Plotki transferowe na sezon 24/25

kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

jaet pisze: 19 mar 2024, o 11:58
Ale w sumie nawet jeżeli zestawiłeś te dwa nazwiska trochę przekornie, to i tak jest to dość znamienny znak czasu określający miejsce w karierze niedawnego imperatora
Ta "imperatorowość" Leona imo zawsze była trochę przeceniana.
W sensie zawsze się stawiało równanie Leon=najlepszy zawodnik świata.
Ofensywnie można to pewnie udowodnić(choć czy ofensywnie Michaiłow z najlepszych sezonów nie ma zbliżonych liczb do Leona z najlepszych sezonów?), ale pod względem całokształtu to już można dyskutować i nie jest to według mnie takie oczywiste.
Taki Juantorena w top formie w ofensywie może liczby miał pewnie odrobinę gorsze niż Leon w top formie, ale w przyjęciu Włocha nie trzeba kryć, w obronie więcej dokłada, zagrywkę ma mniej asową, ale bardziej efektywną. Pamiętam, że w tych top sezonach to on nie dość, że regularnie odrzucał od siatki i walił te asy to on po prostu nie psuł. Jak Leon idzie w pole serwisowe to można nastawiać się na rekord, ale bywa tak, że w secie zepsuje wszystkie zagrywki. Śliwka w ostatnich latach wygrał jako absolutnie podstawowy zawodnik nie mniej niż Leon. Ngapeth jeśli jest w formie też jest bardziej wszechstronny i uważam, że Francja z Leonem by IO nie wygrała. Ona potrzebowała konkretnie Ngapetha. Jak też i siłą Zaksy był brak zawodnika typu Leon, którego można złamać w przyjęciu. Z kolei Leon pasował do tego grającego na wysokiej piłce i kopiącego z zagrywki Zenitu. Więc według mnie nie ma czegoś takiego jak najlepszy siatkarz świata czy nawet najlepszy przyjmujący/lewoskrzydłowy. IMO wszystko zależy. Dla jednych najlepszą opcją będzie posiadanie w składzie Leona a dla innych Ngapetha, dla jeszcze innych Śliwki a dla jeszcze innych może Uros będzie najlepszą opcją. U każdego walory rozkładają się trochę inaczej i nie ma reguły.

Niemniej Leon, choć po kontuzji i już nie ten sam zawodnik co kiedyś to dalej powinien wymiatać.

Skoro Grobelny do Zaksy jednak to ciekawe co z przyjęciem Skry?
Jest Kujundzić, Aciobanitei i co dalej? Lipiński jednak zostaje? Czy Skra może kogoś szuka jeszcze? Może Kubiak bo tam polski paszport na wagę złota będzie.
hottakesbot
Posty: 994
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hottakesbot »

kamil1999 pisze: 19 mar 2024, o 15:14
jaet pisze: 19 mar 2024, o 11:58
Ale w sumie nawet jeżeli zestawiłeś te dwa nazwiska trochę przekornie, to i tak jest to dość znamienny znak czasu określający miejsce w karierze niedawnego imperatora
Ta "imperatorowość" Leona imo zawsze była trochę przeceniana.
W sensie zawsze się stawiało równanie Leon=najlepszy zawodnik świata.
Ofensywnie można to pewnie udowodnić(choć czy ofensywnie Michaiłow z najlepszych sezonów nie ma zbliżonych liczb do Leona z najlepszych sezonów?), ale pod względem całokształtu to już można dyskutować i nie jest to według mnie takie oczywiste.
Taki Juantorena w top formie w ofensywie może liczby miał pewnie odrobinę gorsze niż Leon w top formie, ale w przyjęciu Włocha nie trzeba kryć, w obronie więcej dokłada, zagrywkę ma mniej asową, ale bardziej efektywną. Pamiętam, że w tych top sezonach to on nie dość, że regularnie odrzucał od siatki i walił te asy to on po prostu nie psuł. Jak Leon idzie w pole serwisowe to można nastawiać się na rekord, ale bywa tak, że w secie zepsuje wszystkie zagrywki. Śliwka w ostatnich latach wygrał jako absolutnie podstawowy zawodnik nie mniej niż Leon. Ngapeth jeśli jest w formie też jest bardziej wszechstronny i uważam, że Francja z Leonem by IO nie wygrała. Ona potrzebowała konkretnie Ngapetha. Jak też i siłą Zaksy był brak zawodnika typu Leon, którego można złamać w przyjęciu. Z kolei Leon pasował do tego grającego na wysokiej piłce i kopiącego z zagrywki Zenitu. Więc według mnie nie ma czegoś takiego jak najlepszy siatkarz świata czy nawet najlepszy przyjmujący/lewoskrzydłowy. IMO wszystko zależy. Dla jednych najlepszą opcją będzie posiadanie w składzie Leona a dla innych Ngapetha, dla jeszcze innych Śliwki a dla jeszcze innych może Uros będzie najlepszą opcją. U każdego walory rozkładają się trochę inaczej i nie ma reguły.
Bardziej wszechstronny nie oznacza lepszy, skąd ten pomysł? Kamil Kwasowski jest bardziej wszechstronny od Leona i co z tego? Inni siatkarze w kwestii impactu, kończenia najtrudniejszych piłek itd. nie zblizaja się nawet do Leona w szczytowym momencie. Topowy Leon krył Leala w przyjęciu w reprezentacji, to że "Leon nie umie przyjmować" to bzdura, która wzięła sie tylko z tego, że jest bardzo dobry w ataku i zagrywce i opiera swoją grę na atletyzmie. Oczywiście, teraz przyjmuje gorzej niż kiedyś, ale to wynika z gorszego zdrowia, a nie braku umiejętności.

