Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1799
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hardy »

Opierając wierzę na tym co było tu pisane, ostatnio grają tak jak trenują. W związku z tym nie ma co oczekiwać poprawy.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: buzinga »

uszat1983 pisze: 24 mar 2024, o 19:24 Nie bo wierzymy w to że od jutra zaczynamy poważne granie, wygrywamy kolejne 3/4 spotkania i za kilka tygodni meldujemy się z JW w finale.
Dla mnie forma Smitha jest trochę takim papierkiem lakmusowym Zaksy w ostatnim okresie. Trudno uwierzyć w odrodzenie jeśli Amerykanin wyglądał w dwóch ostatnich spotkaniach tak jakby szykował się na grę w MP tyle że oldbojów. Davida szanuje, ale nie wygląda to tak jakby było co zbierać w tym sezonie z całego zespołu. No cóż nadzieja umiera ostatnia.

Odnośnie kadry, NIkola wziął rok temu na ME nienadającego się do gry Kurka. Mam lekką obawę o to czy faktycznie nie będzie manewru Kubiakowego. Bardziej liczę że nawet jak się podobna sytuacja powtórzy to powtórki z Tokio nie będzie, bo Serb w odróżnieniu do Vitala przygotuje alternatywę na wypadek niedojechania z formą jednego z jego pewniaków. Niezależnie jak rozwiną się sprawy Grbić tak łatwo ze swoich ulubieńców nie zrezygnuje- tego jestem pewny.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Diomedea pisze: 24 mar 2024, o 19:11 Patrz, ja myslalam ze chodzi o wybor optymalnego teamu. I nie wykluczam, ze bedzie to Boladz, niekoniecznie w nagrode.
Mysle, ze Grbic wezmie staly sklad, chyba ze ktos bedzie kompletnie pod forma; badz z urazem. Ufam, ze drugi raz bledu kubiakowego kolejnt trener nie powtorzy.
I w zasadzie to chyba nikt z was nie wierzy w odrzucenie Olka, czy Kaczmarka, jesli nie beda szorowac po dnie.
Optymalny wybór to wybór zawodnika, któremu zależy.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Diomedea »

I ktory umie.
A skad wiesz, ze Butrynowi nie zalezy? Odrzucil jakas propozycje bo byla niewygodna dla niego, czy jej nie dostal?
Nie tworzmy falszywych narracji. Jest nas nieduzo, nie mamy sklerozy, jestesmy w stanie zaznajomic sie z faktami-taka manipulacja nie zadziala.

Bodajze od czasu Bednorza ktory nie wybral sie na PS zeby pokazac Vitalowi swoja niezaleznosc i klase, zaden siatkarz nie odrzucil powolania.
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Problem jest taki, że Kaczmarek, któremu nie zależy (nie wiem skąd takie założenie) to nadal lepszy siatkarz niż Butryn czy Bołądź, któremu zależy.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Diomedea »

A kto pisal, ze Kaczmarkowi nie zalezy?
Kolega wywnioskowal, ze Boladz moze byc powolany, ze zaslugi (bez stwierdzania za kogo). Chyba nie pisal, ze Kaczmarkowi nie zalezy, a ja na pewno tego nie pisalam.
Napisalam, ze wszyscy w gruncie rzeczy wiemy, ze pojada ci sami zawodnicy co grali na ME (jesli nie bedzie kontuzji, badz jakichs dramatycznych spadkow formy).Oczywiscie z uwzglednieniem braku wynikajacego z ukladu 12+1.
Jesli ktos z dwojki Kaczmarek/Kurek nie pojedzie z wyzej wymienionego powodu, a pojedzie Boladz, to raczej nie za zaslugi a np ze wzgledu na wieksza stabilnosc (choc moze nizszy sufit). Albo Butryn odpali, wygra PO i da trenerowi do myslenia :]

Wiec Twoja wywpowiedz nijak sie ma do naszych.

