Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

Aktualny skład: http://laczynassiatka.pl/clubs/2023/82c ... e8fb7d859e

Skład na moment zakładania wątku:

Keturakis/Kowalski
Dulski/Borkowski
Sobański/Gibek/Kogut/Espeland
Hain/Janus/Schmidt/Rymarski
Takahashi/Jaskuła

Hudziak/Kraś
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Knutsen »

Jutro poznamy kolejnego siatkarza, który wzmocni klub z Częstochowy.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

Knutsen pisze: 26 lip 2023, o 22:07 Jutro poznamy kolejnego siatkarza, który wzmocni klub z Częstochowy.
To ktoś jeszcze trafi na wypożyczenie albo out? Bo w zasadzie 14 mają już teraz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Knutsen »

To nie ostatni transfer do zespołu Norwida.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: MWi »

Kaleb Jenness w Norwidzie(https://volleybox.net/pl/kaleb-jenness-p94487). Wynalazek, czy coś z tego może być?
Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

W 2022 roku wystąpił z drużyną narodową w Pucharze Panamerykańskim, gdzie wywalczył brązowy medal.
Taka informacja jest na stronie klubu, więc pewnie gorzej niż z Norwegiem nie będzie. Pozostaje poczekać na opinię chłopaków co śledzą amerykańską ligę :)

Ten ruch też zmienia nieco percepcję pozyskania wspomnianego Norwega, bo biorąc pod uwagę libero z Japonii i Kanadyjczyka na rozegraniu, to prędzej właśnie Amerykanin będzie szykowany do 6-tki, a Norweg będzie wsparciem z ławki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 26 lip 2023, o 22:25
Knutsen pisze: 26 lip 2023, o 22:07 Jutro poznamy kolejnego siatkarza, który wzmocni klub z Częstochowy.
To ktoś jeszcze trafi na wypożyczenie albo out? Bo w zasadzie 14 mają już teraz.

Streeter
Nie jest powiedziane, że kadra nie może liczyć ponad 14 zawodników.
Streeter pisze: 27 lip 2023, o 10:57
W 2022 roku wystąpił z drużyną narodową w Pucharze Panamerykańskim, gdzie wywalczył brązowy medal.
Taka informacja jest na stronie klubu, więc pewnie gorzej niż z Norwegiem nie będzie. Pozostaje poczekać na opinię chłopaków co śledzą amerykańską ligę :)

Ten ruch też zmienia nieco percepcję pozyskania wspomnianego Norwega, bo biorąc pod uwagę libero z Japonii i Kanadyjczyka na rozegraniu, to prędzej właśnie Amerykanin będzie szykowany do 6-tki, a Norweg będzie wsparciem z ławki.

Streeter
Nie widziałem w grze ani jednego ani drugiego. Po czym oceniasz który będzie grał w podstawie? Znaczy, żeby nie było ja nie uważam nic w tym temacie bo nie wiem tylko zastanawiam się czemu myślisz, że lepszy niż Espeland?

Z tego co pisze kolega Knutsen to będzie jeszcze jeden transfer.
Pewnie kolejny przyjmujący i pewnie nim będzie jakiś Polak zamiast Buchowskiego, który podobno nie trafi do Norwida.
@Rafak myślę, że coś będzie wiedział o Amerykaninie, ale jakiś spory talent to raczej nie jest bo nie pisze sie za bardzo o nim.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, o 14:39 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 27 lip 2023, o 14:33 Nie jest powiedziane, że kadra nie może liczyć ponad 14 zawodników.
Wiem, że nie jest, ale zazwyczaj liczy. Zwłaszcza jak masz kasy jak lodu w Afryce i zatrudniasz przypadkowych przechodniów z Norwegii ;) tak półżartem oczywiście.

Ciekawi mnie jaką rolę szykują Sobańskiemu. Ogłaszali go na atak, ale większość kariery spędził na przyjęciu i skoro jest Dulski, to i w tym sezonie tam by pasował bardziej. A jeżeli mimo wszystko ma być drugim atakującym, no to wówczas nie rozumiem sensu trzymania Borkowskiego.

Gdyby tak się jeszcze na środek udało ściągnąć kogoś chociaż Hainopodobnego, to może i by się dało powalczyć o utrzymanie. No bo tak znając Piotrka to z 6 meczów i uraz, a pozostali na więcej niż zmienników się moim zdaniem na tym poziomie nie nadają.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Dulski to opcja która pojawiła się zapewne później gdy już Borkowski z Sobańskim byli pod kontraktem.
Czasem bardziej opłaca się trzymać dodatkowo zawodnika pod kontraktem niż płacić za zerwanie kontraktu
No chyba, że jeszcze pojawi się jakieś info a propo wypożyczenia.