Juantorena to sterydziarz, który dał się przylapać tylko raz, nie ma sensu go w ogóle rozważać z tego powodu.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2024, o 15:30 przez hottakesbot, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

A gdzie wyczytałeś/wyczytałaś, że generalnie powiedzmy Śliwka lepszy niż Leon? Ja pisałem, że inne atuty i że nie da się jednoznacznie ocenić kto lepszy. Osobiście jakbym już miał wybierać najlepszego to tego Juantorenę z najlepszych lat, ale to nie jest też takie oczywiste bo też obiektywnie najlepszego przyjmującego nie ma, więc nie chcę udowadnia, że x jest lepszy niż Leon bo nie o to mi chodzi, ale chcę udowodnić, że nie istnieje najlepszy przyjmujący i nigdy nie istniał.

To, że Leal przyjmuje gorzej niż Leon nie oznacza, że Leon dobrze przyjmuje bo nie przyjmuje dobrze. Gdybym się miał opierać na analizie świetny w ataku+ super zagrywka to bym mógł w sumie napisać, że Ngapeth nie umie przyjmować a to nie jest prawda.
Sander z kolei też opierał swoją grę w ataku na atletyzmie i też nie powiedziałbym, że słabo przyjmował.
hottakesbot
Posty: 994
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hottakesbot »

kamil1999 pisze: 19 mar 2024, o 15:30 To, że Leal przyjmuje gorzej niż Leon nie oznacza, że Leon dobrze przyjmuje bo nie przyjmuje dobrze. Gdybym się miał opierać na analizie świetny w ataku+ super zagrywka to bym mógł w sumie napisać, że Ngapeth nie umie przyjmować a to nie jest prawda.
Żeby brać całe boisko razem z libero (a tak robił na MŚ2010 Leon) musisz przyjmować co najmniej dobrze. Ngapeth (zakładając że akurat nie ma nadwagi) to półka niżej w ataku i zagrywce od Leona.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Miszczu-xdd »

kamil1999 pisze: 19 mar 2024, o 15:14 Skoro Grobelny do Zaksy jednak to ciekawe co z przyjęciem Skry?
Jest Kujundzić, Aciobanitei i co dalej? Lipiński jednak zostaje? Czy Skra może kogoś szuka jeszcze? Może Kubiak bo tam polski paszport na wagę złota będzie.
W komentarzach pod wpisem o Grobelnym autor tego wpisu podał, że Skra rozmawia z Urnautem, ale nie tylko.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 19 mar 2024, o 15:12
przemik pisze: 19 mar 2024, o 15:08 Grobelny ma jedną zaletę - nie tylko ma niesamowitą windę w góre, ale może też grać jako atakujący.
To mimo wszystko słabe pocieszenie, skoro miał być Leon :)

Czyli Leon w Lublinie. Ktos by to powiedział pol roku temu, to bym się śmiał.

LUK: Leon,Sawicki,Tuinstra
ZAKSA: Szymura,Chitigoi,Grobelny
A to nie jest tak, że do Kędzierzyna ma przyjść jeszcze ktoś w miarę mocny z zagranicy? Grobelny nie jest za Szymańskiego do zmiany z Szymurą (może grać też oczywiście razem z Rafałem) ale ogólnie potrzebny jest polski paszport na przyjęciu w razie czego prócz szymurowego, stąd taki ruch?
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Szary Wilk pisze: 19 mar 2024, o 15:12
przemik pisze: 19 mar 2024, o 15:08 Grobelny ma jedną zaletę - nie tylko ma niesamowitą windę w góre, ale może też grać jako atakujący.
To mimo wszystko słabe pocieszenie, skoro miał być Leon :)

Czyli Leon w Lublinie. Ktos by to powiedział pol roku temu, to bym się śmiał.

