PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Klugenhammer »

czwartek 09.11.2023, 17:30
KGHM Cuprum Lubin - Projekt Warszawa

piątek 10.11.2023, 20:30
BOGDANKA LUK Lublin - Trefl Gdańsk

sobota 11.11.2023, 14:45
Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

sobota 11.11.2023, 17:30
GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel

niedziela 12.11.2023, 14:45
Exact Systems Hemarpol Częstochowa - PSG Stal Nysa

niedziela 12.11.2023, 20:30
Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki

poniedziałek 13.11.2023, 17:30
Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie

30.12.2023
Indykpol AZS Olsztyn - PGE GiEK Skra Bełchatów
przemik
Posty: 1572
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: przemik »

Jack Hanes - prawdopodobnie podkręcony staw skokowy.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Szary Wilk »

Kubicki nie pogra, mimo tego, że zeszły sezon miał naprawdę niezły i ma dobrą zagrywkę jak na rozgrywającego, bo lepiej wystawiać 36 letniego Brazylijczyka, co ostatnie 2 lata grał w potężnym Sportingu Lizbona, zamiast ogrywać gościa, który ma talent i odnosił sukcesy w młodzieżówkach.

D-O-Ś-W-I-A-D-C-Z-E-N-I-E

Nie ważne jakie (CV tyłka nie urywa, po prostu jeden z wielu rozgrywających klasy C), ale ważne, że jest.

Ciekawe czy gdyby Darlan (2002 r) nie byłby tak znany na arenie międzynarodowej, bo nie byłby Brazylijczykiem, a np Boliwijczykiem i przyjechałby do PlusLigi po dobrym sezonie w Brazylii, to czy zostałby zmiennikiem Malinowskiego czy Jarosza, bo za młody.

Chociaż z drugiej strony, taki syndrom niańczenia to chyba dotyczy tylko graczy z naszej ligi. W sumie według mnie, to zagraniczni trenerzy są dużo lepsi dla naszych młodych zawodników pod kątem dania im szansy, bo gdyby trenerem AZSu Olsztyn był jakiś Polak (inni niż Pliński, co lubi młodych), to pewnie Hawryluk by do dziś nie powąchał boiska.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 9 lis 2023, o 18:40Chociaż z drugiej strony, taki syndrom niańczenia to chyba dotyczy tylko graczy z naszej ligi. W sumie według mnie, to zagraniczni trenerzy są dużo lepsi dla naszych młodych zawodników pod kątem dania im szansy, bo gdyby trenerem AZSu Olsztyn był jakiś Polak (inni niż Pliński, co lubi młodych), to pewnie Hawryluk by do dziś nie powąchał boiska.
Hawryluk rok temu zaczął sezon jako rezerwowy, tak to działa, że czasami trzeba wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie. Kubicki też sobie wywalczy.
przemik
Posty: 1572
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: przemik »

Projekt wygrywa bez wiekszych problemów z Cuprum 0-3
MVP - Bołądź
___
Noworoczny Kibic Siatki
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Diomedea »

Spokojnie to grala Warszawa. Na pierwszym biegu.
Lorenc ma fajny zasieg, Granieczny dobrze, wiadomo, sam nie podasekuruje calego boiska. Sytrulak przyzwoicie na siatce jak na w zasadzie debiut w pl (wiem, weim byl, ale sie nie nagral). Semeniuk w bloku ma duuze mozliwosci.

Bez emocji ten mecz;

Zaluje braku Kubickiego. Za pare lat znowu beda placze, ze rozgrywajacych u nas brak.
WysokiPortorykanczyk » 31 min temu

Szary Wilk pisze: ↑37 min temu
Chociaż z drugiej strony, taki syndrom niańczenia to chyba dotyczy tylko graczy z naszej ligi. W sumie według mnie, to zagraniczni trenerzy są dużo lepsi dla naszych młodych zawodników pod kątem dania im szansy, bo gdyby trenerem AZSu Olsztyn był jakiś Polak (inni niż Pliński, co lubi młodych), to pewnie Hawryluk by do dziś nie powąchał boiska.
Hawryluk rok temu zaczął sezon jako rezerwowy, tak to działa, że czasami trzeba wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie. Kubicki też sobie wywalczy.
Hawryluk zaczynal jako rezerwowy min dlatego, ze w czasie koncowki przygotowan mial turnieje mlodziezowe, a wczesniej przygotowania do nich.
Pierwsze jego wejscia w klubie byly dobre, pozniej mial okres sredniawy. A i tak dostal powolanie do seniorskiej reprezentacji.
Tak to tez dziala.
Dodatkowo zdaje sie, ze przekaz od gory byl troche ambiwalentny. Obaj libero mieli podstawy przypuszczac, ze sa jedynkami.

Kubicki mial niezly ten kawalek sezonu, w ktorym z koniecznosci zostal jedynka. W nagrode posiedzi na lawce.

