Rekordy w PlusLidze

Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Rekordy w PlusLidze

Post autor: Streeter »

Patrząc na Macionczyka w koszulce JW stwierdziłem, że może warto zrobić wątek o rekordach PlusLigowych i wrzucać tu co kto wie / znalazł, jako ciekawostki i ku pamięci potomnych :D

A Macionczyk dlatego, że przynajmniej w takiej bliżej nowożytnej historii nie było 45-letniego zawodnika w PlusLidze, może więc być to najstarszy zawodnik w historii PlusLigi, bo biorąc pod uwagę że wcześniej kariery trwały krócej niż dłużej, to nikła szansa by w odmętach 80 czy 90 lat albo wcześniej znaleźć gościa grającego w tym wieku.

Ostatnio też w historii znalazł się Boyer, który wykonał 7 asów z rzędu.

Do sprawdzenia, ale możliwe że i "wyczyn" Radomia pod kątem czasu bez wygranej we własnej hali może czasem być rekordowy.

Jak ktoś kojarzy inne ligowe rekordy to wrzucajcie :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: jarek8dywan »

Bieniek ostatnio zdobył 26 punktów w meczu, co jest nowym rekordym ligi jesli chodzi o srodkowych. Poprzedni chyba nalezal do Lisinaca, z 2018r.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: dezerter »

Streeter pisze: 30 sty 2024, o 20:37 Patrząc na Macionczyka w koszulce JW stwierdziłem, że może warto zrobić wątek o rekordach PlusLigowych i wrzucać tu co kto wie / znalazł, jako ciekawostki i ku pamięci potomnych :D

A Macionczyk dlatego, że przynajmniej w takiej bliżej nowożytnej historii nie było 45-letniego zawodnika w PlusLidze, może więc być to najstarszy zawodnik w historii PlusLigi, bo biorąc pod uwagę że wcześniej kariery trwały krócej niż dłużej, to nikła szansa by w odmętach 80 czy 90 lat albo wcześniej znaleźć gościa grającego w tym wieku.

Ostatnio też w historii znalazł się Boyer, który wykonał 7 asów z rzędu.

Do sprawdzenia, ale możliwe że i "wyczyn" Radomia pod kątem czasu bez wygranej we własnej hali może czasem być rekordowy.

Jak ktoś kojarzy inne ligowe rekordy to wrzucajcie :)

Streeter
Challenge accepted! ;)


Krzysztof Wójcik - legenda Stali Nysa rocznik 1960 karierę zakończył w 2006 roku.
Kto da więcej?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W tym sezonie na pewno:

- Huber rekord bloków z Warszawą,
- Sapiński rekord skuteczności ataku w jednym meczu dla +15 ataków (największa liczba ataków w meczu na 100% skuteczności - o, tak ładniej),
- Butryn był o jeden as od rekordu Hadravy.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 30 sty 2024, o 20:54 - Sapiński rekord skuteczności ataku w jednym meczu dla +15 ataków (największa liczba ataków w meczu na 100% skuteczności - o, tak ładniej),
Czytając to przypomniał mi się słynny mecz Skry z Resovią z sezonu 2012/13, gdzie Tichacek wygrał Bartmanem tie breaka. Niestety statystyki na PlusLidze nie są z podziałem na sety, a nigdzie indziej nie znalazłem, ale tam mogło paść najwięcej ataków w tie breaku na niemal pełnej skuteczności. Jakby ktoś miał te liczby to byłbym wdzięczny :)
dezerter pisze: 30 sty 2024, o 20:53 Krzysztof Wójcik - legenda Stali Nysa rocznik 1960 karierę zakończył w 2006 roku.
Kto da więcej?
Popraw mnie jeśli się mylę, ale On kończył w Bydgoszczy, która wówczas nie grała na najwyższym poziomie rozgrywkowym, nie? No bo tak gdziekolwiek to wielce prawdopodbne, że Radek Rybak wciąż pyka na Islandii, to pewnie będzie całkiem nie do przebicia :D na pewno 21/22 tam był jako grający trener, więc 49 lat mogło pyknąć, jeżeli Islandia jeszcze w marcu gra ligę :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 412
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: JootPe2 »

Mikołaj Sawicki z nieoficjalnym (?) rekordem świata/PlusLigi? Trefl vs Projekt - 140 km/h na radarze.

