Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Streeter »

Aktualny skład: http://laczynassiatka.pl/clubs/2023/376 ... d92411174e

Skład na moment zakładania wątku:

Drzyzga/Kędzierski
Boyer/Bucki
Defalco/Cebulj/Louati/Staszewski
Kochanowski/Kłos/Rejno/Mordyl
Zatorski/Potera

Medei/Martilotti/Achrem
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Indyk AZS Ol »

Asseco Resovia ma kolejnego sponsora strategicznego:
https://nowiny24.pl/asseco-resovia-ma-n ... 2-17774021
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2755
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Simao »

Pod koniec sezonu słyszałem coś o zmianie na rozegraniu. W sensie miał przyjść ktoś nowy w miejsce Kędzierskiego. Jednak wszystko wskazuje na to, że zostanie w drużynie na kolejny sezon. Szkoda, że nie mamy wartościowego zmiennika. W przypadku jakiegoś urazu Fabiana będą problemy.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Kiepski »

https://www.assecoresovia.pl/2023/08/jo ... o-resovii/

To w Rzeszowie po co pięciu przyjmujących? Nie lepiej było tą kasę z piątego przeznaczyć nas kogoś lepszego za Cebulija? Za kontrakt Cebuli i Kvalena myślę, że dałoby radę ściągnąć kogoś lepszego na przyjecie.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Kiepski pisze: 10 sie 2023, o 11:09 https://www.assecoresovia.pl/2023/08/jo ... o-resovii/

To w Rzeszowie po co pięciu przyjmujących? Nie lepiej było tą kasę z piątego przeznaczyć nas kogoś lepszego za Cebulija? Za kontrakt Cebuli i Kvalena myślę, że dałoby radę ściągnąć kogoś lepszego na przyjecie.
On został już podpisany prawdopodobnie dużo wcześniej.
Później pojawiła się opcja pozyskania Louatiego, który choć tu na forum przeceniany to dalej jest lepszy niż Kvalen, więc Resovia skorzystała.
Nie zawsze się da rozwiązać umowę a jeśli rozwiązanie umowy kosztuje mniej więcej tyle co umowa to po co ją rozwiązywać wtedy?
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: reeman »

Pójdzie na wypożyczenie?
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Kiepski pisze: 10 sie 2023, o 11:09 https://www.assecoresovia.pl/2023/08/jo ... o-resovii/

To w Rzeszowie po co pięciu przyjmujących? Nie lepiej było tą kasę z piątego przeznaczyć nas kogoś lepszego za Cebulija? Za kontrakt Cebuli i Kvalena myślę, że dałoby radę ściągnąć kogoś lepszego na przyjecie.
Jeżeli prawdą jest to, co niektórzy piszą, to Cebulj jest kolegą Fabiana a Fabian ma spory wpływ na skład personalny drużyny.
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Arw165 »

Skoro Klemena przełożono aż na dwa lata, to pewnie nikomu nie przyszło do głowy z niego rezygnować.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Kiepski »

Nie przyszło w Rzeszowie do głowy, bo większość (bynajmniej tu na forum) uważa że w przypadku Cebulija jakość do ceny nie jest adekwatna. Ponadto uważam, że mentalnie także potrzebny jest Resovii inny przyjmujący. W Rzeszowie jeszcze dwa lata tego nie będą wiedzieć...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2755
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Simao »

Osobiście to nie widzę miejsca w Resovii zarówno dla Cebula jak i Kvalena (on został zakontraktowany jeszcze przed Francuzem). Jednak takie są realia. Klub, sztab z niezrozumiałych względów wciąż chce stawiać na Klemena. Obawiam się, że będzie graczem wyjściowym :| Szczerze przyznam, liczyłem po cichu jeszcze w trakcie sezonu, że jednak odejdzie z Resovii. Trudno, jestem rozczarowany faktem jego pozostania w klubie. Ciągle uważam, że potrzeba kogoś lepszego za Kędzierskiego. Ten gracz zrobił duży regres, nie prezentuje poziomu na PlusLigę. Ewentualnie zmiennik pierwszego rozgrywającego drużyny, nie liczącej się w walce o play-off.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Streeter »

Ehh i po co usuwałem Kvalena z mojej bazy :] myślałem, że już po ptokach. No nic, doda się znowu.