I jeszcze rozumiem, ze Cuprum woli grac na 2 libero. Ale z punktu widzenia rozwoju Graniecznego, nie jest to korzystne. On owszem jest lepszy w obronie, niz w przyjeciu. Ale oba elementy ma na duzo wyzszym poziomie niz Maslowski w jego wieku. Maslowski (zblizony profil tzn lepsza obrona) poprawil przyjecie. Maks tez powinien. Pewne rzeczy mozna wypracowac na treningach. Od pewnego momentu trzeba przejsc do gry.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2023, o 19:31 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
buzinga
Posty: 1272
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: buzinga »

Rusek zacznie grać Kubickim jak już Cuprum ustabilizuje się na jakimiś 12-13 miejscu w lidze. Póki ich trenerowi marzą się jeszcze PO to pewnie będzie tłukł Brazylijczykiem. Eee mogli wypożyczyć Kajetana do końca roku do Kentaki. Pograłby sobie Kubicki z kadrowiczami, zebrał trochę doświadczenia, Zaksa by nie narzekała. Chłopak coś by pomógł przy problemach Janusza i Stępnia. A potem jakby wrócił w styczniu do Ruska to ten już mógłby go puścić do szóstki z tej swojej wielkiej łaski, bo zespół już by o nic nie grał ;) W sumie tak jakby teraz o coś konkretnego grali :D
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Diomedea »

To niech Zaksazlozy taka propozycje :]
buzinga
Posty: 1272
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 9 lis 2023, o 19:32 To niech Zaksazlozy taka propozycje :]
Śmiechy śmiechami, ale to by było doprawdy rozkoszne jakby Zaksa ogrywała przez kilka tygodni zawodnika dla Cuprum ;)
kuchyk1ng
Posty: 154
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: kuchyk1ng »

Całkiem sympatyczny start sezonu ma Strulak. Punktuje szeroko, coś tam zablokuje, coś tam po atakuje. A w Projekcie przyjście Averilla to do szóstki chyba za Wronę, a nie Semeniuka, bo Ukrainiec bryluje na siatce - sezon temu tak dobrze to nie wyglądało.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Szary Wilk »

Szkoda, że Dulski poszedł właśnie tam, bo Częstochowa to takie drugie Bielsko. Tam żaden zawodnik nie będzie postacią wyróżniającą się i mało który zagra jakiś spektakularny sezon, bo to będzie czerwona latarnia ligi. I jeden mecz z rozbitą kadrowo ZAKSĄ tu nic nie zmienia. Poza tym rozgrywający w tej drużynie to poziom 1 ligi, a ja na Gelinskiego narzekałm, ehh.

Gdyby poszedł do takiego Gdańska, Katowic czy chociażby Lubina, to by sam pewnie wyglądał dużo lepiej.

PS - Kwolek na starcie ligi wygląda kiepsko.
rafak
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: rafak »

Przed sezonem miałem nadzieję, że Kubicki będzie pierwszy, a Gelinski na wsparcie z ławki. Nie wiem oczywiście jak wygląda Kubicki na treningach, nie dane było mi za dużo go widzieć w lidze (bo za dużo nie grał). Ale patrząc dzisiaj na grę Gelinskiego, to nie widzę argumentów na trzymanie go na boisku.

Mocno zawiedziony jestem Ruskiem w tym przypadku.
Streeter
Posty: 7326
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 9 lis 2023, o 18:40 Kubicki nie pogra, mimo tego, że zeszły sezon miał naprawdę niezły i ma dobrą zagrywkę jak na rozgrywającego, bo lepiej wystawiać 36 letniego Brazylijczyka, co ostatnie 2 lata grał w potężnym Sportingu Lizbona, zamiast ogrywać gościa, który ma talent i odnosił sukcesy w młodzieżówkach.
Jak pisałem po przyjściu Gelińskiego, że słaby ruch bo posadzi Kubickiego i będziemy musieli oglądać Gelińskiego, bo potężny Brazylijczyk to mnie pół forum wyśmiało, że On do pomocy i wsparcia Kubickiego i głupoty gadam. Choć tu akurat szkoda, że się nie pomyliłem. A potem dziwmy się dalej, że na kadrze dla 40-letniego Janusza alternatywą będzie 50-letni Łomacz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Klugenhammer »

Sęk w tym, że trenera klubowego rozlicza się ze zdobytych punktów i miejsca w tabeli, a nie z tego ilu młodych zawodników rozwinął i oszlifował dla dobra bogatszych klubów i reprezentacji. ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Klugenhammer pisze: 10 lis 2023, o 12:55 Sęk w tym, że trenera klubowego rozlicza się ze zdobytych punktów i miejsca w tabeli, a nie z tego ilu młodych zawodników rozwinął i oszlifował dla dobra bogatszych klubów i reprezentacji. ;)
33-letni Brazylijczyk vs 20-letni Polak to w undergroundzie sprawa przegrana na starcie, te 5 kolejek będzie się ciągnęło za Ruskiem do końca życia.

Ale ciekawe, bo sam myślałem, że Kubicki luźno wygryzie Gelinskiego - ale jak to się mówi: "Oglądałem codziennie Plusligę o 23 w ciemnościach blisko wrót Tannhausera. Wszystkie te chwile znikną w czasie jak łzy w deszczu", no zostało jeszcze z pińcet kolejek tasiemca, więc jak jest dobry, to pogra, chill.
Streeter
Posty: 7326
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Streeter »

Klugenhammer pisze: 10 lis 2023, o 12:55 Sęk w tym, że trenera klubowego rozlicza się ze zdobytych punktów i miejsca w tabeli, a nie z tego ilu młodych zawodników rozwinął i oszlifował dla dobra bogatszych klubów i reprezentacji. ;)
Sęk w tym, że w innych krajach potrafią postawić na młodego rokującego zawodnika, najwyżej się nie sprawdzi i nie gra. A u nas taki Janusz pół kariery tułał się po klubach jak piąte koło u wozu, bo muszą grać ci mityczni doświadczeni. Sam klub raczej też więcej może zyskać na graniu młodym zawodnikiem - bo ten się może rozwinie, może zostanie (jak choćby i w tym samym klubie Tavares, nie odszedł od razu choć mógł, bo stwierdził, że klub dał mu szansę, to jeszcze na sezon zostanie. A 33-letni Brazylijczyk, który całe życie grał nigdzie raczej nie stanie się nagle na starość drugim Ricardo, a i jakby narysować parabolę przedstawiającą karierę Danilo, to obecne sezony już raczej będą za wierzchołkiem, a prawe ramię będzie zmierzać do zera.

