Playoff - finał

kamil1999
Posty: 5562
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Playoff - finał

Post autor: kamil1999 »

@Simao
Ja tego osłabienia na przyjęciu nie widzę.
Bednorz jest podobnie dobrym zawodnikiem do DeFalco o podobnych plusach. Trochę gorzej broni, trochę lepiej przyjmuje. Do tego bardziej doświadczony w grze o medale i rzadziej zawodzi. Chyba delikatne wzmocnienie.
Vasina i Louati to z kolei podobny poziom. A lepiej mieć w sumie zestaw: 1 czołowy zawodnik + jeden solidniak(Cebulj) + jeden rozwojowiec niż 1 czołowy zawodnik i 2 przeciętniaków. No pewnie każdy by wolał zamiast Cebulja Louatiego bo choć słabszy w ataku i na zagrywce to wnosi więcej defensywno- technicznych elementów, ale no cóż to i tak nie jest czołowy zawodnik. A jest jakaś szansa, że Vasina w czołowym klubie i w walce o medale powtórzy grę w Katowicach i wtedy już się opłaci ten transfer.
Ale na środku katastrofalne osłabienie. No i na rozegraniu chyba także minimalne
mmb pisze: 23 kwie 2024, o 21:45 4 piłki do finału, a ostatecznie 4 miejsce. Zapisali się w historii, to utkwi w pamięci na długo.
Gra się do dwóch zwycięstw
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

kamil1999 pisze: 23 kwie 2024, o 21:51 @Simao
Ja tego osłabienia na przyjęciu nie widzę.
Bednorz jest podobnie dobrym zawodnikiem do DeFalco o podobnych plusach. Trochę gorzej broni, trochę lepiej przyjmuje. Do tego bardziej doświadczony w grze o medale i rzadziej zawodzi. Chyba delikatne wzmocnienie.
Vasina i Louati to z kolei podobny poziom. A lepiej mieć w sumie zestaw: 1 czołowy zawodnik + jeden solidniak(Cebulj) + jeden rozwojowiec niż 1 czołowy zawodnik i 2 przeciętniaków. No pewnie każdy by wolał zamiast Cebulja Louatiego bo choć słabszy w ataku i na zagrywce to wnosi więcej defensywno- technicznych elementów, ale no cóż to i tak nie jest czołowy zawodnik. A jest jakaś szansa, że Vasina w czołowym klubie i w walce o medale powtórzy grę w Katowicach i wtedy już się opłaci ten transfer.
Ale na środku katastrofalne osłabienie. No i na rozegraniu chyba także minimalne
mmb pisze: 23 kwie 2024, o 21:45 4 piłki do finału, a ostatecznie 4 miejsce. Zapisali się w historii, to utkwi w pamięci na długo.
Gra się do dwóch zwycięstw
Ty z perspektywy kibica JW możesz być zadowolony, bo Resovia nie będzie mieć do was podjazdu mówiąc kolokwialnie. Nie wiem czy urwiemy w ogóle jakiegoś seta w rywalizacji bezpośredniej. Bednorz jak najbardziej na plus, ale brak gracza do pary zapewniającego odpowiednią jakość. Natomiast w przypadku urazu, kontuzji Bednorza medal będzie jedynie w sferze marzeń. Będzie po prostu R.I.P. Dlatego też mam nadzieję, że zrezygnujemy z Pucharu CEV. Wygraliśmy te mało znaczące rozgrywki w obecnym roku i już wystarczy. Lepiej nie narażać czołowych graczy na urazy, kontuzje. Żadnej chwały i chluby nie przyniosło nam to, wolałbym już chyba brąz MP. Po takim meczu jak dziś, wyczerpaniu rywalizacją półfinałową szanse są tylko teoretyczne. Wciąż ciężko mi to zrozumieć, jak w klubie po odejściu Kochana mogli zostawić taką wyrwę na środku. Nie zapewnić zmiennika przynajmniej o zbliżonym poziomie. Przez limity brak możliwości ściągnięcia kogoś z zagranicy. Lepiej było zakontraktować Szymure zamiast Vasine i poszukać środkowego za granicą. Tylko trzeba mieć jakieś umiejętności w budowaniu drużyny jak np. działacze JW. Teraz przemawia przeze mnie gorycz porażki. Zawsze źle znosiłem porażki jak jeszcze grałem, zawsze chciałem wygrywać, podobnie mam teraz w życiu zawodowym, swojej pracy. Oczywiście nie zawsze da się wygrywać, ale najważniejsze aby dać z siebie wszystko i wykorzystać wszystkie możliwości od losu. Od lat w PlusLidze nie ma drugiego takiego klubu jak Resovia. Tak niepotrafiącego wykorzystać swojego potencjału, możliwości finansowych. Po zrobieniu wszystkiego z czystym sumieniem można uznać wyższość, klasę rywala. Problem w tym, że my przeważnie ośmieszamy, kompromitujemy się na przestrzeni ostatnich lat. Po tych sukcesach za trenera Kowala tylko raz była taka anomalia, brązowy medal MP.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, o 22:23 przez Simao, łącznie zmieniany 2 razy.
Diomedea
Posty: 4396
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 23 kwie 2024, o 21:47

Randazzo też kiedyś rósł. Martino też.

