PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Pomocniczka
Posty: 2076
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Pomocniczka »

Liczba meczów i ataków nie jest kluczowa. Kluczowe jest, czy zawodnik był w składzie meczowym gotowym do grania. Dlatego ważne jest wolne a nie to, kto wyszedł na boisko. Oczywiście przy założeniu, że rezerwowy miał być gotów do wejścia w formie takiej jak zawodnik rozpoczynający mecz.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: KibicSiatki »

Simao pisze: 7 lis 2023, o 18:24 Szacunek dla Zawiercia, że zdecydowali się zagrać w Pucharze CEV. Nie jest to takie oczywiste w Polsce, ze względu na ilość meczy w sezonie. Puchar CEV jest jednak mało prestiżowy, nie jest to LM. Do takiego Pucharu CEV to kluby często muszą jeszcze dokładać. Jednak Resovia i Skra, kluby te zawsze brały udział w tych rozgrywkach, jeśli tylko była taka możliwość, a nie było LM. Tak w ogóle to trzeba podziękować naszym działaczom w Polsce 😏 Nasze kluby od lat nie biorą udziału w KMŚ. Chętnie w końcu zobaczyłbym jakiś polski klub w tych rozgrywkach. Nie ma na to szansy, ze względu na rozbudowane rozgrywki w Polsce. W ostatnich latach ZAKSA spokojnie mogłaby powalczyć o zwycięstwo w tym turnieju. Wiadomo, lepiej leczyć jakieś urazy i każdą wolną chwilę wykorzystać na odpoczynek, regenerację. Często jest po dwa mecze w tygodniu + podróże, treningi.
2 tygodnie przerwy od musiałaby by mieć od rozgrywek, żeby zagrać w KMS w tym byłyby przeloty do Brazylii i Indii, a gdzie później odrobić 4 kolejki ligowe to jest nierealne.
Tylko w ostatnich latach nie reprezentowała w KMS najlepsza drużyna europy Zaksa .Kiedyś wystąpiła w nich Skra ale to miała blisko, bo turniej rozgrywany w Łodzi i liga Polska mniej liczyła drużyn.
Liga została poszerzona w Polsce do 16 drużyn, bo działacze zrobili gest Ukraincom i zaprosili ich do Ligi. Powinni sportowo wywalczyć jak już awanse od naj niższych lig i to byłoby sprawiedliwe.
zajczik
Posty: 383
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 7 lis 2023, o 14:42 Kazdy lubi swoje male chwile triumfu. Troche wiecej usmiechu i zrozumienia ludzkich slabosci. Sypatii do ludzi.

To ze ktos sie ucieszy, nikogo nie obraza. A @zajczik robi duza robote w watku sledzenia mlodziezy, sadzac po ilosci odslon uwazanym za ciekawy merytorycznie. Podkreslanie, ze te obserwacje nie sa nic warte tez nie wydaje mi sie ani sluszne, ani budujace forum od strony merytorycznej.

Inna domena zainteresowania niz Twoja, ot co.
Odniosę się wyjątkowo. Chociaż posty Pomocniczki zazwyczaj pomijam. Interesuję się zarówno młodzieżą, 1 ligą, PL i ligą włoską. O reszcie lubię poczytać choćby Huntera czy innych. Na więcej czasu braknie, gdyż samemu lubię być aktywny. Po prostu uśmiech oznaczał jak jeden dobry mecz nagle zmienia perspektywę u wielu kibiców bo na FB jest posty o Borkowskim.
Vigo
Posty: 114
Rejestracja: 17 cze 2023, o 09:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Vigo »

