Plotki transferowe na sezon 24/25

przemik
Posty: 1572
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

PioterZJastrzebia pisze: 21 lut 2024, o 15:36 Co udało mi sie zebrać z tego co słyszałem (uprzedzam, stopień pewności jest różny):
- Kurek z dwuletnim kontraktem w Zaksie
- Droszyński zostaje w Gdańsku (a raczej potwierdzenie że wypełni ważny kontrakt)
- przekątna Hadrava-Tervaportti w Olsztynie
- Szalacha i Gąsior do Olsztyna
- Tuaniga do Katowic
- środek w Warszawie: Kochanowski-Lisinac-Wrona-Semeniuk
- Anton Brehme w Jastrzębiu, plus Waliński i Żakieta, było zainteresowanie Gelinskim
- Nowosielski do Zawiercia, słyszałem też że Kozłowski i Zniszczoł mogą zakończyć karierę po sezonie
- Kubiak z ofertą z Zawiercia
- Defalco do JTEKT Stings, Alan Japonia albo Brazylia
- Drzyzga z ofertą z Lubina (XD)
- Sammelvuo przyklepany w Rzeszowie
- Cretu kuszony przez Skre
- Bennie Tuinstra w Lublinie, plus Słotarski i Czyrek
- Wierzbicki i Kwasigroch w Suwałkach
- Patrik Indra w Częstochowie
Beenie Tuinstra dołaczy do LUK w przyszłym sezonie.
Warszawa pozyskała Tobiasa Branda z LUK.
Ciekawe gdzie wyląduje Grobelny.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
ddarekk69
Posty: 222
Rejestracja: 16 cze 2009, o 21:22
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: ddarekk69 »

Dokładam, Bennie Tuinstra dołączy do LUK Lublin.
Siatkówka to coś więcej niż tylko gra... to pasja!
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bono »

Nie wiem czy gdzieś było ale w przyszłym roku jeszcze do JW - Luciano Vicentin,Timothee Carle.
Jeśli to się sprawdzi to mocna przebudowa Mistrza Polski.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
85jacek
Posty: 110
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: 85jacek »

ddarekk69 pisze: 22 lut 2024, o 09:02 Dokładam, Bennie Tuinstra dołączy do LUK Lublin.
Co z Fereirra??? Dużo wnosi do plusligi ten zawodnik.
Awatar użytkownika
ddarekk69
Posty: 222
Rejestracja: 16 cze 2009, o 21:22
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: ddarekk69 »

85jacek pisze: 22 lut 2024, o 09:30
ddarekk69 pisze: 22 lut 2024, o 09:02 Dokładam, Bennie Tuinstra dołączy do LUK Lublin.
Co z Fereirra??? Dużo wnosi do plusligi ten zawodnik.
Fereirra odchodzi.
Siatkówka to coś więcej niż tylko gra... to pasja!
buzinga
Posty: 1273
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: buzinga »

