Enea Czarni Radom 2023/24

dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: dezerter »

63-letni Argentyńczyk Waldo Kantor typowany na trenera Radomia.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 20 gru 2023, o 09:17 obok Firszta i lepszego libero mogliby zagrac OK. Byli do wyciagniecia z I ligi Krysiak i Borkowski-znacznie lepsze trojki niz Formela.
Ja bym obstawiał, że Formela z tej wymienionej czwórki jest najtańszy, dlatego może jest w klubie. Zresztą nie Formela jest tu problemem, z założenia to miał być gość na czwartego przyjmującego, przecież w takim klubie jak Radom nie trzeba w tym miejscu nikogo lepszego. Problemem jest to, że Piotrowski z Buszkiem się nie nadają do gry i czasem widujemy Formelę.
dezerter pisze: 20 gru 2023, o 09:31 63-letni Argentyńczyk Waldo Kantor typowany na trenera Radomia.
Niby nazwisko względnie znane, ale ciężko mi coś powiedzieć o jego warsztacie - ostatnio to go chyba w tej Valentii widziałem, jak pewnie większość z nas. Może doświadczeniem coś wykrzesać, choć w tamtym sezonie widzę, że pracował w... A3, to chyba na nadmiar ofert nie narzeka.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: TommyLeeJones »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 gru 2023, o 23:11
TommyLeeJones pisze: 19 gru 2023, o 22:41Ponadto uważasz, że robiono transfery z zupełnym pominięciem Woickiego jako trenera?
Gdy Bednaruk prowadził Radom, to ludzie sobie śmieszkowali, że spuścił Będzin, a potem do nowego klubu wziął zawodników Będzina.
Gdy Nawrocki prowadził Radom, to ludzie sobie śmieszkowali, że zbudował skład z emerytów.
O Woickim teraz czytam, że "niezbyt dobrze skompletował skład".

Oczywiście możliwy jest scenariusz, gdzie trzech trenerów z rzędu zmarnowało radomski potencjał, ale jakbym miał typować, to Radom rokrocznie ma słaby skład, i rokrocznie ma mniejszy/niewiększy budżet, bo tu ciężko stawiać tezę, że taki Hofer mógłby być przepłacony. Analogicznie, Meljanac pogoniony z Korei i siedzący na ławce w Turcji (on akurat gra dobrze).

Ten tercet Todorovic-Hofer-Meljanac zresztą mógłby wystarczyć do utrzymania, ale poziom Polaków jest słabiutki.
Niezbyt dobrze skompletował skład to całkiem łagodna i zgodna z prawdą opinia.

Odpisałbym szerzej ale Diomedea uczyniła to za mnie. Dało się to zrobić inaczej i najpewniej lepiej. Woicki jako trener jest co najmniej współodpowiedzialny za to.

Waldo Kantor nie brzmi zachęcająco. Coś jak Borges czyli "obce nazwisko, coś tam kiedyś znaczył" jakby przeszłość grała na parkiecie. Ale kto wie, może akurat "pyknie".
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Diomedea »

Streeter pisze: 20 gru 2023, o 10:12
Diomedea pisze: 20 gru 2023, o 09:17 obok Firszta i lepszego libero mogliby zagrac OK. Byli do wyciagniecia z I ligi Krysiak i Borkowski-znacznie lepsze trojki niz Formela.
Ja bym obstawiał, że Formela z tej wymienionej czwórki jest najtańszy, dlatego może jest w klubie. Zresztą nie Formela jest tu problemem, z założenia to miał być gość na czwartego przyjmującego, przecież w takim klubie jak Radom nie trzeba w tym miejscu nikogo lepszego. Problemem jest to, że Piotrowski z Buszkiem się nie nadają do gry i czasem widujemy Formelę.
dezerter pisze: 20 gru 2023, o 09:31 63-letni Argentyńczyk Waldo Kantor typowany na trenera Radomia.
Niby nazwisko względnie znane, ale ciężko mi coś powiedzieć o jego warsztacie - ostatnio to go chyba w tej Valentii widziałem, jak pewnie większość z nas. Może doświadczeniem coś wykrzesać, choć w tamtym sezonie widzę, że pracował w... A3, to chyba na nadmiar ofert nie narzeka.

