Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Bruninho »

Twierdzenie, że Resovia ma 4 budżet ligi jest równie komiczne i odrealnione jak te wypowiedzi prezesa Barana, że Zawiercie ma 7 budżet w lidze.
Resovia regularnie podkupuje i wyciąga najlepszych graczy ligi na swoich pozycjach z reszty czołowych klubów, czy to Kochanowskiego i Zatorskiego z Kędzierzyna dwa lata temu czy też Boyera z Jastrzębia w tym roku.
Nie trzeba być orłem żeby odgadnąć kto ma najwięcej kasy.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

repres1 pisze: 13 sie 2023, o 15:41 Myślisz, że Louati przyszedł do Resovii na rezerwę?
Myślisz, że Cebulj przedłużył na kolejne dwa lata w Resovii na rezerwę?

Słoweniec ma zbyt mocną pozycję w Resovii, żeby być trzecim w hierarchii kosztem Francuza. Taki też był pierwotny plan, żeby wyjściową parą był Defalco-Cebulj. Możliwość pozyskania Louatiego tego nie zmieniła, bo czy całościowo jest lepszym zawodnikiem od Klemena? Można polemizować.

Obcokrajowiec przychodzący do Plusligi wyłącznie do szóstki to mit. Mit obalany nie tylko w tych najbogatszych klubach, ale i tych ze średniej i niższej budżetowo półki. W Resovii pewnie skończy się na częstej rotacji między przyjmującymi, wzorem jastrzębskiego sezonu Louatiego (gdzie grał wymiennie z Szymurą), ale raczej powszechne jest przekonanie że to Cebulj będzie domyślnie w wyjściowym składzie.

Resovia z 4. budżetem w lidze to lekka odklejka.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: repres1 »

Myślę, że Resovia wzmacnia swój skład, więc,...
Nikt z klubu tego nie powie, ale:
Z całą sympatią dla Klemena, ale do tej pory nie pomógł nadmiernie w zdobywaniu medali. Nawet brąz wydusiliśmy niejako bez niego.
Resovia potrzebuje obrońcy. Zespół to nie ranking.
Defalco, Louati, Cebulj - wybierzcie najsłabszego z nich i odpowiedzcie: "który zespół +L nie chciałby mieć jednego z nich w kwadracie?". Może JW, ale pozostałe drużyny chyba nie mają nikogo lepszego.
Szanowny Bruninho.
Warto mieć pojęcie o finansach klubów siatkarskich.
Przyjrzyj się budżetowi Zawiercia. Występują tam "pożyczki", czyli zobowiązania, które (dla uproszczenia) będą płacone z przyszłych umów sponsorskich. Czyli w budżecie taka kwota występuje, ale pieniędzy do wydania jest mniej, bo trzeba spłacać pożyczki. To jedna z zagadek "wysokiego budżetu".
Jeśli myślisz, że Boyer, Defalco i Louati są drożsi od Kaczmarka, Śliwki i Bednorza, to gratuluję Ci poczucia rzeczywistości.
Polacy są znacznie drożsi. I bardzo mnie to cieszy.
Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Streeter »

repres1 pisze: 13 sie 2023, o 15:41 A ja piszę o Żalińskim, który będzie w szóstce i o Szymurze, który będzie w szóstce.
Wut? Nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Biciut »

repres1 pisze: 13 sie 2023, o 19:59 Myślę, że Resovia wzmacnia swój skład, więc,...
Nikt z klubu tego nie powie, ale:
Z całą sympatią dla Klemena, ale do tej pory nie pomógł nadmiernie w zdobywaniu medali. Nawet brąz wydusiliśmy niejako bez niego.
Resovia potrzebuje obrońcy. Zespół to nie ranking.
Defalco, Louati, Cebulj - wybierzcie najsłabszego z nich i odpowiedzcie: "który zespół +L nie chciałby mieć jednego z nich w kwadracie?". Może JW, ale pozostałe drużyny chyba nie mają nikogo lepszego.
Szanowny Bruninho.
Warto mieć pojęcie o finansach klubów siatkarskich.
Przyjrzyj się budżetowi Zawiercia. Występują tam "pożyczki", czyli zobowiązania, które (dla uproszczenia) będą płacone z przyszłych umów sponsorskich. Czyli w budżecie taka kwota występuje, ale pieniędzy do wydania jest mniej, bo trzeba spłacać pożyczki. To jedna z zagadek "wysokiego budżetu".
Jeśli myślisz, że Boyer, Defalco i Louati są drożsi od Kaczmarka, Śliwki i Bednorza, to gratuluję Ci poczucia rzeczywistości.
Polacy są znacznie drożsi. I bardzo mnie to cieszy.
W bilansie są pożyczki ze względu na strukturę właścicielska i sposób wprowadzenia kapitału do spółki. Trochę praktyki do teorii i będzie cacy :)
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Klugenhammer »

