Prognozy na sezon 2024/2025

Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 416
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: JootPe2 »

Temat jak co roku, czyli prognozy na sezon 2024/2025 & luźne rozważania.

Idąc za klasykiem...

Obrazek


Sezon ligowy dla beniaminka może mniej więcej wyglądać tak jak na załączonym obrazku. Nie zdąży się zacząć i już się skończy. Realnie daje im na starcie jakieś 15% max na pozostanie w elicie (to i tak dużo), ale obym się mylił i to odszczekał. No offence. Kandydaci do spadku oprócz beniaminka - logika podpowiada - GKS, Lubin, Norwid, Ślepsk. To chyba między tymi klubami rozstrzygnie się walka o plusligowy byt. Nie wiadomo jeszcze jaki skład skompletuje BK. W Olsztynie też jest kilka znaków zapytania (znaczących wzmocnień to chyba raczej nie poczynili, bardziej w kontekście osłabienia trzeba upatrywać tegoroczny projekt), ale imo to oni razem z Treflem powinni się spokojnie utrzymać. Jednym słowem - ostra walka zapowiada się w dole tabeli.

No cóż, ktoś ten patosystem 16 zespołowy sobie nieszczęsny wymyślił, który chcąc nie chcąc wymusił formułę trzech spadkowiczów bez play-out i nic na to nie poradzimy. Ufff, o mały włos i nie wiadomo jak by to się potoczyło, bo z tego co kojarzę to wynikiem tajnego głosowania (głosami 8:7, jeden wstrzymujący) zapadła decyzja o zmniejszeniu SzpitalLigi do 14 zesp. Dlatego wolałbym, żeby zamiast polemiki nad ilością zespołów i kształtem +L, zaczęto w końcu poruszać dyskurs nt. zmian w zarządzie PLS. Sport to nie tylko biznes, a zwodnicy to tylko (wciąż) istoty ludzkie (NIE ROBOTY), kibice nie ło(so)sie (ryby - przyp. JP2) i swój głos też mają.

Jezeli chodzi o czołówkę, na ten moment widzę to tak: 1-4 JW, ZAW, RRZ, PRO (kolejność przypadkowa) + miejsca 5-8 LKPS, ZKK, SNY i... tu stawiam znak zapytania (Trefl z Olsztynem tak coś nie bardzo mi siedzi, może Skierka?). Z niespodzianek hmm... nwm czy znajdzie się jakiś underdog, który wjedzie na białym kuniu i wszystkich oczaruje. Jeśli już będą, to myślę że bardziej te negatywne. Na tym etapie trochę za wcześnie żeby coś więcej wyrokować. Poczekajmy na pełne składy, wówczas można będzie się pokusić o szerszą analizę. A co do Radomia - wiadomo, szkoda trochę, bo chłopaki podjęli rękawice i w drugiej części sezonu wycisnęli chyba maxa z tego co można było osiągnąć przy takich personaliach. W 22 kol. mieli jeszcze tylko 9pkt na koncie (sic!).
Adriano
Posty: 584
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Adriano »

1. Zawiercie. Składem Butryn Russell Kwolek Tavares Bieniek Gladyr Perry nie da się tego przegrać.

2. JW. Składem Kaczmarek Fornal Carle Toniutti Huber Brehme Popiwczak nie da się zdobyć MP ale na finał może starczyć.

3. Projekt. Bołądź Szalpuk Tillie Firlej Lisinac Kochanowski Wojtaszek. Do tego na ławce Weber Semeniuk Wrona Brand…musi być z tego medal.

4. Resovia. Boyer Bednorz Cebulj Ropret Kłos Niemiec Zatorski. Jeśli wypali Ropret to spokojnie wejdą do 4.

5. Luk Lublin. Sasak Leon Tuinstra Komenda Nowakowski Grozdanov Thales. Bunkrów nie ma ale też jest zajebiście.

6. Skra. Amin Perić Kujundzić Łomacz Lemański Wiśniewski Potera?. Cretu coś z tego ulepi.

7. Olsztyn. Hadrava Karlitzek Szerszeń Tervaporti Jakubiszak Szalacha? Hawryluk. Oby zdrowie dopisało i spokojnie będzie Play Off

8. Zaksa. Kurek Szymura Grobelny Janusz Poręba Urbanowicz Shoji. Gorzej jak w tym sezonie nie będzie napewno. Jak wypali może być nawet walka o medal. Jak nie wypali Play Off to max.