KibicSiatki pisze: 7 lis 2023, o 21:43
Simao pisze: 7 lis 2023, o 18:24 Szacunek dla Zawiercia, że zdecydowali się zagrać w Pucharze CEV. Nie jest to takie oczywiste w Polsce, ze względu na ilość meczy w sezonie. Puchar CEV jest jednak mało prestiżowy, nie jest to LM. Do takiego Pucharu CEV to kluby często muszą jeszcze dokładać. Jednak Resovia i Skra, kluby te zawsze brały udział w tych rozgrywkach, jeśli tylko była taka możliwość, a nie było LM. Tak w ogóle to trzeba podziękować naszym działaczom w Polsce 😏 Nasze kluby od lat nie biorą udziału w KMŚ. Chętnie w końcu zobaczyłbym jakiś polski klub w tych rozgrywkach. Nie ma na to szansy, ze względu na rozbudowane rozgrywki w Polsce. W ostatnich latach ZAKSA spokojnie mogłaby powalczyć o zwycięstwo w tym turnieju. Wiadomo, lepiej leczyć jakieś urazy i każdą wolną chwilę wykorzystać na odpoczynek, regenerację. Często jest po dwa mecze w tygodniu + podróże, treningi.
2 tygodnie przerwy od musiałaby by mieć od rozgrywek, żeby zagrać w KMS w tym byłyby przeloty do Brazylii i Indii, a gdzie później odrobić 4 kolejki ligowe to jest nierealne.
Tylko w ostatnich latach nie reprezentowała w KMS najlepsza drużyna europy Zaksa .Kiedyś wystąpiła w nich Skra ale to miała blisko, bo turniej rozgrywany w Łodzi i liga Polska mniej liczyła drużyn.
Liga została poszerzona w Polsce do 16 drużyn, bo działacze zrobili gest Ukraincom i zaprosili ich do Ligi. Powinni sportowo wywalczyć jak już awanse od naj niższych lig i to byłoby sprawiedliwe.
Ukraińcy w ogóle nie powinni grać w polskiej lidze z racji tego że jest to polska liga.
Czarny
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: qtp »

Szymura wygląda jak by mu coś dolegało, grymas na twarzy nawet po udanych akcjach.
hottakesbot
Posty: 1033
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: hottakesbot »

Nagroda im. Tomka Andringi dla Boyer za 0% w ataku w pierwszym secie. Mecz na słabym poziomie, Szymura chyba kontuzjowany bo tylko kiwa w zasadzie.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Szary Wilk »

Resovia w każdym sezonie wygląda jak zbieranina zawodników, którzy grają ze sobą pierwszy raz. Ciekawe czemu.
hottakesbot
Posty: 1033
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 8 lis 2023, o 18:12 Resovia w każdym sezonie wygląda jak zbieranina zawodników, którzy grają ze sobą pierwszy raz. Ciekawe czemu.
Bo zmieniają co sezon pierwszego rozgrywającego i brakuje im zgrania?
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Szary Wilk »

Wchodzi ulubieniec @Simao :)
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: kader14 »

Szymura z takim przyjęciem to daleko nie zajedzie, odbija się jak od drzewa, jw tymi transferami na przyjęciu samo się eliminuje o wygranie czegoś w sezonie
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
kader14
Posty: 665
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: kader14 »

Hubera dziś bardzo brakuje, widać przepaść między mbaye
Mam nadzieję,że dożyje czasów,kiedy siatkarze staną na olimpijskim pudle
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Szary Wilk »

Fornal 55 % przyjęcia perfekcyjnego, kosmos.

Swędrowski nazwał Szymurę tym bardziej defensywnym przyjmującym w parze z Fornalem :D
buzinga
Posty: 1273
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 8 lis 2023, o 19:08 Fornal 55 % przyjęcia perfekcyjnego, kosmos.
Patrząc na poziom dzisiejszego meczu to nie wiem czy to taki kosmos. Tomek chyba po prostu jako jedyny gra dziś normalnie. Norwid z meczu z Zaksą miałby szanse wygrać dziś z oboma zespołami ;) Ja bym jednak nie był taki pewny czy Zaksa w sobotę przetrzebiona kontuzjami nie będzie miała szans na wywiezienie pkt z Podpromia. Groteskowa robi się nasza liga.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Szary Wilk »

Biorąc pod uwagę, jak Fornal,Kaczmarek,Śliwka potrafią te piłki wciskać agresywną kiwką, to zaraz ktoś będzie chciał tego na amen zakazać :D
buzinga
Posty: 1273
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: buzinga »

Haha było 19-13 ciekawe czy będzie powtórka z piątku :D chyba nie bo nie jest 2-0 w setach.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Szary Wilk »