Ja nie wiem czy Lukaszowi zalezy, czy nie.
Ktos tu pisal o niskiej jakosci treningu Zaksy. To raczej nie bierze sie z fochow pojedynczego zawodnika.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

hottakesbot pisze: 24 mar 2024, o 20:54 Problem jest taki, że Kaczmarek, któremu nie zależy (nie wiem skąd takie założenie) to nadal lepszy siatkarz niż Butryn czy Bołądź, któremu zależy.
Lepszy nie lepszy, to nie ma znaczenia. Lepiej wziąć gorszego, któremu zależy niż lepszego, któremu nie zależy. To są rudymenty.

Kaczmarkowi zależy jak mało komu.

A czy Butrynowi zależy? Po LŚ wybrał wakacje a Bołądź wybrał pozostawanie przez całą przerwę od ligi w treningu i gotowości. Dlatego, jeśli jeden z nich pojedzie, będzie to Bołądź. Drobre różnice jakości nie mają tu znaczenia.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Diomedea »

Kto dostal propozycje, ten trenowal. Kto nie dostal ten odpoczywal. Proste?
No chyba, ze masz jakies dowody na to, ze Grbic zaproponowal Butrynowi pozostanie w gotowosci, a Karol odmowil?
Bo to co uprawiasz to oszczerstwo.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

A ty masz dowody, że Bołądź dostał propozycję?

Jakby pisanie na fso opierało się wyłącznie na dowodach, forum już dawno byłoby zamknięte. Ostałby się wątek: transfery potwierdzone.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

Diomedea pisze: 24 mar 2024, o 21:02
........ Ktos tu pisal o niskiej jakosci treningu Zaksy. To raczej nie bierze sie z fochow pojedynczego zawodnika.
ja to odczytuję jako foch drużyny na focha pojedynczego zawodnika
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Diomedea pisze: 24 mar 2024, o 21:02 A kto pisal, ze Kaczmarkowi nie zalezy?
Kolega wywnioskowal, ze Boladz moze byc powolany, ze zaslugi (bez stwierdzania za kogo). Chyba nie pisal, ze Kaczmarkowi nie zalezy, a ja na pewno tego nie pisalam.
Napisalam, ze wszyscy w gruncie rzeczy wiemy, ze pojada ci sami zawodnicy co grali na ME (jesli nie bedzie kontuzji, badz jakichs dramatycznych spadkow formy).Oczywiscie z uwzglednieniem braku wynikajacego z ukladu 12+1.
Jesli ktos z dwojki Kaczmarek/Kurek nie pojedzie z wyzej wymienionego powodu, a pojedzie Boladz, to raczej nie za zaslugi a np ze wzgledu na wieksza stabilnosc (choc moze nizszy sufit). Albo Butryn odpali, wygra PO i da trenerowi do myslenia :]

Wiec Twoja wywpowiedz nijak sie ma do naszych.

Ja nie wiem czy Lukaszowi zalezy, czy nie.
Ktos tu pisal o niskiej jakosci treningu Zaksy. To raczej nie bierze sie z fochow pojedynczego zawodnika.
No kibice Zaksy cały czas piszą że jeden z drugim się obija na treningach, "przechodzą obok meczów" i już nie chcą umierać za Zaksę (xD) od kilku tygodni.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Diomedea »

Niom.
Ale napisalas to akurat pod moim postem. Nie jestem kibicem Zaksy. Nie znam zycia wewnetrznego Lukasza Kaczmarka, a jego zycie rodzinne czy seksualne mnie nie interesuje. Nie mam ochoty napadac, ani sadzic. Interesuja mnie jak zawodnik gra. Ostatnio srednio, wiec moge tylko liczyc, ze sie pozbiera.
Bo nie widze zlota olimpijskiego z Bartkiem Boladziem na jedynce.

Natomiast nie bedac kibicem Zaksy nie przrywam sobie snu pytaniem czy pozbiera sie na walke o po plusligi.
Co w pewnej mierze wyjasni sie jutro wieczorem.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Pomocniczka pisze: 24 mar 2024, o 21:54 A ty masz dowody, że Bołądź dostał propozycję?