repres1 pisze: 13 sie 2023, o 19:23 Niczego nie sugeruję.
Mam jedynie prośbę o zestawienie budżetów.
Resovia jest jednym z ostatnich klubów, które można podejrzewać o wyciek pieniędzy. Adam Góral jest jednym z zamożniejszych Polaków, a prezesem klubu jest jego siostrzeniec.
Nie chce mi się analizować zatrudnienia w innych klubach, ale nie mam wrażenia, że w Resovii jest przerost administracji. Ani raz nie spotkałem w klubie tłumu urzędników.
Zamiast pytać - zestaw budżety i wtedy zobaczymy. Mogą być za rok 2021.
Dawno temu (jakieś 10-12 lat) to zrobiłem i Resovia była wtedy na 3. miejscu (po JW i Skrze, niemal na równi z Zaksą). Teraz mi się nie chce.
Szacuję, że Resovia miała teraz 4. budżet w lidze. Sam start w LM (Resovia nie grała) wiąże się z dość dużymi wydatkami.

Poniesione przez kluby Plusligi KOSZTY (wg najbardziej aktualnego rachunku zysków i strat):

1) Bełchatów: 20 104 872,31 zł (okres od 01.06.2021 do 31.05.2022)
2) Jastrzębie: 19 931 148,44 zł (rok kalendarzowy 2022)
3) Rzeszów: 17 544 467,62 zł (okres od 01.07.2021 do 30.06.2022)
4) Kędzierzyn: 16 678 293,17 zł (rok kalendarzowy 2022)
5) Warszawa: 14 239 749,52 zł (rok kalendarzowy 2022)

*Zawiercie nie przesłało jeszcze do KRS wyników za 2022.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: qtp »

kamil1999 pisze: 13 sie 2023, o 16:42 Cebulj jest jaki jest, ale to i tak zawodnik klasę lepszy.
Było już pisane że nie chodzi o to który zawodnik 1 vs 1 jest lepszy, tylko że dla Resovii jak dla drużyny/systemu ktoś o charakterystyce Francuza w teorii powinien być o wiele bardziej przydatny niż Cebul. Ja w tym szedłem jeszcze dalej i twierdziłem (twierdzę) że ten zespół ze Staszewskim czy Kalvenem będzie znacznie mocniejszy niż ze Słoweńcem.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: kamil1999 »

qtp pisze: 14 sie 2023, o 10:24
kamil1999 pisze: 13 sie 2023, o 16:42 Cebulj jest jaki jest, ale to i tak zawodnik klasę lepszy.
Było już pisane że nie chodzi o to który zawodnik 1 vs 1 jest lepszy, tylko że dla Resovii jak dla drużyny/systemu ktoś o charakterystyce Francuza w teorii powinien być o wiele bardziej przydatny niż Cebul. Ja w tym szedłem jeszcze dalej i twierdziłem (twierdzę) że ten zespół ze Staszewskim czy Kalvenem będzie znacznie mocniejszy niż ze Słoweńcem.
No w sumie może i masz rację.
Louati na pewno wniesie dużo elementów defensywnych
Boyer w sumie też bo on ma zarówno obronę jak i blok lepszy niż Muzaj. No i zagrywkę a to też element "deffensywny" bo w teorii ma utrudnić pierwszą akcję zespołu przeciwnego.
Więc o ile ta Resovia wcześniej bazowała głównie na 1 akcji w której chyba była nawet najlepsza to teraz dołoży lepszą grę defensywną poprzez wzmocnienie bloku(Kłos,Boyer), zagrywki(Boyer) i obrony(Boyer, Louati).