Ten Amerykanin zapewne jest jakąś opcją do rywalizacji z Kogutem czy Espelandem i któryś z nich może odpalić. Ja stawiałbym na Koguta.
rafak
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: rafak »

kamil1999 pisze: 27 lip 2023, o 14:33 @Rafak myślę, że coś będzie wiedział o Amerykaninie, ale jakiś spory talent to raczej nie jest bo nie pisze sie za bardzo o nim.
Się robi.

Kaleb Jenness (rocznik 2000, 201cm, Ball State) - tak jak napisałem w wątku NCAA, potencjalny kandydat do +L. Najlepszy skrzydłowy wychodzący w tym roku z NCAA (Sani idzie grać do Włoch, ale wyżej cenię Kaleba). Trzeba brać pod uwagę, że miał małą przewagę wiekową (robił magisterkę w tym roku). Gra w kadrze B, powinien zakręcić się koło kadry na IO 2028.

Bardzo dobre przyjęcie, dobra obrona, dobry atak (nie gra siła razy ramię, ale technicznie, inteligentnie), przeciętny blok, słaby serwis. Musi nabrać trochę masy.

Czy gotowy jest grać podstawie +L - nie. Powinien pograć jeden rok we Francji, Niemczech, czy 1 lidze.

Ale na pewno ciekawy transfer, o wiele lepsza inwestycja niż jakieś Cupkovicie.

Tutaj mecz Ball State - Ohio State. Jenness z numerem 2, na czarno.

Ciekawsze akcje:
14-10 w pierwszym secie - piękna obrona
10-9 w drugim secie - atak
20-16 w czwartym secie - atak

https://www.youtube.com/watch?v=XbilvRq4znY
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Dzięki za info i link
To może jednak coś z tego będzie, choć brakuje mu na razie trochę uderzenia
Niemniej to, że transfer lepszy niż któryś tam powrót do ligi emeryta Cupkovicia to się zgadza
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Simao »

Nie wygląda tak źle ta Częstochowa, uważam że będą lepszym beniaminkiem niż BBTS w ubiegłym roku. Espeland to transfer bezsensowny, ale na uzupełnienie składu do treningów może być. Amerykanin może pozytywnie zaskoczyć, uważam to za dobry ruch. Kogut powinien być podstawowym graczem, ma chłopak potencjał. Wierzę w to, że rozwinie się, da radę. Brakuje trochę jakości na środku, Hain często łapie kontuzje. Przydałby się taki Dryja przynajmniej jak ktoś słusznie zauważył. Możliwe, że poszukają jeszcze jakiegoś solidnego środkowego za granicą. Problemów z limitami nie powinno być, może trochę w przypadku urazu jakiegoś podstawowego gracza.
Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

Simao pisze: 29 lip 2023, o 08:56 Możliwe, że poszukają jeszcze jakiegoś solidnego środkowego za granicą. Problemów z limitami nie powinno być, może trochę w przypadku urazu jakiegoś podstawowego gracza.
Jak nie? Masz rozgrywającego, przyjmującego i libero. Jak tam upchniesz jeszcze środkowego?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Simao »

Streeter pisze: 29 lip 2023, o 12:02
Simao pisze: 29 lip 2023, o 08:56 Możliwe, że poszukają jeszcze jakiegoś solidnego środkowego za granicą. Problemów z limitami nie powinno być, może trochę w przypadku urazu jakiegoś podstawowego gracza.
Jak nie? Masz rozgrywającego, przyjmującego i libero. Jak tam upchniesz jeszcze środkowego?

Streeter
Tak szczerze, to ja Kowalskiego uważam za pierwszego...
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Kowalski nie jest taki zły jak go malują i szczerze to chyba lepszy niż Keturakis, ale nawet jeśli Keturakis będzie grzał ławę to nie będzie najlepszym pomysłem mieć tyłu zagranicznych na rezerwie.
Lubimy przed sezonem zakładać, że ten a ten będzie grał.
Ale różne rzeczy wychodzą w czasie sezonu. Kontuzje, jedni stracą formę, inni ja złapią. Jeszcze inni odejdą w czasie sezonu mimo ważnego kontraktu. Mało kto się pewnie spodziewał, że docelowa para na przyjęciu w Olsztynie to będzie Karlitzek z Andringą.
Dlatego lepiej mieć jak najwięcej opcji otwartych
Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

Ile razy widziałem Kowalskiego, to się nadawał do PlusLigi, jak widły do jedzenia zupy. No chyba że ten Keturakis to jeszcze większy dramat, ale wątpię.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4409
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Diomedea »

Oj tam, oj tam.
Blok ma niezly, wystarczy ze rece podniesie. Nie zeby jakis plastyczny, ale przeszkoda jest. :D

Osobiscie tez nie jestem fanka. Problemem jest maly turn-over na tej pozycjji, rowniez w I lidze. A precyzyjniej to sadzanie niezlych mlodych sypaczy na lawki na dobrych pare lat. Na palcach mozna policzyc rozgrywajacych, ktorzy rok czy 2 po zostaniu najlepszym rozgrywajacym MPJ wywalczyli miejsce w skladzie, chocby blizej dolu tabeli. Na szybko tylko Bereza przychodzi mi do glowy.