Wprawdzie nie ma tu rekordu, ale też warto odnotować - A. Nasewicz w polu serwisowym w domowym meczu z GKS Katowice - 131, 130, 128, 126, 125 km/h. Trefl przekazał, ze rekordowy serwis osiągnął 133 km/h

Gdański glock nie lubi się z kalibracją?
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Pomocniczka »

Najwięcej punktów w jednym meczu - Bartłomiej Kluth - 40.

Najwięcej tytułów (spośród drużyn obecnie grających) - Zaksa - 9.

Najwięcej Pucharów Polski (spośród drużyn obecnie grających) - Zaksa - 10.

Najwięcej wygranych Lig Mistrzów spośród polskich klubów - Zaksa - 3.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 412
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: JootPe2 »

Dwudniowe derby Opolszczyzny zakończone o godz. 00:01 (ZAKSA - Nysa 3:2 / 24:22 w tie-breaku!)
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: dyletant »

Jestem pewny, że Grzybek przebił rekord Sapińskiego i nawet wrzucałem staty z tego meczu, to był tie break z Częstochową wygrany 3:2 gdzie miał ztcp 18/18 sezon 2004 albo 05
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1041
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: hunter »

Ślepsk-Radom, chyba najdłuższy set w historii 42-44.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 30 sty 2024, o 22:14 Jestem pewny, że Grzybek przebił rekord Sapińskiego i nawet wrzucałem staty z tego meczu, to był tie break z Częstochową wygrany 3:2 gdzie miał ztcp 18/18 sezon 2004 albo 05
Możliwe, mam(y) pełne statystyki jedynie dla Plusligi, temat też o rekordach Plusligi.
hunter pisze: 30 sty 2024, o 22:28 Ślepsk-Radom, chyba najdłuższy set w historii 42-44.
Tak.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: dyletant »

To Plusliga nie istnieje od 2000 roku?

https://www.plusliga.pl/games/id/1000515/tour/2003.html - na pewno chodzi o ten mecz, jeszcze czasy transmisji w TV4, ale fakt statów tu nie ma
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 412
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: JootPe2 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 30 sty 2024, o 22:35
hunter pisze: 30 sty 2024, o 22:28 Ślepsk-Radom, chyba najdłuższy set w historii 42-44.
Tak.
Extra. Dzięki za info. Umknęło mi to gdzieś w czeluściach PlusLigowego natłoku meczowego.
jarek8dywan pisze: 30 sty 2024, o 20:41 Bieniek ostatnio zdobył 26 punktów w meczu, co jest nowym rekordym ligi jesli chodzi o srodkowych. Poprzedni chyba nalezal do Lisinaca, z 2018r.
Można jeszcze dodać, że Bieniu tym samym wygrał dla Warty całego seta w pojedynkę jako środkowy. To jeszcze bardziej uwidacznia i podkreśla skalę tego wydarzenia.


Dodam jeszczę od siebie.

Klub mięśniowo-brzuchowcowych pechowców. Jest to swoistego rodzaju rekord w jednym sezonie. Odkąd śledzę rozgrywki, nie przypominam sobie takiej plagi kontuzji.

- Szerszeń (już w 1 kol. się zameldował)
- Muzaj
- Gladyr
- Poręba
- Szymura (chwilowo)
- Kwolek (chwilowo)
- Gierżot (chwilowo)
- Bednorz (chwilowo?)

Kogoś pominąłem?
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Streeter »

W 2008, w meczu Resovii z Warszawą (3:1) Rzeszów w pierwszej partii pobił... Rekord obcokrajowców na boisku :D przy stanie 21:23 do obecnych na boisku Hernandeza, Ilicia i Kvasnicki dołączył Mitrović.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze: 30 sty 2024, o 22:46 To Plusliga nie istnieje od 2000 roku?

https://www.plusliga.pl/games/id/1000515/tour/2003.html - na pewno chodzi o ten mecz, jeszcze czasy transmisji w TV4, ale fakt statów tu nie ma
PLS od 2000 roku, Plusliga od 2008, od sezonu 08//09 mamy pełne statystyki. Aczkolwiek mam gdzieś stare Super Volleye schowane, tam były bardziej szczegółowe statystyki za sezon 06/07 (?) niż te na stronie Plusligi, ale nie wiem czy je znajdę.