LUK: Leon,Sawicki,Tuinstra
ZAKSA: Szymura,Chitigoi,Grobelny
Ja chyba nawet napisałem, że nie wujka na Mariolę, że on tam przyjdzie i obiecałem odszczekać, jeśli się mylę. Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje, że będę szczekał...
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Arw165 »

buzinga pisze: 19 mar 2024, o 15:38
Szary Wilk pisze: 19 mar 2024, o 15:12
przemik pisze: 19 mar 2024, o 15:08 Grobelny ma jedną zaletę - nie tylko ma niesamowitą windę w góre, ale może też grać jako atakujący.
To mimo wszystko słabe pocieszenie, skoro miał być Leon :)

Czyli Leon w Lublinie. Ktos by to powiedział pol roku temu, to bym się śmiał.

LUK: Leon,Sawicki,Tuinstra
ZAKSA: Szymura,Chitigoi,Grobelny
A to nie jest tak, że do Kędzierzyna ma przyjść jeszcze ktoś w miarę mocny z zagranicy? Grobelny nie jest za Szymańskiego do zmiany z Szymurą (może grać też oczywiście razem z Rafałem) ale ogólnie potrzebny jest polski paszport na przyjęciu w razie czego prócz szymurowego, stąd taki ruch?
Na razie masz Szymurę i Szymańskiego na polskim paszporcie i Daniela z Grobelnym na zagranicznym.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Kicu »

Szymański chyba miał zostać na dłużej niż pół sezonu. Jeśli jednak faktycznie miałoby ktoś przyjść (kasa wydaje się, że powinna być skoro była walka o Leona), to Szymańskiego widziałbym w SKRZE. Ewentualnie Chitigoi gdzieś na wypożyczenie.
Arw165 pisze: 19 mar 2024, o 15:47 Na razie masz Szymurę i Szymańskiego na polskim paszporcie i Daniela z Grobelnym na zagranicznym.
Grobelny nie gra jako Polak? :o
kibic_siatki
Posty: 2597
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kibic_siatki »

Szary Wilk pisze: 19 mar 2024, o 15:12 LUK: Leon,Sawicki,Tuinstra
ZAKSA: Szymura,Chitigoi,Grobelny
Te zestawienia wyglądają jak składy sprzed 10 lat, gdzie najważniejsze było przyjąć do góry na 3 metr i ładować z całych sił ze skrzydeł. W ostatnich kilku latach siatkówka się zmieniła, bardziej liczy się jakość przyjęcia, bo przy 23:23 ważniejsze jest utrzymanie przyjęcia niż kogo mamy na skrzydle w ataku.
W podanych przykładach w LUK-u dośc łatwo będzie ustrzelić Leona czy Sawickiego.

W przypadku Zaksy od prawie 10 lat mieliśmy ewolucję w ustawieniach przyjmujących:
1) zrównoważone: 1 ofensywny (Deroo) i 1 defensywny (Tillie, Buszek)
po ustawienie
2) defensywne: 1 uniwersalny (Semeniuk) i 1 defensywny (Śliwka, Staszewski).
Dopiero ten 2 skład sprawdził się na poziomie LM.

Obecnie to wygląda jak w Resovii przez ostatnie lata- 2 ofensywnych (DeFalco, Cebulj)
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: buzinga »

Kicu pisze: 19 mar 2024, o 15:50 Szymański chyba miał zostać na dłużej niż pół sezonu. Jeśli jednak faktycznie miałoby ktoś przyjść (kasa wydaje się, że powinna być skoro była walka o Leona), to Szymańskiego widziałbym w SKRZE. Ewentualnie Chitigoi gdzieś na wypożyczenie.
Arw165 pisze: 19 mar 2024, o 15:47 Na razie masz Szymurę i Szymańskiego na polskim paszporcie i Daniela z Grobelnym na zagranicznym.
Grobelny nie gra jako Polak? :o
W zeszłorocznych PO grał na pewno jako Belg. Teraz nie wiem, myślałem, że gra już jako Polak. Jeśli będzie liczył się jako obcokrajowiec w przyszłym sezonie to trochę ruch bez sensu. No chyba, że w Kędzierzynie doszli do wniosku, walić wszystko i wszystkich stawiamy na młodego obok Szymury w podstawie niech się rozwija (ja tam bardzo w niego wierzę). A Igor jest tylko dla zabezpieczenia. Z Szymańskim nie wiem już jak jest. Słyszałem milion wersji. Ostatnia była taka, że miał odejść, więc spodziewałem się kogoś z polskim paszportem na przyjęcie do Szymury.
hottakesbot
Posty: 994
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hottakesbot »

kibic_siatki pisze: 19 mar 2024, o 15:54 Te zestawienia wyglądają jak składy sprzed 10 lat, gdzie najważniejsze było przyjąć do góry na 3 metr i ładować z całych sił ze skrzydeł. W ostatnich kilku latach siatkówka się zmieniła, bardziej liczy się jakość przyjęcia, bo przy 23:23 ważniejsze jest utrzymanie przyjęcia niż kogo mamy na skrzydle w ataku.
W podanych przykładach w LUK-u dośc łatwo będzie ustrzelić Leona czy Sawickiego.