Szymura z Fornalem dziś wytarli parkiet Resovią. Gdyby Patry nie sabotował, to by ten mecz mógł się w 3 setach skończyć, ale Francuz zagrał kiepsko.
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: bono »

I drewno MVP ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: kibic_siatki »

Szymura rewelacyjny w ataku i koszmarny w przyjęciu: w takim meczu się bilansuje bo był pierwszą opcją w ataku. Wynik meczu zgodnie z przewidywaniami, choć rzeszowski środek dużo lepszy od jastrzębskiego.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 8 lis 2023, o 18:22 Wchodzi ulubieniec @Simao :)
Na początku miał dobre wejście. W jego przypadku zazwyczaj tak bywa. Później wraca do swojej gry, tradycyjnego poziomu, że tak to określę. Nie chcę się już pastwić nad Nim, każdy widzi co prezentuje, brak jakiejkolwiek regularności w każdym elemencie. Czasami potrafi zagrać dobry mecz nawet w przyjęciu. Nie wiem czy nie lepiej byłoby przestawić go na atak, bo Bucki już trochę nie dojeżdża. W momencie, gdy ma lepsze przyjęcie, paradoksalnie gra słabo w ataku. Zazwyczaj nie gra wybitnie w ataku, a to niby ofensywny gracz...
Jest to gracz słabo wyszkolony technicznie, nie radzi sobie z trudniejszych piłek, nie gra za dobrze z blokiem, bazuje na szczęściu. Gdyby nie parametry fizyczne, to nigdy nie trafiłby do Resovii, klubu z czołówki w PlusLidze. Ewentualnie na ławkę.
Dzisiaj nawet nie jestem rozczarowany wynikiem, człowiek jest już przyzwyczajony. Regularnie przegrywamy wszystkie mecze z JW od kilku lat. Tak jak ostatnio pisałem, w sobotę ZAKSA może wygrać nawet za trzy punkty. W ogóle mnie to nie zdziwi. Do pary z Defalco powinniśmy mieć Fornala, Śliwkę, tego typu gracza. Szymura za słabo w przyjęciu, choć kapitanie w ofensywie.
Gratuluję JW, choć wygrał po prostu zdecydowany faworyt, to było pewne. Jednak zawsze trzeba umieć to udowodnić na boisku. Obie drużyny ładnie na zagrywce. Przyjęcie Fornala robi wrażenie, bo na zagrywce Resovia zagrała naprawdę dobrze. To nie były łatwe piłki do przyjęcia.
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: kamil1999 »