Ale u nas generalnie istnieje myślenie, że lepiej mieć teraz 50 złotych, niż na razie mieć 30, 20 zainwestować i później z tych 20 mieć 100. Toteż wolimy takiego Danilo, no bo przecież co to On doświadczenia nie zebrał przez 3 lata we Francji, 3 lata w Niemczech i rok w Portugalii. A i jak w Sadzie był, to podawał piłki samemu Williamowi Arjonie, a w Funvicu Raphaelowi. A Kubicki przecież ma jeszcze z 10 lat żeby posiedzieć sobie po ludzku i później stać się następnym Pająkiem czy Wolańskim. Gdzie się spieszyć i po co :)

Gdyby tacy Simone Gianelli i Paolo Porto byli odpowiednio Szymonem Gieniewiczem i Pawłem Porem, to pierwszy w Itasie Toruń by latami podziwiał kunszt Łukasza Żygadło, a za drugiego do teraz w jakimś Radomiu byśmy trzymali wybitnego syna wybitnego trenera, Dariusza Trawiczę. Ot taka różnica. Zresztą daleko nie trzeba szukać, bo kisimy Łomacza :D którego tacy Włosi już by dawno pogonili do Grecji czy Bułgarii, jak zrobili z Travicą i Baranowiczem.

Jak robiłem sobie składy Serie A2, to masę napotkałem jakichś randomowych włoskich gości, którzy na początku kariery mieli kluby Serie A i to najczęściej nie byle jakie. To tak na dowód, że nie wszystkie te ruchy się udają, ale Włosi nie boją się brać tych ludzi i próbować. Czasem wyjdzie taki Porro, a czasem wyjdzie Tomek Kowalski, no ale generalnie nie próbując to wyjdzie powoływanie Łomacza. Więc może warto czasem pomyśleć szerzej.

Choć akurat jak tu przywołałem Kowalskiego i Żygadłę, to na miejscu Częstochowy, skoro Łukasz i tak jest w klubie i jeszcze niedawno grał, to ubrałbym go w koszulkę klubu, przecież gorzej by to rozegranie nie wyglądało, a może łatwiej byłoby Czewę w lidze utrzymać :D

Nas z kolei bardzo podniecają młodzi zawodnicy jak są zagraniczni. Jak teraz Chitigoi, kiedyś Resovia wspomnianego Baranowicza postawiła u siebie na jedynkę. Z Polakiem nieczęsto polski klub tak zrobi. Ostatnio Gierżot jako talent niby trafił do Jastrzębia, ale pograł w nim niewiele więcej niż ja, a i w te 3 mecze Chitigoi już pewnie więcej gry zaliczył w Zaksie niż Michał w Jastrzębiu. Potem dopiero gdzieś w ogonach zaczął grać. Case Baranowicza to w ogóle abstrakcja, jedyne co mi przychodzi do głowy to wejście Łomacza w Jastrzębiu, które jednak nie nastąpiło z powodu cudownego postawienia na rokującego młodego zawodnika, tylko dlatego, że Nico Freriks okazał się tak daremny, że ledwo wystający z szamba Santilii postanowił się złapać czegokolwiek.

Olek Śliwka jak wspaniale zaczął w Resovii. Albo Mateusz Mika. Nawet Kurek w Skrze zaczął grać jak w jakiś chory sposób z Bąkiewiczem obok zdobył Mistrzostwo Europy, bo wcześniej kisił na ławce. Jedynie środkowych nie kisimy 30 lat.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 10 lis 2023, o 14:28 Sęk w tym, że w innych krajach potrafią postawić na młodego rokującego zawodnika, najwyżej się nie sprawdzi i nie gra.
Julio Velasco - czyli ówczesny dyrektor sportowy włoskiego sektora młodzieżowego, a obecny trener żeńskiej reprezentacji - rok temu w wywiadzie dla włoskiej prasy:
O podejściu Włochów do młodzieży: Powtarzam to od lat: jeśli traktujesz młodych ludzi jako słabych, będą słabi. Musimy traktować młodzież z zaufaniem, każdego, dzieci, wnuków, zawodników, z wiarą, że są silni, także mentalnie. Następnie należy przekazać prawdę: w sporcie zawodowym zostaną najlepsi, a naszym zadaniem jest przygotowanie ich na to. Co zauważam, i co nie zmieniło się od lat 80-tych, to fakt, że mankamenty zauważamy dużo mocniej niż doceniamy atuty młodych Włochów. Tak nie jest w innych krajach, np. w Polsce, co jest częścią włoskiej kultury jako takiej, nie tylko sportu. Lecz to, co nie może mieć miejsca, to młodzi ludzie, którzy nie wierzą w samych siebie. To główny wątek rozmów gdy je z nimi odbywam.
Tak że to chyba dosyć uniwersalne, żeby sobie ponarzekać jak to u nas traktuje się źle młodzież, a gdzie indziej super. :] :] Rodzi się pytanie jakim cudem Włochy i Polska zagrały w finałach ostatnich MŚ i ME.
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 10 lis 2023, o 08:38
Szary Wilk pisze: 9 lis 2023, o 18:40 Kubicki nie pogra, mimo tego, że zeszły sezon miał naprawdę niezły i ma dobrą zagrywkę jak na rozgrywającego, bo lepiej wystawiać 36 letniego Brazylijczyka, co ostatnie 2 lata grał w potężnym Sportingu Lizbona, zamiast ogrywać gościa, który ma talent i odnosił sukcesy w młodzieżówkach.
Jak pisałem po przyjściu Gelińskiego, że słaby ruch bo posadzi Kubickiego i będziemy musieli oglądać Gelińskiego, bo potężny Brazylijczyk to mnie pół forum wyśmiało, że On do pomocy i wsparcia Kubickiego i głupoty gadam. Choć tu akurat szkoda, że się nie pomyliłem. A potem dziwmy się dalej, że na kadrze dla 40-letniego Janusza alternatywą będzie 50-letni Łomacz.