Jakby pisanie na fso opierało się wyłącznie na dowodach, forum już dawno byłoby zamknięte. Ostałby się wątek: transfery potwierdzone.
Tyle, że każdą opinie a już zwłaszcza takie informacje trzeba zargumentować.
Nikt nie oczekuje przedstawienia niezbywalnych faktów, niemniej opinia bez jakiegokolwiek uzasadnienia jest do wyrzucenia do kosza. Czy jest jakaś podstawa by uważać, że Butryn miał możliwość pozostać razem z kadrą i być w obwodzie a z niej nie skorzystał? Grał słabo i mnie nie dziwi, że to on został skreślony. Zeszły sezon nie był jego. Ani w klubie ani na kadrze. Ciężar dowodu spoczywa na osobie głoszącą opinię.
To trochę wygląda tak jakbyś przez te komentarze wielu forumowiczów(które nie podzielałem) domagające się Butryna w miejsce Kaczmarka zareagował nazbyt alergicznie na Butryna.
O ile nazywanie Butryna dziurą w ataku jest dziwną, ale nieszkodliwą forumową opinią, tak zarzucanie takich rzeczy bez dowodów, opierając się na swoim przekonaniu jest już oszczerstwem.
Szczerze kiedyś nawet lubiłem twoją aktywność polegącom na obalaniu forumowych narracji. Zawsze statystyki przez ciebie przytaczane były tendencyjne, ale mimo wszystko zgodne z prawdą. Ale trochę przykro, że coraz częściej mamy do czynienia z jawną manipulacją czy kłamstwami. Słabe to.

PS. O jakich dowodach na propozycje dla Bołądzia mówimy? Nie rozumiem o co pytasz. Bez propozycji by nie grał. No chyba nie chcesz chyba powiedzieć, że tak znikąd sobie przyjechał i postanowił, że będzie grał
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

kamil1999 pisze: 25 mar 2024, o 00:44
Pomocniczka pisze: 24 mar 2024, o 21:54 A ty masz dowody, że Bołądź dostał propozycję?

Jakby pisanie na fso opierało się wyłącznie na dowodach, forum już dawno byłoby zamknięte. Ostałby się wątek: transfery potwierdzone.
Tyle, że każdą opinie a już zwłaszcza takie informacje trzeba zargumentować.
Nikt nie oczekuje przedstawienia niezbywalnych faktów, niemniej opinia bez jakiegokolwiek uzasadnienia jest do wyrzucenia do kosza. Czy jest jakaś podstawa by uważać, że Butryn miał możliwość pozostać razem z kadrą i być w obwodzie a z niej nie skorzystał? Grał słabo i mnie nie dziwi, że to on został skreślony. Zeszły sezon nie był jego. Ani w klubie ani na kadrze. Ciężar dowodu spoczywa na osobie głoszącą opinię.
To trochę wygląda tak jakbyś przez te komentarze wielu forumowiczów(które nie podzielałem) domagające się Butryna w miejsce Kaczmarka zareagował nazbyt alergicznie na Butryna.
O ile nazywanie Butryna dziurą w ataku jest dziwną, ale nieszkodliwą forumową opinią, tak zarzucanie takich rzeczy bez dowodów, opierając się na swoim przekonaniu jest już oszczerstwem.
Szczerze kiedyś nawet lubiłem twoją aktywność polegącom na obalaniu forumowych narracji. Zawsze statystyki przez ciebie przytaczane były tendencyjne, ale mimo wszystko zgodne z prawdą. Ale trochę przykro, że coraz częściej mamy do czynienia z jawną manipulacją czy kłamstwami. Słabe to.

PS. O jakich dowodach na propozycje dla Bołądzia mówimy? Nie rozumiem o co pytasz. Bez propozycji by nie grał. No chyba nie chcesz chyba powiedzieć, że tak znikąd sobie przyjechał i postanowił, że będzie grał
Bez propozycji by nie przyjechał i nie grał, ale jakby nie był w treningu, to by nie dostał propozycji. Grał, bo Kurek miał kontuzję. Gdyby Kurek nie miał kontuzji, pozostawanie w treningu byłoby dla niego równoznaczne ze utratą wakacji. Nie miał żadnej gwarancji, że dostanie propozycję - to był przypadek. Ale on był gotowy.

Do Butryna oczywiście nic nie mam. Wygląda na sympatycznego kolesia, może nawet bardziej niż Bołądź.

