Playoff - półfinały

Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Playoff - półfinały

Post autor: Indyk AZS Ol »

Środa (17.04.2024 roku), godz. 17:30 Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel TV Polsat Sport
Środa (17.04.2024 roku), godz. 20:30 Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie TV Polsat Sport

Sobota (20.04.2024 roku), godz. 14:45 Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów TV Polsat Sport
Sobota (20.04.2024 roku), godz. 17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa TV Polsat Sport
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Pawel9221 »

Indyk AZS Ol pisze: 15 kwie 2024, o 11:01 Środa (17.04.2024 roku), godz. 17:30 Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel TV Polsat Sport
Środa (17.04.2024 roku), godz. 20:30 Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie TV Polsat Sport

Sobota (20.04.2024 roku), godz. 14:45 Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów TV Polsat Sport
Sobota (20.04.2024 roku), godz. 17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa TV Polsat Sport
To jest niesamowite, że dopiero skończył sie sezon zasadniczy, a za 5 dni będziemy znać finalistów ligi
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: qtp »

1/2 to też tylko 2 spotkania? Komedia...
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Streeter »

Nie prościej rzucić monetą? Mniej by się chłopaki zmęczyli. Albo niech kapitanowie wyznaczą zawodnika do oktagonu i który wygra, to finał. W sumie taka walka Huber vs. TJ czy Kwolek vs. Wojtaszek mogłaby być ciekawa :D a i pewnie mniejsza szansa na uraz. Sportowo sens podobny do dwumeczu, niewielki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Przemyslaw »

Wg. mnie Zawiercie ma autostradę do finału. Z całym szacunkiem dla Warszawy nie mają po prostu czym się postawić.
Jeśli chodzi o drugi półfinał JW vs Resovia to tutaj uważam, że będzie ogromna walka, i nie ma to nic wspólnego z tym, że jestem rzeszowianinem, po prostu tak uważam. Na korzyść JW przemawia stabilizacja i zgranie. Resovia natomiast ma atut zagrywki, którego Jastrzębie nie ma. W Jastrzębiu max 2-3 zawodników może odpalić zagrywką, w Resovii praktycznie wszyscy (no może poza Kłosem). Jeśli Resovia odpali zagrywkę uważam, że JW przegra i to z kretesem.

Btw. Ciekawa sprawa jest ze Sthepanem. Ponoć wraca do zdrowia i być może już za kilka dni będzie gotowy do gry. I teraz ból głowy dla trenera:
Postawić na Największą armatę w naszej lidze ale który wraca po kontuzji czy na Buckiego, który może nie jest Mistrzem świata ale daje radę i gra solidnie. Będzie bardzo ciekawie.
titerlitury
Posty: 349
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: titerlitury »

Tyle ma Zawiercie autostrady do finału, co Resovia walki z Jastrzębiem. W drugim meczu z Nysą Zawiercie pokazało twarz, która jest jak najbardziej do obicia. Z kolei Resovii raczej nie przydarzy się dzień konia, przepraszam - dzień Buckiego, przez trzy mecze z rzędu, choć życzeniowo nie miałbym nic przeciwko. Poza tym Jastrzębie, to jednak zupełnie inna bajka od Trefla, więc bez hurraoptymizmu z tą ich przegraną z kretesem.
Dla mnie optymistyczne i ważniejsze było to, że widziałem spójną emocjonalnie drużynę, a w sezonie bywało z tym różnie. Jeżeli Resovia utrzyma tę zespołowość, a zagrywka będzie wybitna, niekoniecznie kosmicznie Bucka, to wtedy tak - może być ciekawie.
krzychszp
Posty: 978
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: krzychszp »

Dokładnie, też nie rozumiem czemu nagle Zawiercie ma mieć autostradę do finału skoro miało problemy z Nysą (drużyną zdecydowanie słabszą niż Lublin). Zawiercie jest faworytem, ale nie ma mowy o żadnym spacerku z Projektem, zwłaszcza jak Tillie i Bołądź zagrają na dobrym poziomie)
kuchyk1ng
Posty: 130
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: kuchyk1ng »

Dlatego to jest rzut monetem, bo jeśli Nysa i Lublin były tak blisko to na kogo można by postawić jednoznacznie? Nie da się.