Streeter
Może się nie śmiałem, ale byłem jednym z tych, którzy byli raczej przekonani, że to Kubicki będzie grał i ten ruch postrzegali jako pozytyw.
No bo Gelinski to taki solidniak, który jest raczej dość tani. Lepszy on niż jakiś Kędzierski na 2, który będzie zarówno słabszy jak i droższy od Gelinskiego.
Na razie się okazuje jednak, że to Gelinski gra. Nie wiem co o tym myśleć. To trochę bez sensu. Może Rusek chce Kubickiego spokojniej wprowadzać, albo Kubicki ma jakąś mini kontuzję lub problemy. No chyba, że Polak po prostu jest w kiepskiej formie i po prostu sportowo przegrywa z Gelinskim.
Kluby też na siłę nie będą grały młodym tylko dlatego, że jest młody.

Zobaczymy po sezonie jak to się ułoży
Mam nadzieję ,że to ja a nie ty będę mógł mówić a nie mówiłem, że Kubicki będzie pierwszym
kuchyk1ng
Posty: 154
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: kuchyk1ng »

Oby nam się tylko takie stawianie sprawy z Kubickim nie odbiło czkawką. Pytanie jest takie czy stać nas na tracenie czy wyhamowywanie talentów. Kto wie czy Kubicki grający w wieku 20lat sezon od deski do deski nie byłby gotowy na sypę do kadry w wieku 22-24lat. Nie ma co bić na alarm, bo sytuacje juniorską mamy wciąż okej, ale coś jest nie tak jeśli nasz generacyjny talent jest stawiany niżej od 33latka z Brazylii w imię wyższego celu jakim jest utrzymanie w Lidze Mistrzów Europy.
Streeter
Posty: 7326
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 lis 2023, o 14:48 Tak że to chyba dosyć uniwersalne, żeby sobie ponarzekać jak to u nas traktuje się źle młodzież, a gdzie indziej super. :] :] Rodzi się pytanie jakim cudem Włochy i Polska zagrały w finałach ostatnich MŚ i ME.
To akurat proste - i Oni i my mamy wybitne pokolenia, których nawet Rusek czy inny Blengini nie udupią. Wspomnieni zawodnicy prędzej czy później wypłynęli, bo mieli talent. Ale gdyby Santili wystając z tego szamba nie postawił na Łomacza, być może pozostałby On w naszych wspomnieniach gdzieś między Sławomirem Masterem a Tiago Violasem. Gdyby Kędzierzyn nie postawił na Kaczmarka, to byśmy może sobie o nim przypominali czasem, jak o Radku Zbierskim czy Kubie Peszko. Taki M'Baye całe sportowe życie tułał się po ogonach, trzeba było zagrać w Jastrzębiu - zagrał. Może gdyby te 6 lat temu postawić na Niego, to dziś grałby w kadrze obok Kochana? A Marcin Janusz miał w DNA zakodowane, że dopiero przechodząc do Zaksy w wieku 27 lat zacznie rozgrywać na poziomie światowym, bo wcześniej to niczym dawny YouTube'owy młody bohater wchodzący do rury, się trochę cykał? No nie, dopiero po Jego 27 latach życia znalazł się taki Kędzierzyn, co na Niego na tym wysokim poziomie postawił i On się do Niego dostosował. Gdyby to którykolwiek z klubów zrobił 3 lata wcześniej, no to nastąpiłoby to 3 lata wcześniej.

Więc bardziej o to mi chodzi, że w ten sposób część zawodników się zmarnuje, bo nigdy nie dostanie prawdziwej szansy. Co stoi na przeszkodzie zaczynać Kubickim, a jak nie idzie to wpuszczać tego bieda-Ricardo? Czewa jakoś potrafi zaczynać Dulskim by zaraz zjechał do bazy. Obok Janusza mieliśmy stado tych Wolańskich różnych, żaden z nich nigdzie nie dostał szansy i teraz grają szlak wie gdzie. A może gdyby dostali, to mielibyśmy zmiennika dla Janusza? A może nie, ale generalnie próbując są dwie opcje - się uda albo się nie uda. A nie próbując jest tylko ta druga.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak, w idealnym świecie każdy młody gracz rozwija się harmonijnie i dostaje 5 szans, ale nigdzie tak nie ma.