W przypadku Zaksy od prawie 10 lat mieliśmy ewolucję w ustawieniach przyjmujących:
1) zrównoważone: 1 ofensywny (Deroo) i 1 defensywny (Tillie, Buszek)
po ustawienie
2) defensywne: 1 uniwersalny (Semeniuk) i 1 defensywny (Śliwka, Staszewski).
Dopiero ten 2 skład sprawdził się na poziomie LM.
Siatkówka się nie zmieniła, po prostu jej poziom się obniżył, nie ma odpowiedniej liczby wysokich siatkarzy typu Michieletto, Mika czy atletów takich jak Juantorena, więc posiadanie niższych, nieatletycznych, ale zbalansowanych przyjmujących nie ma takich negatywnych skutków.

Zaksa z Deroo i Tilliem odpadła z zespołem Muserskiego, który śmiał się w twarz Wiśniewskiemu, jak ten go próbował zablokować xD Tyle zostaje z tej "technicznej siatkówki" jak przychodzi co do czego. Podobnie jak Leon, który był brakującym ogniwem do rywalizacji Polski z Włochami. Jak to wyglądało bez niego na MŚ z Włochami wszyscy pamiętamy.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

kibic_siatki pisze: 19 mar 2024, o 15:54
Szary Wilk pisze: 19 mar 2024, o 15:12 LUK: Leon,Sawicki,Tuinstra
ZAKSA: Szymura,Chitigoi,Grobelny
Te zestawienia wyglądają jak składy sprzed 10 lat, gdzie najważniejsze było przyjąć do góry na 3 metr i ładować z całych sił ze skrzydeł. W ostatnich kilku latach siatkówka się zmieniła, bardziej liczy się jakość przyjęcia, bo przy 23:23 ważniejsze jest utrzymanie przyjęcia niż kogo mamy na skrzydle w ataku.
W podanych przykładach w LUK-u dośc łatwo będzie ustrzelić Leona czy Sawickiego.

W przypadku Zaksy od prawie 10 lat mieliśmy ewolucję w ustawieniach przyjmujących:
1) zrównoważone: 1 ofensywny (Deroo) i 1 defensywny (Tillie, Buszek)
po ustawienie
2) defensywne: 1 uniwersalny (Semeniuk) i 1 defensywny (Śliwka, Staszewski).
Dopiero ten 2 skład sprawdził się na poziomie LM.

Obecnie to wygląda jak w Resovii przez ostatnie lata- 2 ofensywnych (DeFalco, Cebulj)
Ale jakim cudem lepiej przyjmujący Semeniuk od Śliwki jak uniwersalny podczas tego gdy Śliwka defensywny? Śliwka jest obecnie defensywny przy Bednorzu. A raczej był póki grał, ale z Semeniukiem to obaj byli uniwersalni i brali po równo boiska. W pewnym momencie Semeniuk zaczął po prostu więcej atakować, ale to raczej pokłosie tego, że ostatni sezon w Zaksie Semeniuk miał po prostu lepszy niż tamten sezon Śliwka. Zresztą Semeniuk to zawodnik lepszy na takie regularne ligowe granie. Śliwka bardziej jest od dużych meczów
kuchyk1ng
Posty: 119
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kuchyk1ng »

Ciężki sezon się dla Kurka szykuje. Po dziesięć piłek na set, a przyjęcie z Szymurą i Grobelnym też jakieś rewelacyjne nie będzie. Zaksie przydałby się już w takiej sytuacji ktoś faktycznie takie przełamujący atak na skrzydle i na pewno ktoś jeszcze na rynku z dominującym elementem ataku został. Z dwojga złego lepszy Grobelny niż Juantorena.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kuchyk1ng pisze: 19 mar 2024, o 16:40Z dwojga złego lepszy Grobelny niż Juantorena.
Pod względem ratio poziom-cena pewnie tak, ale ten Juantorena to dalej fajny grajek, tier Tillie-Louati, sportowo godny gry w roli OH2 w klubie z czołówki w dalszym ciągu po japońskich harcach - po prostu jak ktoś sobie sprawdzi cyferki i ten Juantorena robi 12 pkt na mecz, +50% przyjęcia i 49/37% ataku (i to w ekipie bez formy), to filtruje to przez pryzmat dawnego Juantoreny.

Zmarnowała okienko transferowe Zaksa, nieperspektywiczni gracze (jeżeli chodzi o najwyższy poziom) + 36-latek na ostatnim etapie kariery, aczkolwiek gratki dla rodziny potężnego Chitigoia i kędzierzyńskiego fanklubu prezesowanego przez @buzinga, bo powalczy o 5. miejsce w wyjściowym składzie.
asps
Posty: 367
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: asps »

hottakesbot pisze: 19 mar 2024, o 16:17
Siatkówka się nie zmieniła, po prostu jej poziom się obniżył, nie ma odpowiedniej liczby wysokich siatkarzy typu Michieletto, Mika czy atletów takich jak Juantorena, więc posiadanie niższych, nieatletycznych, ale zbalansowanych przyjmujących nie ma takich negatywnych skutków.

