Plotki transferowe na sezon 24/25

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

Osobiście nie interesują mnie, nie elektryzują żadne transfery Resovii, chyba że Resovia zacznie szukać kogoś za Fabiana. Wtedy jak najbardziej jestem zainteresowany. Inaczej nie mają sensu żadne transfery w Resovii. Kolokwialnie określając, będzie to tylko kasa w błoto. Odnośnie transferów innych klubów zawsze chętnie poczytam.
kamil1999
Posty: 5565
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Bruninho pisze: 23 lis 2023, o 20:25 Breaking News: Resovia zainteresowana Aboubacarem Dramé Neto, jak widomo nie ma lepszej drogi do Rzeszowa niż zagrać dobrze przeciwko nim co by sobie prezes na żywo pooglądał :D
To chyba żart. A jeśli nie to nie jest zły na 2, ale Bucki chyba lepszym jokerem
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

kamil1999 pisze: 23 lis 2023, o 22:05
Bruninho pisze: 23 lis 2023, o 20:25 Breaking News: Resovia zainteresowana Aboubacarem Dramé Neto, jak widomo nie ma lepszej drogi do Rzeszowa niż zagrać dobrze przeciwko nim co by sobie prezes na żywo pooglądał :D
To chyba żart. A jeśli nie to nie jest zły na 2, ale Bucki chyba lepszym jokerem
Jasne, że żart :)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: lukecik »

Szary Wilk pisze: 23 lis 2023, o 17:30 Bieniek ma w Zawierciu 400 tysięcy euro.
Kto ma wyższy kontrakt, Bieniu u nas czy Huber w Jastrzębiu?
Szary Wilk
Posty: 7998
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

lukecik pisze: 23 lis 2023, o 23:57
Szary Wilk pisze: 23 lis 2023, o 17:30 Bieniek ma w Zawierciu 400 tysięcy euro.
Kto ma wyższy kontrakt, Bieniu u nas czy Huber w Jastrzębiu?
Nie wiem ile ma Huber, ale wydaje mi się, że Bieniek ma rekordowy kontrakt jeśli chodzi o środkowych. Mimo wszystko na Hubera też się JW wykosztowało, bo już na przyjmującego z wysokiej półki zabrakło kasy.

Warta dostała kasę za wykup Kovacevicia i zwolnił się jego kontrakt, to mogli poszaleć ;)
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Nie zdziwiłbym się jakby top 4 najlepiej zarabiających środkowych w Europie to:1)Simon 2)Bieniek 3)Kochan 4)Huber. Przy czym Kochanowskiemu i Huberowi po sezonie kończą się kontrakty, więc ta kolejność może się zmienić bo niewątpliwie dostaną oni duże podwyżki, czy to w obecnych klubach czy nowych.
Oczywiście nie uwzględniając rosyjskich siatkarzy.
A tak na marginesie, obydwaj cieszą się dużym zainteresowaniem klubów włoskich, a Huber to już w szczególności wpadł w oko w Rzymie pewnemu prezesowi, który bardzo chce go mieć w klubie za rok. A on zazwyczaj dostaje to co chce.
hottakesbot
Posty: 1031
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hottakesbot »

Simao pisze: 23 lis 2023, o 21:49 Osobiście nie interesują mnie, nie elektryzują żadne transfery Resovii, chyba że Resovia zacznie szukać kogoś za Fabiana. Wtedy jak najbardziej jestem zainteresowany. Inaczej nie mają sensu żadne transfery w Resovii. Kolokwialnie określając, będzie to tylko kasa w błoto. Odnośnie transferów innych klubów zawsze chętnie poczytam.
Grzegorz Łomacz prowadzi rozmowy z Resovią.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

Bruninho pisze: 24 lis 2023, o 00:36 Nie zdziwiłbym się jakby top 4 najlepiej zarabiających środkowych w Europie to:1)Simon 2)Bieniek 3)Kochan 4)Huber. Przy czym Kochanowskiemu i Huberowi po sezonie kończą się kontrakty, więc ta kolejność może się zmienić bo niewątpliwie dostaną oni duże podwyżki, czy to w obecnych klubach czy nowych.
Oczywiście nie uwzględniając rosyjskich siatkarzy.
A tak na marginesie, obydwaj cieszą się dużym zainteresowaniem klubów włoskich, a Huber to już w szczególności wpadł w oko w Rzymie pewnemu prezesowi, który bardzo chce go mieć w klubie za rok. A on zazwyczaj dostaje to co chce.
Kolejność zawodników najlepszych środkowych jest dla kibiców z Polski podobna.
Czy taka kolejność jest w wysokości kontraktu nie sądzę. W Peruggi środkowi zarabiają więcej niż nasi czołowi środkowi.
Jak mógł wpaść w oko z klubu z Włoch to jest to Perugia, Piacenza co płacą najwięcej, a z Trento nie wypaliło co trener Lorenzeti odszedł właśnie do Peruggi.
W Peruggi Leon zarabia 2 miliony euro , a Semeniuk ponad 1 milion euro. Tylko że od tego podatek jest wysoki we Włoszech.
Bieniek był we Włoszech , po odejściu z Zaksy nie przebił się w Lube, przez konkurencję , limity obcokrajowców i zaakceptowanie się w nowym otoczeniu , wypożyczyli go do Skry i w Polskiej lidze kontynuuje siatkówkę.
Ruskich kacapow to nie ma co wymieniać i komentować.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

hottakesbot pisze: 24 lis 2023, o 00:56
Simao pisze: 23 lis 2023, o 21:49 Osobiście nie interesują mnie, nie elektryzują żadne transfery Resovii, chyba że Resovia zacznie szukać kogoś za Fabiana. Wtedy jak najbardziej jestem zainteresowany. Inaczej nie mają sensu żadne transfery w Resovii. Kolokwialnie określając, będzie to tylko kasa w błoto. Odnośnie transferów innych klubów zawsze chętnie poczytam.
Grzegorz Łomacz prowadzi rozmowy z Resovią.
Prowokacja na słabym poziomie, wywołała uśmiech na mojej twarzy :)
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Semeniuk nie zarabia 1 mln euro tylko 300 tys euro, to publiczną wiedza. I nie, Flavio nie zarabia wiecej niż Bieniek czy Kochanowski, całkowicie inna skala. Topowi (Bieniek, Huber i Kochanowski, plus w pewnej oddali Kłos) polscy środkowi są kosmicznie drodzy, raz, że wybitna klasa sportowa, dwa, że ich wartość dodatkowo wzrasta dla polskich klubów przeze limity, a trzy, że mają zwyczajnie wyrobioną bardzo mocną markę i pozycje na polskim rynku, dlatego włoskim klubom poza wyjątkami może być bardzo ciężkie przebić kontrakty jakie oni mają i mogą dostać w Polsce. Ale nie zawsze tylko kasa decyduje.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