Moja teza jest taka: jak ktoś z tej dwójki pojedzie na IO będzie to Bołądź. Czy masz inną? Może chcesz coś z tym zrobić?

Czy Bołądź jest lepszy od Butryna (nb pisanie że ja pisałem, że Butryn jest dziurą w ataku, to tvn style)? Butryn jest lepszy. Ma dużo punktów, dużo MVP, więcej asów itd. Ale jeśli któryś z nich pojedzie na IO, będzie to Bołądź. I dobrze.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Tezę mam taką samą, przesłanki inne.
Jeden ani drugi nie pojedzie bo jeśli nie będzie kontuzji to jedzie Kaczmarek oraz Kurek(nie wiem kto jedynką), ale jakby jakaś kontuzja była to pewnie Bołądź. Butryn jest w bardzo dobrej formie, ale Bołądź deklasuje innych ligowców.

W dziale z typami przedsezonowymi pisałeś, że Butryn to dziura, ale jak mówiłem to jest jak najbardziej w przyzwoitych granicach.
Oszczerstwa jednak typu że dany zawodnik nie chciał grać po wolał mieć wolne wakacje czy to wszystko co padało o Kaczmarku, Śliwce, Bednorzu i tak dalej to już jest poza granicą dobrego smaku. Przynajmniej dla mnie bo każdy tą granicę może mieć przesunięta gdzie indziej.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Diomedea »

ja odpowiedzialam w watku repry, zeby nie robic OT.
A na razie Butryn i Kwolek postarali sie zeby Kaczmarek mial szanse zagrac w PO i grac o medale.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Klugenhammer »

Diomedea pisze: 25 mar 2024, o 08:53 A na razie Butryn i Kwolek postarali sie zeby Kaczmarek mial szanse zagrac w PO i grac o medale.
ZAKSA nie zagra w tegorocznych play offach. Drużyna jest kompletnie rozwalona od środka i nikt już nie jest w stanie nad tym zapanować.
Szanse owszem były, ale prysły wraz z pozwoleniem na powrót do klubu najlepszego siatkarza na świecie.
Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Garp »

Wszyscy (no prawie wszyscy) grają dla nas. Czy będziemy dziś potrafili zagrać sami dla siebie...? Panowie siatkarze, dajcie jeszcze trochę z siebie na koniec, zanim rozjedzie się po świecie najlepsza w ostatnich latach siatkarska drużyna w Polsce. Pokażcie jak potrafi się podnieść ZAKSA ! Olek wracaj, bo drużyna cię potrzebuje na boisku. Zaryzykuj !
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

ZAKSA jest w bardzo niekomfortowej sytuacji. Jeśli dziś przegra, to ma wręcz niewielkie szanse na play off.

Nysa 40 pkt
Olsztyn 40 pkt
ZAKSA 38 pkt
Skra 36 pkt

ZAKSA (W razie porażki dziś) ma na rozkładzie: Ślepsk (D), Wartę (W), JW (W). Możemy dopisać jej 3 punkty za Suwałki, bo według mnie wygrają. ALE.

Nysa ma: Projekt (D), Ślepsk (W), Wartę (D). I tu przy Ślepsku możliwe, że ugrają 3 punkty. Oznaczałoby to, że mają 43.

AZS ma: Trefl (D), Projekt (W), Ślepsk (D). I oni według mnie Ślepsk powinni pokonać. Zapisałbym im od 3 do nawet 5-6 punktów. Czyli 43-46.

Skra ma: Czarni (D), JW (W), Barkom (D). Jeśli zagrają swoje, to zgarniają 6 punktów, co da im 42 punkty.

ZAKSA w sytuacji, kiedy dziś przegra, obowiązkowo musi wygrać za 3 z JW lub Wartą na wyjeździe, żeby mieć w ogóle szanse na play off (dałoby im to 44 punkty, a bez tego 41 punktów w razie wygranej ze Ślepskiem).

Dziś gracie pierwszy mecz o życie. A Projektowi będzie bardzo na rękę, jeśli odpadniecie, bo was wtedy unikną w play off. Według mnie, jeśli ZAKSA zagra w ogóle w play off, to jedynie z 8 miejsca i będzie to rywalizacja z JW. Ostatni mecz, 30 kolejka jest właśnie z Jastrzębiem na wyjeździe i ci również nie będą chcieli dopuścić do takiego scenariusza.