Pewnie mozna bylo wyciagnac jakiegos ciekawego sypacza zza granicy, tylko trzeba by miec troche czasu na scauting. Norwid duzo czasu chyba nie mial, kasy pewnie tez srednio.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Simao »

Mam takie przeczucia, że będzie to drużyna która pozytywnie zaskoczy i nie będą "krwawić oczy" oglądając ich. Niestety tak było przez większość sezonu oglądając BBTS. Też nie jestem fanem Kowalskiego, plusem są jego warunki fizyczne i nie blokuje limitów. Potrzebują wzmocnienia na środku, chyba najsłabiej to wygląda. Chciałbym, aby przetrwali ten sezon, utrzymali się w PlusLidze. Z drugiej strony, jeśli za rok nie będzie lepszych środków finansowych niż obecnie, to prędzej czy później i tak spadną do I ligi.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: dezerter »

Kaleb Jenness, to młodziutki zawodnik, który gra dużo w plażówkę również. Sami zobaczcie.
https://fb.watch/m7SEgwyv0W/
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Knutsen »

W czwartek poznamy kolejnego siatkarza błękitno-granatowych.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

Knutsen pisze: 1 sie 2023, o 19:59 W czwartek poznamy kolejnego siatkarza błękitno-granatowych.
Jakąś wiedzę odnośnie pozycji posiadasz?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Knutsen »

Tak, będzie to przyjmujący. Szczegóły w czwartek.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
rafak
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: rafak »

dezerter pisze: 31 lip 2023, o 22:04 Kaleb Jenness, to młodziutki zawodnik, który gra dużo w plażówkę również. Sami zobaczcie.
https://fb.watch/m7SEgwyv0W/
Nie wiem czy gościa, który kończy magisterkę można nazwać "młodziutki", ale niech będzie.
Jenness ma skończył 23 lata w kwietniu.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Orzi »

Knutsen pisze: 1 sie 2023, o 21:19 Tak, będzie to przyjmujący. Szczegóły w czwartek.
Hmmm, ciekawi mnie w takim razie kto z przyjmujących odejdzie/zostanie wypożyczony. Macie ich już 4-5 licząc Sobańskiego.
Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

Czyżby jednak dogadali się z Buchowskim? Żeby ich limity nie zagryzły to musiałby być Polak, a inny wartościowy mi do głowy nie przychodzi, który mógłby być lepszy od Koguta (no chyba, że Kubiaka podpisali :D). Jeszcze do głowy mi przyszedł Łukasz Wiese, ale widzę, że zamienił Czechy na Rumunię. Znowu trzeci obcokrajowiec na przyjęciu byłby bez większego sensu, bo dwóch przyjmujących zagranicznych i tak razem nie zagra w normalnej konfiguracji. Zobaczymy jutro :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Simao »

Moim zdaniem to powinny wzmocnić środek.
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Orzi pisze: 2 sie 2023, o 05:35
Knutsen pisze: 1 sie 2023, o 21:19 Tak, będzie to przyjmujący. Szczegóły w czwartek.
Hmmm, ciekawi mnie w takim razie kto z przyjmujących odejdzie/zostanie wypożyczony. Macie ich już 4-5 licząc Sobańskiego.
To nie licz Sobańskiego bo to atakujący w następnym i poprzednim sezonie
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Orzi »

kamil1999 pisze: 2 sie 2023, o 09:50
Orzi pisze: 2 sie 2023, o 05:35
Knutsen pisze: 1 sie 2023, o 21:19 Tak, będzie to przyjmujący. Szczegóły w czwartek.
Hmmm, ciekawi mnie w takim razie kto z przyjmujących odejdzie/zostanie wypożyczony. Macie ich już 4-5 licząc Sobańskiego.
To nie licz Sobańskiego bo to atakujący w następnym i poprzednim sezonie
Tak czy inaczej będzie 3 atakujących i 5 przyjmujących, więc trochę za dużo
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Tak jeszcze w kontekście Norwida to Łukasik nie jest przypadkiem bez klubu?
Streeter
Posty: 7325
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 2 sie 2023, o 10:30 Tak jeszcze w kontekście Norwida to Łukasik nie jest przypadkiem bez klubu?
Jest, ale oby nie. Lubię Piotrka, ale już przestałem wierzyć, że wróci do tej warszawskiej gry. A na poziomie gry z ostatnich sezonów to nic Częstochowie taki ruch nie da.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”