Dość zero jedynkowa opinia, ciężko porównać, bo jednak jak człowiek zaczyna się interesować daną dyscypliną sportu ma inną perspektywę niż osoba, która siedzi w temacie blisko 20 lat, pamiętajmy, że brak rusków to też potężny cios dla areny siatkarskiej i z czysto sportowego punktu widzenia nie da się takiego rynku w takiej dyscyplinie jak siatkówka nie dostrzec.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: dyletant »

Pod względem ratio poziom-cena pewnie tak, ale ten Juantorena to dalej fajny grajek
Jeśli gra, bo w tym sezonie było z tym różnie.
49% ataku jeszcze bym kupił, ale 15 asów i średnią 0,20 to już jest zjazd niesamowity, 1 mecz w którym zrobił 10 BP to też mało jak na tę skalę, a wiesz że w tym kraju nie ma większych fanów tego siatkarza ode mnie, więc to nie jest żaden hejt a obiektywna ocena.
Wbrew pozorom nie był wcale też liderem Modeny, bo tylko dokładał, ale grę ciągnął do swojej kontuzji głównie Sapożkow a czasami Davyskiba.

A Grobelny wbrew pozorom to taki mocno zaksiarski transfer i to może być dobry ruch. Przypomni ktoś z jakich klubów i ogólnej pozycji/hierarchii przychodzili tam Janusz, Smith, Śliwka, Kaczmarek czy Semeniuk? To wszystko solidne ligowe granie a czasami nawet nie, nic więcej. Czy Huber nie był trzecim w Bełchatowie, zanim w Kentucky zrobili z niego najlepszego środkowego na świecie?

Swoją drogą z całym szacunkiem, ale komicznie będzie wyglądał ten skład LUK w przyszłym sezonie względem dysproporcji: Komenda, Malinowski/Sasak, Sawicki, Grozdanow, WILFREDO LEON, Jan Nowakowski i Thales.

To tak jak zrobić skład Olsztyna Tervaporti, Szerszeń, Karlitzek, Hawryluk, Jakubiszak, MICHAJŁOW, Majchrzak.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 19 mar 2024, o 18:22
Pod względem ratio poziom-cena pewnie tak, ale ten Juantorena to dalej fajny grajek
Jeśli gra, bo w tym sezonie było z tym różnie.
49% ataku jeszcze bym kupił, ale 15 asów i średnią 0,20 to już jest zjazd niesamowity, 1 mecz w którym zrobił 10 BP to też mało jak na tę skalę, a wiesz że w tym kraju nie ma większych fanów tego siatkarza ode mnie, więc to nie jest żaden hejt a obiektywna ocena.
Dlatego porównałem go do graczy a'la Louati czy Tillie. Nie mówię nawet, że to byłby dobry ruch, ale to dalej dobry gracz, w lepszym teamie jego all-round impakt byłby bardziej widoczny. No nieważne, bo myślę, że nie byłoby tematu.

Grobelny w tym roku skończy 31 lat, Szymura - 29, a Kurek - 36, tak że Zaksie udała się sztuka przebudowy przez pozyskanie na kluczowych pozycjach starszych graczy od posiadanych (Sliwka-Bednorz-Kaczmarek to odpowiednio 29-30-30), nic to nie ma wspólnego z 'zaksiarskimi' ruchami. Problem jest taki, że przez wejście Japonii mamy ciekawy efekt, że wyleciała ta półka dobrych graczy (bo bogate kluby jak Mediolan, Piacenza, Modena czy Civitanova musiały postawić na Maara, Louatiego czy Loeppky'ego), więc albo stać Cię na gwiazdę (Zawiercie i Russell, LUK i Leon?), albo przepłacasz solidniaków. Marttila miał ważny kontrakt, Henno 1 ma jeszcze rok w college'u (ale wymiata i to strata czasu, niemniej chyba tam zostanie), Henno 2 ma kontrakt u ojca w klubie, Rotty chce skończyć studia w Belgii na ważnym kontrakcie w Roeselare, Mozic, Nikołow, Porro na kontraktach we Włoszech - i nie wiem, ciężko coś wymyślić nawet, Zhang miał super rundę w Biełgorodzie, przyjmować nie umie, ale topowe cyfry w ataku i bloku. Rohrs, ale Monza to idealny klub dla niego. Gutierrez, który nie chciał się ruszać z Włoch i dostał 3x większy kontrakt w Modenie niż w Taranto.