Bruninho pisze: 24 lis 2023, o 01:37 Semeniuk nie zarabia 1 mln euro tylko 300 tys euro, to publiczną wiedza. I nie, Flavio nie zarabia wiecej niż Bieniek czy Kochanowski, całkowicie inna skala. Topowi (Bieniek, Huber i Kochanowski, plus w pewnej oddali Kłos) polscy środkowi są kosmicznie drodzy, raz, że wybitna klasa sportowa, dwa, że ich wartość dodatkowo wzrasta dla polskich klubów przeze limity, a trzy, że mają zwyczajnie wyrobioną bardzo mocną markę i pozycje na polskim rynku, dlatego włoskim klubom poza wyjątkami może być bardzo ciężkie przebić kontrakty jakie oni mają i mogą dostać w Polsce. Ale nie zawsze tylko kasa decyduje.
We Włoszech najlepiej opłacani są przyjmujący, niewiele mniejsze kontrakty mają atakujący i rozgrywający w tych najlepszych (najbogatszych) klubach.
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: PabloFX »

Co prawda jeszcze ten sezon ale nie będę odkopywać starego tematu skoro mamy już dyskusję w tym.

Kamil Maruszczyk rozwiązał kontrakt z Gwardią.

GKS? 4. w KK?
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Kraje arabskie.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

Simao pisze: 24 lis 2023, o 01:41
Bruninho pisze: 24 lis 2023, o 01:37 Semeniuk nie zarabia 1 mln euro tylko 300 tys euro, to publiczną wiedza. I nie, Flavio nie zarabia wiecej niż Bieniek czy Kochanowski, całkowicie inna skala. Topowi (Bieniek, Huber i Kochanowski, plus w pewnej oddali Kłos) polscy środkowi są kosmicznie drodzy, raz, że wybitna klasa sportowa, dwa, że ich wartość dodatkowo wzrasta dla polskich klubów przeze limity, a trzy, że mają zwyczajnie wyrobioną bardzo mocną markę i pozycje na polskim rynku, dlatego włoskim klubom poza wyjątkami może być bardzo ciężkie przebić kontrakty jakie oni mają i mogą dostać w Polsce. Ale nie zawsze tylko kasa decyduje.
We Włoszech najlepiej opłacani są przyjmujący, niewiele mniejsze kontrakty mają atakujący i rozgrywający w tych najlepszych (najbogatszych) klubach.
Czy w jakis sposób możecie udowodnić to ile zarabiają siatkarze , że 4 srodkowych najlepiej zarabiąjących jest 3 Polaków ?
https://strefabiznesu.pl/ile-zarabiaja- ... 3-17900947
https://sport.wprost.pl/siatkowka/10697 ... tezne.html
https://dzienniklodzki.pl/zarobki-siatk ... 2-17406335
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

PabloFX pisze: 24 lis 2023, o 09:05 Co prawda jeszcze ten sezon ale nie będę odkopywać starego tematu skoro mamy już dyskusję w tym.

Kamil Maruszczyk rozwiązał kontrakt z Gwardią.

GKS? 4. w KK?
Jego nazwisko wymieniane było do Zaksy , w formie plotki , bo dziennikarka Polsatu , zadała pytanie czy zastępstwo będzie pochodziło za Żalińskiego pochodziło z Wrocławia,zanim pojawił się temat Szymańskiego.
Katowice podobno chcieli Kvalena z Resovii , ale widocznie że przez słabosc przyjmujących wolą trzymać piątego przyjmującego niż puscić go do innego klubu.
Więc wydaje się , że Maruszczyk trafi do Katowic i w zamian za zgodę na puszczenie Szymańskiego do Zaksy , jego temat w Kędzierzynie Kożlu już jest nieaktualny .
To są moje przypuszczenia i żadne pewnosci.Poczekamy na potwierdzenie ,bo nikogo nie chcę wprowadzać w błąd.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: lukecik »

Szary Wilk pisze: 24 lis 2023, o 00:01
lukecik pisze: 23 lis 2023, o 23:57
Szary Wilk pisze: 23 lis 2023, o 17:30 Bieniek ma w Zawierciu 400 tysięcy euro.
Kto ma wyższy kontrakt, Bieniu u nas czy Huber w Jastrzębiu?
Nie wiem ile ma Huber, ale wydaje mi się, że Bieniek ma rekordowy kontrakt jeśli chodzi o środkowych. Mimo wszystko na Hubera też się JW wykosztowało, bo już na przyjmującego z wysokiej półki zabrakło kasy.

Warta dostała kasę za wykup Kovacevicia i zwolnił się jego kontrakt, to mogli poszaleć ;)

Transfer Bienia nie był w ogóle powiązany z odejściem Urosa i dokonał się na długo przed odejściem Kovacevicia. Kontrakt Serba poszedł na Clevenot, a pieniądze za jego wykup prawdopodobnie zostały w klubowej kasie, przynajmniej taką mam nadzieję. :)
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

lukecik pisze: 24 lis 2023, o 21:27
Szary Wilk pisze: 24 lis 2023, o 00:01
lukecik pisze: 23 lis 2023, o 23:57

Kto ma wyższy kontrakt, Bieniu u nas czy Huber w Jastrzębiu?
Nie wiem ile ma Huber, ale wydaje mi się, że Bieniek ma rekordowy kontrakt jeśli chodzi o środkowych. Mimo wszystko na Hubera też się JW wykosztowało, bo już na przyjmującego z wysokiej półki zabrakło kasy.

Warta dostała kasę za wykup Kovacevicia i zwolnił się jego kontrakt, to mogli poszaleć ;)

Transfer Bienia nie był w ogóle powiązany z odejściem Urosa i dokonał się na długo przed odejściem Kovacevicia. Kontrakt Serba poszedł na Clevenot, a pieniądze za jego wykup prawdopodobnie zostały w klubowej kasie, przynajmniej taką mam nadzieję. :)
Zobaczymy gdzie Huber będzie dalej grał, bo dziwne że podpisał tylko na jeden sezon .Czy tylko dlatego, że dochodził do formy stopniowo i spokojnie wprowadzany do Zaksy , żeby obciążenia wytrzymał ? Menager mu dużo naobiecywal o Trento, w Zaksie nie miał na tam ten moment miejsca w składzie, chociaż w finale Ligi Mistrzów zagrał w podstawowym składzie i też przyczynił się do zwycięstwa.Meczami w reprezentacji już pokazał klasę i ten sezon Huber traktuje na pokazanie się i przyjęcie lepszej oferty od trenera Lorenzetiego co przeszedł do Perugii, też w Zaksie nikt przed nim nie zamknął drzwi. Będzie miał dylemat Huber , gdzie w przyszłości zagra.
Co do Fornala zobaczymy czy Resovia rzuci mu rekordowe pieniądze jak w przypadku Boyera co ma niby 700 tysięcy euro za sezon i drugim najlepiej oplacanym siatkarzem jest Defalco, po przedłużeniu kontraktu .
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Oskejt »