Bo możemy zauważyć, że przeciętny amerykański siatkarz kończy college (czteromiesięczne rozgrywki na poziomie pierwszej ligi) - a potem musi z Los Angeles przeprowadzić się do jakichś Suwałk żeby rozwijać karierę zawodową (u nas jak jakiś Bołądź musi wyjechać do Niemiec to jest ojacie, biedny Bartolemeo, u nas nie dostał szansy xd), a nie ma handicapu paszportu, możemy też zauważyć, że we Włoszech jest 36 miejsc dla rodzimych graczy, a w Polsce 60 w najwyższej klasie rozgrywkowej, i możemy zauważyć, że poziom ligi brazylijskiej/francuskiej/niemieckiej/słoweńskiej jest dużo niższy (a wcale nie ma tam więcej miejsc dla rodzimych graczy, tzn. w Brazylii tak, ale tam poziom połowy ligi to taka Częstochowa + plot twist, tam też narzekajo, że nie stawiają na młodzież).

I wtedy się okaże, że w takiej ogólnej perspektywie młody polski siatkarz ma cieplarniane warunki, co jest wypadkową naszego potencjału i uwarunkowań jako takich, może w R***i jest porównywalnie (ale to trochę niepoprawne politycznie porównanie). Ale - jak wyżej - można też pisać jak to polscy siatkarze mają ciężko, nie to co w innych krajach, tylko tak prawie wszędzie narzekają, w tych krajach pewnie też, vide cytat Velasco. Bo nie muszę mówić, że scenariusze "jej, we Włoszech to stawiają na młodzież, nie to co u nas" i "jej, w Polsce to stawiają na młodzież, nie to co u nas" - tak jakby się wykluczają - i jakbym miał typować, mają tyle samo sensu.

Dylematy ludzi pierwszego świata. Ale oczywiście nie odbieram prawa do narzekania, skoro robi to nawet Julio Velasco. ;) Ale to trochę jakby mieszkaniec Singapuru narzekał, że nie może gumy do ławki przykleić, nie to co w Polsce. Życie nie jest idealne, a Polska jest siatkarską potęgą, bo rozwija i stawia na młodzież.

25-letni Erik Shoji pykał w lidze austriackiej (uroki bycia libero bez włoskiego/rosyjskiego/polskiego paszportu), a Kawika Shoji (było nie było gracz z poziomu reprezentacyjnego) zaczynał profesjonalną karierę od ligi fińskiej (nie tylko on), daliby się pokroić za "masz 20 lat i musisz wygryźć z wyjściowego składu odpowiednik Danilo Gelinskiego żeby pograć w ~najlepszej lidze świata".

Oczywiście mam nadzieję, że Kubicki wygryzie tego Gelinskiego, a raczej tak po prostu uważam.
Streeter
Posty: 7326
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Streeter »

Patrząc pod tym kątem to masz rację, jak komuś bardzo zależy to pójdzie drogą Kubiaka i przez Izrael i Serie A2 wejdzie na odpowiedni poziom. Na drugim biegunie istnieje liga słowacka, gdzie dwa kluby zbudowano z chłopaczków 2000+, a jakoś Słowacja na tym póki co nie korzysta i szczerze mówiąc wątpię, by skorzystała. Więc jako "całość" zgadzam się z tym co piszesz, aczkolwiek mi chodziło o właśnie te pojedyncze "pojedynki" typu Geliński - Kubicki - tu raczej więcej przypadków znajdziemy we Włoszech, że ktoś posadził tego bardziej doświadczonego gracza na ławce i dał szansę młodemu. Zresztą z jakiegoś powodu większość młodych siatkarzy marzy o trafieniu do Włoch, a nie do Polski - bo tam o taką szansę łatwiej. Wiadomo, że nikt nie posadzi Leona, bo "stary dziad, a mam tu fajnego 17-letniego Szweda", ale w momencie gdy obydwaj zawodnicy są na zbliżonym poziomie, to we Włoszech bardzo często ten młody szansę dostanie, a u nas nie zawsze tak to wygląda. Zresztą fajnym przykładem tu jest chociażby Butryn, któremu bodaj 2 czy 3 sezony w Katowicach dokupowali jakiegoś "geniusza" na jedynkę, którego On pokonywał i grał, a potem w nagrodę kupowano następnego. Zamiast po prostu postawić na Butryna, skoro się sprawdził. Podobnie wspomniany Kubicki. Przecież część tamtego sezonu zagrał w Lubinie jako jedynka. Źle grał? Nie. Spadł Lubin? Nie. I co w zamian? Potężny Danilo Geliński. U nas jakby Ci taki Kamil Rychlicki zagrał dobry sezon to włodarze by doszli do wniosku że no gdzie jakiegoś typa z Luksemburga na jedynkę, dajcie spokój, ściągamy Giulio Sabbiego. I z pół sezonu by na tego Sabbiego stawiali, aż by zaczął grać Rychlicki. A po roku walczyłby o szóstkę z Simonem Hirschem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 lis 2023, o 15:55 Tak, w idealnym świecie każdy młody gracz rozwija się harmonijnie i dostaje 5 szans, ale nigdzie tak nie ma.

Bo możemy zauważyć, że przeciętny amerykański siatkarz kończy college (czteromiesięczne rozgrywki na poziomie pierwszej ligi) - a potem musi z Los Angeles przeprowadzić się do jakichś Suwałk żeby rozwijać karierę zawodową (u nas jak jakiś Bołądź musi wyjechać do Niemiec to jest ojacie, biedny Bartolemeo, u nas nie dostał szansy xd), a nie ma handicapu paszportu, możemy też zauważyć, że we Włoszech jest 36 miejsc dla rodzimych graczy, a w Polsce 60 w najwyższej klasie rozgrywkowej, i możemy zauważyć, że poziom ligi brazylijskiej/francuskiej/niemieckiej/słoweńskiej jest dużo niższy (a wcale nie ma tam więcej miejsc dla rodzimych graczy, tzn. w Brazylii tak, ale tam poziom połowy ligi to taka Częstochowa + plot twist, tam też narzekajo, że nie stawiają na młodzież).