Według mnie z całej czwórki, to ZAKSA ma najmniejsze szanse na play offy.

Mój typ:

7.AZS 44-45 pkt
8.Stal 43 pkt
9.Skra 42 pkt
10.ZAKSA 41-42 pkt

Moje typy na pary play off:

JW-Stal
Projekt-AZS
Warta-Trefl
Resovia-LUK
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

Szary Wilk pisze: 25 mar 2024, o 10:47 ZAKSA jest w bardzo niekomfortowej sytuacji. Jeśli dziś przegra, to ma wręcz niewielkie szanse na play off.

Nysa 40 pkt
Olsztyn 40 pkt
ZAKSA 38 pkt
Skra 36 pkt

ZAKSA (W razie porażki dziś) ma na rozkładzie: Ślepsk (D), Wartę (W), JW (W). Możemy dopisać jej 3 punkty za Suwałki, bo według mnie wygrają. ALE.

Nysa ma: Projekt (D), Ślepsk (W), Wartę (D). I tu przy Ślepsku możliwe, że ugrają 3 punkty. Oznaczałoby to, że mają 43.

AZS ma: Trefl (D), Projekt (W), Ślepsk (D). I oni według mnie Ślepsk powinni pokonać. Zapisałbym im od 3 do nawet 5-6 punktów. Czyli 43-46.

Skra ma: Czarni (D), JW (W), Barkom (D). Jeśli zagrają swoje, to zgarniają 6 punktów, co da im 42 punkty.

ZAKSA w sytuacji, kiedy dziś przegra, obowiązkowo musi wygrać za 3 z JW lub Wartą na wyjeździe, żeby mieć w ogóle szanse na play off (dałoby im to 44 punkty, a bez tego 41 punktów w razie wygranej ze Ślepskiem).

Dziś gracie pierwszy mecz o życie. A Projektowi będzie bardzo na rękę, jeśli odpadniecie, bo was wtedy unikną w play off. Według mnie, jeśli ZAKSA zagra w ogóle w play off, to jedynie z 8 miejsca i będzie to rywalizacja z JW. Ostatni mecz, 30 kolejka jest właśnie z Jastrzębiem na wyjeździe i ci również nie będą chcieli dopuścić do takiego scenariusza.

Według mnie z całej czwórki, to ZAKSA ma najmniejsze szanse na play offy.

Mój typ:

7.AZS 44-45 pkt
8.Stal 43 pkt
9.Skra 42 pkt
10.ZAKSA 41-42 pkt
Też uważam że Zaksa ma najtrudniejsze zadanie. Gdzie w dodatku i Warszawa i Jastrzębie pewnie byłoby na rękę wcześniejsze odpadnięcie Zaksy.
Najpewniejszym zespołem do awansu spośród wyścigu ślimaków jest moim zdaniem Olsztyn. Co do reszty to przypadek zaksy jest jasny a co do stali i skry to jednakowo mogą i jedni i drudzy przegrać i z Ślepskiem i z Barkomem
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1799
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hardy »

Po co to liczyć?
Szans już prawie nie ma, a jak dzisiaj nie wygrają to można już gasić światło.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: granvorka »

Jeszcze JW, Warta i Projekt raczej chcą zająć miejsca 1-2, żeby nie grać z Lublinem lub Gdańskiem w 1/4, a do tego mały bonus w postaci meczu u siebie (ew. złoty set) w rewanżu 1/2. Czyli Projekt dziś z normalną, dużą motywacją, są ogólnie bliżej 2. miejsca niż Zawiercie, które Zaksie też nie odpuści z tych samych powodów. JW, jeśli pokona w kolejnym meczu Zawiercie, to jest bliskie 1. miejsca - może przegrać ze Skrą i wygrać z Zaksą w ostatniej kolejce i wygra FZ bez względu na inne wyniki, jeśli chcą uniknąć Zaksy w 1/4 to tak to powinni rozegrać, nie na odwrót. Właściwie żadne okoliczności nie sprzyjają Zaksie, poza sytuacją, w której JW przed ich meczem jest pewne 1. miejsca i porażka za 3 z Zaksą wypycha kędzierzynian na "bezpieczne" 7. miejsce, z widmem spotkania się dopiero w meczach medalowych. A tu jeszcze Suwałki do pokonania za 3 po drodze, czyli daleko od oczywistości w tych realiach.