Z Kvalenem i Staszewskim się mimo wszystko nie zgodzę
Pierwszy ma może lepsze przyjęcie od Cebulja, ale tylko odrobinę i tylko przyjęcie zagrywki z wyskoku bo z flotami pamiętam, że miał problem.
Blokują podobnie, ale Kvalen to spore osłabienie na zagrywce. Choć spore wzmocnienie w grze defensywnej bo w obronie jak przystało na byłego rozgrywającego był w czołówce na pozycji. Ale w ataku Kvalen momentami bardzo niedomagał, więc sumarycznie nawet przy DeFalco i Boerze jak bym wolał Cebulja.
Staszewski natomiast już gdy grał w Belgii to kibice pisali o nim, że bardzo nierówny i w Polsce to potwierdził przeplatając nawet wyśmienite mecze jak ten w LM z Trento gdzie powtórzył Semeniuka z tymi słabymi.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: reeman »

88Mario88
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2023, o 12:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: 88Mario88 »

O takich kibiców ma Rzeszów. Tam się dopinguje tylko jak wynik do przodu, kibice sukcesu 😂🤦‍♂️😂
Wstydźcie się
Załączniki
IMG_20231024_132033.jpg
KibicSiatki
Posty: 613
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

BRAWO Resovia dopiszcie sobie już 3 punkty w tabeli za mecz w sobotę, odrobicie sobie wczorajszy mecz , Zaksa mocno osłabiona i na kluczowych pozycjach nie ma kogo wystawić , chyba powinna wysłać młodzież z Zaksy Strzelce Opolskie i macie pewną wygraną.
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Simao »

Resovia jak to Resovia, ciągle zaskakuje swoich kibiców. Szkoda tylko, że przeważnie negatywnie. W obecnym sezonie nie wygraliśmy jeszcze z żadnym, wymagającym rywalem. W konfrontacji z Warszawą i JW nie zdobyliśmy nawet punktu. Wygraliśmy mecz ze znacznie osłabionym Zawierciem u siebie, po ciężkim meczu. Przegrywaliśmy już 0:2 i mało zabrakło do wyraźnej porażki. Ostatecznie wygraliśmy mecz, bo Karol Butryn nie wytrzymał już pod względem fizycznym, kondycyjnym. Zawiercie bez dwóch podstawowych przyjmujących i środkowego. Taki to był sukces...
Dziś nie zdziwię się, jak ZAKSA wróci do siebie z kompletem punktów. Tak na marginesie, jest dobry kurs na ZAKSE, zachęcający do postawienia na drużynę z Kędzierzyna-Koźle.
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: bono »

Nie no bez przesady - z JW parę skończonych ataków Boyera(pierwszy mecz po kontuzji) i Resovia wywiozła by jakieś punkty.Z każdym meczem Francuz będzie grał coraz lepiej.
Nie wygranie u siebie ze zdziesiątkowaną Zaksą to będzie kompromitacja(coś ala Żłobin)
Rzeszów z takim budżetem ma ogrywać topowe zespoły w Europie w najsilniejszym skladzie a nie mieć wątpliwości czy u siebie wygra z kalekim zespołem.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Simao »

bono pisze: 11 lis 2023, o 12:06 Nie no bez przesady - z JW parę skończonych ataków Boyera(pierwszy mecz po kontuzji) i Resovia wywiozła by jakieś punkty.Z każdym meczem Francuz będzie grał coraz lepiej.
Nie wygranie u siebie ze zdziesiątkowaną Zaksą to będzie kompromitacja(coś ala Żłobin)
Rzeszów z takim budżetem ma ogrywać topowe zespoły w Europie w najsilniejszym skladzie a nie mieć wątpliwości czy u siebie wygra z kalekim zespołem.
Niestety, przynajmniej w obecnym momencie sezonu takie wątpliwości są. Po za tym są one jak najbardziej uzasadnione. Patrząc na grę drużyny i to jak wszystko funkcjonuje, a raczej nie funkcjonuje tak jak powinno. Narazie są tylko jakieś przebłyski tej dobrej formy. Kwestia zgrania jest też trochę niezrozumiała. Właściwie to na boisku mamy jednocześnie dwóch, max trzech nowych graczy w wyjściowym składzie. Drzyzga z Kłosem powinien szybko się zgrać, bo grali razem niejednokrotnie na kadrze. Zostaje tylko kwestia zgrania się z Boyer. On rozegrał dopiero swój pierwszy mecz po kontuzji. Nie można jak narazie wymagać od niego czegoś wybitnego. Zostaje tylko Louati, ale jeśli gra przeważnie Cebulj, to kwestia zgrania jest oczywista. Słoweniec nie gra pierwszego sezonu z Drzyzgą.
kuchcik77
Posty: 2342
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: kuchcik77 »