zajczik pisze: 22 lut 2024, o 08:46
buzinga pisze: 21 lut 2024, o 16:10
Kurde szkoda, że Słotarski już idzie na ławkę podobnie jak Kwasigroch. Myślałem, że jeszcze z rok pograją w 1 lidze, bo obu jest potrzebne granie. Chłopaki mają fajny potencjał na solidnych plusligowych zawodników.
Z jednej strony masz rację. Z drugiej Visła nie jest hojnym pracodawcą ;) w porównaniu z PL. Pojawiły się propozycje, chłopaki korzystają.Będą jeszcze kolejne odejścia z Visły do PL.
Ja to rozumiem. Z drugiej strony trochę obawiam się, że obaj mogą odbić się od plusligi. A co by nie mówić uważam, że obaj mają potencjał na granie za jakiś czas w podstawie ligowych średniaków. Obawiam się o nich gównie przez to, że nie wiem czy takie wybory klubów są dobre. Tak jak jeszcze Suwałki w przypadku Kwasigrocha mogą być ok, bo dopiero teraz przypomniało mi się, że do podstawy przychodzi tam Honorato, więc Antek powinien coś pograć. Tak w przypadku Słotarskiego nie widzę szans na grę przy Komendzie. Mikołaj jak ktoś nie wie jest rozgrywającym o mniej więcej podobnym profilu do Janka Fileja. Nie ma przypadku w tym, że gra VIsły zaczęła wyglądać dużo lepiej jak trener Masny zdecydował się na granie tym chłopakiem w podstawie. Ogólnie obejrzałem Bydgoszcz z nim na rozegraniu 4 razy i naprawdę fajny zawodnik. Potrzebuje tylko DUŻO gry, bo ma momenty w których przekombinuje lub dokonuje złych wyborów dość regularnie (nic co nie dałoby się podpiąć pod młody wiek). Mógłby nabrać ogłady np w Częstochowie jakby Ci zdecydowali się wymienić obu sypaczy i postawić przykładowo na konfigurację doświadczony Kozłowski jako jedynka, Słotarski na dwójkę do mocnej rotacji. A tak jakoś nieszczególnie podobają mi się te ruchy, choć rozumiem o co w nich chodzi.
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pawel9221 »

Do Lublina może przyjść Judson lub Averill, lub obaj jednocześnie. Jeszcze inne 2 opcje ma klub, ale nie jest to potwierdzona informacja
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: ciorny17 »

bono pisze: 22 lut 2024, o 09:27 Nie wiem czy gdzieś było ale w przyszłym roku jeszcze do JW - Luciano Vicentin,Timothee Carle.
Jeśli to się sprawdzi to mocna przebudowa Mistrza Polski.
No i ta bomba na środek czyli Brehme z Modeny.
Kłamca.
Virulent
Posty: 69
Rejestracja: 15 paź 2022, o 13:49
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Virulent »

lukecik pisze: 21 lut 2024, o 18:51 Uff, bałem się, że ta przerwa techniczna nigdy się nie skończy. Miło was widzieć z powrotem.
PioterZJastrzebia pisze: 21 lut 2024, o 15:36 - Kubiak z ofertą z Zawiercia
:o Błagam, nie. Chyba, że na trzeci slot, ale to już Ngapeth w Radomiu byłby realniejszy. Można spytać, gdzie się z taką nowiną spotkałeś? Swoje źródła czy ktoś na twiterku przebąkiwał? Jeśli to ma być zastępstwo za Clevenot, to na samą myśl o skrzydłach Kubiak-Kwolek boli mnie łeb. Butryn by dostawał więcej piłek niż Kovacević.

Szkoda mi Szalachy, bo nie pokazał u nas swojego potencjału. Trochę przeszkodziły kontuzje, trochę Winiar mu nie ufał. Ciekawe kogo wymyślimy na środek. Gąsior też szkoda, że odchodzi, nie jest zły jako wsparcie dla Butryna.
Na X Ewa Mac o tym pisała, tak samo jak i o reszcie transferów z i do Warty co wyszły podczas przerwy technicznej. Natomiast zostało to już skasowane z X więc pewnie to tylko plotki nie mające nic wspólnego z rzeczywistością
Streeter
Posty: 7329
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