Szary Wilk pisze: 23 lis 2023, o 17:30
Oskejt pisze: 23 lis 2023, o 16:58
Bruninho pisze: 23 lis 2023, o 10:40
To żaden problem dla Asseco, finansowo to Manchester City w skali siatkówki, Kuba ma wpisaną w kontrakcie klauzulę odejścia, która jest proporcjonalna do jego zarobków, a nie zarabia on jak taki np Fornal, kwota nie jest zawrotna.
Jednakże tak jak pisałem, Zatorski nadal może pozostać w Rzeszowie, nic nie jest przesądzone, ale tak, też słyszałem, że myśli nad powrotem na stare śmieci.


Man City w skali siatkówki to top włoski i rosyjskie kluby. Resovia nie jest w stanie ściągnąć top gracza z Włoch. Ale na naszym rynku na graczy z topu może polować. Mam nadzieję, że wezmą kogoś z Zaksy.
Resovia przebiła ofertę nawet Piacenzy za Defalco. I Rosjan też, ale tu pewnie zadecydowało uszczuplenie budżetu przez wojnę.

Wymień mi ten top włoski, proszę. Bo to, że Lucarelli czy De Cecco tu nie przyjdą, to nie jest kwestia tylko pieniędzy. Niektórzy nie chcą z Włoch się ruszać.

Resovia jest jednym z najbogatszych europejskich klubów i to akurat prawda. Zastanów się ile kosztuje skład Resovii, biorąc pod uwagę, jak drodzy są Polacy (paszport), a oni opłacają jeszcze Boyer i Defalco.

Bieniek ma w Zawierciu 400 tysięcy euro. To masz skalę, ile może topowy polski siatkarz dostawać. Spójrz na skład Resovii i policz, ilu jest tam drogich zawodników.

Jakbyś do Resovii dorzucił Fornala do szóstki, to być może miałbyś TOP 3 najdroższy skład na świecie pod kątem płac. Bo taki Kłos kasuje więcej niż Takvam czy Paszycki i to sporo. Limity, kolego i wyrobiona pozycja latami.

Niektórzy myślę, że dalej jesteśmy w latach, gdzie włoskie kluby biły finansowo nasze na głowę, a tak nie jest. Nie zdajecie sobie sprawy ile kosztuje zawodnik przez sam fakt posiadania polskiej licencji. U nas płacisz dużo i za Polaka i za obcokrajowca. We Włoszech sobie Riccim czy Federizim zapchają szóstki to oszczędza na gwiazdorksi kontrakt, a u nas nie.


Czyli taki Nimir byłby w stanie tutaj przyjść?
Właśnie irytuje mnie to, że nie jesteśmy w stanie wyciągnąć top gracza z Włoch. Brakuje nam takich graczy w lidze mimo wszystko. Kiedyś były opublikowane zarobki siatkarzy we Włoszech, większość z nich nie przewyższała 450 tys euro.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Oskejt »

Szary Wilk pisze: 23 lis 2023, o 17:35 Jak włoskie kluby by były w stanie przebić Resovię, to by nie było tu Defalco i Kochanowskiego zresztą też. Boyer również miałby lepszą ofertę.

Piacenzy i Perugia mają kasę, względnie jeszcze Trentino, reszta dołek. Tak w sumie to tylko Perugia mogłaby wyciągnąć z Polski kogo by chciała. Chociaż pewnie żeby mieć TJa, musieliby zwolnić kontrakt Leona, bo Defalco za mniej niż 600k euro nie gra.

To nie jest 2013 rok, że 250k euro w PlusLidze to sufit.

Poza tym Rosjanie płacą, ok, ale Ufa wyciągnęła Urosa z Warty, gdzie ma 2 obcokrajowcow I poza tym samych wypalencow lub przeciętniaków, więc uzbierali sobie z kupki te kasę, bo Warta jeszcze opłaca Kwolka,Bieńka i Butryna, to nie są tani zawodnicy. Clevenot, który przyszedł za Kovacevicia, też ma dobry kontakt.

Tylko też problemem jest to że liga włoska jest atrakcyjniejsza niż nasza. Wielu graczy z zagranicy podkreśla, że dla nich to jest szczyt. Irytuje, gdy we włoskich średniakach grają gracze pokroju Maara itd, a u nas Martinez Franchi..
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

Oskejt pisze: 25 lis 2023, o 22:51
Szary Wilk pisze: 23 lis 2023, o 17:30
Oskejt pisze: 23 lis 2023, o 16:58



Man City w skali siatkówki to top włoski i rosyjskie kluby. Resovia nie jest w stanie ściągnąć top gracza z Włoch. Ale na naszym rynku na graczy z topu może polować. Mam nadzieję, że wezmą kogoś z Zaksy.
Resovia przebiła ofertę nawet Piacenzy za Defalco. I Rosjan też, ale tu pewnie zadecydowało uszczuplenie budżetu przez wojnę.

Wymień mi ten top włoski, proszę. Bo to, że Lucarelli czy De Cecco tu nie przyjdą, to nie jest kwestia tylko pieniędzy. Niektórzy nie chcą z Włoch się ruszać.

Resovia jest jednym z najbogatszych europejskich klubów i to akurat prawda. Zastanów się ile kosztuje skład Resovii, biorąc pod uwagę, jak drodzy są Polacy (paszport), a oni opłacają jeszcze Boyer i Defalco.

Bieniek ma w Zawierciu 400 tysięcy euro. To masz skalę, ile może topowy polski siatkarz dostawać. Spójrz na skład Resovii i policz, ilu jest tam drogich zawodników.

Jakbyś do Resovii dorzucił Fornala do szóstki, to być może miałbyś TOP 3 najdroższy skład na świecie pod kątem płac. Bo taki Kłos kasuje więcej niż Takvam czy Paszycki i to sporo. Limity, kolego i wyrobiona pozycja latami.

Niektórzy myślę, że dalej jesteśmy w latach, gdzie włoskie kluby biły finansowo nasze na głowę, a tak nie jest. Nie zdajecie sobie sprawy ile kosztuje zawodnik przez sam fakt posiadania polskiej licencji. U nas płacisz dużo i za Polaka i za obcokrajowca. We Włoszech sobie Riccim czy Federizim zapchają szóstki to oszczędza na gwiazdorksi kontrakt, a u nas nie.


