Playoff - finał

Szary Wilk
Posty: 8000
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

ptrlnd pisze: 28 kwie 2024, o 16:35 Toniutti
Patry
Huber
Bieniek
Fornal
Kwolek
Wojtaszek

MVP sezonu Fornal
To ja też się pobawię

Toniutti
Patry
Huber
Bieniek
Fornal
Szalpuk
Perry

MVP sezonu: Norbert Huber

Kwolek super play offy, ale runda zasadnicza najsłabsza jaką miał, więc dam tu Szalpuka, który grał równo i dobrze, zdobył też medal.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Mam nadzieję, że JW pójdzie za ciosem i pewnie wygra LM. Zresztą styl już nieistotny, najważniejsze aby ten finał LM wygrali.
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kibic_siatki »

Gratulacje dla JW za MP. :D Byli najlepsi w całym sezonie i to potwierdzili, choć nie było łatwo tak jak rok temu.

Dzisiaj JW bardzo dobrze zaczął, ale siły starczyło na 1,5 seta do stanu 12:5 w 2 secie. Potem przez cały set dominowało Zawiercie. W połowie 3 seta praktycznie wszyscy na boisku mieli siły na zagrywkę, problemy z przyjęciem, a atak nie istniał po obydwu stronach. JW ratował się blokiem, gdzie ponownie brylował Huber. Ostatecznie Patry się odrodził i zasłużenie odebrał MVP.

Zawiercie słabiej zaczęło, ale w 2 secie przy zagrywkach Bieńka i Kwolka odrobiło 7 pkt z połowy seta i spokojnie finiszowało. W 3 secie mieli przewagę, jednak też padli fizycznie i w zasadzie w ataku na skrzydle był tylko Kwolek i na środku Bieniek, który dostawał coraz trudniejsze piłki, nawet na potrójnym bloku.

Trenerzy oszczędnie korzystali ze zmian: Mendez wiadomo podwójna, która średnio wypadła, Sedlacek pojawił się na moment- przynajmniej było widać, że żyje. Winiarski zdjął Butryna dopiero jak ten już nic nie kończył, a Łaba pojawił się jak mecz był praktycznie przesądzony.
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Playoff - finał

Post autor: bono »

Simao pisze: 28 kwie 2024, o 16:46 Mam nadzieję, że JW pójdzie za ciosem i pewnie wygra LM. Zresztą styl już nieistotny, najważniejsze aby ten finał LM wygrali.
Z Perugią czy z aktualną Monzą finał byłby wyrównany ale Trento które na koniec wszystko przegrywa - JW gładziutko.

Gratulacje dla Ptoków!Absolutnie zasłużenie.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
landka
Posty: 210
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: landka »

Trochę nie rozumiem trenerów, którzy widząc, że zawodnicy słaniają się na nogach, nie reagują w porę zmianami. Pewnego poziomu zmęczenia nie pokona się mentalem czy nawet techniką, a możesz z ławki wpuścić gracza może mniej ogranego/zdolnego, ale chociaż z szansą, że da radę wyskoczyć do bloku czy zaatakować. Wiadomo, że gra się swoimi pewniakami i pierwsza szóstka to liderzy zespołu, ale to często igranie z ogniem, a pozytywów trzymania się wyjściowego składu zaczyna brakować.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2024, o 17:04 przez landka, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1240
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Playoff - finał

Post autor: PioterZJastrzebia »

Gdyby zrobić ranking bloku drużyn Plusligi, ale sumując bloki po dwóch najlepszych blokujących w każdym zespole - to Huber nadal byłby pierwszy w pojedynkę.

@Simao, jak to mówią - szczęście sprzyja lepszym.
Szary Wilk
Posty: 8000
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Na środku i przyjęciu najlepsza sytuacja. Na rozegraniu najgorsza. Na ataku, jeśli Kurek zdrowy, będzie dobrze. Jeszcze 1 mecz finałowy i zaczynamy sezon kadrowy.