I wtedy się okaże, że w takiej ogólnej perspektywie młody polski siatkarz ma cieplarniane warunki, co jest wypadkową naszego potencjału i uwarunkowań jako takich, może w R***i jest porównywalnie (ale to trochę niepoprawne politycznie porównanie). Ale - jak wyżej - można też pisać jak to polscy siatkarze mają ciężko, nie to co w innych krajach, tylko tak prawie wszędzie narzekają, w tych krajach pewnie też, vide cytat Velasco. Bo nie muszę mówić, że scenariusze "jej, we Włoszech to stawiają na młodzież, nie to co u nas" i "jej, w Polsce to stawiają na młodzież, nie to co u nas" - tak jakby się wykluczają - i jakbym miał typować, mają tyle samo sensu.

Dylematy ludzi pierwszego świata. Ale oczywiście nie odbieram prawa do narzekania, skoro robi to nawet Julio Velasco. ;) Ale to trochę jakby mieszkaniec Singapuru narzekał, że nie może gumy do ławki przykleić, nie to co w Polsce. Życie nie jest idealne, a Polska jest siatkarską potęgą, bo rozwija i stawia na młodzież.

25-letni Erik Shoji pykał w lidze austriackiej (uroki bycia libero bez włoskiego/rosyjskiego/polskiego paszportu), a Kawika Shoji (było nie było gracz z poziomu reprezentacyjnego) zaczynał profesjonalną karierę od ligi fińskiej (nie tylko on), daliby się pokroić za "masz 20 lat i musisz wygryźć z wyjściowego składu odpowiednik Danilo Gelinskiego żeby pograć w ~najlepszej lidze świata".

Oczywiście mam nadzieję, że Kubicki wygryzie tego Gelinskiego, a raczej tak po prostu uważam.

Pewnych faktow nie wziales pod uwage. Trudno chyba, zeby Amerykanie stawiali na swoich zawodnikow, nie majac ligi.
Za to na co poniektorych stawiaja w reprezentacji, dosyc szybko. Nawet Ci co nie graki, bywali tam na zgrupowaniach sporo przed oficjalnymi debiutami w duzych turniejach.

Amerykanie zaczynaja tez pozniej, jest szansa ze bada grac dluzej, bo pozniej weszli w duze obciazenia treningowe, a mieli wiecej czasu na oglnorozwojowke.
U nas mlodzi czesto maja spore problemy zdrowotne w mlodziezowce, tam dostaja tez mocny trening silowy. Wychodzac z juniora sa na innym etapie rozwoju, technicznego i taktycznego oraz ogrania. Nasi wychodzacy z juniora pewnie porownywalni z zawodnikami tak ze 2 lata po collegu?
Wiec rzucenie gola liczba 25 jest troszke....
Nasi siadaja na lawki, Amerykanie, jak nie bedzie ofert z Wloch czy Polski, to pojda do slabszych lig, z reguly szukajac pozycji na boisku.
Taki Strulak np w Siedlcah glownie siedzial, w pierwszym roku jesli wszedl, to niewiele. Sledzilam, bo on niezle blokowal w reprach mlodziezowych.Jak sie nie ma ligi w swoim kraju i ma po dwudziestce, to sie mysli latwiej o wyjezdzie i go planuje, niz jak ma sie 18 lat, nie mowi biegle po angielsku i mieszka w kraju o najwiekszej silnej lidze. Zludzenia umieraja pozno.


Sorry ale Kawika to sredni sypacz. Kubicki spokojnie moze byc lepszy dosyc szybko. Jak bedzie gral.
No i w zeszlym sezonie Kubicki sypal, jakos ten Lubin nie spadl. Na PO i tak sa za slabi.

Velasco widzi rezultaty, mlodziezowe i seniorskie reprezentacje, pelne hale, nie sadze by studiowal sposob prowadzenia naszych reprezentacji mlodziezowych, metody trenerskie, kariery ktore sie nie rozwinely. A na niektore metody treningowo wychowawcze na pewno by sie nie zgodzil.
Nigdy nie rozmawial z polskim mlodziezowcem, zaloze sie. Nie sadze by wiedzial ile siedzial Janusz na lawkach , albo Olek czy Mika;

Postawic na Polaka w Polsce oplaca sie nie z powodu patriotyzmu. Zwyczjnie- latwiej sklonic kogos do zostania w rodzinnym miescie, a potem we wlasnym kraju. Olsztynowi Kochanowski sie oplacil, Skrze Zatorski, co mial lzy w oczach jak odchodzil. Zaksa tez nie stracila na Kamilu.
Wyjazd, to zawsze jakis wysilek, szczegolnie ten pierwszy raz.

Francuzi, niby generalnie wchodza pozniej, ale jak maja paru zdolniachow, to wejda oni wczesniej. I nikt nie wpadnie na pomysl, ze Paese musi najpierw posiedziec 5 lat na lawce.
I prawie wszedzie, jak jest 2 porownywalnych to postawia na swojego. My-na cudzoziemca. Nie tylko w sporcie zreszta. Kozub byl taki sobie ale gral w jego pierwszym klubie Amerykanin bedacy gorszym od niego sypaczem ( w kazdym razie nie lepszym), tyle ze wyzszym.