Samo zapytanie do Kubiaka nie jest złe i wystąpić mogło - ja jestem zdania, że w odpowiednio zbilansowanej ekipie Michał wciąż mógłby być szóstkowym zawodnikiem ekipy walczącej o medal - tylko zbudowanej z głową. No ale po pierwsze zapewne życzy sobie dość pokaźną kwotę, za którą Zawiercie może kupić bardziej przydatnego im zawodnika, a po drugie no gdzież Kubiaka koło Kwolka. Mógłby być ewentualnie zamiast, albo do rotacji, no ale w tą drugą opcję nie uwierzę, bo na Kubiaka na ławce to chyba żadnego klubu na świecie nie stać. A pierwsza nierealna, bo z tego co kojarzę Kwolek przedłużył.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 8002
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Clevenot raczej zostanie w Zawierciu
Streeter
Posty: 7329
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 23 lut 2024, o 11:10 Clevenot raczej zostanie w Zawierciu
W sumie "problemem" Zawiercia jest fakt, że ciężko jakoś szczególnie już wzmocnić drużynę (no może pomijając drugi środek, ale wątpię żeby to był gamechanger), a jednak obecna do wywalczenia MP może być niewystarczająca. No tylko jak ją wzmocnić? Znaleźć lepszego rozgrywającego niż Tavares? Lepszego Polaka na przyjęcie/atak niż Kwolek/Butryn? Lepszego środkowego niż Bieniu? Lepszego libero niż Perry? Lepszego przyjmującego niż Clevenot? W zasadzie w większości przypadków lepszych zawodników albo nie ma, albo są już dawno zaklepani, albo są nierealni budżetowo. A jedyne możliwe wzmocnienie wygląda, że będzie poczynione, bo na drugi środek trafi Gladyr - choć po mojemu to bardzo ryzykowny ruch, biorąc pod uwagę wiek Jurka i podatność na urazy. Pozostaje więc liczyć, ze stylem Zaksy, stabilizacja składu spowoduje upgrade jakości. Teoretycznie najbardziej dałoby się wzmocnić pewnie ławkę trenerską, ale i ciężko do Michała mieć jakieś większe pretensje - więc tu ewentualna zmiana może przynieść skutek inny do zamierzonego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5572
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Jeśli Zawiercie ustabilizuje formę a w sumie coraz stabilniej wygląda to niewykluczone, że mistrza zdobędą. Wobec problemów Zaksy to nie wiem czy bym ich nie stawiał nawet jako głównych faworytów. Coś ciężko widzę JW z Szymurą i Patry na skrzydle, choć ten 2 ostatnio prezentuje naprawdę fajną formę, ale nie wiem czy jest w stanie dłużej utrzymać. Poza tym on jest raczej na rozegrane piłki, więc z najlepszymi wszystko będzie zależało od Fornala.

Ale tam kluczowy jest Kwolek
Clevenot, Butryn czy Bieniek grają na swoim poziomie to jest mniej więcej poziom na top PL no i jedynie Kwolek poniżej potencjału
Ostatnio zmieniony 23 lut 2024, o 12:46 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
hottakesbot
Posty: 1034
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hottakesbot »

Streeter pisze: 23 lut 2024, o 11:16
Szary Wilk pisze: 23 lut 2024, o 11:10 Clevenot raczej zostanie w Zawierciu
W sumie "problemem" Zawiercia jest fakt, że ciężko jakoś szczególnie już wzmocnić drużynę (no może pomijając drugi środek, ale wątpię żeby to był gamechanger), a jednak obecna do wywalczenia MP może być niewystarczająca. No tylko jak ją wzmocnić? Znaleźć lepszego rozgrywającego niż Tavares? Lepszego Polaka na przyjęcie/atak niż Kwolek/Butryn? Lepszego środkowego niż Bieniu? Lepszego libero niż Perry? Lepszego przyjmującego niż Clevenot? W zasadzie w większości przypadków lepszych zawodników albo nie ma, albo są już dawno zaklepani, albo są nierealni budżetowo. A jedyne możliwe wzmocnienie wygląda, że będzie poczynione, bo na drugi środek trafi Gladyr - choć po mojemu to bardzo ryzykowny ruch, biorąc pod uwagę wiek Jurka i podatność na urazy. Pozostaje więc liczyć, ze stylem Zaksy, stabilizacja składu spowoduje upgrade jakości. Teoretycznie najbardziej dałoby się wzmocnić pewnie ławkę trenerską, ale i ciężko do Michała mieć jakieś większe pretensje - więc tu ewentualna zmiana może przynieść skutek inny do zamierzonego.