kader14 pisze: 8 lis 2023, o 18:39 Szymura z takim przyjęciem to daleko nie zajedzie, odbija się jak od drzewa, jw tymi transferami na przyjęciu samo się eliminuje o wygranie czegoś w sezonie
Z przyjęciem Szymury jest jak z jego grą w ataku.
Raz piekło raz niebo. Ale dzisiaj naprawdę dobrze gra w ataku to ja bym go tak nie krytykował.
Jakiś czas temu przed sezonem pisałem, że Resovia może być jednym z większych rozczarować.
Na razie się to sprawdza, ale zobaczymy jeszcze.
W zeszłym sezonie zarówno Resovia jak i Zawiercie nie miały podjazdu do dwóch najsilniejszych polskich klubów.
W tym sezonie Zawiercie się wzmocniło praktycznie w każdym elemencie(można jedynie dyskutować nad siłą lewego ataku, ale sądzę, że Kwolek drugiego tak słabego sezonu nie zagra). Resovia się też wzmocniła, ale nie załatała IMO swoich największych dziur.
To jest gra w obronie oraz Cebulj w ataku. Do tego z czołówki ma najsłabsze przyjęcie. Nałapali ciekawe nazwiska, ale nie widzę tam takiego pomysłu jaki jest w Zawierciu. Zawiercie w ataku postawiło na kombinacyjną grę i wykorzystanie Tavaresa dzięki wzmocnieniu ofensywnym środka i przede wszystkim linii przyjęcia. Perry-Kwolek-Clevenot to linia na poziomie Jastrzębia z ostatniego sezonu. Do tego widać, ze mocno bazują na grze w obronie wzmacniając zagrywkę(Bieniek, Butryn, Kwolek, Tavares, Clevenot, który z wyskoku nauczył się serwować). No i ich zawodnicy dobrze bronią(Perry najlepszy libero w tym elemencie, Butryn w czołówce broniących atakujących, Clevenot i Kwolek też sroce z pod ogona nie wyleźli no i Tavares chyba był w czołówce wśród atakujących w obronie). Tam jest pomysł choć może nazwiska wydają się mniejsze niż w Rzeszowie.
JW też dalej kontynuuje swój styl, choć z trochę słabszymi wykonawcami, ale trudno.
Tylko ta Resovia tak bez pomysłu. Boyer super sezon? Bierzemy. I takie ich ruchy. Kibicuję im tak trochę w tym sezonie bo cieszę się, że Resovia wróciła na top poziom, ale szczerze to ja ich nie widzę w rywalizacji z najlepszymi. Jeśli do Warszawy wróci Lisinać i Nowakowski to i z Warszawą mogą przegrać.
kader14 pisze: 8 lis 2023, o 18:45 Hubera dziś bardzo brakuje, widać przepaść między mbaye
Huber był w takiej formie, że tam by mógł być Kochan lub Bieniek i było by widać brak Hubera.
Do Hubera w top formie to podjazd ma tylko Simon w formie.
Inna sprawa, że wspomniany Kochanowski czy Bieniek dłużej są na top poziomie, więc nie będę też pisał, że Huber jest od obu lepszy bo to by musiał dłużej grać na takim poziomie jak 1 sezon w Zaksie czy początek w JW
hottakesbot pisze: 8 lis 2023, o 18:02 Nagroda im. Tomka Andringi dla Boyer za 0% w ataku w pierwszym secie. Mecz na słabym poziomie, Szymura chyba kontuzjowany bo tylko kiwa w zasadzie.
I który wraca po kontuzji
Ostatnio zmieniony 8 lis 2023, o 20:00 przez kamil1999, łącznie zmieniany 2 razy.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: KibicSiatki »

kamil1999 pisze: 8 lis 2023, o 19:53
kader14 pisze: 8 lis 2023, o 18:39 Szymura z takim przyjęciem to daleko nie zajedzie, odbija się jak od drzewa, jw tymi transferami na przyjęciu samo się eliminuje o wygranie czegoś w sezonie
Z przyjęciem Szymury jest jak z jego grą w ataku.
Raz piekło raz niebo. Ale dzisiaj naprawdę dobrze gra w ataku to ja bym go tak nie krytykował.
Jakiś czas temu przed sezonem pisałem, że Resovia może być jednym z większych rozczarować.
Na razie się to sprawdza, ale zobaczymy jeszcze.
W zeszłym sezonie zarówno Resovia jak i Zawiercie nie miały podjazdu do dwóch najsilniejszych polskich klubów.
W tym sezonie Zawiercie się wzmocniło praktycznie w każdym elemencie(można jedynie dyskutować nad siłą lewego ataku, ale sądzę, że Kwolek drugiego tak słabego sezonu nie zagra). Resovia się też wzmocniła, ale nie załatała IMO swoich największych dziur.
To jest gra w obronie oraz Cebulj w ataku. Do tego z czołówki ma najsłabsze przyjęcie. Nałapali ciekawe nazwiska, ale nie widzę tam takiego pomysłu jaki jest w Zawierciu. Zawiercie w ataku postawiło na kombinacyjną grę i wykorzystanie Tavaresa dzięki wzmocnieniu ofensywnym środka i przede wszystkim linii przyjęcia. Perry-Kwolek-Clevenot to linia na poziomie Jastrzębia z ostatniego sezonu. Do tego widać, ze mocno bazują na grze w obronie wzmacniając zagrywkę(Bieniek, Butryn, Kwolek, Tavares, Clevenot, który z wyskoku nauczył się serwować). No i ich zawodnicy dobrze bronią(Perry najlepszy libero w tym elemencie, Butryn w czołówce broniących atakujących, Clevenot i Kwolek też sroce z pod ogona nie wyleźli no i Tavares chyba był w czołówce wśród atakujących w obronie). Tam jest pomysł choć może nazwiska wydają się mniejsze niż w Rzeszowie.
JW też dalej kontynuuje swój styl, choć z trochę słabszymi wykonawcami, ale trudno.
Tylko ta Resovia tak bez pomysłu. Boyer super sezon? Bierzemy. I takie ich ruchy. Kibicuję im tak trochę w tym sezonie bo cieszę się, że Resovia wróciła na top poziom, ale szczerze to ja ich nie widzę w rywalizacji z najlepszymi. Jeśli do Warszawy wróci Lisinać i Nowakowski to i z Warszawą mogą przegrać.
W tam tym sezonie Resovia szła jak burza i wygrała rundę zasadniczą i ostatecznie w play off zajęli 3 miejsce. Ten sezon mają silniejszy skład, ale będą obciążeni gra w lidze Mistrzów.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: KibicSiatki »