To mam pytanko, który włoski atakujący jest lepszy od Butryna i Bołądzia? Ja bym z tymi włoskimi talentami jednak uważał :P
Nie jest, ale bedzie. Chyba napisalam ze rosnie potezny talent. Bowolenta ma sufit wyzej, co pokazal na kilku wejsciach w kadrze.
Pomocniczka
Posty: 2053
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - finał

Post autor: Pomocniczka »

kamil1999 pisze: 23 kwie 2024, o 21:51 @Simao
Ja tego osłabienia na przyjęciu nie widzę.
Bednorz jest podobnie dobrym zawodnikiem do DeFalco o podobnych plusach. Trochę gorzej broni, trochę lepiej przyjmuje. Do tego bardziej doświadczony w grze o medale i rzadziej zawodzi. Chyba delikatne wzmocnienie.
Vasina i Louati to z kolei podobny poziom. A lepiej mieć w sumie zestaw: 1 czołowy zawodnik + jeden solidniak(Cebulj) + jeden rozwojowiec niż 1 czołowy zawodnik i 2 przeciętniaków. No pewnie każdy by wolał zamiast Cebulja Louatiego bo choć słabszy w ataku i na zagrywce to wnosi więcej defensywno- technicznych elementów, ale no cóż to i tak nie jest czołowy zawodnik. A jest jakaś szansa, że Vasina w czołowym klubie i w walce o medale powtórzy grę w Katowicach i wtedy już się opłaci ten transfer.
Ale na środku katastrofalne osłabienie. No i na rozegraniu chyba także minimalne
mmb pisze: 23 kwie 2024, o 21:45 4 piłki do finału, a ostatecznie 4 miejsce. Zapisali się w historii, to utkwi w pamięci na długo.
Gra się do dwóch zwycięstw
Odejście Fabiana to duże wzmocnienie.
Vasina i Louati to może podobny poziom w cymbergaja, bo w siatkówkę to Vasina może co najwyżej Louatiiemu ręcznik podawać. Zawodnik GKS i mistrz olimpijski.
Diomedea
Posty: 4396
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: Diomedea »

Lawkowicz ;)
Choc rzeczywiscie chyba zlapal toche stabilizacji ostatnio.
Vasina jeszcze nie.
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Playoff - finał

Post autor: bryt.bryt »

Był taki moment meczu (seryjna ściana na siatce), kiedy pomyślałem, w jaki sposób przyjście Kochanowskiego do Warszawy ma wzmocnić Warszawę. ;)
landka
Posty: 208
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: landka »

Siatkówka to jednak dziwny sport. Rzeszów o mały włos nie wyrzuca Jastrzębia z finału, by po kilku dniach dać się pokonać do zera Warszawie. Tej samej Warszawie, która niemal zaliczyła wpadkę z Lublinem i nie miała podjazdu do Zawiercia. Widać, że dużo sił kosztowały Resovię te dwa ostatnie mecze i chyba nikomu nie chce się ,,umierać” za ten brązowy medal.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Resovia w tym sezonie kolejny już raz w ciągu ostatnich lat zdobyła tytuł największych frajerów w PlusLidze. Tak pięknie przegrywać, rozczarowywać swoich kibiców nikt nie potrafi. Jedynie w tym Pucharze CEV dopisało nam szczęście. Ciągle zastanawiam się jak do tego doszło, że Zawiercie odpadło w rywalizacji z nami. Mamy po prostu szczęście w rywalizacji z tym klubem. Brąz w ubiegłym sezonie wywalczyliśmy grając właśnie z Zawierciem. Ciekawi mnie jaki "prezent" zrobią gracze Resovii swoim kibicom w Warszawie. Możliwe, że kolejny raz rozbudzą nadzieję, a później frajersko przegrają tak jak w Jastrzębiu. W klubie powinni zatrudnić jakiegoś ogarniętego dyrektora sportowego, który zbuduje odpowiednio drużynę. Aktualny trener też powinien mieć coś do powiedzenia przy budowie drużyny. Narazie przed kolejnym sezonem wygląda to gorzej niż obecnie. Każdy choć trochę rozgarnięty w siatkówce potrafi to dostrzec. Chyba, że jednak nie chcemy walczyć o medale. W takim razie po co nam tacy gracze jak Boyer, Bednorz, Zatorski. Mieliśmy bardzo dobrego trenera jakim jest Mendez, ale uciekł do JW. To jest bardzo wymowne.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7887
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Playoff - finał