Łatwiej jest teoretycznie w parze RES-JW, ale co jeśli wyjdzie (może juz nie Bucki) Defalco - zaserwuje osiem asów, dołoży trzy bloki i zagra na 70% w ataku? Wszystko jest możliwe. Scenariuszy możliwych jest multum, dlatego skoro już takie mamy urządzać Igrzyska Śmierci to ja z chęcią obejrzałbym w obu parach po 11 setów.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Przemyslaw »

titerlitury pisze: 15 kwie 2024, o 16:31 Tyle ma Zawiercie autostrady do finału, co Resovia walki z Jastrzębiem. W drugim meczu z Nysą Zawiercie pokazało twarz, która jest jak najbardziej do obicia. Z kolei Resovii raczej nie przydarzy się dzień konia, przepraszam - dzień Buckiego, przez trzy mecze z rzędu, choć życzeniowo nie miałbym nic przeciwko. Poza tym Jastrzębie, to jednak zupełnie inna bajka od Trefla, więc bez hurraoptymizmu z tą ich przegraną z kretesem.
Dla mnie optymistyczne i ważniejsze było to, że widziałem spójną emocjonalnie drużynę, a w sezonie bywało z tym różnie. Jeżeli Resovia utrzyma tę zespołowość, a zagrywka będzie wybitna, niekoniecznie kosmicznie Bucka, to wtedy tak - może być ciekawie.
W Rzeszowie nie tylko Bucki zagrywa, w JW praktycznie nikt, tu jest różnica.
Za kilka dni się okaże na ile ten Mistrz Polski jest silny ( na przyjęciu ).
Pomocniczka
Posty: 2044
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Pomocniczka »

Oho, mamy nowego pawcia chyba.
ciorny17
Posty: 8545
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: ciorny17 »

Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 18:12 W Rzeszowie nie tylko Bucki zagrywa, w JW praktycznie nikt, tu jest różnica.
Za kilka dni się okaże na ile ten Mistrz Polski jest silny ( na przyjęciu ).
Ostatnie 10 meczów:
Resovia 75 asów
Jastrzębie 64 asy

Sezon:
Resovia 1,98 asa na set
JW 1,68 asa na set

Faktycznie, KOLOSALNA różnica.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Artem »

Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 16:00 Btw. Ciekawa sprawa jest ze Sthepanem. Ponoć wraca do zdrowia i być może już za kilka dni będzie gotowy do gry. I teraz ból głowy dla trenera:
Postawić na Największą armatę w naszej lidze ale który wraca po kontuzji czy na Buckiego, który może nie jest Mistrzem świata ale daje radę i gra solidnie. Będzie bardzo ciekawie.
Nie wiem skąd masz takie informacje, ale Boyer to się teraz zastanawia czy zdąży na Igrzyska, a nie czy zagra za kilka dni...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2776
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Simao »

Artem pisze: 15 kwie 2024, o 18:40
Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 16:00 Btw. Ciekawa sprawa jest ze Sthepanem. Ponoć wraca do zdrowia i być może już za kilka dni będzie gotowy do gry. I teraz ból głowy dla trenera:
Postawić na Największą armatę w naszej lidze ale który wraca po kontuzji czy na Buckiego, który może nie jest Mistrzem świata ale daje radę i gra solidnie. Będzie bardzo ciekawie.
Nie wiem skąd masz takie informacje, ale Boyer to się teraz zastanawia czy zdąży na Igrzyska, a nie czy zagra za kilka dni...
Potwierdzam, w tym sezonie już nie zagra. Odnośnie IO, jest jeszcze czas. Jednak to już zmartwienie francuskiej kadry, jemu osobiście życzę aby mógł zagrać na IO.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Przemyslaw »