Czyli taki Nimir byłby w stanie tutaj przyjść?
Właśnie irytuje mnie to, że nie jesteśmy w stanie wyciągnąć top gracza z Włoch. Brakuje nam takich graczy w lidze mimo wszystko. Kiedyś były opublikowane zarobki siatkarzy we Włoszech, większość z nich nie przewyższała 450 tys euro.
Nimir już sezon w Zaksie spędził.
Podawane budżety klubów JW,Resovi,Zaksy oscylowaly w granicach 16 do 18 milionów złotych. Skra miała budżet na 20 milionów i nawet go przekroczyła do 23 milionów, ale oplacala Atanasejevicia 650 tysięcy euro, Kooya, Bienka i Klosa.
Być może do czołówki doskoczyla też Warta sprowadzając zawodników.
Raz w roku kluby mają obowiązek upublicznic budżety swoich klubów.
Na ten moment Włoskie kluby Perugia i Piacenza przewyższają czołówkę Polskich klubów w budżecie rocznym .
Żeby coś się zmieniło na korzyść to nasze kluby musiałaby dostawać większe pieniądze za prawa telewizyjne, a występy w Lidze Mistrzów jeśli nie zajdzie się do końcowego etapu to nawet nie zwracają się koszty w nich uczestnictwa.
Diomedea
Posty: 4397
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Jak gral w zaksie jako drugi sypacz, to byl znacznie tanszy (adekwatnie do poziomu z jakim sypal), pozniej poszedl do Francji, gdzie go wreszcie przestawili. Cena ulegla zmianie dosyc szybko po tamtym przestawieniu.

Poza wszystkim w takiej Piacenzy, Veronie, Padvie a nawet Monzie kasa pewnie zblizona lub wieksza niz w Gdansku, warszawie, Olsztynie. I kilka spotkan w sezonie mniej.
A dodatkowo to jest jednak bardziej znany produkt. Na czytanych przeze mnie forach raczej wloska niz polska lige komentuja kibice.
Byc moze ze na pewnych zawodnikow byloby nas stac i przyszliby do Polski grac, ale zabraklo odrobiny ryzyka by zaproponowac gre takiemu Lawaniemu rok przed Wlochami.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7900
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włoskie zespoły z miejsc 6-8 mają na pewno większe budżety niż w PL, to + mniejsza liga to główne atuty Serie A w tym momencie, ciężko pisać "dlaczego u nas gra Martinez, a tam Maar" - gdy Monza w tym sezonie na ławce miała mieć Szwarca i Loeppky'ego (było-nie było, podstawowych graczy olimpijskiej reprezentacji), rok temu utrzymywała sobie trzech rozgrywających jak gdyby nigdy nic (Cachopa-Zimmermann-Visic), nie tak dawno na ataku tam grali Bartek Kurek czy G. Grozer, a żeńska sekcja tego klubu ma skład na wygranie Ligi Mistrzyń. Tam miejsca 5-8 na papierze to tak na oko Civitanova (De Cecco, Lagumdzija, Zaytsev, Nikołow, Yant, Chinenyeze, Balaso, Bottolo, Anzani), Modena (Bruno, Sapożkow, Juantorena, Dawyskiba, Brehme, Stankovic, Rinaldi, Sanguinetti, Federici, Pinali), Werona (Spirito, Jovovic, Amin, Keita, Dzavoronok, Mozic, Grozdanow, Zingel, Mosca, Cortesia) i Monza (Cachopa, Takahashi, Maar, Loeppky, Szwarc, Lawani/Mujanovic, Galassi, Gaggini): nie ma przypadku, z całym szacunkiem do Martineza i El Graouiego (który gra zacnie).

Werona przedłużyła Mozicia do 2025 roku i nowa umowa dla Keity jest na dobrej drodze, to mniej więcej tak jakby Olsztyn był w stanie zatrzymać Defalco, Firleja i Butryna. Może jak Skra powróci, Nysa dalej będzie się rozwijać, to trochę się wyrówna.

Będę powtarzać to do znudzenia, ale jeżeli gdzieś Polsat/PLS daje ciała - to w robieniu z Plusligi międzynarodowego produktu, potem jest tak jak pisze @Diomedea, że na jednym z amerykańskich forów, które czytam, pisze się dalej głównie o włoskiej lidze, pomimo tego, że w tym momencie gra tam ... trzech (?) Amerykanów (z czego jeden naturalizowany, a dwaj pozostali to Jendryk i Kyle Russell), gdy w Pluslidze mamy Smitha, Defalco, Shojiego, Tuanigę, Hanesa etc. Proporcje powinny być minimum 50/50. I zarazem potem się np. okazuje, że Włosi (pomimo tego, że włoski >>>>> polski pod względem powszechności) mają dwie strony internetowe po angielsku (jedna przez ligę włoską, druga prowadzona przez FIVB; ta druga jest słaba, ale fakt faktem), a my chyba dalej żadnej, o dostępności meczów nie wspominając. :)

Czy to powoduje, że Maar gra w Monzy, a nie w Gdańsku? Nie. Ale 'podprogowo' powoduje, że liga włoska to dużo lepszy międzynarodowy produkt i to kto tam wygra Ligę Mistrzów jest trochę drugorzędne (nie piszę o sportowym wymiarze, rzecz jasna). Co jest na tej płaszczyźnie marnowaniem potencjału, bo to, że Zaksa to polski klub, jednak ma znaczenie. A to - tak jak powyżej wspomniano - już jakimś kryterium wyboru być może, gdy ''inne takie samo".
Pomocniczka
Posty: 2066
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

Ta włoska liga na naszym forum to jest trochę taka samospełniająca się przepowiednia. Jako dowód na siłę tych zespołów wymienia się różne nazwiska w ich składach. Tyle, że te nazwiska są przeciętne (co wychodzi w konfrontacji z polskimi zespołami) a uważa się je za duże, dlatego, że grają w lidze włoskiej.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