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 23 kwie 2024, o 21:51 Vasina i Louati to z kolei podobny poziom. A lepiej mieć w sumie zestaw: 1 czołowy zawodnik + jeden solidniak(Cebulj) + jeden rozwojowiec niż 1 czołowy zawodnik i 2 przeciętniaków. No pewnie każdy by wolał zamiast Cebulja Louatiego bo choć słabszy w ataku i na zagrywce to wnosi więcej defensywno- technicznych elementów, ale no cóż to i tak nie jest czołowy zawodnik. A jest jakaś szansa, że Vasina w czołowym klubie i w walce o medale powtórzy grę w Katowicach i wtedy już się opłaci ten transfer.
Vasina bardzo dobry ruch, ale Louati ma lepszy sezon niż Szymura / Cebulj / Tillie / to chyba lepszy gracz od Carle (przynajmniej dopóki nie trafi do mendezowej obrabiarki) / lepiej pasuje do Leona niż Sawicki - poza Zawierciem byłby mniejszym lub większym wzmocnieniem każdej ekipy na przyszły sezon, tak że z tym ''i tak nie jest czołowym zawodnikiem" to różnie na to można patrzeć. We Włoszech też byłby wzmocnieniem dla Civitanovy (Nikołow-Loeppky?), Werony (> Dzavoronok) czy Monzy (Rohrs-Marttila-Juantorena, meh), w Mediolanie będzie grać w szóstce IMHO (kosztem Gardiniego/Kazijskiego), a to ekipy z poziomu pucharów (ok, Maar-Uros, Lavia-Michieletto i Płotnicki-Ishikawa-Semeniuk lepiej, a Gutierrez-Dawyskiba porównywalni gracze z dobrym fitem, ale od Rinaldiego też jest dużo lepszy). W Rosji też tercet Wołkow-Ljabiński-Deroo (od którego gra dużo lepiej w Resovii), Semyszew-Bogdan w Dynamie (ok, obaj mogą być lepsi, aczkolwiek Semyszew ten sam tier IMHO), w każdej innej ekipie mógłby pograć w wyjściowym składzie, bo potem już Yant-połamany Kljuka, Tietiuchin-Zhang (+- podobny poziom) i Leal-Kurbanow (?, lepszy od Rosjanina).

Śmieszny ten sezon Resovii: flop w 1. części sezonu (LM, PP), połączony z wyciągnięciem 120% w CEV Cup (ograne lepsze na papierze Zawiercie bez Kochanowskiego i Zatorskiego) i w meczu z Jastrzębskim (kilka piłek od wyeliminowania Jastrzębskiego bez atakujących), a może skończyć się na 4. miejscu, bo DeFalco w trzech ostatnich meczach 26% efektywności ataku i 41% przyjęcia, a takich rzeczy to formą nie przeskoczysz, bo te 24% efektywności Cebulja na ataku można by było w teorii przykryć, ale nie z tak grającym liderem. I zamiast budować z obecnego sezonu na przyszły coś więcej - to odchodzą Drzyzga, Kochanowski, DeFalco, Louati i Medei, gdy pierwszy od lat Resovia znalazła dobre połączenie zagrywki-bloku-obrony-przyjęcia-ataku i trzech skrzydłowych w dobrej formie (kontuzjowany Szerszeń i czołkujący Butryn -> Deroo bez formy -> kontuzjowany Cebulj po prime + ograniczony Muzaj).

Ale tak, Bednorz-Vasina-Boyer, dobrze to może wyglądać.

W USA/Słowenii/Włoszech stricte sportowo w ostatnich sezonach szansę na grę na poziomie VNL wzwyż miałby Kuba Bucki (teraz byłby pewnie za stary, ale kiedy miał te kosmiczne playoffy, sezon 20/21? No, to wtedy na luzie). Bovolenta miał trochę rozczarowujący sezon w A2 (no dobra, dobry sezon, ale mniejszy progres niż się wydawało), ale Włochy mają MVP ME U20 (Bovolenta), ME U18 (Barotto), najlepszego atakującego ME U17 (Cremoni), po ciężkiej kontuzji wraca Stefani (MŚK i MŚJ), dojdzie Rychlicki, tak że raczej spoko.
Diomedea
Posty: 4396
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: Diomedea »

