Playoff - finał

Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Playoff - finał

Post autor: Indyk AZS Ol »

Mecz o 3 miejsce
23.04. 2024 r. godz. 20:30 Asseco Resovia Rzeszów - Projekt Warszawa
26.04. 2024 r. godz. 20:30 Projekt Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów

finał
24.04. 2024 r. godz. 20:30 Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel
27.04. 2024 r. godz. 17:30 Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Streeter
Posty: 7306
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Playoff - finał

Post autor: Streeter »

Warto dodać, że łaskawie miłościwie nam panujący pozwolą plebsowi zobaczyć walkę do dwóch zwycięstw, a nie złoty set tudzież oglądanie ogórków po 3:1 i 2:0.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
asps
Posty: 373
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: asps »

Stawiam na Zawiercie i ciekawy jestem występu Butryna w meczach o najwyższą stawkę przeciwko topowemu rywalowi, bo póki co Warta miała autostradę do tego finału. Liczę też, że Kwolek utrzyma formę, z drugiej strony jak Patry będzie tak szalał w ataku, to JSW może obronić tytuł.
wolekk
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2022, o 13:02

Re: Playoff - finał

Post autor: wolekk »

Nie ma to jak punktualność Polsatu i w ogóle pani w rogu nic nie zasłania...
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - finał

Post autor: Pomocniczka »

Uwaga, postawiłem w typerze Warszawę i Zawiercie. Nie koniunkturalnie, żeby zwiększyć szansę na wygraną (grając z salą mogłbym zapewnić sobie srebro), ale uważam, że tak będzie. Zawiercie idzie jak po swoje. Dla Butryna finał PP to był mecz na przełamanie. Ma już swój pierwszy tytuł. Cała drużyna świetnie zagrywa, ale przede wszystkim wyciąga końcówki.

Jastrzębie uciekło spod noża. Też wyciągnęli przegrany mecz, co świadczy o mocnej psychice, ale Zawiercie ma już wygrany z nimi finał.

Z kolei większość typujących w małym finale obstawia Resovię, ale to chyba ze względu na dwa tie-breaki. Cebulj był jednak nierozpisany. No zobaczymy.
rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: rocky »

Nie mamy tematu dla meczu przegranych więc napiszę tutaj- Resovia robi wszystko żeby utopić Defalco. Fabian ciągle swoje fanaberie z graniem bardzo szybki piłek, a każda sytuacyjna wrzucona w siatkę.
Szary Wilk
Posty: 7974
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Fabian końcówkę zagrał po swojemu. Dwie czytelne wystawy i dwa razy skrzydłowi wbili się w wysoki blok. A w sumie do tej pory szło mu nawet nieźle. Teraz test kondycji, bo ten mecz w 3 setach się już na korzyść Resovii nie zamknie.
przemik
Posty: 1566
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: przemik »

Projekt nawet daje radę w tych końcówkach na styku.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Diomedea
Posty: 4394
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: Diomedea »

Ale numer. Oba sety wygrane w samych koncowkach, pomimo setowych dla Reski. :o
Ja obstawialabym Reske przed meczem. Zwyczajnie-lepiej wygladali. Ale TJ i Fabian sie pala.

I JW. Patry gra swietnie, Butryn tez. Na przyjeciu personalia lepsze w Zawierciu, na libero tez. Srodek dla JW, Ale na lawce....
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, o 21:03 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Brak słów na to frajerstwo Resovii... Po tym meczu w Jastrzębiu, finale na wyciągnięcie ręki nie będzie nawet medalu. Zaskakująco dobrze Projekt, skrzydła trzymają skuteczność w ważnych momentach. Jak się nie wzmocnimy, tylko będą grać gracze typu Vasina w kolejnym sezonie to 1/4 play-off będzie nie do przejścia. Już nie mogę tego oglądać 🤦
Szary Wilk
Posty: 7974
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Obie piłki na zakończenie seta zepsuł Cebulj. Z tym, że raz dostał świecę na wysoki, podwójny blok, a drugi raz został mocno odrzucony i walnął przed siebie.
asps
Posty: 373
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: asps »

Diomedea pisze: 23 kwie 2024, o 20:57 Ale numer. Oba sety wygrane w samych koncowkach, pomimo setowych dla Reski. :o
i oba zakończone po nieudanym ataku Cebulja (1. set - zablokowany, 2. set - atak w aut), ale ogólnie dobrze sobie Słoweniec radzi na tym prawym ataku, jednak Bołądź dzisiaj jeszcze lepszy
titerlitury
Posty: 349
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: titerlitury »

