PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 29 (01.04.2024 - 04.04.2024)

Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 29 (01.04.2024 - 04.04.2024)

Post autor: Orzi »

Thomm pisze: 6 kwie 2024, o 10:39
Orzi pisze: 6 kwie 2024, o 06:17

Chyba sektorze "D", tam był klub kibica. W sektorze A ja siedziałem i chyba się niczym szczególnie nie wyróżnialiśmy ;)
Możliwe, może coś pomyliłem, ale chyba nie. Bo pamiętam jak kiedyś kilka lat temu przyjechałem na starą halę w Radomiu i pamiętam ten "radomski kocioł", ten chyba na sektorze A. Albo D ;) Mała hala jak u nas, w Zawierciu, jeden wielki hałas, nikt nie siedział, każdy stał. Każdy dopingował swoją drużynę. I ta Warta, która awansowała do Ligi z plusem I pierwszy rok, dwa "tylko by nie spaść" :D Ta Warta z Boćkiem na ataku, Patakiem, Smithem i Grześkiem Pająkiem na rozegraniu :) Coś pięknego :|) Teraz mamy Bienia, Kwola, Miguela, Trevora, Luke'a... Czasy się zmieniają...

Mam sentyment do Radomia. Do tego miasta (wielokrotnie w necie wyśmiewanego, niesłusznie - ileż tam parków, zieleni), do tego Klubu.

Kilka lat temu związany byłem z pewną Dziewczyną z Radomia, była w Klubie Kibica "Czarnych", pokazała mi starą halę... Niestety zmarła w zeszłym roku :(

Bardzo zabolało mnie to, że Czarni spadli ( "Wójt", "pozdrowienia" z Z-cia, bo tak naprawdę to ty uwaliłeś ten Klub w tym sezonie :| ). Edyta by tego nie chciała. Miał spaść Lubin, może Cz-wa, niestety stało się inaczej. Mam nadzieję, że za rok Radom znowu będzie w +L. Tak dla Niej.

Kibicowsko "Czarni" to jest TOP 3" w tym kraju. Kochają swój Klub, dopingują go. Zawsze i wszędzie. To jest coś jak Blanowska w Zawierciu, "Podpromie" w Rzeszowie i w dalszej perspektywie hale w KK i Nysie. To nie są zblazowane małolaty z Ajfonami w ręce (a może mnie pokażą w tv?!) lansujące się na hali na Torwarze. Mam nadzieję, że nikogo ze Stolicy nie uraziłem. No offence. Ale na mecz/siatkówkę przychodzi się kibicować, nie lansować. No offence once again.
Tak myslałem, że może chodzić o starą halę ;) . W takim razie tak, to był sektor "A", ale na nowej sali chłopaki i dziewczyny z klubu kibica siedzą na "D" od tego sezonu.

Jak już mówiłem, ja jestem aktywnym kibicem stosunkowo od niedawna (choć i na starej hali się bywało) i raczej nie aż tak oddanym jak klub kibica, ale też jestem dumny z tego jak wygląda radomska kultura kibicowania. I też mam nadzieję, że uda się szybko wrócić do elity i zacząć wszystko od nowa. Może przyda się nam taki reset po paru ostatnich sezonach biedy.

I mimo że obecnie klub kibica ma chyba jakąś kosę z Zawierciem, to też bardzo doceniam kulturę kibicowania fanów Warty. Często kocioł, fajne akcje, trochę pstryczków w stronę innych drużyn, ale takich w sam raz, nie za lekkich, nie za chamskich.

A co do Warszawy to wolę i tak miasz-masz Projektu niż to co się dzieje w Katowicach czy Lubinie. Może nowa hala w pierwszym wypadku czy ew. fuzja ze Stilonem w drugim pomogą, ale jak nie to specjalnie nie widzę sensu bytowania tych klubów w elicie. Ciekawych zawodników nie sprowadzają, tylko sklecają ekipy z odrzutów z innych klubów, a obiecujących młodych kiszą na ławkach, kibice w tych miastach widocznie wolą inne dyscypliny, budżetu i perspektyw na poprawę zbytnio nie ma... Tak, jestem słony że to my spadliśmy, a nie oni ;)
Thomm
Posty: 82
Rejestracja: 7 maja 2018, o 08:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 29 (01.04.2024 - 04.04.2024)

Post autor: Thomm »

@Orzi

Nie wiem nic o kosie z Radomiem, ale postaram się zasięgnąć języka w tej sprawie w najbliższym czasie, może czegoś się dowiem. Wiem, że na chwilę obecną mamy zgodę z KK.