Drugi w waznosci/trudnosci puchar to jednak nie jest imo gorzej niz braz MP.
Szkoda, ze Medei odchodzi. Reska moglaby probowac osiagnac stabilizacje z jakims trenerem innym niz Kowal. Medei na plus, jednak poukladal im gre blok-obrona. TJ to ambiwalentna postac. Nie wiem, czy sie spala, czy mu sie nie chce, w waznych meczach grywa dla przeciwnika.
Fabian raczej kondycyjnie nie daje rady. Po 1-2 setach dokladnosc spadla dramatycznie. Ogladajac Fabiana z JW mozna bylo zalowac, ze odchodzi, dzis, szczegolnie od 2 seta, jakby mniej. Na bloku tez nie zaistnial. Ale zalezalo mu, biegal i wystawial gora z okolic 4 metre (tak blizej poczatku spotkania) i bronil.
Pomocniczka
Posty: 2053
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - finał

Post autor: Pomocniczka »

Vasina będzie jeszcze większą gwiazdą niż Dzavaronok.
Pomocniczka
Posty: 2053
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - finał

Post autor: Pomocniczka »

Niesamowite jest to, że Resovia odprawiła Zawiercie w pucharze CEV z Kozubem na rozegraniu a potem wróciła do Fabiana. Tam muszą być niezłe układy. No, ale cóż. Jak wolą mieć Fabiana w szóstce, niż medale, to kto im zabroni.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Resofan »

kamil1999 pisze: 23 kwie 2024, o 21:51 @Simao
Ja tego osłabienia na przyjęciu nie widzę.
Bednorz jest podobnie dobrym zawodnikiem do DeFalco o podobnych plusach. Trochę gorzej broni, trochę lepiej przyjmuje. Do tego bardziej doświadczony w grze o medale i rzadziej zawodzi. Chyba delikatne wzmocnienie.
Vasina i Louati to z kolei podobny poziom. A lepiej mieć w sumie zestaw: 1 czołowy zawodnik + jeden solidniak(Cebulj) + jeden rozwojowiec niż 1 czołowy zawodnik i 2 przeciętniaków. No pewnie każdy by wolał zamiast Cebulja Louatiego bo choć słabszy w ataku i na zagrywce to wnosi więcej defensywno- technicznych elementów, ale no cóż to i tak nie jest czołowy zawodnik. A jest jakaś szansa, że Vasina w czołowym klubie i w walce o medale powtórzy grę w Katowicach i wtedy już się opłaci ten transfer.
Ale na środku katastrofalne osłabienie. No i na rozegraniu chyba także minimalne
mmb pisze: 23 kwie 2024, o 21:45 4 piłki do finału, a ostatecznie 4 miejsce. Zapisali się w historii, to utkwi w pamięci na długo.
Gra się do dwóch zwycięstw
Resovia (jeśli skład będzie w tym kształcie o którym mówią plotki) w przyszłym sezonie będzie zdecydowanie słabsza niż w obecnym. O ile zamiana DeFalco na Bednorza będzie 1:1, to Wasina jest zawodnikiem o klasę gorszym od Louatiego. O zmianie Kochanowskiego na kogokolwiek nawet szkoda gadać bo Huber raczej za niego nie przyjdzie :D. Do tego rozegranie - ja wiem, że Drzyzga ma tu złą "prasę", ale Ropret jest porównywalny z Fabinaem chyba tylko dla tych, którzy na Polaka mają wyjątkową alergię. Między nimi jest różnica klasy.
Tak więc reasumując - szans na walkę o medale ja w przyszłym sezonie dla Resovii nie widzę, choć wiewiórki na Podpromiu gadają, że zarząd się chyba zorientował i rozważa opcję wypożyczenia Wasiny i sprowadzenia jakiegoś klasowego przyjmującego. Czy to się uda? Wątpię, bo co teraz można znaleźć na rynku? Choć w ubiegłym sezonie Louati został sprowadzony właśnie w taki sposób. Ale nawet sprowadzenie kogoś w świetle osłabienia na środku i rozegraniu drastycznie sytuacji nie zmieni.

Co do grania do dwóch zwycięstw, to prawda, ale z Resovii po byciu 4 piłek od finału chyba zeszło w powietrze. Stało się to czego się obawiałem, bo wczoraj nie grali nawet na 20% tego zaangażowania co z JW. Czy wykrzeszą coś w Warszawie? Ja wątpię.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
bono
Posty: 3520
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Playoff - finał

Post autor: bono »

Cóż - to co zafarciło Resovii w goldenie z Zawierciem to oddało w 4 secie z JW ;)
Jak na koniec Rzeszów zajmie 4 miejsce to status quo po RZ - i jakaś tam sprawiedliwość jest.
Generalnie sezon z pucharem od niepamiętnych czasów (chyba od 9 lat) - więc tragedii nie ma.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
bart86
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: bart86 »

Asseco w tym pierwszym meczu niedojechało i fizycznie i przede wszystkim mentalnie (co widać po końcówkach 1 i 2 seta).