Drobne wnioski po sezonie na gorąco:

-Ogromne rozczarowanie ZAKSĄ. Jedna sprawa kontuzje, druga atmosfera, trzecia zawodnicy pod formą
-Resovia znów niedosyt, bo niby Puchar CEV na ich konto, ale ligę kończą bez medalu. Na przynajmniej srebrny medal Resovia trochę poczeka, bo za rok będzie na papierze słabsza niż w obecnym, a Jastrzębie,Warta i Projekt będą równie mocne, a może i mocniejsze. Do tego dochodzi LUK z Leonem.
-Stal Nysa zrobiła wynik ponad oczekiwania
-Kolejny bardzo dobry sezon Trefla Gdańsk
-Marcelo Mendez to obecnie najlepszy trener na świecie i to już od jakiegoś czasu
-Norbert Huber top of the top, na Igrzyskach gramy Huber-Kochan/Bieniu
-Plus przy Danielu Chitigoim, 19 latek, ale duża przyszłość przed nim, tylko niech poprawi przyjęcie
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: Diomedea »

Bardzo ladna podsumowanie.

Nic dodac, nic ujac. Jednak upieram sie przy tym, ze personalia Zawiercia ciut mocniejsze.
Ale przewaga na lawce jednak przy JW.

Mowa byla o Winiarze. Nie wszyscy mu jednak dojechali na final. A W JW juz wiekszosc tak ( moze poza Benem).
Mysle, ze rzeczywiscie w jest Winiar szykowany na trenera repry.
I mam nadzieje, ze nie nastapi to po tych IO.
Pozwole sobie rozwinac w dzialer eprezentacji

Gratki dla JW.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: lukecik »

Niestety. Dziś różnica między obiema ekipami była bardzo widoczna. Siedliśmy niestety kondycyjnie, nie zregenerowaliśmy się po wczorajszym meczu. Kto wie, może gdyby ten trzeci mecz był rozgrywany za 3-4 dni, to dalibyśmy radę.
Dziś zawiódł przede wszystkim atak. Butryn na finał nie dojechał, dziś zagrał katastrofalnie. Zniszczoł to samo, potwierdziły się moje obserwacje, że mocno spuścił z tonu. W finale PP osiągnął szczyt, po którym zaczął ostro pikować. Na dodatek mam wrażenie, że dziś nie udźwignął także Tavares, momentami podejmował idiotyczne wręcz wybory. Nie wiem czy to kwestia zmęczenia, pewnie tak, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
Słowa uznania dla Kwola, który był najlepszym zawodnikiem u nas w fazie pucharowej. Mocno mnie irytował w fazie zasadniczej, ale na najważniejsze mecze sezonu zrobił formę, w której nie był dawno. Winiar też się rozwija i mam nadzieję, że ten rozwój dalej będzie trwał.

Jest smutek, ale gdy emocje opadną, to zacznie się radość. Taki scenariusz przed sezonem, czyli Puchar Polski i srebro ligi, brałbym w ciemno z pocałowaniem ręki. Widocznie na złoto nie byliśmy jeszcze gotowi i skok z czwartego miejsca sprzed roku na pierwsze to byłoby za dużo i wolimy się rozwijać stopniowo, harmonijnie, krok po kroku. Oby za rok znów chłopaki doszli do finału, może wtedy się uda.

Gratulacje Jastrzębie, byliście najlepsi w tym sezonie. Kompletnie na was nie stawiałem przed sezonem, nie sądziłem, że Szymura da radę załatać dziurę po Clevenot. Profesor Mendez znów pięknie poukładał ten zespół. Nie przesadźcie tylko ze świętowaniem, bo jeszcze jeden finał macie do wygrania w tym sezonie. 8-)
Szary Wilk
Posty: 8000
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Jeśli Grbić chciałby odejść po IO, to największą głupotą byłoby, gdyby teraz obsadzili stołek Winiarskim. Na tę posadę prawdopodobnie byłby dalej chętny Mendez, obecnie najlepszy trener na świecie, a branie Winiara to byłby czysty nepotyzm. Niech Winiar jeszcze trochę popracuje w klubowej siatkówce, ma dopiero 5 lat stażu jako trener i pierwszy sezon jakichś sukcesów (Puchar Polski, srebro MP). Przy naszym obecnym potencjale, branie niedoświadczonego trenera ze względu na sympatię, nazwisko czy sam w sobie potencjał, to byłaby zbrodnia na reprezentacji.