Głupio traci Resovia, a sędziowie z Turcji.
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - finał

Post autor: Pomocniczka »

To jeszcze nie koniec meczu, wszystko może być, ale Warszawa ma wielką przewagę. Nie mają Fabiana w składzie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 23 kwie 2024, o 20:59 Obie piłki na zakończenie seta zepsuł Cebulj. Z tym, że raz dostał świecę na wysoki, podwójny blok, a drugi raz został mocno odrzucony i walnął przed siebie.
Głównie Drzyzga jest ojcem tych powodów do rozczarowań, przegranych końcówek, kluczowych momentów. Człowiek cieszy się, że już w kolejnym sezonie nie będzie go musiał oglądać w barwach Resovii. Jednak będzie duże rozczarowanie, bo chyba zakończymy bez medalu. Dziś Szalpuk i Bołądz trzymają jakość, jednak to Resovia miała setowe u siebie w każdym secie i mimo tego przegrała. Kondycyjnie teraz będzie bardzo ciężko po tych półfinałach. Projekt nie ma tego problemu z wiadomych względów, Zawiercie bez problemów "przejechało się" po nich.
kuchyk1ng
Posty: 139
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kuchyk1ng »

Cebulj wyszedł do tej piłki setowej dla Projektu napięty jakby miał jakiś skurcz całego ciała. I nie wynika to z tego, że on się stresuje końcówkami tylko tym, że nie był pewny ataku z drugiej linii. Cebulj to generalnie jeden z najtwardszych siatkarzy jakiego znam w końcówkach ale w Słowenii. W Resovii jest generalny problem, żeby zamiast przegrywać 23:25 wygrywać 25:23. Niby różnica minimalna ale jednak kolosalna.

Fantastyczny dzisiaj Projekt na bloku. Bez Semeniuka to wyglądało słabo, ale dzisiaj pierwszy tak świetny mecz stołecznych gdy przy siatce jest Averill.
bryt.bryt
Posty: 394
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Playoff - finał

Post autor: bryt.bryt »

Projekt spóźnił się z formą o tydzień.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

bryt.bryt pisze: 23 kwie 2024, o 21:06 Projekt spóźnił się z formą o tydzień.
To bardziej frajerstwo Resovii, jednak grają lepiej niż z Zawierciem, to prawda. Jednak gra się tak jak przeciwnik pozwala. Przyznam szczerze, że liczyłem na zwycięstwo, a tu okazuje się, że nie ma po co jechać do Warszawy. Brak słów, jestem mocno rozczarowany...
Na tą końcówkę drugiego seta może lepiej gdyby wszedł Kozub.
Kochanowski zagra w przyszłym roku w LM.
ciorny17
Posty: 8549
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: ciorny17 »

bryt.bryt pisze: 23 kwie 2024, o 21:06 Projekt spóźnił się z formą o tydzień.
Bardziej to liderzy w meczu o mniejszy ładunku emocjonalny dowożą.
Kłamca.
kibic_siatki
Posty: 2600
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kibic_siatki »

Kondycyjnie Resovia padła, jednak te 10 setów z JW robi różnicę. Brakło niewiele do finału, teraz jednak to wychodzi.
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - finał

Post autor: Pomocniczka »

Bołądź w formie reprezentacyjnej.
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - finał

Post autor: Pomocniczka »

Brawo dla Warszawy. Uwielbiam patrzeć na grę Kevina Tillie a dodatkowo mam do niego wielki sentyment z czasów pierwszego sezonu w Zaksie.

Co jeszcze chciałem napisać, to że postawiłem na Zawiercie, bo wydawało mi się, że wyrównane mecze półfinałowe Rzeszowa z Jastrzębskim więcej mówiły o Ptokach niż o Wilkach. Zobaczymy jutro.
Szary Wilk
Posty: 7974
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Jak tak patrząc na naszych atakujących, to już nie tylko przyjmujący są pechowcami. Bołądź czy Butryn są underdogami w rywalizacji o miejsce na Igrzyska, a bez problemu byliby jedynkami w reprezentacjach Włoch czy USA (Anderson na przyjęcie wtedy).
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Loszek »

Szybko się skończyła Resovia, która ma ogień w oczach. Ciekawy jestem, na ile ta świetna gra Projektu na wysokiej piłce wynika z dobrego dnia, a na ile z gorszej defensywy Rzeszowa niż Zawiercia. Bo to drugie jest ewidentne, ale mam wrażenie, że dzisiaj było nienaturalnie dużo tych wybić po bloku czy wręcz ataków między rękami.
Dzisiejszy mecz Projektu, jak większość w tym sezonie - Bołądź gra świetny mecz, więc Warszawa wygrywa. Ciekawe, czy to powtórzy w piątek.
bono
Posty: 3514
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Playoff - finał