Ale ruch totalnie niezrozumiały. Znowu 17 równych zawodników zamiast zbudować porządną szóstkę. Przecież za Cebulja + Kvalena to by już dobre zakupy zrobił, a wtedy też można było część wziąć z Louatiego i jak ten trzeci nie musiałby wchodzić za Klemens w każdym meczu, to mógłby tam być jakiś zawodnik typu Waliński. To wtedy Klemen + Kvalen + różnica między Louatim a Walińskim to nie wierzę, że nie można byłoby takich pieniędzy wydać lepiej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Tylko, że pewnie gdy Resovia szukała zawodnika i zakontraktowała Kvalena to miała określony budżet.
Na rynku pojawiła się jednak okazja zgarnąć Louatiego w promocji to mimo zamkniętego składu wynaleźli pewnie jakieś dodatkowe fundusze.
Więc nie ma co liczyć pieniędzy na Louatiego bo one się zapewne pojawiły później gdy była okazja. Tak to jest z klubami które mają prywatnych sponsorów.
Więc za Cebulja mogli zgarnąć kogoś podobnie drogiego do Cebulja.
No i właśnie pytanie ile ten Cebulj w Resovii zarabia.
Ale też taki Sedlacek czy Maar to dla Resovii były by ciekawsze opcje niż Cebulj a pewnie podobnie drogie opcje jak nie przypadkiem tańsze.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Streeter »

No i to jest właśnie głupota prowadzenia tego klubu. Najpierw przedłużą największe piąte koło u wozu, bo szkoda kasy. Potem ściągają Kvalena, bo zagrał 6 spoko meczów w PlusLidze. Potem się rzucą na Louatiego w promocji, wcześniej ściągając Staszewskiego, nie mogąc przy tym żadnego się pozbyć. W efekcie siła przyjęcia nie wzrosła wcale, zużyli jakieś pieniądze, których nie mają i poświęcili z 2 miesiące energii, żeby spróbować opchnąć gdzieś Kvalena, nie udało się, to go ogłosili. No nie powiesz mi, że normalni ludzie tak klub prowadzą :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2755
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Simao »

kamil1999 pisze: 10 sie 2023, o 15:51 Tylko, że pewnie gdy Resovia szukała zawodnika i zakontraktowała Kvalena to miała określony budżet.
Na rynku pojawiła się jednak okazja zgarnąć Louatiego w promocji to mimo zamkniętego składu wynaleźli pewnie jakieś dodatkowe fundusze.
Więc nie ma co liczyć pieniędzy na Louatiego bo one się zapewne pojawiły później gdy była okazja. Tak to jest z klubami które mają prywatnych sponsorów.
Więc za Cebulja mogli zgarnąć kogoś podobnie drogiego do Cebulja.
No i właśnie pytanie ile ten Cebulj w Resovii zarabia.
Ale też taki Sedlacek czy Maar to dla Resovii były by ciekawsze opcje niż Cebulj a pewnie podobnie drogie opcje jak nie przypadkiem tańsze.
W żadnym innym klubie nie otrzymałby takich pieniędzy, dlatego został. Sytuacja bardzo prozaiczna. Tutaj nie ma żadnej miłości czy przywiązania do klubu, decyduje wyłącznie aspekt finansowy. Na pewno jest pewnego rodzaju przywiązanie do miejsca i ogólnych warunków jakie oferuje klub. Ostatecznie decyduje wartość kontraktu, nic więcej. Trochę poprawiła się ta polityka transferowa klubu, jednak wciąż są jeszcze pewnego rodzaju "patologiczne" sytuacje. Niezrozumiałe nawet dla laików, nie tylko osób mających większą wiedzę odnośnie siatkówki. W przypadku braku znalezienia przyjmującego "gwarantującego" odpowiedni poziom z konieczności można było przedłużyć kontrakt o rok. Przedłużenie o dwa lata to totalne nieporozumienie...
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Przemyslaw »