Niech Winiar pracuje z kadrą, jak o jej sile będą stanowić takie nazwiska jak Dulski,Hawryluk,Nasewicz,Granieczny,Gierżot,Kubicki, a nie teraz, no na Boga...
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2024, o 17:39 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 28 kwie 2024, o 17:12 Na środku i przyjęciu najlepsza sytuacja. Na rozegraniu najgorsza. Na ataku, jeśli Kurek zdrowy, będzie dobrze. Jeszcze 1 mecz finałowy i zaczynamy sezon kadrowy.

Drobne wnioski po sezonie na gorąco:

-Ogromne rozczarowanie ZAKSĄ. Jedna sprawa kontuzje, druga atmosfera, trzecia zawodnicy pod formą
-Resovia znów niedosyt, bo niby Puchar CEV na ich konto, ale ligę kończą bez medalu. Na przynajmniej srebrny medal Resovia trochę poczeka, bo za rok będzie na papierze słabsza niż w obecnym, a Jastrzębie,Warta i Projekt będą równie mocne, a może i mocniejsze. Do tego dochodzi LUK z Leonem.
-Stal Nysa zrobiła wynik ponad oczekiwania
-Kolejny bardzo dobry sezon Trefla Gdańsk
-Marcelo Mendez to obecnie najlepszy trener na świecie i to już od jakiegoś czasu
-Norbert Huber top of the top, na Igrzyskach gramy Huber-Kochan/Bieniu
-Plus przy Danielu Chitigoim, 19 latek, ale duża przyszłość przed nim, tylko niech poprawi przyjęcie
Z oceną składów, drużyn na kolejny sezon to poczekajmy jeszcze, bo niektórzy wciąż kompletują, budują swoje drużyny. Oficjalnych ogłoszeń transferów jeszcze nie było, będą zachodzić jeszcze zmiany. Zresztą wiemy nie od dziś, że w siatkówce jakieś rozwiązywanie kontraktów etc. to nie są sporadyczne rzeczy. Mogliśmy się przekonać o tym niejednokrotnie. Oczywiście takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, jednak regularnie zdarzają się.
Szary Wilk
Posty: 8000
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Simao pisze: 28 kwie 2024, o 17:39
Szary Wilk pisze: 28 kwie 2024, o 17:12 Na środku i przyjęciu najlepsza sytuacja. Na rozegraniu najgorsza. Na ataku, jeśli Kurek zdrowy, będzie dobrze. Jeszcze 1 mecz finałowy i zaczynamy sezon kadrowy.

Drobne wnioski po sezonie na gorąco:

-Ogromne rozczarowanie ZAKSĄ. Jedna sprawa kontuzje, druga atmosfera, trzecia zawodnicy pod formą
-Resovia znów niedosyt, bo niby Puchar CEV na ich konto, ale ligę kończą bez medalu. Na przynajmniej srebrny medal Resovia trochę poczeka, bo za rok będzie na papierze słabsza niż w obecnym, a Jastrzębie,Warta i Projekt będą równie mocne, a może i mocniejsze. Do tego dochodzi LUK z Leonem.
-Stal Nysa zrobiła wynik ponad oczekiwania
-Kolejny bardzo dobry sezon Trefla Gdańsk
-Marcelo Mendez to obecnie najlepszy trener na świecie i to już od jakiegoś czasu
-Norbert Huber top of the top, na Igrzyskach gramy Huber-Kochan/Bieniu
-Plus przy Danielu Chitigoim, 19 latek, ale duża przyszłość przed nim, tylko niech poprawi przyjęcie
Z oceną składów, drużyn na kolejny sezon to poczekajmy jeszcze, bo niektórzy wciąż kompletują, budują swoje drużyny. Oficjalnych ogłoszeń transferów jeszcze nie było, będą zachodzić jeszcze zmiany. Zresztą wiemy nie od dziś, że w siatkówce jakieś rozwiązywanie kontraktów etc. to nie są sporadyczne rzeczy. Mogliśmy się przekonać o tym niejednokrotnie. Oczywiście takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, jednak regularnie zdarzają się.
Bardzo chciałbym, żebyś miał rację, ale Resovia już podpisała kontrakty, których nie ma jak zerwać i zostaje z tym co jest. Akurat w tej kwestii jest raczej wszystko pewne. Cebulj ma ważny kontrakt do 2025, wykosztowali się na Bednorza, kontrakt Boyer też swoje waży.