Nie rozumiem jaki sens jest porównywać obie ligi i na siłę udowadniać wyższość jednej nad drugą. Fakt jest taki, że są to obecnie porównywalne ligi pod każdym względem. Patrząc na to całościowo. Zarówno polska jak i włoska liga mają swoje plusy i minusy. Nawet pod względem życia. Na pewno za Włochami przemawia klimat i ten aspekt historyczny, wizerunkowy. Jest to popularne turystycznie państwo na całym świecie. Tego raczej nie trzeba tłumaczyć, ma dobry marketing. Polska ma również swoje plusy, powszechny entuzjazm na punkcie siatkówki, duża ilość kibiców, przynajmniej te czołowe kluby. Nasze państwo jest dużo bardziej bezpieczne do życia, często tego nie doceniamy. Myślę, że osoby które podróżują trochę po świecie, Europie, potwierdzą to. Jednak nawet u nas jest już coraz gorzej pod tym względem. W Polsce siatkarze mogą czuć się gwiazdami, we Włoszech niekoniecznie. Tam mimio wszystko najważniejsza jest piłka nożna. Oczywiście są również miejsca, gdzie siatkówka jest bardzo popularna i lubiana. Ostatnie trzy sezony za sprawą ZAKSY i JW pod tym względem sportowym nie można już pisać, że polska liga jest słabsza. ZAKSA trzy razy wygrała LM, w ubiegłym sezonie grali w finale z JW. To jednak o czymś świadczy. W obecnym sezonie oprócz Resovii (specyficzna sytuacja) mogą również zrobić dobre wyniki. W tym sezonie Zawiercie i Warszawa też mają szansę zrobić dobry wynik. Ogólnie jest to bardzo złożony i długi temat, można dyskutować godzinami.
Na koniec tak jeszcze biorąc pod uwagę aspekt finansowy, to aż dziwi trochę, że ta dysproporcja nie jest dużo większa na korzyść Włochów. To państwo z silniejszą gospodarką (państwo należące do G20), z większą liczbą obywateli niż Polska.
kamil1999
Posty: 5565
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Nie rozumiem dlaczego zawsze gdzie porównuje się polską i włoską ligę to "entuzjazm kibiców" czy "duża liczba kibiców" pada po stronie polskiej. Po halach tego nie widać. Nawet powiedziałbym, że włoskie bardziej zapełnione co nie znaczy, że w Polsce nie ma więcej kibiców przed telewizorami bo może być, ale ten frazes "Polacy najlepsi kibice siatkówki" dawno raczej nieaktualny. O ile kiedykolwiek był aktualny. Polska też nie jest bezpieczniejsza do życia niż północne Włochy. Co innego południowe, ale jakieś kluby włoskie są stamtąd? Coś się w ogóle stało jakiemuś siatkarzowi w Włoszech kiedyś, że to przywołujemy? Ja podróżuję trochę po europie na ile budżet i pieniądze pozwolą i nie widzę tego by Polska miała być jakaś bezpieczniejsza od Niemicec, Włoch, Austrii i td.
Z Francją i Anglią porównania nie mam bo tam nie byłem to może to tam jest ta niebezpieczna Europa którą straszą w mediach?:)
Nie no na poważnie to może poza Ukrainą obecnie(i może bałkanami, ale tam nie byłem) to raczej cała Europa jest bezpieczna. I poza Australią to chyba jedyny kontynent, którego można określić bezpiecznym. Pod względem bezpieczeństwa też w Polsce staje się raczej tylko lepiej a nie gorzej. Liczba wypadków drogowych spada, już tak łatwo nie dostaniesz po pysku pojawiając się na terenie innej wsi co kiedyśXD I td.
Ale tu by musiały statystyki jakieś zweryfikować.
Zdradzę ci też sekret, że u nas też najważniejsza jest piłka nożna. Większość moich nzajomych prędzej skojarzy jakiegoś reprezentanta piłkarskiej Estonii Vasilieva czy jakoś tak co kiedyś grał w Polsce niż Lukasa Kampę czy Benjamina Toniuttiego.
A co do siły ligi no to pewnie jest to nie do zweryfikowania. IMO najsilniejsze nasze drużyny są lepsze od ich najsilniejszych, ale te drużyny walczące o PO to raczej u nich.
PS. Nie no w sumie w Serbii też byłem przez tydzień i też nie powiedziałbym bym się czuł tam jakoś niebezpiecznie.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2023, o 12:28 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4397
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Pomocniczka pisze: 26 lis 2023, o 09:04 Ta włoska liga na naszym forum to jest trochę taka samospełniająca się przepowiednia. Jako dowód na siłę tych zespołów wymienia się różne nazwiska w ich składach. Tyle, że te nazwiska są przeciętne (co wychodzi w konfrontacji z polskimi zespołami) a uważa się je za duże, dlatego, że grają w lidze włoskiej.
Troche tak jest.
Ale przede wszystkim liga polska stoi jednak graczami polskimi. Ktorzy, nawet ci poza scislym, reprezentacyjnym topem, sa jednak niezli.
Nieznani szerzej, niedoceniani. Filipiak, Halaba, Boladz, Czukiewicz, Niemiec. Nawet robiacy jakies postepy Sawicki

Spojrzcie w ranking atakujacych czy tam punktujacych. Na czolowych pozycjach sami "niechciani" niegdys w swoich zespolach Polacy.

Pewnie z brakiem przyzwoitych przyjmujacych poziom troche siadzie.
Nie tylko nazwiska sa mocniejsze w lidze wloskiej. Mocniejsi sa zawodnicy;
Ale z niezlych polskich zawodnikow z 2 czy 3 perelkami daje sie zbudowac zespol, ktory powalczy z Keita, dzieki dobremu systemowi gry.

Niemniej dokoptowanie Maara czy Loeppkiego raczej by podwyzszylo poziom ligi, niz go obnizylo.

Co do bezpieczenstwa-ja mieszkam we Francji, jakos czuje sie bezpiecznie.
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pawel9221 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lis 2023, o 04:52 Włoskie zespoły z miejsc 6-8 mają na pewno większe budżety niż w PL, to + mniejsza liga to główne atuty Serie A w tym momencie, ciężko pisać "dlaczego u nas gra Martinez, a tam Maar" - gdy Monza w tym sezonie na ławce miała mieć Szwarca i Loeppky'ego (było-nie było, podstawowych graczy olimpijskiej reprezentacji), rok temu utrzymywała sobie trzech rozgrywających jak gdyby nigdy nic (Cachopa-Zimmermann-Visic), nie tak dawno na ataku tam grali Bartek Kurek czy G. Grozer, a żeńska sekcja tego klubu ma skład na wygranie Ligi Mistrzyń. Tam miejsca 5-8 na papierze to tak na oko Civitanova (De Cecco, Lagumdzija, Zaytsev, Nikołow, Yant, Chinenyeze, Balaso, Bottolo, Anzani), Modena (Bruno, Sapożkow, Juantorena, Dawyskiba, Brehme, Stankovic, Rinaldi, Sanguinetti, Federici, Pinali), Werona (Spirito, Jovovic, Amin, Keita, Dzavoronok, Mozic, Grozdanow, Zingel, Mosca, Cortesia) i Monza (Cachopa, Takahashi, Maar, Loeppky, Szwarc, Lawani/Mujanovic, Galassi, Gaggini): nie ma przypadku, z całym szacunkiem do Martineza i El Graouiego (który gra zacnie).