A ja Cebulja lubię, oczywiście jak jest w formie :D
Ma w sobie jakąś grację w ataku.
Swoją drogą zgodzę się z poglądem że decydują aspekty finansowe. Dobrze w Rzeszowie zarabia, życie też nie jest najgorsze i nie najdroższe, łatwo się przyzwyczaić i czym kilkakrotnie wspominał Drzyzga czy jeszcze przed laty Igła.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 10 sie 2023, o 16:18 No i to jest właśnie głupota prowadzenia tego klubu. Najpierw przedłużą największe piąte koło u wozu, bo szkoda kasy. Potem ściągają Kvalena, bo zagrał 6 spoko meczów w PlusLidze. Potem się rzucą na Louatiego w promocji, wcześniej ściągając Staszewskiego, nie mogąc przy tym żadnego się pozbyć. W efekcie siła przyjęcia nie wzrosła wcale, zużyli jakieś pieniądze, których nie mają i poświęcili z 2 miesiące energii, żeby spróbować opchnąć gdzieś Kvalena, nie udało się, to go ogłosili. No nie powiesz mi, że normalni ludzie tak klub prowadzą :D

Streeter
No jakby organizacyjnie byli w połowie tak dobrzy jak Zaksa to by nie czekali X lat na dostanie się do strefy medalowej mając najwyższy czy też jeden z najwyższych budżetów w lidze.
Po prostu tłumacze, że te pieniądze na Louatiego to tak pewnie dodatkowo się znalazły. Oczywiście sprowadzenie zamiast Cebulja kogoś z topu i dołożenie przez to dodatkowych pieniędzy by było bardziej pewnie opłacalne, ale jest jak jest

Ja Cebulja też lubię. Sympatyczny siatkarz i kibicuje mu by odzyskał tą fizykę, którą kiedyś tak imponował, ale to nawet kiedyś z tą fizyką nie był siatkarz na top. Miał potencjał, ale topem się nie stał.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 10 sie 2023, o 20:29
Po prostu tłumacze, że te pieniądze na Louatiego to tak pewnie dodatkowo się znalazły.
Ależ ja to rozumiem, tylko nie rozumiem po co znalazły się pieniądze na Louatiego, a nie znalazły się na kogoś lepszego niż Cebulj? Skoro wcześniej zakontraktowali Kvalena, no to mogło tak po prostu zostać. Myślisz, że wiele inaczej byśmy oceniali potencjał Resovii w zestawieniu Cebulj/Defalco/Kvalen/Staszewski niż jak tam dopchniemy jeszcze Louatiego? Oczywiście, większe pole manewru, tylko jeszcze nigdy sezon z 18 podobnymi przyjmującymi Resovii nie wyszedł dobrze. A gdyby tak np., skoro Zawiercie było stać: Kovacević/Defalco/Waliński/Staszewski? Nie zdziwiłbym się gdyby taka czwórka była tańsza od obecnej piątki, a od razu inny potencjał by był.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: slawek93 »

Witam. Mam pytanie odnośnie limitu obcokrajowców w klubach gdyż mam średnie pojęcie na ten temat : Dlaczego nie dało się przedłużyć w Resovii kontraktu dla Jana Kozamernika na pozycji środkowego jednocześnie gdy sprowadza się krajowych zawodników podczas gdy w Zaksie na nowy sezon zakontraktowano czterech środkowych obcokrajowców?
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Arw165 »

slawek93 pisze: 11 sie 2023, o 15:39 Witam. Mam pytanie odnośnie limitu obcokrajowców w klubach gdyż mam średnie pojęcie na ten temat : Dlaczego nie dało się przedłużyć w Resovii kontraktu dla Jana Kozamernika na pozycji środkowego jednocześnie gdy sprowadza się krajowych zawodników podczas gdy w Zaksie na nowy sezon zakontraktowano czterech środkowych obcokrajowców?
Istotna jest liczba zagranicznych zawodników jednocześnie na parkiecie. W Zaksie nigdy nie masz więcej niż trzech naraz, bo środkowy się wymienia z libero. I tak na początku sezonu Zaksa grała jednocześnie Smithem/Paszyckim/Shojim (tylko 2 z nich jest razem na boisku w jednym momencie) i Kariaginem, nie przekraczając limitu. Przy takim układzie cały zagraniczny środek nie jest problemem.
W Resovii masz w podstawie Cebulja(ew. Louati)+DeFalco+Boyer. Tu już nie ma miejsca na Kozamernika obok.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2755
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Simao »