Oni się nie spodziewali, że stracą Kochanowskiego, ale stracili i już nie było kogo klepnąć z uwagi na limity. Więc mają Kłosa + 3 Polaków na podobnym, średnim poziomie...

Bardziej mnie dziwi, że wzięli Ropreta, ale po tym jak trzymają tyle lat Klemena i kontraktowali Kozamernika, widać ewidentnie, że ktoś tam ma jakąś obsesję na punkcie Słoweńców. Jakiś taki januszowy tok rozumowania niedzielnego kibica, że gra w reprezentacji, która sprawiała nam problemy = bardzo dobry. No i masz.

Z drugiej strony, z tego co wiem Resovia bardzo chciała zakontraktować lepszego sypacza i pytali o Tavaresa i Toniuttiego, ale żaden nie chciał do nich przejść. Cachopa miał wykup kontraktu 200 tysięcy euro. Reszta sensownych rozgrywających jak Brizard, Christenson, Ma'a jest na kontraktach.

Rezende chciał wrócić do Brazylii, De Cecco będzie grać do końca kariery we Włoszech. Nie było po prostu kogo pozyskać, to wzięli od biedy Ropreta.

Idiotyczne były 2 rzeczy - trzymanie 4 lata Fabiana, kiedy była szansa na zmianę i przedłużanie kontraktu Cebuljowi. W 2022 roku byli na rynku dostępni Firlej czy Cachopa. W 2023 przedłużyli kontrakt Klemenowi o 2 lata, a mogli w tym czasie wziąć kogoś rozsądniejszego.

W 2020 roku postawili na Cebulja i Drzyzgę, traktowali ich jak wielkie gwiazdy, a potem nie umieli się od nich odciąć, licząc cały czas, że z nimi coś zawojują. Skończyło się tak, że Cebulj sezon w kwadracie, Drzyzga jeszcze dobił na wadze i przez te 4 lata mają Puchar CEV + brąz PlusLigi. Wyjmując z ZAKSY Kochanowskiego i Zatorskiego, kontraktując po drodze Defalco.

Resovia jest po prostu beznadziejnie zarządzanym klubem pod kątem budowy zespołu. To nie ma rąk i nóg.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2024, o 17:50 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1240
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Playoff - finał

Post autor: PioterZJastrzebia »

Simao pisze: 28 kwie 2024, o 17:39
Szary Wilk pisze: 28 kwie 2024, o 17:12 Na środku i przyjęciu najlepsza sytuacja. Na rozegraniu najgorsza. Na ataku, jeśli Kurek zdrowy, będzie dobrze. Jeszcze 1 mecz finałowy i zaczynamy sezon kadrowy.

Drobne wnioski po sezonie na gorąco:

-Ogromne rozczarowanie ZAKSĄ. Jedna sprawa kontuzje, druga atmosfera, trzecia zawodnicy pod formą
-Resovia znów niedosyt, bo niby Puchar CEV na ich konto, ale ligę kończą bez medalu. Na przynajmniej srebrny medal Resovia trochę poczeka, bo za rok będzie na papierze słabsza niż w obecnym, a Jastrzębie,Warta i Projekt będą równie mocne, a może i mocniejsze. Do tego dochodzi LUK z Leonem.
-Stal Nysa zrobiła wynik ponad oczekiwania
-Kolejny bardzo dobry sezon Trefla Gdańsk
-Marcelo Mendez to obecnie najlepszy trener na świecie i to już od jakiegoś czasu
-Norbert Huber top of the top, na Igrzyskach gramy Huber-Kochan/Bieniu
-Plus przy Danielu Chitigoim, 19 latek, ale duża przyszłość przed nim, tylko niech poprawi przyjęcie
Z oceną składów, drużyn na kolejny sezon to poczekajmy jeszcze, bo niektórzy wciąż kompletują, budują swoje drużyny. Oficjalnych ogłoszeń transferów jeszcze nie było, będą zachodzić jeszcze zmiany. Zresztą wiemy nie od dziś, że w siatkówce jakieś rozwiązywanie kontraktów etc. to nie są sporadyczne rzeczy. Mogliśmy się przekonać o tym niejednokrotnie. Oczywiście takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, jednak regularnie zdarzają się.
Ależ ty masz chrapkę na ten rozbiór Zaksy, co nie?
Szary Wilk
Posty: 8000
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Rozbiór ZAKSY niewiele da, mogliby tylko Porębę wyjąć. Mają Cebulja na kontrakcie +200k z tego co wiem i nie znaleźli chętnego. Głupotą było przedłużanie mu kontraktu o 2 lata, no ale w Resovii mało kto myśli logicznie.