Zaksa zagra z wystawiaczem grającym 3 dni z zespołem. To nie casus superpucharu i grania 2 sypaczem...
Jasne skrzydła słaboskaczacy Śliwka i Bednorz plus Takvam na ataku, bukmacherzy długo głowili się nad kursami...1.4 Sivia 2.8 Zaksa..
Jak tego Drzyzga z ekipa nie zamkną w 3 setach....
rchart96
Posty: 9
Rejestracja: 3 paź 2021, o 19:12
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: rchart96 »

Nie nawiązuje do przegranego meczu w LM bo kompromitacja, wstyd i takie tam... Ale ja się pytam, co robią kibice Resovii? Ten senny doping na hali w dzisiejszym meczu chyba tak oddziaływał na postawie drużyny, że wynik był jaki był. Jeszcze kilka lat temu to komentatorów nie było słychać a teraz? Czasami się czułem w tej ciszy jak na hali szkolnej na WF-ie w młodzieńczych czasach. Wstyd dla drużyny i wstyd dla kibiców na hali
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Simao »

Medei może mieć problem, aby utrzymać się na stanowisku do końca sezonu. Moim zdaniem najważniejszy apel do osób decyzyjnych w klubie powinien być taki: Nie podpisujcie nowego kontraktu z Drzyzgą! Mam nadzieję, że jeszcze tego nie zrobili... Tak trochę żartem, kolejnym trenerem Resovii mógłby zostać Grbić, myślę że byłby tego gwarantem :] Do pary z Defalco powinien być gracz typu Fornal (można teraz walczyć o tego gracza). Cebulj musi dopełnić kontrakt, oby nie jako podstawowy gracz. Resovii mógłbym polecić ściągnięcie Fernando. Ciężko o dobrego, klasowego rozgrywającego. Wiem, że ma słabe warunki fizyczne, ale Toniuti również. Francuz mimo wszystko potrafił wygrać wszystko będąc graczem ZAKSY. Kiedyś była możliwość ściągnięcia Brizarda, ale woleli Drzyzge... Chciałbym w Resovii zobaczyć w końcu rozgrywającego, a nie wystawiacza snującego się po boisku. Na ławkę kogoś gwarantującego solidność, powtarzalność. Mógłby to być gracz typu Ropret. Możnaby wziąć kogoś z tych młodych, utalentowanych graczy francuskich. Na przyjęciu musi być klasowy polski przyjmujący plus Staszewski. Nie byłoby problemów z limitami. Na pewno potrzeba przebudowy drużyny, jakiejś koncepcji. Od lat po mimio dobrych środków finansowych nie ma drużyny, tylko zbiór indywidualności. Osobiście marzy mi się drużyna z dobrym przyjęciem i kreatywnym, dokładnym rozgrywającym. Obecnie po mimo dużych środków finansowych Resovia nie ma takiej drużyny. Słabe przyjęcie i rozgrywający z problemami fizycznymi, mentalnymi, beznadziejny jeśli chodzi o grę z pola. Nawet przy dobrym dograniu niedokładny, jeśli chodzi o piłki na lewe. Zresztą ze środkowi też nie gra na takim poziomie jak chociażby Łomacz. Drzyzga to obecnie przeciętny gracz, za ten kontrakt można mieć znacznie lepszego rozgrywającego. Jedyny czynnik przemawiający za nim to obywatelstwo, ze względu na limity. To wszystko wyłącznie kwestia odpowiedniej budowy drużyny.
KibicSiatki
Posty: 613
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