W klubie są bardzo szczęśliwy, że udało się zatrzymać Defalco, pozyskać Boyer, Kłosa. Odnośnie przyjęcia za późno przyszła jakaś refleksja. Bardzo dobrze, że został pozyskany Louati. Wciąż uważam, że kontakt dwuletni dla Cebula to błąd. Louati będzie miał podobne zadania jak Staszewski. W sytuacji obecności na boisku Defalco, Boyer, Kochana bądź Kłosa otrzyma niewielką ilość piłek w trakcie meczu. Będą one praktycznie zawsze na pojedynczym bloku bądź nawet bez bloku. Powinien sobie poradzić, bo to dobrze wyszkolony technicznie gracz. Cebulj miewa bardzo słabe mecze, na dużym minusie. Czasami jest duża dysproporcja pod względem jakości w każdym secie. To bardzo chimeryczny gracz. Dlatego też liczyłem na to, że Resovia podziękuje mu po tym sezonie. Kiedyś był bardziej regularny na zagrywce, obecnie różnie z tym bywa. Teraz będzie miał kto wejść na boisku za niego, wesprzeć drużynę. Moim zdaniem klub powinien postarać się o Clevenot, zamiast kontraktować Kvalena i przedłużać z Cebulem. Mam nadzieję, że jakieś urazy, kontuzje będą omijać wszystkich naszych graczy. W szczególności Fabiana, inaczej będzie potrzebny jakiś transfer medyczny. Kędzierski jest za słaby, aby w razie jakiś problemów Fabiana zastąpić go na dłuższym dystansie.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: repres1 »

Nikt z uczestników forum nie zna wysokości kontraktów, więc nie ma sensu przeliczać dwóch Cebuljów i trzech Kvalenów na Leona z Semeniukiem. Każdy kontrakt jest pewnym kompromisem. W Resovii zwykle dość korzystnym dla zawodników, ale... bez przesady. Resovia zna wartość Cebulja, jego zalety i wady i jakoś mam przekonanie, że podjęła racjonalną decyzję, także w sprawach finansowych.
Od Resovii oczekiwano stabilizacji składu. No to skład jest dość stabilny. Może i Klemen nie gra na poziomie naszych marzeń, ale stabilizuje nam skład i chyba daje gwarancję, że poniżej 5. miejsca nie spadniemy. W najlepszej lidze świata to dużo. Nawet zwycięstwo w LM nie gwarantuje mistrzostwa Polski. Trzeba się bić nie tylko o medale, ale i o każdy mecz.
Klemen Cebulj to nie Alek Achrem, ale jest zawodnikiem wartościowym. Wydaje mi się, że w LM będzie się mu grało lepiej niż w PLS.
slawek93
Posty: 289
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: slawek93 »

Arw165 pisze: 11 sie 2023, o 16:00
slawek93 pisze: 11 sie 2023, o 15:39 Witam. Mam pytanie odnośnie limitu obcokrajowców w klubach gdyż mam średnie pojęcie na ten temat : Dlaczego nie dało się przedłużyć w Resovii kontraktu dla Jana Kozamernika na pozycji środkowego jednocześnie gdy sprowadza się krajowych zawodników podczas gdy w Zaksie na nowy sezon zakontraktowano czterech środkowych obcokrajowców?
Istotna jest liczba zagranicznych zawodników jednocześnie na parkiecie. W Zaksie nigdy nie masz więcej niż trzech naraz, bo środkowy się wymienia z libero. I tak na początku sezonu Zaksa grała jednocześnie Smithem/Paszyckim/Shojim (tylko 2 z nich jest razem na boisku w jednym momencie) i Kariaginem, nie przekraczając limitu. Przy takim układzie cały zagraniczny środek nie jest problemem.
W Resovii masz w podstawie Cebulja(ew. Louati)+DeFalco+Boyer. Tu już nie ma miejsca na Kozamernika obok.
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie całej specyfiki. Mam wrażenie iż Fabianowi było nie po drodze z Janem gdyż mało do niego dogrywał.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Streeter »