Streeter
Chyba napisalam jasno. Nie kupowac Meljanaca, wziac Gomulke i Firszta. Powinno byc na jedno badz taniej. Karol Borkowski raczej drozszy od Piotrowskiego nie byl, podobnie Krysiak. Piotrowski mial za soba jakies PL granie, a nawet Reske, wiec tutaj mogloby byc taniej niz dwoch mlodych z I ligi. Mieliby przyjecie i 2 chodzace skrzydla. Obaj mlodzi maja tez zagrywke.
I za oszczednosc dodac do liberoz przyjeciem. Przeciez nawet Teklak jak wejdzie po Nowowsiaku to wydaje sie zbawieniem, wiec to raczej kwestia wyboru nie sumy kontraktu.
Ja wiem ze Nowowsiak slabo przyjmuje,wiec tym bardziej wie Woicki. Czarnych nie ograniczaja limity.

Sorry ale Bednaruk odnotowal mase absusrdalnych wyborow w kompletwaniu skladu, najgorzej mu wychodzilo na sypie. Wyciagany przez niego do mlodziezowej repry Tomczyk, po tych kilku latach jest tak dobry, ze zostal pogoniony w I lidze przez Szpernalowskiego.
JN tez niespecjalnie cenie, a po latach w reprze kobiet chyba jest kompletnie odklejony.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Nie wiem na ile pewne info, ale ponoć z tym Firsztem było tak, że Radom chciał by został i chciał właśnie budować na nim, ale to Firszt nie chciał.
Ale z drugiej strony pewnie gdyby dać większą szansę Gomułce a za kontrakt Meljanaca zakontraktować 1 ligowca plus dać podwyżkę Firsztowi to pewnie percepcja Firszta by się mogła zmienić i pewnie byłby to lepszy pomysł.
Choć akurat Meljanac sobie radzi. Słabo sobie radzi Hofer, który jest przeciętny a jego koledzy z przyjęcia to jak mówiłem poziom już dyskwalifikujacy.
Hofer pewnie przy Firszcie lepiej wyglądał gdyby mnie ataku na sibie brał. Nie jest to raczej ofensywny przyjmujący. Raczej uniwersalny.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Diomedea »

Do @ Streetera
A jeszcze odnosnie tego, ze Firszt sie nie przebil przez Mauricio i mialby grac za polskosc i mlodosc, ewentualnie brak nadwagi.

Firszt skonczyl poprzedni sezon z atakiem na 49% skutecznosci, w zasadzie rozkrecal sie w sezonie jak zaczal wchodzic. Do tego ma (mial) chyba jedno z najlepszych perfekcyjnych przyjec-26%. Blok przyzwoicie 0,33 na set. Zagrywka bez rewelacji, bez dramatu. 17 asow/57bl, 255 zagrywek w 78 zaliczonych setow, gdzie dosyc czesto nie byl podstawowym.

Statystyki Borgesa w Czarnych trzeba by policzyc, bo zbiorcze sa podane z Reska, a tam jednak stracil pare kilo (widac placili i jednak cos wymogli).
Na oko bedzie cos okolo 30% skutecznosci ataku, moze ponizej. Za calosc z Reska ma 30% . Perfekcyjnego przyjecia ma za caly sezon 18%, czesc sezonu grajac obok Zatora. Bloku nie posiadl prawie wcale, ma 0,13 bloku na set. Zagrywka 7 asow, 48bl, 204zagrywki w 84 sety.