Niemniej, tak jak napisał Klugenhammer, są to dosyć jałowe rozważania, w siatkówce kędzierzyńskiej nie ma obecnie nic, co napawałoby nadzieją, że ta drużyna jeszcze będzie w stanie wejść na poziom umożliwiający zdobycie choćby 2 punktów w meczach z JW, Projektem i Wartą, co jest absolutnym minimum, żeby myśleć o play-offach.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: buzinga »

Klugenhammer pisze: 25 mar 2024, o 09:14
Diomedea pisze: 25 mar 2024, o 08:53 A na razie Butryn i Kwolek postarali sie zeby Kaczmarek mial szanse zagrac w PO i grac o medale.
ZAKSA nie zagra w tegorocznych play offach. Drużyna jest kompletnie rozwalona od środka i nikt już nie jest w stanie nad tym zapanować.
Szanse owszem były, ale prysły wraz z pozwoleniem na powrót do klubu najlepszego siatkarza na świecie.
Mi się wydaje, że wcześniej. Pozwolenie na powrót Łukasza było tylko działaniem w stylu tonący brzytwy się chwyta. Szans na granie o cokolwiek pozbawiła na przedłużająca się rehabilitacja palca Śliwki. Jakby Olek wrócił tak jak pierwotnie prognozowano z końcem lutego/początkiem marca byłaby możliwość zbudowania systemu gry na 3 przyjmujących, bo tak z Kluthem to my i tak nie mieliśmy podjazdu do tegorocznych PO. Z trzema przyjmującymi też mogłoby być różnie, ale można byłoby powalczyć. Nawet miałem fajny pomysł jak takie coś taktycznie poskładać w jedną spójną całość.
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

Naprawdę tak trzeźwo myśląc uważacie że gdyby jakimś cudem Zaksa awansowała do play off, to w ćwierćfinale ma jakąś szanse na nawiązanie walki z JW,Wartą czy Projektem? - przecież to tylko przedłużanie agonii zespołu.
Ślwika bez ponad 3 miesięcznej gry z lękiem o palec
Kaczmarek z olbrzymimi problemami osobistymi
Bednorz jedyny jakoś trzymający poziom - choć to połowa z zeszłego Bednorza
Śmith fizycznie już nie dający radę, Paszycki wygryziony ze składu przez słabego Takvama.
Chitigoi - bez przyjęcia i zagrywki
Trener teoretyczny - na czasie bardziej słuchają Śliwkę niż(mimo wszystko)sympatycznego Swaczynę.
Ja tu nie widzę punktu zaczepienia.
Bardziej martwi mnie przyszły sezon - Kurek zakontraktowany ale to z osobistej puli jednego z głównych sponsorów a dalej to już cięcia.
Nikt się nie zastanawiał gdzie pójdą pieniądze z kontraktu Śliwki(z tego co wiem najwyższy budżet w lidze)Kaczmarka i Bednorza?
No chyba nie idzie to na Grobelnego, Szymurę czy Urbanowicza ;)
Choć z drugiej strony powinniśmy się cieszyć że w KK GA nie robi tego co w Tarnowie.
Jakoś przyszły sezon trzeba będzie przetrzymać i liczyć na odbudowanie finansów w kolejnych latach.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: zibibobi »

W tej układance zapominacie o jeszcze jednym, całkiem realnym, wariancie. Barkom Lwów ma w tej chwili 36 punktów. Do rozegrania 3 mecze tj. z Katowicami, Radomiem i Bełchatowem. Przy wygraniu dwóch pierwszych spotkań za 3 pkt. mają 42 i ostatni mecz ze Skrą. Teoretycznie mogą więc mieć nawet 45 punktów. Czy to jest realne? Nie wiem. Ale w rozpatrywaniu różnych scenariuszy także i ten trzeba brać pod uwagę. Jako kibic Zaksy, mówię to z przykrością, ale Barkom ma większe szanse na play-off niż Zaksa. Dzisiaj wieczorem będzie wszystko jasne.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: granvorka »