Istnieja tez wypozyczenia, czy polubowne rozwiazania kontraktow. Tu tez sa zespoly bardziej i mniej fair play, takie co pozwola zawodnikowi odejsc i takie co bada nim sterowaly zza kulis, mowily do ktorego klubu ma sie przeniesc, sadzaly na lawki i za bandy.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2023, o 20:22 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 10 lis 2023, o 19:06 Zresztą fajnym przykładem tu jest chociażby Butryn, któremu bodaj 2 czy 3 sezony w Katowicach dokupowali jakiegoś "geniusza" na jedynkę, którego On pokonywał i grał, a potem w nagrodę kupowano następnego. Zamiast po prostu postawić na Butryna, skoro się sprawdził.
Butryn w pierwszym sezonie po pierwszej lidze był zmiennikiem Gerta Van Walle, ale wygryzł go szybko z wyjściowego składu, a potem kilka lat w Katowicach grał już docelowo jako jedynka. Tak że to raczej przykład na to, że te wizje 'bezstresowego wychowania' giną w praktyce i jak ktoś jest wystarczająco dobry, to udowodni to na parkiecie. Jak ktoś ma być kimś więcej niż ligowym średniakiem, to takich Van Walle i Gelinskich skasuje max w pół sezonu.

Ja tam intencjonalnie abstrahuję od Cuprum, bo raz, że oglądnąłem z 1,5 meczu (i nie sypał ani dobrze, ani źle Brazylijczyk), a dwa, potem się może okazać, że Kubicki miał jakieś problemy zdrowotne etc. w czasie przygotowań i te komentarze okażą się bez sensu, więc fajnie jakby ktoś z jakąś wiedzą o klubie się wypowiedział. O co może być ciężko, bo na mecze Cuprum od lat nikt nie chodzi, to inna sprawa, jak 10% kibiców Cuprum ma wiedzę o sytuacji w klubie, to nie wiem jaka jest szansa, że jedna z tych 63 osób jest aktywna na forum.

Oczywiście scenariusz Ruska-betoniarza jest możliwy i biorę go pod uwagę, ale po paru kolejkach - no trochę uczciwości. :D
Streeter pisze: 10 lis 2023, o 19:06 Zresztą z jakiegoś powodu większość młodych siatkarzy marzy o trafieniu do Włoch, a nie do Polski - bo tam o taką szansę łatwiej.
Myślę, że jednak dlatego, że fajniej mieszkać na północy Włoch niż w Polsce i grać w lidze o największej 'popularności' na świecie etc.

A jeżeli włoska liga ma gdzieś przewagę, to w fakcie, że poziom 'rywalizacji' tam jest 'wyższy', tzn. każdy gra tam o coś (albo playoffy, albo utrzymanie) i to może stymulować odważniejsze decyzje kadrowe, ale pewnie i tak nie, bo rok temu Kubicki pograł końcówkę sezonu jako jedynka właśnie dlatego, że Cuprum grało o nic. U nas wiadomo, że Cuprum nie spadnie, w styczniu może się okazać, że jest za słabe na playoffy, i w sumie zawodnicy walczą o nowe kontrakty i to by było na tyle, tak że efektu pt. muszę coś zmienić, bo mnie zwolnią i/lub spadnę z ligi, w niektórych klubach rzeczywiście nie ma.
Streeter
Posty: 7326
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 lis 2023, o 19:56 Myślę, że jednak dlatego, że fajniej mieszkać na północy Włoch niż w Polsce i grać w lidze o największej 'popularności' na świecie etc.
Hmm, czemu spodziewałem się, że to odpowiesz? :D

Pewnie że lepiej, ale to raczej nie jest czynnik wiodący. W Kuwejcie, Libanie, Arabii Saudyjskiej czy nawet Rosji gra sporo zawodników, raczej nie marzyli o mieszkaniu w tych częściach świata w większości. Grają bo kasa się zgadza. Generalnie większość gra tam, gdzie kasa się zgadza, ewentualnie im bliżej początku kariery niż końca, to mniej lub bardziej ważne są możliwości rozwoju, stąd rzadko 20-latka zobaczymy w Kuwejcie (choć i tacy są). To magiczne "fajniej mieszkać na północy Włoch" ma znaczenie w przypadku ofert podobnych - trochę jak z owocowymi wtorkami czy open barem na spotkaniu integracyjnym. Spoko jak są, jak masz firmę co to ma i tą co tego nie ma z identycznymi warunkami finansowymi i rozwojowymi to pewnie wybierzesz tą z benefitami, ale nikt o zdrowych zmysłach nie pójdzie tam np. za połowę pieniędzy bo dostanie jabłko i czasem arbuz. Więc pewnie mając podobną finansowo ofertę z Suwałk i Cisterny, to większość wybrałaby Cisternę, ale gdyby te Suwałki umożliwiały lepsze zarobki, większą szansę rozwoju, bądź jedno i drugie, to by siatkarze zaciskali zęby i żyli na Podlasiu :)

A że więcej grania o coś to oczywiście zgoda, było mówione że więcej zespołów = więcej szans dla młodych, a biorąc pod uwagę o czym rozmawiamy, to średnio tych szans jest więcej :) za to mamy pasjonujące pojedynki Radomia ze Lwowem.