Post autor: bono »

To topienie skrzydłowych przez Fabiana od razu przypomina mi 1/4 z Francją na IO jak zamordował przestraszonego wtedy Śliwkę.
Defalco ma już wywalone.U Louatiego też jakoś mało motywacji.
A Projekt gra o LM i im się bardziej chce.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
kuchyk1ng
Posty: 139
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kuchyk1ng »

Po Bartoszu Kurku zwalnia się teoretycznie jedno miejsce i to jest dobre pytanie czy powinni je atakować właśnie Bołądź/Butryn czy już lepiej, żeby to robili Dulski/Nasewicz/Kapica. Nie mnie to oceniać, ale faktem jest, że mamy potęgę na tej pozycji i tutaj Karol i Bartek mogą się smucić, że IO zapewne z perspektywy widza obejrzą. Takich chłopaków jest u nas więcej na przyjęciu i pewnie tego Kłosa na środku też szkoda, bo on kurczę zawsze dowozi w moneytimie, ale ten brak zagrywki boli, bo względem Hubera, Kochanowskiego i Bieńka nie ma takiego stempelka jakości.
Diomedea
Posty: 4394
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: Diomedea »

Bez przesady, Wlosi jakos sobie radza i dojrzewa im potezny talent.
Boladz w meczu z zawierciem zagral slabiej. Jak napisal @ciorny-ten mecz jest o mniejszym ladunku emocjonalnym. Bartosz pozno zaczal grac o cos, pozno zrobil postepy.
No i Firlej lepiej wykorzystal obecnosc Fbiana na bloku, niz Fabian Firleja pod siatka.

Poza wszystkim Reska bez nominalnego atakujacego, wiec pechowo. Dzis prawe im nie hulalo wcale.

Dulski jeszcze nie gotowy, Nasewicz tym bardziej, wiec przejsciowo raczej bedzie Butryn/Boladz, moze Sasak jak utrzyma forme z pierwszej polowy sezonu.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, o 21:38 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - finał

Post autor: Simao »

Trzeci set to kompromitacja. Miałem jechać do Warszawy, ale nie po to, aby oglądać kolejną porażkę. Z Drzyzgą i takim metalem to niech już lepiej rozjadą się. Na wakacje bądź do swoich kadr narodowych. Te mecze półfinałowe nic nam nie dały, po za wyczerpaniem, a tym frajerstwem w czwartym secie pozbawiliśmy się szansy na medal. Za rok wzmocnimy się na rozegraniu a osłabimy na środku i przyjęciu. Duże osłabienie na środku, przeciętniacy ligowi w miejsce Kochanowskiego. Brak do pary z Bednorzem przyjmującego dającego szansę walki o medal. Taki to los kibica Resovii. W kolejnym sezonie nikt rozsądny nie będzie robił sobie nadziei na medal. Mam nadzieję, że nie weźmiemy już udziału w Pucharze CEV, strata czasu. Niepotrzebne narażenie się na jakieś urazy, problemy zdrowotne. W dodatku generowanie niepotrzebnych kosztów, prestiż znikomy. Lepiej skupić się na lidze.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: mmb »

4 piłki do finału, a ostatecznie 4 miejsce. Zapisali się w historii, to utkwi w pamięci na długo.
Szary Wilk
Posty: 7974
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 23 kwie 2024, o 21:33 Bez przesady, Wlosi jakos sobie radza i dojrzewa im potezny talent.
Boladz w meczu z zawierciem zagral slabiej. Jak napisal @ciorny-ten mecz jest o mniejszym ladunku emocjonalnym. Bartosz pozno zaczal grac o cos, pozno zrobil postepy.
No i Firlej lepiej wykorzystal obecnosc Fbiana na bloku, niz Fabian Firleja pod siatka.

Poza wszystkim Reska bez nominalnego atakujacego, wiec pechowo. Dzis prawe im nie hulalo wcale.

Dulski jeszcze nie gotowy, Nasewicz tym bardziej, wiec przejsciowo raczej bedzie Butryn/Boladz, moze Sasak jak utrzyma forme z pierwszej polowy sezonu.
Randazzo też kiedyś rósł. Martino też.

To mam pytanko, który włoski atakujący jest lepszy od Butryna i Bołądzia? Ja bym z tymi włoskimi talentami jednak uważał :P
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, o 21:51 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”