Słuszna uwaga z tym Barkomem, im chyba na rękę, że wszyscy o nich zapomnieli, a to taki elephant in the room atakujący z przyczajenia. Tyle, że oni szczególnie dobrze wypadają w meczach z teoretycznie najsilniejszymi ekipami, więc niekoniecznie w ciemno należy im dopisywać punkty w tych trzech meczach. A fakt, że w ostatniej kolejce grają ze Skrą znaczy tyle, że jeden lub dwóch pretendentów do miejsca w 1/4 zgarnie jakieś punkty.

Ostatnio dodawałem sobie w głowie ile punktów w tym sezonie Zaksa zrobiła w meczach z top 6 Plusligi. Cały jeden w jak dotąd 9 meczach, za tie-break z Lublinem w pierwszej rundzie (tam powinni byli wygrać, ale to nic nie zmienia). Kompromitująca statystyka bez względu na okoliczności (dwa mecze z Rzeszowem i jeden z Gdańskiem w kadłubowym składzie itp.), ciekawe czy to nie jest najgorszy wynik w lidze obok drużyn z samego dołu tabeli (nawet Suwałki zrobiły wczoraj punkt na JW). Właściwie tylko duże punkty zrobione na Nysie i Olsztynie oraz wypunktowanie outsiderów z Radomia i Lubina trzymają Zaksę przy życiu.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: ciorny17 »

Kibiców i insiderów z Kędzierzyna podpytam o jedną kwestię.
Często pojawia się pojęcie "drużyna rozwalona od środka". No ok, a do tego dochodzą głosy, że "część się sprzeciwiała działaniom Kaczmarka", "część zawodników nie jest za powrotem Kaczmarka". To mówię sprawdzam.
Zakładając, że Śliwka, Janusz i Bednorz to ci, którzy raczej będą za Kaczmarkiem, to kto za nim nie jest i w jaki sposób ma to reprezentować. No chyba, że fatalna forma Paszyckiego to efekt jego sprzeciwu, Smith celowo nie zagrywa jak w poprzednim sezonie i w ataku gra tak mniej więcej na poziomie średniej ligowej, Takvam, który akurat jak na złość zaczął łapać flow, ale to pewnie przez przypadek. No chyba, że Kluth w ramach sprzeciwu, wali każdą piłkę z drugiej linii w blok albo totalna mizeria grana przez Szymańskiego to wyraz tego niezadowolenia. A może to młody Rumun postanowił wziąć drużynę za mordę i jest tym impostorem, który wmawia non-kaczmarek crew żeby dobrze nie trenowali?
Kłamca.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

ciorny17 pisze: 25 mar 2024, o 13:16 Kibiców i insiderów z Kędzierzyna podpytam o jedną kwestię.
Często pojawia się pojęcie "drużyna rozwalona od środka". No ok, a do tego dochodzą głosy, że "część się sprzeciwiała działaniom Kaczmarka", "część zawodników nie jest za powrotem Kaczmarka". To mówię sprawdzam.
Zakładając, że Śliwka, Janusz i Bednorz to ci, którzy raczej będą za Kaczmarkiem, to kto za nim nie jest i w jaki sposób ma to reprezentować. No chyba, że fatalna forma Paszyckiego to efekt jego sprzeciwu, Smith celowo nie zagrywa jak w poprzednim sezonie i w ataku gra tak mniej więcej na poziomie średniej ligowej, Takvam, który akurat jak na złość zaczął łapać flow, ale to pewnie przez przypadek. No chyba, że Kluth w ramach sprzeciwu, wali każdą piłkę z drugiej linii w blok albo totalna mizeria grana przez Szymańskiego to wyraz tego niezadowolenia. A może to młody Rumun postanowił wziąć drużynę za mordę i jest tym impostorem, który wmawia non-kaczmarek crew żeby dobrze nie trenowali?
Wszystko i tak się sprowadzi do plotek i spekulacji, no chyba że ktoś w szatni z nimi siedział, miód i wino pił i nawet wąsy zamoczył, a teraz uznał za stosowne o wszystkim opowiedzieć.
Nawet te przytoczone założenia, że Śliwka, Janusz i Bednorz, to ludzie którzy będą za Kaczmarkiem, nie muszą być prawdziwe, bo wszyscy jesteśmy ludźmi i różnie się między nami układa, a w dynamicznie funkcjonującej grupie ludzi nie ma pewników w kwestii relacji. Chłopaki mogą się znać od lat, przyjaźnić, ale czyż nie jest możliwe, że pewnego dnia stanie się coś, co tym wszystkim zachwieje?
Dopóki ktoś otwarcie, najlepiej pod imieniem i nazwiskiem, nie powie na ten temat (a możliwe, że nikt nigdy tego nie zrobi), wszelkie spekulacje są mniej więcej tyle warte, co wyrażane bezpośrednio do widzów rozkminki bohaterów serialu "Trudne sprawy", czy jemu podobnych.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 130
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: uszat1983 »