Simao pisze: 24 lis 2023, o 01:17 Medei może mieć problem, aby utrzymać się na stanowisku do końca sezonu. Moim zdaniem najważniejszy apel do osób decyzyjnych w klubie powinien być taki: Nie podpisujcie nowego kontraktu z Drzyzgą! Mam nadzieję, że jeszcze tego nie zrobili... Tak trochę żartem, kolejnym trenerem Resovii mógłby zostać Grbić, myślę że byłby tego gwarantem :] Do pary z Defalco powinien być gracz typu Fornal (można teraz walczyć o tego gracza). Cebulj musi dopełnić kontrakt, oby nie jako podstawowy gracz. Resovii mógłbym polecić ściągnięcie Fernando. Ciężko o dobrego, klasowego rozgrywającego. Wiem, że ma słabe warunki fizyczne, ale Toniuti również. Francuz mimo wszystko potrafił wygrać wszystko będąc graczem ZAKSY. Kiedyś była możliwość ściągnięcia Brizarda, ale woleli Drzyzge... Chciałbym w Resovii zobaczyć w końcu rozgrywającego, a nie wystawiacza snującego się po boisku. Na ławkę kogoś gwarantującego solidność, powtarzalność. Mógłby to być gracz typu Ropret. Możnaby wziąć kogoś z tych młodych, utalentowanych graczy francuskich. Na przyjęciu musi być klasowy polski przyjmujący plus Staszewski. Nie byłoby problemów z limitami. Na pewno potrzeba przebudowy drużyny, jakiejś koncepcji. Od lat po mimio dobrych środków finansowych nie ma drużyny, tylko zbiór indywidualności. Osobiście marzy mi się drużyna z dobrym przyjęciem i kreatywnym, dokładnym rozgrywającym. Obecnie po mimo dużych środków finansowych Resovia nie ma takiej drużyny. Słabe przyjęcie i rozgrywający z problemami fizycznymi, mentalnymi, beznadziejny jeśli chodzi o grę z pola. Nawet przy dobrym dograniu niedokładny, jeśli chodzi o piłki na lewe. Zresztą ze środkowi też nie gra na takim poziomie jak chociażby Łomacz. Drzyzga to obecnie przeciętny gracz, za ten kontrakt można mieć znacznie lepszego rozgrywającego. Jedyny czynnik przemawiający za nim to obywatelstwo, ze względu na limity. To wszystko wyłącznie kwestia odpowiedniej budowy drużyny.
Grbić selekcjoner reprezentacji Polski nie łączy pracy w żadnym Polskim klubie , taki jest wymóg.Na Igrzyskach Olimpijskich zdobędziemy medal i jasne będzie , że dalej będzie kontynuował pracę w reprezentacji Polski.
Fornal na jednym w kanale na youtube wspominał ,że nie powinno podpisywać się długich kontaktów jak on to zrobił w JW ,bo stawki dla siatkarzy wzrastają co roku , a jak się podpisze na 5 lat wczesniej to jest się stratny,bo stawki poszły do góry.
Innym pytaniem kto chciałby przyjsc do Resovii , bo Ci co zawsze przychodzili nawet jak wydają się najlepsi to w Rzeszowie nie potrafią tego pokazać,funkcjonować w tej drużynie,albo że dopiero po odejsciu z Rzeszowa w innym Polskim klubie pokazują się z jak najlepszej strony i wyglądają na odmienionych w pozytywnym tego znaczeniu.
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Demandred »

KibicSiatki pisze: 24 lis 2023, o 11:28 Fornal na jednym w kanale na youtube wspominał ,że nie powinno podpisywać się długich kontaktów jak on to zrobił w JW ,bo stawki dla siatkarzy wzrastają co roku , a jak się podpisze na 5 lat wczesniej to jest się stratny,bo stawki poszły do góry.
To akurat jest wyłącznie kwestia przewidywania tego typu rzeczy i zawarcia w kontrakcie jakiejkolwiek klauzuli waloryzacyjnej. Podpisać można, tylko trzeba sobie wynegocjować coroczny wzrost wynagrodzenia, a nie podpisywać na stałą kwotę. Dla kogokolwiek, kto zajmuje się menedżerką to powinno być oczywiste, ale jak widać po wypowiedzi Fornala - nie jest.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Arw165 »

Fornal przecież nie podpisał kontraktu na 5 lat, tylko przedłużał. Tak jak to robili np. Śliwka czy Kaczmarek.