Statystycznie to jest przepasc, wzystkie elementy na korzysc Firszta, 20% roznicy w skutecznosci ataku i prawie 3x wiecej blokow na set. Masakra

Ja rozumiem, ze to sa bieda statystyki i wartosc sportowa Borgesa byla ukryta i widoczna oczom znawcow. Bo ja ogladalam i moje oczy nie potrafily jej docenic. Widzialy za to betonowosc trenera. Mozliwe ze trener ten byl zaangazowany w sciagniecie gracza z zagranicy i staral sie za wszelka cene udowodnic jego przydatnosc.
Mam zreszta dosyc czesto takie wrazenie w przypadku podobnych wynalazkow.
bart86
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: bart86 »

Decyzja o zwolnieniu P. Woickiego pewnie jest efektem porażki za 3 punkty z Katowicami bo dwa wcześniejsze mecze mogły być promykiem nadziei na wygrzebanie się Radomia z ostatniego miejsca w tabeli.

Mam wrażenie że można znaleźć kilka innych momentów z czasu pobytu Woickiego w Radomiu które kwalifikowały go do zwolnienia ale akurat teraz widać było, że coś drgnęło w zgraniu i pewności siebie drużyny więc zobaczymy jaki będzie efekt nowej "miotły".
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 20 gru 2023, o 18:10 Karol Borkowski raczej drozszy od Piotrowskiego nie byl, podobnie Krysiak.
No tylko fajnie teraz po fakcie, a właściwie w trakcie faktu sobie gdybać co można było, tylko kto przez sezonem wolałby ściągnąć Borkowskiego czy Krysiaka od Piotrowskiego?

Ja do samej budowy przyjęcia bym się nie doczepiał. Bo zamysł i ludzie są spoko, tylko gra jest kiepska. Czy to wina Woickiego, nie płacenia, powietrza czy zjazdu umiejętności - niestety nie wiem.
Diomedea pisze: 20 gru 2023, o 21:29 A jeszcze odnosnie tego, ze Firszt sie nie przebil przez Mauricio i mialby grac za polskosc i mlodosc, ewentualnie brak nadwagi.
No i popatrz, wydostał się z tego Radomia, co go nikt nie doceniał, a tu następny geniusz bardziej ceni Halabę i Sterna niż Jego. Swoją drogą zanim stanie się kolejnym Depowskim to może warto byłoby pojechać na sezon do jakiej Francji czy chociaż Niemiec i zagrać tam sezon od deski do deski.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Diomedea »

Oczywiscie ze Borkowskiego albo Krysiaka :D . Borkowski od 2 lat ciagnal lewe skrzydlo AGHu i caly zespol mocno w gore, bo Tokajuk stal z rozwojem.
Krysiak mocno wystrzelil i przebil sie do pierwszego skladu Visly Bydgoszcz grajac bardzo rowno we wszystkich elementach. Choc niski i skoczek, to sie roznie sprawdza.

To sa zwodnicy, ktorzy sa relatywnie mlodzi (98 i 99) i maja ostatnio bardzo dobre tempo rozwoju i byli liderami swoich druzyn.
Madrze obudowani na grajace trojki w dzialajacym zespole...
W Resovii Piotroski to byl za ciekawsostke. Nic nie musial, jak dal rade bylo super. Wiec i kosztowal pewnie wiecej.

Ale przede wszystkim bylby to gracz na 3ke. Do podstawy Firsz plus Hofer albo lepiej Rohrs. Wiec raczej Borkowskiego, bo rowniejszy w przyjeciu i spokojniejszy. Potrafi oddac liderowanie w ataku komu innemu, a jak trzeba to pociagnie i w tym elemencie.