ciorny17 pisze: 25 mar 2024, o 13:16 Kibiców i insiderów z Kędzierzyna podpytam o jedną kwestię.
Często pojawia się pojęcie "drużyna rozwalona od środka". No ok, a do tego dochodzą głosy, że "część się sprzeciwiała działaniom Kaczmarka", "część zawodników nie jest za powrotem Kaczmarka". To mówię sprawdzam.
Zakładając, że Śliwka, Janusz i Bednorz to ci, którzy raczej będą za Kaczmarkiem, to kto za nim nie jest i w jaki sposób ma to reprezentować. No chyba, że fatalna forma Paszyckiego to efekt jego sprzeciwu, Smith celowo nie zagrywa jak w poprzednim sezonie i w ataku gra tak mniej więcej na poziomie średniej ligowej, Takvam, który akurat jak na złość zaczął łapać flow, ale to pewnie przez przypadek. No chyba, że Kluth w ramach sprzeciwu, wali każdą piłkę z drugiej linii w blok albo totalna mizeria grana przez Szymańskiego to wyraz tego niezadowolenia. A może to młody Rumun postanowił wziąć drużynę za mordę i jest tym impostorem, który wmawia non-kaczmarek crew żeby dobrze nie trenowali?
Bo to są często zwyczajne bzdury. Ładniej brzmi „drużyna graźle i robi sobie nawzajem na złość” niż powiedzieć że zespół jest z formą (z wielu przyczyn o których tu wielokrotnie pisano) w ciemnej du***e.
Bardzo często w tej plotkarsko - Januszowej narracji zapomina się że po drugiej stronie siatki też stoją zawodnicy którzy nie klękną i nie zaczną się modlić bo grają z reprezentantami krajów czy zwycięzcami ligi mistrzów. Każdy chce wygrać i mało zapewne obchodzi przeciwnika jakie ma akurat problemy Zaksa.
A często tu czytam takie fikołki jakbyśmy grali sami ze sobą albo odbijali drużynowo piłkę od ściany.

Każdy ma gorące informacje z pierwszej ręki. Szkoda że zawodnicy i klub takowych nie ma ;)
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 533
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: pietrus72 »

Dobrze napisał Szary Wilk jak wygląda sytuacja w tabeli, też myślę że do PO mamy marne szanse ,no powiedzmy 30% .
Wygrana Nysy z Treflem wszystkich zaskoczyła ,Barkom fakt wykorzystał świętowanie Resovii ,stąd 3 pkt.
Po prostu muszą liczyć na siebie i nie oglądać się co zrobi przeciwnik ,może ogarną brakujące punkty,ale wątpię.
Zastanawiam tak samo gdzie poszła kasa z kontraktów Śliwki,Kaczmarka, Bednorza plus Wiltenburg Paszycki Kluth i Zalinski.
Obecny skład
Janusz
Smith Urbanowicz Poręba
Grobelny Szymura Chitigoi
Kurek
Shoji
Nie pewność w składzie to Takvam i Szymański, Banach
Banach na pewno zostanie u nas do emerytury 😂
Takvam i Szymański mają jeszcze +1 jako przedłużenie umowy ale widać że nie pasują do taktyki ,chyba że zgodzą się na 4 ...mniej grania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”