-----
Plusliga disasterclass records

Najgorszy występ w ataku (>15 prób, efektywność ataku):

Patryk Napiórkowski, 6%/-38% efektywności ataku: https://www.plusliga.pl/games/id/4002.html#stats

Najgorszy występ w przyjęciu (>15 prób, efektywność przyjęcia):

Miłosz Hebda, 8 błędów na 16 przyjęć, -44% efektywności przyjęcia https://www.plusliga.pl/games/id/5702.html#stats

Najwięcej błędów na zagrywce:

Mariusz Wlazły, 12, https://www.plusliga.pl/games/id/1002113.html#stats

Najwięcej błędów w przyjęciu:

Mateusz Mika, 12, https://www.plusliga.pl/games/id/4142.html#stats

Najwięcej błędów w ataku:

Bartosz Janeczek, 10, https://www.plusliga.pl/games/id/1956.html#stats

Najwięcej zablokowanych ataków:

Bartosz Janeczek, 11, https://www.plusliga.pl/games/id/1733.html#stats

Sorry Bartek. XD

Najwięcej ataków bez udanej próby:

Rozalin Penczew, 15, https://www.plusliga.pl/games/id/4908.html#stats


Źródło: cyferki od @Beo (nieobejmujące stycznia 2024)

Tu z pewnym dystansem, bo mogłem źle poklikać.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2024, o 23:32 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 412
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: JootPe2 »

Największa frekwencja na trybunach. Ktoś dysponuje danymi?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

JootPe2 pisze: 30 sty 2024, o 23:30 Największa frekwencja na trybunach. Ktoś dysponuje danymi?
Wg oficjalnych danych: Resovia-Skra 2014, 11k widzów, https://www.plusliga.pl/games/id/4170.html#stats.

(chyba, że było jakieś party w styczniu, dane do 30.12.2023)
miccao
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:00
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: miccao »

Kojarzy ktoś wyższy wynik niż 15:4 w tie-breaku dla LUK-u w meczu z Cuprum?
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Arw165 »

miccao pisze: 31 sty 2024, o 09:34 Kojarzy ktoś wyższy wynik niż 15:4 w tie-breaku dla LUK-u w meczu z Cuprum?
Trzecia kolejka sezonu 22/23, Warszawa-Barkom, 15:3
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: hvar »

Najmniej punktów zdobytych łącznie przez obie drużyny w jednym meczu (oczywiście w erze grania do 25 pkt):

AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:10, 25:10) w sezonie 03/04 ?
kuchyk1ng
Posty: 119
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: kuchyk1ng »

Niedawny rekord - najniższa liczba zdobytych punktów przez skrzydłowego lub środkowego bloku, która wystarczyła na nagrodę MVP - Krzysztof Zapłacki vs Cuprum Lubin 9. kolejka PlusLigi 23/24 3 grudnia 2023
2 punkty - 1 atakiem, 1 as, 33% przyjęcia (15 prób, 1 błąd)
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: iron »

Streeter pisze: 30 sty 2024, o 21:26
No bo tak gdziekolwiek to wielce prawdopodbne, że Radek Rybak wciąż pyka na Islandii, to pewnie będzie całkiem nie do przebicia :D na pewno 21/22 tam był jako grający trener, więc 49 lat mogło pyknąć, jeżeli Islandia jeszcze w marcu gra ligę :)

Streeter
Już nie gra ;) A liga kończy się w kwietniu.
No sympathy for fools...
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: dezerter »

Streeter pisze: 30 sty 2024, o 21:26
WysokiPortorykanczyk pisze: 30 sty 2024, o 20:54 - Sapiński rekord skuteczności ataku w jednym meczu dla +15 ataków (największa liczba ataków w meczu na 100% skuteczności - o, tak ładniej),
Czytając to przypomniał mi się słynny mecz Skry z Resovią z sezonu 2012/13, gdzie Tichacek wygrał Bartmanem tie breaka. Niestety statystyki na PlusLidze nie są z podziałem na sety, a nigdzie indziej nie znalazłem, ale tam mogło paść najwięcej ataków w tie breaku na niemal pełnej skuteczności. Jakby ktoś miał te liczby to byłbym wdzięczny :)
dezerter pisze: 30 sty 2024, o 20:53 Krzysztof Wójcik - legenda Stali Nysa rocznik 1960 karierę zakończył w 2006 roku.
Kto da więcej?
Popraw mnie jeśli się mylę, ale On kończył w Bydgoszczy, która wówczas nie grała na najwyższym poziomie rozgrywkowym, nie? No bo tak gdziekolwiek to wielce prawdopodbne, że Radek Rybak wciąż pyka na Islandii, to pewnie będzie całkiem nie do przebicia :D na pewno 21/22 tam był jako grający trener, więc 49 lat mogło pyknąć, jeżeli Islandia jeszcze w marcu gra ligę :)