Vasina na pewno sporo tańszy niż Szymura. Według mnie żadnego rozbioru ZAKSY nie będzie. A jeśli będzie, to skorzystaliby ci, którzy mają jeszcze wolne środki lub miejsca. Może taka Skra, która ma kasę i nie wystrzelała się ze wszystkiego, bo po prostu wzięła co było i uzbroi się dopiero za rok.

Kurek by pewnie sobie poszedł gdzieś do Chin czy Turcji. No, ale w ogóle nie bierzmy pod uwagę tego scenariusza.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

@Szary Wilk dużo wiesz, ale nie wszystko ;) Resovia zawsze wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Za głupotę trzeba ponosić konsekwencje, jednak cieszy mnie to, że podejmowane są przynajmniej próby wzmocnień. To o czym piszesz to w dużej mierze prawda, ale też nie wszystko. Tak na marginesie to nie wiem skąd masz informacje. Kibicem Resovii nie jesteś i chyba nawet nie lubisz naszego klubu. Jednak środowisko siatkarskie wzajemnie przenika się i ciężko jest ukryć jakieś rzeczy. Wszystko szybko wychodzi na wierzch. Zobaczymy czy osoby zarządzające klubem przynajmniej trochę poprawią sytuację Resovii. To parcie na Słoweńców jest bardzo irytujące i zgadzam się z Twoją tezą. Nie zdziwię się, jak zagra u nas za jakiś czas Mozić. Osobiście nie zachwycam się tym graczem jak niektórzy, potencjał na gracza typu Cebulj. Dramatyczna sytuacja Resovii jest na środku. Na tej pozycji jest poziom zbliżony do drużyn, które będą walczyły o play-off. Możliwe, że uda się kogoś wypożyczyć. Jest solidny Kłos i jakieś uzupełnienie składu typu Niemiec. Spada jakość i moc Resovii również na zagrywce po odejściu Kochanowskiego.
Cieszy mnie to, że nasze kluby, które będą grać w LM w kolejnym sezonie będą mocne. Dobrze, że LUK zagra w Pucharze Challenge. Mam nadzieję, że jeśli nie uda się jakoś wzmocnić kadry Resovii przed kolejnym sezonem, to zrezygnujemy z Pucharu CEV. Szkoda czasu, lepiej nie narażać drużyny na kontuzje kluczowych graczy. Szans na kolejne zwycięstwo nie będzie, bo w rozgrywkach tych zagra Trentino.

Ps. Chciałbym sprostować, nie chodzi o żaden rozbiór ZAKSY. Pisałem tak jakiś czas temu, że może ktoś od nich odejść w przypadku problemów finansowych, ale bardziej do Skry niż Resovii. Jedynie zasugerowałem, że nasz klub mógłby zainteresować się sytuacją Szymury. Było to bardziej życzeniowe z mojej strony. Widzę, że wyszło na to, że życzę jakiegoś rozbioru i problemów ZAKSIE, a takich rzeczy nie ma ;)
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: dyletant »

Gratulacje dla Jastrzębia. Patrzę z zazdrością, przecież ten klub wszedł do ligi rok później po Olsztynie i ciągle utrzymuje się na topie.

Największym wygranym tego finału jest Kaczmarek. O ile można było mieć wątpliwości przez 80% sezonu to teraz chyba musiałby się przespać z żoną Grbicia, żeby ten go nie zabrał do Paryża.

Ten blok Zniszczoła to taki jak w 2011, po którym Kurek z Nawrockim wyżywali się na Lemku. Ale że Twardowski ich uwalił, to jest jednak jakaś sprawiedliwość dziejowa ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
buzinga
Posty: 1272
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: buzinga »

Gratulacje dla JW za wygranie MP. Teraz jeszcze tylko za tydzień postawić kropkę nad i i można zacząć czekać na start sezonu reprezentacyjnego.