Odnośnie Radomia/Czarnych: od kilku lat Robert Prygiel (no, już go w Radomiu nie ma) jest persona non grata w Zawierciu. Był, jest i będzie. Już chyba zawsze. Kilka lat temu graliśmy z Radomiem właśnie mecz o wejście do Final Four Pucharu Polski. Wtedy właśnie ówczesny trener Czarnych, niejaki pan Robert P. powiedział coś takiego: "jeśli chcemy zdobyć PP to musimy się mierzyć z zespołami takimi jak Jastrzębski, ZAKSA". Chłopak się chyba zakręcił i zupełnie zapomniał, że żeby zagrać w tym finale PP to najpierw musi wygrać rundę przedwstępną z Zawierciem. To zagrał z Zawierciem. I finał PP obejrzał. W telewizji. Wiem, że myśmy dopiero praktycznie debiutowali Pluslidze i dla tamtego Radomia tamto Zawiercie to było coś, co trzeba było zdmuchnąć - tak po drodze, ale szacunek trzeba mieć zawsze i dla każdego. Nawet dla tego słabszego przeciwnika. No i Robercik się na braku tego szacunku przejechał.

Generalnie to chyba tylko dwie osoby są w Zawierciu bardzo nielubiane: wymieniony wcześniej Robert P. i Rafał Szymura (on już dobrze wie za co).

Szybkiego powrotu do Plusligi życzę. Ciężko mi sobie wyobrazić przyszły sezon beż meczów Radomia z Zawierciem. No ,może w PP. Wracajcie do tej ligi, bo tutaj Wasze miejsce.

:)

edit: Szczerze? W tym sezonie to powinny spaść Katowice albo Lublin. Pierwszy nie ma kasy/kibiców. Drugi ma kasę (KGHM), ale nie inwestuje w klub (jest jak jest, ale fajnie, że mamy +Ligę) ale też nie ma kibiców.

edit2: Żeby było śmieszniej. Na co dzień jestem pracownikiem JSW (Jastrzębskiej Spółki Węglowej). Tej właśnie sponsorującej Ptoki. I z dumą wchodzę na mój zakład (Koksownia "Przyjaźń) w szaliku Warty Zawiercie :)
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2024, o 23:14 przez Thomm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1586
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 29 (01.04.2024 - 04.04.2024)

Post autor: lukecik »

Thomm pisze: 6 kwie 2024, o 22:50 @Orzi

Nie wiem nic o kosie z Radomiem, ale postaram się zasięgnąć języka w tej sprawie w najbliższym czasie, może czegoś się dowiem. Wiem, że na chwilę obecną mamy zgodę z KK.
Przecież ta kosa trwa od naszego pierwszego wyjazdu do Radomia, gdy jakaś upośledzona patologia z kk Czarnych "zapraszała" nasz kk na solo, a jedna dziewczyna została okradziona z szalika i to w toalecie. Pomijam już takie pierdoły jak wchodzenie ze swoimi przyśpiewkami na wyjeździe w trakcie odśpiewywania naszego hymnu, ale to, jak się zachowywali w trakcie naszej pierwszej wizyty w Radomiu + późniejsze pełne arogancji i buty odzywki Prygla tylko potęgowało niechęć do Czarnych. A my im podpadliśmy rzekomo tym, że nie podoba im się nasza kultura kibicowania. :]
Thomm
Posty: 82
Rejestracja: 7 maja 2018, o 08:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 29 (01.04.2024 - 04.04.2024)

Post autor: Thomm »

lukecik pisze: 6 kwie 2024, o 23:05
Thomm pisze: 6 kwie 2024, o 22:50 @Orzi

Nie wiem nic o kosie z Radomiem, ale postaram się zasięgnąć języka w tej sprawie w najbliższym czasie, może czegoś się dowiem. Wiem, że na chwilę obecną mamy zgodę z KK.
Przecież ta kosa trwa od naszego pierwszego wyjazdu do Radomia, gdy jakaś upośledzona patologia z kk Czarnych "zapraszała" nasz kk na solo, a jedna dziewczyna została okradziona z szalika i to w toalecie. Pomijam już takie pierdoły jak wchodzenie ze swoimi przyśpiewkami na wyjeździe w trakcie odśpiewywania naszego hymnu, ale to, jak się zachowywali w trakcie naszej pierwszej wizyty w Radomiu + późniejsze pełne arogancji i buty odzywki Prygla tylko potęgowało niechęć do Czarnych. A my im podpadliśmy rzekomo tym, że nie podoba im się nasza kultura kibicowania. :]
Sorry, nie wiedziałem o tym incydencie, natomiast nie mam najmniejszego powodu by Ci nie wierzyć, wprost przeciwnie. Odnośnie "pana" Roberta P. Tutaj chyba jesteśmy zgodni i niech on Zawiercie szerokim łukiem omija.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”