repres1 pisze: 11 sie 2023, o 20:19 Może i Klemen nie gra na poziomie naszych marzeń, ale stabilizuje nam skład i chyba daje gwarancję, że poniżej 5. miejsca nie spadniemy.
Nie no, genialne :D miej pierwszy czy drugi budżet w lidze, ciesz się że masz gościa, który chyba daje gwarancję nie spadnięcia poniżej 5 miejsca :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
themiel
Posty: 92
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: themiel »

Tak bo najwyższy budżet daje od razu Mistrzostwo :D jako kibic Resovii cieszę się z tego co mamy ostatnie lata mnie tego nauczyły. Z Klemenem udało się wygrać medal co dla mnie było wielkim sukcesem, jest to walczak i bardzo sympatyczny człowiek.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: repres1 »

Streeter pisze: 12 sie 2023, o 14:38 Nie no, genialne :D miej pierwszy czy drugi budżet w lidze, ciesz się że masz gościa, który chyba daje gwarancję nie spadnięcia poniżej 5 miejsca :]
Streeter
Niech ktoś wreszcie zestawi te budżety i niech sobie zada trud przeanalizowania, na co te budżety idą. Bo przecież nie na samych zawodników.
Nie wiem, czy moje stwierdzenie jest genialne, ale wiem co to jest sport. Rozdawanie medali przed rozgrywkami to tylko zabawa, w której nie przewiduje się pewnych zdarzeń losowych.
1. Można konstruować zespół optymistycznie (wszyscy będą zdrowi), ale jest to ryzykowne.
2. Jeśli na ławce mam zawodnika, który gwarantuje mi 5. miejsce, to znaczy, że na parkiecie mam zawodnika, który daje coś więcej.
Jeśli Cebulj "zabezpieczał" Resovii 5. miejsce, to Tomek Piotrowski dał jej medal. Tak to działa.
A kogo Resovia powinna mieć na ławce? Leona z Semeniukiem?
Ciekawe, które miejsce w lidze zabezpieczali Zaksie (jeden z najwyższych budżetów w lidze) Staszewski z Żalińskim? Które miejsce w lidze zabezpieczał JW (jeden z najwyższych budżetów w lidze) Szymura?
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Streeter »

No normalnie wydawany największy budżet, pomijając anomalie (totalny zjazd formy X, kontuzja Y) powinna wystarczyć na walkę o złoto, a nie cieszenie się że się nie wypadło poza 5-tkę.

Ale Resovia, a choćby Zaksa, to tak jak jest dwójka znajomych, co jeden racjonalizuje wydatki, liczy każdą złotówkę, a drugi codziennie kupi kawę w Starbucksie z rogalikiem, żeby mieć co wrzucić na Instagram, przez pierwsze pół miesiąca, bo przechula całą wypłatę i potem żre piach. Ale co powrzucał na Insta, to jego.

Podobnie jest z Resovią. Nawydają pieniędzy na głupoty, a potem się dziwią, że koniec końców jakiś Trefl czy Olsztyn "dobrze żyją", nie mówiąc już o tych największych klubach. A Kędzierzyn w tym czasie racjonalizuje każdy wydatek i mimo że ma mniej w puli, to wyprzedza ich o lata świetlne.
repres1 pisze: 13 sie 2023, o 09:20 Jeśli Cebulj "zabezpieczał" Resovii 5. miejsce, to Tomek Piotrowski dał jej medal. Tak to działa.
A kogo Resovia powinna mieć na ławce? Leona z Semeniukiem?
Ciekawe, które miejsce w lidze zabezpieczali Zaksie (jeden z najwyższych budżetów w lidze) Staszewski z Żalińskim? Które miejsce w lidze zabezpieczał JW (jeden z najwyższych budżetów w lidze) Szymura?
Ale ja mówię o Cebulju, który będzie w szóstce, a Ty robisz jakieś porównania do Żalińskiego, Szumury czy Staszewskiego, którzy byli rezerwowymi, w dodatku często głębokimi. Co ma piernik do wiatraka?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: repres1 »