Werona przedłużyła Mozicia do 2025 roku i nowa umowa dla Keity jest na dobrej drodze, to mniej więcej tak jakby Olsztyn był w stanie zatrzymać Defalco, Firleja i Butryna. Może jak Skra powróci, Nysa dalej będzie się rozwijać, to trochę się wyrówna.

Będę powtarzać to do znudzenia, ale jeżeli gdzieś Polsat/PLS daje ciała - to w robieniu z Plusligi międzynarodowego produktu, potem jest tak jak pisze @Diomedea, że na jednym z amerykańskich forów, które czytam, pisze się dalej głównie o włoskiej lidze, pomimo tego, że w tym momencie gra tam ... trzech (?) Amerykanów (z czego jeden naturalizowany, a dwaj pozostali to Jendryk i Kyle Russell), gdy w Pluslidze mamy Smitha, Defalco, Shojiego, Tuanigę, Hanesa etc. Proporcje powinny być minimum 50/50. I zarazem potem się np. okazuje, że Włosi (pomimo tego, że włoski >>>>> polski pod względem powszechności) mają dwie strony internetowe po angielsku (jedna przez ligę włoską, druga prowadzona przez FIVB; ta druga jest słaba, ale fakt faktem), a my chyba dalej żadnej, o dostępności meczów nie wspominając. :)

Czy to powoduje, że Maar gra w Monzy, a nie w Gdańsku? Nie. Ale 'podprogowo' powoduje, że liga włoska to dużo lepszy międzynarodowy produkt i to kto tam wygra Ligę Mistrzów jest trochę drugorzędne (nie piszę o sportowym wymiarze, rzecz jasna). Co jest na tej płaszczyźnie marnowaniem potencjału, bo to, że Zaksa to polski klub, jednak ma znaczenie. A to - tak jak powyżej wspomniano - już jakimś kryterium wyboru być może, gdy ''inne takie samo".
Jak sie nazywa to forum? Czy masz/ albo ktos ma do polecenia jakies inne fora zagraniczne na temat siatkowki ?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

kamil1999 pisze: 26 lis 2023, o 11:05 Nie rozumiem dlaczego zawsze gdzie porównuje się polską i włoską ligę to "entuzjazm kibiców" czy "duża liczba kibiców" pada po stronie polskiej. Po halach tego nie widać. Nawet powiedziałbym, że włoskie bardziej zapełnione co nie znaczy, że w Polsce nie ma więcej kibiców przed telewizorami bo może być, ale ten frazes "Polacy najlepsi kibice siatkówki" dawno raczej nieaktualny. O ile kiedykolwiek był aktualny. Polska też nie jest bezpieczniejsza do życia niż północne Włochy. Co innego południowe, ale jakieś kluby włoskie są stamtąd? Coś się w ogóle stało jakiemuś siatkarzowi w Włoszech kiedyś, że to przywołujemy? Ja podróżuję trochę po europie na ile budżet i pieniądze pozwolą i nie widzę tego by Polska miała być jakaś bezpieczniejsza od Niemicec, Włoch, Austrii i td.
Z Francją i Anglią porównania nie mam bo tam nie byłem to może to tam jest ta niebezpieczna Europa którą straszą w mediach?:)
Nie no na poważnie to może poza Ukrainą obecnie(i może bałkanami, ale tam nie byłem) to raczej cała Europa jest bezpieczna. I poza Australią to chyba jedyny kontynent, którego można określić bezpiecznym. Pod względem bezpieczeństwa też w Polsce staje się raczej tylko lepiej a nie gorzej. Liczba wypadków drogowych spada, już tak łatwo nie dostaniesz po pysku pojawiając się na terenie innej wsi co kiedyśXD I td.
Ale tu by musiały statystyki jakieś zweryfikować.
Zdradzę ci też sekret, że u nas też najważniejsza jest piłka nożna. Większość moich nzajomych prędzej skojarzy jakiegoś reprezentanta piłkarskiej Estonii Vasilieva czy jakoś tak co kiedyś grał w Polsce niż Lukasa Kampę czy Benjamina Toniuttiego.
A co do siły ligi no to pewnie jest to nie do zweryfikowania. IMO najsilniejsze nasze drużyny są lepsze od ich najsilniejszych, ale te drużyny walczące o PO to raczej u nich.
PS. Nie no w sumie w Serbii też byłem przez tydzień i też nie powiedziałbym bym się czuł tam jakoś niebezpiecznie.