Co do Halaby to on tez musial wyjechac na 2 lata zeby potem wystrzelic w Gdansku. Bednaruk w PW to mu glownie obiecywal gre.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2023, o 22:35 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Jak już wymieniamy tych zawodników to w sumie Kosiba też się fajnie rozwinął w 1 lidze i też by był ciekawą opcją zamiast Piotrowskiego a zwłaszcza Formeli. Więc choć tak bym tego Woickiego nie krytykował bo nie wiemy na ile on dobierał skład to po zastanowieniu się musze przyznać rację Diomedei, że w sumie za podobne pieniądze rzeczywiście można było zbudować ciekawszy zespół.
Piotrowski trochę był przehypowany przez to, że zagrał te parę meczów w Resovii i za bardzo nie popsuł w przyjęciu.
No ale kto od czasu do czasu sobie oglądnie 1 ligę to wie, że on tam był przeciętny a całe Bielsko jechało w tym sezonie z awansem na atakujących. Na początku chyba Gryc grał więcej a później Hanes, ale obaj super. Przyjmujący tam byli od nieprzeszkadzania.
Krysiak w zeszłym sezonie tak jak Kogut się bardzo wyróżniał. Wcześniej wspomniany przeze mnie Kosiba.
Radom poszedł trochę po najmniejszej linii oporu. Na alibi. Stać ich nie było na wiele, ale też nic ciekawego nie poszukał.
Norwid przedłużył wyróżniających się 1 ligowców, wziął następnych, poszukał za granicą jakieś talenty co jeszcze nie odpaliły(Tunezyjczyk, Amerykanin czy Norweg to nie są zawodnicy na PL, ale jest zawsze większa szansa, że odpalą).
Więc pewnie Radom mógł bardziej zaryzykować. Do stracenia nie miał nic. A tak to raczej pewny spadek.
Ale nie wiemy na ile ten skład wybierał trener. Bednaruk lubił sam odpowiadać za transfery, Prygiel w Radomiu też wcześniej sam dobierał zawodników, ale nie wiemy jak z Woickim. To nie jest żadna reguła, że to trener dobiera zawodników. Trener ich trenuje oraz dobiera odpowiednią taktykę. Od transferów są głównie dyrektorzy sportowi i inni.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Streeter »

Pewnie macie rację, ale jednak ruch wyciągnięcia przyjmującego z Resovii, a z I ligi wydawałby się mniej "ryzykowny", być może dlatego został podjęty*. Parę razy już przecież mieliśmy w PlusLidze zawodników, którzy na poziomie I ligi wyglądali na liderów, a w PlusLidze niekoniecznie się sprawdzili, zresztą sam Radom w ten sposób ściągał choćby Pasińskiego. Więc pewnie doszli do wniosku, że skoro Piotrowski nie pękł w Resovii pod koniec sezonu, gdy wychodził w szóstce, to i w Radomiu będzie fajnym wsparciem dla ofensywnych Hofera i Meljanacia. Więc jakaś logika w tym była, nie mówmy więc że to było bez ładu i składu. Oczywiście efekt końcowy wyszedł jaki wyszedł, no ale jeszcze też ich do końca nie skreślajmy, może rzeczywiście nowy trener coś odmieni.

*chyba że rzeczywiście przyjąć tą wizję Diomedei, że został Firszt, a ewentualny Kosiba bądź ktokolwiek ciekawy z I ligi jest na pozycję rezerwowego, to wtedy na pewno byłyby to lepsze opcje. Tyle tylko że Firszt nie został, więc szkoda gdybać o takim zestawieniu, można rozmawiać o tym, które jest. Tym bardziej jak piszecie, że klub chciał zostawić Firszta a sam zawodnik nie chciał, to ciężko mieć pretensje do klubu ze go w hali do krzesełek nie przywiązał. W tym zestawieniu szans 50:50 tj. klub chce, zawodnik nie, to jednak zawodnik ma to "większe pół".