Według mnie na środku i na lewym skrzydle była wczoraj pomiędzy drużynami porównywalna jakość a diametralną różnicę było widać na prawym skrzydle (takiego Bartka Bołądzia zawsze chcielibyśmy widzieć w grze Warszawy a zabrakło Buckiego z meczów z Treflem) i na libero (niby liczby podobne ale Wojtaszek brał dużo odpowiedzialności w przyjęciu na siebie a Zatorski nie radził sobie nawet z tym co leciało w jego kierunku).

Mam nadzieję że Projekt dowiezie już ten brązowy medal i będzie możliwość oglądania Warszawskiej drużyny w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.
Pomocniczka
Posty: 2053
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - finał

Post autor: Pomocniczka »

Jeżeli prowadzi się w każdym z 2 setów 24:22 i przegrywa oba, to nie wynika to z powodów fizycznych. To jest tak oczywiste, jak tylko coś może być oczywiste. W trzecim secie rzeszowianie się po prostu podłamali.
kamil1999
Posty: 5562
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Playoff - finał

Post autor: kamil1999 »

Resofan pisze: 24 kwie 2024, o 08:41
Tak więc reasumując - szans na walkę o medale ja w przyszłym sezonie dla Resovii nie widzę, choć wiewiórki na Podpromiu gadają, że zarząd się chyba zorientował i rozważa opcję wypożyczenia Wasiny i sprowadzenia jakiegoś klasowego przyjmującego. Czy to się uda? Wątpię, bo co teraz można znaleźć na rynku? Choć w ubiegłym sezonie Louati został sprowadzony właśnie w taki sposób. Ale nawet sprowadzenie kogoś w świetle osłabienia na środku i rozegraniu drastycznie sytuacji nie zmieni.
No jasne Resovia ma już w końcu doświadczenie w pozbywaniu się poprzez wypożyczenie zawodników w fazie rozwoju(m.in Chinenyeze).
Dlatego to Zaksa ma sukcesy a Resovia co najwyżej w latach sukcesów Zaksy miała przestarzałych zawodników w fazie regresu formy.
WysokiPortorykanczyk pisze: 24 kwie 2024, o 01:39 Vasina bardzo dobry ruch, ale Louati ma lepszy sezon niż Szymura / Cebulj / Tillie / to chyba lepszy gracz od Carle (przynajmniej dopóki nie trafi do mendezowej obrabiarki) / lepiej pasuje do Leona niż Sawicki - poza Zawierciem byłby mniejszym lub większym wzmocnieniem każdej ekipy na przyszły sezon, tak że z tym ''i tak nie jest czołowym zawodnikiem" to różnie na to można patrzeć. We Włoszech też byłby wzmocnieniem dla Civitanovy (Nikołow-Loeppky?), Werony (> Dzavoronok) czy Monzy (Rohrs-Marttila-Juantorena, meh), w Mediolanie będzie grać w szóstce IMHO (kosztem Gardiniego/Kazijskiego), a to ekipy z poziomu pucharów (ok, Maar-Uros, Lavia-Michieletto i Płotnicki-Ishikawa-Semeniuk lepiej, a Gutierrez-Dawyskiba porównywalni gracze z dobrym fitem, ale od Rinaldiego też jest dużo lepszy). W Rosji też tercet Wołkow-Ljabiński-Deroo (od którego gra dużo lepiej w Resovii), Semyszew-Bogdan w Dynamie (ok, obaj mogą być lepsi, aczkolwiek Semyszew ten sam tier IMHO), w każdej innej ekipie mógłby pograć w wyjściowym składzie, bo potem już Yant-połamany Kljuka, Tietiuchin-Zhang (+- podobny poziom) i Leal-Kurbanow (?, lepszy od Rosjanina).
W tym kontekście to w sumie masz rację.
Wiesz ja tam za zawodnika z czołówki właśnie rozumiem tier DeFalco, Fornala, Bednorza, Russella. Louati nie należy do tego tieru.
Ale rzeczywiście w obliczu exodusu do Japonii to właśnie zawodników z topu nie starczy na obsadzenie każdego zainteresowanego klubu. Więc w obliczu tego to w sumie Louati nawet dla zespołu z czołówki jest zrozumiały. Choć inna sprawa, że w tym sezonie mam wrażenie, że i tak gra wyżej niż jego realny poziom. Niemniej przygarnąłbym go z powrotem do JW zamiast Vicentina lub Carle. Vasinę tym chętniej. Te zespoły, które wymieniłeś pewnie też, więc w sumie racja ze wszystkim z tego posta.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Naprawdę, może być jeszcze dobrze w Resovii, trochę kosztem ZAKSY, ale takie życie. Do wyciągnięcia będzie Rafał Szymura ze względu na problemy finansowe ZAKSY. Wszystko wskazuje na to, że Grupa Azoty wycofa się na jakiś czas przynajmniej ze sponsoringu. Będzie być może podobna sytuacja jak z Louati przed ubiegłym sezonem. To wszystko następuje szybciej niż myślałem. Tak będzie w szczególności przy obecnie rządzących. Niestety kluby, którymi głównymi sponsorami są spółki skarbu państwa albo zagraniczne korporacje nie związane z lokalną społecznością muszą się z tym liczyć.
kuchyk1ng
Posty: 146
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kuchyk1ng »