Streeter
Zdecydowanie można wzmocnić stanowisko trenera. Ciekawe ile wpadek musi jeszcze zaliczyć Winiarski, żeby mu podziękowali. Gdyby zagraniczny trener robił to, co Winiarski, byłby już wywożony na taczkach i że "Plusliga zweryfikowała".
Ostatnio zmieniony 23 lut 2024, o 12:44 przez hottakesbot, łącznie zmieniany 1 raz.
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bryt.bryt »

Streeter pisze: 23 lut 2024, o 11:16
Szary Wilk pisze: 23 lut 2024, o 11:10 Clevenot raczej zostanie w Zawierciu
No tylko jak ją wzmocnić?
Lepszą ławką.
Streeter
Posty: 7329
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

Zobaczymy, o tej porze zazwyczaj Jastrzębie wygląda dziwnie, a potem Mendez coś z tego wykręci. A Zawierciu wystarczy (odpukać) jeden wykolejony trybik i już będzie całkiem inna ekipa.

Ale fakt, w tym sezonie Mistrza to chyba zdobędzie ta ekipa, która będzie najmniej "nie chcieć".
bryt.bryt pisze: 23 lut 2024, o 12:44 Lepszą ławką.
No tak, tu jest pole do popisu większe, pewnie porównując ławki Zawiercie z tego topu naszego nie wypadnie najlepiej. Aczkolwiek to nie zmienia faktu, że jeżeli jakiś np. Clevenot jest w szóstce, to średnie ma znaczenie dla przebiegu meczu czy klaszcze mu Kubiak czy Łaba. W tym roku w sumie był przewidziany Kanadyjczyk, który by dawał dobre zmiany, no ale się wysypał.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5572
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Na pozycji przyjęcia w Zawierciu akurat wygląda to nieźle.
Jest niedoceniany Łaba, który jest takim al-rounderem, jest teraz Rossard no i w dłuższej perspektywie wspomniany Kanadyjczyk o ogromnym zasięgu w ataku.
Szalacha jako 3 jest też niezły.
Ale brakuje rezerwowego atakującego i rozgrywającego na lepszym poziomie. Szczególnie przy powracających problemach Butryna z barkiem prosiło by się o lepszego zmiennika dla niego. Tym bardziej było to ryzykowne bo poprzedni sezon Butryn miał kiepski, ale tu się akurat ogarnął.
Streeter
Posty: 7329
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

Ja nie mówię, że Łaba jest zły, tylko że w porównaniu do innych czołowych klubów to ławka Warty jednak wygląda mniej okazałe. Co jednak przy sprawnej szóstce nie musi mieć znaczenia (patrz Zaksa z Prokopczukami tego świata).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bono »

Było coś na rzeczy w kontekście Faure do Zaksy ale przedłużył z Citerną :<
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
buzinga
Posty: 1273
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: buzinga »

bono pisze: 23 lut 2024, o 13:28 Było coś na rzeczy w kontekście Faure do Zaksy ale przedłużył z Citerną :<
Zmiennikiem Kurka raczej nie wypada mu być. Poza tym limity nas cisną. No i tak jak już 50 tysięcy razy pisałem będziemy mieli za jakiś czas własnych mocnych atakujących. Naszewicz za dwa lata powinien nadawać się do gry w topowym zespole. Zaraz wyjdzie z juniora Rybak, który też mi się bardzo podoba. A za dwa lata będzie Kiciński, który pewnie zastąpi w Gdańsku Naszewicza, bo to też ich wychowanek. A ten to już w ogóle zapowiada się na mega wszechstronnego atakującego. Piękna mechanika ruchów, podobna trochę do fornalowej. Tylko to jeszcze 17 letni dzieciak ;) Także jak polować na zagranicznych zawodników z potencjałem to wypadłoby szukać przyjmujących.
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: PabloFX »