A z Butrynem zwracam honor, rzeczywiście coś mi się we łbie poprzestawiało, bo rok później dostał schyłkowego Witczaka.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 10 lis 2023, o 20:27Pewnie że lepiej, ale to raczej nie jest czynnik wiodący.
Tak, nie jest to czynnik 'wiodący', bo z jakiegoś powodu mamy lepszą ligę od Francji, ale jak wszystko jest równe, to 4/5 osób wybierze Włochy. No i Plusliga sama sobie nie pomaga, bo jako 'międzynarodowy' produkt jest nierozwinięta.
A że więcej grania o coś to oczywiście zgoda, było mówione że więcej zespołów = więcej szans dla młodych, a biorąc pod uwagę o czym rozmawiamy, to średnio tych szans jest więcej :) za to mamy pasjonujące pojedynki Radomia ze Lwowem.
Tych szans jest więcej, bo tak działa statystyka, inaczej np. Borkowski nie dostałby szansy jako jedynka w Pluslidze, ale czy mamy na tyle talentów obecnie żeby trzeba było nam 15-zespołowej ligi + Lwów: ano, nie mamy, w 12-zespołowej Pluslidze dalej byłoby ~48 miejsc dla Polaków, tak optymalnie dla ~25 zawodników okołoreprezentacyjnych, ~10 weteranów i ~10 młodszych zawodników. To, że Nowowsiak czy Borkowski sobie pograją - może coś z nich będzie, może nie, troszkę mało za rozbity kalendarz. ;)
kuchyk1ng
Posty: 154
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: kuchyk1ng »

Przede wszystkim to polska liga ma w tym momencie 3 miejsca w składzie dla obcokrajowców i jak już tych obcokrajowców sprowadzamy to już tych gotowych do grania, a nie rozwojowych. Ilu u nas jest zawodników, których można oznaczyć jako talenty? Koykka, Chitigoi, trio przyjmujących z Norwida, powiedzmy że Hofer, Armoa, Cooper. Palonksyego nie liczę bo Barkom. Włosi mają więcej zagranicznych zawodników, bo tam jest zwyczajnie więcej miejsca i mogą przez to dokooptować do graczy gotowych, młodszych. Zespoły włoskie często mają całe pozycje zajęte obcokrajowcami, a u nas niekiedy zmiennikiem zagraniczniaka jest Polak. Superlega z tego powodu jest też zwyczajnie słabsza na ten moment, bo jest ligą młodą - skrojoną na przyszłość.
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Pawel9221 »

kuchyk1ng pisze: 10 lis 2023, o 21:53 Przede wszystkim to polska liga ma w tym momencie 3 miejsca w składzie dla obcokrajowców i jak już tych obcokrajowców sprowadzamy to już tych gotowych do grania, a nie rozwojowych. Ilu u nas jest zawodników, których można oznaczyć jako talenty? Koykka, Chitigoi, trio przyjmujących z Norwida, powiedzmy że Hofer, Armoa, Cooper. Palonksyego nie liczę bo Barkom. Włosi mają więcej zagranicznych zawodników, bo tam jest zwyczajnie więcej miejsca i mogą przez to dokooptować do graczy gotowych, młodszych. Zespoły włoskie często mają całe pozycje zajęte obcokrajowcami, a u nas niekiedy zmiennikiem zagraniczniaka jest Polak. Superlega z tego powodu jest też zwyczajnie słabsza na ten moment, bo jest ligą młodą - skrojoną na przyszłość.
Włoska nie jest słabsza, raczej lepsza ale nasza jest dość blisko. Jeśli top 5 w Polsce jest ten sam poziom co włoskiej, to jednak te zespoły 6-9 są lepsze niż nasze z tych miejsc
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pawel9221 pisze: 10 lis 2023, o 22:07Włoska nie jest słabsza, raczej lepsza ale nasza jest dość blisko. Jeśli top 5 w Polsce jest ten sam poziom co włoskiej, to jednak te zespoły 6-9 są lepsze niż nasze z tych miejsc
W ostatnim sezonie polskie kluby z miejsc 1-2 były lepsze, z miejsc 3-5 porównywalne, z miejsc 6-12 słabsze, a 15-16 to był dramat i obniżanie poziomu ligi. Czy to daje lepsze/porównywalne/słabsze rozgrywki to już kwestia tego, na co kto zwraca uwagę. Teraz myślę będzie inne ratio, ale zobaczymy.

Ciekawe czy LUK poskłada to wszystko w całość, bo gdy Ferreira wrócił do żywych, to dla odmiany Brand dzisiaj słabo, nie wiem czy tam mieli mecz gdzie wszyscy skrzydłowi zagrali na wysokim poziomie. A wrócił do żywych Malinowski, tu jest potencjał na fajne granie, tzn. lepsze niż myślałem przed sezonem.
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 lis 2023, o 22:37
Ciekawe czy LUK poskłada to wszystko w całość, bo gdy Ferreira wrócił do żywych, to dla odmiany Brand dzisiaj słabo, nie wiem czy tam mieli mecz gdzie wszyscy skrzydłowi zagrali na wysokim poziomie. A wrócił do żywych Malinowski, tu jest potencjał na fajne granie, tzn. lepsze niż myślałem przed sezonem.
Potencjał Lublina to jedno
Ale w Gdańsku nie działa całkiem lewe skrzydło, nie ma Orczyka i nie ma Kampy a doprowadzili do tie-breaka z Lublinem na wyjeździe gdzie zarówno Ferreira jak i Malina trafili z formą.
Tam dopiero jest potencjał
Po raz kolejny są silniejsi niż się spodziewałem
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”