Vasina-Bednorz-Cebulj to dla mnie poziom Carle-Vicentin-Fornal. Nie jest to mam nadzieje kontrowersyjne, ale trzeba wrócić do punktu wyjścia mianowicie - takie trio w Resovii będzie grać pewnie na 80% swoich dużych możliwości, a w JW zapewne ten duet podstawowy będzie przygotowany na tiptop czyli swoje 100%. Rzeszów ma pewien problem z wykorzystywaniem potencjału swoich siatkarzy i to się nie zmienia. Wcześniej się mówiło o paraliżu związanym z wymagającym środowiskiem, potem, że hala przeklęta, później, że sztab (za Giulianiego) nie domaga. A teraz po prostu już chyba to trzeba zaakceptować. Tak czy inaczej to nie będzie zły dla Resovii sezon. Mozna z tymi personami przenosić góry. Bednorz-Boyer, takiego duetu można pozazdrościć. Skład mają i tak dobry, względnie szeroki. Możliwe, że to zmierza jednak w kierunku grania w Pucharze CEV, gdzie wcale nie ma mniej grania także ta szerokość składu będzie na pewno użyta.

Też bym jeszcze nie brał za pewnik tych drenaży z Kędzierzyna. Tam faktycznie można wyciągnąć świetnych siatkarzy. 100% ligi wzięłoby pewnie Kurka, Janusza, może Shojiego, ale dopóki to się nie ziści to nie ma co hipotetyzować. ZKK to mam nadzieje, że powazny klub i jakiś prywatny inwestor sypnie groszem. Przecież to jest naprawdę chłonne medalowo środowisko. Trzeba je napełnić pewnym pieniądzem.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Ciekawe jaka ostatecznie będzie sytuacja w Kędzierzynie-Koźlu. Wiem, że w klubie trochę przejrzeli na oczy, jeśli chodzi o Resovie. Będzie nowy trener. Ropret to jednak przeciętny rozgrywający, a kontrakt Janusza może być wymagający dla klubu z Kędzierzyna przy braku sponsoringu ze strony Grupy Azoty. To jest trochę przykre, ale przy zaistniałej sytuacji zawodnicy i ich menadżerowie mogą zacząć poszukiwania nowych klubów, jeśli chodzi o czołowych graczy ZAKSY. Niech nikt się nie zdziwi, jeśli nastąpi częściowy rozbiór ZAKSY przez inne kluby. Oczywiście to może spotkać każdego. Nie cieszyłbym się za bardzo na miejscu kibiców innych klubów. Przez nasze "elity" ze wszystkich środowisk politycznych w Polsce problemy mogą się tylko pogłębiać. Niedługo podobna sytuacja może dotknąć inne kluby PlusLigi, oby nie...
bono
Posty: 3520
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Playoff - finał

Post autor: bono »

Ehhh Simao Simao...Skup się na Resovii i idź pokibicować na Podpromie ;)
Zamiast pomóc choremu i podnieść go na duchu to Ty byś jeszcze poduszkę do twarzy przykładał. :<
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

bono pisze: 24 kwie 2024, o 17:28 Ehhh Simao Simao...Skup się na Resovii i idź pokibicować na Podpromie ;)
Właśnie skupiam się na Resovii ;) Los kolejny raz stwarza okazję do tego, aby wzmocnić drużynę przed kolejnym sezonem, po kilku nierozsądnych ruchach. Pamiętasz co napisałeś podczas meczu w Jastrzębiu o wierze w swoją drużynę etc. ;) Jestem w życiu realistą, kiedyś byłem niepoprawnym romantykiem, ale życie skutecznie zweryfikowało to podejście. Realizm, kalkulacja i analiza w oparciu o dostępną wiedzę i materiały ułatwia życie i znacznie ogranicza ewentualne problemy, rozczarowania. Ważne jest to szczególnie w biznesie. Profesjonalny sport to biznes i to dość duży biznes. Rozumiem całą sytuację i szczerze współczuję i to żadna kurtuazja z mojej strony. Nie będzie tak źle, może to chwilowa sytuacja jak w przypadku JW kilka lat temu. Tego szczerze wam życzę. Zależy mi na polskiej siatkówce. Nie jestem egoistą myślącym wyłącznie o klubie z rodzinnego miasta. Karma wraca, nie "żeruje" na nieszczęściu innych. Sytuacja gospodarcza jest niestabilna nie tylko w Polsce, ale również w całym świecie zachodu przez absurdalne działania polityków. Oczywiście są piękne i szczytne idee, tylko nie jest to wszystko w odpowiedni sposób realizowane. Nie trzeba być kimś wyjątkowym, tylko trochę zagłębić się w temat, aby dostrzec pewne kwestie.
kamil1999
Posty: 5562
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Playoff - finał