Odnośnie kibiców to wyraźnie napisałem, że miałem na myśli polskie kluby z czołówki. Oczywiście kluby te we Włoszech, też mają swoich kibiców, ale sam Sirci przyznaje, że Polska ma lepszych kibiców. Wiem, że to może kurtuazja z jego strony, ale to o czymś świadczy. Znając charakter właściciela Perugii to raczej powiedział szczerze co myśli. Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo subiektywna. Nie wiem czy mieszkałeś jakiś dłuższy czas za granicą? Nie chodzi mi o jakieś kurorty turystyczne. Moi znajomi, bliscy żyjący w różnych państwach Europy, w USA, wieczorami czy nocą boją się sami wyjść na miasto. W szczególności kobiety. Przynajmniej w Rzeszowie pod tym względem jest dość bezpiecznie. Piszę tak zachowawczo, bo dla mnie z perspektywy faceta jest bezpiecznie. Chociażby z tego faktu część moich znajomych wróciła do Polski. Wiem, że w Polsce również zdarzają się różne sytuacje, ale skala tego zjawiska w zachodniej Europie jest dużo większa. Mam akurat styczność z obcokrajowcami, z różnych państw Europy, ze względów zawodowych. Przyjeżdżają do Polski, będąc u nas w Polsce każdy zwraca uwagę na czystość, porządek, spokój i takie poczucie bezpieczeństwa. Sorry, z całym szacunkiem, ale te osoby są dla mnie bardziej miarodajne niż Ty. Żyją, mieszkają na codzień w tych państwach zachodniej Europy. Jednak to nie jest temat na forum tutaj. Zresztą to jest bardzo subiektywne. Zresztą uzależnione również od tego w jakim regionie danego państwa mieszka się. Ty zresztą słusznie zwróciłeś uwagę, jak to wygląda we Włoszech, tzn. północna i południowa część tego państwa. Tak jeszcze odnośnie bezpieczeństwa, to nie chodzi o samych sportowców. Oni raczej poradzą sobie w różnych sytuacjach, tylko ich rodziny, które często mieszkają z nimi w danym kraju. Mam tu na myśli partnerki siatkarzy, ich dzieci.
Tak jeszcze do malkontentów odnośnie naszej ligi. Ciężko, aby było lepiej niż obecnie. Naprawdę, będzie super, jeśli utrzyma się obecna sytuacja. Nie wiem czego niektórzy oczekują, że będzie u nas grać większość czołowych siatkarzy na świecie? Obecnie liga rosyjska odpada z wiadomych względów. Jednak jest jeszcze liga turecka, która również jest w stanie ściągnąć do siebie gwiazdy. Obecnie w Turcji gra chociażby Nimir i Ngapeth. Poważnie, nie wiem czego oczekują niektórzy ludzie. Mamy obecnie wybitne pokolenie polskich siatkarzy. Większość gra w Polsce! Jedynie Semeniuk wyjechał za granicę. Trafił do jednego z najlepszych i najbogatszych klubów siatkarskich w Europie i na świecie. Bilans jest na zero, Leon nigdy nie grał w Polsce. Natomiast Bednorz wrócił do naszej ligi. W Polsce obecnie gra dwóch podstawowych atakujących czołowej reprezentacji świata, jaką jest Francja.
Przykład z mojego podwórka, że tak to określę. Resovii udało się zatrzymać u siebie Defalco, kiedyś nie było to takie oczywiste, aby polski klub utrzymał swojego czołowego gracza. Jest to gracz młody, ważne ogniwo kadry USA. Zresztą w naszej lidze gra znaczna część kadry USA, kadry która jest jednym z kandydatów do tytułów, medali w imprezach międzynarodowych. Śmieszy mnie trochę ta wybiórczość i ubolewanie, że takie "gwiazdy" jak Maar nie grają w klubach typu Olsztyn. Sorry, your argument is invalid, cytując klasyka. Po pierwsze Maar to żadna gwiazda, gracz po prostu dobry, ale nie jest jakiś wybitny. Zgadzam się w tej kwestii z userem Noworoczny. Natomiast chciałbym zauważyć, że chociażby w Olsztynie mamy takiego gracza jak Alan. Chyba nikomu nie trzeba udowadniać, że jeśli jest zdrowy, w formie, to światowy TOP. Podstawowy gracz kadry Brazylii. Inny przykład też z Brazylii, w Lublinie mamy Thalesa. Podstawowy libero Brazylii, jeden z najlepszych obecnie na swojej pozycji gracz, na świecie. Jeszcze nie tak dawno w klubach typu Olsztyn, LUK nie mieliśmy takich graczy. Wymowny jest też powrót Averilla do Polski, krótka przygoda w Chinach. Fajnym przykładem może być Lukas Kampa. Naprawdę myślicie, że przez tyle lat nie znalazłoby się dla niego miejsce w jakimś włoskim klubie? On po prostu chce grać w Polsce. Takich przykładów graczy w obecnej PlusLidze jest jeszcze dużo. Nie będę wymieniał wszystkich, są jeszcze inne nazwiska, Clevenot, nawet ten Cebulj, który nie jest moim ulubieńcem. Faktem jest jednak, że to wciąż jeden z liderów kadry Słowenii. W Zawierciu grał Uros, Conte. W Lublinie gra obecnie Ferreira. Siatkarz, który spokojnie znalazłby sobie miejsce w lidze włoskiej. Nie jest to gorszy gracz niż Maar. Oczywiście, to jest tylko moje subiektywne zdanie. Pewnie gdyby był na miejscu tego siatkarza we Włoszech, to ktoś użyłby jego nazwisko jako przykład. W sensie, że w naszych klubach środka tabeli nie gra taki gracz jak Ferreira. Naprawdę przykładów, nazwisk jest dużo więcej...
Pomocniczka
Posty: 2066
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