Edit: I Kantor oficjalnie w Radomiu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bart86
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: bart86 »

Mimo wyników radomska drużyna aktualnie prezentuje się na boisku o niebo lepiej niż na początku sezonu i nie mam wrażenia, że to jest jakiś efekt "nowej miotły". Ewidentnie czuć, że zwycięstwo na własnej hali mogłoby bardzo pozytywnie wpłynąć na mental tej ekipy. Już nawet zawodnicy coraz śmielej mówią o klątwie tej nowej hali. Może tam zamiast nowego trenera czy zawodników przydałby się egzorcysta :] :] :]
Paragon
Posty: 292
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Paragon »

bart86 pisze: 26 gru 2023, o 13:40 Mimo wyników radomska drużyna aktualnie prezentuje się na boisku o niebo lepiej niż na początku sezonu i nie mam wrażenia, że to jest jakiś efekt "nowej miotły". Ewidentnie czuć, że zwycięstwo na własnej hali mogłoby bardzo pozytywnie wpłynąć na mental tej ekipy. Już nawet zawodnicy coraz śmielej mówią o klątwie tej nowej hali. Może tam zamiast nowego trenera czy zawodników przydałby się egzorcysta :] :] :]
Strasznie szkoda meczu z Bełchatowem, bo zasługiwali na tie break, klapa ze słabymi Katowicami z Saitą, który miał jedną nogę, no w 1 połowie sezonu pogubili mnóstwo ważnych punktów, nawet jak utrzymają lepszą grę, to obawiam się, że nie wygrzebią się z ostatniego miejsca
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Diomedea »

Moze bedzie czas na przemyslenia w I lidze.

Bo przepraszam, ale budowanie skladu przez "dyrektora sportowego i innych" to akurat chyba nie w Radomiu. Tam sa, czy raczej byly konkretne osoby: I trener Woicki, III trener i jednoczesnie team menager Ruciak, prezes Zagumny. Zadnych dyrektorow sportowych tam chyba nie ma i nie bylo.
Trenerow wyciagali od czapy. Bednaruk ostatnie sensowne sezony mial w PW jak dostawal mlodych po taniosci. Jak zaczal sam wynajdowac w Bydgoszczy, szczegolnie sypaczy, zrobilo sie gorzej. JN-zmarnowl dziewczynom pare lat (bednaruk na X broni jego kunsztu trenerskiego), a Pawel chyba troche niegotowy, nawet z mlodzieza poszlo mu delikatnie mowiac przecietnie.

Odszedl Cerrad-lokalna firma. Dlaczego? Cieli koszty, bo w ich branzy po wybuchu wojny poszly maksymalnie do gory, czy cos jeszcze?

Maja, czy nie kase na gre w PL? Jesli tak, to jaki maja pomysl na sklad i trenera do niego?

A co do Firszta-czemu nie chcial? Za malo kasy? Moze delikatna podwyzke mozna bylo zaproponowac, jak chcieli wokol niego budowac. Jak sie chce wokol kogos budowac to nie bierze sie po taniosci. Pierw siedzi na lawce i podziwia emeryta z nadwaga, a potem ma byc glowna osoba ale za te same pieniadze co przy siedzeniu na lawce?
Brak feelingu z Woickim? Niekoniecznie, pogral ostatecznie u niego, tylko czy byl to wybor Pawla? Moze trzeba sie bylo zastanowic, czy Pawel powinien juz byc I trenerem. Firszt o ile dobrze pamietam przychodzil do Metra z Wolomina, a urodzony jest w Warszawie, wiec do domu mialby blizej z Radomia.
BeachCoach
Posty: 8
Rejestracja: 8 gru 2022, o 13:15
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: BeachCoach »

Przepraszam o ile to jest gdzieś na forum ale czy ma ktoś moze informacje co się dzieje z Wojtkiem Krajem ? Widziałem go siedzącego za bandami, kontuzja czy się po prostu nie łapie się do składu ?
Ostatnio zmieniony 30 gru 2023, o 20:46 przez BeachCoach, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

BeachCoach pisze: 30 gru 2023, o 20:24 Przepraszam o ile to jest gdzieś na forum ale czy ma ktoś moze informacje co się dzieje z Wojtkiem Krajem ? Widziałem go siedzącego za bandami, kontuzja czy się po prostu nie łapie się do składu ?
Po części się wyjaśniło, bo Radom rozwiązał umowę z Krajem. Nie wiadomo tylko dlaczego.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Kiepski »