Medez jest ścisłym topem trenerskim, ale ocena kto jest najlepszy jest jednak bardziej złożona. On i Winiar dostali na starcie tego szalonego sezonu najlepszy stosunek jakość kadry do wyeksploatowania ciężkim sezonem kadrowym. I obaj zrobili z tego użytek. Szacunek za to. Napisałem o tym tylko, żeby przy ocenach mieć to na uwadze i nie odpływać za mocno, bo uważam, że różnice między trenerami nie są, aż tak duże i łatwo przesadzić. Ja bym docenił za ten sezon Medeiego. Resovia skończyła jak skończyła, ale tam było dużo szóstkowych reprezentacyjnych zawodników plus kontuzja Boyera na początku i na końcu. Dał radę Włoch.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

dyletant pisze: 28 kwie 2024, o 18:24 Gratulacje dla Jastrzębia. Patrzę z zazdrością, przecież ten klub wszedł do ligi rok później po Olsztynie i ciągle utrzymuje się na topie.

Największym wygranym tego finału jest Kaczmarek. O ile można było mieć wątpliwości przez 80% sezonu to teraz chyba musiałby się przespać z żoną Grbicia, żeby ten go nie zabrał do Paryża.
Kaczmarek ma mocną pozycję w kadrze, to prawda :)
Mam nadzieję, że Grbić nie popełni błędów swoich poprzedników. Inaczej "klątwa 1/4" na IO będzie wciąż aktualna. Niestety jest takie prawdopodobieństwo słuchając środowisko, które martwi się głównie o to czy kluczowi gracze odbudują się. Nie bierze się w ogóle pod uwagę możliwości przebudowania drużyny. Obecnie oglądam finały ligi włoskiej. Teraz dobrze Leon, a Semen od drugiego seta na ławce.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2024, o 18:37 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 150
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: uszat1983 »

Wielkie gratulacje dla mistrza!

Cztery finały z rzędu, trzy złote medale w najsilniejszej lidze świata, czapki z głów!
Kawał pracy wykonany w Jastrzebiu przez te ostatnie lata, konsekwencja i spokój.
Teraz gdy praktycznie z rywalizacji odpada Zaksa, możecie być nie do pobicia. Tworzycie własną legendę.

(No i fajnie się ogląda naszych byłych zawodników u was. 4/6 wyjściowego składu a w przyszłym sezonie dojdzie kolejny hehe ;) )

Jeszcze raz brawo i niskie ukłony !!!
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Wszystko kiedyś się kończy. Ten dzisiejszy finał, cały sezon, to może dopiero początek pięknego okresu dla Zawiercia. Złotego okresu dla tego klubu. W przyszłym sezonie będą jeszcze mocniejsi. Dużo klubów ma swój złoty okres, piękne sezony. Niektórzy później wchodzą w trochę gorszy czas, a po kilku latach z powrotem wracają na szczyt. Dobrze, że teraz wszystko szybko się zmienia. Pamiętam ten okres dominacji Skry. To było już męczące i nudne dla postronnych kibiców, bo trwało zbyt długo. Ciągle wygrywali, a ostatnie lata, sezony PlusLigi to była wyrównana rywalizacja ZAKSY i JW. Znacznie lepsza sytuacja, jeśli chodzi o atrakcyjność ligi dla wszystkich kibiców siatkówki w Polsce.
asps
Posty: 381
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: asps »

W Zawierciu będzie spoko jak wybudują tą halę, bo finał w tej salce w Zawierciu to była kiepska wizytówka PlusLigi niestety.
dedede
Posty: 516
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: dedede »