Spotkałem się ze Sthepanem osobiście przedwczoraj około 17.00 na siłowni.
Pracuje na pełnych obciążeniach, ma stabilizator ale ja się nie dowiedziałem czy może już skakać. Jak pisałem wcześniej, ze sztabem medycznym nie rozmawiałem a to, że Sthepan uważa że (przynajmniej wg. niego ) jest gotowy to już inna inszość.
rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: rocky »

Asseco Resovia Rzeszów pisze:Komunikat klubu Asseco Resovii

Asseco Resovia informuje, iż 11 kwietnia podczas meczu z Treflem Gdańsk jeden z liderów naszego zespołu, Stéphen Boyer doznał kontuzji, która wyklucza go z gry w obecnym sezonie.
Tyle w temacie Boyera.

Zawiercie - Warszawa szykuje się bardzo ciekawie. JW nie powinno mieć problemów z RR patrząc nie tylko na ostatnie tygodnie, ale również miesiące i lata. Ale kto wie, może w końcu będzie jakaś pozytywna niespodzianka ze strony Rzeszowa.

Czy oprócz dwóch meczów dalej mamy to fajne liczenie setów i potencjalne kończenie drugiego meczu z biletami po ziemniaka w kieszeni?
przemik
Posty: 1566
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: przemik »

Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 16:00 Wg. mnie Zawiercie ma autostradę do finału. Z całym szacunkiem dla Warszawy nie mają po prostu czym się postawić.
Pełna zgoda.
JW też nie będzie miało większych problemów.
Finał własciwie przesądzony.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Anzej
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Anzej »

przemik pisze: 16 kwie 2024, o 12:55
Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 16:00 Wg. mnie Zawiercie ma autostradę do finału. Z całym szacunkiem dla Warszawy nie mają po prostu czym się postawić.
Pełna zgoda.
JW też nie będzie miało większych problemów.
Finał własciwie przesądzony.
Pełna niezgoda :D
Warszawa i Zawiercie to ekipy na podobnym poziomie. Myślę, że Tille będzie w lepszej dyspozycji na ostatnie mecze. Nie mogę się doczekać rywalizacji Bołądzia z Butrynem, również pod kątem ich rywalizacji o miejsce w kadrze.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 142
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: uszat1983 »

Każdy inny wynik niż awans Jastrzębia i Warty będzie zaskoczeniem. Tu raczej nic się nie wydarzy i obie ekipy raczej „spokojnie” zameldują się w finale.
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: bez_nazwy »

W obecnych PO żadna drużyna nie jest w stanie postawić się JW. gadanie dla gadania a i tak mistrza zgarnie Jastrzębie
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1585
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: lukecik »

Dziwię się, że tak wyraźnie stawiacie nas ponad Warszawę. Dla mnie nie ma faworyta w tej parze, bo tu może zadecydować dyspozycja dnia lub inne detale. Może nawet dałbym wskazanie na Projekt z racji tego, że nam ewidentnie nie leżą i na ostatnie kilka meczów wygraliśmy tylko raz.
Oba zespoły w ćwierćfinałach wypadły tak sobie, zwłaszcza mam tu na myśli rewanżowe starcia, w którym Warszawa wyglądała wręcz fatalnie. Pytanie, ile mogło się zmienić na przestrzeni tych kilku dni. Marzę o tym finale, ale wcale nie uważam, żeby ewentualna porażka w dwumeczu była jakąś niespodzianką czy rozczarowaniem. No, jeszcze zależy w jakim stylu, ale mam nadzieję, że Winiar dobrze przygotował zespół. To dla niego też duży sprawdzian i szansa, by pozamykać gęby krytykom i niedowiarkom, w tym mnie.
hottakesbot
Posty: 1000
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - półfinały

Post autor: hottakesbot »