Chyba, że ktoś tam przyjdzie do Kędzierzyna na ~piątego przyjmującego.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 131
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: uszat1983 »

Albo zastanawiasz się czy sponsor tytularny nie wycofa się na dniach z wspierania drużyny i odpuszczasz sobie na ostatniej prostej Leony tego świata.

Wtedy można dywagować i pisać elaboraty kto jak atakuje na wysokiej, grając w VM
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

asps pisze: 19 mar 2024, o 18:16 Dość zero jedynkowa opinia, ciężko porównać, bo jednak jak człowiek zaczyna się interesować daną dyscypliną sportu ma inną perspektywę niż osoba, która siedzi w temacie blisko 20 lat, pamiętajmy, że brak rusków to też potężny cios dla areny siatkarskiej i z czysto sportowego punktu widzenia nie da się takiego rynku w takiej dyscyplinie jak siatkówka nie dostrzec.
To akurat bardzo łatwo porównać, wystarczy odpalić sobie kilka meczów z przeszłości. Ja bardzo lubię stare mecze i śmiesznie jest niekiedy czytać kibicowskie narracje (np. poziom rozegrania jest niższy obecnie, LOL).

1. Poziom rozegrania jest nieporównywalnie wyższy niż 10-15 lat temu.
2. Szybsza gra powoduje mniejsze znaczenie warunków fizycznych w ofensywie.
3. Zagrywka: tutaj poziom wytrenowania jest tak mocny vs przeszłość, że niewielka jest korelacja między wzrostem a zagrywką u skrzydłowych poza outlierami a'la Nimir czy Leon, tzn. Semeniuk, Ishikawa czy młodszy Porro mogą na luzie generować top ratio % asów na pozycji.
4. Zostaje blok: tutaj część niewysokich przyjmujących ma ujemny impakt (Takahashi, Ishikawa, Kwolek, m.in), ale część jest mocna, a indywidualny blok skrzydłowych obecnie >>> w przeszłości, bo poziom rozegrania jest dużo wyższy, więc więcej trzeba ugrywać pojedynczym blokiem).
5. Leon czy Muserski to najlepsi zawodnicy w historii na swoich pozycjach, nie ma sensu generalizowania czegokolwiek na ich przykładach. Nie wiem, Michieletto też kimś takim może zostać, bo tak to działa, że do 'odstającego' poziomu trzeba 'odstających' atutów (np. 211 cm u all-round OH).

Efekt jest taki, że gdyby na linii czasu umieścić siatkówkę, to byłoby jakoś: wzrost ma mniejsze znaczenie --> wzrost ma większe znaczenie (mocny wzrost średniej wzrostu na skrzydłach) --> wzrost ma mniejsze znaczenie niż kiedyś [obecnie]. Do statusu 'generacyjnego talentu' (Michieletto) oczywiście trzeba mieć wszystko, bo taki Semeniuk stracił trochę fizyki i przyflopował w I sezonie we Włoszech, Kubiak się skończył w wieku 33 lat, a Michieletto pogra do 40-tki ze swoim wzrostem i techniką (kazus Andersona). Gość się nie będzie za bardzo odbijać od ziemi, a i tak będzie świetnym graczem. Oczywiście, 15 lat temu mieliśmy Gibę czy Murilo, tylko znowu, to byli gracze wychowani w 'obecnym' systemie gry w siatkówkę (dlatego Brazylia zdominowała 00s, bo po prostu wyprzedzała swoje pokolenie, teraz nie można 'sposobem gry' niczego zdominować, bo każdy gra +- tak samo, można po prostu mieć lepszą pulę talentu, vide Polska 20s, co pozostaje dalej do kapitalizacji). Nie ma przypadku, że Japonia przeżywa teraz peak siatkarski - i tutaj dla ekspansji japońskiej ligi kluczowym pytanie będzie czy będą w stanie raz na pół pokolenia produkować talenty a'la Ran / Ishikawa / Nishida, bo jeżeli tak, to tam w warunkach siatkarskich może powstać prawdziwe El Dorado (potężna gospodarka - potężne zainteresowanie siatkówką - mocna reprezentacja, niepowtarzalna szansa dla dyscypliny, nie było chyba analogicznego przypadku w męskiej siatkówce ever).

Z tymi defensywnymi/ofensywnymi przyjmującymi to są straszne kalki, bo śmiesznie jest np. obserwować fluktuację dyspozycji przyjęcia - i ocenianie graczy na bazie resume, nie realnego poziomu gry. Np. w tym pierwszym (?) ligomistrzowskim sezonie Zaksy, Śliwka kaleczył przyjęcie, więc realnie oni grali w systemie 'ofensywna 2-ka'-'all-round 5-ka'.