Co do Grbicia to kto wie jakie on ma plany. Może chcieć odejść niezależnie od wyniku. Jak nie będzie medalu, wiadomo. Ale po zdobyciu medalu igrzysk też może stwierdzić, że wróci trenować jakiś włoski klub i być cały rok przy rodzinie (nie będzie mógł tego łączyć) albo polski (więc czemu nie np. Resovię). Chętni się znajdą tym bardziej.
Heynen otwarcie mówił, że odejdzie po medalu w Tokio. Niestety nie było okazji powiedzieć "sprawdzam". Dowiedzieliśmy się za to, że bez medalu chciał zostać :]
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Bruninho »

Fornal podpisał na 3 lata, już po roku jego wartość znacznie wzrosła więc rozumiem jego wątpliwości i poczucie popełnienia błędu.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Marcy$ »

Równie dobrze jego wartość mogła spaść jakby nie było progresu w grze.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Bruninho »

No ale nie spadła tylko wzrosła znacznie więc z perspektywy czasu nie dziwię się, że żałuję, ale wiadomo, nikt nie ma szklanej kuli, po fakcie każdy mądry.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

Na podpisanie Fornala do pary z Defalco, przy jednoczesnym opłacaniu kontraktów Kochanowskiego,Kłosa, Drzyzgi, Zatorskiego i Boyer, to stać byłoby chyba tylko Perugie i Zenit. A nie zapomnijmy, że Klemen ma kontrakt do 2025 i to tez pewnie nie taki mały. Smutna prawda.

Czy Resovię (Asseco) stać? Pewnie stać. Czy chce im się pompować teraz kolejne grube siano, kiedy drużyna co roku zawodzi mocniej lub mniej? No ciężko.

Oni by tam musieli przyjąć do wiadomości, że trzeba wziąć dobrego trenera z autorskim pomysłem i wymienić zawodników na 2 kluczowych pozycjach.

Gdyby Resovia wzięła Juricicia, pożegnała Fabiana i Cebulja i dala Chorwatowi wolną rękę i budżet na dobranie ich zastępców, to efekt byłby piorunujący.

Ale tak się nie stanie, bo nikt nie pomyśli. Ta drużyna ma problem nie tylko w grze, ale znacznie głębszy i odsyłam to do powołań Grbicia na rozegraniu i niech sobie każdy przemyśli.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: buzinga »

Bruninho pisze: 24 lis 2023, o 12:19 No ale nie spadła tylko wzrosła znacznie więc z perspektywy czasu nie dziwię się, że żałuję, ale wiadomo, nikt nie ma szklanej kuli, po fakcie każdy mądry.
Absolutnie się nie zgadzam. Masz młodego zawodnika robiącego ciągle postępy z potencjałem na wielką gwiazdę. Trzeba być lekko nieroztropnym agentem, żeby wpakować go w 3 letni kontrakt ze stałą pensją. Są przecież różne opcje np zapiski że pensja zawodnika po wygraniu MP jako pierwszoszóstkowy wzrasta od kolejnego sezonu o 25% albo jednorazowe premie za wyniki, które też potrafią być duże. Wtedy i klub nie ma podstaw do narzekania i zawodnik też nie jest stratny. Nie mam pojęcia co wymyślił Malke, ale fakt że się z Fornalem rozszedł raczej pokazuje, że coś tam rzeczywiście nie zagrało.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2023, o 13:00 przez buzinga, łącznie zmieniany 1 raz.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 24 lis 2023, o 12:25
Gdyby Resovia wzięła Juricicia, pożegnała Fabiana i Cebulja i dala Chorwatowi wolną rękę i budżet na dobranie ich zastępców, to efekt byłby piorunujący.
Daj spokój Chorwatowi. Facet świetnie wpasował się w model w jakim funkcjonuje Trefl. Resovia z czołowych klubów chyba najbardziej różni się z Gdańskiem. Dla Jurcicia każdy inny klub będzie lepszy od Rzeszowa. Tam nie będzie takich zmian, które dadzą pełną swobodę pracy jakiemukolwiek trenerowi. Sam Igor jest tylko i aż jednym z elementów dobrze naoliwionej maszynki o nazwie Trefl. Lepiej niech posiedzi jeszcze z rok w obecnym klubie. Prędzej odnajdzie się w Jastrzębiu lub Kędzierzynie jeśli Ci będą musieli się przebudować wokół młodych graczy np Gierżotów, Hawryluków czy innych Chitigoii. Resovia lepiej zrobi jak podprowadza te swoje gwiazdy. Za młodych zawodników i trenerów niech się lepiej nie biorą. Dla dobra własnego i kadry. Amen.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Szary Wilk »