Czarni położyli mega ważny mecz z Lubinem, ale skoro prowadzi się w secie (ważnym, bo pierwszym i ustawiającym praktycznie dalej mecz) 17 do 11, a przegrywa się do 22, to jest coś nie tak chyba z mentalem u zawodników i na co można liczyć? Miałem zamiar wybrać się w lutym na jakiś ich mecz domowy, ale okazuje się że może nie będzie na co.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Streeter »

PioterZJastrzebia pisze: 7 sty 2024, o 16:36 Po części się wyjaśniło, bo Radom rozwiązał umowę z Krajem. Nie wiadomo tylko dlaczego.
Pewnie poziom, bo trafił właśnie do Belgii do Aalst. Więc raczej nie uraz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Kliper »

Czarni raczej w 1 Lidzie Zagumny odjedzie po sezonie?
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Orzi »

Kliper pisze: 24 mar 2024, o 07:14 Czarni raczej w 1 Lidzie Zagumny odjedzie po sezonie?
Oby nie, prezesuje sporo lepiej niż poprzednik, a bardzo prawdopodobne, że w przyszłym roku uda nam się wrócić. Raczej nie będzie dużej konkurencji poza Chełmem i może Aniołami, jak Toruń dorzuci do pieca funduszy.
Kudi
Posty: 112
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Kudi »

Kto wie czy łatwiej nie będzie awansować niż się utrzymać w Pluslidze
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Kali BBTS »

Orzi pisze: 24 mar 2024, o 13:57
Kliper pisze: 24 mar 2024, o 07:14 Czarni raczej w 1 Lidzie Zagumny odjedzie po sezonie?
Oby nie, prezesuje sporo lepiej niż poprzednik, a bardzo prawdopodobne, że w przyszłym roku uda nam się wrócić. Raczej nie będzie dużej konkurencji poza Chełmem i może Aniołami, jak Toruń dorzuci do pieca funduszy.
Jaki skład na 1 Ligę?
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Orzi »

Kudi pisze: 24 mar 2024, o 14:45 Kto wie czy łatwiej nie będzie awansować niż się utrzymać w Pluslidze
Utrzymanie się w Pluslidze to obecnie samobójstwo. Budować tak późno skład na przyszłoroczne igrzyska śmierci z trzema spadkowiczami oznacza marne szanse na utrzymanie się, a jak polecą trzy ekipy to 1 liga będzie zdecydowanie mocniejsza niż obecnie. Może jestem teraz na srogim copium, ale chyba będzie lepiej jak spadniemy już teraz, bo przy ew. awansie będzie łatwo zrobić przyzwoity skład, chociażby z siatkarzy trzech spadkowiczów.
ugly kid joe
Posty: 59
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:28
Płeć: M
Lokalizacja: Radom

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: ugly kid joe »

Orzi pisze: 24 mar 2024, o 15:50
Kudi pisze: 24 mar 2024, o 14:45 Kto wie czy łatwiej nie będzie awansować niż się utrzymać w Pluslidze
Utrzymanie się w Pluslidze to obecnie samobójstwo. Budować tak późno skład na przyszłoroczne igrzyska śmierci z trzema spadkowiczami oznacza marne szanse na utrzymanie się, a jak polecą trzy ekipy to 1 liga będzie zdecydowanie mocniejsza niż obecnie. Może jestem teraz na srogim copium, ale chyba będzie lepiej jak spadniemy już teraz, bo przy ew. awansie będzie łatwo zrobić przyzwoity skład, chociażby z siatkarzy trzech spadkowiczów.
Powiem ci że masz sporo racji w tym co piszesz.Od strony praktycznej pewnie tak.Awans łatwiejszy.Ale też pamiętam jak Czarni spadli w 2002 r i trzeba było czekać 10 lat na ponowny awans.Wiem,wiem inne czasy upadek bo długi itd...
Ja też uważam że spadek teraz nie jest czymś złym.Wszystkie drużyny budują już składy na przyszły rok,a tu tylko słyszy się o odejściach.I pewnie utrzymanie w takim składzie było by bardzo trudne.Ciekawi mnie tylko jak będzie z budżetem,kto zostanie,kto przyjdzie i czy się to wszystko po prostu nie "rozwali".
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Streeter »