Post autor: kamil1999 »

Jeśli Kurek rzeczywiście jest opłacony z funduszy prywatnego sponsora(choć ja słyszałem, że to kontrakt na Leona miał być wyłożony przez prywatnego sponsora a nie Kurka) to ten skład na przyszły sezon z Szymurą, Grobelnym i innymi jest zdecydowanie tańszy niż ten skład z mistrzami świata. Być może Zaksa już budowała skład z założeniem, że musi budować go za dużo mniejsze pieniądze bo Grupa Azoty się wycofa. Teraz my się o tym dowiedzieliśmy, ale czy nie powinniśmy założyć, że szefowstwo Zaksy wiedziało o tym z dużym wyprzedzeniem? To Simao co robisz to myślenie mocno życzeniowe. Na chwilę obecną nie ma przesłanek by sądzić, że podpisane kontrakty nie będą zrealizowane. Abstrachuje już od faktu, że Szymura nie ma lepszego sezonu niż Cebulj nie mówiąc o Vasinie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7887
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Playoff - finał

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kuchyk1ng pisze: 24 kwie 2024, o 16:56Rzeszów ma pewien problem z wykorzystywaniem potencjału swoich siatkarzy i to się nie zmienia.
No w tym sezonie to wygrali CEV Cup bez Zatorskiego i Kochanowskiego i prawie klepnęli Jastrzębskiego bez najlepszego gracza, pokuszę się o opinię, że to takie 120% normy właśnie, pierwszy raz od dawna Resovia zaczęła wyglądać lepiej niż jej personalia, z 9 lat tego nie widzieliśmy. W nagrodę przebudowują większość składu (wiadomo, nie z wyboru).

Ale z tym rozbieraniem Zaksy to faktycznie dajcie na razie spokój. XD
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

kamil1999 pisze: 24 kwie 2024, o 17:44 Jeśli Kurek rzeczywiście jest opłacony z funduszy prywatnego sponsora(choć ja słyszałem, że to kontrakt na Leona miał być wyłożony przez prywatnego sponsora a nie Kurka) to ten skład na przyszły sezon z Szymurą, Grobelnym i innymi jest zdecydowanie tańszy niż ten skład z mistrzami świata. Być może Zaksa już budowała skład z założeniem, że musi budować go za dużo mniejsze pieniądze bo Grupa Azoty się wycofa. Teraz my się o tym dowiedzieliśmy, ale czy nie powinniśmy założyć, że szefowstwo Zaksy wiedziało o tym z dużym wyprzedzeniem? To Simao co robisz to myślenie mocno życzeniowe. Na chwilę obecną nie ma przesłanek by sądzić, że podpisane kontrakty nie będą zrealizowane. Abstrachuje już od faktu, że Szymura nie ma lepszego sezonu niż Cebulj nie mówiąc o Vasinie.
Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja w najbliższym czasie. Wszystko jest możliwe, różne scenariusze mogą się zrealizować. Dla dobra ligi, polskiej siatkówki lepiej aby ZAKSA utrzymała swój skład. Jednak moim zdaniem w obecnej sytuacji jest to mało prawdopodobne, ale wielkiego rozbioru ZAKSY nie powinno być. Chemik Police to podobno w jakiś 90%! był finansowany przez Grupę Azoty. W przypadku ZAKSY wygląda to trochę inaczej, są inni sponsorzy. Rzeczywiście, może nie być tak źle.
Teraz odnośnie Szymury. Wiesz, on jednak gra w JW, jest podstawowym graczem. W klubie z dużymi aspiracjami, który obecnie jest w finale MP i LM. Natomiast Vasina gra w drużynie, której jednym z głównych celów było utrzymanie się w lidze. Rozgrywa dobry sezon, ale to jednak niewspółmierne porównywać go z Szymurą. Pamiętam sezon Vasiny w Bełchatowie, wiemy jak to wyglądało :) To nie przypadek, że w obecnym sezonie jest graczem Katowic. Skoro jest to taki świetny gracz, to niech zakontraktuje go JW, Projekt, Zawiercie, ZAKSA etc. Trochę taka forma sarkazmu z mojej strony :) Uważam, że Vasina byłby takim wzmocnieniem Resovii jak obecnie w JW jest Sedlacek... Rafał Szymura jest podstawowym graczem we wszystkich ważnych meczach. Chciałbym się oczywiście mylić, ale nawet w zamyśle budujących skład Vasina miał być graczem do rotacji, trzecim przyjmującym. Docelowo parę na przyjęciu mają tworzyć Bednorz i Cebulj. Ciągle w Słoweńcu pokładają nadzieję, budujący skład Resovii. Wiem, że dla mnie i większości jest to niezrozumiałe, ale jednak. To też jest pokłosie szybkiego budowania drużyny już jesienią na kolejny sezon.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2024, o 18:42 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
hottakesbot
Posty: 1020
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: hottakesbot »