Niemniej dokoptowanie Maara czy Loeppkiego raczej by podwyzszylo poziom ligi, niz go obnizylo.
Być może. Ale sporo czytałem pochwał Dzavoronoka (czy jak on tam się pisze). Normalnie czytając to myślałem, że to jakaś gwiazda siatkówki. Z ciekawości zobaczyłem jak on gra i był daremny.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

Simao pisze: 26 lis 2023, o 13:38
kamil1999 pisze: 26 lis 2023, o 11:05 Nie rozumiem dlaczego zawsze gdzie porównuje się polską i włoską ligę to "entuzjazm kibiców" czy "duża liczba kibiców" pada po stronie polskiej. Po halach tego nie widać. Nawet powiedziałbym, że włoskie bardziej zapełnione co nie znaczy, że w Polsce nie ma więcej kibiców przed telewizorami bo może być, ale ten frazes "Polacy najlepsi kibice siatkówki" dawno raczej nieaktualny. O ile kiedykolwiek był aktualny. Polska też nie jest bezpieczniejsza do życia niż północne Włochy. Co innego południowe, ale jakieś kluby włoskie są stamtąd? Coś się w ogóle stało jakiemuś siatkarzowi w Włoszech kiedyś, że to przywołujemy? Ja podróżuję trochę po europie na ile budżet i pieniądze pozwolą i nie widzę tego by Polska miała być jakaś bezpieczniejsza od Niemicec, Włoch, Austrii i td.
Z Francją i Anglią porównania nie mam bo tam nie byłem to może to tam jest ta niebezpieczna Europa którą straszą w mediach?:)
Nie no na poważnie to może poza Ukrainą obecnie(i może bałkanami, ale tam nie byłem) to raczej cała Europa jest bezpieczna. I poza Australią to chyba jedyny kontynent, którego można określić bezpiecznym. Pod względem bezpieczeństwa też w Polsce staje się raczej tylko lepiej a nie gorzej. Liczba wypadków drogowych spada, już tak łatwo nie dostaniesz po pysku pojawiając się na terenie innej wsi co kiedyśXD I td.
Ale tu by musiały statystyki jakieś zweryfikować.
Zdradzę ci też sekret, że u nas też najważniejsza jest piłka nożna. Większość moich nzajomych prędzej skojarzy jakiegoś reprezentanta piłkarskiej Estonii Vasilieva czy jakoś tak co kiedyś grał w Polsce niż Lukasa Kampę czy Benjamina Toniuttiego.
A co do siły ligi no to pewnie jest to nie do zweryfikowania. IMO najsilniejsze nasze drużyny są lepsze od ich najsilniejszych, ale te drużyny walczące o PO to raczej u nich.
PS. Nie no w sumie w Serbii też byłem przez tydzień i też nie powiedziałbym bym się czuł tam jakoś niebezpiecznie.
Odnośnie kibiców to wyraźnie napisałem, że miałem na myśli polskie kluby z czołówki. Oczywiście kluby te we Włoszech, też mają swoich kibiców, ale sam Sirci przyznaje, że Polska ma lepszych kibiców. Wiem, że to może kurtuazja z jego strony, ale to o czymś świadczy. Znając charakter właściciela Perugii to raczej powiedział szczerze co myśli. Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo subiektywna. Nie wiem czy mieszkałeś jakiś dłuższy czas za granicą? Nie chodzi mi o jakieś kurorty turystyczne. Moi znajomi żyjący w różnych państwach Europy, w USA, wieczorami czy nocą boją się sami wyjść na miasto. W szczególności kobiety. Przynajmniej w Rzeszowie pod tym względem jest dość bezpiecznie. Piszę tak zachowawczo, bo dla mnie z perspektywy faceta jest bezpiecznie. Chociażby z tego faktu część moich znajomych wróciła do Polski. Wiem, że w Polsce również zdarzają się różne sytuacje, ale skala tego zjawiska w zachodniej Europie jest dużo większa. Mam akurat styczność z obcokrajowcami, z różnych państw Europy, ze względów zawodowych. Przyjeżdżają do Polski, będąc u nas w Polsce każdy zwraca uwagę na czystość, porządek, spokój i takie poczucie bezpieczeństwa. Sorry, z całym szacunkiem, ale te osoby są dla mnie bardziej miarodajne niż Ty. Żyją, mieszkają na codzień w tych państwach zachodniej Europy. Jednak to nie jest temat na forum tutaj. Zresztą to jest bardzo subiektywne. Zresztą uzależnione również od tego w jakim regionie danego państwa mieszka się. Ty zresztą słusznie zwróciłeś uwagę, jak to wygląda we Włoszech, tzn. północna i południowa część tego państwa. Tak jeszcze odnośnie bezpieczeństwa, to nie chodzi o samych sportowców. Oni raczej poradzą sobie w różnych sytuacjach, tylko ich rodziny, które często mieszkają z nimi w danym kraju. Mam tu na myśli partnerki siatkarzy, ich dzieci.
Tak jeszcze do malkontentów odnośnie naszej ligi. Ciężko, aby było lepiej niż obecnie. Naprawdę, będzie super, jeśli utrzyma się obecna sytuacja. Nie wiem czego niektórzy oczekują, że będzie u nas grać większość czołowych siatkarzy na świecie? Obecnie liga rosyjska odpada z wiadomych względów. Jednak jest jeszcze liga turecka, która również jest w stanie ściągnąć do siebie gwiazdy. Obecnie w Turcji gra chociażby Nimir i Ngapeth. Poważnie, nie wiem czego oczekują niektórzy ludzie. Mamy obecnie wybitne pokolenie polskich siatkarzy. Większość gra w Polsce! Jedynie Semeniuk wyjechał za granicę. Trafił do jednego z najlepszych i najbogatszych klubów siatkarskich w Europie i na świecie. Bilans jest na zero, Leon nigdy nie grał w Polsce. Natomiast Bednorz wrócił do naszej ligi. W Polsce obecnie gra dwóch podstawowych atakujących czołowej reprezentacji świata, jaką jest Francja.
Przykład z mojego podwórka, że tak to określę. Resovii udało się zatrzymać u siebie Defalco, kiedyś nie było to takie oczywiste, aby polski klub utrzymał swojego czołowego gracza. Jest to gracz młody, ważne ogniwo kadry USA. Zresztą w naszej lidze gra znaczna część kadry USA, kadry która jest jednym z kandydatów do tytułów, medali w imprezach międzynarodowych. Śmieszy mnie trochę ta wybiórczość i ubolewanie, że takie "gwiazdy" jak Maar nie grają w klubach typu Olsztyn. Sorry, your argument is invalid, cytując klasyka. Po pierwsze Maar to żadna gwiazda, gracz po prostu dobry, ale nie jest jakiś wybitny. Zgadzam się w tej kwestii z userem Noworoczny. Natomiast chciałbym zauważyć, że chociażby w Olsztynie mamy takiego gracza jak Alan. Chyba nikomu nie trzeba udowadniać, że jeśli jest zdrowy, w formie, to światowy TOP. Podstawowy gracz kadry Brazylii. Inny przykład też z Brazylii, w Lublinie mamy Thalesa. Podstawowy libero Brazylii, jeden z najlepszych obecnie na swojej pozycji gracz, na świecie. Jeszcze nie tak dawno w klubach typu Olsztyn, LUK nie mieliśmy takich graczy. Wymowny jest też powrót Averilla do Polski, krótka przygoda w Chinach. Fajnym przykładem może być Lukas Kampa. Naprawdę myślicie, że przez tyle lat nie znalazłoby się dla niego miejsce w jakimś włoskim klubie? On po prostu chce grać w Polsce. Takich przykładów graczy w obecnej PlusLidze jest jeszcze dużo. Nie będę wymieniał wszystkich, są jeszcze inne nazwiska, Clevenot, nawet ten Cebulj, który nie jest moim ulubieńcem. Faktem jest jednak, że to wciąż jeden z liderów kadry Słowenii. W Zawierciu grał Uros, Conte. W Lublinie gra obecnie Ferreira. Siatkarz, który spokojnie znalazłby sobie miejsce w lidze włoskiej. Nie jest to gorszy gracz niż Maar. Oczywiście, to jest tylko moje subiektywne zdanie. Pewnie gdyby był na miejscu tego siatkarza we Włoszech, to ktoś użyłby jego nazwisko jako przykład. W sensie, że w naszych klubach środka tabeli nie gra taki gracz jak Ferreira. Naprawdę przykładów, nazwisk jest dużo więcej...
Wyznacznikiem nasiej siły są europejskie i w trzech rozgrywkach mamy szansę powalczyć o trzy tytuły , nie będąc na straconej pozycji,co kiedys to realnie nie było możliwe.
O graczy młodych z USA i Kanady z NCAA co kończą studia powinnismy starać się,obserwować,wyznaczać im scieżkę rozwoju,zanim trafią do Włoch i tam się wybiją ,bo wtedy będzie ciężko ich sprowadzić.Taki Alan czy Thales mogą wyprować naszą ligę wsród swoich rodaków z Brazylii i krajów Ameryki Południowej. Włochy kombinują z szybkim nadaniem Włoskiego paszportu , żeby zrobić kolejne miejsca dla nowych zagranicznych graczy.Czy taki Smith,Toniutti i inni co grają u nas dłużej niż 5 lat powinni otrzymać Polski paszport,zdecydowanie tak.Ligi poziom poszedł do góry i już nie jestesmy jakąs opcją,tylko możemy być wyborem w pierwszej kolejnosci.Czy o wielki kontrakt powalczyć z gwiazdą z Włoch to już kwestia klubu czy taki ruch ma sens ? Najważniejsze to utrzymać naszych reprezentantów w naszej lidze,młodzi niech się ogrywają nawet w I lidze,żeby był dopływ zawodników i kiedys to oni byli siłą klubów i reprezentacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”