asps pisze: 28 kwie 2024, o 19:04 W Zawierciu będzie spoko jak wybudują tą halę, bo finał w tej salce w Zawierciu to była kiepska wizytówka PlusLigi niestety.
Z całym szacunkiem do drużyny Zawiercia, ale albo budują halę,albo (przynajmniej na playoffy) powinni grać gdzieś indziej..szanujmy się w końcu mamy już XXI wiek do ch... ja jako amator czasami grywam w lepszych kurnikach..
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Pod takim względem organizacyjnym, wizerunkowym, jak również marketingowym hala Zawiercia jest poważną rysą na szkle. Z drugiej strony dużo osób może powiedzieć, że nigdy nie będzie idealnie. Jednak we współczesnym świecie brak odpowiedniej hali jest dość poważnym problemem. Bardzo ważna jest ta infrastruktura, zapewnienie odpowiednich warunków na miarę XXI wieku. W ostatnich kilku latach powstało trochę fajnych obiektów sportowych. Większość klubów ma fajne hale, zapewnione odpowiednie warunki. Super, że między innymi AZS Olsztyn ma nową halę. Podoba mi się również nowa hala w Radomiu. Ciężko oglądało się mecze Czarnych we wcześniejszej hali, podobnie jak Zawiercia. W szczególności na transmisjach w TV wygląda to słabo. W Zawierciu mają tego świadomość i dążą do tego, aby powstała nowa hala w tym mieście. Myślę, że w ciągu najbliższych lat uda im się zrealizować tą inwestycję. Nie musi to być duży obiekt, zresztą nie jest taki potrzebny dla miasta wielkości Zawiercia. W kolejnym sezonie jednym z klubów PlusLigi może być Będzin. Miasto pod względem liczby ludności zbliżone do Zawiercia. Około 40 km dzieli oba te miasta. Będzin miał również przez długi czas problemy z halą. W PlusLidze swoje mecze rozgrywali w Sosnowcu (ta hala też nie była na miarę XXI wieku). Obecnie mają swój własny, nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. W okolicy jest również inna hala spełniająca wymagania PlusLigi, w Dąbrowie Górniczej. Tylko kilka kilometrów dzieli oba te obiekty. Tak na marginesie swoje mecze w europejskich pucharach Zawiercie rozgrywało właśnie w Dąbrowie Górniczej. Skoro w Będzinie udało się, mają wymarzoną halę, to w Zawierciu również uda się to zrealizować ;) Podobno wszystko jest na dobrej drodze, aby tak się stało. Najlepiej, gdyby wypowiedział się w tej kwestii ktoś z kibiców Zawiercia. W tej kwestii to najbardziej merytoryczne i najlepiej zorientowane osoby. Oczywiście wybudowanie takiej hali wiąże się z dużymi kosztami i bez wsparcia zewnętrznego to raczej nie do udźwignięcia dla takiego miasta. Z tego co się orientuję to na pewno potrzeba jakieś 100 miliony złotych na taką inwestycję. To na pewno inwestycja na przyszłość, potrzebna dla lokalnej społeczności.
Awatar użytkownika
fragpaul
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2023, o 12:01
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: fragpaul »

Bardzo proszę - jako mieszkaniec Zawiercia mogę się więc wypowiedzieć. Kwestia wybudowania nowej hali pojawiła się kilka lat temu jeszcze za prezydenta Grima - jeśli dobrze pamiętam gdzieś w 2018 roku, a może i wcześniej. Koszt budowy hali wtedy był relatywnie niski, z tego co pamiętam ze spotkań w UM padały kwoty na poziomie 15-20 milionów złotych. Miasta nie było stać na taki wydatek, ale problem był jeszcze inny - dlaczego pieniądze publiczne miałyby być inwestowane w klub stricte prywatny, i to klub, który jest realizacją pasji tylko jednej osoby - Prezesa Barana. Co jeśli Kryspin Baran z sezonu na sezon powiedziałby - teraz gramy w Sosnowcu - albo - teraz moją pasją będzie piłka nożna. Miasto zostałoby z niepotrzebną halą, obecne dwie spokojnie zaspokajają potrzeby lokalnych drużyn wyłączając klub siatkarski. Pieniądze wtedy się nie znalazły. Po wyborze prezydenta Konarskiego chęci budowy hali przez całą kadencję były, ale wątpliwości były podobne jak za poprzednika. Jednak budżetu miasta w żaden sposób nie było dalej stać na taki wydatek - jesteście fanami siatkówki i tym żyjecie, ale sporej części Zawiercia to nie interesuje - już dotowanie drużyny kwotą na poziomie miliona złotych (przynajmniej tak rok temu pisał już były Prezydent Konarski) to i tak duża suma zważywszy na to, że w oczach Zawiercian cały czas jest to klub prywatny. Do tego w ciągu ostatniego roku - aczkolwiek przez ten okres trochę mniej się interesowałem sprawami - został przygotowany projekt hali, który kosztował następne 800 tys. zł. Mówimy tu o mieście, które ostatnio ciągle nie dopina budżetu - i to wcale nie na małe kwoty. Prezydent Konarski nie reprezentował partii politycznej, w związku z czym tym jego możliwości pozyskania środków centralnych też były ograniczone. W międzyczasie powstała oddana w 2021 roku dość fajna hala w Będzinie - za 33 miliony złotych obiekt na 2500 widzów. Miasto minimalnie większe, natomiast to już część metropolii, gdzie miasto jest przy mieście i nie może być postrzegane tak jak Zawiercie, z którego do następnego większego miasta jest spory kawałek.