Simao pisze: 8 lis 2023, o 19:52
Szary Wilk pisze: 8 lis 2023, o 18:22 Wchodzi ulubieniec @Simao :)
Na początku miał dobre wejście. W jego przypadku zazwyczaj tak bywa. Później wraca do swojej gry, tradycyjnego poziomu, że tak to określę. Nie chcę się już pastwić nad Nim, każdy widzi co prezentuje, brak jakiejkolwiek regularności w każdym elemencie. Czasami potrafi zagrać dobry mecz nawet w przyjęciu. Nie wiem czy nie lepiej byłoby przestawić go na atak, bo Bucki już trochę nie dojeżdża. W momencie, gdy ma lepsze przyjęcie, paradoksalnie gra słabo w ataku. Zazwyczaj nie gra wybitnie w ataku, a to niby ofensywny gracz...
Jest to gracz słabo wyszkolony technicznie, nie radzi sobie z trudniejszych piłek, nie gra za dobrze z blokiem, bazuje na szczęściu. Gdyby nie parametry fizyczne, to nigdy nie trafiłby do Resovii, klubu z czołówki w PlusLidze. Ewentualnie na ławkę.
Dzisiaj nawet nie jestem rozczarowany wynikiem, człowiek jest już przyzwyczajony. Regularnie przegrywamy wszystkie mecze z JW od kilku lat. Tak jak ostatnio pisałem, w sobotę ZAKSA może wygrać nawet za trzy punkty. W ogóle mnie to nie zdziwi. Do pary z Defalco powinniśmy mieć Fornala, Śliwkę, tego typu gracza. Szymura za słabo w przyjęciu, choć kapitanie w ofensywie.
Gratuluję JW, choć wygrał po prostu zdecydowany faworyt, to było pewne. Jednak zawsze trzeba umieć to udowodnić na boisku. Obie drużyny ładnie na zagrywce. Przyjęcie Fornala robi wrażenie, bo na zagrywce Resovia zagrała naprawdę dobrze. To nie były łatwe piłki do przyjęcia.
Zaksa to myśli jak ma skład złożyć, a co dopiero o wygraniu meczu z Resovia.
I tak Resovia powalczyła z JW , co nie przełożyło się na to że wzięła z JW najlepszego ich gracza przed sezonem.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Simao »