"Ale ja mówię o Cebulju, który będzie w szóstce, a Ty robisz jakieś porównania do Żalińskiego, Szumury czy Staszewskiego, którzy byli rezerwowymi, w dodatku często głębokimi. Co ma piernik do wiatraka?"
A ja piszę o Żalińskim, który będzie w szóstce i o Szymurze, który będzie w szóstce.
Myślisz, że Louati przyszedł do Resovii na rezerwę? A może zagramy na 3 przyjmujących a Boyer przyszedł na rezerwę?
Nie brnij. Nie warto.
Szymura, Staszewski i Żaliński to "głęboka" rezerwa? To kto był "płytką" rezerwą?
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Louati to na tym forum niemal tak bardzo jest przeceniany jak Hoag swego czasu.
On będzie rezerwowym. Cebulj jest jaki jest, ale to i tak zawodnik klasę lepszy.
Zresztą wyjdzie w czasie trwania sezonu
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

repres1 pisze: 13 sie 2023, o 09:20
Streeter pisze: 12 sie 2023, o 14:38 Nie no, genialne :D miej pierwszy czy drugi budżet w lidze, ciesz się że masz gościa, który chyba daje gwarancję nie spadnięcia poniżej 5 miejsca :]
Streeter
Niech ktoś wreszcie zestawi te budżety i niech sobie zada trud przeanalizowania, na co te budżety idą. Bo przecież nie na samych zawodników.
Nie wiem, czy moje stwierdzenie jest genialne, ale wiem co to jest sport. Rozdawanie medali przed rozgrywkami to tylko zabawa, w której nie przewiduje się pewnych zdarzeń losowych.
1. Można konstruować zespół optymistycznie (wszyscy będą zdrowi), ale jest to ryzykowne.
2. Jeśli na ławce mam zawodnika, który gwarantuje mi 5. miejsce, to znaczy, że na parkiecie mam zawodnika, który daje coś więcej.
Jeśli Cebulj "zabezpieczał" Resovii 5. miejsce, to Tomek Piotrowski dał jej medal. Tak to działa.
A kogo Resovia powinna mieć na ławce? Leona z Semeniukiem?
Ciekawe, które miejsce w lidze zabezpieczali Zaksie (jeden z najwyższych budżetów w lidze) Staszewski z Żalińskim? Które miejsce w lidze zabezpieczał JW (jeden z najwyższych budżetów w lidze) Szymura?
Ale sugerujesz, że w Resovii jest przerost administracji, że wydaje się więcej na inne sprawy, niż kontrakty zawodników? Może jakoś inaczej pieniądze wyciekają? Chętnie posłuchamy.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: repres1 »

Niczego nie sugeruję.
Mam jedynie prośbę o zestawienie budżetów.
Resovia jest jednym z ostatnich klubów, które można podejrzewać o wyciek pieniędzy. Adam Góral jest jednym z zamożniejszych Polaków, a prezesem klubu jest jego siostrzeniec.
Nie chce mi się analizować zatrudnienia w innych klubach, ale nie mam wrażenia, że w Resovii jest przerost administracji. Ani raz nie spotkałem w klubie tłumu urzędników.
Zamiast pytać - zestaw budżety i wtedy zobaczymy. Mogą być za rok 2021.
Dawno temu (jakieś 10-12 lat) to zrobiłem i Resovia była wtedy na 3. miejscu (po JW i Skrze, niemal na równi z Zaksą). Teraz mi się nie chce.
Szacuję, że Resovia miała teraz 4. budżet w lidze. Sam start w LM (Resovia nie grała) wiąże się z dość dużymi wydatkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”