Leon-Sawicki to w każdych czasach byłoby jechanie po bandzie (Winiarski - Juantorena - Tietiuchin - Anderson - Juantorena: nawet w tych super teamach mieliśmy na pozycji OH2 graczy mogących pełnić allrounderopodobne role), ale wiadomo, jak masz do wyboru dodatkowych sponsorów i Leona vs Ferreirę, to zastanawiasz się dobre 6 sekund. Tuinstra też mocny w przyjęciu nie jest, jeżeli nie rozwinął się w Turcji. Ba, w przeszłości ten podział na 2-5 był mocniejszy niż będzie obecnie - bo do siatkarskiego mainstreamu wchodzi właśnie, co jest największą rewolucją obecnego sezonu, a jeszcze do niedawna było eksperymentowaniem, granie w P1 z przyjmującym tradycyjnie atakującym z 2. strefy, przyjmującym w strefie 6 i atakującym z lewego ataku. Efekt jest taki, że te nasze dylematy i dyskusje, że Śliwka lepszy z prawego ataku od Semeniuka w kontekście kadry, potencjalnie będzie można wyrzucić do kosza jeśli teamy dłużej potrenują to alternatywne ustawienie i ono na dobre się przyjmie.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

hottakesbot pisze: 19 mar 2024, o 16:17
kibic_siatki pisze: 19 mar 2024, o 15:54 Te zestawienia wyglądają jak składy sprzed 10 lat, gdzie najważniejsze było przyjąć do góry na 3 metr i ładować z całych sił ze skrzydeł. W ostatnich kilku latach siatkówka się zmieniła, bardziej liczy się jakość przyjęcia, bo przy 23:23 ważniejsze jest utrzymanie przyjęcia niż kogo mamy na skrzydle w ataku.
W podanych przykładach w LUK-u dośc łatwo będzie ustrzelić Leona czy Sawickiego.

W przypadku Zaksy od prawie 10 lat mieliśmy ewolucję w ustawieniach przyjmujących:
1) zrównoważone: 1 ofensywny (Deroo) i 1 defensywny (Tillie, Buszek)
po ustawienie
2) defensywne: 1 uniwersalny (Semeniuk) i 1 defensywny (Śliwka, Staszewski).
Dopiero ten 2 skład sprawdził się na poziomie LM.
Siatkówka się nie zmieniła, po prostu jej poziom się obniżył, nie ma odpowiedniej liczby wysokich siatkarzy typu Michieletto, Mika czy atletów takich jak Juantorena, więc posiadanie niższych, nieatletycznych, ale zbalansowanych przyjmujących nie ma takich negatywnych skutków.

Zaksa z Deroo i Tilliem odpadła z zespołem Muserskiego, który śmiał się w twarz Wiśniewskiemu, jak ten go próbował zablokować xD Tyle zostaje z tej "technicznej siatkówki" jak przychodzi co do czego. Podobnie jak Leon, który był brakującym ogniwem do rywalizacji Polski z Włochami. Jak to wyglądało bez niego na MŚ z Włochami wszyscy pamiętamy.
Akurat Mika i Miechieletto to zawodnicy zdecydowanie zrowowazeni. Obaj miali/maja znakomite przyjecie, pomimo wzrostu. I fakt-tacy zawodnicy sa rzadcy. Ale ja tez mysle, ze siatkowka sie zmienila. Gra sie szybciej. jednak wiecej kombinacji. Serwis jest sporo mocniejszy i celniejszy. a gra na wysokiej nie tylko waleniem nad blokiem. Szybkosc i technika poszly do przodu.
Zaksa z Deroo i Tille odpadla, Zaksa ze Sliwka i Semeniukiem, mimo iz maja ponizej 2 metrow wzrost wygrywala LM z pomoca klepacza Kaczmarka tez grajacego technicznie. A mocarny Zenit bywal wyeliminiwany przez JW z Fornalem.