@kamil1999 w punkt. Zgadzam się z tą analizą.
Resovia wzmocniła się, ale tylko na papierze, nazwiskami. Chodzi o zbudowanie kolektywu, jakiegoś pomysłu na drużynę. Niestety tego nie ma w Resovii. Przewiduję duże rozczarowanie wśród części kibiców Resovii. Nie wiem na co liczą w klubie. Osobiście przewiduję 5 miejsce na zakończenie sezonu. Powtórzenie wyniku z ubiegłego sezonu (brąz ), to będzie duży sukces. Mam nadzieję, że mylę się i tak będzie, wywalczymy brąz. ZAKSA, JW, Zawiercie w formie i zdrowi będą po za zasięgiem Resovii. Dzisiejszy wyjściowy skład musi być tym podstawowym Resovii. Louati ma głównie za zadanie utrzymać odpowiednie przyjęcie, dać od siebie coś w obronie i na zagrywce. Zdobyć z dwa punkty w secie, na pojedynczym bloku z piłki rozegranej. Cebulj swoją "wartość" już udowodnił. Młodszy i lepszy już nie będzie. To za słaby gracz na walkę o medale w PlusLidze. W ubiegłym sezonie nawet nie grał w meczach o brąz, Piotrowski dał radę. Louati wybitny nie jest, ale w formie powinien utrzymać przyjęcie, zagrać dobrze w obronie i na zagrywce. Najważniejsze dla Resovii, aby na najważniejsze mecze w formie byli jednocześnie Boyer i Defalco. Jestem spokojny o środek. Inaczej szans na medal nie ma. Nawet, gdy gracze Ci będą formie, nie będzie łatwo o medal, bo jeden skrzydłowy będzie odstawał. Linia przyjęcia ogólnie, będzie niestabilna. Najlepsze przyjęcie będzie mieć Zawiercie. Tam Winiar jest trenerem, inaczej byliby dla mnie nawet czarnym koniem w walce o MP. Przy założeniu, że podstawowi gracze będą w formie, zdrowi.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: tomasol »

Pokazała Resovia moc na zagrywce (12 asów), ale na tym kończy się lista ciekawych rzeczy jakie w tym meczu pokazała. W pozostałych elementach miała mniejsze lub większe problemy, tradycyjnie niedomagała w defensywie ale też i spore problemy w ataku (tylko 25% efektywności ataku całego zespołu), do tego ponad 30 błędów w ataku i zagrywce. Na razie wygląda Rzeszów na zespół szukający dobrej formy. Boyer i DeFalco ciągnęli wózek, problem w tym, że raz w górę a raz w dół i zasadniczo całej drużynie brakuje stabilizacji.

W Jastrzębiu b.dobre zawody zagrało trio Toniutti, Fornal i Szymura, a cały zespół dobrze blokiem i w sumie wystarczyło do pełnej puli, mimo, że słabo zagrał środek (obaj środkowi na minusowym ratio) i Patry. Komplet zwycięstw w lidze na razie ma Jastrzębie więc teoretycznie ciężko się czepiać, ale pewne braki zaczynają być jednak widoczne (Patry, środek, Szymura 8 błędów w przyjęciu), przykryła je gra pary przyjmujących na siatce oraz Toniutti. Huber jednak niezbędny będzie jeśli Jastrzębie będzie chciało nawiązać do ubiegłorocznych wyników. A i wtedy będzie pewnie trudno, o ile ogarną się Rzeszów z Zawierciem.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 8 lis 2023, o 18:02 Nagroda im. Tomka Andringi dla Boyer za 0% w ataku w pierwszym secie. Mecz na słabym poziomie, Szymura chyba kontuzjowany bo tylko kiwa w zasadzie.
Warto przypominać takie bzdury. Od teraz polecam każdemu ignorować tego trolla powyżej i sam to zacznę robić (to nawet pewnie nie jest kobieta)
hottakesbot
Posty: 1033
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: hottakesbot »

To, że Fornal i Andringa są zawodnikami o podobnej charakterystyce (bardzo dobre przyjęcie, obrona, blok i zagrywka, przeciętny/słaby atak) to nie jest jakaś szalenie kontrowersyjna opinia. Andringa to IMO jeden z najbardziej niedocenionych siatkarzy z Plusligi i to tylko dlatego, że słabo gra w ataku, a jak wiadomo skuteczność w ataku to wg niektórych jedyna statystyka, jaka się liczy.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Szary Wilk »

hottakesbot pisze: 8 lis 2023, o 21:31 To, że Fornal i Andringa są zawodnikami o podobnej charakterystyce (bardzo dobre przyjęcie, obrona, blok i zagrywka, przeciętny/słaby atak) to nie jest jakaś szalenie kontrowersyjna opinia. Andringa to IMO jeden z najbardziej niedocenionych siatkarzy z Plusligi i to tylko dlatego, że słabo gra w ataku, a jak wiadomo skuteczność w ataku to wg niektórych jedyna statystyka, jaka się liczy.
:]
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 4

Post autor: Diomedea »

pomylka tematu
do usuniecia
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”