A Muzaj podpisał? Żeby odciążyć Kurka z dolną połową by się nadawał, pytanie czy temat dalej aktualny?
kamil1999
Posty: 5572
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 23 lut 2024, o 13:21 Ja nie mówię, że Łaba jest zły, tylko że w porównaniu do innych czołowych klubów to ławka Warty jednak wygląda mniej okazałe. Co jednak przy sprawnej szóstce nie musi mieć znaczenia (patrz Zaksa z Prokopczukami tego świata).
Tylko która trójka w tym sezonie jest lepsza niż Łaba? Bo według mnie żadna. Louati to poziom zbliżony e tym sezonie. Sedlacek, Francuz ze Skry, Szymański, Armoa raczej słabsi. No może Grobelny potencjalnie lepszy, ale ten mało gra.
Bo realnie to Łaba miewał mecze gdzie był wzmocnieniem za Kwolka.

Faure do Zaksy to by był transfer w stylu Torresa. Solidny zawodnik, względnie młody na przeczekanie
Ale w kontekście zakontraktowania Kurka bez sensu.
Kurek w Zaksie, Leon prawdopodobnie też(ale jeśli ZAKSA będzie bez pucharów to nie wiem czy ten transfer się nie wysypie). To jeśli i Clevenot zostanie w Zawierciu to mimo tej Japonii liga się nie osłabi. Choć też sporo będzie zależało od rozwiązań personalnych w zespołach walczących o PO
Ostatnio zmieniony 23 lut 2024, o 14:18 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bono »

Jak nie ma "złego" Szpaczka(który jednak "załatwił" Kurka)to nie wiem czy Rucy czy Michał to ogania. No chyba że Pani skarbnik ma dar ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Adriano
Posty: 597
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Adriano »

Zaksa ze składem Kurek Leon Szymura Janusz Smith Poręba Shoji będzie nie do dotknięcia w lidze. Taka prawda
kamil1999
Posty: 5572
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Adriano pisze: 23 lut 2024, o 14:26 Zaksa ze składem Kurek Leon Szymura Janusz Smith Poręba Shoji będzie nie do dotknięcia w lidze. Taka prawda
Ten wpis to zły omen dla ZaksyXD
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pawel9221 »

Adriano pisze: 23 lut 2024, o 14:26 Zaksa ze składem Kurek Leon Szymura Janusz Smith Poręba Shoji będzie nie do dotknięcia w lidze. Taka prawda
Odważna teza, zakładam, że plusliga jest bardzo wymagającą pod wzgledem grania, Kurek bedzie mieć rocznikowo 36 i 37 lat, a Leon jest po długiej kontuzji i też nie jest pewne czy wytrzyma granie na takim dystansie. W jakiej formie będzie Kurek, tego nikt nie wie, ja statystyki z ligi japońskiej dalej biorę z przymrużeniem oka.
Arw165
Posty: 1425
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Arw165 »

Może będzie marketingowo nie do dotknięcia.
Szary Wilk
Posty: 8002
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Gdyby to Warta wzięła Leona (a nie weźmie) za Kwolka, to oni by mogli zdominować ligę, bo jedyne czego im brakuje, to właśnie ofensywny przyjmujący do pary z Clevenot, a Kwolek w tym sezonie gra na 43,7 % w ataku, co jest generalnie wręcz katastroficznym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę jego wcześniejsze sezony.

Według mnie przegranym tego okienka jest Resovia. Co prawda pozbyła się Fabiana, ale wzięła Ropreta, który w sumie jest średnim rozgrywającym. Oprócz tego strata Kochanowskiego (na jego miejsce Niemiec lub Sapiński?) i Louatiego. Do pary z Bednorzem Cebulj lub Vasina.

Skra sobie ostrzy zęby na sezon 2025/2026, bo już teraz chcą Cretu i powoli odbudowywać potęgę. Ma być najlepiej zarabiającym trenerem w historii PlusLigi. A z tego co wiem, to nawet zaczął już nazwiska przyciągać jakieś, tylko niekoniecznie na ten sezon. Po prostu siatkarze chcą z nim pracować.