Wplyw wzrostu jest ale raczej przy wartosciach skrajnych. Juz w przyjeciu nie jest glownym kryterium czy ktos ma 2 metry, czy 184 i sprezyne w nogach. Na srodku mamy kilku graczy w okolicach 2m w topie. A ci najwyzsi przestali byc najlepsi, czetso sa mniej mobilni w grze do skrzydel.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 mar 2024, o 17:03
Zmarnowała okienko transferowe Zaksa, nieperspektywiczni gracze (jeżeli chodzi o najwyższy poziom) + 36-latek na ostatnim etapie kariery, aczkolwiek gratki dla rodziny potężnego Chitigoia i kędzierzyńskiego fanklubu prezesowanego przez @buzinga, bo powalczy o 5. miejsce w wyjściowym składzie.
Niby lekko się uśmiechnąłem, ale to wcale nie jest zabawne, że sam zbudowałbym ciekawszy zespół od włodarzy klubu. Choć to zabrzmi abstrakcyjnie to ja coś czuje, że z tego Rumuna w podstawie w przyszłym sezonie będzie więcej pociechy niż z transferów lealopodobnych. Tzn Zaksa jest teraz w fatalnej formie. Nie ma jednego zawodnika, który wyglądałby dobrze, na moje oko faktyczny poziom tego dzieciaka jest trochę wyższy niż to co pokazuje w tym momencie. Jak ktoś z nim solidnie przepracuje lato wydaje mi się, że może całkiem nieźle zaskoczyć. TU wcześniej czy później nastąpi eksplozja formy. Rok, dwa, trzy, nie wiem ile, ale on będzie top. Wiadomo na wynik zespołu jakoś specjalnie nie musi się w następnym sezonie przełożyć, ale skoro takie Lube planuje postawić na 19 latka na rozegraniu i to wcale nie jakoś bardzo utalentowanego ( prywatnie uważam, że Bonifante jest wyraźnie przereklamowany) to czemu tu nie można wsadzić takiego dzieciaka do szóstki jak nic na rynku perspektywicznego nie widać? Szkoda tylko, że nikt nie wpadł na pomysł dorzucenia jeszcze ze dwóch dzieciaków do rotacji lub po podpisaniu kontraktów wypożyczeniu do 1 ligi. Powtórzę to co pisałem wcześniej, ten kto pierwszy zbuduje trzon z młodych perspektywicznych polaków, których nie ma za wielu ten będzie miał największe szanse na zdominowanie ligi za 3-4 lata. W takim kierunku powinna iść Zaksa. Hwaryluk za rok z Kubą Nowakiem, Naszewicz za dwa i Bakaj za 2 lub 3 i klub ustawiony tylko po podpisywać z nimi kilkuletnie umowy, ale tu trzeba działać odważnie.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Miszczu-xdd »

Do usunięcia
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bez_nazwy »

Do Skry wraca na drugiego Damian Schulz.

Diez najprawdopodobniej będzie wypożyczony, a na jego miejsce chcą wykupić kontrakt Wojtaszka za 1mln zł, oprócz niego Cretu ma jeszcze na uwadze Gruszczyńskiego, Dembca i Mariańskiego.

Cretu chcę sprowadzić brazylijskiego przyjmującego.

W sezonie 2025/2026 Skra chce przystąpić do rozgrywek jako faworyci.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Miszczu-xdd »

bez_nazwy pisze: 20 mar 2024, o 09:49 Do Skry wraca na drugiego Damian Schulz.

Diez najprawdopodobniej będzie wypożyczony, a na jego miejsce chcą wykupić kontrakt Wojtaszka za 1mln zł, oprócz niego Cretu ma jeszcze na uwadze Gruszczyńskiego, Dembca i Mariańskiego.

Cretu chcę sprowadzić brazylijskiego przyjmującego.

W sezonie 2025/2026 Skra chce przystąpić do rozgrywek jako faworyci.
Wojtaszek nierealny, najlepszą opcją chyba byłby Mariański.
Brazylijczyk na przyjęcie podobno jakiś dosyć młody i szerszej publice nieznany z potencjałem i pasujący Cretu do koncepcji.
Skra rozmawia również cały czas z Urnautem.
Zostają na pewno Łomacz, Lemański i Wiśniewski.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: PioterZJastrzebia »

Ebadipour w Norwidzie wg Balcerzaka
Kudi
Posty: 112
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Kudi »

To Norwid miałby spory skok jakościowy w obcokrajowcach na szczęście Isacson, Ebadipur, Indra to według mnie solidne wzmocnienia
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Zawalczą chyba o PO
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

PioterZJastrzebia pisze: 20 mar 2024, o 10:27 Ebadipour w Norwidzie wg Balcerzaka
Ktoś śledził Milada po odejściu ze Skry? Bo to w dużej mierze w ocenie transferu zależy czy to taki Milad z dobrych czasów, czy z gorszych. Choć w sumie nawet jak z gorszych, to w porównaniu do trio norwesko-tunezyjsko-amerykańskiego to powinno być sporo in plus.

Wiadomo w takim razie co z libero? No bo jak rozegranie, atak i jedno przyjęcie zagraniczne, to dla japońskiego libero miejsca zabraknie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 20 mar 2024, o 12:51
PioterZJastrzebia pisze: 20 mar 2024, o 10:27 Ebadipour w Norwidzie wg Balcerzaka
Ktoś śledził Milada po odejściu ze Skry? Bo to w dużej mierze w ocenie transferu zależy czy to taki Milad z dobrych czasów, czy z gorszych. Choć w sumie nawet jak z gorszych, to w porównaniu do trio norwesko-tunezyjsko-amerykańskiego to powinno być sporo in plus.

Wiadomo w takim razie co z libero? No bo jak rozegranie, atak i jedno przyjęcie zagraniczne, to dla japońskiego libero miejsca zabraknie.

Streeter
Podobno ma udany sezon w Rosji. Na libero zagra Masłowski.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”