Obecne wybory wygrała Anna Nemś reprezentująca KO i obiecała, że nowa hala będzie – być może nawet wygrała tą obietnicą (bo wygrała różnicą 2000 głosów). Ona akurat obiecać mogła. Koszt wybudowania hali z przygotowanego projektu to faktycznie 100 milionów złotych (hala na 3500 miejsc, która miałaby być wybudowana w miejscu istniejącej hali na ulicy Moniuszki). Dodam tylko, że może znalazłoby się tam ze 100 miejsc parkingowych, a twórczość projektanta była na tyle duża, że przewidział parking na głównej płycie boiska do piłki nożnej. Oczywiście oprócz tego utrzymanie takiej hali wygeneruje koszty znacznie większe dla budżetu miasta, niż hala poprzednia - wzrosną na pewno też koszty dla mieszkańców - obecnie wynajęcie hali czy wejście na siłownię to relatywnie niewielkie pieniądze. Dziwi mnie też, że z jednej strony wytykacie finansowanie przez SSP drużyn jak Zaksa czy Jastrzębski, natomiast nikt z Was nie zauważa, że dla Aluronu trzeba by się złożyć na nową halę kwotą znacznie większą, a która zapewne pochodziłaby z pieniędzy publicznych.

Za wizję Prezesa Barana płaci cała lokalna społeczność, także sportowa. Ile lokalnych mniejszych klubów może pozyskać sponsora, jeśli Warta Zawiercie wycisnęła już praktycznie wszystko? Na forum, bo w zasadzie czytam je od praktycznie całe od dłuższego czasu, nie pojawia się temat drugiego istotnego sponsora - CMC Zawiercie, który też daje dość dużo. I jak się mówiło w kręgach CMC/Aluron - drużyna dostała nawet więcej, niż chciała (kwoty są znane, natomiast nie wiem czy są publiczne, więc je pominę). Tyle, że to było w czasie, gdy CMC miała spore zyski, bo ostatni rok to jazda na dużym minusie. Niektórzy mogą też nie wiedzieć - CMC to dawna Huta Zawiercie, czyli branża stalowa – firma znacznie większa od Aluronu. Reklamowo nie zyskuje na tym, może jednak zyskiwać wizerunkowo, co jest dość dobrze opisane w jednym z ostatnich tematów na Forum.

Pozdrawiam.
asps
Posty: 381
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: asps »

Czyli daleka droga jeszcze do powstania nowej hali. Myślę podobnie jak @dedede, fazę play off Warta powinna rozgrywać w hali spełniającej wymogi,
a rundę zasadniczą niech grają w Zawierciu.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

asps pisze: 29 kwie 2024, o 14:06 Czyli daleka droga jeszcze do powstania nowej hali. Myślę podobnie jak @dedede, fazę play off Warta powinna rozgrywać w hali spełniającej wymogi,
a rundę zasadniczą niech grają w Zawierciu.
Jestem podobnego zdania, pewnie mecze takie odbywałyby się wtedy w Dąbrowie Górniczej. Kwestią byłoby ustalenie terminów. Tak jak ma to miejsce w przypadku meczy w europejskich pucharach. Mamy wyżej bardzo obszerne i merytoryczne przedstawienie sytuacji z halą w Zawierciu, dziękuję ze swej strony :) Pewnie lepiej pod względem ekonomicznym byłoby, gdyby powstał mniejszy obiekt, podobnie jak w Będzinie. Zapewne większe prawdopodobieństwo, że taka hala powstałaby. Zawiercie nie jest dużym miastem. Koszty utrzymania większego obiektu będą problematyczne. To już sprawa do rozwiązania przez lokalną społeczność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”