Z tym powrotem po roku to różnie bywa, Bydgoszcz z tego co pamiętam też planowała spaść na sezon :) gdyby się udało utrzymać to wystarczy ogarnąć część dawnego budżetu, gdy Cerrady, Fornale i Kooistry i spokojnie potęgi z Lubina czy Katowic udałoby się za rok wyprzedzić.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bart86
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: bart86 »

mecz z Bełchatowem będzie decydujący dla Radomia. Później trudny wyjazd do rozpędzonego ostatnio Lwowa. Ciekawy jest też aktualny dobór składu trenera Kantora bo jednak lepszy solidny Buszek i waleczny Formela niż reprezentant Kanady Hofer na którego usilnie stawiano 2/3 sezonu
Paragon
Posty: 292
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Paragon »

bart86 pisze: 26 mar 2024, o 11:47 mecz z Bełchatowem będzie decydujący dla Radomia. Później trudny wyjazd do rozpędzonego ostatnio Lwowa. Ciekawy jest też aktualny dobór składu trenera Kantora bo jednak lepszy solidny Buszek i waleczny Formela niż reprezentant Kanady Hofer na którego usilnie stawiano 2/3 sezonu
Kantor postawił na stabilniejsze przyjęcie (Hofer to dziura w przyjęciu i główny cel, a i mu Nowowsiak nie pomaga, bo jest bardzo przeciętny w przyjęciu) kosztem siły ognia na lewym, ale z drugiej strony lepsze przyjęcie to można wykorzystać potencjał Todorovicia, który potrafi nieraz ukryć słabość na lewym i nie musi ciągle biegać.
Marzenie jakbyśmy w ostatniej kolejce mieli wszystko w naszych rękach i u siebie, przy pełnej hali grali o utrzymanie z Lubinem... żeby tak się stało, to musimy coś ugrać ze Skrą lub Lwowem.
Paragon
Posty: 292
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Paragon »

Żegnamy się z Plusligą, piękne to było 11 lat, nie zapomnę ich nigdy - cytując klasyka. Jako kibic Czarnych i to kibic od dzieciaka smutny był to wieczór, ale już 1 runda w wykonaniu ekipy Woickiego przygotowała mnie na to psychicznie. Ekipa Kantora goniła, ale nie dogoniła. Niestety. Przykre, że ze świetnie zarządzanego klubu, który swego czasu nie miał problemów kwalifikować się do play offów czy nawet miał na wyciągnięcie ręki swego czasu awans do czwórki, tak się stoczyliśmy i to akurat, gdy po tylu latach wreszcie mamy piękną halę, było 100-lecie klubu i bądźmy szczerzy - ten spadek już w zeszłym sezonie nam się należał jak psu micha.
Przewinęło się przez te 11 lat wielu świetnych graczy. Pamiętajmy, że to Radom sprowadził do ligi Kampę, Smitha, Wattena, Kohuta, Vincicia, Teriomienkę, Josifowa, teraz Todorovicia, stawiał na młodych: Bołądzia, Fornala, Hubera, Firszta, Szalpuka, to Żaliński miał tam swoje wybitne sezony. Rzecz jasna były też niewypały (zwłaszcza brazylijskie: Loh, Borges, Santana) czy też młodzi na których stawiano nie spełnili oczekiwań: Kędzierski, Masłowski, Nowowsiak.
Jeszcze tu wrócimy.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Orzi »