Warszawa w takiej formie nie ma najmniejszych szans z Zawierciem i tutaj nawet Winiarski nie pomoże.
olek322
Posty: 432
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: olek322 »

hottakesbot pisze: 16 kwie 2024, o 21:34 Warszawa w takiej formie nie ma najmniejszych szans z Zawierciem i tutaj nawet Winiarski nie pomoże.
Winiar nie chciał u siebie Leona i już ci zalazł za skórę :P Warta jest tu faworytem ale stawianie Projektu na straconej pozycji to trochę śmiech, zwłaszcza w formule złotego setu. Szalpuk w sezonie nie wpadał w dołki formy, Bołądz tym bardziej, Averil gra dobrze, mają przewagę w bloku, może być różnie chodź uważam że mimo wszystko Aluron przejdzie jako że ma większy sufit
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Orzi »

W zeszłym sezonie wszyscy cisnęliśmy Winiara, bo byliśmy słoni za ławkowanie Dulskiego kosztem Konara. Ale myślę, że kwalifikacją z reprezentacją Niemiec i tym sezonem klubowym nam zamknął mordy.
bryt.bryt
Posty: 393
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Playoff - półfinały

Post autor: bryt.bryt »

Aluron-Projekt - absolutnie w każdą stronę może się to potoczyć. Na korzyść Projektu widziałbym m.in. doświadczenie zebrane w zeszłorocznych bojach z Zaksą.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 154
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Mosze Bernsztajn »

To ja powiem tak... Wolałbym Projekt, ale raczej Zawiercie. W drugiej parze stawiam na JW bez większego zawahania. No oryginalny nie jestem.
hottakesbot
Posty: 1000
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - półfinały

Post autor: hottakesbot »

olek322 pisze: 16 kwie 2024, o 22:21
hottakesbot pisze: 16 kwie 2024, o 21:34 Warszawa w takiej formie nie ma najmniejszych szans z Zawierciem i tutaj nawet Winiarski nie pomoże.
Winiar nie chciał u siebie Leona i już ci zalazł za skórę :P Warta jest tu faworytem ale stawianie Projektu na straconej pozycji to trochę śmiech, zwłaszcza w formule złotego setu. Szalpuk w sezonie nie wpadał w dołki formy, Bołądz tym bardziej, Averil gra dobrze, mają przewagę w bloku, może być różnie chodź uważam że mimo wszystko Aluron przejdzie jako że ma większy sufit
Wg moich informacji to Leon nie chcial Winiarskiego u siebie w zespole.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Mordimer Madderdin »

bez_nazwy pisze: 16 kwie 2024, o 15:56 W obecnych PO żadna drużyna nie jest w stanie postawić się JW. gadanie dla gadania a i tak mistrza zgarnie Jastrzębie
Byłem bliski powiedzieć, że Resovii jednak daję szansę, ale wywiad po 2. meczu z Gdańskiem, gdzie Fabian Drzyzga mówi jak to w pierwszym secie przeszli gdzieś głowami obok meczu, utwierdza mnie na stanowisku, że ze 2 sety a może jakiś tie break wycisną. Jednak ostatecznie JW będzie w finale.
Drugie Zaiwercie, aczkolwiek tutaj widzę złotego seta, jeżeli tylko Warszawa nie pęknie w pierwszej akcji.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Przemyslaw »

Zdecydowanym faworytem jest na pewno Jastrzębie.
Wg, mnie Resovia ma tylko jedną szansę - zagrywka !
Bez zagrywki Jastrzębie przejedzie się po Rzeszowiakach jak walec co byłoby nie miłym widowiskiem.
Szary Wilk
Posty: 7972
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - półfinały

Post autor: Szary Wilk »

Jastrzębie dziś za 3.
hottakesbot
Posty: 1000
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - półfinały

Post autor: hottakesbot »

Przemyslaw pisze: 17 kwie 2024, o 15:51 Zdecydowanym faworytem jest na pewno Jastrzębie.
Wg, mnie Resovia ma tylko jedną szansę - zagrywka !
Bez zagrywki Jastrzębie przejedzie się po Rzeszowiakach jak walec co byłoby nie miłym widowiskiem.
Z dobrą zagrywką Resovii JW też się po nich przejedzie, w Resovii nie ma po prostu odpowiedniej jakości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”