9. Nysa. Bez znaczenia

10. Lwów. Bez znaczenia

11. Suwałki. Bez znaczenia

12. Częstochowa. Bez znaczenia

13. Trefl. Bez znaczenia

14. Cuprum. Bez znaczenia

15. Katowice. Bez znaczenia

16. Ktoś z I ligi. Bez znaczenia
Szary Wilk
Posty: 7974
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Szary Wilk »

Składy nieskompletowane, a tu już prognozy. No i stawianie Trefla co roku jako chłopca do bicia to iksde. Nasewicz będzie grać i pozamiata.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 416
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: JootPe2 »

Szary Wilk pisze: 6 kwie 2024, o 19:20 Składy nieskompletowane, a tu już prognozy. No i stawianie Trefla co roku jako chłopca do bicia to iksde. Nasewicz będzie grać i pozamiata.
Temat założyłem, bo w dziale z ploteczkami zaczyna się coraz więcej o tym gadać i robi się mały OT. Gdańsk zawsze daje do mojej ósemeczki na forumowym typerku. Ostatnie dwa sezony wrzucałem ich do play-off. W nowym sezonie coś tak nie czuje tego flow. Możliwe, że zakręcą się w okolicach 8. Może ich dam, może nie. Odejście Sasaka i Sawickiego to imo bd osłabienie. Środek też, ale może zastąpią go 1:1. Nasewicz pewnie będzie sporo rotowany z Jaroszem.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 6 kwie 2024, o 19:20 Składy nieskompletowane, a tu już prognozy. No i stawianie Trefla co roku jako chłopca do bicia to iksde. Nasewicz będzie grać i pozamiata.
Będzie grać Jarosz, a Nasewicz będzie jak Kubicki w tym sezonie.
Virulent
Posty: 68
Rejestracja: 15 paź 2022, o 13:49
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Virulent »

Trochę zbyt wcześnie bo to wróżenie z fusów na ten moment, ale obecnie moim zdaniem będzie to wyglądało tak:

1. Warta
2. JW
3. LUK
4. Projekt
5. - 8. Resovia, Skra, Olsztyn, Nysa
9. - 10. Trefl, ZAKSA
11. - 13. Barkom, Ślepsk, Exact
14. - 15. GKS, Cuprum
16. Beniaminek
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Przemyslaw »

Jeśli to zabawa to mniej więcej tak (tylko czwórka):
1. Resovia
2. Zawiercie
3. Jastrzębie
4. Lublin

(edit): Uważam, że beniaminek się utrzyma.
friuli
Posty: 69
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 09:33
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: friuli »

Nie wiem czemu ma służyć takie wróżenie z fusów na nowy sezon, do którego zostało 5 miesięcy. Przejrzałem sobie analogiczny wątek przed trwającym sezonem. Większość spudłowała koszmarnie. Kędzierzyn miał być albo mistrzem albo wice, Bełchatów w play-off, Jastrzębie piąte, Częstochowa z powrotem w I lidze, Gdańsk poniżej 9-10.

A najbardziej podobał mi się jeden wpis: Pechowcem sezonu będzie Warszawa.

Zaiste, wyjątkowy pech - wygrana w Challenge i szanse na medal, może nawet finał.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Przemyslaw »

friuli: Na tym polega wróżenie z fusów a nie analityczne rozeznanie, zwłaszcza, że nie są jeszcze znane składy na przyszły sezon.
To zabawa.
friuli
Posty: 69
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 09:33
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: friuli »

Rozumiem. W takim razie warto byłoby zmienić tytuł na Zabawa na sezon 2024/2025. Prognoza to może być pogody na kilka dni do przodu co najwyżej.
bryt.bryt
Posty: 394
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: bryt.bryt »

Zamiast wątku o przyszłym sezonie wolałbym wątek o play off tegorocznego. ;)
Streeter
Posty: 7304
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Streeter »

Przemyslaw pisze: 9 kwie 2024, o 06:33 Uważam, że beniaminek się utrzyma.
A na jakiej podstawie uważasz tak na tym etapie? Na dobrą sprawę nawet nie wiadomo kto nim będzie (choć zapewne Będzin) ani kto tam zagra.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Przemyslaw »

Przeczytaj proszę co napisałem wyżej.
To wróżenie z fusów i zabawa, nic więcej, zwłaszcza, że jak sam napisałeś nie wiadomo kto będzie tym beniaminkiem, w jakim składzie i ogólnie jakie pozostałe zespoły będą mieć kadry.
Przynajmniej ja to tak odbieram bo rzeczowo to się raczej nie da :)
Streeter
Posty: 7304
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Streeter »

