc to wolne powinien wykorzystać odpowiednio przede wszystkim on. Janusz również, bo jeśli jemu coś się stanie, to z Łomaczem leżymy i kwiczymy.
Pomocniczka
Posty: 2047
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

hottakesbot pisze: 6 kwie 2024, o 15:11
Pomocniczka pisze: 7 mar 2024, o 20:36
Łukasz, jak to czytasz, to pokaż wszystkim ile jesteś wart jako zawodnik ;-) Najwyższy stopień podium czeka. Takiej historii to najstarsi górale nie pamiętają.

A co do oceny samego czynu, jaki by on nie był naganny - każdy z nas może coś takiego - albo i gorszego - zrobić. Ważne, żeby po każdym upadku się podnieść i starać się być lepszym człowiekiem.

Łukaszu, ogarnij się czym prędzej i pokaż wszystkim sceptykom ;-)
Ale im Łukasz wszystkim pokazał, aż im w pięty poszło!!!
Mimo wszystko dostarczył mi, jako kibicowi, niezapomniane przeżycia. Najbardziej oczywiście w pierwszej wygranej lidze mistrzów. To zwycięstwo było niemożliwe - szczególnie, gdy się spojrzało na ścieżkę. As przy meczbolu vs Lube, As przy meczbolu w finale. No i wiele innych tytułów. Jestem zadowolony. Dzięki Łukasz. A życiowo? Ogarnij się. Jesteś wierzący, to weź sobie do serca słowa św. Maksymiliana z jego komentarzy do Drogi Krzyżowej ze stacji z trzecim upadkiem:
Moi najdrożsi, niech każdy upadek, chociażby najcięższy i powtarzający się, posłuży nam zawsze tylko za szczebel do wyższej doskonałości. Na to bowiem tylko Niepokalana dopuszcza upadek, by wyleczyć nas z miłości własnej, pychy, przywieść do pokory i tak uczynić uleglejszymi łaskom Bożym.
bono
Posty: 3514
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

Np.moja Żona się cieszy - będzie miała więcej męża :]
A tak serio widocznie nie ma miejsca dla tyłu wspanialych drużyn jakie teraz są w +L.Czas na Zawiercie niech zastąpi Zaksę.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2024, o 20:57 przez bono, łącznie zmieniany 1 raz.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
bono
Posty: 3514
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”