Paragon pisze: 5 kwie 2024, o 05:41 Żegnamy się z Plusligą, piękne to było 11 lat, nie zapomnę ich nigdy - cytując klasyka. Jako kibic Czarnych i to kibic od dzieciaka smutny był to wieczór, ale już 1 runda w wykonaniu ekipy Woickiego przygotowała mnie na to psychicznie. Ekipa Kantora goniła, ale nie dogoniła. Niestety. Przykre, że ze świetnie zarządzanego klubu, który swego czasu nie miał problemów kwalifikować się do play offów czy nawet miał na wyciągnięcie ręki swego czasu awans do czwórki, tak się stoczyliśmy i to akurat, gdy po tylu latach wreszcie mamy piękną halę, było 100-lecie klubu i bądźmy szczerzy - ten spadek już w zeszłym sezonie nam się należał jak psu micha.
Przewinęło się przez te 11 lat wielu świetnych graczy. Pamiętajmy, że to Radom sprowadził do ligi Kampę, Smitha, Wattena, Kohuta, Vincicia, Teriomienkę, Josifowa, teraz Todorovicia, stawiał na młodych: Bołądzia, Fornala, Hubera, Firszta, Szalpuka, to Żaliński miał tam swoje wybitne sezony. Rzecz jasna były też niewypały (zwłaszcza brazylijskie: Loh, Borges, Santana) czy też młodzi na których stawiano nie spełnili oczekiwań: Kędzierski, Masłowski, Nowowsiak.
Jeszcze tu wrócimy.
Kibicuję Czarnym krócej, ale mam podobne odczucia. Ostatnie dwa lata to była katorga i ta pogoń ekipy Kantora wlała choć trochę radości po półtora roku cierpień pod batutą Panów Nawrockiego i Woickiego. Cóż, stać się musiało, ale mam nadzieję, że wrócimy do ligi z plusem bardzo szybko. Choć akurat zatrudnienie Ruska raczej nie napawa optymizmem, ale na 1 ligę może wystarczy.

Mam też nadzieję, że prezes Zagumny nie zwinie się z klubu po spadku. Jakby nie patrzeć udało mu się choć trochę odbudować klub po tej katastrofie, którą zafundowały nam poprzednie rządy, a ma autorytet pozwalający zapewnić finansowanie nawet w 1 lidze.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Enea Czarni Radom 2023/24

Post autor: Diomedea »

Zatrudnienie Ruska to strzal w kolano, taki jak Woickiego.
Duzy minus dla Gumy, jesli te decyzje nalezaly do niego. Kolejny kolega na lawce?

Budzet sam w sobie i opinia bylego klubu srodka PL moga wystarczyc do sciagniecia ekipy na awans.
Jesli chodzi o trenerka, to w I lidze jest paru calkiem dobrych trenerow. Takich, ktorzy maja poukladane ekipy, u ktorych mlodzi robia duze postepy, itd.
Jesli Guma zostanie, klub awansuje to czy zostanie Rusek?

Bo na ekipe Kantora patrzylo sie z pewna przyjemnoscia. Mozna powiedziec ze sporo wyciagnal i ze starszych i mlodszych. Pewnie maksa.
Nawet Nowowsiak i Gomulka zrobili pewne postepy. Nowowsiak nie jest juz tak ogromna dziura w przyjeciu, moze kiedys sie nauczy naprawde przyjmowac? Gomulka mocno ograniczyl bledy wlasne, ktorych jednak w I lidze robil wiecej, choc i wydaje sie, ze wtedy szedl na szybsze pilki. Rzeczywiscie przydloby sie wiecej prostej, przydalby sie ciut wyzszy zasieg. Pewnosc siebie przyjdzie z gra. Buszek zagral sezon chyba najlepszy od kilku lat. Rajsner pokazal sie z dobrej strony, nawet Formele dalo sie ogladac, widac bylo walecznosc i wzgledna wszechstronnosc.

Osbiscie zaluje odejscia tego trenera z PL. Okazal sie byc bardzo dobrym trenerem na ekipe z dolu tabeli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”