kuchyk1ng pisze: 24 kwie 2024, o 16:56 Rzeszów ma pewien problem z wykorzystywaniem potencjału swoich siatkarzy i to się nie zmienia. Wcześniej się mówiło o paraliżu związanym z wymagającym środowiskiem, potem, że hala przeklęta, później, że sztab (za Giulianiego) nie domaga. A teraz po prostu już chyba to trzeba zaakceptować. Tak czy inaczej to nie będzie zły dla Resovii sezon. Mozna z tymi personami przenosić góry. Bednorz-Boyer, takiego duetu można pozazdrościć. Skład mają i tak dobry, względnie szeroki. Możliwe, że to zmierza jednak w kierunku grania w Pucharze CEV, gdzie wcale nie ma mniej grania także ta szerokość składu będzie na pewno użyta.
??? Przecież Resovia zagrała na 120% swoich możliwości w tym sezonie, wyciągnęli maksa, łącznie z topową formą w play-off.

@Wysoki - great minds think alike ziomeczku, piątka.
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Loszek »

Widzę, że te play-offy Wam mocno zamieszały w pamięci. Resovia przez 2/3 sezonu grała wyrównane mecze nawet z Radomiem i głównie Boyer ratował sytuację, a ten chwalony Louati nie mógł się przebić przez Cebulja. I gdyby nie posypanie się Zawiercia w złotym secie, to by się okazało, że forma przyszła w odpowiednim momencie dopiero na Play-offy Plusligi.
I jakkolwiek to zabrzmi, to nadal jest super, że przynajmniej przez 2 miesiące Resovię da się oglądać z przyjemnością. Szkoda, że ten skład się rozsypie, ale jak to ktoś już wrzucał po tym meczu-przełamaniu z Projektem - Resovia miała w tamtym momencie zdecydowanie gorsze cyferki, jeśli chodzi o efektywność ataku przeciwnika niż w zeszłym sezonie. A utrzymali większość składu i tam gdzie były zmiany, to raczej na plus, jeśli chodzi o defensywę. Tak więc nie jestem pewny, czy nawet przy pozostaniu tego składu Resovia grałaby w następnym sezonie tak jak przez ostatni okres. Chodzi mi głównie o tę organizację gry, bo zagrywka jest pewnie po prostu pochodną dobrej dyspozycji fizycznej.
kuchyk1ng
Posty: 146
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kuchyk1ng »

Zgadzam się z @Loszek
Playoffy PlusLigi i Pucharu CEV super tylko jakim cudem ten skład grał tiebreaka z Radomiem, przegrał dwukrotnie z Tours? Mieli momenty gdzie grali na 120%, ale mieli też momenty gdzie grali bardzo słabo. Suma pewnie wyjdzie taka, że w skali sezonu to był sezon na jakieś 80%-90% możliwości. Fajnym stempelkiem byłby medal plusligi, ale o to będzie ciężko.
kamil1999
Posty: 5562
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Playoff - finał

Post autor: kamil1999 »

Na razie wygrywamy przyjęciem i serwisem.
Zawierciu nie siedzi przyjęcie. Butryn z Kwolkiem grają swoje, ale muszą grać często na podwójnym/ potrójnym bloku.
Z kolei nas Zawiercie nie potrafi złamać w przyjęciu. Świetny mecz Popiwczaka
przemik pisze: 24 kwie 2024, o 19:54 Warta tak trochę bez wiary i ognia w oczach.
Raczej różnicę nie robi enigmatyczna i niezmierzalna wiara a fakt, że Jastrzębie wali kamieniami w boisko Zawiercia a Zawiercie wali w siatkę.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2024, o 19:57 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
przemik
Posty: 1572
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: przemik »

Warta tak trochę bez wiary i ognia w oczach.
___
Noworoczny Kibic Siatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”