buzinga pisze: 24 lis 2023, o 12:58
Szary Wilk pisze: 24 lis 2023, o 12:25
Gdyby Resovia wzięła Juricicia, pożegnała Fabiana i Cebulja i dala Chorwatowi wolną rękę i budżet na dobranie ich zastępców, to efekt byłby piorunujący.
Daj spokój Chorwatowi. Facet świetnie wpasował się w model w jakim funkcjonuje Trefl. Resovia z czołowych klubów chyba najbardziej różni się z Gdańskiem. Dla Jurcicia każdy inny klub będzie lepszy od Rzeszowa. Tam nie będzie takich zmian, które dadzą pełną swobodę pracy jakiemukolwiek trenerowi. Sam Igor jest tylko i aż jednym z elementów dobrze naoliwionej maszynki o nazwie Trefl. Lepiej niech posiedzi jeszcze z rok w obecnym klubie. Prędzej odnajdzie się w Jastrzębiu lub Kędzierzynie jeśli Ci będą musieli się przebudować wokół młodych graczy np Gierżotów, Hawryluków czy innych Chitigoii. Resovia lepiej zrobi jak podprowadza te swoje gwiazdy. Za młodych zawodników i trenerów niech się lepiej nie biorą. Dla dobra własnego i kadry. Amen.
Ależ oczywiście ja się z tobą zgadzam. Tyle, że nie pisałem z perspektywy interesu kadry czy samego Juricicia, a z perspektywy tego, jakie zmiany powinny nastąpić w Resovii.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Do pary z Defalco powinien być gracz typu Fornal (można teraz walczyć o tego gracza).
Na forum piszą, że Andringa jest graczem typu Fornal. Może on będzie wolny po sezonie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: Simao »

Juricić na trenera Resovii, to nie jest w stylu Resovii...
Znając podejście ludzi decyzyjnych w Resovii i Pana Górala, to prędzej można spodziewać się zaciągu z Warszawy. Trenera Grabana i Firleja, może jeszcze Szalpuka. Ciekawe czy już nie trwają jakieś rozmowy... Nie wiem jak tam z kontraktami jest w przypadku tych Panów. Jednak wiadomo ile warte są kontrakty w siatkówce...
Fabian wygląda jakby miał focha, swoją drogą bardzo profesjonalne podejście...
Możliwe, że już wie coś, a może nawet szuka sobie nowego pracodawcę. Byłaby to świetna informacja dla większości kibiców Resovii. Jednak niekoniecznie byłbym zwolennikiem Firleja i Grabana. Z drugiej strony zawsze to jakaś zmiana dająca nadzieję na krok do przodu. Na pewno na ławce musiałby być jakiś doświadczony gracz. Znając życie moglibyśmy mieć Firleja z kadry, zamiast tego z Projektu... Moim zdaniem Resovia powinna szukać rozgrywającego za granicą. Sens zakontraktowania Szalpuka w Resovii widziałbym tylko w przypadku odejścia Defalco.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2023/24

Post autor: granvorka »

Projekt wygląda obecnie raczej na klub "biorący" niż "oddający" zawodników. Jeśli stać ich na 6 środkowych, z czego 2 z najwyższej półki, to raczej będą w stanie zatrzymać Firleja i Szalpuka, którzy są też związani z miastem itp. No i klimat wokół siatkówki w Warszawie jest coraz lepszy, a jak pokazał wczorajszy mecz w Rzeszowie, niekoniecznie team spirit stał się mocną stroną Resovii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”