Streeter
Faktycznie awans wywalczyli wtedy do PlusLigi.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Pomocniczka »

Najmniej wygranych setów w finałach Plusligi: Resovia - 0-9 przeciwko Zaksie.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Szary Wilk »

Pewnie wedle tego co się mówi, to kontrakt Bednorza w Resovii pasuje do tego wątku, nie wiem czy ktokolwiek miał większy w PlusLidze. Raczej nie, bo kiedy.
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Arw165 »

Wedle tego co myślę, nie ma sensu tego pisać bez podania kwoty (pomijam, że nie ma jak jej zweryfikować).
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 412
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: JootPe2 »

Najwięcej zawodników tej samej narodowości w jednym sezonie (moja pamięć aż tak daleko nie sięga, więc poprawiajcie jak coś źle):

Aktualnie sporo francuzów (sztuk 9) - Stephen Boyer, Yacine Louati, Trévor Clévenot, Thibault Rossard, Kévin Tillie, Benjamin Toniutti, Jean Patry, Pierre Derouillon, Benjamin Diez.

Traktując wszystkich ukraińskich siatkarzy z BK jako obcokrajowców, wychodzi jakieś 12 - Oleksii Holoven, Vasyl Tupchii , Yurii Semeniuk, Dmytro Pashytskyy, Bohdan Mazenko, Vladyslav Shchurov, Illya Dovhyi, Illia Kovalov, Oleh Shevchenko, Vitalii Kucher, Dmytro Kanaiev, Yaroslav Pampushko.


No dobra, dodam jeszcze najwięcej statuetek MVP dla TJ DeFalco 11 (sezon 22/23). Toniutti miał 10 jakby co.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Szary Wilk »

JootPe2 pisze: 1 lut 2024, o 23:51 Najwięcej zawodników tej samej narodowości w jednym sezonie (moja pamięć aż tak daleko nie sięga, więc poprawiajcie jak coś źle):

Aktualnie sporo francuzów (sztuk 9) - Stephen Boyer, Yacine Louati, Trévor Clévenot, Thibault Rossard, Kévin Tillie, Benjamin Toniutti, Jean Patry, Pierre Derouillon, Benjamin Diez.

Traktując wszystkich ukraińskich siatkarzy z BK jako obcokrajowców, wychodzi jakieś 12 - Oleksii Holoven, Vasyl Tupchii , Yurii Semeniuk, Dmytro Pashytskyy, Bohdan Mazenko, Vladyslav Shchurov, Illya Dovhyi, Illia Kovalov, Oleh Shevchenko, Vitalii Kucher, Dmytro Kanaiev, Yaroslav Pampushko.


No dobra, dodam jeszcze najwięcej statuetek MVP dla TJ DeFalco 11 (sezon 22/23). Toniutti miał 10 jakby co.
Jest 10 zawodników z Francji. Pominąłeś Mousse Gueye z Barkomu Khazany Lwów. To Senegalczyk z pochodzenia, ale miał już występy w reprezentacji Francji i całą zawodową karierę grał w Ligue 1.

Z całej francuskiej kadry olimpijskiej, w PlusLidze nie grali tylko Ngapeth, Le Goff i Grebennikov. Nawet Chinenyeze chwilę w Resovii pograł. Nie mogę zrozumieć dlaczego go puścili. Nie pamiętam tego zupełnie.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 412
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: JootPe2 »

Szary Wilk pisze: 2 lut 2024, o 00:40
Jest 10 zawodników z Francji. Pominąłeś Mousse Gueye z Barkomu Khazany Lwów. To Senegalczyk z pochodzenia, ale miał już występy w reprezentacji Francji i całą zawodową karierę grał w Ligue 1.
Zgadza się, zapomniałem o nim.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Rekordy w PlusLidze

Post autor: Xenio »

Rekord przyjęć : Żurek / Zawiercie 65 razy w 5 setach nie pamiętam w jakim meczu.
Łukasik /Onico 54 razy w 5 setach z Jastrzębiem.
Smutny rekord : 52 sekundy leżał Piechocki oszołomiony po uderzeniu piłką w twarz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”