Przemyslaw pisze: 9 kwie 2024, o 13:24 Przeczytaj proszę co napisałem wyżej.
To wróżenie z fusów i zabawa, nic więcej, zwłaszcza, że jak sam napisałeś nie wiadomo kto będzie tym beniaminkiem, w jakim składzie i ogólnie jakie pozostałe zespoły będą mieć kadry.
Przynajmniej ja to tak odbieram bo rzeczowo to się raczej nie da :)
Spoko, spoko, myślałem że może jakieś wtyki w Będzinie że coś na utrzymanie zbudują :)

Generalnie nawet jak składy znamy to wciąż to jest wróżenie :) jakiś wariat obstawił Zaksę poza Play-off w prognozach znając składy? :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3514
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: bono »

Ja wiem czy wariat?Raczej jasnowidz przepowiedział na 5 czy 6 kolejek przed końcem że ZAKSA nic nie ugra i skończy na pozycji 9-10 ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Virulent
Posty: 68
Rejestracja: 15 paź 2022, o 13:49
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Virulent »

Streeter pisze: 9 kwie 2024, o 14:24
Przemyslaw pisze: 9 kwie 2024, o 13:24 Przeczytaj proszę co napisałem wyżej.
To wróżenie z fusów i zabawa, nic więcej, zwłaszcza, że jak sam napisałeś nie wiadomo kto będzie tym beniaminkiem, w jakim składzie i ogólnie jakie pozostałe zespoły będą mieć kadry.
Przynajmniej ja to tak odbieram bo rzeczowo to się raczej nie da :)
Spoko, spoko, myślałem że może jakieś wtyki w Będzinie że coś na utrzymanie zbudują :)

Generalnie nawet jak składy znamy to wciąż to jest wróżenie :) jakiś wariat obstawił Zaksę poza Play-off w prognozach znając składy? :)

Streeter
Tak obstawiłem ZAKSE poza play-off w przyszłym sezonie. Na ten moment jest to wróżenie, ale dlaczego tak? Bo na tą chwilę skład na przyszły sezon nie powala i moim zdaniem będzie to sezon przejściowy. Wejść na szczyt jest cholernie trudno, utrzymać się na szczycie jeszcze trudniej ale wejść ponownie na sam szczyt odrazu po bolesnym upadku to już prawie misja niewykonalna. Historia więc nie jest za tym by ZAKSA w przyszłym sezonie była w stanie wdrapać się ponownie na szczyt, wystarczy popatrzeć na poprzedni i obecny sezon SKRY czy też w piłce nożnej na przypadki Wisły Kraków, która po dekadzie sukcesów dalej się nie podniosła czy też Legii Warszawa która także po dekadzie sukcesów miała sezon tragiczny i przez kolejne dwa nie udało jej się zdobyć mistrzostwa.

Ale zaznaczam, że to jest sport i wróżenie na ten moment.
astronauta
Posty: 2915
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: astronauta »

bono pisze: 9 kwie 2024, o 19:27 Ja wiem czy wariat?Raczej jasnowidz przepowiedział na 5 czy 6 kolejek przed końcem że ZAKSA nic nie ugra i skończy na pozycji 9-10 ;)
Ja to zrobiłem w grudniu w to nawet nie wierząc. Postawiłem nawet parę groszy. Za mało, niestety :(
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
bono
Posty: 3514
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: bono »

Bardziej chodziło mi o to że kolega załozyl że w ostatnich kolejkach ( mimo że wymagający przeciwnicy)Zaksa już w pełnym składzie nie zdobędzie żadnych punktów (na 18 punktów zdobyła 1)Ja jednak liczyłem na jakieś 6-7.Ale to już historia.
Co do prognoz - obstawiam że złapiemy się do Play offów z 6-7 miejsca.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Streeter
Posty: 7304
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prognozy na sezon 2024/2025

Post autor: Streeter »

Virulent pisze: 9 kwie 2024, o 20:11 Tak obstawiłem ZAKSE poza play-off w przyszłym sezonie.
Dobra, może nieprezyzyjnie zabrzmiałem w poprzednim poście, chodziło mi o obecny sezon, nie o przyszły. Przed obecnym, gdy znaliśmy wszystkie składy, nie pamiętam by ktoś obstawiał Zaksę poza play-off.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”