Ale już teraz mogliby nieco się wzmocnić. Nowakowski, jeśli się wyleczy w 100 % (podobno naprawdę jest szansa na to, by wrócił), będzie do wzięcia. Zostawiliby jeszcze rok Łomacza, do Lemana dali Pita i jest 3 Polaków. Do tego według mnie mogliby zaryzykować i wziąć Poterę, który się marnuje na ławkę i zastąpić nim Dieza, bo zagraniczny libero w polskiej lidze w topowych zespołach to i tak rzadkość. Za rok mogliby uderzyć po Hawryluka lub Zatorskiego. Wtedy byłaby szansa na stworzenie zagranicznych skrzydeł, a to dużo prostsze, niż skuszenie Polaków, którzy mają ważne kontrakty i stabilniejsze zespoły.

Gdyby Leon faktycznie przyszedł do nas, to biorąc pod uwagę siłę drużyn, polska liga ucierpiałaby mniej niż włoska, bo w sumie ucierpiałaby tylko Resovia. Inni albo się wzmocnią, albo zachowają siłę składu, ewentualnie czas oceni czy znaleźli dobre zastępstwa (patrz: ZAKSA).

Kogo traci Polska z gwiazd?: Śliwka,Defalco,Patry,Alan
Kogo tracą Włosi?: Leon,Lucarelli,Leal,Takahashi,Yant,Zaytsev,Sapożkow(?),Bruno.

Wcześniej stracili Ngapetha i Nimira.

Natomiast warto spojrzeć jeszcze na taki LUK Lublin, który za rok będzie bardzo mocny. Słyszałem, że mają apetyt na jeszcze 1 mocnego przyjmującego do rywalizacji z Tuinistrą, który mógłby być nawet trójką lub walczącym o skład. Przewijają się tam ciekawe nazwiska, które bardziej pasowałyby do Sawickiego niż Holender. Przede wszystkim doświadczeni siatkarze. Model podobny co Warszawa (Szalpuk+Tillie), ale jednak zawodnicy w teorii lepsi w ofensywie od Tillie i trochę słabsi w defensywie, ale naprawdę z dużym bagażem doświadczeń. Oprócz tego do transferów Sawickiego i Sasaka (który według mnie zagra lepszy sezon w Lublinie, bo tu podobno skłócił się z trenerem), mamy transfery prawdopodobnie 2 zagranicznych środkowych i tu wymienia się Judsona i Averilla.

Jak Resovii będzie wypadać z powodu kontuzji Bednorz, to LUK może być od nich mocniejszy. Strasznie słabo to wygląda w Rzeszowie. Bez siły rażenia na środku i z wątpliwej jakości Słoweńcami. Dobrze, że chociaż Boyer jest.
Szary Wilk
Posty: 8002
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Kontrakt Kurka i (może) Leona to raczej sponsor specjalny, a nie Grupa Azoty. A jaki, to się przekonamy się, jak będzie trzeba to "spieniężyć" i uruchomić marketing.
bondziorno
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2022, o 17:17
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bondziorno »

Szary Wilk pisze: 23 lut 2024, o 15:20
Natomiast warto spojrzeć jeszcze na taki LUK Lublin, który za rok będzie bardzo mocny. Słyszałem, że mają apetyt na jeszcze 1 mocnego przyjmującego do rywalizacji z Tuinistrą, który mógłby być nawet trójką lub walczącym o skład. Przewijają się tam ciekawe nazwiska, które bardziej pasowałyby do Sawickiego niż Holender. Przede wszystkim doświadczeni siatkarze. Model podobny co Warszawa (Szalpuk+Tillie), ale jednak zawodnicy w teorii lepsi w ofensywie od Tillie i trochę słabsi w defensywie, ale naprawdę z dużym bagażem doświadczeń.
Mógłbyś zdradzić jakieś przykłady o których słyszałeś ;) ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”